71"» Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Maandag 5 Mei 1930 Tweede Biad No. 21513 GEMENGD NIEUWS. DOOR DEN BURGEMEESTER VAN ARNHEM, mr. S. J. R. de Monchy, is de eersie steen gelegd voor het nieuwe gemeente Ziekenhuis op het terrein „Alteveer" te Arnhem. Een loto van de plechtigheid. OP EEN DER BOVENVERDIEPINGEN VAN HET FKIESOH MU SEUM TE LEEUWARDEN is een antieke Friesche zilversmidse in haar oorspronkelijke staat ondergebracht. De meeste gereedschappen en werktuigen dateeren uit de 18e eeuw. Link>9 een draadtrekkers- I bank. Geheel rechts de werkbank. WAAR DE BRANDWEER MODERNISEERT. - Vijf brand putten, ter diepte van ongeveer 35 Meter worden in Els- hout (N.Br.) geslagen om de dorpsbrandweer bij voorkomen de branden voldoende gelegenheid te geven doortastend te kunnen optreden. HET NIEUWE GEMEENTEHUIS VAN SCHIEBROEK is dezer dagen in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten officieel geopend. Het exterieur van het nieuwe raadhuis. iN HERDECHE, Westfale n is de A.E.G. bezig met hei monteeren van een reusachtigen olieschakelaar, welke in dienst gesteld zal worden van de Rheinisch-West- falische èlectricifceitsfabrieken. Het omvangrijk werk is gereed en zal een der grootste worden, ooit op dit ge bied geleverd. VOOR DE ZEVENDE MAAL in den loop van 19 jaren heeft Clarence De Mar, op 41-jarigen leeftijd den marathon van Hopkinton naar Boston (Amerika) een afstand van 2G mijl gewonnen. De winnaar met de medaille, door hem verworven. ernstig verkeersongeluk te overschie. Motorrijder ernstig gewond. Zaterdagavond heeft op den Rolterdam- schenweg nabij Oversohie een ernstig auto- ongeluk plaats gehad. Uit de richting Delft kwam de auto van den heer Heeslink uit Heerlen, die een voor hem uitrijdende auto bus uit Dordrecht wilde passeeren. Op het zelfde oogenblik naderde uit de tegenover gestelde richting een motorrijder, de heer Jolen uit Rotterdam. Een botsing lusschen beide voertuigen had plaats, waarbij de auto in de sloot terecht kwam, terwijl de motor rijder over den straatweg werd gesleurd. De man werd ernstig gewond aan hoofd en onderlijf en is per ziekenauto naar het zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. De motor was totaal vernield. De auto, "^elke zwaar was gehavend en waarvan de bestuurder met gering letsel was vrij gekomen, is later met béhulp van een kraan- ^agen gelicht en weggesleept. De auto was eerst door de politie van Overschie in beslag genomen, doch werd later weer vrij gegeven. de verduistering bij den algem. stucadoorsbond. Naar men zich herinnert werden eenige maanden geleden te Haarlem verduisterin gen ontdekt ten nadeele van den Alge- meenen Nederlandschen Stucadoorsbond, ^aaraan zich zou hebben schuldig gemaakt j *n functie zijnde penningmeester- aoministrateur De Z.. fcft een bedrag van ogereer f. 50.000 De justitie heeft thans een onderzoek doen 'natellen, maar heeft geen termen aanwezig gevonden om tegen De Z. een vervolging te 00611 plaats vinden. auto tegen een boom. Een jongen gewond. Zaterdagavond omstreeks zeven uur reed een auto met zeven visschers van Am sterdam naar Volendam; ook 'n jongen van 13 jaar zat in den wagen Op den Buiksloter- weg bij de Heliotroopstraat vloog plotseling een voorwiel van de auto af. Het gevolg was dat de wagen een slingering maakte, tegen een boom vloog en omsloeg. De auto was grootendeels vernield maar de inzittenden kwamen er, behalve den 13- jarigen jongen, goed af. De knaap had een bloedende hoofdwond en een beenbreuk. Hij is naar het O. L. V. Gasthuis vervoerd. Van de visschers hadden er een paar lichte wonden, maar zij konden, na te zijn ver bonden, op eigen gelegenheid naar Volen dam doorreizen. Prins Hendrik, die met zijn adjudant per auto op weg was naar Volendam, waar hij zou overnachten, reed achter den veronge lukten wagen. De Prins liet dadelijk stoppen om, zoo noodig, hulp te kunnen verleenen. De Prins stelde den visschers eenige be langstellende vragen. Eerst toen hij zich had overtuigd, dat al het noodige was ge daan, reed hij