Wasch Uw haar UIT DE OMSTREKEN. BUITENLANDSCH GEMENGD. WILLY SKLAREK IN VRITHEID. Willy Sklarek heelt de borgsom van 50.000 Mark onder zijn vrienden bij elkaar gehaald en het bedrag is onmiddellijk door zijn advocaat bij de Consignatiekas gedepo neerd, zoodat er geen bezwaar meer is tegen zijn invrijheidstelling. VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een postvliegtuig der Fransche maat schappij Latecoere, is op weg v. Montevideo naar Rio de Janeiro bij dichten mist in zee gestort. 6 inzittenden, o.a. de bestuurder en de mecanicien, zijn verdronken. Een der op varenden kon zich zwemmende redden. 1 AANSLAG EfN BEROOVING. Naar uit Bogota wordt gemeld, hebben bandieten den Amerikaanschen kassier en de politiewacht van een fabriek van petro- leumproducten vermoord. Zij vluchtten met medeneming van 33.000 dollars, die bestemd waren voor het uitbetalen van loonen. DUBBELE MOORD BEKEND. De onlangs in Pruisen gearresteerde land bouwer Koppe, die ervan verdacht wordt izijn vrouw vermoord en vervolgens ver brand te hebben, heeft een volledige beken tenis afgelegd. Hij heefl niel alleen toege geven zijn vrouw om het leven gebracht en vervolgens verbrand le hebben, doch tevens dat hij in 1917 zijn voormalige huishoud ster in de rivier de Saaie verdronken heelt. In 1924 heeft hij zich voorts aan brand stichting schuldig gemaakt. BEDROG. In den Harz zijn twee ingenieurs gearres teerd, die bet Duitsohe Rijk voor millioenen hebben opgelicht met frauduleuze biljetten voor herstel ran spoorwegmaleriaal. o HET FALKE-PROCES. In het Falke-proccs heeft de officier van justitie te Hamburg revisie van het vonnis der rechtbank bij het rijksgerechlshof aan gevraagd. ONTPLOFFING. Gisteren was de tuinman Schwab in zijn werkplaats te Frankfurt bezig met een slaghoedje toen dit plotseling ontplofte. Hij werd verschrikkelijk verminkt en was op slag dood. Zijn vrouw en zijn 21-jarige zoon bekwamen ernstige verwondingen. o MOORDAANSLAGEN TE RATIBOR. Gisteren werd achter een tuinhok te Ra- libor het lijk gevonden van een gehuwden man. Geconstateerd werd, dat de man onder het hart een 5 c.M. breede steekwonde had bekomen. De vorige week, Maandag, heeft men het lijk gevonden van een gymnasiast, eveneens met steekwonden. In Nieband werd een gunstig bekend staande koopman door een onbekende aan gevallen, die hem ernstige messteken toe bracht. De zwaargewonde werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar men hem di rect in behandeling nam. De politie heeft een vreemdeling gear resteerd in wiens bezit men, behalve een vuurwapen een mes vond Aan zijn kleeren bevonden zich bloedsporen. Hij weigert alle inlichtingen, terwijl zijn identiteit nog niet is vastgesteld. TOCKEY DOODGEVALLEN. Bij het nemen van een hindernis op paardenrennen te Stockholm kwamen niet minder dan vier van de zeven jockey's (e vallen. Het paard van den Duitschen jockey Scholtz bleef in een hindernis han gen, terwijl deze zelf op het hoofd terecht kwam en dood werd opgenomen. Zijn vrouw woonde op de tribune de rennen bij. VECHTPARTIT MET EEN SCHUPO. Toen een agent der Schutzpolizei le Hamm in den nacht van Zaterdag op Zondag twee broers, die van een verjaars(eestje huis waarts keerden, wegens nachtelijke rustver storing wilde opbrengen, werd hij door hen op den grond geworpen en mishandeld. Hierop maakte de agent gebruik van zijn vuurwapen, met het gevolg, dat hij beiden zwaar verwondde. Een is reeds aan de ge volgen overleden, terwijl de ander nog in levensgevaar verkeert. HANDEL IN BLANKE SLAVINNEN ONTDEKT. Naar de ..Montag" uit Buenos Aires meldt is het de justitie aldaar gelukt op het spoor te komen van een der grootste organisaties voor den