Nederland op de Wereldtentoonstelling te Antwerpen. Kreymborg-coupe BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. i WEERBERICHT. Baron et erttand. Hri dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 2 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 26 April, medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te De Bildt Hoogste stand 778.6 te Ingoe. Laagste stand 760.0 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 27 April: Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit Zuidelijke richtingen, meest half- tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk plaatselijke on weersbuien. Weinig verandering in tem peratuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.}. 12 uur s midd.: 16'/» gr. C. (62 gr. F.). HOOQWATERTUDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 2 u. 02 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 17 min. Voor Maandag. Hoogsle stand des voorm. te 2 u. 32 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 50 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 7.46 n.m. tot 4.12 v.m. Zondag 7.48 n.m. tot 4.10 v.m. RECLAME. „le ton qui fait la m usiqu e" 6169 DE ALGEMEENE TOESTAND. De Oostelijke Herstelbetalingen. In een uiteenzetting over de overeen komsten der commissie voor de Oostelijke herstelbetalingen verklaarde voorzitter Lou- cheur o a. dat. teneinde de regeling voor de Hongaarsche optanten te vergemakkelijken. Frankrijk, Italië en Engeland toegestemd hebben in een nieuw offer door 1 mil- lioen per jaar meer te geven dan de reeds toegestane 3 millioen tot 1966. De commissie is lot een accoord gekomen, dat onderverdeeld is in een preambule en vier overeenkomsten. Na een uiteenzetting van de feilen regelt de inleiding de voor waarden van ratificatie. Het le accoord regelt definitief de ver goeding, die verschuldigd is door Hongarije, dat 13 millioen gouden kronen moet be talen van 1944 tot 1966. De betalingen voor de periode 19301943, nl. 10 millioen, zijn reeds vastgesteld door de commissie van herstel. De 2e en 3e overeenkomst behelzen de regeling der agrarische hervormingen. Alle tegenwoordige en toekomstige processen rullen geregeld worden uit eèn agrarisch fonds van 220 a 240 millioen kronen Het folds zal bijeengebracht worden door Frankrijk. Engeland, Italië en Tsjecho-Slo- vakije (40 millioen), Zuid-Slavië (25), Roemenië (13 aló.) De kwestie van de goederen der aarts hertogin wordt geregeld volgens het Verdrag van Trianon, krachtens hetwelk zij eenvou dig onteigend worden. De derde overeen komst regelt ook de kwesties, betreffende do religieuss en universitaire stichtingen. De vierde overeenkomst betreft de vor ming van een fonds van 100 millioen kro pen, uitsluitend opgebracht door Frankrijk, Engeland en Italië in gelijke deelen, ten einde de mogendheden der Kleine Entente PÖ le 9laan voor wat aangaat de vorderin gen van Hongaarschc onderdanen. De lekslen der le. 2e en 4e overeen komst zijn reeds goedgekeurd. Men is het voorts eens geworden over 3 van de 22 artikelen. DUITSCHLAND. Een Hindenburg-medaille Vertrouwen in Hngenberg. Heden is president Hindenburg 5 jaren i aoodanig in functie. De Pruisische Saatsmunt zal naar aanleiding daarvan een Hindenburg-medaille uitgeven in brons, 2,lver en goud !^fr officieel wordt medegedeeld heeft Partijbestuur v. d D Nationale Volks partij jn een gehouden zitting mei 4/5 der s mmen een resolutie nangenomen. waar- dank gebracht wordt aan den Partijleider R: Hugenberg en den voorzitter van de i]k9dagfractie dr. Oberfohren voor liun vasthouden aan de op den te Essen gehou den -Partijdag en in de bestuursvergadering van 8 ApriJ vastgestelde richtlijnen Aan hun leiding en het eendrachtig optreden der Rijksdagfractie voor de agrarische wetten is het te danken, dat deze plannen in weerwil van de veelvuldige tegenkanting nog voor Paschen konden worden uitge- vcend. Met deze noodmaatregelen zijn echter de voorwaarde voor redding van de landbouwbedrijven nog niet geheel vervuld. De partij verkeert in de oppositie tegen over het Kabinet en kan niet mede de ver antwoordelijkheid voor haar politiek dragen. Deze opposilioneele houding maakt een onvoorwaardelijke samenwerking tusschen Partij en Fractie noodzakelijk, evenals een eendrachtig optreden bij belangrijke stem mingen. Een ondersleuning van het Kfcibinet- Brüning of