Om het kampioenschap in twaalfvoets-jollen. f)e verstandhouding der spelers liet veel te wenschen over. ARNHEMSCHE BOYS— ALPHEN 2—5. Groot overwicht van Alphen na de pa rue. Een flinke prestatie van Alphen, dat de lArnhemmers thuis een gevoelige nederlaag toebracht. Voor de rust had de thuisclub met 21 de leiding verkregen, maar in de tweede helft waren Zij verre de min dere. De bezoekers daarentegen speelden toen stukken beter, hetgeen ajj dan ook aantoonden door viermaal het net te vinden. Direct na den aftrap komt de thuisclub in den aanval. De verdediging van Alphen weet evenwel haar terrein te zuiveren en het spel naar de overzijde te plaatsen, waar een hard schot van den midvoor te gen do lat belandt. Toch zjjn het de Arn hemmers, die eerst de leiding nemen, maar de bezoekers maken door hun linksbinnen weer spoedig gelijk, 11. Als het spel «enigen tijd op de middenhelft is geweest, volgt plotseling een vinnige aanval der thuisclub, die haar weder de leiding doet nemen. Na de hervatting heeft Alphen het baste 1%an het spel in handen. Telkenmale komen ïfe bezoekers in den aanval. Hun midvoor 2&rgt dan ook spoedig voor de leiding. Do druk op het Arnhemsche doel blijft aan houden en als Binnenkamp het leder voor zftfn voeten krijgt, passeert hij handig en kele tegenstanders, om daarna te doelpun ten, weldra gevolgd door een tweede doel punt, 52. De Arnhemmers trachten als nog enkele malen den achterstand1 te ver kleinen, maar de verdediging van Alphen weet stand te houden en onveranderd komt het einde, met een verdiende overwinning van Alphen, dat zSoh nu in de vijfde ronde heeft geplaatst. OM DEN L.V.B.-BEKER. Lugdunum IIAlphia I 05. Dezë wedstrijd voor den L.V.B.-beker is, hert was te voorzien, in een sprekende «overwinning voor de 3e kl. N.V.B.'ers ge ëindigd. Lugdunum heeft een invaller 'linksbuiten, Alphia mist haar rechte-ach- ffer. Het begin is voor de Oranjehemden, die reeds na 2 min. succes hebben als huQ imidvoor door alles heen breekt en op het juiste moment zijn rechterbuur-man in staat itelt de score te openen. 01. Tot de pauze blijft het spel verdeeld doch tot scoren komt het niet. Rust 01. Ook het eerste kwartier in de tweede helft geeft een gelijk opgaande strijd te zien. Bij een verwoede schermutseling voor de groen-witte veste, 6chiet de Alphia-linksbinnen echter onhoud baar in. 02. Geen 2 min. later vangt de zelfde speler een voorzet in eens op en het leer vliegt in het net 03. Lugd. voelt zich dan geslagen en Alphia is heer en meester van het terrein. Als de Lugdunum- linksback mist heeft de rechts-binnen wei- Tf&g moeite den stand op 0'k te brengen. Even voor het einde schiet de midvoor van dichtbij hard op doel, de Lugd.keeper weet het leer nog weg te stómpen, doch de toe snellende rechtsbinnen schiet keihard in 05. Spoedig daarop komt het einde. DUITSCHLAND ENGELAND 3—3. Een goede prestatie der Duitschers. Zaterdagmiddag vond voor ongeveer 60.000 toeschouwers te Berlijn de landen- wedslrijd plaats tusschen Duitschlund en Engeland. Met de rust leidde Engeland met 21. Na de Tust doelpuntte Engeland nog één maal en Duitschland twee keer, zoodat de eindstand werd 33, De Engelsche doel punten kwamen van Bradford (twee) en Jack één. Alle drie Duitsche doelpunten kwamen van den voet van Richard Hoff- De gebroeders Maas en Huybers winnen ieder één race. o Hoffmann. Scheidsrechter Job Mutters (Nc.ivr.and) leidde uitstekend, al