HET HONDJE. GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTES. enkele hebben ex al eens ingestaan maar nog niet allemaal Jeanne Smeder zeker, wordt maar een niohtje van mi], je behoort tot de groote- cen. Je anecdote zal later eens een beurt krijgen. Joh., Froderuk en Hendrik Mulder heb ben jullie een prettige Paaschvacantie gehad Lcni Prius wat heb je veel werk gehad dat lange gedicht voor mij over te schrij ven. Ik zal het heelemaal lezen als ik mijn correspondentie heelemaal klaar heb, eer der heb ik er geen tijd voor. Ook wel be dankt voor je mooie briefkaart. Zorg maar dat de kinderkrant niet weer weg raakt. Drietal Ouwersloot wat vind ik dat akelig voor Johan dat hij een aanrijding heeft gehad, hoe kwam het? was het door een auto? Ik wensch hem van ganscher harte beterschap, de zusjes moeten mij maar schrijven, hoe het met hem gaat. Karei West ik begrijp dat je genoot van je vaeantie. Aardig hè die Paasohmarkt al die lammetjes. waren het er weer heel veel Cïsca en Nelly Meyzen, een prachtig verjaarscadeau, een fiets. Cisca, je had toch vóór dien tijd fietsen geleerd, want anders had je niet dadelijk op de nieuwe fiets kunnen springen en wegrijden. Jau en Eempien Wassenaar hoe akelig dat nu Jan zoo ziek is van de mazelen, ik hoop de volgende week te hooren dat hij weer veel beter ia. Ja hoor jullie bloemen kwamen Zaterdags om 6 uur. ze zijn lang mooi gebleven. Adrie Bouw ik vind goed dat je nieuwe raadsels opgeeft, maar je moet er altijd de oplossingen bij schrijven of vindt je dat ik ze zelf maar moet zoeken. Was het al mooi in Wassenaar? Ansie van Rheenen groot geliik hoor, dat je genoot van vaeantie en logees en zee en 6trand en zoo heel veel meer en daar door de raadsels vergat, ik neem het je niets kwalijk, dat zal je moeder ook best begrijpen. Ik geniet ook een klein beetje van de lenlc, want nu kan ik den heelen dag het raam hoog open hebben. Garda en Rie Lepelaar, was de kinder krant weg; kwam dat door de schoonmaak? Vindt je dat alles dan overhoop ligt? Neen, ik ben nog niet uit geweest. Bramda Verboog, je was zeker te moe of te warm en dat je daardoor duizelig werd. Weet je wat je voortaan moet doen. begin met boven je brief te zetten: Afz. Bramda Verhoog, dan is dat veilig. Celia en Kees Muyzert, ja hoor daar doe ik steeds mijn best voor. zooals je schrijft. 'Houdt er den moed maar in. Als men ziek is, dan ondervindt men dikwijls zóó veel liefs en hartelijks en dat helpt altijd om er den moed in te houden Greta de Vries, o foei, dat was geen pret tig einde van dat dagje om heelemaal van Lisse naar Oegstgeest te moeten loopen; was jo niet doodmoe toen je eindelijk thuis kwam. Neen, wandelen mag ik nog volstrekt niet, ik ben nog niet uit geweest Abram en Simon Wijnnobel dank voor de raadsels. Als ik met deze correspondentie klaar ben, ga ik alle nieuwe raadsels eens goed bekijken. Tonia Mader, dat raadsel heeft er vroeger al eens ingestaan, dat is mij al dikwijls toe gezonden, stuur dan maar eens een ander. Lena en Willie Schilp. ja jullie mogen ook wel raadsels inzenden, en als ze ge schikt zijn, zal ik ze plaatsen. Henk Boom, ik heb vroeger ook dikwijls de bloemenvelden gezien en genoot er altijd