U ALLEN R. H. W. PEER in KOHSCHULTE's Vloerzeilen en Overgordijnen I Bedden- en Tapijtmagazijnen HAARLEMMERSTR. 70-72 UIT DE RIJNSTREEK. BRANDEN. Scheepsbrand te Rotterdam. Gistermiddag omstreeks vier uur is brand Uilgebroken in het in aanbouw zijnde Stoomschip „Columbia" van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij, dat op de helling van de werf van P. Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam ligt. Van dit schip is de romp vrijwel geheel voltooid On men 19 bezig aan hef bouwen van het inwendige Door het wegspringen van een 9lnk van oen gloei»nden klinknagel in een partij hout, die op een Van de bovendekken lag, is deze in brand gevlogen Het vuur greep door den feilen wind snel om zich heen en koTtcn tijd lafer sloegen de vlammen uil de Scheepsromp. De brandweer heeft de blus sing met buitengewone kracht ter hand ge nomen, dank zij de voortreffelijke organisa tie die er op de worf beslaat en het groot Aantal brandkranen waardoor men binnen korten lijd niet alleen een groot aantal snel. hlusschcrs bij de hand had doch ook spoe dig een tiental slangen had uitgelegd waar door men van het dek af en door de galen in de romp den brand spoedig kon blusschen én binnen twintig minuten was de brand gebluscht. Ook de Botterdamsche brandweer was gewaarschuwd, doch deze behoefde mede door lipt kranig optreden op de werf geen dienst Ie doen. De partij hout is grootendeels verbrand, oogensdhijnlijk heeft hot schip geen schado bekomen Verzekering dekt de schade. Gistermiddag te ongeveer 0 uur ontstond plotseling in twee grnote hooibergen van flcn landbouwer J, Voordel te De Klomp nabij Veenendaal, een zeer gevaarlijke brand, daar deze bergen tusschen twee groote boerderijen gelegen waren. De brand. Weer uit Edcrveon was spoedig met een motorspuit ter plaatse en deze wist met veel moelle de boerderijen le behouden. De hooibergen zijn tot den grond toe af gebrand. Een en ander was verzekerd. Gistermorgen omstreeks 10 uur is in de bo»9chen op Houmensoord achter de schiet banen van liet garnizoen Nijmegen langs de spoorbaan NijmegenCranenburg een ge weldigen boschbrand uitgebroken. Aange wakkerd door den feilen wind, greep hel vuur met ontstellende snelheid om zich heen. Eenige spoorwegarbeiders, weldra geassis teerd door veldwachters, begonnen het blU3- Bchingswerk, doch stonden volkomen mach teloos. Er ontwikkelde zich een geweldige lonkkolorn, die tot in de onmiddellijke nabij heid van Nijmegen zichtbaar was. Militairen, die op Heumensoord aan het oefenen waren, snelden ter hulp en trachtten door het gra ven van een z.g. brandgang en het slaan met takken het vuur te dooven. Aangezien de prachtige bosschen in de omgeving van Groesbeek ernstig gevaaT lie pen, word ook de hulp van de Nijmeegsche brandweer ingeroepen, die zeer spoedig met veel boschbrandweermateriaal ter plaatse verscheen, terwijl ook troepen uit Nijmegen werden gerequireerd. Toen was het moge lijk, het vuur met kans op succes te bestrij den, en na eenige uren hard werken wa3 men het vernielende element meester. Ongeveer 20 h.a. heide, beplant met den nen, toebehoorende aan de gemeente Nij megen, zijn verloren gegaan. ONVERKOOPBARE GROENTEN Des he« Wijnkoop aangeboden. Wij hebben mededeeling gedaan van vra gen, door het Kamerlid Wijnkoop lol de regeering gericht over de vernietiging van groenten in hel Westland en elders hier te lande. De heer Wijnkoop was belangstel lend te weten, of de minister reeds maat regelen had genomen om die groenlen, voor vernietiging bestemd, gratis te doen ver strekken aan de werkloozen en andere nood- druftigen in stad en land. Nu geviel het dat gistermorgen aan de groentenmarkt te Amsterdam een belang rijke partij spinazie werd aangevoerd die, hoewel uitstekend van kwaliteit, niet kon worden verkocht wegens gebrek aan gega digden. Uit louter menschlievendheid en