GEMENGD NIEUWS. auto's te water gereden. nekkramp. de betuwe bloeit. aanritding te eindhoven. motor-ongeluk op houtrust. overreden en gedood. een klopjacht. branden. van een steiger gevallen de „castitas" weer vlot. verdronken. vliegtuig tegen een berg. de byrd-expeditie. granaat ontplift. aardbeving te napels. 71* Jaargang IEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 April 1930 Tweede Blad No. 21507 Een chauffeur verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is «en particuliere auto op de H'ohbemakade te Amsterdam in het water van de z.g. Boe- renwelering geraakt. De Chauffeur, de 23- jange W. H. Bakker, kwam daarbij om het leven. De auto kwam uit de richting Bal- tnassar Florisstraat aangereden en moest blijkbaar voor een van de Hobbemakade tnt de richting Rijksmuseum aankomende auto. die te veel links van den weg hield-, Uitwijken. Vermoedelijk is de chauffeur van ue verongelukte Essex het stuur daarbij twijt geraakt Hij moet men groote kracht tegen de brug leuning zijn aangereden, want deze leuning js over een breedte van c.a. 10 Meter aan heide kanten afgebroken, terwijl de auto in loet water terecht kwam. ^oorbijgangeTs snelden onmiddellijk te hulp. In roeibootjes trok men naar de plaats des onheils en trachtte men ijlings den chauffeur uit den wagen, die gekanteld in het water lag. te halen. Toen men den man bevrijd had, bleken echter de levensgeesten reeds geweken. De brandweer, die gewaarschuwd was, Verscheen spoedig met den reddingswagen, daarna de auto op het droge werd gebracht £n daarna naar het bureau van de ver keerspolitie ter onderzoek werd gesleept, "«t lijk van den verongelukten chauffeur is per autobrancard naar het Binnengasthuis vervoerd. V€rwekte in de buurt groote consternatie. Honderden bewoners en voor- 'Jgangers sloegen ondanks het middernach- ehjk uur het reddingswerk gade. Zaterdagavond is te Dordrecht ter hoogte an den 2den tol een personenauto, toebe- oorende aan den heer K., vroeger ge- j^J^ontvaiiger te Dordrecht, die thans botterdam woonachtig is, in een sloot dat *>e9'llur®er» de heer meende Jfl door een wesp gestoken werd en v 1 ru s^uur me^ bekende ge- oig. De mede-inzittenden, twee dames en heb}^leeT' Nelken 2€en letsel bekomen te var^d 10-jarig zoontje leden,60 ^*nmennan H. aan nekkramp over- Een bezoek reeds aan te bevelen. Tengevolge van het buitengewoon zachte weer van de laatste dagen staat de Betuwe reeds zoover in bloei, dat een tocht naar Tiel thans reeds zeer is aan te bevelen. De gelegenheid bestaat van Tiel uit autorond ritten te maken. Inlichtingen worden ver strekt door V.V.V. aan haar bureau in de Waterstraat, Tiel. Het slachtoffer overleden. Zaterdagavond om kwart over tien is bij Eindhoven op den Geldropschenweg, even voorbij „De Burgt", door de stoomtram, ko mende uit Geldrop, de ruim 51-jarige P. A., wonende aan de Poeiersdwarsstraat, over reden en gedood. Het slachtoffer zat onder de achterste wielen van het volgrijtuig van de tram bekneld, zoodat de wagen moest worden opgevijzeld, vooraleer men het lijk er onder vandaan kon halen. Het duurde geruimen tijd, alvorens 't noodige materiaal aanwezig was voor de opvijzeling. Om streeks 12 uur werd het lijk door de politie naar het lijkenhuis overgebracht en kon de identiteit worden vastgesteld. Het ongeluk is te wijten aan dronken schap. Het slachtoffer was vader van elf kinderen. Op de motorbaan te Houtrust te Den Haag heeft gistermiddag voor den aanvang der motorwedstrijden een