AGENDA. BINNENLAND. BUITENLAND. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. GEP. INDISCHE MILITAIREN. Het Tweede Kamerlid, de heer Ter Laan heeft den minister van Koloniën de vol gende vragen gesteld: Heeft de minister reed? maatregelen ge nomen, om het mogelijk te maken, dal in hel buitenland gevestigde gepensionneefden. van het Nederl Oost. en West-Indische le ger, wier pensioen een bepaald bedrag niet te boven gaat, kosteloos geholpen worden aan een legalisatie-bewijs van den Neder- landschen consul, indien althans dit bewijs ook in de toekomst nog wordt noodig ge acht? Zoo neen, is de minister bereid 7-ijn me dewerking tot dit doel te verleeiien? VER. VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGIN G. Te Utrecht werd de jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden van de Fede ratie van Vereenigingen voor Ziekenhui9- verpleging in Nederland. - De voorzitter, de heer C. Stolk. uit Was senaar, kon lot zijn vreugde een loenemena vertrouwen in de organisatie conslateeren. Het aantal leden breidt zich geregeld uit In 200 gemeenten is de wederkeerigheids- clausule in werking gelreden en spr ver wachtte, dat er zich nog meer hiermede zouden vereenigen. Het bestuur werd met twee nieuwe leden uiigebreid, nl. de heer L. Onderdijk. Mid delburg, en J. Tuinsma, Varsseveld. o— PERSONEEL PASSENBUREAUX Door den heer Drop zijn aan den Mi nister van Justitie de navolgende schrifte lijke vragen gesteld: f.Kan de Minister mededeelen. hoe groot het personeel is der z.g. passenbureaux in de grensplaatsen, in welke plaatsen deze gevestigd zijn en naar welke grondslagen de benoeming dezer beamten. hun rechts positie en hun inkomsten zijn geregeld? II. Gelden voor het personeel van het z.g passenbureau te Hoek van Holland de zelfde als de in vraag I genoemde regelen? III. Zoo neen, hoe is dan de benoemings regeling ie Hoek van Holland? Volgens de „Voss Ztg." is het O.M. i, hooger beroep gegaan van het vrijspa kaod vonnis tegen Hugo Stinnes Jr. - De Thuringsche regeeling heelt thaai verklaard, dat men niet van plan is Hit Ier pro lorma tot een ambt te benoemen oa agn verkrijgen van de Duitsche nations telt; mogelijk te maken. FRANKRIJK. Ce belastingwetten. In een' nachizittihg beeft de Kamer n# 550 tegen 20 stemmen he/t door den Senaat verbeterde ontwerp op de, sociale verzekt ring aangenomen. Het.ontwerp is hiermed® definitief wet gewórden. ENGELAND. Geven de Egyptenaren toe? De actie van Gandhi. Er verluidt, dat de Egyptische gedele. geerden hun eisohetn inzake den Soedas hebben opgegeven eai geneigd zijn dc Brit sche voorstellen te aanvaarden. De algeheele toestand in Indië is nof meer toegespitst. Door de Indische bladen, die zich voor de beweging van Ghandi bek ben Verklaard, wordt geconstateerd dat Ghandi reeds 9ucces heeft te boeken. Van Engelsche zijde in Indië wordt er op gewezen, dat de boycotbeweging gericht tegen de buitenlandsche producten als zeer ernstig is te beschouwen en reeds resul taten heeft bereikt. f Ook de berichten aangaande de uitbrei ding der Ghandi-be weging tot nieuwe districten is als ernstig te beschouwen. De betrekkelijke rust in de voornaamste ste den en het volkomen herstel' van de orde in Pesjawar wordt tem opzichte van de algemeene stemming van geringe beteeke- nis geacht. In een rede te Charvada heeft Gandhi verklaard, dat de overtreding van de zout wet alleen niet tot onafhankelijkheid zal leiden. Om deze te veroveren zullen talrijke wetten overtreden moeten worden. ,,Wij zullen allen martelaren moeten wor den en meer lijden. De strijd zal niet be sloten zijn met eenige gewonden." HEDEN: Graanbeurs: L. E. D. A. G. O. H. 8 u. nam. Nutsgebouw: Ledenverg. Ver. van Vrijz. Hervormden, 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Hofstad-Toonvel: ,,Dc Keizer van Amerika". 