kyriazi FINANCIEN. FAILLISSEMENTEN. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. FELLE BRAND TE PORT AU PRINCE. Naar gemeld wordt, is te Port au Prince (Haïti) een groole brand uitgebroken. Het Parisiana Theater werd volkomen in de asch gelegd. Mot het oog op het gevaar van over slaan van het vuur werden het in de nabij heid gelegen Paleis van den president der republiek en enkele huizenblokken ont. ruimd. Het betreft hier zeer waarschijnlijk een geval van brandstichting. VERDUISTERING TE BERLIJN. De hoofdinspecteur der stad Berlijn, Albert Borchardt, zorgde sinds jaren voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen voor de stadswijken 1 tot en met VI. Langzamerhand had hij 't aantal school- ■leveranciers tot twee weten te beperken. Met deze beide sloot Borchardt leverantie verdragen, waarbij hij voor zich een provi sie bedong van vijf tot tien procent. De beide firma's gingen met deze voor waarden accoord, daar Borchardt hun als schadeloosstelling de uitsluitende leveran tie toezegde. Om de te hoogo provisie te dekken, moe ten de beide boekhandelaren de boeken, die ze aan het schoolbestuur leverden, zeer slecht gebonden en op slecht papier gedrukt, geleverd hebben. Klachten hierover werden steeds door gegeven aan Borchardt, die ze echter een voudig'in de papiermand wierp. De stad Berlijn, respectievelijk het stadsbestuur, be merkten dit voor het eerst in Januari van dit jaar, toen bij het schoolbestuur brieven binnen kwamen, waarin „goede vrienden" van Borchardt er op wezen, dat de stads- inspecteur uilgaven deed, die met zijn in komen onmogelijk in overeenstemming waren te brengen. De zaak werd daarop terstond onderzocht. Na het onderzoek rustte op den hoofdin specteur de gegrondd verdenking, dat hij zac'h indertijd provisies ter hoogte van 200.000 Mrk. Jieeft laten betalen. Het stadsbestuur gaf de zaak daarna in handen van den opperpresident, die een disciplinair proces tegen Borchardt aan hangig maakte en na uitvoerig verhoor de zaak overdroeg aan den procureur-generaal. Bij het verhoor verklaarde een getuige, dat de „Stadtschutrat" Nydall van deze kwestie afwist, maar de zaak op haar beloop had gelaten. De procureur-generaal nam daarna den heer Nydall in verhoor; deze ontkende iets van de zaak te hebben afge weten. OVERSTROOMINGEIN IN SPANJE. Naar gemeld wordt, is de Spaansche pro vincie I-ogrono grootendeels overstroomd. Volgens de eerste berichten, staan verschil lende steden geheel en al onder yraler,. eveneens zijn op het platte land groole ver woestingen aangericht. Een brug over de rivier de Leza werd door het water meege sleurd. Bij Catchorra is de Ebro buiten haar oevers getreden. MISLUKTE AANSLAG OP EEN TREIN. In de nabijheid van Horslmar op het. tra ject BielefeldHameln is een aanslag op een trein gepleegd. Toen de trein over do spoorbrug reed, werd plotseling een luide knal gehoord. De machinist bracht den trein onmiddellijk tot stilstand en men ontdekte toen op de brug een ledige dynamielhuls. Daar er geen malerieele schade was aange richt, kon de trein na een kortstondige ver traging de reis voortzetten. Betreffende de daders van den gelukkig mislukten aan slag is niets bekend. De huls had een grootte van 8 bij 6 c.M. N.V. PHILIPS GLOEILAMPEN FABRIEKEN. In de gisteren gehouden vergadering van het college van commissarissen der N. V. philips Gloeilampenfabrieken werd besloten aan de jaarlijksche algemejene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het boekjaar 1929 uit te keeren op de gewone aandeelen, uitgegeven