mededragen van de verantwoor ding is te eenenmale onvereenigbaar met bovenbedoelde richtlijnen der partij. ENGELAND. De actie van Gandhi. Patel heeft zijn ontslag ingediend ais voorzitter der Wetgevende vergadering In een brief aan de Onderkoning zegt Patel dat de jongste gebeurtenissen zijn hoop op een verandering in de gezindheid der Brit- sche regeering en op een wijziging in den geest van het dagelijksch bestuur van Indië beschaamd hebben en dat hij beslo ten heeft elke verbinding met de regeering van Indië le verbreken en zijn plaats in te nemen in den strijd op leven en dood voor de vrijheid. Patel beweert verder, dat de bureaucratie herti vervolgd, en in maatschapelijk opzicht geboycot heeft. Hij zegt dat de Wetgevende Vergadering, wegens haar boycott door het Congres, elk representatief karakter verloren heeft. In een boodschap aan de bovolking van Simla 'heeft Patel er op aangedrongen, dat men buitenl. geweven goederen zal verwer pen en „khaddar" (inlandsche eigen-gewe- ven katoentjes) dragen zal en bidden voor het succes van het Congres. Over de belangrijkste arrestaties behoori die van Sriprakasj, den secretaris van het Nationaal Congres, wegens het bereiden van zout. Het aantal personen, dat bij de on lusten, die de laatste dagen te Pesjawar plaats hadden gedood werd, bedraagt vol gens Engelsche mededeeling 52. terwijl dat der gewonden op 30 geschat wordt. In Nee'.a is het tot ernstige botsingen ge komen tusschen de politie en de aanhan gers van Gandhi. Een groote menigte viel de politie aan en bekogelde haar met stee- nen, toen deze de clandestiene zoutwinning wilde beletten. De politie loste daarop een salvo op de overtreders, van wie echter niemand gewond werd. Ook elders hadden kleine botsingen plaats, waarbij licht ge wonden vielen. ITALIË. 9 terroristen gearresteerd. Een officieel bericht meldt, dat negen Ic-den van een terroristische bende gearres teerd zijn, waarvan men vermoedt, dat zij verantwoordelijk zijn voor verscheidene bomaanslagen in de provincies Triest en Gorlzia, welke het klaarblijkelijk doel zou den hebben gehad om onrust te verwekken onder de nieuwe Ttaliaansche onderdanen van Slavisch origine. De gearresteerden zijn allen Italianen van Slavischen afkomst, behalve een. die Yougo-Slowaak is. Vol gens het officieele bericht hebben allen bekend, uitgezonderd een. doch er is vol doende bewijs bijeengebracht door de po litie om zijn arrestatie te wettigen. De spe ciale militaire rechtbank tot verdediging van den staat heeft zich belast met het verder onderzoek. In de nieuwe, na den oorlog bij Italië getrokken gebieden, zijn den laatsten lijd talrijke aanslagen gepleegd Zoo brak een re^ks geheimzinnige branden uit, in ver schillende scholen, in een fabriek van ont plofbare sloffen bleek brand geslicht te zijn dynamiet werd gevonden in de fundamen ten van den vuurtoren te Triest. Het meest recent is een bomaanslag, gepleegd op de kantoren van het dagblad „Popoln di Trieste', waarbij een persoon gedood en verschillende anderen gewond werden. De politie hecht zeer veel waarde aan de gedane arrestaties en gelooft hiermede een eindweegs gevorderd te zijn bij het rustig maken van de Noord-Oo9lelijke pro vincies van Italië, hoewel het natuuriijk mogelijk blijft, dat er nog meer terroris tische benden bestaan. JAPAN. Tramstaking geëindigd. Naar uit Tokio gemeld wordt, is de sla king van het trampersoneel geëindigd. Alle betrokkenen zijn weer aan het werk gegaan. DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR LONDEN. FRIEDRICHSHAFEN, 26 April (V.D.) Bij prachtig weer en een helder blauwe lucht is hedenmorgen te 2 minuten na zessen de „Graf Zeppelin" onder commando van ka pitein Lehmann opgestegen voor zijn tocht naar Engeland Na een vlotten start zette het luchtschip onmiddellijk koers in Noord oostelijke richting en verdween met groote snelheid. Reeds weinige minuten na den start was het gevaarte vanaf de Zeppelin- werf uit het gezicht verdwenen. Aan boord bevinden zich dertien passagiers. Reeds te 7.25 uur vloog de „Graf Zeppelin'" over Sackingen aan den Rijn FRIEDRICHSHAFEN. 