was men het niet altijd met zijn beslissingen eens. Hij had echter den wedstrijd volkomen in handen. (Van onzen eigen verslaggever). De eerste dag. De eerste dag van de zeilwedstrijden op de Kagerplassen om het nationale kam pioenschap in de twaalfvoetsjollenklasse bracht uitstekend zeil weer: een zonnetje, en dan vooral een mooi briesje uit het Noordwesten. Zooals gewoonlijk namen ook Zaterdagmiddag de voorbereidingen als loting, het optuigen der jolletjes enz. nogal wat tijd in beslag en zoo was het vier uur geworden, voordat het eerste startschot over de Kagerplassen rolde. Het werd een goede start van de tien deelnemers aan den eersten voor-wedstrijd. Nagenoeg gelijktijdig gingen de scheepjes over de lijn en vóór den wind naar het Zweiland bleven ze allemaal op een kluitje bij elkaar. Jan Maas en Huijbers iets voor de anderen. In verband met de windrich ting moest er een gewijzigde wedstrijdbaan worden gezeild. Het rak Norremeer-Dieper- poel was uitgeschakeld, maar nu moest het rak ZweilandNorremeer, dat in den wind lag, twee keer heen en terug worden ge zeild. Op het eerste in-den-windsche been kwam er al gauw teekening in den strijd. Jan Maas kon hier zijn leidende positie niet handhaven. Hij begon met ver door te loo- pen naar den lager wal en toen hij daarna hoogte ging halen, maakte hij een paar korte slagen. Dat telkens draaien haalde natuurlijk den gang uit zijn jol. Rutgers, Gallé en Van Troostenburg de Bruijn had den direct na de boei op het Zweiland een langen slag over bakboord gemaakt, die voordeelig bleek te zijn. Zij rondden dan ook de boei op het Norremeer als eersten in de hierboven genoemde volgorde. Het onder ling verschil was echter zeer gering en voor den wind terug naar het Zweiland liepen Gallé en Van Troostenburg de Bruijn Rut gers al voorbij, welke laatste op het tweede kruisrak zoo aan het knoeien sloeg dat hij heelemaal naar de achterhoede verhuisde. Gallé daarentegen maakte geen fouten en op het Norremeer was hij al een minuut op nummer twee voor, zoodat hij zonder moeite de race won. Bij een sterk afflau- wenden en krimpenden wind ook op het rak Zweiland-finish moest worden ge kruist werd de strijd om de tweede plaats nog spannend. Tusschen Huijbers, Zweep en Van Troostenburg de Bruijn was er bijna geen verschil. De uitslag werd: 1. Gallé (Boskoop), 1 uur 14 minuten 87 seconden;2. Huijbers (R'dam) 1.20.6; 3. Zweep (Adam) 1.20.7; 4 Van Troostenburg de Bruijn (Den Haag) 1.20.11; 5. J. Maas (Hilversum) 1.20.47; 6. Dorsman (Vlaardingen)7. Karreman (Rot terdam); 8. Wernink, (Wassenaar); 9. Rut gers (Den Haag); 10. v d. Velde (Den Haag). Ondanks het sterk afflauwen van den wind werd in den laten namiddag nog gestaTt voor den tweeden voorwedstrijd! BaTzilay nam de leiding, gevolgd door Bob Maas en Gallé, en hij behield haar tot op het kruisrak, waar een gelukkige slag over bakboord van Troostenburg de Bruyn plotseling naar voren bracht. Bairzilay werd tweede, doch zag later ook Maas nog langs zich gaan. Van Troostenburg de Bruyn liep intusschen ver uit en ging met zeer belangrijken voorsprong als eerste door de finish. De uitslag werd: 1. Van Troostenburg d« Bruyn, 1.96.20; 2. B. Maas (Hilversum), 1.40.24; 3. Jac. Barzi- lay Jr. (Rotterdam), 1.40.48; 4. T. Bakker (Warmond), 146.10; 5. Gallé, 1.48.1; 6. G. F. Bohré (Utrecht), 1.48.10; 7. Huybers, 7.49 5 8. Wernink, 1.50.55 9. Dorsman; 10. W. R. Ferwerda Jr. (Baarn). De