voor 30 Oct. 1,929 31 pCt. dividend op de preferente aandeelen van voor 30 Oct. 1929 9 pCt. Op de gewone aandeelen, uitgegeven op 30 Oct. 1929 5 1li pCt. en op de preferente aandeelen. uitge geven op 30 Oct. 1929, 2 1/4 pCt. Door den Raad van Beheer van de N.V. Gemeenschappelijk Bezit van Aandeelen Philips Gloeilampenfabrieken zal aan de algemeene vergadering een gelijkluidend voorstel gedaan worden. N.V. AMSTERDAMSCHE BANK. In de vergadering van den Raad van Toe zicht der N.V. Amsterdamsohe Bank is be sloten aan de eerlang uit te schrijven al gemeene vergadering Van aandeelhouders? voor te stellen over 1929 een dividend uit te keeren van 9'/= pCt. en zulks na afschrij ving van f. 1.843.917,08 op onroerende goe deren, verhooging van de algemeene debi- teurenreserye" met f. 2.500.000 en toevoeging van f. 750.000 aan het reservefonds, waarna f. 397.596,89 op nieuwe rekening zal kunnen worden overgebracht. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillissementen van P. Kniest, Sassen- licim, J. Kulk, Haarlemmermeer en G. den Tiekkor, Abberies, Haarlemmermeer. Vernietigd op grond van verzet hel faillissement van Th. J. v. Kuyk, Hillegom. RECLAME. I# m ar kom niet 1 -W van de ooie- yffl 3D - vaar, maar UÏJ] JU - -jffi uit een doos- T T j je van één der l i onderstaande merken iSa Ferik2'/a ct. Verada3 ct. Riani.....3ct. Bij deze cigaretten worden allerlei aardige geborduurde figuren en motieven ver-1 pakt voor het vervaardigen van de meert uiceenloopendc soorten fraaie handwerken. I I II 9495 ZEILEN. DE BEDREIGING VAN HET BRAASSEMERMEER, In verband met de plannen van het ge meentebestuur van Haarlem tot het oprich ten van bewaarplaatsen van vuilnis en bagger op gronden en in wateren gelegen in het Braassemermeer, zullen burgemeesters der gemeenten Woubrugge en Rijnzater- woude met genoodigden een rondvaart hou den op 6 Mei a.s. Het doel van deze rond vaart is alle belanghebbenden persoonlijk in de gelegenheid te stellen zich ter plaatse te oriënteeren, om zoodoende zich te overtui gen, hoe groot d$ ramp zou zijn indien de plannen der gemeente. Haarlem doorgingen. Het uur van vertrek zal plaats vinden om 11.45 v.m. vanaf de haven te Leiden. Verzoek van Haarlem wordt afgewezen, In de gisteravond gehouden vergadering van den Raad van Rijnzaterwoude is met 5 legen 2 stemmen de verordening jot het bèhöud van natuurschoon en bevordering van dc walersportbelangen vastgesteld. Dit besluit houdt in dal het storten van vuilnis en bagger in het Braassemermeer verboden is, zoodat het verzoek van Haar lem als afgewezen kan worden beschouwd. o OM HET KAMPIOENSCHAP IN 12 VOETSJOLLEN. Er zijn 15 deelnemers. Op Zaterdag, 10 en Zondag 11 Mei (zoo- noodig 'ook op 17 en 18 Mei) zullen op de Kagerplassen de jaarlijksche wedstrijden worden gehouden om het kampioenschap van Nederland in 12-voetsjollen. Naar wij vernemen zijn hiervoor 15 inschrijvingen binnengekomen. Waar er slechts 10 deel nemers mogen zijn zullen er vóórwed- slrijden moeten worden gehouden. De namen der inschrijvers zijn; J. C. v. d. Velde (Den Haag), C, C. J. Wernink (Wassenaar), P. J. J. Huybers (Rotterdam), Bob Maas (Hilversum), Jan Maas (Hilversum), D. Rutgers (Den Haag), J. Dorsman (Vlaardingen). J. N. Karreman (Rotterdam), F. Bakker (Warmond), E. F. Zweep (Amsterdam), F. A. F. Gallé (Bos koop), W. J. J. Trooslonburg de Bruyn (Den Haag), Jac. Barsitav Jr. (Rotterdam), W. R. Ferwerda Jr. (Baarn) eii G. F. Bofliré (Utrecht). VOETBAL. OEFENWEDSTRIJD NEDERLANDSCH ELFTAL Het B-elftal met 43 geslagen. Dc ontmoeting