Een schip met zure appelen. Als 't Zonnetje onderaaat. OPLOSSINGEN. RAADSELS. CORRESPONDENTIE. Fietje woont met Vader en Moeder aan de haven. Dat vindt Fietje heerlijk, want als ze vóór het raam staat, ziet ze steeds aller lei 9chepen. Fietje zou eigenlijk niets liever willen dan op zoo'n 9chip wonen. Eens is ze met Moeder op zoo'n schip geweest en langs het smalle trapje, eigenlijk een laddertje naar beneden afgezakt in een grappig klein kamertje, dat de schippersvrouw het }.roefje" noemde en waar zelfs een mooie, roode geranium voor het raampje niet ont brak' Soms spelen er kinderen aan boord van de schepen en soms hangt de wasch er vroolijk in den wind te wapperen. Altijd i9 er wat te zien en eentonig is het er nooit. Op zekeren dag 't is echt buiig weer zegt Moeder, als het plotseling betrekt: „Er komt weer een schip met zure appe len aan" Fietje kent die uitdrukking niet en denkt, dat er werkelijk een „appelschip" nadert, terwijl Moeder er natuurlijk mee bedoelt, dat er weer een flinke regenbui aankomt. Moeder is de kamer uitgegaan en Fietje blijft tevergeefs op het schip met zure appe len wachten Als Moeder terugkomt, i9 zij niet alleen, doch met Grootvader en nu valt er plotse ling zóó veel te babbelen, dat Fietje het hcele „appelschip" vergeet Een paar dagen later zijn Moeder en zij samen bii Grootvader op bezoek Grootva der woont midden in de stad. in een lange, rechte straat met niets anders dan huizen en nog eens huizen Het weer is nog altijd buiig, zoodat Moe der dan ook tegen Grootvader zegt: ..Er komt weer een schip met zure appe len aan!" „Och Moeder, hoe kan dat nou?I" roept Fietje plotseling uit „Er is hier immers niet eens een haven en zelfs nog geen grachtl Hoe kan er dan een schip aankomen? Als Grootvader en Moeder uitgelachen zijn. legt Moeder haar kleine meisje uit, wat die uitdrukking beteekent en nu be grijpt Fietje op eens. hoe het een paar da gen geleden kwam. dat zij het -schip maar niet zag Ze blijft het echter een grappige uitdruk king vinden. CARLA HOOG. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Als 't Zonnetje gaat onder, Weg naar Amerika Dan kijken menschenkind'ren Hel met een glimlach na. Ze momp'len wel te rusten I Slaap lekker lieve Zonl Vasthouden moest ik j' eig'lijk. Ja als ik dat maar konl Maar ook in and're landen Zien kindertjes je graag. Ik laat je dus maar gaan hoor! Maar doe i' een enk'le vraag: Kom jij, als 't morgen dag wordt, Weer heuscb bij ons terug? Je reist toch aan den hemel Zoo makk'li'k en zoo vlug! 't Is of de wolken knikken En 't windje suist- Gewis, Komt 't zonnetje weer schijnen, Zoodra hel morgen isl Ik ga nu naar mijn bedje Bij Moeder boven toe. Ik speelde in de zon toch Zoo lang en ben nu mooi Mijn oogjes vallen dicht al, Nacht, Zonnetje, slaap well Zelfs in het Land der Droomen Blijf jij bij kleine Nell OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Nagels van handen en voeten. 2. Sop, dop, kop, mop, pop, top. 3. G ark kroot pianola Groningen tuinman degen 'den n 4. Sterren, zon, hemel. 5 Pareloester, Peter, parasol, pels, zee, roer. 6. Austerlilz, au, ster, ulster, rust, liter, zuster. 7. Deli, Buitenzorg, Venetie, Uilgeest. 8. Terneuzen. teen. zee. Teun. neen. zee. RAADSELS OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Lena r. d. Lucht. Mijn geheel is eene stad in het zuiden van Europa van 6 letters. 1, 2 is een verkorte meisjesnaam. 3. 4, 5. 6 hebben sommige dieren. II. Ingezonden door Annie Brouwer Ik dek een mensch bij biltere kou. En ook bij zonnegloed. Onthoofd leef ik bij smart en rouw. Als ook bij tegenspoed. Onthoofd mij weer en 'k ben een woord. Vaak bij het rechtsgeding gehoord. III. Ingezonden door J. Braam. Ik gooi iets roods in het water, en ik haal het er zwart weer uit. Wal is dal? IV. Ingezonden door Necltje van Breda. Ik ben eene plaals in Zuid-Holland van 7 letters 1. 