^eMeurJe zstkAoekjes kymzi fama5d RECLAME. in ieder doosje 9802 werking lusschen Van Kol en Breilner nog verbeterd worden. Terwijl beiden op den binnenspeler letten kon Versyp er nog al eens ongestoord lusschen uit trekken en de voorzetten van dezen jeugdigen Belg waren werkelijk met van gevaar ontblootl Behalve Versyp heelt ook Bastin menigen bal fraai voor het Hollandsche doel ge plaatst, maar dit geschiedde bijkans uitslui tend voor de rust. Daarna werd hij nog wel telkens aan het werk gezet, doch vond hij voortdurend in Denis en Kools zijn mees ters. Het Belgische binnentrio wij zeiden het al heeft het spel te kort gehouden en daardoor meerdere kansen verknoeid. Van der Bouwhede was hier de gevaarlijkste schutter. Voorhoof, zoowel als Adams, steunde zijn buitenspeler goed, maar spe ciaal eerstgenoemde toonde zich tevens' groot in het missen van kansen op korten afstand. Achter de reeds genoemde halflinie stond een tweetal zeer trapvasle backs, met Hooidonckx als de beste, terwijl keeper Bad- jou, tenslotte, zijn doel op prijzenswaardige wijze heeft verdedigd. De leiding van den heer Retchury is ni*t al te schitterend geweest Betrekkelijk zware vergrijpen liet hij ongestraft, floot voor ge vallen, waarin hij beter had kunnen laten doorspelen en zag tallooze malen over het hoofd dat de Belgische voorhoede en spe ciaal dan Bastint vele meters in hinder lijke buitenspel-posilie stond. Dat het tweede Belgische doelpunt (uit een voorzet van Versyp) ook op deze wijze zou ontstaan zijn, getijk vele toeschouwers beweren, kon van ■onze plaats niet worden beoordeeld. NEDERLAND—BELGIE (B-elftallen) 2—2. Stand met de rust 11. Terwijl te Amsterdam de eerste elftallen van beide landen elkaar ontmoetten, speel den te Gent de „reserves" van beide lan den tegen elkaar. Dit was oen ontmoeting waarbij weinig fraai spel te zien is gegayen. Wanneer scheidsrechter Bervoels de ploegen laat beginnen staan de volgende elftallen tegenover elkaar. België-B Bollen Pincket Chanlraine Nellen van Poucke Gobbers Heyse Ruysschaert Despac Delbeck Diddens O Mulders Tinsel v, Reenen v. Oscli Gerrilse Schlosser De Boer Entjes van Loon Vermetten Quax. Nederland-B: België wint den loss en als van Reenen heeft afgetrapt loopen de Belgen hard van stapel. Vele malen verschijnen zij voor het Hollandsche doel en we noteeren een schot van Delbeck op de lat, dat daarna uit gaat. Een plotselinge uitval van Gerritse volgt, van Reenen is er bij als de Blauw-Witman voorzet en onverwacht heeft Holland de leiding 01. De vreugde is echter van kor ten duur. Van don aftrap nemen de Belgen het leder mee, en wanneer Despae goed aangeeft scoort Ruysschaert den gelijkma ker, 11. Hierna ontwikkelt zich een gelijk op gaand spel. Verder dan de backs brengen de beide voorhoedes het echter niet. Van Loon en ook Vermetten bozweren elk ge- vRar maar ook aan den anderen kant geeft liet achtertrio weinig gelegenheid tot sco ren. De rust komt met 11. De tweede helft zot in met Holland in de meerderheid. Het schieten is niet goed en we zien Tinsel en van Oftch eenige kansen missen. Na een kwartier speten komt dan juist een goal aan den anderen kant als de snelle Didden9 fraai een hoekschop voor doel plaatst en Despae zijn hoofd er onder zet waardoor de Belgen met 2—1 leiden. De Hollanders zitten er enthousiast op, cn Gerritse krijgt een kans die hij verknoeit door hoog over te schieten. Mulders rent eenige malen langs de lijn. Uit een van zijn voorzetten schiet van Reenen op doel maar keeper Bollen redt fraai. Na