van gistermiddag te Am- sterdam droeg .duidelijk de sporen van een „oefenwedstrijd?, d.w.z. de spelers geven zich in zoo'n wedstrijd nooit geheel, er woTdt meer gelet op een zich inspelen, dan om zich met den wil om te winnen in den strijd te werpen. Het Nederlandsche elftal was op twee spelers na vollèdig. We misten Van Kol (Ajax) waarvoor De Bruin van Hermes D.V.S. inviel, terwijl voorts Kluin de plaats innam van zijn districtsgenoot De Kreek. De B'ers waren niet op hun sterkst, maar tochspeelden de in het groen ge stoken „reserves" een goede partij voet bal. En daar beide elftallen volkomen tegeD elkaar opgewassen waren en ook de doelpunten aan beide zijden goed verdeeld werden, kregen we een aantrekkelijke partij voetbal te zien. In het A-elftad zagen we Van der Meu- len eenige blunders maken, die twee doel punten kostten. Denis speelde mee, maar verder is er daü ook niets van te ver melden De Bruin assisteerde hem uitste kend. In de middenlinie was Van der Wildt vooral voor de pauze heel goed en de wijze waarop hij de vleugels aan het werk zette of aan het binnentrio doorgaf, was meer malen heel goed Kools had het niet ge makkelijk tegen den snellen Mulders, een reserve-speler van Ajax. Of Kluin in de voorhoede op de mid voorplaats beter is dan De Kreek, we gelooven het zoo direct niet. Althans veel bijzonder heeft de A.G. O.V.V.-man niet gedaan. O.i. treuzelt hij te lang met afgeven, een fout die een mid- voor zeker niet mag hebben Bij de groe nen onderscheidde zich vooral Mulders, die eminente voorzetten heeft gegeven. Zijn spel achtes wij op een veel hooger plan staan dan dat van Gerritse. zijn achter buurman. Deze is wel handig, snel en doortastend maar toch veel te individua listisch om ooit blijvend een uitstekend buitenspeler te woTclen. Vermetten en Van Run speelden een hechte verdedigende partij, waarop heel wat aanvallen van de nationalen strandden. Van de groenen zou den we kunnen noemen de kleine Van dei- Vaart. Spelverdeelen is hem wel toever trouwd, maar kansen benutten, dat zeker niet. Zijn schieten was bar slecht en hij heeft op onbegrijpelijke wijze ettelijke ma len prachtkansen verknoeid. De samenstelling der elftallen was als volgt Ne der land sch elftal: Doel: Van der Meti- len (H.F.C.J; achter: Deni9 (H.B.S.) en De Bruin (Hermes D.V S midden Kools (N.A.C.), Van der Wildt (V U.C.) en Brerc- ner (A.D.O.)voorLandaal (A G.O.V V.), Tap (A.D.O.) Kluin (A.G.O.V.V.), Van der Broek (Philips) en Van der Heyden (Wageningen). Nederlandscb B.-elftalDoel- Quax (A. D.O.): achter: Vermetten (H.B.S.) en Rud (Philips); midden: Entjes (Heracles), Ramaker (A.D.O.), en Schlosser (Hera cles); voor- Gerritse (Blauw Wit). Van Osch, (A.D O.), Van der Vaart (Hermes D.V.S.), Tinsel (G.O.L.T.O.). en Mulders (Aiax). Rust kwam met 3—3, het einde met 4—3 voor de nationalen. De doelpunten van het Ned. elftal werden gescoord door Tap, Landaal, Kluin en v, d Broek. o NOORDELITK ELFTAL- ZWALUWEN. Zooals 'we reeds gemeld hebben zal een Zwaluwen-elftal op 11 Mei te Leeuwarden spelen tegen het Noordelijk elftal. Gemeld wordt thans, dat voor dezen wed strijd het geheele eerste elftal van Feijenoord als Zwaluwen-elftal is gekozen. Wanneer het noodig mocht blijken, dat enkele plaatsen in deze ploeg versterkt moeten worden, dan zal dit geschieden, doch waarschijnlijk is het niet. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Gistermiddag had een wedstrijd plaal9 lusschen een elftal van belastingambte naren, en een elftal der Leidsche Poiitie- sportver. Terwijl vorig'jaar eenzelfde wed strijd door de belastin^ambt. verloren werd met 21, won thans dit elftal met niet min der dan 91. Scheidsrechter van Well leidde dezen, in prettige verhouding ge speelden wedstrijd tot aller genoegen. KORFBAL. DEN HAAG—LEIDEN. De Haagsche Korfbal Bond heeft bericht gezonden dat hij, in verband met de voor bereiding der ontmoeting HollandBelgië, geen gelegenheid heeft tot organisatie van den wedstrijd Den IlaagLeiden. De Leid9che spelers zvillen voor dit sei zoen dus verstoken blijven van dit contact met hun Haagsche korfbalvrienden! SERIEWEDSTRI DEN „GYMNASIASTEN". Fluks zal met haar le en 2e twaalftal uitkomen op de seriewedslrijden van Gym nasiasten, welke 4 Mei op Houlrust worden gehouden. -o ZILVEREN KORF. Voor de 3e ronde van den Zilveren kor! wordt a.s. Zondag te Amsterdam gespeeld: D. V. D.Vitesse. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HOLLANDIA (KATWIJK). De uitslag van den wedstrijd tegen .Flora" (Noordwijk) luidt: pnt. brt. gem. h.s. A. v. d. Voort (Flora) 200 24 8.33 22 J. C. v.d. Berg (Holl.) 197 23 8.56 31 L. v. d. Berg 200 19 10.52 57 P. M. v. d, Bejg 83 18 4.61 18 P. H. v. d. Voorl 200 49 4.08 21 B. van Beelen 181 4-8 3 75 20 Jer. Koelewijn 200 40 16 W. Haasnoot 156 39 4.— 21 Flora 800 car. Hollandia 617 car. Voor- sprong 183 car. V Tegen Exoclsior waren de resultaten P. Duivenv. (Exc.) 96 16 6.— 26 J. C. v. d. Berg (Holl.) 200 16 12.50 48 C. Degger 200 38 5.26 31 P. M. v. d. Berg 142 37 3.83 19 B. Duivenvoorden 200 36 5.55 33 B. v. Beelen 122 35 3.48 17 Elfring 200 45 4.44 29 W Haasnoot 103 44 2.34 22 Excelsior 696 Car. Hollandia 567 car. Voorsprong 129 car. PAARDENSPORT. DRESSUURPROEVEN K.M.S.V. Gisteren werd op Waalsdorp de eind- wedstrijd gehouden van de dressuurproe- van der K M. S. V. De uitslagen luiden Personeele wedstrijdle luit. le half reg. huzaren, Pahud de Morta-nges met Mar- croix, 169 punten; 2e pr. Baron Van La- wick met Aramis 158 p.3e pr. Baron van Voorst tot Voorst met Marabou en de le luit. van het 4e reg. veld-artillerie Van Dort met Katinka, elk 149 p.; 4. le luit. van het 5e reg. veldartillerie jhr. Van Lonnep met Luftikus, 144 p.5. Ie luit der Kon. Mil. Rijschool Kist met Wanda 143 p.6. de le luit. S. R. O. B. A. De Bruine met Freddy (Rijkspaard) 140 p,7. dc ritm. van 't 3e reg. huzaTen Brevet met Biniou (Rijkspaard) 135 p.; 8. kapt. van het 5e reg. veldartillerie Sfcrootman met Indianola 132 p.9 de luit. S. R. O. B. A. Tonnet met Verveine 126 p.10. de kapt. van het 7e reg. veldartillerie Huberts met Nan 125 p. 11. de le luit. van het 7e reg. veldartil lerie Hammer met Polydor 124 punten. De ritm van het 8e halfreg. huzaren Bischoff van Heemskerk met Flip (Rijks paard), die alleen voor zijn korps uitkwam en niet aan den personeelen wedstrijd deel nam verwierf hier 157 punten, welke pres tatie hem bij deelname aan den personee len wedstrijd den derden prijs zou bezorgd hebben. Korpswedstrijd1. De Generale Staf met maj. Baron van Lawick met Aramis 158 en maj. Baron van Voorst tot Voorst met Ma rabou 149 punten, totaal 307 p. Hiermede kwam de Generale Staf voor een jaar in het bezit van den fraaien dressuurbeke** waaraan werd toegevoegd de medaille uit geloofd door het Departement van Defensie benevens twee bronzen medailles voor de vertegenwoordigers van het korps: 2. het 3e half reghuzaren met. ritm. Bischoff Heemskerk, met Flip 157 en ritm. Brevet met Biniou 135, totaal 292 p.3. le half reg. huzaren niet ritm. jhr. Teding van Berk hout met Mecanette 118, luit. Pahud dc Mortanges met Mareroix 169, totaal 287 p. 4. 