handel in blanke slavinnen. De leiding dezer organisatie schijnt in handen te zijn van een zekeren Samuel Kom, ter wijl de politie reeds de namen kent van 400 medeplichtigen De blanke slavinnen wer den vooral in Rusland en Tolcn gezocht Er werd vastgesteld, dat deze bende reeds 10 jaar haar luguber bedrijf uitoefent onder den schuilnaam van een weldadigheids- vereeniging Jaarlijks zouden uit Oost- Europa alleen al 200 blanke slavinnen naar Argentinië zijn gebracht. LOTERITZ WEN DEL te WEENEN Te Weenen is dezer dagen een groote loterij-zwendel ontdekt. De 31-jarige Hans Hayek leidde de Spaar- en Credietbank .Universale", die ook loten verkocht. Terwijl hij de origineele loten zelf in handen hield, leverde hij zijn klanten een correspondeerende bon op het lot, die echter volkomen waardeloos was. Op die manier had hij 1100 menschen weten af te zetten. De man is gearresteerd. RECLAME. - I eens met Purolzeep. U zult dan I zien hoe mooi, zacht en roosvrij UW haar wordt. Purolre«p li cvtoili PoroL I verkrijgbar!r bij Apotb. en Drogisten. 339 AALSMEER. Onze gemeente-secretaris, de lieer P. Kaplein, had Zaterdagmiddag het ongeluk dat zijn hand bekneld raakte, met het ge volg. dat een vinger brak. Per auto werd K. dadelijk naar een der doktoren gebracht, die hem heelkundige hulp verleende. Tot -broodbezorger van de Coöperatieve broodbakken]- en verbruikswereeniging „De Eendracht" is benoemd Th. van Veen, Hadleystraat alhier. Van een ingezetene dezer gemeente is een l>edrag van f. 1800 aan gewetensgeld in de Rijksinkomstenbelasting ontvangen. Door B. en W. is mei ingang van 19 Mei tot tijdelijk ambtenaar ter gemeente secretarie benoemd de heer D. M. Vermet, thans in gelijke betrekking te Kampen. De dames M. C. van Loon en C. C. van der Maal zijn geslaagd voor de akte C. O. V. aan de Hervormde Kweekschool te Am sterdam. Deensche journalisten, die dezer da gen een bezoek aan ons land brengen, be zochten Zaterdag de bloemenveiling alhier. HILLEGOM. Gratis z we .Hes. Door B. en W. is besloten voor de leer lingen der twee hoogste klassen van alle lagere scholen de gelegenheid open te stel len voor gratis zwemles in de gemeente- zweminrichting. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan hel Raad huis, iederen werkdag van 78 namiddags de onderstaande gevonden voorwerpen; ijzeren hoepel met sleutel, donkerbruine lederen portemonnaie inh. een rozenkrans, twee sleutels en een touwtje, dames-para- pluie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Wiilenaar en E. E. Mat ter T. G. van Gulik en J. M. de Vos P .F. Koppers en E. van Rooden W. La gendijk en M. Cardol. Getrouwd: A. I. Warmerdam en M. Lip pens W. van der Zwan en A. J. Meijer J. van Rossum en Q. M. Meijboom. Bevallen: H. C. LitjcnsJonkheer r. L. A. H. de VriesPanendrecht z. G. A. van Vlietvan der Meer z. J. M. Schrier Berkhout z. Overleden: N. C. Veldhuis 58 jaar m. Wethouder Balvers is Ier verpleging naar de Maria-Stickling te Haarlem overge bracht. Een voorstel aan den Gemeenteraad is le wachten om het perceel Vinkcnlaan 6 on bewoonbaar le verklaren. o KATWIJK. Bastaardsatijnvlinder. Het is vooral langs de duinkanten, dat de berucl.t? bastaard-satijnvlinder ook hier nesten gemaakt heeft. Wie zich daareenigs- zins van op de hoogt? wil stellen, neme b.