8.15 nam. PROEFTOCHT VAN DE „JOHAN VAN OLDENBARNEVELT" Het grootste schip voor Indië. Tele autoriteiten aan boord. POLITIE-TOEZICHT OP DE NOORDZEE. De „Nantilns" wordt binnenkort aan de marine overgedragen. Gemeld wordt: Binnenkort zal het politievaartuig voor de visscherij „Nautilus*' door de bouwmees ters worden overgedragen aan de marine. Dit schip is een aanwinst, niet alleen voor de marine, maar ook voor breedere kringen van ons volk. Lang is uitgezien door de belanghebbenden bij de visscherij op de Noordzee naar een vaartuig, dat a. deugdelijke politietoezicht kan uitoefenen, b. zieke visschers kan verplegen en c. zelf kan visschen. Aan deze drie eischen nu voldoet dit schip, terwijl het bovendien in oorlogs tijd als mijnenlegger is-te gebruiken, waar toe mijnenbanen worden aangemaakt, pas send bij dit vaartuig. o ENGELSCHE SPORTVLIEGERS OP SCHIPHOL. Bezoek aan Amsterdam. Zaterdagmiddag maakte Schiphol zich op om de Engelsche Sportvliegers, die een rondvlucht door Europa maken te ontvangen Zooals men weet waren op 17 April een twintigtal Engelsche sportvliegers vertrok ken van Heston Air Park voor een tour over hel Europecsche vasteland, onder lei ding van Capt V. H. Baker. Achtereenvol gens werd een bezoek gebracht aan Brussel, Keulen. Frankturt, Stuttgart. Friedrichsha- fen, Munchen (waar enkele machines terug keerden naar Engeland,) Weenen. Praag, Dresden, Berlijn. Zaterdagmorgen startten een negental machines van Berlijn om via Hannover of Osnabrueck, Amsterdam te bereiken. Enkel» vliegers waren achter gebleven voor een weekend te Berlijn. De belangstelling van de zijde van het pubtiek was miniem. Ter verwelkoming waren aanwezig de heeren Plesman, direc teur der K.L.M Dellaert, havenmeester van de luchthaven Amsterdam Thomson, sta tionchef, Elout, vertegenwoordiger van de Nationale Luchtvaarl9chool, Lefebure, na mens de Bolterdamsche Aeroclub, Smits na. mens de Fokkerfabrieken, ook de bekende sportvlieger F. Koolhoven was ter verwel koming aanwezig. Te 4.07 klonk het eerste alarm om de komst van de Engelsche luchttouristen aan te kondigen en een oogenblik tater verwel komde de heer Dullaert den bestuurder van de G.A.A.C.O. en zijn echtgenoote Mr. en mrs. Chalmers De tocht was zeer voorspoe dig geweest, te half tien was de Cygnet" een Moth toestel met een Gispy motor uit Berlijn vertrokken, in Hannover was een tussehenlanding gemaakt Het weer was na Hannover vrij slecht geworden, grondmist en onweersbuien. Weldra kwamen nu ook de anderen binnen. Gistermorgen zijn zij weer van Schiphol vertrokken naar Londen. De Engelsche bezoekers waren opge togen over hun bezoek aan Amsterdam. Hun was een thee aangeboden in het stationsrestaurant op Schiphol door de Ko- ninglijke Nederlandsche Vereeniging Voor de Luchtvaart, de Rotterdamsche Aeroclub en de Fokkerfabriek. Tevens werd hun eun gecombineerde auto- en boottocht naar de stad aangeboden. Vermelding verdient nog. dat de leider van de En^eische sportvliegers capt. Baker, vroeger tijdelijk instructeur bij het Neder- landsch-Indische leger is geweest. Dr. MOLLER ERNSTIG ONGESTELD. Reeds sedert enkele weken is het Tweede Kamerlid dr. H. G. W. Moller, uit Tilburg, weer vrij ernstig ongesteld. De heer Maller vertoeft sinds verleden week Maandag jn het gasthuis aldaar en heeft zich daar aan een maag-operatie onderworpen. Kaar gemeld wordt moet deze operatie een bevredigend verloop hebben genomen Vermoedelijk zal de heer Moller in de eerstvolgende drie maanden zijn Kamer lidmaatschap noch zijn wethouderschap kunnen waarnemen. HET TEKORT IN 'T PENSIOEN FONDS VOOR SPOORWEG AMBTENAREN. De Bond van Ambtenaren bij de Ned. Spoorwegen heeft Zaterdag en gisteren te Groningen haar jaarlijksch congres ge houden. In de vergadering van Zaterdag had de bestuursverkiezing plaats. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. H. Lijfering te Amsterdam en tot bestuursleden de heeren H. Borema te Zwolle, A. v. d. Heij te Utrecht en J. H. Peters te Amsterdam. Als plaats voor de eerstvolgende jaarvergade ring werd Den Haag aangewezen. Het be leid van het hoofdbestuur werd goedge keurd, evenals de jaarverslagen van secre taris en penningmeester. In de vergadering van gisteren werden de ingekomen voorstellen behandeld. Be sloten werd geleidelijk te ijveren voor ver korting der diensttijden en voor een vrijen Zaterdagmiddag op de bureaux E. A. A. Er werd een resolutie aangenomen, die tot strekking heeft er pp aan te dringen, dat de voorgelegde overeenkomst met de Ned. Spoorwegen en de regeering inzake de aan zuivering van een tekort van ongeveer 200 millioen in het pensioenfonds voor spoor wegambtenaren niet ten uitvoer wordt ge bracht, daar de Staat in 1912 reeds de ver antwoordelijkheid voor dit fonds op zich heeft genomen. Vastgesteld werd nog, dat er samenwerking zal zijn tusschen het Inter nationaal Bureau voor Spoorwegambte naren en dat voor beambten. VERSPREIDE BERICHTEN. De Koningin-Moeder heeft Zaterdag een bezoek gebracht aan dc bloementem toonstelling te Rotterdam. tn den ouderdom van 58 jaren is te Delft Zaterdag overleden de heer W. Keere- weer De ontslapene was in muziekkringen een bekende figuur. Hij was gedurende vele jaren dirigent van de Harmoniekapel der Ned. Gist- en Spiritusfabriek en van het Dordlsc'he fanfarecorps. Ook maakte hij vele jaren deel uit van de jury van den Ned. Bond van Fanfare corpsen. BELGIE. Incidentje te Antwerpen. Pij de opening der tentoonstelling te Ant werpen, waarvoor wjj verwijzen naai- de impressies van onzen eigen medewerker (3e Blad), had nog een incidentje plaats, zegt het „Vad.". Enkele jonge Vlaamsche nationalisten wierpen strooibiljetten uit, waarvan ook leen psar terecht kwamen in de (koninklijke koets. Op deze briefjes stond te lezen: 18301930. VltPMingen, voor de zopreelste maal tracht de Belgische staat ons te paaien met schijnheilige beloften. Intusschen wor den wjj door het Fransch-Belgisohe accoord aan Frankrijk verkocht. Wjj willen niet door Fransche generaals ter slachtbank geleid worden. Wij willen de vernietiging van den Belgischen staat, die ons als kanonnenvleesch aan Frankrijk overlevert. Het Vlaamsche na tionaal verweer. Twee Vlamingen, die een banderol met de woorden: Leve Borms! trachtten te ont plooien, werden door d'e politie gearresteerd en ingerekend. o DUITSCHLAND. Nog steeds oneenigheid in de Duitsch-na- tionale partij Hooger beroep tegen Stinnes Jr. Volgens enkele bladen heelt de meerder heid der Duitsch-Nationale fractie in den Rijksdag, die zooals bekend, in de opposi tie tot Hugenberg stond, na afloop van de zitting van het Duitsch-nationale partij bestuur nog vergaderd ter bespreking van de door het partijbestuur aanvaarde motiei. Men voelde er in deze bijeenkomst klaar blijkelijk weinig voor zich te onderwerpen aan het besluit van het partijbestuur en stelde zich hierbij °P het standpunt, dat men ten slotte zjjn mandaat niet heeft ge kregen van het partijbestuur, maar wel van de Duitsch-nationale kiezers. Het heet zelfs, dat graaf Westarp zou willen aftreden, doch op hem wordt groo- t9 pressie geoefend, niet daartoe over te gaan. De „Deutsoh Allgem. Ztg." zegt o.a. De leiding van de partpj en de fractie moeten rekening houden met de mogelijk heid van een spoedig te verwachten con flict, waarbij de ernstige meeningsverschil- len tusschen partijbestuur en fractie aan den dag zullen treden, die door de afge dwongen overeenstemming tusschen deze beide partijinstanties juist vermeden zouden worden. Het conflict is thans enkel for meel verdaagd. OOSTENRIJK. Dr. Seipel gemolesteerd. Toen dé vroegere vice-kanselior dr. Sei pel zich naar het Capncijner