gedach tig aan de vragen, door genoemd commu nistisch Kamerlid tot de regeering gericht, belden de handelaren den heer Wijnkoop op, zeiden hem dat nu aan de markt een partij groenten voor de werkloozen beschik baar was, en of hij die door de nooddrufti- gen wilde doen weghalen. Het antwoord was conig onverstaanbaar gebrom, en daarna het plotseling afbreken van het gesprek. De partij spinazie is niet gehaald, want de heer Wijnkoop zond géén werkloozen, aldus het „Hbld." Uit Alkmaar meldt men aan do „N. R. Crt.", dat het op de veiling aldaar is voor gekomen, dat 600 bakken met elk 16 pond spinazie den minimumprijs van 10 cent per bak niet konden opbrengen, en daarom voor vernietiging waren bestemd. De direc teur der reiniging, die de partij zou moeten laten afhalen, maakte daartegen bezwaar, en op diens initiatief werd de heele partij ten geschenke gegeven aan de beide zieken huizen en het Piusgestichl (inrichting tot verpleging van oude r.-k. behoeftigen) te Alkmaar. Te Heemskerk ligt een spinazieveld, waarvan de eigenaar, wijl de prijs van het product de moeite van oogsten niet loont, eon bord geplaatst had met het opschrift: Vrij spinazie halen. Tol dusver heeft zich geen enkele lief hebber de moeite getroost, een maaltje te snijden. RECLAME. DE NIEUWE GAZGUSE DRANK BIJ CW WINKELIER 9482 VECHTPARTIJ TUSSCHEN STOKERS Een hunner ernstig gewond. Op het Amerikaansche s.s. „Innoko" in de Lekhaven le Rotterdam is de 31-jarigo Amerikaansche stoker C. G., die van ztjn werk in het malrozenlogies terugkeerde, aangevallen door een 26-jarigen Chileen- schen collega, die uit de stad kwam en dron ken was Vrijwel zonder eenige aanleiding heeft de Chileen den ander met een mes be werkt en hem een achttal steken in hals, keel, arm en rug toegebracht. Een van deze steken heeft vermoedelijk een long geraakt, zoodat hel slachtoffer in het ziekenhuis aan den Coolsingel is opgenomen. De dader heelt daarop zijn spullen bij elkaar gepakt cn ie gevlucht. Hij wordt door de politie gezocht. 0- DE BRAND IN DEN POSTAUTO Regeling der schadevergoeding. De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie maakt bekend, dat zoodra de oorzaak van den brand in de postauto die correspondentie voor Duitschland ver voerde in den nacht van 23 op 24 April 1.1. zal vaststaan, een beslissing zal worden ge nomen omtrent evenlueele schadevergoeding voor de aangeteekende stukken en brieven met aangegeven waarde. EEN HARDHANDIGE CAFE-HOUDER. Zijn commensaal een oog nitgeelagen. Eergislermiddag kreeg de caféhouder B. te Deventer in zijn logement onecnighoia met een commensaal, den sigarenmaker Groen. De twist liep zóó hoog, dat beiden naar een stoel grepen en oip elkaar los trokken, waarbij de logementhouder zijn tegenstander het rechteroog finaal uitsloeg De getroffene rende naar buiten, waar htj van pijn en bloedverlies in zwijm Viel. Toe geschoten politie en voorbijgangers boden hulp en deden G. per brancard naar 't zie kenhuis vervoeren. Zijn toestand is zor gelijk cn de kaans is groot, dat het zwaar besohadigde oog voor goed verloren zal zijn. Tegen den hardha/ndigen B. is proces-ver baal opgemaakt. UIT HET RAAM GEVALLEN EN GEDOOD. Gisterochtend was in het Rijksadmini- slratiegebouw aan het droogdok te Amster dam een jong meisje, behooTende tot het personeel, uil' een raam van de vierde ver dieping aan het kijken naar de plaats, waar de Johan van Oldenbarnevelt zou vertrek ken. Zij verloor haar evenwicht, viel en was op slag dood. 0 GOEDE VANGST. Door de recherche te Tilburg is gearres teerd een zekere C. van den Hout, aldaar woonachtig, die ervan verdacht wordt Zondag jl. onder Gilze een poging te hebben gedaan een jong meisje op zijn rijwiel mede hot dennebosch in te lokken en toen dit niet gelukte een achtjarig jongetje op zijn rijwiel meenam en daar niet nader te noe men handelingen mee pleegde. Hij wordt door verschillende getuigen pertinent her kend Gistermorgen is hij voor den Officier van Justitie le Breda geleid en in het Huis van Bewaring ingesloten 0 Karei (trachtend zgjn figuur te redden): „Geeft u mg twee roode en een gele ballon alsjeblieft". (London Opinion). 