7!,te Jaargang WOENSDAG 30 APRIL 1930 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel toot advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cta. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven lt) Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeinclsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER GOÜRANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Oft nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DE VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES JULIANA. TELLING van de LICHAMELIJK GEBREKKIGEN IN LEIDEN. Ter gelegenheid van den één-en-twintig sten verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, j den dag, waarop zij ook volgens het burger lijk recht meerderjarig wordt, hebben tal van particulieren de vlag uitgestoken, ter- wijl ook van alle rijks- en gemeentegebou- I wen de vaderlandsche driekleur wappert, j Vroolijk steken de kleuren af tegen den strak-blauwen hemel, waaraan een gulden j Oranjezonnetje schittert, stralend als de j Prinses zélve. Burgemeester en Wethouders dezer ge- 1 meente zonden heden namens den raad een telegrafischen gelukwensch; de Leidsche Christelijke Oranjevereeniging betuigde even eens haar gevoelens van aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis door telegrammen aan i de Prinses en Prins Hendrik, die, gelijk men weet, vandaag eveneens zijn verjaardag j viert, daar hij op den 19den 9pril in het builenland vertoefde. De tekst dier telegrammen luidt als volgt: Aan H. K H. Prinses Juliana. Namens de Leidsche Chr. Oranje-Vereeni- i ging, van zins, om hedenavond in feeste- 1 lijke vergadering God te danken voor Zijne groote goedheid, ons bewezen in de levens verlenging van Uwe Hoogheid en in die van Uwer Hoogheids Vader, bieden wij Uwe Hoogheid voor Uwe toekomst onze blijde ge- lukwenschen aan, met betuiging van onze beste liefde en onkreukbare trouw. (w. g.) H. Thomas, Voorzitter L. Boekkooi, Secretaris. Aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging wenscht Uwe Hoogheid van heeler hart ge luk, echt dankbaar dat Uwe Hoogheid en Uwer Hoogheids geliefde Dochter ons weer een jaar werden gespaard, met de vurige begeerte, dat Uwe Hoogheid, ook verder aee- lende in 's Lands wel en wee, in rijke mate tijdelijke en eeuwige zegen genieten moge. (w. g.) H. Thomas, Voorzitter L. Boekkooi, Secretaris. De firma Matveld aan de Prinsessekade heefl in verband met het heuglijk gebeuren van heden in haar étalage een 75-tal foto's van de Prinses geëxposeerd van haar prille jeugd af tot en met de laatste opnamen. Een a - aardigste verzameling, die de bezich tiging overwaard is. Behalve dat de trams gepavoisseerd zijn, bepaalt zich hier ter stede de uiterlijke leestvreugde tot draaiorgel-muziek en een concert van de Post-harmonie, hedenavond 111 »et Van der Werffpark. HANDELSREGISTER KANIER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: N.V. Het Nieuwe Modehuis, Haarlemmer- i straat 122, Leiden, Damesmodemagazijn, j 'fectrice: M. E. Oskam, echtgenoote van •i de Bruyn, 's-Gravenhage. Commissaris- \fDu me^' Vlasveld, Leiden en mej A1 H van Schravendijk, Leiden Maatschap- Pelijk kapitaal f. 10.000 waarvan geplaatst gestort f 5000. Procuratiehouder M. de thuyn, 's-Gravenhage. Wijzigingen: „Het nieuwe Modehuis", Haarlemmer straat 122. Leiden, Dameshoeden- en mode na: Bovengenoemde handelszaak is omge- Zel in een naamlooze vennootschap, onder en naam: NV. Het Nieuwe Modehuis. 