tweede dag. De vroege Zondagmorgen bracht een stijve bries uit het Zuid-Oosten met een trieste motregen, die als een gordijn over den plas hing en er het verblijf guurder maakte dan ooit. Tegen den middag begon het gelukkig te klaren en een schuchter zonnetje heeft toen zelfs zoo af en toe nog getracht nog wat glans te geven aan de op dezen dag wat trieste zeilerijI De baan was in den morgen gelijk aan die van den vorigen dag, met dit verschil dat het kruisrak: NorremeerZweiland, thans in precies omgekeerde volgorde in den wind lag. Om halfelf viel het startschot voor den derden en laatsten vóór-wedstrijd. Jan Maas was schitterend op tijd weg en al spoedig was zijn voorsprong zoo beduidend dat men nauwelijks meer aan een overwinning van dezen Hilversummer meende te mogen twij felen. Op het laatste kruisrak echter ging hij alleen op avontuuT uit, liet zijn concur renten, onder aanvoering van zijn broer, hun eigen gang gaan en zocht zijn heil in een zeer langen slag langs den hoogen walI Het kostte hem de overwinning! Bij het na deren van de boei op het Zweiland bleek Bob aan den kop te liggen, terwijl Bohré zoo dicht was genaderd', dat hij bijkans ge lijktijdig met Jan Maas om de boei ging. De uitslag werd: 1. B. Maas 1.7.38; 2. J. Maas 1.8.8; 3. Bohré, 1.8.36; 4. Zweep, 1.9.36; 5. Rutgers, 1.9.55; 6. Karreman; 7. Barzilay; 8. Bakker; 9. v. d. Velde; 10. Ferwerda. De voorwedstrijden waren hiermede ten einde en het resultaat was dat in de finale werden geplaatst: 1. B. Maas, 3 p.; 2. Van Troostenburg de Bruyn, 5 p.; 3. Gallé, 6 p.; 4. en 5. Zweep en J. Maas, ieder 7 p.; 6. en 7. Huybers en Bohré, ieder 9 p.; 8. Bar zilay, 10 p.; 9. Bakker, 12 p.; 10. Karreman, 13 p. Uitgesloten werden: Rutgers, 14 p.; Dorsman, 15 p.; Wernink, 16 p.; v. d. Velde, 19 p.; Ferwerdd', 20 p. Zoo sterk was tegen den aanvang van den eersten eindwedstnjd (omstreeks halfeen) de wind afgenomen dat de jollen na het vallen van het schot vrijwel stil bleven liggen en ongelooflijk lang werk hadden alvorens zij om den hoek van de Baarzenkom in de rich ting van het Zweiland uit het gezicht der weinig talrijke belangstellenden bij den start toren waren verdwenen. Gelukkig wak kerde weldra de bries weer aan, doch zij kwam toen uit meer Zuidelijke richting, waardoor van de wedstrijd-baan, die niet meer tijdig kon worden veranderd, alleen het allerlaatste rak in den wind kwam te liggen. Veel strijd kon er in deze omstandigheden natuurlijk niet zijn: op het Zweiland lag Jan Maas aan den kop en hij bleef daar tot het einde, terwijl ook verder de volgorde van den „optocht" weinig of geen wijziging onderging. Eenige spanning was er nog slechts tusschen Karreman en Gallé, die fel vochten voor de bezetting der tweede plaats. Een paar fortuinlijke slagen op het in-de- windsche rak brachten tenslotte aan Kar reman, die juist derde ha^I gelegen, zooveel winst d'at hij er in vermocht te slagen defi nitief beslag te leggen op de tweede plaats, welke overigens van geenerlei belang was, waar het kampioenschap slechts kan wor den behaald door dengene, die driemaal eer ste is geworden! Bohré was op de helft van de race zesde, toen hij in het gedrang kwam tusschen een roeibootje van een dwazen amateur-fotograaf en de Zweiland-boei en wegens aanvaring van de laatste den strijd moest staken. Huy bers bracht het tot op het laatste rak. Juist wilde hij toen een kansje wagen langs lager wal, toen een schouw te dicht in zijn nabij heid kwam, achter z'n schoot haakte en met een flinken ruk de jol op haar kop zette.1 Huybers overzag onmiddellijk het gevaar. waagde den sprongen kwam droog op het schouwtje dat op zoo snoode wijze zijn scheepke had getorpedeerd! 