erg van. al die verschillende kleuren zijn zoo mooi Jacoba Brussee, ieder die wil. mag wel nieuwe raadsels inzenden en dan ga ik uit zoeken, welke geschikt zijn om geplaatst te worden, want heusch niet alles wat mij wordt gestuurd is goed. Jan v. d. Born, het spijt mij voor jou, maar die 2 raadsels hebben er beide al ingestaan. Tinus v d. Born, die van jou hebben er noe niet allemaal ingestaan. Gretha Lamme en Jo Gussekloo, gaan jullie nu voortaan allebei meedoen? Gretha kende ik al. maar Jo is nog een nieuweling, die mij van harte welkom is, want al heb ik al een massa neefjes en nichtjes er kun nen altijd nog wel eenigen bij. De nieuwe raadsels zal ik eens nakijken, je stuurde zooveel. Abbertus Martijn, ook van harte welkom bij de raadseljeugd. Annio Zaalberg, natuurlijk mag je weer mee gaan doen, ik had je nog niet vergeten. Dan treft dan goed, dat je dan Woensdags kinderkoor hebt en Zaterdags raadsels wilt oplossen en schrijven. Marie en Leo van Veen, ik heb geen klagen over Paschen, want er kwam lelkens iemand om inij gezelschap te houden; dat was aardig. Bertus Boom, ben /ij niet naar de bloe menvelden geweest; jc bent nog jong, dat zal heusch nog wel eens gebeuren, hoor en dan wensc'h ik je niet toe op zoo'n vreeselijk drukken dag als waarover jij schrijft, dat er geen plaatsje is om op te loopen vanwege de auto's en de fietsen. Geerlruida Kanbier en Annie v. <i Reyden, gelukkig, dat Annie weer beter is. Het nieuwe raadsel zal ik bij gelegenheid eens plaatsen. Jc de Wekker, dat vind ik heerlijk voor je, dat je een fiets hebt gekregen, was dat neg voor je verjaardag of zoo maar eens een extraatje. Het is nu steeds mooi zon nig weer, ben je nu al 3an het leeren fiet sen. Ik hoop evenals jjj dat we geen koude meer krijgen, ik geniet nu den heelen dag van het open raam. Neeltje Meuldijk, je raadse'3 zal ik na kijken of ze er nog niet hebben ingestaan en ze «dian eens plaatsen. Och, al was ik gezond geweest, zou ik toch niet op Paschen naar de bloemenvelden hebben wil len gaan, op zulke dagen is het zoo af schuwelijk druk op den weg. Nel c-n Jannie Hagoort, wat eene heer lijke vaeantie hebben jullie gehad, er was iederen dag een pretje, dan hierheen, dan daarheen, jullie hebt heel wat gewandeld en getramd en gefietst. Het zal dan wel weer afvallen om op de schoolbanken te 2ilten in plaats van den heelen dag in de buitenlucht, maar aan alle pret komt een einde. Anje de Gelder, als je dit leest, is de feestdag al voorbij, de dubbele feestdag. Vindt je het prettig om tegelijk met je vader jarig te zjjn of zou je liever 2 feest dagen apart hebben. Ik hoop dat het vroo- Ijjk was en dat je veel hebt gekregen. Je hebt mij een massa raadsels gezonden, bewaar de rest nu maar tot mijn voorraad weer op is. Er waren verscheidene nieuwelingen dit maal. Iedereen is mij welkom. Ziezoo, nu is het weer een flinke lange correspondentie geworden. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Annie Taanman, je brief nog net op tijd: gekregen, ik had de correspondentie wel geëindigd, maar nog niet verzonden. Hoe aardig, dat je je schildpad wel eens onder do radio zet en wat doet het diertje dan? Hoera! ik krijg eon hondje! hij komt vanavond al; nu zit 'k me te bedenken, hoe of 'k hem noemen zal. Fidel, Azor of Tommy klinkt allemaal wel goed; ook Brnno vind ik aardig, maar. hij is zwart als roet. Dus Blackie of wel Moortje? neen. 