1 [!lrma W. Hi'Iegaart. Haarlemmerstraat Jw, Leiden, Hoedenzaak Bovengenoemde _andelszaak is opgenomen als filiaal van de ^amlooze Vennootschap: N.V. het Nieuwe Modehuis, te Leiden. Allei hulp gevraagd. Naast veel dat in onze dagen vergeefs om verbetering roept, zijn gelukkig ook voor beelden te noemen, die op vooruitgang wij zen, en daaronder mag de "zorg voor licha melijk gebrekkigen worden gerekend. Ter wijl voor 50 jaren de gebrekkigen nog bijna geheel aan de algemeene aandacht schenen te ontsnappen, breekt het inzicht thans meer en meer baan. dat de zorg voor deze misdeelden, niet minder dan die voor de 'linden en doofstommen, een taak is waar- ïan alle weldenkende lieden hun aandeel •ehooren te nemen. En dit is voor een deel eker ook te danken aan den grooten voor- litgang der wetenschap in de laatste halve 'öuw, waardoor het mogelijk geworden is ongeveer 75 pCt der gebrekkigen voor wie vroeger geen hulp was, te genezen of te verbeteren. In het door den oorlog verarmde Duitschland wordt dan ook aan alle licha melijk gebrekkigen van staatswege zoowel behandeling als opleiding voor een geschikt vak of beroep verstrekt In Zweden wordt eveneens met staatshulp aan alle licha melijk gebrekkigen de noodige hulp ver strekt. In Engeland en in Amerika worden groofe sommen door liefdadige en vermo- -TPnde 'lieden vrijwillig voor hetzelfde doel beschikbaar gesteld en neemt van jaar tot jaar het aantal inrichtingen toe, waarin be handeling, opvoeding, onderwijs en vakop leiding worden verstrekt. In ons land is men nog lang niet zoo ver. En hoe komt dit? Is hier gebrek aan naas tenliefde of gebrek aan geld? Zeer zeker niet. Voor aardbevingen in Japan, hongers nood in „bolsjewistisch" Rusland, een wa tersnood in eigen land openen zich wijd de beurzen om de ellende te lenigen. En velen in Nederland hebben bij het zien van een gebochelde, een kreupele of verminkte, naast dankbaarheid, omdat zij zelf rec'ht van lijf en leden zijn. ook een gevoel van deernis gekend en een behoefte waar mo gelijk hulp te verleenen. Verschillende ver eenigingen zijn ook in Nederland reeds werkzaam voor de gebrekkigen, en hun werkzaamheid breidt zich uit. doch zonder het groote einddoel te bereiken, aan alle gebrekkigen hulp te kunnen verleenen. Zij vinden velen nog onkundig van wat k&n. en dus móét, gedaan worden, om het leed der gebrekkigen te lenigen. Sommigen ook zijn te zeer door andere zaken in beslag genomen, om hulp te kunnen verleenen. En kelen bieden zeif9 positieven weerstand en zeggen niet te gelooven, dat aan meerdere zorg voor gebrekkigen behoefte bestaat. Daarom is een telling van gebrekkigen noo- dig. In Duitschland heeft deze in 1925'26 over het geheele Duitsc'he rijk plaats gehad. En hoe nuttig zulks ook in Nederland zoude zijn, opdat de omvang van het kwaad be kend werd, de gelden zijn daarvoor niet be schikbaar. Ook plaatselijke tellingen echter, welke onder het bereik van particulieren vallen, hebben hun waarde. En daarom is de Centrale Vereeniging voor Lichamelijk Gebrekkigen in Nederland op het gelukkig denkbeeld gekomen, in Leiden het aantal der gebrekkigen te doen tellen; en zij heeft aan dr. Murk Jansen verzocht zich met die telling te belasten en hem daartoe het noo dige geld ter beschikking gesteld. Er heeft zicih nu onder het eere-voorzitterschap van onzen Burgemeester een comité gevormd, waarin ook dr. M D Horst, de heer