1. J. Maas, 1.5.59; 2. Karreman, 1.6.54; 3. Gallé, 1.7.22; 4. B. Maas, 1.7.56; 5. Zweep, 1.9.23; 6. Barizlay, 1.9.45; 7. Bakker, 1.13.8; 8 Van Troostenburg de Bruyn, 1.13.15; Bohré en Huybers opgegeven. Meer nog liep de wind naar het Westen en in verband daarmede werd de gewone Kaagbaan uitgezet voor den tweeden eind- wedstrijd, die tegen drieën een aanvang nam. Ook de kracht van de bries was toe genomen en slechts een drietal zeilers waagde het thans ongereefd op den plas te verschijnen Tot hen behoorde de zwaarge bouwde Huybers, die volkomen in staat bleek te zijn het jolletje in den goeden koers te houden en zoodoende gemakkelijk de lei ding nam en met grooten voorsprong eerste werd, gevolgd door BöhTé, die aanvankelijk derde lag, doch op den terugweg de tweede plaats aan Karreman ontfutselde. Het inte ressante feit deed zich bijgevolg voor dat twee menschen, die in de vorige race had den moeten opgeven, thans respectievelijk als één en twee binnen kwamen! 1. Huybers, 1.7.56; 2. Bohré, 1.10.4; 3. Karreman, 1.10.24; 4. J. Maas, 1.10.37; 5. Van Troostenburg de Bruyn, 1.10.42; 6. B. Maas, 1.11.51; 7. Gallé, 1.12.44; 8. Barzilay, 1.12.56; weep gaf op wegens het aanraken van een startboei, Bakker wegens grooten achterstand. Het was thans zeker dat er op dezen dag geen beslissing kon worden verkregen, maar desondanks werd toch nog tot een volgenden eindwedstrijd besloten. Ditmaal werd Maas winnaar, doch het was nu niet Jan, maar Bob, de kampioen van het vorige jaar, waardoor er thans drie deelnemers zijn, die een wedstrijd hebben gewonnen. Het kan dus weer een langdurige lijdensgeschiedenis worden1 Zweep voerde geruimen tijd een 6pannenden strijd met Maas, maar moest op het laatste traject tenslotte in den Hil versummer zijn meerdere erkennen. Bakker gal opnieuw op wegens grooten achterstand Ziehier de uitslag dezer race: 1. B. Maas, 1.9.13; 2. Zweep, 1.9.41; 3. Karreman, 1.9.55; 4. Huybers, 1.10.13; 5. BohTé, 1.10.40; 6. Gallé, 1.11.12; 7. J. Maas 1.11.44; 8. Van Troostenburg de Bruyn, 1.12.1; 9. Barzilay, 1.12.6. De wedstrijden worden Zaterdagmiddag, en zoo noodig Zondag, voortgezet OOST NEDERLAND— WEST-DUITSCHLAND. Het Oostelijk elftal, dat op 25 Med a.s. tegen West-Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteldDoel: Halle (Go Ahead); achter: Horsten (Vitesse) en Wan ders (Wageningen); midden: Entjes (Hera cles), J. Mie (Go Ahead) en Schlosser (He racles); vóór: Landaal (A. G. O. V. V.), Schipper Sr. (Heracles), J. de Kreek (Go Ahead), Frölich (Enschedé) en v. d. Hei den (Wageningen). Reserves: De Bondt, (P. E. C.); Hagels (Enschede); Schemmekes (Go Ahead) en Tinsel (Golto). „TeLn SERIE- EN NEDERLAAG- WEDSTRITDEN VAN S.V.O. (Oegst geest.) Oor spronkelijk lag het in de bedoeling van S. V. O. (Oegstgeest) haar bovenge noemde wedstrijden te houden op 24 en 31 Mei a.s., maar met het oog op de jaarlijk- 9che bondswedstrijden om den Oudsbeker heeft het S. V. O.-bestuur in overleg met het L. V. B.-bestuur besloten, de wedstrijden van S. V. O. te doen plaats hebben in de maand .Tuni a.s en wel op 7. 14. 