0 BUITENLANDSCH GEMENGD. MIJNONGEVAL in ZUID-AFRIKA Bij een mijnongeluk in de buurt van Johannesburg zijn 11 inlandsche arbeiders om het leven gekomen. Een liftkooi viel 500 meter naar beneden en allen, <ric zich daarin bevonden, werden gedood. 0 EEN SCHIPPER VERMOORD. Maandagavond is in de kajuit van het schip, E. H. te Smeermae6 even over de Belgische grens bij Maastricht het lijk ge vonden van den met bijlslagen vermoorden schipper Frans Stekhoven, uit Hoboken uit Antwerpen. De recherc-he te Maastricht heeft een persoon aangehouden. Een Duit- sche knecht van den schipper is voort- vjnóhtig. SCHIP VERGAAN. Bij ruwe zee en dichten mist liep gis termorgen bij Flamborough het Eugelsche schip „Rosa", op weg naar Chatham met een lading cokes, op de kust. Do redding boot van Flamborough voer uit om do be manning van het in een gevaarlijke positie verkeerende 6chip af te halen, doch de ruwe zee maakte het reddingswerk zeer moeilijk. Verscheidene malen braken de riemen, doch na twee uren uitputtenden arbeid slaagde de bemanning van de red dingboot er in de geheele bemanning van de „Roea" behouden aan waJl te brengen. Men vreest dat de Rosa geheel wrak zal worden geslagen. 0— DE TOESTAND TE COLUMBUS. Uit. Columbus wordt gemeidt, dat op nieuw een aantal gevangenen getracht heb ben uit de staatsgevangenis van Ohio uit te breken. De oppassers maakten van hun vuurwapenen gebruik, waardoor talrijke gevangenen gewond werden. Bij do uitgan gen van de gevangenis zijn machinegewe ren opgesteld. De directeur dor gevangenis is afgezet en vervangen door een overste bij dc infanterie De staat van lieleg is afgekondigd, daar raen aanneemt, dat de gevangenen in ver binding staan met personen builen de ge vangenis. In verhand met het toenemend aantal gevallen van ordeverstoring in gevangenis, sen heeft de regeering opdracht gegeven drie militaire kazernes in te richten voor gevangenen, aangezien zij van meening is. dat de muiterijen in de eerste plaats het gevolg zijn van de overbevolking der gevan genissen ten gevolge van de prohibitiewet. o EEN HEEL BLOK HUIZEN VERBRAND. Uit Bogota (Columbia) wordt gemeld, dat een heel blok winkels en kantoren in de zakenwijk van dc stad Cucuta, door brand werd vernield. Het vuur deelde zich ook mede aan hel huis van bewaring, waar tweehonderd gevangenen door een paniek wenden aangegrepen. Zij moesten naar oen kazerne worden overgebracht. DE HERTOGIN VAN BEDFORD De hertogin van Bedford, die op haar terugreis van Kaapstad is met kap. Bar nard. zou wanneer zij gisteravond Croydon had kunnen bereiken een nieuw wereld record hebben kunnen vestigen over 19000 mijlen afgelegd in 19'/» dag. Toen haar vliegtuig hoven Bulgarije vloog, brak echter een otiebuis, waardoor zij gedwongen was te landen nabij een dorp op ongeveer 30 mijl afstand Van Sofia. Een Bulgaarsclie vliegmachine is ter assistentie derwaarts vertrokken. o - ONGELUK IN EEN CIRCUS. In een circus te Greiffenberg in SileziS stortte een acrobaat die aan een zweefrek werkte naar omlaag. In zijn val sleurde hij ook zijn vrouw mede. De man was op slag dood, zijn vrouw werd met levensgevaar lijke verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Tusschen Niwmlz en Strany in Tsjecho- Slowakije is een autobus in een sloot tangs den weg gereden en over den kop geslagen. Van de negen passagiers werd een vrouw op slag gedood. De acht overigen en de chauffeur werden ernstig gewond. Een an dere vrouw overleed bij de overbrenging naar het ziekenhuis en een achtjarig meisje stierf even na aankomst aldaar. VLIEGTUIGONGELUK. In dc nabijheid van