UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Dezer dagen hield de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond alhier haar jaarvergade ring in de Opperzaal der Martha-Stichting. De presidente, mevr. WesterbrinkWirtz sprak na het lezen van een schriftgedeelte en na in gebed te zijn voorgegaan een kort openingswoord. Hierna volgde verslag van secretaresse en penningmeesteresse. Uit een en ander bleek, dat het afgeloopen jaar kon worden afgesloten met een batig saldo van f. 122. Mevr. Welvaars sprak hierna over bet onderwerp: „Over wat ik las en om mij zie", waarop mevr. Voors en Westerbrink reciteerden. Het geheel werd afgewisseld door het zingen van eenige liederen door een der dames en van het dameskoortje der Martha-Stichting, terwijl ook eenige dames der afdeeling zongen „Paaschhymne" Als bestuurslid werd mej. Van Drunen her- (kozen. De heer Belgraver eindigde nadat voor was gezongen het bondslied deze geanimeerde jaarvergadering met dank gebed. Vergadering „De Hanze"* 'De middenstandsver. „De Hanze" 'hield een algemeene ledenvergadering in de St.- Josephzaal, welke vergadering door den voorzatter met een kort woord werd geopend. Op gebruikelijke wïjze werden vervolgens een 8-tal nieuwe leden geïnstalleerd. Ver volgens volgde de behandeling en bespre king betreffende de voordeelen der collec tieve brandverzekering en eenige wenscihen aangaande het werktijdenbesluit Uit het daarna door den secretaris der Santos-com missie uitgebracht jaarverslag 1929 betref- ifende de werkzaamheden door de commissie verricht, bleek o.m. dat Alphen uit de 80 commissies de 6de plaats inneemt. Het ver slag eindigde met een opwekkend woord (het fonds te blijven steunen. Het punt aangaande de a.s. winkelweek vormde een punt van langdurige besprekin gen. Enkele leden wilde de winkelweek doen plaats hebben in de laatste week van Sep tember, terwijl anderen in de St. Nicolaas- [week deze wilde doen houden. 'De voorzitter zal de diverse voorstellen tmet het bestuur der zusterverenigingen be spreken. Spreker deelde tevens mede, dat ditmaal geen étéalagewedstrijd zal worden gehouden. Bij de rondvraag werd door verschillende aanwezigen gewezen op de hooge tarieven van stroomilevering voor licht en kracht- verbruik in onze gemeente. Aangedrongen werd op een 9peciaaltarief ten behoeve van den winkelstand. Een der leden stelde voor een verzoek hieromtrent te richten aan den raad, welk voorstel het bestuur in beide commissies zal bespreken. Nadat vervolgens nog mededeeling was gedaan van de hier dezer dagen opgerichte Middenstandscen trale, werd de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. H. Reyngoud en C. M. Leenderfcz. Engeltje Gysberta, d. v. J. P. A. de Jong en E. de Heus. Petrus Sophia, z. v. J. P. van den Broek en J. M. Borst. Johannes Adrian us, z. v. O. J. Kryger en C. M. van Leeuwen. Martha Hillegonda, d. v. J. P. Kennis en H. J. van der Zwet. Anna Cornelia, d. y. J. Remmers waal en A. van Moorse]. Ondertrouwd: Johannes Anthonius v. d. Zwet, wedr. 39. j. en Johanna Anna v. d. Zwet jd. 27 j. Theodorus Johannes Wes- selman jm. 25 j. en Catharina. Johanna Huigsloot jd. 23 j. Gehuwd: Wilhelmus Batholomeus van d. Ploeg jra. 25 j. en Alida Johanna Hogen- boom jd. 23 j. Johannes van der Hoorn jm. 32 j. en Cornelia Johanna van Zanten jd. 22 j. Aan de in deze gemeente gevestigde veehouders, tuinders en gebruikers van grond zijn formulieren ter invulling toege zonden