ernstige aanrijding plaats gehad. De heer J. Rijk, die een proef- baantje reed, kwam in aanraking met een toeschouwer, die juist de baan overstak. Deze werd ernstig gewond opgenomen en naar een der ziekenhuizen vervoerd. Het slachtoffer is de heer E. Hendriks uit Rot terdam. De motorrenner werd slechts licht gewond. Het 13-jarig zoontje van den arbeider G. Drubbel te Amstelveen i9 bij het passeeren van een rijdenden vrachtauto van de firma Eyssens komen te vallen. Het ventje werd met twee ernstige hoofdwonden dood opge nomen. Of hij met den wagen in aanraking is geweest, den wel de oorzaak in den val gezocht moet worden, is niet zeker. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht De politie onderzoekt de zaak. Gedurende den laatsten tijd kwamen er te Rotterdam vrij geregeld klachten van zeelui, dat er in hun verblijven aan boord werd gestolen. In een der afgeloopen nach ten heeft de rivierpolitie een klopjacht ge organiseerd in de haven. De „Polite V" be mand met vijf rechercheurs, koerste het allereerst naar de Maashaven. Niet lang vertoefden de politiemannen daar, of ze hoorden van één van de schepen in hun nabijheid roepen: you name! Men ver moedde onraad, en onmiddellijk ging men met spoed naar het schip. Men zag twee mannen haastig de touwladder af komen. Zij wilden in een roeiboot verdwijnen, maar werden door de politie aangehouden en gearresteerd. Zij waren aan boord van het schip door een bootsman betrapt en trachtten juist te vluchten toen de recher cheurs hen aanhielden. Men bleek met twee Spanjaarden te doen te hebben, van wie er een een gevangenisstraf van 31/* jaar ter zake diefstal had gekregen. Na twee-en-een- half jaar was hij wegens goed gedrag voor waardelijk in vrijheid gesteld, onder voor waarde, dat hij niet meer in Nederland zou terugkeeren. Feestzaal „Concordia" te Bnssum afgebrand Het bekende feestgebouw Concordia" te Bussum is bijna geheel door brand vernield. Tot drie uur was er een Indisch feest gevierd ten bate van het Roode Kruis. De directeur van het gebouw, de heer Padberg, had om kwart voor vijf de laatste ronde gedaan en alles in orde bevonden. Te halfzes werd hij door een poliie-agent in zijn nabijgelegen woning gewaarschuwd dat de vlammen urt het dak van „Concordia" sloegen. Om acht uur waren de vrijwillige en po litiebrandweer het vuur meester. De voor pui, zijmuren en het achtergebouw zijn ge spaard gebleven. De zijgebouwen kregen veel waterschade, zoodat de kerkdienst, die hier Zondag wordt gehouden, moest worden afgelast De lokalen in de bovenverdieping, waarin de muziekschool van Toonkunst is gevestigd, zijn door brand- en waterschade onbruikbaar gemaakt. Een groot aantal kostbare Perzische tapijten door de firma Perez uit Amsteram en door particulieren voor het feest afgestaan, is door de vlam men verteerd. Nagenoeg alles was verzekerd. Het ge bouw en inventaris waren op beurspolis verzekerd tegen f. 700.000. Te Rotterdam ontdekte dr. Keuier, schei kundige in het laboratorium van de S.H.Y. aan het derde KatendrechtsChe hoofd', bTand in zijn laboratorium. Het vuur greep snel om zich heen, en 'het laboratorium stlond weldra in lichtelaaie. De brandiweer was snel ter plaatse. Er verschenen o.m. eenige drijvende stoombrandspuiten. Na ongeveer een halfuur was men het vuur geheel meester. Het boven het laboratorium gelegen archief is nagenoeg geheel verbrand. Men heeft het houten gebouwtje weten te redden, alhoewel van binnen alles vrijwel is uitge brand. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Te Waalwijk is de fabriek van schoenen- onderdeelen van de firma Van Gent Co. door onbekende "oorzaak uitgebrand. De b^and kon door de Waalwijksche brandweer met behulp van de motorspuit in een uur tijds worden gebluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. Te KI aren-beek (gem. Voorst) sloeg de bliksem in de boerderij „De Beek'hoeve", eigenaar W. Rakhorst en bewoond door A. Piek. Het huis is afgebrand. De geheele in boedel ging verloren. De bewoners bekwa- gen geen letsel. Het vee kon worden gered. De inboedel van het huis was verzekerd. Te Dongen is de 22-jarige M. Bakx uit Oosterhout van een steiger gevallen en la ter aan de bekomen verwondingen over leden. Het Italiaansche stoomschip „Castitas", dat eergistermorgen op de NoorcLergronden bij Terschelling is gestrand, is eergister avond zonder assistentie van sleepbooten op eigen kracht vlot gekomen en heeft zijn reis naar Cardiff voortgezet. o Het 4-jarig zoontje van den arbeider Z., wonende te Tjuchem, gemeente Appinge- dam, is te water- geraakt en verdronken. Keukenmeid (tot Jansen, die naar de keu-» ken gezonden is om haar te ontslaan): „De laaste man, die me opgezeit het, kreeg z'n gezicht bewerkt met een notemeskaat- rasp." (Humorist). o BUITENLANDSCH GEMENGD. In de nabijheid van Monlpellier vloog een Fransch militair vliegtuig, waarin zich twee sergeanl9 bevonden, tengevolge van den dichten mist, tegen een berg. Het vliegtuig stortte neer In zijn val woelde het over een afstand van ruim 100 Meter den grond geheel om en werd totaal versplinterd. De twee inzittenden werden gedood. Het eerste schip der Byrd-expeditie, de walvischvaarder Callarsen, is te New-York aangekomen met 8 leden der expeditie aan boord. Voorts waren aan boord een aantal pinguins, 75 sledehonden en 57.000 ton wali vischtraan. Op het militaire vliegterrein te Wilna is opnieuw op tot nu toe onopgehelderde wijze een granaat ontploft. Een officier en drie onderofficieren bekwamen zware, en twee andere lichte verwondingen. Gisternacht werd Napels door een hevige aardbeving geteisterd, die grooten 9chrik verwekte bij de bewoners, doch gelukkig geen onheilen aanrichtte. De aardbeving werd waargenomen in de geheele provincie Napels, verder te Salerno en andere plaatsen langs de kust. EEN TREFFEN IN DEN VOETBALWED STRIJD WILLEM II—GO-AHEAD, gisteren te Tilburg gespeeld. De Go-Ahead kee per Halle weet den bol te bemachtigen. HET NEDERLANDSCH WAPEN, gestyleerd door den Hollandschen Kunstenaar Wijdeveld. Dit werk stuk is uitgevoerd op een der muren van het Ned. paviljoen op de Wereld tentoonstelling-te Antwerpen ZATERDAGMIDDAG zijn op Schiphol geland de deelnemers aan een rondvlucht over Europa met sportvliegtuigen. Van 1. n. r.: mr. Ghalmers, de heer Plesman, mevrouw DE W KI iUjI y i J-, "v IX X)X8T KI .LINT! HE ANTWERPEN is Zaterdag door koning Albert van Belgis officieel geopend in tegenwoordigheid der koninklijke familie H. XI. DE KONINGIN MOEDER heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan de bloem ententoonstelhng te Rotterdam. H. M. be- licbtigt de inzendingen. Vem-tomr.de boer Harllieb, H. M .de Koningin Moedor, do hoer Hanegraaf, twee hofdames en de burgemeester van Botteodam, mr. P. Droogloever Ftniioyn. Qhahrrer®, de heer Dellaert (havenmeester van Schiphol). Do heer en mevr. Chalmers waren de eerste deelnemers, die Zaterdag op Sclwphol neerstreken.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5