Wiborg in Finland is een zonderling vliegtuigongeluk gebeurd. Een militair vliegtuig, waarin een bestuur der en een monteur, die een parachute bij zich had, gezeten waren, maakte een vlucht boven de zee. Plotseling opende zich op on verklaarbare wijze de parachute, de mon teur werd uit hel vliegtuig gelrokken en kreeg een slag met de staart van liet vlieg tuig, waardoor hij gedood werd. Het vlieg tuig geraakte door een en ander uit zijn evenwicht en stortte naar beneden. Het kwam in zee terecht, dc bestuurder ver dronk. De parachute met den gedooden mon teur daalde langzaam en kwam ten slotte op den grond terecht. RECLAME. koopt natuurlijk uitsluitend Uw Alle vloerzeilen worden gratis gelegd, alle overgordijnen gratis gemaakt. ALPHEN. Rniten verbrijzeld. Hel was gisteren blijkbaar een slechte dag voor dc étalage-ruiten van de winke liers. Bij den coiffeur den heer v. d. L. in de Van Mandersloostraaf werd door een handwagen de étalageruit verbrijzeld. Ook bij de heeren Jongeneel en Wcrneke ge schiedde zulks, respectievelijk door een handwagen en den wind, Bij den landbouwer M; v. Zw. is onder het vee dc zoo gevreesde ziekte mond- en klauwzeer uitgebroken. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Maximum aantal dr an kwetver gunningen verlaagd tol 8 - Het hetiingspercentage verlaagd tot 0.7. De raad dezer gemeente kwam gisteren onder voorzitterschap van den burgemeester hijeen Afwezig was de heer D. Mesman. De ingekomen stukken worden aangeno men voor kennisgeving, met uitzondering van het adres van den heer C. F. Middel koop en anderen, c-igenaars en houders van autobussen, houdende verzoek de heffing van staangeld voor autobussen in le trek ken. Hierover ontstaat eenige discussie. De heer Noest merkt op, dat indertijd ge zegd is, dat het in de bedoeling lag om voor de ontvangen staangelden een wachthuisje te bouwen. Tot nu toe ontbreekt dit. De voorzitter antwoordt, dat dit plan nog steeds bestaat, doch dat eerst eenige per- ceelen gesloopt moeten worden, eer tot den bouw van een glazen wachthuisje op een geschikte plaats kaji worden overgegaan. Tol nu toe is er geen goede gelegenheid. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt besloten op het adres afwijzend te beschikken. Een schrijven van den voorzitter van liet College van Ged. Staten, verzoekénde de gemeente-rekening over 1928 le wijzigen en nader te doen vaststellen. B. en W. advi- seeren de verlangde wijziging aan te bren gen cn de rekening over 1928 dienovereen komstig nader voorfoopig vast te stellen. Hiertoe wordt zonder discussie besloten. Nagekomen is nog een adres van den heer R. Tasma, caféhouder te dezer plaatse, waarbij deze reclameert legen den opgeleg- den aanslag wegens vergunningsrecht. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt afwijzend op het verzoek beschikt. B. en W. deelen mede. dat zij lot fitter bij de gemeente-bedrijven hebben benoemd den heer W. Beekhuizen le Oosterbeek. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot verlaging van het maximum der drankwet vergunningen. De lieer Van Kteef meent, dal er zich ge vallen kunnen voordoen, waardoor het wenschelijk wordt om een vergunning boven het vastgestelde maximum (e verieenen. Wie verleent dan de vergunning, B. en W. of de Raad De voorzitter verwijst spreker naar de moliveering van het voorstel. Door de Kroon kan een vergunning boven het maxi mum worden verleend op voorstel van den Gemeenteraad, Gedep. Staten gehoord. Het zat nooit in de bedoeling liggen om serieuze zaken te benadeelen. Op het o ogenblik zijn er nog wel zaken, die B. en W. willen laten uitsterven. Het voorstel, beoogendo om het maximum te verlagen van 8 lot 6, wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorstellen van B. en W. tot onder- handsche verhuring van een gedeelte van het voormalige Gemeentehuis, om een cre- diet toe