Klooster aan de Neue Markt te Weenen begeven wildé, trad een onbekende op hem toe, die hem allerlei verwarde vragen stelde en een on derhoud ei-schte. De man, die een acten- taach vol papara.ssen bij zich had, weid door een beambte der crimineele politie gearresteerd. Hij gaf zich uit ale een ver trouwensman van de kleine renteniers, doch daar hij zich zeer zonderling gedroeg, neemt men aan. dat hij niet geheel toere keningsvatbaar is. POLEN. Ontdekte bomaanslag op het sovjet-gezantschap. De politie te Warschau heeft door een toeval ontdekt, dat in het gebouw van de ambassade van Sovjet-Rusland een helsc&e machine was geplaatst. Er werd onmiddel lijk eecn uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tot dusverre echter, zonder resultaten is ge bleven. Het gebouw werd het verdere deel van den dag door eeD sterke politiemacht bewaakt. De heleche machine was ongeveer 75 c.M. lang en 8 c.M. breed en woog ruim 60 pond. De bom was in het midden van het gebouw aan een draad opgehangen, welke corres pondeerde met een aan een belendend per ceel vastgemaakt uuirwerk. Deze draad werd toevalligerwijze opgemerkt door een huisknecht, die onmiddellijk de politie waarschuwde. Deze stelde zich in verbin ding met het Departement van Buiten- landsche Zaken, dat eenige deskundigen naar het gebouw zond. Toen de experts de helsche machine wilden losmaken, viel zij plotseling naar beneden, gelukkig zonder te ontploffen. De lading van de bom bleek sterk genoeg te zijn om het geheele am bassadegebouw op te blarzen. Het uurwerk was gesteld op 8 uur, juist het oogenblik dat een bijeenkomst zou plaats hebben in de vergaderzaal. Men neemt daarom aan, dat de daders uitste kend ingelicht waren. Te Moskou heeft het bericht hiervan groot opzien gebaard. Men ia er daar vast van overtuigd, dat een aanslag op den ambassadeur het oog- meA is geweest- De „Iswe-stia" verklaart, in den aan slag een geste van Poolsche avonturiers te si en. Naar verder wordt gemeld heeft de plaats vervangende Commissaris voor Buitenl. Zaken Litwinoff, reeds in den Raad van Volkscommissarissen rapport uitgebracht over de bommenvondst. Ter opheldering der aangelegenheid zal hem verdere vol macht worden verstrekt Zondag heeft de Poolsche gezant te Moskou, Pa-tek, Litwi noff bijzonderheden medegedeeld, betref fende de ontdekking der helsche machine- Verwacht wordt, dat de Sovjet-regee- Ting eerst na beëindiging van 't onderzoek een nota zal zenden aan de Poolsche regee ring. waarin de hoop zal worden uitge drukt, dat de Poolsche regeering alle maat regelen zal treffeD ter arrestatie der daders. In de week van 21 tot 26 April werdea in Nederland uitgesproken 50 failli»64' men ten. Z—t Stadszaal (groots zaal): Mij. tot Bev. der Toonkunst, afd. Leiden. Generale repetitie „Saul", 7 1/2 uur nam Vrije Evang. Gem., Seringenstr. 6: Ope ning, 8 uur nam. Dinsdag. Gebouw „Rehóboth". P-jjeenkomst Hen-. Gtref. Staatspartij; 8 uur. Jeruël, Groenesteeg: Bijbelbespreking. 8 uur nam. Sladsevang., MoTsdhweg: Samenkomst. 8 uur nam. Stadszaa! (jgroote zaal)Mij. tot Bev. 'der Toonkunst afd. Leiden. „Sault". 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 Mei a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken. Hooge- woerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. GROOTE VOORJAARS BLOEMENTENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. Op de bloemententoonstelling, welke in de „Nenylo"-gebouwen te Rotterdam ge houden wordt, zijn o.a. de volgende bekro ningen gegeven' Een gouden medaille is toegekend aan: Decoratieve groep planten (met tof van de jury) van de firma D. Baardse Dzn., Aalsmeer; groep azalea indica, van de firma D Baardse Dzn. Aalsmeer; groep azalea Ifesa en Ch. Enclri. van dezelfde groep cyclamen van dezelfde: groep Seringen, van D. Baardse Dzn., Aalsmeer; groep