21 en 2S Juni haar serie en op 4, 11, 18 en 25 Juni haar serie nederlaagwedstrijden. De inschrijving blijft nog open tot en met Zaterdag 24 Mei a.s. KORFBAL. DE WEDSTRITD NOORD—ZUID (0 -4) Zuid-Holland naar voren! (Van onzen medewerker.) Een kleine twintig jaar geleden heeft het Zuid-Hol landsch Twaalftal den eerste der wedstrijden om den Holland-Beker gewon nen, maar een jaar later was het dien voor sprong op zijn tegenstander reeds kwijt. Nadien hebben de vertegenwoordigers van deze provincie steeds opnieuw getracht dat verloren terrein te herwinnen, maar daarin zijn zij ,tot voor gisteren, soms door gebrek aan kradht, vaak ook door onfortuin, nooit goed geslaagd. Doch gisteren heeft Zuid-Holland gewon nen en nog wel met cijfers, die klinken als een klok. Daardoor zijn meteen de doelcij- fers in Zuid-Holland's voordeel gekomen. Een volgend jaar gaan we ook het wedstrijd gemiddelde onderhanden nemen, dan is de heele zaak gezond! Tot kort voor den aanvang heeft het ge regend en aanvankelijk hebben de sipelers groote moeite om op het gladde veld op de been te blijven. Zuid-Holland is het eerst aan de situatie gewend en na zes minuten lost Wedemeyer een gevaarlijk schot. Dan komen Madsen en Hendriksen in actie en Looy en Dorsman krijgen handen vol werk. Nog drukker krijgen zij het. wanneer het Zuidelijk middenvak eenigen tijd hapert, Hendriksen gaat er dan snel van door, doch zijn schoten zijn slecht gericht. Het Zuid- midden herstelt zich en De Mey c.s. worden weer aan het werk gezet. Wedemeyer en De Mey lossen gevaarlijke schoten en ook de dames Voordenberg en Bruggeman belagen het Noordelijke doel, doch alles zonder resul taat Evenmin leveren twee verre schoten van Hendriksen een doelpunt op, zoodat met blanken stand de eerste helft eindigt. Om 3.14 begint de tweede helft en aan stonds neemt Zuid de leid'ing. De Mey haalt vóór Leur den bal weg, geef t aan mej Voor denberg, die kalm inschiet (0«1). De Noordelijken brengen het bij him tegenaan val niet tot den gelijkmaker. Vijf minuten na het eerste doelpunt wordt de voorsprong vergroot, als Wedemeyer achter den paal vrij komt en door deiï korf schiet (0—2). De wisseling is in Zuid-Hollands voordeel. Wél lost Bakker een enkel verschot, doch dat beteekent weinig gevaarlijks. Talrijk zijn de aanvallen van Dorsman en zijn medespelers. Lang houden zij den bal in hun bezit, en verschillende keeren lossen de dames Klamer en Richel mooie schoten. De Dordtenaren spelen een vlotte partij in het middenvak en de aanvallen van Noord zijn gering in aantal. Gerth schiet op den korf en dan mist Looy, aan de andere zijde, een goede kans. Doch direct daarop heeft deze speler toch succes, en het is 03. Gerth doet de Zuidelijke verdediging weer eenige bange oogenblikken beleven, maar dan gaat Zuid weer ten aanval. Dorsman houdt plotseling zijn vaart in, draait zich om, en zijn 9chot verdwijnt in den korf (04). Er is dan nog acht minuien te spelen. Ter Poorten en Uit- tenbroek komen een enkele maal in de buurt van den korf, maar evenmin als Leur c.s. welen zij het doel te vinden. Met 04 wordt het einde aangekondigd. Direct na afloop reikte de heer Wildon met eenige vriendelijke woorden den Hol land-beker aan den Zuid-Hol an dsch en aan voerder uit. De Zuid-Hollandsohe overwinning is be haald door tactiek en aanpassingsvermogen. Na tien of vijftien minuten waren de Zui delijke spelers aan het gladde, natte veld gewend, terwijl verschillende Noord-Hol- landsche spelers zich nagenoeg niet naar die omstandigheid