ongeveer oen half uur spelen snelt Mulders langs do lijn, plaatst voor en van Reenen scoort den ge lijkmaker. Mot Holland in de meerderheid wordt het laatste kwartier gespeeld. O.m. worden drie hoekschoppen op het doel van Bollen ge nomen, doch gescoord wordt er niet meer en met een 22 gelijk spel is ten slotte het einde gekomen. aanvallen en de links-half der rood-golen voorkomt al spoedig een doelpunt als hij op de doellijn deD bal nog juist uit het doel kan koppen. Voor de rust krijgt D.H.C. een mooie kans om de leiding te nemen, daar de links-back van Fortüna hands heeft ge- xna-akf binnen de beruchte lijnen. De straf schop wordt door v. Nellen Daast ge schoten. Na de thee ie het spel pas begonnen, of de rechtsbuiten deT ga-sten ziet kans te doelpunten (01) Fortuna pakt wat beter aan, maar ge vaar voor het Delftsche doel is er voor- loopig nog niet. Ais er 20 minuten gespeeld zijn maakt Dijkgraaf het tweede doelpunt (02). Dan worden er in enkele minuten 3 doel punten gemaakt, v. d. Lee, de links-half der rood-gelen maakt via enkele Delftsche spelers uit een vrije schop er 1—2 van dan de midvoor der gasten 13 en v. d. Hoek zorgt voor 2—3. Post ziet kans om nogmaals te scoren (24) en vier minuten later is het al 25. Het spelpeil dat den heelen wedstrijd ai niet bijzonder hoog stond, zakt dan aan merkelijk In de laatste minuut wordt v. Nellen gehaakt en Bont voltrekt het vonnis op onberispelijke wijze (26). De stand luidt nu: g8p.gtw.gel.vrl. vt.-t. pnt. V. U. C. 3 2 1 12— 7 5 D. H. C. 3 1118—63 Fortuna 4 1—3 10—18 2 De Delftenaars hebben dus nog een kans. Door thuis te winnen van V.U.C. komen zij in punten-aantal gelijk. Een beslissings wedstrijd zou dan noodig zijn. In net Zuiden won Roermond met 4—0 van Bleijevheide. Roermond begint nogal een beetje ner veus, terwijl Bleijerheide dadelijk goed aanpakt. Het verschil in spelersmateriaal is echter reeds dadelijk «morkba-ar. Roer mond heeft na 12 min. reeds succes door Lubben, die met een hoogen bal de score opent Bleijerheide is fanatiek, de spelers willen wel, doch hun techniek is niet opgewassen tegen Roermond, zoodat langzamerhand de thuisclub de meerdere wordt der be zoekers. Bij Bleijerheide zien we de rechts buiten en de backs goed werk verrichten. Paffen echter viel danig tegen, hetgeen mogelijk te verklaren is uit het feit, dat Massy een schitterende partij op de mid- dcnhalfplaats speelde. Uit een hoekschop maakt Imkamp het. tweede doelpunt voor Roermond, terwijl Peeters 4 min. later het derde goaltje voor zijn rekening neemt. Thans daalt het. spelpeil en wordt zelfs eeD beetje ruw, doch de scheidsrechter treedt hier voldoende op om erger te voorkomen, zegt de „Mm." Het doel der Roermonders verkeerd» slechts enkeie keeren in gevaar, doch Wijn- perle was safe. Na de ruét was het spolgehalte danig verzwakt. Bleijerheide werkte hard door, doch hun aanvallen waren niet goed ver zorgd. Wijnperle wordt nog enfcele koeren op de proef gesteld, doch heel bijzonder gevoetbald werd er niet meer. Na. lang pogen maakt Jacobs er 40 van, waarmee het einde kwam. w w In Hoogezand verloor W.V.V. met 40 van H.S.C. W.V.V. verschijnt met 2 invallers voor L. Kremer en W. Kuiper, Het begin is voor H.S.C.de voorhoede bestormt telkens bet Winschoterdoel, doch resultaat blijft voorloopig uit. Corner op corner wordgenomen; de gemakkelijkste kansen worden in deze periode echter on benut gelaten. Eindelijk heeft O. Schnt het langver wachte succes 1—0, waarmee ook de rust aanbreekt Na dien is aanvankelijk W.V.V. in het