weerbericht. Barometerstand. reclame. Kreymborg-coupe TELEGRAMMEN. engeland en zuid-afrika. noodlottige brand. uit britsch-indie. de tocht van miss johnson ernstige spoorbotsing in rusland. mitnongeluk in zuid-afrika. goudschat gevonden. ontploffing in een dynamietfabriek LAATSTE BERICHTEN. academische examens. het koninklijk bezoek aan amsterdam. tweede kamer. trein vertragin g. nieuwe wieringermeer- polder. nieuwe regen-proeven. gestolen geld belegd. RFCHTZAKFN. SPORT. ledenvergadering der zwemvereeniging „de zijl" BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. Brf dikke pijltje geeft den 9land aan van Ümmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van felermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 771. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. raar waarnemingen in den morgen van 21 Mei, medegedeeld door het Kon Ned Mel Instituut te De BildL Hoogste stand 769.0 le Blacksod. Laagste stand 746.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 22 Mei: Zwakke tol matige, Noord-Oostelijke tot ►oord-Westelijke wind. Meest halfbewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig veran- ering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 14 gr. C. (58 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (58 gr. F.) 3 uur nam.: 15 gr. C. (59 1/2 gr. F.) IOOOWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Toor Donderdag. Hoogste sland des voorm. ie 11 u. 08 min. Hoogste stand des nam. te 11 u. 42 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Booge Rijndijk". 7 uur voorm.: 17 1/2 gr. C. 11 uur voorm.: 17 1/2 gr. C. 3 uur nam.: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 16 gr. C. 11 uur voorm.: 16 gr. C. 3uur nam.: 16 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 9.26 nam. tot 4.29 voorm. draagt U aldoor met pleizier 1014 de parlementaire strijd in polen. WARSCHAU, 21 Mei (V.-D.) In ver- wd met hel gisteravond laat door den 'oolschen president geteekend besluit om en Sejm in een buitengewone zitting bij en te roepen door het officieuse regee- ringsorgaan „Express Poranny" mede te i«elen, dat het kabinet zijn houding tegen- ver het optreden van den Sejm heeft be paald en op alle mogelijkheden is voorbereid °et is niet uitgesloten, dat de regeering nog voor bet bijeenkomen van den Sejm met 'en verklaring komt Heden zal worden Welgesteld wanneer de Sejm bijeen zal «men. Men vermoedt, dat dit Dinsdag 27 Bei as. zat zijn. De olficieele .Kurjer Wirszawka" vindt dat er op gerekend kan *orden, dat de Sejm kort na de opening een motie van wantrouwen tegen het kabinet Blawek voorgelegd zal krijgen Wat de re- feering in dat geval zal doen staat nog evenmin vast. KAAPSTAD, 21 Mei. (Beuter). Gedurende Jen debat verklaarde generaal Smuts dat ®et onmogelijk i9 Zuid-Afrika van Engeland te scheiden zonder eenstemmige toestem- jong van alle andere dominions en het Engelsche parlement. De nationalisten verklaarden dat indien deze stelling juist was alle gepraat over J'nje verbinding mei 't Engelsche Gemeene- "89l huichelarij wa9. Generaal Hertzog antwoordde dat Smuts Jeze rede als een uitdaging bedoelde, welke Jij aannam. Onder luide toejuichingen van r}* nationalisten verklaarde hij verder dat fl|j bereid was een amendement aan te nemen waarin duidelijk werd gemaakt dat f lid van het Engelscfa Gemeenebest recht ,ad zich af te scheiden, hoewel hij niet van Plan was dit uit te voeTen. en dat hij dit naar een volgende algemeene vergadering zou nemen. 0 Milaan, 21 Mei (V.