met betrekking tot de dit jaar te houden vee- en landbouwtelling. Den 21 Mei a.s. zal de teller deze formulieren aan de huizen komen ophalen. o BODEGRAVEN. Door een auto aangereden. Dezer dagen had op den viersprong Brug straatVan Tolstraat, beter bekend als „De Hoek", een ernstige aanrijding plaal9. De heer G. ui't Oud-Bodegraven kwam per fiets uit de Brugstraat en stak „De Hoek" over naar de Prins Hendrik straat. Bijna was hij het gevaarlijke punt gepasseerd, toen uit de Wilhelm in astraat, in de richting Van Tolstraat, een kleine Citroen auto kwam aanrijden, bestuurd door den heer J. R. uit Gouda. De auto minderde op het kruispunt geen vaart en hield daarbij links, waarbij ze plotseling vlak tegen den fietser opreed. Man cn fiets werden opge nomen en enkele meters achteruit op den stoep van Hotel van Rossum geslingerd. Eerst een 25-tal meteTs verder bleef de auto slaan. Toegeschoten handen tilden den man, die een bloedende hoofdwond had en bewusteloos was, op. Geruimen lijd bleef hij bewusteloos, doch het gelukte dr Van Beek, die reeds na enkele minuten ter plaatse was, hem tot het bewustzijn te doen terug- keeren Per auto werd hij naar huis ge bracht. De dokter constateerde een zware horsensöbudd ing. Zaterdag a.s. zal door de Chr. Muziek- vereeniging, ,,S. D. G." een opgnluch(con cert gegeven worden op de Nieuwe Markt. Dat is het tweede van de serie van 4 con certen, die deze vereeniging evenals „Cres cendo»" dwzen zomer hoopt te geven. BOSKOOP. Opening Badhuis. Op Woensdag 21 dezer zal de Bad- en Zweminrichting, alhier voor het publiek ge opend worden. Ongeval. Dezer dagen had de 17-jarige H. alhier het ongeluk, om in een tuin aan de Tuin straat bij het schommelen van den schom mel te vallen, waarbij hij zoo ongelukkig terecht kwam, dat een zijner knieën werd ontwricht en hij door een dokter verbonden moest worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Antonius, z. v. T. M. Blom en M. Belt. Gerarda Maria, d. v. N. Stolwijk en C. M. v. Baren. Jansje Wilhelmina, d. v. G. A. v. Tol en A. H. Bunschoten. Jannetje, d. v. J. Boer en M. Vermeulen. OndertrouwdJ. J. Huisman en G. Schouten. Getrouwd: J. H. v. d. Werf, 26 j. en I. M. v. Leeuwen 23 j. A. A. J. v. Gomes 25 j. en J. Slootmans 23 j. A. v. Sprang 26 j. en M. P. C. v. d. Wolf 22 j. OverledenElisabeth Killestein 21 j. Elisabeth Maria Kooij, 22 j. Gevonden voorwerpen: Omtrent on derstaande gevonden voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen bril in étui, huissleutel, 2 zakmesjes, dames taschje, portomonnaie, collier, kinderkousje en bankbiljet. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Anthonius, z. v. C. P. Schouten en H. M. Fase. Martinus Johan nes Jozef, z. v. W. van der Ploeg en M. C. Zuidwijk. Theodorus Gerardus, z. v. P. P. C. Pont en J. C. van Veen. Annie, d. v. J. P. Kersbergen en J. Mulder. Susanna, d. v. J. W. Slootweg en H. de Gelder. Cornelis, z. v. A. Endeveld en N. de Groot. OverledenJohanes Zandvliet 75 j. Elisabeth Petronella van der Burgh 80 j. Getrouwd: J. van Herk 31 j. en C. van Veen 21 j. A. Duineveld 27 j. en M. J. Straathof 23 j. Ondertrouwd: J. A. Bos 20 j. en J. E. Haagen 19 j. J. Raaphorst 25 j. en G. Francken 24 j. H. de Gelder 26 j. en M. v. Heiningen 27 j. N. van Gent 24 j. en I Bos 22 j. N. Nederhof 35 j. en S. C. van der Zwaan 30 j. C. J. van der Krogt 31 j. en J. Th. Zwetsloot 24 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella, d. v. P. van