offensief, maar uit een strafschop wegens hands, welke door Poelman wordt benut 2—0 is direct het keerpunt. H.S.C. neemt geheel den wedstrijd in handen. Van Bussum scooTt met een hard schot 3—0. waarna W. Schut den eindstand op 4—0 brengt. W.V.V. is door dezen uitslag definitief gedegradeerd. Dc stand is: gsp.gew.gel.vrl. v.t. pnt. H. S. C. 3 2 X - 9- 4 8 M. S. C. 2 1 1 - 10-e 3 W. V. V. 3 3 2—11 PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. D.H.C. beeft nog een kans. In Vlaardingen heeft D.H.C. gisteren met 62 vrd Fortuna gewonnen. Te halfdrie laat de hoer Van Rappard beginnen en het blijkt dat D.H.C. met 1 nieuwe spelers overgekomen is, terwijl For tuna twee invallers heeft. De Delftenaars ondernemen de eewste NEDERLAND GAAT NIET NAAR MONTEVIDEO. De buitengewone bondsvergadering van den K. N. V. B. Zaterdagavond werd in een der zalen van café-rest. „Parkzicht' te A'dam de builengcw. hondsvergadering gehouden van den Konink lijken Nederlandsehen Voetbal Bond met als eenig punt op de agenda: Hel eventueel deelnemen aan het wereldtournooi te Monte video. De voorzitter van den K. N. V. B., ir H. W. Kip9 heelle in zijn openingswoord alle aanwezigon welkom en memoreerde in korte trekken de gebeurtenissen, welke betrekking hebben op de wereldkampioenschappen. De heer Grootmeyer verklaarde zich een tegenstander van deelneming daar hij het in strijd acht met hel amateurisme dat door den Bond wordt hoog gehouden. Bovendien vreest hij dat wanneer vergoeding van loon derving aan spelers voor een dergelijke loer wordt gegeven, deze ook door de vereeni- gingen kan worden gevraagd in de naaste toekomst. Voorts acht spr. het onjuist dat Nederland een verplichting zou hebben om naar Montevideo te gaan in verband met de in 1928 te Amsterdam gehouden Olympische Spoten. Hij acht het optreden van den heer Buero onjuist en wees er op, dat de duizen den guldens op een andere en belere manier kunnen worden besteed dan voor een toer naar Montevideo Do heer Sajet zeide dat cr geen bohoetfe bestaat aan een wereldvoetbalkampioen schap, terwijl hij het motief als zou deel nemen een natioaal belang zijn, twijfel achtig noemde. Ook uit ethische overwe gingen was spr. tegen het uitzenden van een ploeg. De heer Kalma verklaarde zich een voor stander van deelneming. Spr. wees er op, dat dezelfde bezwaren, die nu naar voren worden gebracht ook bij de Olympische Spe len gelden. De heer Kalma achtte de kwestie niet van principieel belang, doch wel meende hij, dat de practische mogelijkheid om te gaan terdege moest worden overwogen. De heer Dirkzwager bracht naar voren, dat de kosten die Uruguay nu voor ons wil betalen later aan dat land zouden kunnen worden terugbetaald door Uruguay uit te noodigen naar Nederland te komen en hier 3 of i wedstrijden te spelen waarvan de op brengst geheel voor dat land zou zijn. De heer Lamey noemde de onderhande lingen, die tusschen het bestuur en den heer Buero zijn gevoerd „gesjacher" en vindt de houding die aangenomen wordt onwaardig. Nadat de heeren Schroder en Burgwal zich tegen deelneming hadden uitgesproken zette de heer K. J. Lotsy nog eens uitvoerig de be zwaren tegen een dergelijken tocht uiteen. Spr. ging geheel accoord met de argumenten door den heer Sajet te berde gebracht. De heer Eymers vraagt of de beslissing van de Bondsvergadering definitief is, het geen door den voorzitter, den hoer Kip9 wordt bevestigd. Ook de heer Eymers keurde de houding van den heer Buero af. De heer Watje verklaarde zich tegen het uitzenden om maatschappelijke