\. den weg eens langs Watertoren, Rijks- schktöanen, Cantine enz. Het lage hout gewas is op sommige plaatsen als beznaid met nesten. Erger nog, de rupsen zijn bijna alle reeds u t de nesten gekropen en krioelen bjj duizenden in het houtgewas en in het groen. Het staat nu reeds vast, dat van groen worden van deze boompjes en verder gewas wel niets zal komen. Burgerlijke Stand. Geboren: Guda Maria, d. van P. C. van Aalst en A. Houwer Catharina, d. van J. J. J. Gordijn en L. Pronk Sientje, d, van G. van den Oever en W. van der Niet Jacob, z. van Teunis van Rijn en M, Kuijt Pieter, z van P Guijt en T G. Blonk Arendje d. van IJ. van Rhijn en Jannetje van der Plas Maartje, d. van M. H. den Haan en J. F. Wesstein Frans, z. van G Kleuver en T. Muller. Overleden: Levenloos aangegeven kind van J. van den Tol en N Kort Amerik de Best 47 j.. gehuwd met W. Kloos. Ondertrouwd: Arie Kuijt en N den Haas C de Vink weduwnaar van J. van Dnijn en A Schaap weduwe van J. van Duijn W. Zuijderduijn en P Koekebakker M. Karemaker en H. Zuijderduijn Getrouwd- J. Krijgsman en C. Schaap A .F Zwanenburg en C J. Molenaar M. C. van den Haak en H. van Delft KATWIJK AAN DEN RIJN. Excursie. Onder leiding van hunne leeraren de hee- ren Allers en de' Rooy (de heer v. Klaveren was wegens ziekte verhinderd) hebben de leerlingen der Tuinbouwcursus dezer dagen een excursie gemaakt naar het Westland, na eerst een tuin te Waasenaar te hebben bezichtigd waarop de heer de Rooy cultuur chef is. Men zag daar rijpe aardbeien, veler lei soorten van bloemen, planten en vrucht- boomen, die in bloei stonden of reeds vrucht hadden gezet. En aanleg, èn omge ving geven daar een schitterenden aanblik. Daarna werd gereden naar Looaduinen naar de Tomaten-, Komkommers-, en Perzikken- kweekerijen van de heeren H. W. v. Spron- sen Stein, vervolgens naar Naaldwijk naar de Rijksproeftuin waar de heer Bos man. Rijkstuinbouwleeraar voor de leiding zorgde en veel vertelde over de verschil lende tuinbouwcultures, de voorkomende ziekten en hunne be9trijdingen. Wat daar gezien en gedemonstreerd werd was zeer interessant en leerzaam. In de terugreis werden de groote kom kommers-tomaten en Druivenkweekerijen bezichtigd van den heer Scheffer te Poel dijk en de Anjerkweekerij van den heer Kerbert, waarna men hoogst voldaan in een vroolijke stemming huiswaarts keerde. Leeraren en leerlingen zullen zeker nog dikwijls terug denken aan dezen leerzamen en aangenamen dagl Onderlinge Hulpkas bii Ziekte. Dezer dagen vergaderde de Vereeniging „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte" voor Kat wijk a. d. Rijn en Omstreken, in hoofdzaak ter bespreking van de uitkeering aan de leden, welke in geval van Ziekte ook uit keering ontvangen volgens de Ziektewet. Met algemeene stemmen werd besloten, dat deze in geval van ziekte een uitkeering uit de Kas der Vereeniging zullen ontvangen, bedragende 20 pCt. van 'hun weekloon; doch den duur van uitkeering te verlengen, zoo dat zij per boekjaar een bedrag van f. 84 kunnen trekken, evenals alle andere leden. Tevens werd nog besloten, om als Vereeni ging einde Mei of begin Juni een auto tochtje te maken naar de Zuiderzeewerken. De heeren G. Varkevisser en A. Wassenaar namen op zich, om dezen tocht voor te be reiden. Bedoelde reis gaat echter buiten de Kas der Vereeniging om en komt ten koste van den deelnemers persoonlijk. Nadat nog enkele dingen bij de rondgang ter sprake waren gebracht, sloot de Voorzitter de Ver gadering. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdagavond-relletjes. In de laatste weken legt een zekere groep jongelui het er op aan, om op velerlei wijze {vooral des Zaterdags- en Zondagsavonds) de rustige burgerij het leven onaangenaam te maken. Dat de politie dit niet mag toestaan spreekt vanzelf en zij moet dan ook hande lend optreden. Is het eenmaal zoo ver, dan komt een groep nieuwsgierigen opdagen, die van de eigenlijke oorzaak der arrestatie niets afweet en keert zich in handeling en uiting tegen de politie, die dan weer genood zaakt is, met kracht tegen deze opdringende nieuwsgierigen op te treden. Dit