Gijzen. Johannes en Klaas zs. v. K. Spaargaren en C. van Harskamp. Gehuwd: J. Smit en C. Moraal. M. van Beveren en W. den Braver. W. van Varik en M. C. van Teylingen. In de gehouden vergadering van inge landen van den Zijllaan- en Meijopolder, is de rekening over 1929 vastgesteld op in komsten f. 1411.26%, in uitgaaf op f. 800.40, saldo f. 610.80%. De begrooting over 1930 is bepaald op in- e.n uitgaaf f. 1743.66%, met een omslag van (,.7 per H.A. Ingelanden van den polder Achthoven hebben de rekening óver 1929 vastgesteld op inkomsten f. 1887.91, in uitgaaf on f. 1399.02, saldo f. 488.89. De begrooting over 1930 is bepaald op in- en uitgaaf f. 2711.98 met een omslag van f, 4.50 per hectare. ROELOFARENDSVEEN. De vuil verwijdering. In verband met alhier voorkomende ge vallen van typhus zijn van gemeente-weg© de vuilnisbakken achter de woningen der woningbouwvereenigingen „Alkemade" ge ledigd en is het vuil door verbranding en begraving onschadelijk gemaakt. Het is nu maar te hopen, dat de bewoners de grootst mogelijke zorgvuldigheid in acht zullen nemen en het huisvuil, dat daarvoor in aanmerking komt, in de ledige bakken zullen werpen en.niet zooals tot heden vaak gebeurde er naast. Ook hopen we, dat de bakken niet beschadigd zullen wor den, daar er een, geheel is vernield. Brutale inbraak. Door inbraak heeft men zich toegang weten te verschaffen tot den winkel van de wed. Van der SaJm alhier. Hierbij is wel buitengewoon brutaal tewerk gegaan, als men weet, dat een blinde deuir, die niet ge opend kon worden, zonder dat een daar voor gemetseld straatje werd weggebroken is geforceerd. De buit is echter na al deze werkzaamheden niet groot geweest, daar slechte een bedrag van ongeveer f, 2.— in de winkellade aanwezig was. De politie steld een onderzoek in. o WADDINXVEEN. Moedige redder. Het 6-jarig dochtertje van den heer v, d. B. geraakte aan het Oude Dorp met spelen te water. Het kind was reeds zin kende toen de heer v. S. uit Gouda de drenkelinge zag. Hij begaf zich gekleed te water en kon, zij het na veel moeite de kleine aan wal brengen. Hulde voor den moedigen redder. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. v. H. M. Stout hart en M. Vermeulen. Johanna, d. v. J. van der Starre en I. P. C. Bonefaas. Adrie Gerrie, d. y. .G. van Herk en A. den HeuveL Arie, z. v. P. van Rijswijk en S. G. Ramp. Marie Gerard, z. v. u. Kraan en P. E. Kreijtz. Christina, d. v. G. van Wijk en H. Hekman. Alida Cor nelia, d. v A Metselaar en E. van Gemo- ren. Adriana Grietje, d v. J. Hofman en A. G. Brouwer. Johannes, z. v. A. Bont en N. Swart. Gerrit, z. v. A. Twigt en J. Burger. OverledenJa. v. Vliet 55 j. Ten nadeele van den landbouwer v. d. H. in bet 3e blok alhier werd een 30-tal kippen ontvreemd. De politie heeft de zaak in handen. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 128.89% Gevonden voorwerpen4 paar hand schoenen. Inlichtingen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier zijn als onbestelbaar terug ontvangen de navolgen de brievenTh. Willemsen, Den Haag Adrie Bakker, Rotterdam. De heer v. d. O., die aan den Noorde lijken Dwarsweg met zeer groote snelheid op zijn motor reed, raakte plotseling het stuur kwijt en sloeg over den kop. De zwaar beschadigde motor moest met een auto weggehaald worden. De bei'ij der kwam er er goed af en liep slechts een paar hoofdwonden op -Dit is reeds de tweede maal in enkele weken tijds dat deze motor rijder een ongeval heeft. Mej. J. S. alhier viel in haar woning van de trap en brak daarbij een sleutelbeen Zij werd door huisgenooten ernstig gewond opgenomen en medische hulp was spoedig aanwezig. De meubelmaker K. H. geraakt© met de wijsvinger der rechterhand in een in werking zijnde zaagmachine, waardoor dit lichaamsdeel gedeeltelijk afgezaagd werd. Hij moest zich onmiddellijk onder dokters behandeling stellen. AALSMEER. Een nieuwe M.U.L.O.