redenen. Nadat eenige heeren van het woord had den afgezien, daar zij het in hoofdzaak met heigeen andere sprekers gezegd hadden, eens waren, verkreeg de heer J. Moorman, be stuurslid van den K. N. V B. het woord, die in een zeer uitvoerig betoog de bezwaren tegen deelneming naar voren gebracht, trachtte te weerleggen. Spr. zeide niet na mens het bestuur te spreken, doch indi vidueel. Spreker diende het volgende voorstel in: „De Bondsvergadering besluit liet Bonds- bestuur te machtigen, om, indien het de samenstelling van een voldoend sterk elftal en goede leiding verzekerd acht. met Uru guay een overeenkomst aan te gaan tot deel neming aan de wedstrijden om het wereld kampioenschap te Montevideo, op den grond slag, dat de daaraan voor den K. N. V. B. verbonden kosten worden vergoed op voor waarden. die niet ongunstiger zijn dan voor eenigen anderen Europeeschen Voetbalbond, die aan do wedstrijden deelneemt, en met behoud van volkomen vrijheid van onze lei ding van den toer, binnen de grenzen van de met Uruguay te sluiten overeenkomst". De voorzitter ir. Kips, deelde op een vraag mede, dat de meerderheid van het bestuur voor het voorstel is. Hel voorstel Moorman wordt dan in stem ming genömen en wordt verworpen mot 3323 stemmen. Nederland gaat dus definitief niel naar Monlevideo, Na eenige besprekingen betreffende vast stelling van de bondsvergadering sluit ir. Kips onder dankzegging de vergadering. HET FEEST VAN HILLINEN. Zaterdag heeft de voetbalvereeniging „Hillinen" te Hillegom haar 10-jarig be staan gevierd met een receptie en een feestelijke bijeenkomst. Een en ander was door een feestcommissie georganiseerd. In „Flora" werden de gasten ontvangen; daar zetelde het bestuur der vereeniging te midden van fraaie palmen. De H.V.B. had een prachtige bloemen mand gezonden; de twee lauwerkransen der supporters en niet minder de groote collectie medailles, plakkaten, kransen en bekers verhoogden het feestelijk aanzien. In het receptie-boek had de heer Kuyk. groot vriend en steunpilaar van .JTillincn" de belangrijkste wederwaardigheden uit de afgeloopen 10 jaar aangeieekend. Hier is onlangs de geschiedenis van de jubilaresse meegedeeld. Een afgevaardigde van den Haarlemsehen Voetbalbond complimen teerde en feliciteerde de vereeniging in een hartelijke toespraak. Behalve de persoon lijke felicitaties zijn vele telegrammen van zuster-vereenigingen binnengekomen. WEDSTRITDEN TE OEGSTGEEST. Dc vereeniging S.V.O. te Oegstgeest zal bij haar 2-jarig bestaan op Zaterdag 24 en 31 Mei serie-wedstrijden houden, terwijl op Woensdagavonden in Mei en Juni door het 2e elftal nederlaagwedstrijden zullen wor den gespeeld. Elftallen, die aan een van deze wedstrijden willen deelnemen, kunnen nog tot 12 Mei ingeschreven worden. DE ENGELSCHE LEAGUE. Zaterdag is het voetbalseizoen in Enge land geëindigd. En do clubs, die op pro motie of degradatie stonden, zijn uit ie spanning verlost. De slotRom is: Sheffield Wednesday, kampioen, Burnley en Evcrton gaan naar de tweede klasse. Blackpool en Chelsea gaan naar de eer ste klasse. Hull City en Notts County gaan naar de derde klasse Plymouth en Argyle en Port Vale zijn kampioenen resp. van do Zuidelijke en Noordelijke derde klasse en zijn daardoor naar de tweede klasse gepromoveerd. ROTTERDAM—ANTWERPEN 22 Gislermiddag werd te Rotterdam onder zeer groote belangstelling ongeveer lö 000 menschen waren aanwezig de voetbal wedstrijd gespeeld tusschen het Rotterdam- sche en het Antwerpsche elftal. Hel Antwerpsche elftal bleek over het