wisten te schikken. En in tactisch opzicht heeft Zuid-Holland beter en sterker gespeeld dan zijn tegenpartij. Het had in aanval en verdediging twee clubvak ken, die aanstonds sloten en het middenvak wist, na eenige tasten en zoeken, ook den samenhang te vinden. Bij Noord-Holland bleven de spelers één heden, vormden zij geen combinatie. Dat ter verklaring van de cijfers! De Zuid-Hollandsche verdediging is als zoodanig in orde geweest. Looy is zwaar, speelt zwaar, en heeft Hendriksen iederen duim gronds betwist. Als er gevaar dreigde, sprong Dorsman bij of snelde toe, gelijk hij dat altoos doet. De aanval van dit vak drijft op de dames Richel en Klamer. Over het middenvak is een en ander tt doen geweest. Van zekere zijde is nogal spij tig gereageerd op de keuze der Vitesse- spelers Dat had men beter kunnen nalaten, want zoo'n vaart is het niet geloopen! Ter Poorten en UittenbToek hebben zich van een wankel begin hersteld en daarna waren zij het rood-witle yersey waardig. Aldus het oordeel van eenige heeren der twaaltal- commissie. De dames Vaandrager en Van Dijk wisten zich op het gladde veld niet vlug te ver plaatsen. Zij vielen daardoor minder op dan gewoonlijk. De aanval der Dordtenaren is zeer actief geweest. Af en toe slordig, maar steeds dn tempo. De heer v. d. Vrande zocht een middenweg tusschen fouten tengevolge van de gladheid en opzettelijke overtredingen. Dat lukte nu eens goed, dan weer nieit; het geheel was mtusschen niet onvoldoende. NED'EIRjLAJNiDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Promotie en degradatie. Oost IA: RapiditasOnder Ons 15. Oost IB: Or. ZwartDe Laaresch 32. Kampioenschap Sde kl. Zuid-Holland: Gymnasiasten'Het Zuiden II 22. SCHERMEN. HET 24ste WAPENFEEST VAN DEN K.O.S.B. Het slot dei wedstrijden. Zaterdag is te Den Haag het 24e wapen, feest van den K.O.S.B. geëindigd. De uit- slagen zijn: Korpswedstrijd sabel van leerlingen van Inrichtingen voor Militair Onderwijs CaHee ling cadetten-adelborsten): 1. de Koninklijke Militaire Academie me| de cadetten Graaf von Ranzow, R. de Pérez, Hüschel en Boot met 3 gew. ontmoetingen zes punten en 40 gewonnen partijen; 2' Instituut der Marine I met 2 gew. ontmoe. tingen, 4 punten en 30 gewonnen partijen; 3. Koninklijke Militaire Academie II mei 1 gew. ontmoeting, 2 punt. en 19 gew. par- tijen; 4. Instituut der Marine n met 0 gew, ontmoetingen, 0 p., en 7 gew. partijen. Personeele wedstrijd sabel 2e klasse; 1. 2e luit. 16 R.I. A. J. G. Boutmy met 5 gew. part., 17 ontv. en 28 geg. tr.; 2. Kapt der Jagers A. den Hartog met 4 gew. part, 20 ontv. en 29 geg. tr.3. Kapt. 7è R.I. C. Stadlander met 4 gew. pari 24 gew. ei 23 geg. tr.; 4. 2e luit. 19 R.I. J. H. Weeie. ring, met 3 gew. part. 27 ontv. en 25 geg, tr.; 5 2e luit. Wielrijders R. Boer met 3 gew. part., 29 ontv. tr. en 24 geg. tr.; 5, Kap. der Mariniers M. R. de Bruijne met I gew. part., 29 ontv.. en 23 geg. tr.; 7. li luit. J. G. Waringa met 3 gew. part, 25 ontv. en 21 geg. tr.; 8. kapt. 13e R.I. F. H. Tenhaeff met 3 gew. part. 31 ontv. en 25 geg. tr. Personeele wedstrijd sabel le klasse: 1. Kampioen 1930 kapt. der Genie H. I, M. Wynoldi Daniëls met 6 gew. part., 13 ontv. en 34 geg. tr.; 2. luit. R.V.A. J. v. i Wiel met 5 gew. part. 22 ontv. tr. en 32 geg. tr.3. kapt. der Inf H. D. Scherpen- huyzen met 5 gew. part. 22 ontv. en 29 geg. tr.; 4. kapt jhr. K. J. v. d. Brandeler met 4 gew. part. 31 ontv. tr. en 27 geg. tr.; 5, kapt. t. z. M. H. v. Duim met 3 gew. part, 26 ontv. en 23 geg. tr.6. luit. Van Waege- ningh met 3 gew. part. 28 ontv. en 27 geg, tr.; 7. kap. t. z. D. Scalogne met 1 gew. part., 30 ontv. en 21 geg. tr.; 8. 