door. branden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het hotel Barbarossa, eigenaar de heer i Eggen, te Musselkanaal afgebrand. Verze- l kering dekt de schade. Te Zuidwoide is de boerderij, bewoond door den landbouwer K Stoel, geheel afge- 1 brand. Het vee was in de weide, van den inboedel werd niets gered. Alles was verze- i l kerd. opstootjes te delft. Zaterdagavond is het in het centrum van Delft geruimen lijd zeer rumoerig geweest. Een aantal communisten ventten n.l. met eenige blaadjes en voerden een reclame wagen met zich mede. Daar dit laatste in strijd is met de politie-verordening, wilden twee politie-agenten op den Ouden Langen- dijk het voertuig in beslag nemen. Daar tegen verzetten de personen zich heftig, zoodat een gevecht met de politie ontstond. Met blanke sabel en gummistok werden door een groot aantal agenten klappen uitge deeld. Verschillende communisten werden gear resteerd. Tijdens het overbrengen naar het bureau moest de politie herhaalde malen op treden tegen de oproermakers. De reclame wagen werd in beslag genomen. Een grbote menigte, die zich voor het politiebureau had verzameld, werd door de politie verspreid. in 'n liftkoker gevallen. Een 5-1-jarige man, wonende te El burg, is toen hij in de lift in een huis aan den Vaartweg te Hilversum, waaraan hij her stellingen verrichtte, wilde stappen, onge veer vijf meter in den liftkoker gestort, om dat de lift was#opgetrokken. De man was na eenige minuten dood. trein vertra ging. Zaterdagmiddag was het treinverkeer GoudaRotterdamDen Haag gedurende een halfuur gestagneerd, door een defect aan de spoorbrug over de Gouwe bij Gouda, welke voor de scheepvaart geopend was en niet weder gesloten kon worden. Talrijke passagiers misten in Utrecht hun aansluiting. de zaansche schatgraverij. Eergistermorgen heeft Gravin Sylvia, de helderziende dame uit Berlijn, opnieuw een bezoek aan het terrein van de opgravingen te Zaandam gebracht. Aan de hand van het protocol stelde zij vast, dat met het graven een andere rich ting moest worden ingeslagen en wel in die van de Oostzijder Kerk. Hier zou, naar Fr. Sylvia mededeelde, een onderaardsohe gang zijn, die de verbinding heeft gevormd tusschen den burcht en de kerk. Naar haar oordeel zal het noodig zijn het geheele ter rein bloot te leggen en het werk meer syste matisch en op uitgebreider schaal aan te pakken. Het staat bij de clair-voyante vast, dat de schat er is. Om de zaak aldus aan te pakken, daar mede zijn eenige duizenden guldens min stens f. 10.000 gemoeid, waarover men blijkbaar voor het oogenblik de beschikking niet heeft. Gravin Sylvia heeft zich thans gewend tot Prinses Bentheim uit Erfurt, die architecte is en een nicht van Koningin Wilhelmina, in de hoop deze voor het plan te winnen. Ook is gedacht aan het archeologisch instituut, dat in November 1929 door prof. Rodenwald werd geopend. Vast staat, dat tot heden niets van waaTde is gevonden dan enkele porceleinen voor werpen, meest in zeer geschonden staat van een paar honderd jaar oud. die echter wel meer bij diepgravingen worden gevonden en dus geenerlei aanwijzing zijn voor de juist heid van de stellingen van Gravin Sylvia. doodelitke val te zevenhoven. De jonge arbeider H. te Zevenhoven had het ongeluk bij den landbouwer G. v. T. van het dak te vallen, met het gevolg dat hij later is overleden. „Je arme vrouw moet den laats ten tijd erg hard werken, Jaap „Nou! Ik wou dat ik er nog twee of drie had zooals ztj". (London Opinion). BUITENLANDSCH GEMENGD. ernstige mijnontploffing in asturie. In een kolenmijn te Barruello in de Spaansche provincie Asturie heeft een ernstige mijngasontploffing plaats gehad. Elf mijnwerkers werden tengevolge van de ontploffing en van het instorten van een deel der mijn gedood. o trein in een arbeiders- colonne gereden. De D-trein 141 reed tusschen Rheda en Guetersloh (Hannover) in een arbeiders- colonne, die aan de sporen werkte. Drie arbeiders werden gedood. De schuldkwestie is nog niet uitgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5