algemeen vlugger. Het eerste kwartier was Antwerpen in de meerderheid, vooral ook omdat het samenspel in de Rotterdamsehe ploeg veel le wenschen overliet. Aan beide zijden werden veel kansen door slecht schieten verknoeid. Na dertig minuten spe lens aarzelt van Hoogensleege met aanval len Van Goethem weel hem le passeeren, geeft de bal over aan Willems, die onhoud baar het eerste doelpunt maakt. Nog geen minuut later bij een algemeen opdringen van de Rotterdamsehe voorhoede plaatst v. Griendl na een voorzet van rechts den bal in den doelmond, waarna Voormolen gelijk maakt De rust gaat in mei 11 Na rust is aanvankelijk Aptwerpen in de meerderheid. Na een kwartier neemt du rechtshalf eon vrije schop, waaruit Eist doelpunt met een fraai hoekschot. Aange moedigd door hef talrijke publiek is Rotter dam geruimen tijd in den aanval. Tien minuten voor tijd komt een voorzei van Wendt bij Hendriks, die laag voorzet naar Voormolen, die wederom doelpunt. Het einde komt dus met 22. Het spel stond niet op hoog peil. o— ZWITSERLAND-DU1TSCHLAND o—S- De tiende landenwedstrijd lusschen Zwitsorland en Duilschland, gisteren te Zurich gespeeld, werd een zware neder laag voor de Zwitsers. Voor dc rust doel puntten de Duitschers vier maal terwijl na de pauze nog eenmaal het Zwitsersche doel doorboord werd, zoodat de Duitschers een fraaie 60 overwinning hebben behaald. Ongeveer 23.000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. e 1 RI.JNSBURGSASSENHEIM. De Rijnsburgsehe Football Club speelde Zaterdagmiddag haar oorsten wedstrijd vriendschappelijk op haar terrein aan den Almondewcg tegen „R. 0. D. A." uit Sassen- heim. Aanvankelijk bleek „R. F. C." in de meer derheid, zoodat voor de rust drie doelpun ten werden gemaakt, twee door J. v. d. Vijver cn een door J. van Iterson. Na hervatting van den wedstrijd .mocht het „R F, C." niet meer gelukken er een doelpunt bij te maken, terwijl ook „R. O. D. A." niel scoorde. De wedstrijd eindigde dus met een 30 overwinning voor ,,K. F. C." KORFBAL. RONSELARII IN DE KORFBAL WERELD? Leidsch Viïesse beschuldigd. Naar de „Haagsche Crt." verneemt heb- 'ben de besturen van de Haagsche korfbal- vereenigingen H.B.S. en Ons Eibernest. Ier behandeling op de jaarvergadering, in Juli a s., bij^ het bestuur van den Nederland- schen Korfbal Bond de navolgende motie ingediend: .,De Algemeene Vergadering van den Tv.K.B., enz., van oordeel, dat het overgaan van speel sters en spelers van de eene vereeniging naar de andere (ook wanneer niet te bewij zen valt. dat er pressie wordt uitgeoefend, of de overgang aanlokkelijk wordt gemaakt) moet worden voorkomen en tegengegaan; gehoord de mondelinge toelichting dezer motie ter vergadering; draagt de reglements-commissie van den N.K.B. op ter volgende jaarvergadering voorstellen le brengen, die tot strekking 'hebben, den overgang van speelsters en spelers, ten minste in dubieuze gevallen, voldoende le bemoeilijken." Het Mad geeft hierbij de volgende toe lichting Ieder ingewijde in de korfbal'bcwcging zal natuurlijk begrijpen, wat voor H.B.S. en Ons Eibernest de aanleiding heeft gevormd tot het indienen van deze motie: de actie is voornamelijk gerioht legen Leidsch Vi tesse, dat niet ten onrechte door velen als „hel Zuid-Hollandsch vreemdelingenlegioen" wordt aangeduid. Het is immers overbekend in het officieel orgaan van den N.K.B. is eenigen tijd geleden daarop reeds de aan dacht gevestigd dat deze Leidenaars jaar lijks op zomertournée gaan, met zeer veol krachten van andere vereenigingen, van wie een