2e luit. 18e R.I. F. P. v. Wieringen met 1 gew. part. 38 ontv. en 14 geg. tr. Personeele wedstrijd op sabel, derds klasse 1. le luit. der Marine W. J. v. Rhijn mei 5 gew. part. 17 ontv. en 29 geg. tr.; 2. 2e luit. D. W. v. d. Bosch met 5 gew. part. 21 ontv. tr.; 3: le luit. 2 R.H. J. Hoytema van Konijnenburg met 5 gew. part. 24 ontv. tr.; 4. kapt. 21e R.I. H. C. Kloppenburg met 3 gew. part.; 29 ontv. en 25 geg. tr.5. le luit. H. Blom met 3 gew. part. 30 ontv. Ir.) 6. luit. ter zee J. G. Broekhuyzen met 3 gew, part. 32 ontv. en 24 geg. tr.; 7. luit. ter zee 2e kl. J. W. Ort met 2 gew. part. 29 ontv. en 24 geg. tr.8. kapt. R.W. W. L. Voncken met 2 gew. part. 32 ontv. en 20 geg. tr. Personeele wedstrijd op sabel voor adspi- ranten (afd. cadetten en adelborsten): 1. Cadet Kilnzel met 5 gew. part., 12 ontv. eiï 23 geg. tr.; 2. Adelb. Th. J. Spangenbergh met 3 gew. part. 18 ontv. en 21 geg. tr.; 3. Cadet v. d. Veen met 3 gew. part. 18 onlv. en 18 geg. tr.; 4. Cadet Von Ranzow met 3 gew. part19 ontv. en 18 geg. tr.; 5. Adelb. C. T. Amsterdam met 1 gew. part. 23 ontv. en 18 geg. tr.; 6. Cadet de Bruijn met 1 gew. part. 23 ontv. en 15 geg. tr. EUROPEESCHE MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN. ZILVEREN KORF. In den bal ven eindstrijd van den Zilveren Korf komen tegenover elkaar: K.V.D.'lHet Zuiden en D.V.D.-01ympia. De wedstrijden worden dp onzijdig terrein gespeeld. Verkiezing der deelnemers en samenstelling van de équipes. Door de technische commissie van den Koninkl. Officiers Schermbond zijn ge kozen om deel fe nemen aan de Europee- sohe Militaire Kampioenschappen fe Ostende van 12—19 Juli: kapt H. J. M. Wijnoldy Daniëls, le luit. J. v. d. Wiel, kap. jhr. K. J. v. d. Brandeler, kap. H. D. Scherpenhuyzen, 2e luit. A. J. G. Boutmy, le luit. Van Waege- ningh, le luit. H. G. Hagens, kap. F. H. Tenhaeff, kap. A. den Hertog en le luit. J. G. Warringa. Als reserves werden gekozen: le luit. T, W. B. v. d. VUervoet en le luit. C. van Boven. De équipes werden als volgt samenge steld: Op degen- kapt. Wijnoldy Daniëls, kapt Scherpen'huyzen. kap. v. d. Brandeler, kapt. Tenhaeff en de luits. Van Waegeningh en Warringa. Op sabel: kapt. Wijnoldy Daniëls, kapt. Scherpenhuyzen, kapt. v. d. Brandeler en lui Is. Hagens en Boutmy. Als algemeen reserve werd aangewezea kapt. A. den Hertog. De jongeren, die debuleeren ,zijn dus de luit. v. Waegeningh, Warringa, v. d. Wiel, Hagens en Boutmy. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP GROOT BILJART CADRE. De wedstrijd om het wereldkampioen schap vangt aan bet einde dezer maand le Antwerpen aan, aldus het Hbld. Er wordt gespeeld onder de nieuwe be palingen van den internationalen bond d w. z. dat alle spelers kunnen inschrijven, die in het landelijke kampioenschap een ge middelde van meer dan twaalf hebben be reikt. Alle deelnemers (ook de huidig® wereldkampioen) moeten voorwedstrijden spelen. De acht best geplaatsten komen i" den eindstrijd. Ingeschreven is reeds door: dr. Meyer en Foersler (Duitschland); Moons, Van Belle. Ballus, Gabriels. Luypaerts en De Doncker (België), Dommering en Van Vliet (Neder land); Ed. Soussa (Egypte).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12