26 April 'V.D.) Het luchtschip „Graf Zeppelin'' heeft draadloos gemeld om 11 uur boven Sens aan de Yonne te zijn op ongeveer 100 K.M. afstand van Parijs. O (Eigen correspondentie.) Antwerpen steekt zich in feestgewaad - Maarde ten toonstelling is nog lang niet klaar! - Toch wordt zij officieel geopend - Hoe Nederland voor den dag zal komen. ANTWERPEN", 2ó-IV-"30. Dadelijk bij het verlaten van 't Centraal station, hier de „middenstatie" genoemd, ziet men het al: Antwerpen bereidt zich met haast voor op een half-jaartje feest vieren 1 De Keizerlei, op zichzelf reeds een schoon en gezellig beeld opleverende, is nu versierd met vlaggen en gekleurde palen, met wapens eraan, met lichtzuilen en met wel komst-poorten; de standbeelden, die men elders in de stad vindt, zijn schoongemaakt en frisoh in de pols gestoken en de laatste aanwinst hiervan: dat voor de gevallenen in den wereldoorlog, met fier daarboven der Belgen Konings ruiterstandbeeld, is pas on- huld de kransen liggen er nog in grooten getale voor. Met groen en kleurig vlaggedoek voltooit de Scheldestad haar feestkleedij en mor gen, op den dag der officieele opening, wanneer Koning Albert en zijn Gemalin, met den Kroonprins en de Kroonprinses komen, om de officieele openingsplechtig heid te verrichten, dan zal alles nóg fleu riger en kleuriger wezen, want burgemeester Aran Cauwelaert heeft aan alle reclame zuilen der stad, „plakbrieven" doen beves tigen, waarin, hij zijn medeburgers oproept, de stad zoo mooi en feestelijk te maken als 't maar kan, wanneer de Koninklijke gasten komen. Toen we dezen middag, gevolg gevende aan de vriendelijke uttnoodigng van het Nederlandsche Uitvoerend Comité, ons ge bouw in oogenschouw hadden genomen, en daarna de tentoonstellingsterreinen in al hun uitgestrektheid eens doorkruisten toen rees onwillekeurig de vraag- wat komt de Koning hier morgen eigenlijk doen? De tentoonstelling officieel openen, ja. dat is bekend. Maar: het uitspreken van een openingsredevoering is toch eigenlijk alleen de formeele kant van het geval. Het ten toongestelde is hoofdzaak en dat i s er noff zoo goed als in 't geheel niet! Het zal zoo ongeveer twee maanden ge leden zijn, dat de algemeene secretaris, de heer Emiel Diels, ons hoopvol zijn ver wachting verried- „ge zult eens wat zien, deze tentoonstelling is anders dan alle andere, op tijd klaar!" En toen wc hem nu wéér spraken, zei hij alleen: „ik ben er kapot van" Maar: de tentoonstelling is niet, zelfs lang niet, klaar, al zal zij misschien in het klaarheids-percentage iets hooger staan dan b.v. Barcelona. Geldt dit van vrijwel alle hallen en zalen en paviljoens en paleizen op Nederland is het al evenzeer van toepassing. Dit ten toonstellingsnoodlot schijnt nu eenmaal on afwendbaar te zijn. Toch is een bezoek aan ons gebouw paviljoen i9 niet het geschikte woord voor 13.000 M2. oppervlakte! nu al zeer de moeite waard. Omdat men kan zien, hoe Nederland van binnen en van buiten, in gunstigen zin, zal afsteken bij, minstens concurreeren met, verschillende andere na tionaliteiten. Door zijn grootte al: 13000 M2. voor het gebouw plus 8000 M2. tuinopper- vlak plus de onderscheidene expositieruim ten in de internationale hallen, maar bo venal, door zijn forsche. strakke, zeer mo derne lijnen en toren, door de massawer king en evenwichtige verdeeling, fraaie architectuur. Wanneer men het karakter van tentoon stellingsgebouw in het oog houdt, dan zal men stellig niet anders dan waardeering voor Wijdevelds schepping hebben. En dan maar vergeten, dat men, van den hoofdin gang naderende, welhaast uitsluitend het enorme Pays-Bays ziet staan, om bij latere en aandachtiger beschouwing op de pylonen en elders, ook nog Nederland zoo hier en daar te ontdekken. Blauw en grijs zijn de kleuren van ons ge bouw, dat met mica-afval in de verf, zoo wel des avonds als overdag in de zon, een letterlijk „schitterenden" aanblik oplevert. Ook de binnen-archilecluur valt zeer te roemen. Ondanks de moderne principes omtrent de rauwe eerlijkheid in de aanwen ding des materiaals (daardóór zeggen ze zelf!) is het sober, mooi en apait geworden, De decoratieve effecten zijn bijna uitslui tend bereikt door het geschikt aanbrengen van het naakte celotex op het eveneens zuivere triplex .Heel liet gebouw door. Maar: keurig. En wat er mi al te zienzal zijn Als gezegd: daarvan is er nu nog maar weinig. Maar dat weinige wettigt de voor spelling, dat het vele straks heel goed en heel belangwekkend zal zijn. En wat dat dan wel zal wezen Hier volgen enkele notities: een aidoc- ling van de Algemeene Ned. Ver. v. Vreem delingenverkeer, met een kaartjesbureau >n een afdeelimg van ons departement van Ar beid, Handel en Nijverheid daartegen over de groote feest- en receptiezaal, met wandschilderingde drooglegging van do Zuiderzee. Verder vindt men er ir. E. de Kruylf, onze gedelegeerde in België hoopt 6 Mei M! een pracht-inzending der Ned. mv chmenijverhejd (Stork komt met een hcele tropische suikerfabriek) motoren, kachels en haarden, maquettes van de zeehavens (Dordrecht en Vliséingen tegenover elka»*, verder Amsterdam en Rotterdam) officieele Nederlandsche inzendingen: vuurtoren lichten, boeien, hydrografie, luchtviw.