groot deel het volgend seizoen. voor Vitesse in de competitie uitkomt. Ook op andere maniepen wondt door den „Léid- schen veelvraat" het dragen van de blauw witte kleuren aanlokkelijk gemaakt. In het bijzonder tracht men „hervorragendo" krachton uit jonge vereenigingen tot toetre ding te bewegen. H. B. S., Gymnasiasten. Solllcha, H.S.V., ja zelfs Hel. Zuiden uit Rotterdam, kunnen daarvan meepraten! Het wordt dan ook hoog tijd, dat, nn de ronselarij ook in de kortbalwereid is door gedrongen, evenals In athlètiek- en voetbal wereld, door hot bondsbestuur krachtige maatregelen genomen worden, om deze praktijken logen te gaan. We juichen deze actie van H.B.S. en Ons Eibernest, welke zeker door vele vereeni gingen gesteund zal worden, dan ook ten zeerste toe. De beweringen van onzen Haagschen col lega zijn zóó positief, zóó pertinent, dat wij gemeend hebben de kwestie niet zonder meer te mogen lalen passeeren, vooral liet nu zij op de Bondsvergadering zal worden behandeld. Wij hebben daarom het bestuur van Vitesse verzocht zijn standpunt uiteen te zetten. Dit antwoord laten wij hier thans volgen: Een bespreking der motie heeft te dezer plaatse weinig zin. Met de strekking der iandmotie kan Vitesse over het algemeen Instemmen, al is Vitesse van meening, dat aan korfbal-beoefenaars zoolang deze ais amateurs worden beschouwd vrijwel zon der beperking moet blijven toegestaan om vóór den aanvang van ieder seizoen uit te maken voor welke vereeniging zij in het komend seizoen wenschen te sDeleu. DE NJORD-PLOEGEN VOOR DE „VARSITY". „Gematigd pessimisme" ten aanziej van de kansen der Oude Vier. (Van een bijzonderen medewerker) Nu over een week met de wedstrijd van den Ned. Studenten-Roeibond, korlwej „de Varsity" genoemd, het roeiseizoen 1933 geopend zal worden, een seizoen waar LÏ den ook nog wat van zal merken door wedstrijden die Njord zal organiseeren aan den vooravond van het Lustrum, nu is he; ons een genoegen een kleine inleiding 1 geven voor deze wedstrijden en wel voor namelijk wat betreft de Njordploegen. Voorop zij gesteld dat de buitenge won zachte winter een vrijwel onafgebrokei training heeft mogelijk gemaakt wat wit een groot verschil was met het vorige jair toen de roeiers zelfs tot de wateren van Oude Vest moesten gaan in begin Maart, om open water te vinden. Van dit alles wai in den afgeloopen winter geen spoor, zoodal, wat dit aangaat, de ploegen een betere ge- legenheid hebben gehad om in vorm te 1 men. Maar dit is natuurlijk een argument dat voor alle vereenigingen geldt, dus zon hot ons niot verwonderen als de ploeger, op het Noordzeekanaal over de heele linie een beteren vorm zouden verloonen dan vorig jaar het geval was. Als we de ploegen afzonderlijk nagaat, beginnen we natuurlijk met de Oude Vier, immers het hoofdnummer. Ieder Leidenaar is natuurlijk nieuwsgierig naar de verrich tingen van de Leidsche Senior-ploeg, vooral in verband met het succes van verleden jaar. Ditmaal bestaat de ploeg uit: H. Beucker Andrae, boeg. H. M. C. Poortman, F. H. C. Gaymans. C. A. van Hees, slag, Tjong NJan Han, stuurman. Dus op den slag roeier na is dit dezelfde bemanning die ver. leden jaar in dit nummer de zege wist Ie bohalcn. Dit jaar wordt zij geoefend door don heer L. W. van Ouwerkerk Of de re sultaten dit jaar even gunstig zullen zijn? Een prognose is altijd moeilijk le geven vaar men allereerst de kracht van zijn tegen standers niet kent, en waar bovendien een ploeg op een wedstrijd vaak een opvallend verschil in snelheid (ten goede of len