was ook Zaterdagavond het geval. Zekere v. D. had een paar ruiten stuk ge slagen m het Café „Zeezicht". De politie heeft hem opgebracht en in arrest gesteld Daar bleek dal hij nog een vonnis van 3 dagen of f. 3 te goed had, zoodat bii ook hiervoor werd vastgehouden. Nadat het geld door familie betaald was, kon hij, na gemaakt proces-verbaal, woiden vrijgelaten. Later in den avond was het een zekere K. die de straat onveilig maakte in zijn dronkenschap. Ook hij werd naar het bureau geleid, doch verzette zich len sterkste. Ook nu weer keerden bet publiek (v.n. jongelui) zich tegen de politie, doch door krachtig optreden en enkele charge's bleef zij mees- Ier van het terrein. K. heeft nu een proces verbaal wegens dronkenschap en verzet. Daar kan hij het voorloopig mee doen. Tegen v. E. die zich onder het publiek bevond, werd proces-verbaal gemaakt we gens opruiing. Dierenmishandeling. Zekere S. heeft een kat geslagen, opge hangen en gewurgd. De politie heeft het kadaver in beslag genomen en tegen den dader procésverbaal opgemaakt. Lezing voor „Kerk en Vrede". In „Casa Cara" sprak voor de afdeeling Leiden en Omstreken voor ..Kerk en Vrede" de heer A. K. Doolhoff. Evangelist der Ned. Hen*. Gemeente te 's-Gravenhage over „De Heiland der Wereld en het mili- lairisme". Wanneer men als Christen zijn houding wil bepalen tegenover het militairisme, dan moet men dit doen in het licht van Gods Woord. Licht kunnen ons niet verschaffen <le groote figuren uit het Oude Testament, omdat die. blijkens de woorden van Jezus, gedeeltelijk in het duister zijn gelegen. Slechts bij Jezus Christus en de Apostelen willen en kunnen wij ons licht opsteken, juist omdat wij Christenen zijm Hem moe ten wij volgen langs den weg der vol making. Vervolgens teekent spr. het ontslaan van het militairisme met zijn leer van de wraak in Kaïn, den broedermoorder, en zijn ge slacht. Dwars daartegen in gaat hetSeths- geslacht, dat den naam des Heeren aanroept. Het geslacht van Kaïn bereidt een vol genden oorlog: „Kerk en Vrede" wil als Noach arkbouwer zijn, al predikend de Ge rechtigheid. De houding van Jezus tegenover het mili tairisme wordt uiteengezet Dit is in regel- iechten strijd met de eischen der Bergrede en zelfs toen het ging om het verdedigen van een goede zaak. toen Jezus gegrepen werd, heeft Hi] geweld afgewezen. Aan het woord „Wie het zwaard opneemt, zal door Shet zwaard vergaan, ontkomt niemand". Jezus eischt van ons elkander hartelijk lief te hebben. Ieder heeft voor zichzelf reken schap af te leggen. Nooit kan de staat onze schuld op zich nemen. Wij willen de Over heid gehoorzamen, maar zij kan verkeerde dingen doen. De hoogste Overheid blijft Jezus Christus Hem.bij Wien slechts ver geven, geen wraak is, moeten wü het meest gehoorzaam zijn. Willen wii Hem waarlijk volgen, dan is onze keuze ten opzichte van het militairisme niet moeilijk. Gevonden voorwerpen: Twee sleutels, een Postduif-ring gemerkt No. 4756830, 13 leege zakken, een zijden das. een zak kalk, een stalenboek (mantelstoffen), een kast- sleuteltje Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag ver strekt van 10 tot 12 uur voorm. op het Poli tiebureau. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Andries Jan, z. van K. Maarssen en van M. Strik Hsnricus Nicolaas Jo hannes, z. van C. H. A. Juffermans en van C. A. v. d. Velde Theodorus Johannes, z. van A. v. Noort en van G. A. Kooter. Overleden. Pieter Bauer, echtgenoot van J. v. Biezen 38 j. Ondertrouwd: L. P. Brama en C. A. G. Rooyakkers H. J. Martens en A. M. v. d. Wiel C. v. Zijverden en F. E. v. d. Meij. Gehuwd: M. J. H. Jansen en Ch. M. Berg man J. J. Heemskerk en D. M Kaptein A. v. Marsbergen en F. W. Faas. Gevestigd: Mej. H. Scheepmaker, van 's-Gravenhage, Van der Veld9tr. 49 M. C. v. Noort, van Amsterdam, Grachtweg 31 P. v .d. Hulst, van Sassenheim, Van der Veldstraat 35 Mej. J. A. M. Dobber, van Haarlem, Heereweg 258 Mej. Th. J. de Boer, van 's-Gravenhage. Heereweg P. F. v. d. Laan, van Noordwijkerhout. Kanaal straat 131 Mej. J. M. v. Koeverden, van 's-Gravenhage, Heereweg Mej. A. C. Kla ver van Maastricht, Heereweg. Vertrokken: A. Th. A. v. Werkhoven, naar Voorschoten Ch. M. v. Ruiten, naar Rotterdam Mej. A. C. v. d. Berg, naar Wassenaar J. Steneke9, naar Wierden M. J. de Vries en gezin, naar Haarlem mermeer Mej. C. M. Oostdam, naar Noordwijkerhout C. G. v. Veenendaal, naar Baarn Mej. W. B. Defoer, naar Amsterdam. NOORD WIJK. Botsing tusschen tram en auto. Op het verkeerspunt VoorstraatLanden - plein alhier, had Zaterdagmiddag te onge veer 3 uur een aanrijding plaat?. Een auto komende vanaf het Lindenplein en bestuurd door den heer R. uit Leiden, reed met gang op een der wagens van de aldaar passeerende tram. De botsing was ernstig, zioodat de auto aanzienlijke schade opliep en per kraanwagen moest worden wegge sleept Er hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zyn deze week als werkzoekenden ingeschreven 43 personen ,n.l. 21 visschers, 15 landarbei ders, 3 metselaars, 2 opperlieden en 2 losse arbeiders. NOORDWIJKERHOUT. Reünie op „De Vonk". Op huize „De Vonk" alhier kwamen gis teren en eergisteren bijeen leerlingen en oud-leerlingen van de school voor maat schappelijk werk te Amsterdam. De dagen werden zeer genoeglijk doorgebracht onder leiding van mej. H. v. d. Heide. Ds. P. Hofstede. Het vertrek van ds. P. Hofstede naar Leusden zal eerst plaats hebben in Oct. a.s. T. Reyueveld tachtig jaai. Heden werd de heer T. Reyneveld op verschillende wijzen gehuldigd, ter eere van zijn tachtigsten verjaardag. Een deputatie van leden van Kerk- en Armbestuur, bene vens vele ingezetenen, en afgevaardigden van verschillende corporaties kwamen hun gelukwenschen aanbieden. Vele bloemstuk ken en geschenken werden aangeboden. Hoewel de oude dag zich doet gevoelen, was de jubilaris zeer opgeruimd en vroolijk en als geboren optimist wist hij de vele gas ten mei alleriei 'kwinkslagen aangenaam bezig te houden. De afd Noordwijkerhout van „De macht van 't kleine" had het genoegen te kunnen afdragen f.3130 aan contributie en f. 26.50 voor de suppletie-kas van „Meer en Bosch" te Heemstede. Een collecte voor Christelijke doelein den. gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, bracht ruim f. 13 op. OEGSTGEEST. Diefstallen. De bloemi.t J. U. deed aangifte bij de po litie van het feit, dat een hoeveelheid dure tulpen zjjn ontvreemd, terwijl er tevens zyn vernield. De politie stelt een onder zoek in. Aan den Rhijnhofweig is by den tuinder J. V. uit een kas bloemkool ontvreemd en ee«n aalfuik. De aalfuik werd in een aan grenzend tulpenland van J. H. aan stuk ken terug gevonden. Mond- en klauwzeer. Bij den veehouder J. L. alhier, is onder zjjn vee het mond- en klauwzeer geconsta teerd in eei weide aan den Rijksstraatweg. Door de polit e zijn de voorgeschreven ken- teekenen geplaatst De Ned. Zendingsschool alhier, ba. staat, naar wij vernemen uit het Nedfej. dingsblad, dit jaar 25 jaar. De eigenljjk, stichtingsdatum is 15 Juli 1905. De opt ning viel op 2 October 190o. o RIJNSBUkG. Het hulpkantoor aldaar zal vanaf 2 Juni a.3. op werkdagen voor den pott g telegraafdienst zyn opengesteld van 8- 16.30 en 18-19.30. SASSENHEIM. Ghr. Kii-derzangkoor. (De Ghr. zangvereeniging ,Looft den Hec' heeft een kinderkoor opgericht Niet miofc dan 50 kinderen, traden als lid toe. Ten nadeele van den heer P. is