7hte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 6 Mei 1930 Tweede Blad No. 21514 GEMENGD NIEUWS. IN VERBAND MET HET JUBILEUM v. ALGIERS is een vlooteskader van Oran op de reede van Algiers gea/rriveerd. Hierboven de oorlogs schepen in afwachtin-g van Doumergue, den president der Franse he republiek. GEDURENDE DE FEESTEN ter eere van de nagedachtenis van Guido Gezelle te Brugge, heeft het Belgische Koningspaar ook een bezoek gebracht aan het Gezelle- huis. De vorstelijke personen in den tuin van het huis. EEN PRACHTTYPE van een boer uit Tsjecho- Slowakije. Slec.hhs op het platteland van deze schilderachtige streek treft men dergelijke inte ressante „koppen" nog aan. ALS GESCHENK VOOR DOUMERGUE, den president Tan Frankrijk bij diens bezoek aan Algiers, was een magnifiek paard bestemd. Ba- chaga, Djelloul Bey Lakhdar hasd de eer dit kostbaar cadeau te mo gen aanbieden. TE (DEN HELDER heeft onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van bootsman Kkiver, die dezer dagen bij een vlieg ongeval om (het leven kwam. De stoet op weg door het stadje naar de begraafplaats. de oudste rotterdammer overleden. Bijna 102 jaar. Te Rotterdam is overleden de heer H. van Breugel, die als oudste Rotterdammer be iend stond onder den naam „Opa de Vries". Bij was een populaire figuur. Verleden jaar heeft hij zijn 101ste verjaardag in de lucht gevierd, dank zij een vriendelijke invitatie van d- K.L.M. rn hij was ook uitgenoodigd als eerste inwoner over de nieuwe Ko- flinginnebrug te wandelen, die onlangs voor het verkeer is opengesteld. Hij is bijna 102 jaar geworden. o haven-ongeval te rotterdam. Twee gewonden. Gistermiddag zijn te Rotterdam een aantal halen vezels, d»ti tijdelijk op een van de luiken van het s.s. Garoet van den Rotter- damschen Lloyd waren gelegd, door dat luik h^ngezakt, waardoor zij een vijftal arbei ders, die op dat luik stonden, meenamen. J,0Ze vielen drie meter diep in een ruim. "et bleek dat drie van hen ongedeerd wa- een der anderen, de 33-jarige Ph., heeft ichte verwondingen gekregen zoodat hij na verbonden te zijn, weer doorwerken kon; een hveede, de 40-jarige C. Vroolijk, is met inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis °°lsingel gebracht, waar hij ter verpleging 18 °Pgenomen. in de wieg verbrand. Terwijl de ouders buiten aan het werk Jaren, is te Beek (L.), in de woning van iD landbouwer Th., een wieg in brand ge- T °2en, waarin een 2-jarig kind lag. Met ernstig verbrande voetjes is de kleine naar z'okenhuis te Sittard overgebracht De l°estand is zeer bedenkelijk. o de branden te kerkrade opgehelderd. Door den dader van den dynamietaanslag gepleegd. Naar de „Msb." verneemt heeft de 39- jarige J. J. van Sdie Vrijdagavond den dynamiet-aanslag pleegde te Kerkrade, bij het verhoor door de politie hekend, dat hij de branden, die den laatsten tijd in Kerk rade en Heerlen plaats hadden, heeft ge sticht. Zooals men weet, kwamen er de laatste maanden in genoemde plaatsen herhaalde lijk branden voor, waarvan het ten slotte vast stond, dat daarbij kwaadwilligheid in het spel was. Geen' Zaterdag- of Zondag avond ging haast voorbij of een boerenhof stede of bergplaats ging, als niet tijdig het vuur kon worden gebluscht, in vlammen op. Het onderzoek naar den dader, hoewel men hem eenige malen meende te hebben ge zien, bleef echter zonder resultaat, tot de politie nu eenige aanwijzingen vond, die het haar gewenscht deden schijnen, van S. nader aan den tand te voelen. Hij heeft minstens twaalf branden op zijn rekening. Wat den dynamietaanslag betreft, blijken de eerste berichten overdreven te zijn ge weest Er is nl. geen sprake van dat deze bedoeld was tegen den toevallig passeeren- den automobilist Hintzen, terwijl evenmin in den straatweg een groot gat werd ge slagen. De dader, die door een 16-jarigen slagers knecht, Somers geheeten, achtervolgd werd per fiets en aan een politie-agent in de Drievogelstraat bij de Locht werd aangewe zen, is door dezen aangehouden en naar de politiepost in Speekholzerheide overge bracht. Hij is 39 jaar oud, geboren te Drie bergen, ongehuwd en mijnwerker in de Willem Sophia. Sinds 5 jaren woont Van S. in de gemeente Kerkrade; hij werkte in verschillende mijnen Van S. bekende direct de ontploffing te hebben veroorzaakt, ten einde de uitwerking er van in den daar liggende hoop quenast-keien eens te kunnen zien. Op hem werden nog een abulitepa- troon. een slaghoedje van 4 c.M. lengte en 20 c.M. lont gevonden. Hij had het voor nemen gehad met deze ontploffingsmiddelen nogmaals een explosie te veroorzaken. Op zijn slaapkamer vond de politie in een kof fertje 40 abulitepatronen (er gaan 12 pa tronen in een K.G.), 16 slaghoedjes en 2 rollen lont. Alles had hij gestolen in de mijn Willem Sophia. Hoe zulks mogelijk is, niettegenstaande het mijn-reglement zulke scherpe bepalin gen bevat omtrent het bewaren van ont ploffingsmiddelen? Uit de beste