Be gonia's, van dezelfde; groep Hortensia's van dezelfde (twee); groep bloeiende kersen, Rhododendrons, Prunus, Azalea Hinomoyo Stamrozen Ellen Poortsen, bloeiende en niet bloeiende heesters van de firma Ra- vensberg en Boer, Boskoop (met lof van de Jury); groep witte Seringen ran de firma D. Baardse Dzn., Aalsmeer; groep azalea's Hinomanyo van de firma C. B. van Nes, Boskoop; verzameling vormboonen van den lieer G Koster, Boskoop; drie groepen in mand nieuwe Pclyantha-rozen van den heef G. de Ruiter, Hazerswoude; groep Rho dodendron van den heer P. A. van Nes, Bos. knop; groep appels en azalea's van de fa. Feliz en Dijkhuis, Boskoop; groep rhodo dendron van de firma M. Koster en Zn., Boskoop (met lof der jury); groep prunus serrulata hisakura van de firma Ravens- berg en Boer Boskoop (met lof der jury); groep azalea's der zelfde inzendster (met lof der jury); groep gefarceerde heesters van de firma Ravensberg en Boer (met lof der jury): groep winterharde Japansche azalea's en nieuwe rhododendrons van de firma C. B van Nes Zn., Boskoop (met lof der jury). Een kleine gouden medaille is toegekend aan: mand Convalllaria's, Gebr. Eggink, Voorschoten, decor, groep bloeiende Ama ryllis (Hippeastrum), W. Warmenhoven Zn.. Hillegom; groep bloeiende Spiraea's in var., G. Lubbe en Zn., Oegstgeest-, groepjes Calla's inz. fa. Lemkes en Zn., Alphen aan den Rijn; groep Pliyllo-Caclus in bloei, J. G. Ballego en Zn., Leiden; coll. inz. afge sneden rozen, Clematis Gerbera en Lathy rus. Coöp. Ver. de Boskoopsche Veiling, Boskoop; groep Azalea Hinomanyo, C. van Kleef en Co.. Boskoop, groep bloeiende plan ten, K. Maarse Czn.. Aalsmeer; 2 groepen Rhododendron Pink Peari en Wagner, fa. Ravensberg en Boer, Boskoop; groep Aza lea Hinomoyo, dezelfde. Verder zijn toegekend een groot aantal verguld zilveren, zilveren en bronzen me dailles, getuigschriften van verdienste en eervolle vermeldingen. ——o VERNIETIGING VAN GROENTEN. Het Tweede Kamerlid de heer Wijnkoop heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vragen gesteld- Is het den minister bekend, dat in het Westtand, in bepaalde strekeD van Noord- Holland en wellicht in andere deelen van het land betrekkelijk belangrijke voorraden goede levensmiddelen, in casu jonge groen ten, door de zoogenaamde producenten, de groenlenkweekers, zonder meer worden vernietigd, omdat ze, naar het schijnt, deze groenten niet met winst op de markt weten te brengen? Heelt de minister reeds maatregelen ge nomen, om deze groenten gratis ten goede te doen komen aan de vele armen en werk- toozen in stad en land, die over geen of zoo goed als geen levensmiddelen kunnen be schikken? WEEKBLADEN. Prof. dr. J. A. van Hamel bespreekt in „De Groene Amsterdammer" de betee- kenis van de Londensche Vlootconferentia. Dr. J. Romeyn schrjjft over „Den Heiligen Staatsman", Mohandas Karamchand Gandhi Dr. R. Feenstra behandelt het reizen in het voorjaar door Spanje. Tevens is er een verhandeling over mevr. Theo Mann- Eouwmeesteris boek „Mijn Leven". De officieele proeftocht van het motor mailschip „Johan van Otdenbarnevelt",dat voor rekening van de Stoomvaart Mrj. „Ne derland" is gebouwd door de Nederiand1- sche Scheepsbouwmaatschappij, heeft Za terdag onder ideale weersomstandigheden, een kalme zee, een strakblauwe lucht en een koesterende zon op de Noordzee plaats gehad. Den vorigen dag had het machtige zeekasteel, dat het grootste Ne derlandsche schip is in de vaart op Indië, het meer eentonige deel van den tocht: de vaart van Amsterdam naar IJmuiden zonder passagiers volbracht. In IJmuiden meerde het aan den Toeristensteiger en daar was hel dat de zeer vele gasten van de directie der Maatschappij „Nederland" ongeveer 500 in getal zich aan boord begaven. Onder hen bevonden zich de ministers jhr. mr. D. J. de