-D.) Doordat kin- p/ren tijdens afwezigheid van de moeder te "rabiazo met lucifers 9peelden vloog een oeveelheid stroo in brand en weldra stond e woning in lichte laaie De 5-jarige Fran- Radolini. zijn drie-jarig broertje en om r)ariB v"endje kwamen in de vlammen Wrnu an^cr kameraadje werd zwaar ge- rd De moeder kon bij haar thuiskomst Juist een derde vriendje redden. BOMBAY, 21 Mei (Reuter). Driehonderd ongewapende en vijftig gewapende politie agenten onder bevel van hoofdofficieren hebben gisterenavond eD hedenmorgen de hoofdkwartieren van het Congres omsingeld De inval duurt nog steeds voort. BOMBAY. 21 Mei (Reuter). De politie beeft alle functionarissen en de president van het Congres Nariman gearresteerd. DARSANA, 21 Mei. (Reuter). De opvolg ster van Gandhi Mevr. Naidu is gearresteerd Tijdens de aanval op het zout-depot wer den honderd vrijwilligers gewond. PHARSANA, 21 Mei. (Reuter). Manila!, de zoon van Gandhi, is eveneens ge arresteerd. SOERABAYA, 21 Mei. (Reuter). M;esAmy Johnson kon tengevolge van een defect aan de magneet haar reis heden niet voort zetten. KOWNO, 21 Mei (V.-D.) Uit Moskou wordt gemeld dat op het traject Moskou Kowno gisteren een sneltrein nabij het sta tion Tsjernay in botsing gekomen is met een goederentrein De botsing was zoo hevig dat 28 personen werden gedood en 31 zwaar gewond. In den sneltrein bevonden zich vele kinderen die naar een vacantieoord op weg waren. De oorzaak ligt in het feit, dat de sneltrein te snel reed. De beide machi nisten der treinen werden gedood en vier rijtuigen vlogen in brand. FIETER MARITZBURG, 21 Mei. (Reu- ter). Tengevolge van een ontploffing in een mjjn der Dundee Coal Cy. te Burneide zj;n een Europeaan en 50 5 100 inlanders opgesloten. Een aantal inlanders is reeds gered; zij hebben brandwonden opgeloopen. Men koestert weinig hoop dat alle an deren levend te voorschijn zullen worden gebracht. TOKIO, 21 Mei (V.D.) Uil Formosa wordt gemeld, dat men daar bii graafwerk in allu viale aardlagen een groote hoeveelheid goud heeft gevonden naar schatting voor een waarde van 400 millioen pond sterling. EINDHOVEN. 21 Mei. Hedenmorgen om streeks half tien heeft in hel Belgische plaatsje Arendonck. nabij de grens, een ern stige ontplotfing plaats gehad in een aldaar gevestigde dynamietfa^riek. Twee ^personen werden gedood. De ontploffing had plaats in een afzonder lijke werkplaats bij de fabriek bij het men gen. Van de slachtoffers is een een geboren Nederlander. Anton Otten geheeten, geboren te Hilvarenbeek Hij woonde echter reeds sinds voor den oorlog te Arendonck. Er ontstond geen brand bij de ontploffing en de schade beperkte zich voornamelijk tot de werkplaats. Een arbeider werd nog licht gewond. STADSNIEUWS. Geslaagd zijn voor het candidaatsc-xamen Wis- en Natuurkunde letter A, de heer A. F. Monna, Den Haag en id. letter E de heer L. J. Klinkenberg, Den Haag; doct.- examen Indische recht de heer W. G. Chavannes, Den Haag. Vele gelukwenschen moohl de heer Fock nog ontvangen, vooral uit <Je leringen van den Vrijheidsbond. Het Hoofdbestuur dier partij zond den jubilaris een bloemenhulde, evenals de liberale fractie der Eerste en der Tweede Kamer. (Men zie onder Stadsnieuws.) BINNENLAND. In de morgenuren heeft H.M. de Konin gin audiëntie verleend aan particulieren, die een persoonlijk belang hadden voor te dragen. Tegen twee uur werd het voller voor 'het Kcninklgk Paleis, want tegen dat uur zou de Koninklyke Familie uitraden voor een bezoek aan Huize „Lydia" op het Roelof fiartplein. De ©erewacht kwam in het geweer. Om twee uur verscheen H.M. de Koningin. Bij het wegreden klonken hoera's. Door de Moaes- en Aaronstraat, langs de Keizers gracht, Leidsche gracht, Marnixstraat, werd het Leidsche Plein bereikt. Vervolgens werd gereden Vondelstraat, Roemer Visscherstr., Vondelpark, Koninginneweg, Koningslaan, Oranje NassaulaaD, Emmaplein (westzijde), Emmalaan, Valeriusplein (westzijde), de Lar raissestraat, Emmastraat, van Breestraat, Jac. Obrechtstraat, Willemsparkweg, van Baerlestraat. Aan het Concertgebouw werd eenige minuteD stilgehouden Daar waren een aantal R.