kwade) vertoont, vergeleken met de oefenin- gen. Mogen wij de coach gelooven dan is een „Gematigd pessimisme" op zijn plaats, hoewel de laatste dagen de prestatie? vel een stijgende lijn vertoonen. Hoe het ook zij, het Is zeker dat de roeiers hun huid duur zullen verkoopen! De jonge vier beslaande uit: S. W. Tromp, boeg, J. James, C. Vriesendorp, P, Werd- mtlller von Elgg. slag; L. S. Sie, stuurman, en gecoacht door den heer H. Rappard. be staat geheel uit roeiers die al in een vorig jaar de lichtblauwe kleuren verdedigden. De ploeg vertoont een soepel roeien en een vlotte snelheid, een groot enthousiasme is aanwezig en dit is dan ook wel o.i. een van de Njordploegen met de meeste kans op succes. Maar ook hier geldt de onbe kendheid met de brachten der tegenstanders De jonge ac.hl. gecoacht door den heer F. L. M. van Schaik, vertoont naast vele t ook vele slechte eigenschappen. De geheele indruk is wat ruw cn ongeacheveerd, terwij! van lijd lol tijd de jongelui het ware en thousiasme schijnt te ontbreken. Toch kan ook hier in de laatste dagen veel bereik! worden. Dc concurrentie in dit nummer is dit jaar wel bijzonder groot, niet minder dan zes achten zullen starten, aangezien Nereus en Triton ieder met twee achten inschreven. De Njordploeg bestaat uit: Keulen, boeg; Welter, Ansingh, Kampmeindert, Gelderman, do Jonghe, Schriek, Ballegooyen de Jonge, slag; Brill,'stuurman. De ovornaadsche vier, die roeit in de nieuwe giek, die dit jaar bij Deichmann werd gebouwd, bestaat uit: Schaafsma, boeg; P.eering, Croon, de Cock Buning. slag. Cohen Stuart, stuurman. Zij weet on der leiding van den heer J. H Zaayer een aardige snelheid (e ontwikkelen, de boo' ligt rustig en loopt goed door. Ook hier lijkt ons een kans op succes lang niet uitge sloten. Tenslolle oefent onder leiding van den fleer Nieuvenhuis voor het sciffnummer de heer D. E E. von Devivere. Hoewel vrij licht weet hij. vooral over korte stukken oen grede snelheid te ontwikkelen. Zijn uithou dingsvermogen en sturen evenwe- kunnen beier. Zijn succes zal o.i. van het al dan niet verbeteren van deze beide factoren af hangen. Aangaande het bijschrift meent Vitesse: dat het bij den sportredacteur der Haag sche Courant" meer betreft een grief jegens Vitesse of eenige der Vitesse-bestuursied'n; dat het eveneens meer betreft een uiting geven aan ergernis omdat verschi'lende Haagsche korfballers het lidmaatschap van Vitesse verkiezen boven het lid.na lU-hap van vereenigingen in de stad hunner inwo ning; dan wel dat het genoemden heer te do:n is om een korfbal-belang te dienen. Naar Vitesse's meening wordt een en ander wel het beste bewezen door het frit, dat hij in zijn onderschrift en ook in zijn stukje in Korfbat-Revue slechts verdacht makingen neerschrijft, doch in gebreke blijft door vaststaande feiten de juistheid zijner beweringen aan te toonen. Bij Vitesse's zomertochlen is het gezel; schap verschillende malen aangevuld met spelers uit andere vereenigingen .Slechts m één gevat heeft een dezer gasten van Vitesse besloten het daaropvolgend seizoen voor Vi tesse uit te komen. Intusschen zal Vitesse zich tot het bonds bestuur wenden met het verzoèk een com missie le benoemen, welke zal hebbeD n» te gaan of zich bij de gevallen, waarin rsn speler van elders is toegetreden tot Vitesse, eenige onregelmatigheid heeft voorgedaan Dosbetreffende stukken en verklaringen zal Vitesse gaarne overleggen. Hot resultaat van dit onderzoek ziet Vi tesse met vertrouwen tegemoet.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12