F. G. Rosier, Referendaris ter Gemeentesecretarie, dr. .T. W. P. Fransen en dr. M. Schreuder zitting hebben genomen en dat vertegenwoor digers van de liefdadige vereenigingen der verschillende gezindten heeft uitgenoodigd hun hulp te willen verleenen. Er is een vergadering belegd waarin over de wijze der telling zal worden beraadslaagd en waarvan wij nader verslag hopen te zullen uitbrengen. Wij wenschen het comité van harte succes voor het welslagen toe! Kent men eenmaal den omvang van het kwaad, en weet men waar hulp noodig is, dan is een belangrijke stap naar die ge- wenschte hulp gedaan En misschien van meer heteekonis nog: men zal in vele geveben aanwijzing kunnen geven tot hef voorkomen van wat tot lichamelijk0 gebrekkigheid lei den kan Moge ieder onzer stadgenooten. waar mogeliik en noodig. zijn hulp ver leenen om de telling goed te doen slagen. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het Candida a tsexamen Wis- en Natuurkunde (letter E) de heer G. C. A. Schuit (Den Haag). DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Daartoe per circulaire door het voorloopig comité uitgenoodigd, vergaderden gister avond de bewoners van Oude Vest en Oude Singel in het R.-K. Militaire Tehuis, dat wederom welwillend hiervoor beschikbaar was gesteld. Het voorloopig comité, bestaande uit 9 per sonen, werd thans definitief saamgesleld: Voorzitter de heer W M. v. Appel; secre taris de heer W. F Tegelaar, Oude Singel 4; penningmeester de heer J. A. v. d. Reijden, Oude Vest 183. Algemeen was men van gevoelen, dat Oude Vest en Oude Singel behoorden ver sierd te worden, temeer nog, waar, naast de Breestraat, de Oude Vest en Oude Singel in het brandpunt der belangstelling zullen staan, door den optocht in de Oude Singel- grachten. De commissie zal trachten, indien moge lijk een versiering tot stand te brengen in de lijn van het lustrumspel Besloten werd in den loop der volgende week met lijsten bij de bewoners te circu- leeren. Er heeft zich thans ook een comité ge vormd tot versiering van de Haarlemmer straat vanaf de Prinsessekade tot aan de Hartebrug. Het is als volgt samengesteld: F. Driessen, voorzitter; J. A: van der Blij AIers, secretaresse, Haarlemmerstraat 11; J. Kompier, penningmeester; J. Zandvoort, N. Zandvliet, M. Roos en A. J. Kors. DE COMMISSARIS VAN POLITIE ONDERSCHEIDEN. H. M. de Koningin heeft den heer R. J. Meijer, commissaris van politie te dezer stede, benoemd tot ridder 1ste klasse in de Huisorde van Oranje. DREIGEND ARBEIDSCONFLICT BIT DE N.V. LEIDSCHE MEUBEL - INDUSTRIE. Naar wij vernemen dreigt bij de N.V. Leidsche Meubelindustrie aan den Hooge- Rijndijk een arbeidsconflict De directie deelde ons hedenmorgen mede. dat het voor naamste geschilpunt is de premie voor de ziekteverzekering, waarvan de arbeiders weigeren de wettelijk .voorgeschreven helft te betalen. Enkele looneischen en 3e invoering van een collectief arbeidscontract zijn voorts geschilpunten van betrekkelijk ondergeschikt belang Do drie samenwerkende organisaties in het meubel- en behangersbedrijf hebben een ultimatum tot de directie gericht, waarin vóór Zaterdagmiddag een voor beide partijen bevredigende oplossing wordt verlangd. De rijksbemiddelaar stelt pogingen in het werk om beide partijen langs den weg van minnelijke schikking tot elkander te bren gen. De heer J. de Jager, hoofdinspecteur- titulair, chef van de afdeeling brandweer der Haagsche politie, hier ter stede