2, 3 is niet jong. 4, 5, G 7 is geen stad. V. Ingezonden door A. D. Welken Spaanschen landvoogd tijdens den 80-jarigen oorlog maakt ge uit deze 8 letter». U. e, o. e. q. r, s, s. n. VI. Ingezonden door Ko Overduin. x x X X X X X X X De 14e letter van het a. b, c. Iels dat jongens dragen. De gevraagde plaats in Gelderland. een dorp op de Veluwe. De 5e letter van het a. b, c. Op de beide kruisjeslijnen dezelfde plaats. VU. Ik ben iels van 2 lettergrepen dat niemand graag wil voelen, mijn eerste wil niemand missen want het zit aan het hoold, mijn tweede is een vrucht. vin. Ingezonden door N. N. Mijn geheel is een gevaarlijk ding op zee, onthoof mij dan wordt ik een lichaamsdeel, draai het lichaamsdeel om, dan word ik medicijn. liet wordt tijd dat er weer eens prijs raadsels komen, ik zal ze ook spoedig eens geven. Maar al deed ik iedere week gewoon mijn werk en correspondentie, het was daarom wel heel vermoeiend en iullie we ten allen heel goed dat ik met Drijsraadsels extra veel werk beb. dan doen pr altijd veel meer kinderen mee omdat men torh graag wil probeeren een mooi book te winnen Om nu te vergoeden, dat ik nu een paar weken langer wachtte met prijsraadspls verzocht ik de Redactie L. D of ik wat meer boeken mocht vorloteo dus kindorenbef lee9t dit allen: Zoodra ik prijsraadsels geef mag ik 8 boeken in plaats van 4 boeken verloten dus het dubbele vaD het gewone aantal, dus jullie komen niets te kort Als er niets tus- schen komt. zal ik ze heel spoedig geven. Als antwoord op de vraag in alle brieven, zeg ik: ik ga vooruit a' is het o zoo lang zaam, maar ik kom nog niet buiten. Willy de Neys zoo zoo ben ie zoo heer lijk uit logeeren geweesf in Rreda en juist in die dagen was hef zu'k prachtig warm weer. dus jp zal wel erg genoten hebben. Ik heb dikwijls in Rreda gelogeprd en vond het dan heerlijk in de bosschen. En hoe was het dagje in Antwerpen? was ie daar al meer geweest? .Tannie Verboon en Maarlje van de Marei jullio hadden niet 2 aparte brieven over do post behoeven te sturen toen M toch bij J. loceerde Wat hebhen iullie heerlijk veel pret gehad samen en zooveel uit geweest naar eene uitvoering, een verjaarpartij enz., enz., dat zijn echt vroolijke vacantiedagen voor jullie geweest Klaas Vonk j© raadsel zal ik later eens plaatsen Waar gingen jullie die eeneiereil zoeken Gerard de Geus neen ik ga nog niet uit, maar ik ga toch wel vooruit zit 's morgens al 2Va uur op en 's avonds 2 uur. Ik hoop dat Keesje het prettig zal vinden op school» Tommv en Peggv Admiraal zoo ga je 0 Mei misschien al naar Engeland? dan hoop ik dat het kalm mooi weer zal zijn en er van zeeziekte geen sprake mag zijn. Goede reis en veel plezier ïk kreeg alweer van die grappige kleine pos I zegel ties Tr.uus de Graaff kijk eens als er prijs raadsels zijn. dan wordt er geloot om die boeken ik ceef ze niet zoo maar aan den een of den ander, dat zou niet eerlijk zijn. Het is mijn schuld niet als sommigen eens heel lang moeien wachten eer ze een boek winnen Wat heb je mii deze keer een ge zel li zen langen brief geschreven en aaidig verteld over je logeernarlii en die bruiloft, je bebl het zoo uitvoerig geschreven Neen hoor. ik kan geen postzegels geven, dan zou iederpen dat we' kunnen vragen Rika Sluymer en Francien den Hoed dat las ik al in de courant dat het vooial 2den Paaschdag. want toen was het mooi zonnig weer. zoo druk was van allen die naar go bloembollenvelden gingen kijken Waar is Francien heen geweest met Paschen? Je raadsels 701 ik eens nlaafsen Dirk Binnenkamp heel lief van je dat jé mii wel mee had willen nemen op die auto tocht langs de bloemenvelden. Niesj'e Ouwersloot ik heb geen slechte Paschen gehad, want verscheidene goede vrienden en kennissen kwamen mii bezoe ken en ik had veel mooie bloemen. Truusje v. d. Ster aJe je dit leest, ben je bijna jarig dus maai alvast gefelici teerd en veel plezier hoor als dan later de vriendinnen op bezoek komen. Leny Oostveen ziek geweest dat is ver velend, wat scheelde er aan 1 Ja, toen was het nieuwe huis zeker in eens veel opgeschoten, toen je er in zoo'n tijd niet was geweest. Hoe aardig dat Arie je Nenna noemt. Marietje Laterveer natuurlijk is dat erg jammer dat je Paascbhaas is gebroken, was hij van chocolade of van suiker 1 Piet Nieboer dank voor de nieuwe raadsels. Annie van Woudenberg je schreef je brief zeker op Zondag toen je vertelde van de groote gezellige drukte van auto's en fietsen met bloemen versierd. Ben je ook nog gaan kijken naar de bloembollen- velden Dirkje Hopman dank voor je raadsels,

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13