5e reg. veldartillerie met kapt. Stroot- man met Indianola 132 en luit. jhr. Van Lennep met Luftikus 144, totaal 276 p.: 5 4e reg. veld-artillerie met kapt. Snorn met Ina 188, endt. Van Dort met Katinka 149, totaal 267 p.6. S. R. O. B. A. met luit. Tonnet met. Verveine 126 eD luit. De Bruine 140, totaal 266 t>.6. 7e reg. veld artillerie met kapt. Huberts met Nana 125 en luit. Hammer met Polvdor 124, totaal 249 p. DAMMEN. OM DEN LEIDSCH DAGBLAD BEKER. C. v. Bemmel kampioen der 2de klasse. De uilslagen der 13de en laatste ronde luiden: lste klasse: StelKnoppert 02; Gaste laarsKlinkenberg 1—1; Teleng—Reek 20; SwerisDekker 2-0; SwerisWijn gaard 20. De stand luidt thans: gesp. gew. rem. vrl. pnt. C. Gastelaars 11 6 5 17 P. v. d. Stel 11 7 3 1 17 J. Knoppert 11 5 3 3 13 J. Vermeulen 9 5 2 2 12 I Teleng 11 4 4 3 12 J. A. Bernsen 12 4 4 4 12 S. v. d. Reek 10 4- .3 3 11 J Klinkenberg 10 3 3 4 9 M. Sweris 9 4 1 4 9 H. de Waler 11 2 3 6 7 S. v. d. Wijngaard 8 0 2 4 6 J. C. den Dekker 11 1 2 8 4 J. A. Lammers 8 3 5 3 De grootste verrassing in deze klasse was de overwinning van Knoppert op v. d. Stel, die hiermee zijn eerste nederlaag leed, en nu gelijk staat met Gastelaars, die met remise legen J. Klinkenberg genoegen moest nemen. Beiden hebben nu nog een achter stallige wedstrijd voor den boeg en wel tegen v. d. Wijngaard, en de beslissing zal nog wel even op zidh laten wachten. Knop pert zette zich hiermee op de 3e plaats, doch kan daar nog ruimschoots van worden verwijderd Daar er nog verschillende uitge stelde partijen zijn le spelen, waarbij dan ook vooral de strijd nog gaat om den 2den prijs, kunnen we het hierbij laten tot de eindstand bekend is. De uitslagen der 2de klasse luiden: OptendreesC. Klinkenberg 20; Huis manBey 20; Teunissen—v Bemmel 02; De KierEppenga 2—0. Door ook zijn laatste partij le winnen heeft C. Bemmel uit Voorschoten, thans de finitief beslag welen te leggen op den titel van het 2de klas kampioenschap van Leiden waarmee we hem van harte gelukwenschen. A. Klinkenberg volgt met 1 punt minder als 2de, terwijl Huisman en Optendrees met een gelijk aantal punten als 3de eindigen, en derhalve beslissingswedstrijden om den 3den prijs zullen spelen. Een nadere be schouwing over spel en spelers moge zoo lang achterwege blijven tot ook de defini- fieve eindstand der lsle klasse bekend ee- worden zal zijn. De eindstand der 2de klasse is: gesp. gew. "em. vrl. pnt. C. v. Bemmel 11 S 2 18 A. Klinkenberg 11 8 1 2 17 T. Optendrees 11 8 0 3 16 .1. Huisman 11 7 2 2 16 C. de Graaf 11 4 4 3 12 C. Klinkenberg 11 4 3 4 11 W. Kleijn 11 4 2 5 10 J. Beij 11 4 1 6 9 J Molenaar 11 4 1 6 9 D A. Ejrpenga 11 0 3 6 7 B. de Kier 11 2 9 4 C. Teunissen 11 1 9 3 1 ALPHEN. De werkstaking bij de ia. Oosthoek 4 z,, Door don Neder!. Bond van Chr. fabriek, en transportarbeiders, den Nederl. Steenfabrieksarbeidersbond „St. Stephanis' en de Nederl. Ver. van Fabrieksarbeiders 13 aan de burgerij van onze gemeente eea circulaire gezonden. Hierin worden de reeds medegedeeld, redenen der staking kenbaar gemaakt r wordt met nadruk gewezen op de uurlouzet welke betaald werden. Een andere griet de: arbeiders blijkt te zijn de vergoeding v» Chr. feestdagen en familiedagen (huwelijk, geboorte, overlijden). Voorts wenschen r; het aantal vacantiedagen van 2 op 3 fe zien gebracht tegen een vergoeding tai f. 4.25 per dag. Voorts kunnen wij omtrent het verdere verloop van de staking nog mededeelen, dal de houding der stakers scherper begint te worden. Door de stakenden wordt thans zoo- veel mogelijk getracht de verschillende ver voerders te bewegen en te beletten geej goederen meer voor de fa. te vervoeren. Gisteren werden verschillende vervoerden tamelijk in het nauw gedreven. Ook wordt gdtracht den smid van de Ia. te beletten zijn werk uit te voeren, door niet minder daneei paar honderd man werd deze gisteravond van zijn werk naar huis gebracht, terwijl de electricien reeds zijn werk heeft neder- gelegd. Voorts verpemen wij dat vanwege de fa.