bekend door zijn kranig optreden bij den brand van het Leidsche Stadhuis, gaat met ingang van 1 Mei na een eervollen diensttijd van ruim veertig jaren bij de brandweer, den ge meentedienst met pensioen verlaten. Het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies houdt Zaterdagmiddag in den foyer der Stadszaal zijn jaarlijksche algemeene vergadering. De Leidsche afdeeling, welk dit jaar 25 jaar bestaat, geniet de eer het congres te ont vangen. De zweminrichtingen aan den Hooge Rijndijk en aan de Zijl worden ingaande morgen weer voor het publiek opengesteld. GEBOREN Catharina, d. v. J. Stouten en J. IJzer man. Josephus Johs. Jaes. z. v. G. W. van Beek en P. F. Kikkert. Johanna Petronella, d. v. \V. J de Rooij en A. Velthuyzen Joha. Maria Wilha., d. v. H. F. Rueck en VV. .Jansen. Jan, z. v. J. Nieuwstraten en E. A. Cornelisse. Huberta Maria, d. v. M. J Bouwman en M. van Iterson. Jan, z. v. C. Rusman e»n .J. v. der Kaay. Wilhelmina Mana, d v. J Palland en L. M. Leeuwenburgh. Maria, d. v. J. Nieuwenburg en J. C. Stouten. Cornells, z. v. J. Zandbergen en A. Rooding. Catharina, d. v. J. Mat- ters en K. Goedraad. - Wiihs. Josephs. Aloys., z. v G. J. Bots on C. P. Hulsebosch Pieter, z. v. P. v. der Pompe en J. E. Wassenaar Catharina Wilhelmina, d. v. P. J. de Vries en W. M. C. Sevenstern. Wilhelmina d. v J H Prins en G. van Houten. Willem Nicolaas, z. v. W N. van Heusden en J. B. Tierolf. Johannes Theodoras, z v. J Vlasveld en H Hoek. Lijdia, d. v. F Boon en A. P. Parie. Pieter, z. v. P. Ciere en M. van West broek. Nicolaas. z. v. W J. B. Ziegelaar en C. A W de Boer - Wouter Wilhs. Anths., z. v C. M. v Heel on M A Brocks Hendrik Si'brand, z v. S. H. Monnik en E van Kijk - Pieiernella, d. v. M. N. de Me ij en A G Seh*d!ingerhout. Johannes, z. v. J. Ranselaar en L. Meijjers. Johanna, d. v. N. Gordijn en S. M. Stokkel. Maarten, z. v. F. J. Dubbeldeman en M. Groeneveld. Alida Francisca, d. v. F. J. van Luijken eai C. Krassenburg. Johanna Wouterina, d. v. J. J. Montfoort en H. PaTdon. Josephus, z. v. J. van Es en E. van Rossen. Neeltje d. v. L. Snoeker en W. C. Bouwman. Jan, z. v. K Stroosma en E. G. Kaptain. Susanna Maria, d. v. W. F. Kloots en P. E. Brugmans. Johannes Ba/rths., z v. C. A. M. Castelein en C. Tijstermam. Neeltje Adriana, d. v. J J. de Keijzer en C. J. Lek. Antje Wilhs. Honda., d. v. j P. Kuüper en H. Velthuis. Maria, d. v. A. Vijlbrief en J. v. der Reijden. Wil- I helmina, d. v. L. Pret. en W. Flanderhijn. j Nicolaas, z. v. H. Fakkel e-n J. Doove. Christiaan, z. v. C. Paauw en G. C. A. 1 Hanselaar. Apolonia, d. v. H. A. Veld- I hoven en A. Verplancke Maria. d. v. i C Ouvcrsloot en M. Robbers. Adriana Maria Gerarda, d. v. P. J v. der Ham en A. C. v. d. Waard. GEHUWD W. P Akerboom, jm. en P. J. Straathof, I jd. J. Kranenburg, jm. en W. Brakel, jd. j C. W. J. Teeuwen, jm. en H. D. de Rooij, jd. Th. Verbiest, jm. en C. Westerhoven, jd. R W. v. d. Lubbe, jm en M. J. Pieket, jd. A. Maaskant, jm. en C H. W. j Arends. jd. A Hollinga, jm. en J. Het- lema, jd. D. C. v. d. Meer, jm. en A. A. M Bonnet, jd. H. v. Rosse. jm. en H. M. Hoffmann, jd. J M. Verkuijlen, jm. en H. v.Dijk, jd. A. Vermeer, jm. en M. v. d. Linden, jd. M. J. Visser, jm. en L. T. Stadt, jd. OVERLEDEN J. II v. RijkomMulder vr. 67 j. M. HoekHoek vr. 29 j. P. v. d. Ing, wedr. 76 j. A. Zandbergen dr. 2 j. W. G. VerhoevenDe Blauw vr. 67 j. P. Kuij- pers man 69 j. J. K. v d. KroonHoo- geveen, wede. 54 j. H. G. Weckwert man 78 j. M. I. v. TeylingenSwinkels wede. 84 j. F. T. Blote man 77 j. J. H. Ver hoeve man 60 j. H. Rietkerk—-"Hoorn wede. 79 j. GEVESTIGD A. van Bemmel, gasfitter, Driftslraat 52a. J. J. A. Bernsen, R.K. Priester, Haag- weg 13. A. Brockhues, dienstbode, Witte Singel 50. D. Coolbergen, dienstbode, Hooge Rijndijk 166. G. T. van DijkDe Boer en lam., de Laat de Kanterstr. 