deze? dagen een zoo goed als nieuwe fiets, die eenigen tijd onbeheerd voor een woning stond, ontvreemd. Van de daders is jee spoor ontdekt. De gewijzigde telefoontarieven werken er wel toe mede nieuwe aansluitingen le krijgen. Sinds Januari zijn meer dan 23 nieuwe aJbonné's aangesloten. Door verschillende brandassuranties de premie voor de bollen in het a.s. seizoen verhoogd. ZOETERWOUDE. Afwijzend beschikt. Naar we vernemen heeft de directie der Xederlandsche Spoorwegen afwijzend be schikt op het verzoek van het gemeentebe stuur om de stopplaats Zoeterwoude, aan de lijn LeidenUtrecht, niet op te heffen. Paard op hol. Het paard, bespannen voor een tilbury van den veehouder G. de W. uit de We. poort, sloeg op hol. De chauffeur van Van Gend en Loos, die met zijn auto het hol. lend gespan tegen kwam, zette zyn voer. tuig dwars over den straatweg en wist op deze wijze het (tier tot stilstand te bren gen. Behalve eenïge materieele schade en kleine verwondingen van het paard, liep het zender ongelukken af. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem, heeft, naar ,,St" Bavo" meldt, benoemd tot Biss. Inspecteur in het Dekanaat Zoeterwoude, Rector Th. Westgeest. Dezer dagen wordt de 4000ste inwoner verwacht. Door den burgemeester is een spaarbankboekje en de eerste inschrijving j daarop beschikbaar gesteld voor dezen we reldburger. o VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den Veurschenweg nabij ,,de Gouden Leeuw" heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door D. v. d N. en den 14-jarigen wielrijder v. B. HeS rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. WARMOND. Ged. Staten stellen voor, aan de Ver eeniging voor den Handeldrijvende^ ea Industrieelen Middenstand alhier, ten be hoeve van haar handels-avondcursus, 0 rekenen met ingang van 1 Januari 1930, tot wederopzegging onder bepaalde voorwaar den een jaarlijksch subsidie uit de provin ciale kas te verleenen tot een bedrag vu ten hoogste. 10 pCt. van de uitgaven voor het onderwijzend personeel (salarissen plus netto pensioenkosten). ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woensdag 14 Mei a.s. om 9.15 voorm. in openbare vergadering bijeen. Punten ter behande ling. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel vtf B. en W. tot vaststelling van het venue- nigvuldigingsgetal voor de heffing der plaatselijke inkomstenbelasting, voov be- belastingjaar 1930/1931 3. Alsvoren tot op heffing van de betrekking van gemeente bode aan den Hooge-Rijndijk en het ver leenen van eervol ontslag als zoodanig aan A. L. Deegenaars. 4. Behandeling eener suber subsidieaanvrage van het bestuur der R.-K. H.B.S. te Leiden, met voorstel van B. en W. 5. Alsvoren eener subsidieaan vrage van het bestuur der R.-K. Geitenfob vereeniging, met voorstel van B. eD 6. PTae-advics eD voorstel van B. en betreffende het adres aan J. van Leeuwen e.a. inzake overname van het onderhoud van het z.g. Groote Kerkpad. 7. Voorstel van B. en W tot toekenning eener vergoe ding aan den gemeente-opzichter voor extra werkzaamheden, in verband met de uitbreiding van een 2-tal bijzondere scho len. 8. Alsvoren inzake de classificatie ra3 de gemeente voor de heffing der Personeel* belasting. 9. Alsvoren om hun college t<? machtigen tot verkoop van fcakkebossen oud materiaal. 10. Behandeling van plaD tot verbouw van het Raadhuis- 1 Voorstel van B. en W tot aanvulling der Bouw- en Woningverordening. 12. AlsyorrU tot benoeming van de leden en voorzitt*15 der diverse sterobirreaux. 13. Rondvraag- Het hulpkantoor zan vanaf 2 Jun'8:.^ op werkdagen voor den telefoondienst opengesteld van 8—13, 1416.30 ©b 19.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6