-K. zangvereenigingen opge steld. Nadat bloemeD waren aangebodeD werden een paar liederen gezongen. Toen Hare Majesteit voor deze hulde had dank gezegd, werd met een kleinen omweg „Huize Lydia" bereikt, waar een rondgang door het huis werd gemaakt. Na dat bezoek werd naar het Paleis teruggereden. In de vergadering van hedeD werd o.a. aangenomen het wetsontwerp over de ont eigening noodig vooi de verbetering van de Oostelijke Gouwekade en den aanleg van een weg GoudaBoskoop—Gouwe sluis in de gemeenten Gouda, Waddinxveen, Reeuwijk, Boskoop en Alphen a. d. Rijn. O Op de lijn RotterdamAmsterdam is hedenmorgen een vertraging ontstaan van ongeveer een half uur. Aan den trein tus- schen den Haag en Leiden, die om 8.19 uur te Amsterdam moest aankomen i9 een defect ontstaan aan de luchlrem. Een stoom locomotief uit Leiden heeft den trein naar deze stad gebracht. Hiermee ging ongeveer een half uur heen. Door het inleggen van een reservetrein le Amsterdam was er zoo goed als geen ver traging AmsterdamRotterdam. De drooglegging van den Nieuwen Wie- ringerpolder is thans reeds zoo ver gevor derd, dat waar in 1929 de zeegrasmaaiers met hun schepen lagen te grasmaaien, de zeegrasbedden than9 Teeds dro'ogliggen. Het resteerend zeegras wordt thans, afgeplukt en met paard en wagen over den drooggelegde bodem naar den wal gebracht, waar het in balen wordt geperst De bodem vertoont geen zwakke plekken. In de eerste week van Jnni. De heer Veraart deelt ons mede, dat hij in de week van 17 Juni a.s., de week voor Pinksteren, bij gunstige weersgesteldheid zijn proeven om door het uitstrooien van ondergekoelde ijsdeèlljes 78 gr. C.) op kunstmatige wijze regen te verwekken, zal herhalen De proefneming zal gedaan wor den boven de Zuiderzee ter hoogte van Schellingwoude of Pampu9. Do heer Veraart zal van Schiphol opstijgen met een zoo groot mogelijk toestel, opdat de grootst mogelijke hoeveelheid ijs tegelijkertijd zal kunnen worden uitgestrooid. Getracht zal worden dien dag de beschikking te krijgen over het grootste en nieuwste toestel der K. L. M. de Fokker F 9. Eenigen tijd geleden werd te Antwerpen een jongeman gearresteerd, verdacht van het vervalschen van spaarbankboekjes van de Nutsspaarbank te Den Haag. Een me deplichtige inde op deze boekjes geld tot een totaal van ongeveer f. 19.100. De ge arresteerde bevindt zich nog te Antwerpen en wacht op zijn uitlevering Thans is ont. dekt, dat de verdachte en zijn medeplich tige op verschillende Nutsspaarbanken te Delft, 's-Gravenhage en andere steden on geveer f. 11.000 van het ontvreemde geld hadden belegd. HET DRAMA AAN HET BEZUIDENHOUT. Behandeling in hooger beroep. Voor het Gerechtshof le Den Haag is van daag in hooger beroep behandeld de zaak tegen den gewezen tramstationschef W. K. v. d. M„ Ihans gedetineerd in hel Huis van Bewaring te 's-Gravenhage, die in eerste in stantie door de Haagsche rechtbank bij von nis d d. 6 Maart j.lwegens doodslag, ge pleegd op een middag in begin van Septem ber van het vorige jaar op Mevr. Odero in haar woning aan het Bezuidenhout en we gens poging tot doodslag op de huishoudster van mevr O., is veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf Het Openbaar Ministerie bij de Rechtbank had. wegens moord en poging lot doodslag, levenslange gevangenisstraf tegen den verdachte geêischt Zoowel O. M als de verdachte zijn van hot vonnis der Rechtbank in hooger beroep gegaan. Het Hof is als volgt samengesteld: Jhr. mr. von Weiier, president, mr. van Slooten en