te staan van f. 772,34 aan de M.U.L.O. School aan de Zgde en tot cn- derhandsche verhuring yan het grasgewas op het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade 'aan den heer Trimp, woPien zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Advies van B. en W. op een verzoek van den heer J. H. van Osnabrugge, betreffende het maken van bouwontwerpen, voor par ticulieren en aannemers, door den Gem- Opzichter, Hoofd van Publieke Werken. De heer Houdrjk acht de argumentee ring van het advies van E. en W. zeer zwak en acht de zaak niet zoo onschuldig als zij wel willen voorgeven. Spreker gevoelt er veel voor om in den vervolge een machtiging aan den Gem- Orrichter om voor patriculieren arbeid te verrichten door den Raad en niet door E. en W. te laten verieenen. De heer Noest vindt het geval, dat aan den Gem .Oprichter is toegestaan om voor een particulier een bouwplan te maken, van ernstigen aard. Men gaat weer den zelfden weg op als vroeger, met het ad vies kan spr. rich niet vereenigen. De heer Van Kleef merkt op, dat de heer Van Osnabrugge rich beroept op het geen hg indertjjd omtrent deze combinatie van werkzaamheden heeft gezegd. Hetgeen hij toen gezegd heeft, sloeg meer op het feit., dat Van Osnabrugge eertijds de vrije hand had, terwijl het hier een enkel bouw plan betreft. Spr. beschouwt de zaak als klein gedoe. Hg staat overigens op het standpunt van B. en W., dat de Gemeente- Oprichter er niet dommer van wordt, van neer deze zjjn vrijen tijd benut. Weth .Guldemond weuscht deze zaak his torisch te belichten. Uitvoerig zet hjj de totstandkoming van het werkliedenregle ment 1920 uiteen, hoe toen de vraag ter sprake kwam, in hoeverre een ambtenaar en werkman a] of niet particulieren ar beid mocht verrichten. Er wordt wel eens geklaagd over het verrichten van particu lier werk door gemeente-werklieden. Dezer dagen nog heeft hg ernstige klachten ver nomen Bg de behandeling van het zoo even genoemde werkliedenreglement, heeft- de heer Van Osnabrugge. die toen Gemeente-Architect was, rich uitgesproken tegen een algemeen verbod aan de werk lieden om voor derden te arbeiden. In een i schrgven zegt hg „Kweek geen doode amb. tenaren". Overigens wil spr. dit wel toezeggen, dat van zjjn kant geen machtiging aan ug, Gemeente-Oprichter zal worden verleend om voor anderen te gaan arbeiden. De voorzitter meent, dat zoowel in 1920 als thans bg adressant hét eigenbelang en niet het gemeente-belang gesproken heeft, Spr. zet verder uiteen, waarom aan den Gemeente-Oprichter eenmral vergunning j| verleend tot bet maken van een bouwplan voor den heer Koster. De heer Houdgk blijft hij zqjn bezwaren. De heer Keijzér kan met hel prae-advio van B. en W. meegaan. Waar hij het ter sprake gebrachte werk zelf uitvoert, weet hij dat de heer Landman zich in het geheel niet met de uilvoering ervan bemoeit Spr. vindt het geen mooie trek van den heer van Osnabrugge om dit adres in le zenden. De heer Noest blijft bij zijn bezwaren. De 'heer Boekraad merkt op, dat Weth. Guldemond een schrijven van den oud- Gemeente-Archilect heeft voorgelezen van jaren her. Het is gebleken, dat de opvatting van den architect van toen een fiasco ge worden is. Na nog eenige discussie wordt overeen- komslig het advies van B. en W. besloten, wolk advies luidt om aan adressant le be richten, dat de door hem verkregen inlieh. tingen onjuist zijn en dat de door den Ge meente-Opzichter vastgestelde instructie niet is overtreden. Voorstel van B. en W., betreffende het VfTmenigvuldigingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930-1931. Dit voorstel beoogt om het cijfer le he- palen op 0.7 in tegenstelling met liet vorig dienstjaar, toen het 0.75 bedroeg. Den heer van Kleef doet het evenals d« heer Loef genoegen dat B. en W. op hun oude voorstel zijn teruggekomen. De heer Noest is niet zoo geestdriftig als de beid# andere heeren. Men heeft wel geld voor een tentoonstellingsgebouw over. Maar voor de in socialen nood vertoevenden is het geld wel eens te zoeken. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. De voorzitter wil de pauze benutten om een woord van waardeering te spreken tot den heer van Kuyk. den verslaggever van het Boskoopsch Nieuws en Advertentie blad, die thans na 20 jaren voor de laat ste maal in de vergadering aanwezig i9 tot het opmaken van het verslag. De heer Loef sluit zich bij het gesprokene van den Voor zitter aan. De heer van Kuyk dankt beide sprekers voor hun vriendelijke woorden. Voorstel van B. an W. om te besluiten tot nadere regeling der gemeentelijke be lastingheffing, enz. in verband met de ge wijzigde financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. De heer Boekraad maakt zijn complimen ten voor het keurig stuk werk. Met den in houd en de voorstellen kan hij zich geheel vereenigen. Ook met het voorstel tot wijzi ging van de schoolgeldheffing De heM Loef dankt voor het zeer be langrijke stuk, waarvan hij met groote belangstelling heeft kennis genomen. Hij heeft zich verwondend over de bui tengewoon voorzichtige ramingen van B. en W., al zal hij de laatste zijn om hierop aanmerkingen t?e maken. - Spr. stelt eenige technische vragen. De heer Noest merkt op, dat er tusschen hem en B. cn W. wel verschil zal bestaan omtrent deze voorstellen. Zoo wenscht hij geen 50 opcenten 0(p de hoofdsom der per- soneele belasting te doen heffen, doch 30 tot 70 opcenten met een zekere progressie. Zelf gevoelt hij wel, dat dit een mindere opbrengst zal geven, doch deze zou hij grootendeels willen compenseeren door hei aantal opcenteD op de hoofdsom op de ver mogensbelasting te brengen van 30 op 50. Verder ziet hij Boskoop liever in de eerste klasse geplaatst voor de heffing vaa de gemeentefondsbelasting, terwijl hij voorts ook een progressie b.v. van 25 tot 60 in de opcenten op de hoofdsom van de gemeentefondsbelasting wenscht. De heer Van Kleef is de verwachting toe gedaan. dat bijna alle geraamde nitkcerin- gen hooger zullen zijn, dan geraamd if- Met het idee van den heer Noest op d# opcenten op de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting progressief te gaan heffen, kan hij zich niet vereenigein Men zou zoo- doende krijgen een progressie op een pro gressie. Nadat nog enkele sprekers hierover ma licht hebbeD laten schijnen antwoordt de voorzitter, dat de hulde voor dezen arbeid door hem gewaardeerd wordt. Voor een groot deel komt zij toe aan den Gemeente secretaris, die het werk heeft opgezet. Met opzet hebben B. en VV. uitvoerig dit rap port samengesteld, omdat het tevens geldt als leiddraad voor de toekomst, Men be hoeft zich niet ongerust te maken over de uitkeeri-ng per hoofd, omdat deze gegaran deerd is. Alleen is rekening gehouden met de bron nen van inkomsten, welke tengevolge vaa dc nieuwe wet op de financieele verhou ding wijziging ondergaan. De gemeente" foodsbelasting is al sterk progressief, daar om is het niet gewenscht om in de opcen ten nog eens een progressie aan te bren gen. Men moet er voor waken, dat zij. d» het beter kunnen betalen, niet worden overbelast. De financieele basis der gemeente-fienn- ciën zal door deze nieuwe regeling solider worden. Tegen de voorstellen van den heet Noest verzet hij zich overigens. Het samen stel der belastingen zal zoo zijn. dat er ee" juiste evenredigheid wordt gevonden. Verschillende leden repliceeren. Vervolgens wordt besloten tot herziening van de schoolgeld-heffing, tot plaatsing van de Gemeente in de 6e klasse, voor de ltd- fing van de hoofdsom der personeele bri'J" ling; tot heffing van 50 opcenten op hoofdsom der personeele belasting; tot Id ling van 30 opcenten op de hoofdsom vermogensbelasting; tot plaatsing van

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6