-Oosthoek aan een 8-tal arbeiders ps aangeteekend schrijven de dienstbetrekkirg is opgezegd. Met toestemming van den bur gemeester zouden de stakers heden meteen lijst bij de ingezetenen circuleeren om on dersteuning voor de stakende ongeorgani seerde arbeiders. Van verdere onderhandelingen is overi gens nog niets bekend. Het stakingsbureau werd gevestigd in hotel „A la Station" waar de leiders zich iederen morgen met de stakenden verslaan, De opbrengst van de in de Ned. Herr. Kerk Julianastraal ten bale van de zending gehouden collecte is f. 340. Met ingang van Maandag a.s. zal door de ondernemers de heeren A. Vis en W. de Jong een autohesleldienst van Alphen Utrecht en Alphen-Den Haag in werking worden gesteld. De opbrengsl van den gisteren alhier gehouden verkoop van het Emmabloempje bedraagt f. 304,49. Lijst van onbestelbare brieven' en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de 2de heil! der maand April 1930. Brieven binnenland: 1. Piëta Kyn, Boterstr. 16, Alphen Rijn (adres onbekend); 2. schipper K. Eyer Wile, Meinekanaal (adres onbekend). Met ingang van heden wordt door de N.V. tuinbouwveiling „Alphen a. d. Rijn wederom 3 keer per week groenteveiling gehouden, t.w. op Maandag. Woensdag én Vrijdag, terwijl de eierenveiling wordt ge houden des Donderdagsmiddags. o BOSKOOP. Jac, Aknrboom f In den ouderdom an 71 jaren ts over leden, de heer Jae Akerboom, in teven van jaren afslager zij den notaris alhier. De overledene bekleedde voorts de func tie van voorzitter van de brandstoffenver- eeniging „Voorzorg", alsmede het voorzit terschap van de Coöp. brood- en verbruite- vereenigmg „Vooruitgang". VerdeT werd zijn hulp menigmaal ingeroepen bij schat tingen in kweekerijen, waar zijn greote kennis van boomen en planten meniged ten goede is gekomen. Tot concierge van het R.-K. veTeeni- gingsgebouw aan de Rozenlaan is benoemd de heer P. Verhaar uit Deltt. 0 I LEIDERDORP. Chr. Oranjevereeniging. Uitgaande van de Chr. Oranjevereeni ging, werd een openbare samenkomst ge houden in de Ned. Herv. Kerk, ter her denking van den verjaardag van H. K- H. Prinses Juliana. De voorz., de heer G- Los opende de vergadering met gebed, waarvoor waa gezongen Psalm 138 vers 1, en gelezen do eerste negen verzeD den 44 Psalm. Als feestredenaar trad op prof. Noordzij, die tot onderwerp had ge kozen „Oranje Boven." In een boeiend be toog schetste spreker, welk een zegen voor liet Nederlandsche volk, het regeerend Oranjehui» ten alle tijden waa geweest, i» voor en tegenspoed. Ter opluistering «or den door het kinderkoar van het kinder huis .Voordorp", ondeT leiding van deo heer F. D van Wijrk, verscheidene liede ren op verdienstelijke wiize ten gehoorp ge bracht. Met een woord van dank aan dm spreker en kinderkoor door den voorzitter, werd de vergadering besloten met het tut- gen van de twee eerste coupletten van bet Wilhelmus. Prof Noordzij ging hierna in dankge bed voor. Bij een twcetaJ landbouwers 15 onder het runvee hét gevreesde mond- en klatt«- zeer uitgebroken. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6