Geer, mr. J. Donner, mr. J. Terpstra en mr. T. J. Verschuur; voorts den commissaris van de Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell, de burgemeester van Amsterdam, de lieer W. de Vlagt, de wethouders dr. T. N. Wibaut, dr. E. J. Abrahams, J. Douwens Jr. en S. R. de Miranda, Voorts waren er de ver schillende marine-autoriteiten, o.w. vice-ad- miraal L. J. Quant, commandant der Marine, de hoofd-inspecteur voor de Scheepvaart, vice-admiraal b. d. C. Fock, de beide waar nemende voorzitters van den Raad voor de Scheepvaart, prof. mr. B. M. Taverne en mr. dr. F. C. van Geer, terwijl verder tal van vooraanstaande figuren uit de wereld van handel en industrie en uit het scheep vaart- en reparatiebedrijf den proeftocht meemaakten. Tijdens de genoeglijke vaart, welke ook het voordeel had dat oude vriendschapsban d-en vernieuwd en nieuwe aangeknoopt wer den, zijn verschillende proefnemingen ge daan, die voor het grootstedeel der pas. sagiers onopgemerkt voorbijgingen. Zoo werden o.pi. verschillende peilingen geno men, werden voorts de compassen gecom penseerd, de ankers en kettingen geprobeerd, terwijl ook de waarde van het z.g. ultra sonore dieplood beproefd werd, een in strument, dat het mogelijk maakt om bij elke snelheid de grootste diepte onder de kiel van het schip te meten. Ook deze iaat- ste proefneming verliep uitstekend. De tocht ging, onder bekwame leiding van kapitein G. Kruyt, tot circa 20 mijlen uit den wal. Dwars van Noordwijk werd de terugtocht aanvaard. -V- Aan de lunch hebben meerdere personen het woord gevoerd. Minister Verschuur deelde daarbij mede, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd om den heer J. F. v. Hengel, directeur der Stoomvaart Maat schappij „Nederland", te benoemen tot rid der in de orde van den Nederlandse hen Leeuw en den lieer S. G. Visker, hoofdin genieur dezer maatschappij, tot officier in de orde van Oranje Nassau. o TWEEDE KAMER. De leden van de Tweede Kamer der Slaten-Generaal zijn bijeengeroepen m openbare vergadering op Dinsdag 6 Met a.s te 1 uur. De voorzitter zat in deze vergadering voorstellen een aanvang te maken met de beraadslaging over een aantal wetsont werpen. waaronder dat tot herziening der Gemeentewet. o HET RADIO-RAADSEL. Bespreking in den ministerraad. Naar het „H.bld. verneemt 19 Vrijdag middag een ministerraad gehouden, waarin o.m. ter sprake is gebracht de verdeeling van den zendtijd. Is het blad wel ingelicht, dan is in deze vergadering het plan be sproken. om aan elk der groote omroepver- eenigingen (A.V.R.O.. K.R.O., N.C.R.V en V-A.R Aéén vierde gedeelte van den zendtijd te geven. Het vernam voorts dat de beslissing van minister Reymer in de eerste week van Mei verwacht kan worden. De minister van Waterstaat heeft na bet gepubliceorde advies van den Radio- raad inzake de zendlijdverdeeling nog na dere inlichtingen ingewonnen in Engeland en in Denemarken. Het resultaat dezer in lichtingen is niet bekend. V De „Tel." meent dat bovenstaand be richt onjuist is. Mr. B. C. J. LODER. Noenmaal van den Nederlandschen J 0 u rnalisten kiing. De Nederlandsche Journalistenkring zal binnenkort een noenmaal aanbieden aan den heer mr. B. C. J. Loder, oud-président en rechtër in het Perm. Hof van Int. Jus titie, die zooals men weel verklaard heeft, in September a.s. zich voor herbe noeming als zoodanig niet beschikbaar te kunnen stellen. In den loop van de volgende week ver trekt de heer Loder voor eenigen tijd naar Engeland voor het voeren van besprekingen op het gebied der codificatie van het internationaal privaatrecht. In verband hiermede zal het noenmaal begin Juni gegeven worden. De heer Loder heeft zich bereid ver klaard, aan het noenmaal een rede te houden, waarvan het onderwerp te zijner tijd zal worden bekend gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2