-school. Zoo er één inrichting van onderwijs in onze gemeente is, welke zich in steens toe nemende mate in de belangstelling, zoowel van de zgd© der burgerij ais van ae bewo ners der omringende naburige gemeenten mag verheugen, dan is het zeker wel de school voor meer uitgebreid lager onderwijs. Telde deze school voor eüftele jaren nog slechts een luttel aantal leerlingen, fcliaiis volgen reeds een 100-tal meisjes en jon gens het onderwijs, dat door vijf onderwijzers gegeven wordt. Deze school werd lol nu toe ondergebracht hoewel den laatsten tijd slechts gedeeltelijk in de openbare lagere school aan het iV'eteringplanisoen. De toe stand, zooals die zich thans ontwikkelt, kan echter niet bestendigd blijven. Op een 3-tal verschillende plaatsen toch, in voornoemde school, in „Irene" en in de cateohisatieka- mer der Doopsgezinde Kerk, wordt onder wijs gegeven. In dit verband vernemen wjj thans, dat het dagelgksch bestuur der ge meente voornemens is om binnenkort bjj den raad met voorstellen te komen voor den bouw eener nieuwe M.U.L.O.-school, op het terrein aan de Schoolstraat. De plannen tot dezen bouw £>n door den directeur van gemeentewerken, ir, Wiebenga, ontworpen, die deze een dezer* dagen bg B. en W. zal indienen. Aanbesteding. Door de gemeente is aanbesteed de leve ring van 50.000 K.G. wegenteer. Ingeschre ven werd als volgt, per 100 K.G.W. F. Bgvoet en Fa. H. Th. C. Hellings, Amster dam 'f. 7N.V. Bat. Import-Mij,, l)en Haag f. 0,80; W. F. Breitenstein, Amsterdam, f. 6,55; N.V. Dordrechtsche Chem. Produc- tenhandel, Den Haag f.6 en f. 5,50; N\V. Utr. Asphaltfabriek, Utrecht f. 4,80; Ton nen Co., Amsterdam f. 4,53. De levering is gegund aan de laagste inschrijvers. Aanlegsteiger met golfbreker. Aan den Stommeerweg in den Westpias is thans de van gemeentewege gebouwde aanlegsteiger met golfbreker gereed geko men. Zoowel de steiger als de eenige hon derden meters lange golfbreker zijn zeer sterk opgebouwd en de schippers kunnen thans aan den Stommeerweg behoorlgjc los sen en laden, wat voorheen door den meestal zwaren gor.slag nietmogelijk was. De v. Cleeffkade is nu voor de schipperg ver boden. Heden herdenkt het echtpaar G. Evel- eens Arn.zn.W. Eveleens-Kniep te Oost- ejnde zgn 50-jarige echtvereeniging. Het 2-jarig dochtertje van den heer Van Dongen, koster der Geref. Kerk, ge raakte in een onbewaakt oogenblik in een' naast de woning gelegen sloot. Een 4-jarig zusje, dat het ongeluk zag, liep gauw naar huis en vertelde het aan haar ouders. De vader glde naar de sloot, sprong té water en had het geluk zjjn kind behouden op het droge te brengen. o HAARLEMMERMEER. Vereeniging „Vooruit". In een le Hoofddorp gehouden vergadering van de vereeniging „Vooruit"' werd mede deeling gedaan van het door den heer Jac. Claij te Vijfhuizen genomen besluit om als secretaris van deze vereeniging te be danken. De heer Claij, die deze functie ongeveer 20 jaren met veel ijver en animo heeft ver vuld, mocht deze aanvankelijk zoo kleine vereeniging zien groeien