bron kan gemeld worden, dat een der dynamietkisten in de mijn W. S. defect was en dat de schietmeester in gebreke was gebleken zulks mee te deelen aan den bcdrijfsingenieur der mijn. Van S. zou sinds Februari de dyna miet enz. gestolen hebben en met kleine partijtjes mee naar zijn kosthuis hebben genomen. Morgen wordt hij ter beschikking van de Justitie te Maastricht gesteld. tegen een boom gereden. Er zijn vijf gewonden. Gistermiddag te ongeveer halfvier heeft te Wychen een vrij ernstig auto-ongeval plaats gehad. Door het springen van een der banken van de auto van den heer Ter W. uit Nijmegen, geraakte de bestuurder de controle over zijn stuurinrichting kwijt, waardoor de auto tegen een boom opreed en zwaar beschadigd werd. De inzittenden, twee dames en drie heeren, bekwamen allen meer of minder ernstig letsel. Twee hun ner zijn naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd, alwaar zij ter verpleging zijn op genomen. ernstige val. Eergisteravond laat is de 24-jarige C. Duret uit de Oudaenstraat te Rotterdam op den hoek van de Eendrachtstraat en den Binnenweg uit een rijdende autobus gestapt. Hij kwam te vallen en kreeg een hersen schudding. waaraan hij eenige uren later in het ziekenhuis Coolsingel is overleden. onder afvallend zand geraakt. Een voerman geraakte bij het zand laden aan den Hoogen Duinendaalschen weg te Bloemendaal onder afvallend zand. Dit werd opgemerkt door een dame, die onmiddellijk hulp inriep van de politie. De politie en een weikman van de gemeente slaagden er in den man, die reeds bewusteloos was. te be vrijden. de moord te abcoude. Naar wij vernemen heeft het onderzoek in de zaak van den doodslag in !het Gein bij Abcoude tot dusverre nog geen resultaten opgeleverd. De officier van justitie te Utrecht looft een belooning uit van f. 250 voor den- gene of degenen, die ter beoordeeling van hem, officier van justitie zoodanige aanwijzingen of inlichtingen geven, welke leiden tot de veroordeeling van den dader (of de daders) van den doodslag in den nacht van 29 op 30 April j.l. onder Abcoude ge pleegd op den chauffeur G. de Bruin. auto-bestuurder ernstig gewond. Gistermiddag heeft nabij Axel op den straatweg naar Hulst een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Een nieuwe Stude- baker bestuurd door de V. uit Terneuzen moest uitwijken voor een kinderwagen, ten gevolge waarvan de auto met groote vaart tegen een boom reed. De auto werd totaal vernield. De bestuur der werd zeer ernstig gewond opgenomen en naar het ziekenhuis Sluiskil overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. branden. Te Goor is de woning van den fabrieks arbeider H. J. E. door onbekende oorzaak geheel uitgebrand. Niets kon woTden gered. Verzekering dekt de schade. In de buurtschap De Rips bij Boxmeer (N. Br.) is brand uitgebroken in de woningen van J. v. D. en C. V. Beide huizen brandden totaal af, doch waren verzekerd. Te Vlijmen (N. Br.) is de groote boerderij van M. v. Heivoort geheel afgebrand. De be woners konden ternauwernood in nachtge waad vluchten. Het paard en een geit kwa men in het vuur om; deze dieren waren niet verzekerd. De schade van het oveTige wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. M Nabij Beilen is de woning van mej. de wed. A. Bakker geheel afgebrand. De inboe del en een bedrag van f. 400 ging verloren. Alles was verzekerd. de verborgen schat te zaandam. Hot geteerde vat gevonden. Gistermiddag hebben de opgravingen te Zaandam m zooverre succes gehad, dat het geteerde vat, waarin de schat volgens het protocol geborgen zit, is gevonden, echter niet op het terrein van de fa. Bos, maar op de buiten gebruik gestelde begraafplaats 150 meter beoosten de Hervormde Kerk. De hel derziende dame, die den geheelen dag bij de opgravingen tegenwoordig is geweest, was opgetogen van vreugde bij hetgeen gevonden is. Zij verwacht nu, dat op dezelfde wijze ook de millioenen gevonden zullen worden. een mijn ontdekt. Door het droogmalen der Wieringermeer is nabij de nieuw gebouwde sluis te Me- demblik een mijn aan de oppervlakte geko men, welke waarschijnlijk sinds den oor logstijd naar dezen stillen hoek is afge dreven. Voorloopig is er een waarschuwings bord geplaatst, tot de mijn zal worden ge demonteerd. o droevig ongeluk te middelburg. Te Middelburg heeft gistermiddag in de centrale slachtplaats een zeer droevig onge luk plaats gehad. De 49-jarige H. G. N. was gereed om een koe dood te schieten, toen het dier hem een duw met de horens gaf, waar door het pistool op den grond viel, afging en N. in den buik trof. De ongelukkige was onmiddellijk dood. verdronken. Te Beek, bij Breda, is een 17*-jarig zoontje van Roovers in een waterput geval len en verdronken. De marktbezoeker P. Blok uit Dwingelo (Dr.) geraakte gisteren met zijn rijwiel in de diepe Beilervaait en verdronk eer voldoende hulp aanwezig was.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5