mr. van Asperen raadsheerenmr. de Vis ser. waarnemend advocaat-generaal en mr Seret Opzoomer, griffier. Ook thans trad als verdediger van den ver dachte op mr. Bekker De President tot verdachte: Waarom bent U in hooger beroep gekomen? Verdachte: Omdat ik den moord niet heb gepleegd. Als eerste getuige wordt gehoord de com missaris van politie Paré Nadat deze kennisgeving had ontvangen van het misdrijf, is getuige mei inspecteur Zimmerman naar de woning aan het Bezui denhout gegaan en heeft daar een onder zoek ingesteld Ook was getuigt er den vol genden dag bij aanwezig/dat de heer Noga rede hij het lijk een brief vond In het per ceel heeft getuige een bedrag van f. 27 000 gevonden. Hel lijk is den eersten dag niet aangeraakt, zoodal de brief er toen absolunl reeds geweest moei zijn President tot verdachte: U erkent dat u dien brief geschreven hebl? Verdachte: Ja, op last van Blom. Mr Bekker: Weet getuige niets omtrent het scheermes? Getuige Ik heb hel scheermes daar niet gezien Daarna wordt gehoord als getuige in specteur Zimmerman die de verklaringen van commissaris Paré bevestigd. Getuige heeft voorts aan de hand van verdachte een versch schaafwondje ontdekt, en eenige schrammen. Verdachte: Die wondjes zijn ontslaan, toen ik op een bank in het bosch met een gilette-mesje takjes heb gesneden. Verdachte zegt voorts, dat hij zijn naam niet heeft willen opgeven, omdat hij niet wilde, dat zijn naam in de pers zou worden vermeld, met het oog op zijn familie. Mr Bekker: Weet getuige ook iels van het scheermes? Getuige antwoordt op deze vraag ontken nend. De president wijst verdachte er op, dat het zeer ongewoon is, om met scheermesjes te loopen. Verdachte: Het was een oud mesje, dat ik altijd gebruikte om eell le snijden van mijn voeten. Volgende getuige is de rechercheur Oost- baan, die eveneens op den dag van den moord in de woning is geweest. Getuige heeft in den tuin van perceel Bezuiden hout 391 een scheermes gevonden, waarop naar hij meende flauwe bloedsporen voor kwamen. Het mes was ook eenigszins vet tig. Dit scheermes is aan do deskundigen ter hand gesteld. Onder leiding van getui ge is voorts het lijk van mevr. Odem naar het ziekenhuis gebracht. Verdachte: Deze getuige heeft het scheermes in het huis van den moord op een tafeltje gelegd dicht bij mij. Daar heeft het mes den geheelen avond gelegen en ook andere rechercheurs hebben het in handeD gehad Later, toen de deskundigen vroegen, of cr ook iets gevonden was, is getuige naar het tafeltje geloopcn, en eerst toen heeft hij het mes overgegeven. Getuige: Ik blijf er bij, dat ik het mes bij mij gehouden heb, totdat ik het aan de deskundigen heb gegeven. Daarna wordt gehoord mej. v. d. Linde, schoondochter van de huishoudster Hol- slein. Deze verklaart dat mej. Holstein bij hel lezen steeds een bril droeg. De getuigc-deskundige, rechercheur Ben- tem heeft gezien, dat de heer Nogarede onder het lijk van mevr. Odem een brief heeft gevonden. Ook heeft getuige gezien, dat door rechercheur Oostbaan aan dr. Schirm het scheermes is ter hand gesteld. Na een ingesteld onderzoek heeft getuige geen vingerafdrukken kunnen vinden Wat het stukje vel, dat op het scheermes is ge vonden. betreft, zegt getuige, dat dit vol komen paste in het wondie aan verdachtes vinger. Er kwamen dezelfde fragmenten op voor. Verdachte: Het is mogelijk, dat het stukje vel toevallig later op hel scheermes is ge komen. De dokter heeft met een pennetje mijn vingers onderzocht en is daarna naar hei scheermes gegaan, omdat te onder zoeken De mogelijkheid bestaat dus, dat het stuk je vel met het pennetje van mijn hand Ï3 genomen en zoo op het scheermes is over gebracht. De president: Alles is natuurlijk mogelijk, maar