tot een, die groote concoursen geeft, die tot in het buitenland vermaardheid genieten. Het was een gelukkige gedachte van hem om als lid van het bestuur te willen aan blijven, teneinde nog verder in de gelegen heid te zijn om de belangen van deze vereeniging te blijven dienen. Het secretariaat werd opgedragen aan den heer J. C. Beets, te HoofddoTp. Op de Kruideniersbeurs, die te Hoofd dorp gehouden wordt, werden voor de mooi ste stands volgende prijzen toegekend: eere- prijs: aan den Holl. Wijnhandel te Schie dam 2 eerste prijzen: aan den heer Schollen te Amsterdam en de Wed. Doesburg aldaar. De 2e prijs aan de firma Onrust en Hoorn le Zaandam en de 3e prijs aan de firma Beuk en Zn., te Leimuiden. o HILLEGOM. 114! Na den oproep van sollicitanten naar de betrekking van politie-agent tweede klasse alhier hebbenzich 114 gegadigden aange meld. Bij de verkiezing in de Geref. Kerk alhier zijn gekozen tot ouderlingen de he2- ren D. O. van Egrnond en H. Runia en tot diaken de heer P. Bootsman. Naar wij vernemen is een raadsvoor stel te wachten om het stu-kje grond in de Hofstraat bij het Transformaloiihuisje te verkoopen aan het electricitei»tsbedrijf en aan de JuLianasohool. Ook za'l aan den raad voorgesteld worden om het groote plantsoen op het Patrimoniumplein te laten beplanten. De muziektent, die dezen wirier be zweken is onder een zwaren boomtak, zal herbouwd worden en een plaatsje krijgen in de Hoedendoos. Het werk is opgedragen aan den heer A. Graper. Op het snijpunt van Looster weg I Margrietenlaan is de 'boabt zeer scherp en moeilijk voor het verkeer. Het gemeente bestuur wil in overleg met den eigenaar van den grond trachten den hoek af te stompen en den weg op dat punt te verbeteren. LISSE. GEMEENTERAAD. Grondaankoop voor de alg. begraafplaats. Verkoop 3000 grond aan de Geref. Gemeente. De Raad der Gemeente kwam dezer dagen in vergadering bijeen ter behandeling der volgende punten: 1. Wijziging raadsbesluit tot aankoop van grond voor Algemeene Begraafplaats. Van de Ned. Herv. Gem. werd van de nieuwe begraafplaats een gedeelte grond voor Algemeene Begraafplaats gekocht, ter grootte van ongeveer 500 M2. h f. 4,80 per M2. De gemeente heeft daarbij zich te hou den aan bepalingen door de Kerkhofcom missie gesteld. Het verkoopen van „eigen graven" is een recht, dat alleen ahn de Kerkhofcommissie toekomt. Aangenomen. 2. Wijziging Raadsbesluit tot het ver- leenen van een voorschot aan de Woning- bouwv'ereemging Volksbelang voor stich ting van 36 arbeiderswoningen. •Het vroegere raadsbesluit maakt melding van een voorschot van f. 120.000, thans werd voorgesteld' f. 125.000,ter beschik king te stellen. De verhooging vond zijn oorzaak in een aan te leggen straat, welke 5000,zal moeten kosten. Deze gelden zullen verstrekt worden uit een kasgeldleening, daar de geldleening niet door kan gaan. 3. Voorstel tot aangaan eener kasgeld leening voor den bouw dezer woningen. Aangenomen. 4. Voorstel tot verkoop van grond aan hef. Rijk voor weg verbreeding. Aangenomen. 5. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Geref. Gem. alhier aan de Hyacin- thenstraatTul pens Lr, Aangenomen Een perceel wordt verkocht ter grootte van 3000M2. legen den prijs van f. 5 p. M2. 6. Voorstel voor verkoop bouwterrein aan W. Turnhout Dzn. aan de Narcissen- straat. Aangenomen. 7. Verzoek voor beschikbaarstelling van een bedrag van f. 4311 voor aanleg van waterleiding in de Chr. school. (Schoolstr.). Aangenomen. 