8a. J. Elenbaas en lam., winkclbed., Jacobdoch- tershof 10. G. Francken, Hooigracht 75. W. J. Snikde Graaf, Maredijk 85. J. Haferkamp, dienstbode, Hooge Rijndijk 23. A. Halbersma, verpleegster, Acad. Zieken huis. F. A. W. HampsJunge, Drie-Oeto- berstraat 23a. M. L. van der Hart, Groenoordstraat 31. M. K. Hommes, Le vendaal 99. H. Klein Holte, Acad. Zieken huis. M. W. van der Klugt en fam., win kelier. Sophiastraat 35. Wed. C. J. Blom- Koster en fam., de Laat de Kanterstr. 10a. A. G. Lid, dienstbode, Steenschuur 3. H. J. A. Maatje, Hoofd Linnenkamer, N. Acad. Ziekenhuis. S. G. van NoortMehrengs, Papengracht 12. M. Oberhoff, dienstbode, Aalmarkt 12. Wed. A. E. van Ojen Bosschaardt, de Ridderslr. 11. F. J. Paanakker en fam., handelsreiziger, de Rid derstraat 11. R. de Pol, granietwerker, Noordeinde 8. M. A. van Polanen, kinder juffrouw, Levendaal 185a. J. P. Redegeld, ïjzerwerker, Kooilaan 15. D. F. Risseeuw- Bevin, Rapenhurg 85. K. Röls, dienstbode, Breestraat 107. W G. Rijk, bloembollen- kweeker, Roodborststraat 25. S. Simojs, verpleger, Spoorstraat 12. N. J. Slijderink, radio-monteur, G Doustraat 6 J. A. Speel, kapper, Lijsterstraat 8. G. H. Splin ter, bouwkundige, Hooigracht 5. J. Ver- lind, meubelmaker, Munnikenstraat 25. D. van der Veur, huisschilder, Oude Singel 158a. N J. Wasserman en fam., sigaren- sorteerder, Langehrug 46. G M. Wieheid, verpleegster. Acad. Ziekenhuis. Wed. G. H van WieringenOosthoek, Roodborst straat 25 F. P Weijn en fam vlecsch- houwer, Haarlemmerweg 20. H. M. Wij ling, dienstbode, G. Doustraat 15. B. J. van der Zon, huisschilder. P. Krugerstr 16a. VERTROKKEN G Dekker, Voorburg. Julianastraat 26 P. G Dille, den Haag, Hekkelaan 64 C. Doesburg Lannooijvan Bergen en Hene gouwen, Oegstgeest. de Kempenaerstraat 2 L C van Egmond, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 232 A. J. Ferguson, den Haag, Sladhouderslaan 49 J. C. de Graaf, Naaldwijk. D 217 P. J de Graaf, Noord- wijk aan Zee, Piet Heinstraat 89 Wed. A GrafféWeber. Haarlem. Kleverlaan 232 P. J Hakkaart. Kaatsheuvel. Missiehuis L. D Hamming, den Haag van Bleis wijkstraat 81 J M Heijmans. Warmond GR. van der Hoeven, Haarlem. Scho tersingel 4 C. W. Hoogewoud, Amster dam. Wilhelminagasthuis J. F. Jurgens, Amsterdam, Kloveniersburgwal 67 P T. L Kan. Wassenaar Hoek Konijnenlaan en Nachtegaal laan M J Klaverwijdcn. Wassenaar. Rijksstraatweg 635 .1 M. Klein. Brussel SP. Klein. Driebergen Parklaan 18 J. J Koning, Oegstgeest, Hooge Morschweg 83 K. Koorn, de Bilt. Hessenweg 186 H. S. H. Kraemervan Cameren, Weltevreden N.O.I. Jhr. G. A. BINNENLAND. Prinses Juliana heden 21 jaar. Ouder scheidingen. (Stadsnieuws en Laatste Be richten. Ie Blad. Uit de Omstreken 4e BI.) Feestmaaltijd te Amsterdam ter gelegen heid van de opening van de sluis te IJmuiden. (Binnenland. 3e Blad.) Felle scheepsbrand te Rotterdam. (Ge mengd, 2e Blad.) Vergadering van den Prov. Bond va* Rundvee-fokvereenigingen in Zuid-Holland. (Land- en Tuinbouw. 