dit is niet zeer waarschijnlijk. Op een vraag van den advocaat-generaal zegt getuige Bentenf nog, dat het stukje vel een zéér bi.izonderen vorm had en pre- ties in het wondje aan den vinger van ver dachte paste. Als volgende getuige-deskundige wordt gehoord dr Schirm, die ook eenige verkla ringen doet over het stukje vel. Mr. Visser: Kan de wettigheid van het lemmet ven hef =chcerme< een gevolg zijn van het snijden in de hels? Geinige beantwoordt deze vraag beves tigend. Mr. Bi/ker: Kan getuige mededeelen, wanneer hij het mes heeft ontvangen en of hij het mes daar toen heeft laten liggen? Getuige: Nadat het mes mij door recher cheur Oostbaan op het tafeitje was aange wezen, heb ik het daar laten liggen lot den volgenden ochtend. Dit was veilig genoeg, omdat er voldoende politiebewaking was. De Adv.-Generaal: Heeft u het mes den volgenden ochtend op precies dezelfde plaats teruggevonden? Getuige: Dat durf ik niet met zekerheid te verklaren. Getuige Paré zegt nog eens, dat het uit gesloten is, dat in den tusschentijd iemand aan het mes is geweest. Volgende getuige-deskundige is d|r. Rochat, die het lijk van mevr. Odem aan een onderzoek heefi onderworpen Op den avond van den moord heelt ge tuige de handen van verdachte onderzocht. Het is volgens zijn verklaring echter abso luut onmogelijk, dat een stukje vel van verdachte's hand op het scheermes is over gebracht Verdachte: Toch beslaan er maar twee mogelijkheden, deze en de mogelijkheid, dat het stukje wel door een rechercheur op het mes is gebracht. President: Och man, praat toch niet zul- ken onzinl Verdachte: Ik kan er geen andere ver klaring voor vinden. President: En als u nu dat scheermes gebruikt hadt om mevr. Odem den hals at te snijden. Zou het dan niet mogelijk zijn geweest, dat een stukje vel van uw band aan het mes was blijven kleven! Verdachte: Ja, dan wel. Daarna wordt gehoord de huishoudster mej. Holstein. Deze verklaart, dat op den dag van den moord verdachte bij mevr. Odem is geweest en met haar ongeveer een uur heeft ge praat Des middags om 5 uur, half zes is ver dachte teruggekomen en loen heeft mevr. Odem tot verdachte gezegd: „Vandaag heb ik het nog niet. maar morgen wel." Samen zijn zij toen in de voorkamer gegaan, ter wijl getuige zich naar de keuken wilde be geven Onmiddellijk daarop hoorde zij ech ter in de voorkamer een gil en een val. Toen zij de kamer wilde binnengaan, werd de deur gelijkertijd van uit de kamer open gemaakt en snelde verdachte naar buiten. Daarbij gaf verdachte echter getuige twee sneden mei een scherp voorwerp. Op een vraag van den president ant woordt getuige nog. dal er dienzelfden mid dag ook familieleden op bezoek zijn ge weest Deze zijn Pchter om vijf minuten over half vijf weer weggegaan Toen was verdachte nog niet voor de tweede maal ge komen In verdachte herkent getuige perti nent de persoon, die tweemaal op dien dag bij mevr Odem is geweest. Verdachte- Ik ben niet in dal huis ge weest. Getuige moet zich in de persoon ver gissen Misschien is het een dubbelganger van mij geweest. Een vriend van Blom lijkt wel iets op mij. Daarna wordt gehoord de tramconducteur Meyer, die gelijke verklaring als voor de rechtbank aflegt, evenals do conducteur v. d. Velde, de bestuurder Beuger en de bouw vakarbeider Piko. Verdachte zegt, dal getuige Piko nooit gezien kan hebben, dat hij, (verdachte) iets over een muur heeft gegooid. Waarom vraagt verdachte, heeft getuigo zijn verklaring eerst den volgenden avond om half elf afgelegd. Heeft hij alles eerst in de kranten moeten lezen. Getuige: Och, dat is allemaal verbeelding van dien man Verdachte: Waarom is U doorgeloopen, toen U hoorde, dat er een moord gebeurd was. Getuige: Omdat ik