8. Verzoek van den heer L. v. d. Won de om aangesteld te worden als onderwij zer aan de Lagere school der Openb. school wegens opheffing der Mulo-afdeeling. Aangenomen. 9. Benoeming Commissaris van het Elec- triciteitsbedrijf H.L.S. De heer C Lange veld was als zoodanig aftredend, doch werd herkozen. 10. Goedkeuring rekening en verant woording Gezondheidscommissie. Batig sal do ruim f. 700, 11. Verzoek voor betere standplaats woonwagens. De toestand aldaar zal verbe terd worden. Het adres was vreemd opgesteld en werd niet met volle sympathie ontvangen. Het ligt reeds lang in de bedoeling van B en W. veranderingen aan te brengen. Het adres is te voorbarig 12. Ingekomen stukken. Goedgekeurd is de instelling van een Schoolarlsendienst in samenwerking met omliggende gemeenten. Rondvraag. Op een vraag van den heer J. P. Segers werd medegedeeld, dat de rioleering nabij 3o Poellaan spoedig haar beslag zal krij gen. Tevens vroeg J. P. Segers verbetering van de hoek in den Achterweg. Een woord van hulde 6prak de heer J. P. Segers aan het adres van de politie, voor haar prestaties bij de regeling van het ver keer met de bollendrukte. De heer A. H Schrama vroeg aandacht voor den Stationsweg (oude gedeelte). De toestand is daar zeer treurig. Weth. Tromp zeide spoedige verbetering toe. De heer Van Kesteren vroeg meer ver lichting bij donkere avonden, voornamelijk in de zijstraten. De voorzitter antwoordde, dat de dirav teur deze zaak regelt De heer Pynacker wilde alle avonden fa lantaarns laten branden. De heer Noorlandt vroeg of er nog een verlichtingsplan komt. Lisse is veel te don ker. De voorzitter zeide dat de directeur en ook hijzelf van oordeel is, dat de verlicht ting voldoende is. De heer Noorlandt zal deze kwestie inde gascommissie ter sprake brengen. De heer P. Schrama vroeg of er niet meer samenwerking is tussrhen de Gemeentebe drijven en de gemeente. De 9traten worden soms 2 3 maal achter elkaar opengebro ken. Er zal getracht worden meer samen werking te krijgen. De heer Kuipers vroeg spoedige afwer king van de Veldstraat; bestrating van de verlengde Wagendwarsstraat en aanstel ling van een Gemeente-bode. De heer Warmerdam zeide in 't alge- meen, dat feet hem pijnlijk aandoet, dat de bewoners van sommige straten zich ach tergesteld gevoelen. Dit is zeer zeker niet op zijn plaats. Voor den Stationsweg worden plannen ge maakt tot algeheel© verbetering. Men wacbte echter zijn tijd af. De heer v. Resteren wilde er op wijzen dat men niet overal tegelijk de straten on der handen neemt. Laat men straat voor straat behandelen. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. NOORDWIJK. Zuid-Hotl. vereen. JfH©t Groene Krui*" De Zuid-Holl. ver. „Het Groene Kruis" afd. Noordwijk hield in het vereenigiugs- lokaal te Noordwijk aan Zee haar jaarver- gadering. In verband met de voorzitters- vacature berustte de leiding der vergade- ring in handen van den heer F. H. v, Spanje. In zijn openingswoord betreurde de wn, voorzitter het dat niet meerderen ter ver gadering waren opgekomen. Gezien toch het nut, de noodzakelijkheid en het alge meen belang van het Groene Kruiswerk, mocht men toch wel op meerdere belang stelling der leden kunnen rekenen. Spreker verzocht hierna den secretaris dr. C. H, Hermanides, de notulen voor te lezen, deze werden onder dank ongewijzigd vast. gesteld, waarna eenige ingekomen stukken' de revue passeerden, waaronder een schrij ven van den heer A. Dorsman, dat hij in verband met zijn leeftijd bedankte als voor zitter en bestuurslid der vereeniging en een schrijven van den heer Polman namens de comm. voor winterconcerten van de Noordwijksche Kunstkring, waarin het saldo tekort ad f. 53.17% van het Kerstconcert op 16 Dec. de vereeniging wordt aangeboden, Hierna volgde het verslag van mevr. Door- neveld over de lighal, waaruit bleek dat er in 1929 een 18-tal patiënten is verpleegd waarvan 7 de Hal hersteld mochten ver- laten. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal patiënten 11. Door vele patiën tjes wea*d van de Zonnebaden geprofiteerd in verband met den warmen zomer. Goede gevers zorgden weer dat de kinderen af en toe een versnapering kregen en het hun aan speelgoed, boeken en handwerkjes niet ontbrak. Vervolgens bracht mevr. Haas, de huisbezoeksteT der vereeniging, haar rap port uit. Op 1 Jan. 1929 waren in observatie 31 gezinnen met 35 patiënten en aan bet eind van het jaar 35 gezinnen met 38 pa tiënten. Het aantal afgelegde huisbezoeken was 247. Maatsch. werk 11. Terwijl in 1928, 4 patiënten overleden, had in 1929 geen sterfgeval plaats. Beide dames werd door den wn. voorzitter dank gebracht voor hun keurige verslagen. Vervolgens kregen wij het financieelë jaarverslag van den penningmeester, den heer G. A. E. Duijster, we hoorden dat de subsidie van het Rijk had bedragen f. 390.50, die van de provincie f. 125.85. Aan verpleeggelden werd ontvangen f. 324.52, de opbrengst verloting van een Sprei beschikbaar gesteld door mej. Heij! bracht f. 120 in kas; ten slotte sloot deze rekening met een kassaldo van f. 1034.39^. Deze rekening was door de kascomm. nage zien en accoord bevonden, waarna de pen ningmeester onder dank voor zijn accuraat beheer werd gedechargeerd De heer P. F. v. Santen zeide uit h&i verslag begrepen te hebben, dat de ver eeniging geen subsidie van de gemeente krijgt, hetgeen toch zeer zeker zou zijn te billijken, daar het Groene Kruiswerk ook is oen gemeentebelang. Hij stelde voor dit alsnog aan het gemeentebestuur te verzoe ken. Op dc eerstvolgende bestuursvergade ring zal dit voorstel een punt der agenda uitmaken. Nadat nog eenige vragen van de heerén Verloop en Elsgeest door den penningmees ter waren beantwoord werd de begrooting 1930 in behandeling genomen. Deze werd zonder op- of aanmerkingen ongewijzigd vastgesteld. De vergadering ging mede ac coord met het voorstel van het bestuur "een tarief vast te stellen voor bijdragen in de verplegingskosteD der lighalpatientje*. Hetgeen ongeveer op het volgende neer komt: Voor kinderen van ouders vier jaarl. inkomen bedraagt tot f. 2000 f. 0.60 per week; van f. 200Q tot en met f- 3000 f. 1.50 per week; boven f. 3000 f. 2.50 per week. Bij meerdere kinderen uit een gezin als mede in bijzondere gevallen beslist het be stuur. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris. In de lighal werden verpleegd 18 kinderen met een totaal aantal verpleeg- dagen van 4125 Hun werd verstrekt 1670 L melk. Als alle jaren was de verbetering van den toestand der kindereD zeer aan zienlijk. Door de groote welwillendbeil van de ver. Volksonderwijs, was ook dit jaar een prachtig Sint Nicolaasfeest voor d® kinderen mogelijk gemaakt. Den secretari* werd dank gebracht voor zijn keurig uitgebreid verslag. Aan de orde punt 4, bestuursverkiezing aftredend de heeren R. J. de Groot en l 2-*

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10