4e Blad.) Groote brand te Haarlemmermeer; vijf huizen in de asch gelegd. (Laatste Berichten le Blad.) BUITENLAND. Overeenkomst tusschen Labonr en de Engelsche liberalen. (Tel., le Blad.) Nieuwe actie van ex-kroonprins Carol van Roemenië. (Buitenland, le Blad.) Dreigt in Zweden een regeeringscrisis? (Buitenland, le Blad.) Ook oneenigheid tusschen de Dnitschb democraten. (Buitenland, Xe Blad.) Kreuzwendedich von dem Borne, den Haag, K. van Bylandtlaan 9 J, Kroezen, Haar lem. Oranjeboomstraat 140 Wed G Lina de Jong, de Bilt, Hessenweg 186 H. J. M. Maas, Oegstgeest, Hooge Morschweg 84 A. J. F. Middelink, Nijmegen. Kraaijenhoflaan 71 M. J. Montage, N.O.I. J. P Mostard Voorschoten, Wijngaar denlaan 37 M. T. van den Nouland, Gin- noken M. G. Nijman, den Haag, Mij- drechtslraat 3 A Oosthoek Oegstgeest, Assendelftstraat 25 G J. Oostveen. Am sterdam, Rijnstraat 2811 D. Pigeaud Vlies, Schiedam, Plein Eendracht 13a G. B. Remigius, N. O. Indië J. N J. van Ruiten. Alkemade, Roelofarendsveen 265 A van Rijn, Middelharnis, Voorstraat 21 C. H. Sabee. den Haag, Koningsstr 17b J. H. Savelkoul, Eindhoven. Spiraeastr. 22 P. Qualmvan Schie, Benthuizen, Hoogeveenscheweg 105 J. Schipper. Kat wijk, Aan boord C. L. van Seggelen, Warmond, Warmonderstr. 18c L. Seg- gers. Sappemeer, Slochtstr. 12 J. W. Snel, Amsterdam, N. Leliestraat 1311 J. P. J. M. FornaraSpeet, Katwijk, Noord- wijkerweg 28 J A Tellings, den Haag, Adr. Pouwstraat 57 M. Verschoor Hoo- geveen, Benlinck9laan J. Verwer. Wel tevreden N.O.I. J. P M. van Leeuwen de Vrind, den Haag, Vaillantplein 11 K. Derogee—ter Wee, Weltevreden N.O.I. J. Wol ters, den Haag, van Panhuysslr. 3 J. C. M van der Zeevan den Bergh, Breezand, Molenvaart 13 IJMUIDEN 30 April 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G I. 2.10— 1.-40; Griet per kist van 50 K.G. I. 8040; Tongen per K.G. I 2.25—1.55; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 57—28; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.80—5; Schar per kist van 50 K G. f. 7.50 3.80; Tongschar per kist van 50 K.G. 142 —16.50; Roggen per 20 stuks f. 44— 24; Vleeten per stuk f. 4—1.40; Groote roode Poon per kist van 50 K.G. f.4542; Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 15 502.50; Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f.4731; Middel Schelvisch p. k. van 50 K.G. f.3522; Kleinmiddel Schelv. per kist van 50 K G. f.25—16.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 155; Kabeljauw per kist van 125 K.G f 45— 22.50; Gullen per kist van 50 G f. 18 13.50; Lengen per stuk f 2.50—1. Heilbot per K.G. f. 2.151.40; Wijting per kist van 50 K.G. 1. 74, Koolvisch per stuk f. 0.58 0.20; Makreel per kist van 50 K.G f. 12 50 f. 10 Aangekomen 17 stoomtrawlers; IJM 73 met f.2268; IJM. 10 met 1.2481; IJM 119 met 1.2173, IJM. 196 met f.3700;' IJM. 272 met f.1510. [JM. 74 met f 1-401 IJM 131 met 1.1763; IJM 3 met 2000; IJM 195 met f.1195; IJM. 139 met f 1663; IJM 95 met f.1861. IJM 75 met f 1 444- IJM 238 met f 100O, IJM 90 met f.2100; IJ-M 114 met f.3489. [JM 123 met 1 3582; S.D 140 met f.2642. en 18 loggers: SCH. 69 met f. 62ó; 210 met f.615; 236 met f.565; 399 met f 430 274 met f 485 332 met f. 610, KW. 121 met 730. KW. 31 met f.700; KW. 89 met f.505. KW 65 met 1530, KW. 29 met f.555: KW 4 met 1585; KW 49 met f 580. KW. 175 met f 720; VL. 75 met f 600 KW 88 met f.610; KW 155 met f.425 KW 121 met 1.575; 2 Di -nsehe kotters- E 465 met f. 584- E 317 met t. 603.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1