't is nog 't rechte niet; ik wil een naam verzinnen, dien je niet daaglijks ziet. Hoera! Ik heb 't gevonden en zeg 't je: één. twee, drie. mijn hondje wordt mijn vrindje, dus noem ik haar: Ami! HERMANN A. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADS! ONTVANGEN VAN; Willy de Neys, Maartje van de M Janny Verboon, Tommy Admiraal, P Admiraal, Gerard de Geus, Klaas V Henk Vonk, Truus de Graaff, Douwii Krop, Wiep van Kluyve, Rika Sluy Francien den Hoed, Helena Krispijn, Tri v d. Ster, Jan Wassenaar, Eempien senaar, Rijna Verkaik, Adrie Bouw, A v Rheenen, Pctronella Mostard, Joscf Moslard, Toosje v. Leeuwen, Garda L laar, Rie Lepelaar, Bramda Verboog, Favier, Marie Favier, Celia Muyzert, 1 Muyzert, Greta de Vries, Simon Heu Wijnnobel, Abram Nicolaas Wijnnobel, Gussekloo, Tonia Mader, Truus v. d. Lu Rika van der Meer, Lena Schilp, \V Schilp, Henk Verboom, Gretha Lamme, van der Born, Tinus van der Born, Ja( Brussee, Anje de Gelder, Albertus Mar Nico Kret, Celia Kret, Gerharda Egg Chrisliaan Eggink, Annie Zaalberg, M v. Veen, Leo van Veen, EugeDie van Cal Wim Kruit, Jo de Wekker, Bertus Bo Reinier den Hertog, Annië den Hertog, zina Verboon, Nel Verboon, Greta Verb Dirk Verboon, Neeltje Meuldijk, Gcertn Kanbier, Annie v. d. Reijden, Jaantje der Laken, Nellie Meijsen, Cisca Meijs Karei West, Jan (voortaan voornaam vo schrijven) Braam, Nel Hagoort, Jar Hagoort, Koosjc Nieboer, Jan Evers, Jo Ouwersloot, Nelly Ouwrersloot, Clara Oun sloot, Leni Prins, Bertus van Reenen, han Mulder, Frederik Mulder, Hem Mulder, Jeanne Smeder, Dirkje Hoprr Annie Woudenberg, Piet Nieboer, Mari Laterveër, Wim Bodewes, Leny Oostv< Aagje van den Ham, Niesje Ouwersl Dirk Binnenkamp, Annie Taanman. De brieven moeten er weer Maandag v 9 uur zijn. Ingezonden door Lcni Prins. Kleine Zus is met haar ouders ergens visite. Toen de thee was rondgediend Zusje met haar kopje in de hand zat, me ze hoesten. Moeder: .,Zus, als je moet hoesten, m je altijd je kopje omdraaien'* En wat doet Zus? Ze draait haar ko thee om, zoodat de thee over haar jurk ei tapijt valt, en zegt toen: „Is het zoo go Mammie?" Ingezonden door Wim Kruit. Er was eens een professor, die was verstrooid, dat toen hij eens kletsnat v den regen thuis kwam, hij zijn parapli in bed legde en zelf in de parapluiesb daard ging staan. Ingezonden door Willy de Neys. Een jongen geeft op school zoo'n do antwoord, waaruit blijkt dat hij totaal ni heeft geluisterd, dat do onderwijzer bo uitroept; ,,Och je bent een ezel." Daan wendt hij zich tot een ander en zegt: ,,Ja wat zei ik ook weer 1" Jan antwoofl prompt: „Jc bent een ozeL" Ingezonden door Moppie Val deren. Heer: „Hoeveel kost een kamer in u hotel?" Hotelhouder; „5 gulden logiea." Heer: „Dat is duur. En ontbijt?" Hotelhouder: „f. 1.50". Heer: ,,Zoo, en de stalling van mij auto in de garage 1' Hotelhouder: ,,f. 2.00." Heer: „Goed, dan neem ik ontbijt me stalling en dan slaap ik in mijn auto.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14