op lijd thuis wilde zijn. Getuige Verlee, daarna voorgeroepen, liep op den bewuslen middag op het Bezuiden hout, loen hij uit hel huis van den moord een man met een blauw cosluum zag komen, die de v d. Lijnstraat inging. Deze mail heeft in de v. d. Rijnstraat iets over den muur gegooid. Mr. Bekker: Getuige kan dien man toch niet in zijn gezicht hebben gezien. Immers de tram is gestopt voorbij het huis in de richting Marlot, getuige kwam achter de tram vandaan en de bewuste man liep in de andere richting. Bovendien kan getuige niet om den hoek van de straat hebben gezien, dat eT iets over een muuc is geworpen. Getuige: Ik kwam juist tegenover de v. d. Lijnstraat achter de tram vandaan. Mr. Bekker: Dat kan niet. Mr. De Visser: Hij kan toch met een grootere bocht om de train zijn "heenge- loopen Getuige blijft bij zijn verklaring. Mr. Bekker blijft volhouden, dat gefcuigi dan om een hoek heeft moeten kijken. De zitting wordt geschorst tot 2 uur. ZWEMMEN. Gisteravond had een ledenvergadering van bovengenoemde vereeniging plaats. De voorzitter, de heer F. v. d. Mark Sr. heette de aanwezigen welkom. Door den 2den se cretaris, den heer H. Amoldus, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Hierna werden de wedstrijd-data vastge steld en wel als volgt: op Woensdag 23 Juli Volkswedstrijden en wedstrijden voor poli tie- en havenpersoneel, benevens die om de plaatselijke kampioenschappen. Op Zaterdag 26 Juli zullen onderlinge wedstrijden ge houden worden. Voor badpersoneel uit de omliggende gemeenten zullen wedstrijden in reddend zwemmen gehouden worden. AMSTERDAM, 21 Mei. De beursverslagen van den laatsten lijd vormen al een bijzonder eentonige lectuur, lederen dag komt nagenoeg hetzelfde ver baal en het is niet onmogelijk, dat indien het overzicht van den voorafgaanden dag opnieuw zou worden geplaatst, de daarin gemelde feiten geheel in toepassing op het beursverloop van dien dag zouden zijn. Wat de handel betreft, die week, wat den. omvang aangaat, heden niet af van den vorigen dag, behoudens misschien die in Accbustiek, maar de stemming was iets verbeterd. De Accousliek en Ullraphoon- aandeelen ontmoetten nog traag en stelden zich opnieuw op hooger niveau. Door Philips is ontkend, dat zij gramofoon- platen gaat produceeren volgens Küchen- meister systeem. De Philips waren overigens prijshoudend. Aku's hadden van aanbod te lijden en reageerden tot 106 1/2 pCl. Mar garine Unies en de claims trokken wat aan. Rubbers werden op kleine schaal verhan deld en waren prijshoudend. Tabakken bewogen zich op onsystematische wijze. Oude Deli's zagen zich eenige punten ont gaan. Suikers ongewijzigd. Van de Mijn- waarden spreidden Algem. Expl. eenige be drijvigheid ten toon en monteerden een kleinigheid. Olie's lagen wat vaster. Amerikaansche fondsen verdeeld met beperkte affaire. Prolongatie 2 pet. o WISSELKOERSEN Engeland 12.08 15/16, Duitschland 59.35, Frankrijk 9.75 1/4. België 34.72, Zwitserland 48.12, Oostenrijk 35 10, Denemarken 66.55, Zweden 66.571/2, Noorwegen 66.72 1/2. New York 2.48 3/4 AMSTERDAM. 21 Mei. Veemarkt. 336 veile kalveren le kw. 961.05. 2e kw 86 94, 3e kw 7084 per K G levend ge wicht- 105 nuchtere kalveren 1017 per sluk: 520 varkens, vleeschvarkens 90110 K.G 8485; zware varkens 8183: vette varkens 77—80 per K.G slachtgewicht. ROELOFARENDSVEEN Veiling van 20 Mei Aardbeien 1527 ct. per doosje Sla f. 0 603 30 per 100 krop Bloemkool 312 ct. per stuk Snijhoonen f.6 106 40. Peu len f. 4.805.30. Doperwten f. 6.10 per 10 WOFRDEN, 21 Mei Kaasmarkt Aange voerd 527 partijen kaas: zonder rijksmerk 3438. lsfe soort met rijksmerk 40 11; 2de soort 3538. Handel stug. 3—1 J

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3