*, enorme modellen van kranen, booten (de Statendam en onze nieuwste torpedojagers zoowel als oude schepen); maquettes van Wiltons werven en dokken met volledig tuindorp, een model van onze te Wagenin- gen nog te bouwen sleeptank, een «norme en uiterst belangwekkende, door ons kolo niaal Institut geleide, inzending omtien» onze koloniën, mest grafieken over arbeids toestanden, scheepsverkeer, een hoogst mo derne, naar luchtfoto's gemaakte, maquet te van Prioks haven En nog veel meer. Dat alles komt er. Maar wanneer gij niet enkeC om het Lunapark wilt komen, dan luidt onze raad: koro nog. niet! S. S. S. STADSNIEUWS. Het 5-jarige meisje B. S., wonende in de Gortestraat is gistermiddag van een wal stoep in het Levendaal gevallen. Een voor bijganger, zekere A. Beij begaf zich gekleed te water en bracht de kleine behouden op het droge. BINNENLAND. NEDERL. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. Jaarlijksche algemeene ledenvergadering. Te Rotterdam is de jaarlijksche aigem. ledenvergadering gehouden van de 'Neder landsche Hande.sreizigersvereeniging, on der presidium van den algemeenen voorz., den heer H. I. Privé .Jr. In een uitvoerige openingsrede heeft de voorzitter de positie van den handelsreizi ger, den economise hen toestand en de lot gevallen van de vereeniging in het afgeloo- I en boekjaar geschetst. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. F. Calje, vermeldt dat het leden tal op 31 December 1929 bedroeg 1782. In het verstreken boekjaar vermeerder de het kapitaal met f. 28.204 en "bedroeg op 31 December f. 779.374. In 1929 is uit betaald voor overlijden aan 23 personen f. 23.000. wegens ziekte aan 110 leden 1.4654, wegens ongeval aan 32 leden f.2025 en wegens verlies van betrekking aan 27 leden f.2884. Tot leden van het dag. bestuur werden herkozen de heeren P. J. J. Gooris Jr. en M. v. d. Kaaij, terwijl tot lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer J. Ja- cobs te Utrecht, in plaats vaD den heer A. Knip te Biithoven. die zich niet meer beschikbaar had gesteld. De afgetreden commissarissen, de hee ren Joh. M. de Jongh en Ed. M. Goossens werden tot eere-Ieden van de vereen'ging benoemd. VECHTPARTIJ TE DELFT. Vannacht kwam de 40-jarige J. E. te Delft van het Rietveld aan het politiebu reau mededeelen, dat aldaar met een mes was gevochten. Inmiddels ontmoelle een agent op straat den los werkman A. K., die hevig uit neus en handen bloedde. Het bleek dat E., die aan het bureau kwam, K. met een mes had bewerkt, waardoor twee pee zen van de hand werden doorgesneden en een dieps snede over den neus was toege bracht. De politie heeft E. in bewaring ge steld, terwijl K in het Gasthuis ter verple ging is opgenomen. SCHIP GESTRAND. HedennaclU is hij Terschelling bij lich- len mist een stoomschip van onbekenden nationaliteit gestrand. De sleepbooten Oceaan en Texel en de reddigsboot Bran- dari9 zijn Ier assistentie vertrokken. Nader wordt gemeld: Het op de Noorden gestrande stoomschip is het Italiaansche schip Caslitas uit Genua. Het schip was in ballast op weg van Hamburg naar Cadiz De reddingboot is teruggekeerd. De beman ning is aan boord gebleven, de beide sleep- boolen zijn in de nabijheid om te trachten het schip bij hoog waler vlot te brengen. UIT NED. OOST-1NDIE. BRAND. MEDAN. 25 April (Aneta) Gemeld wordt, dat de bliksem is ingeslagen in een tabaksschuur van de onderneming Be- kioen van de N.V. Deli-Maatschappij te Amsterdam. De schuur die in de asch werd gelegd is verzekerd. Men zie voor Nagekomen Berichten, pag. 3 van het Vierde Blad. AMSTERDAM, 25 April. De ongeani meerde stemming welke de laatste dagen de beurs kenmerkten bleef bij de opening heden bestaan em bijkans op alle aideelin- gen liepen de koersen verder terug. Dö handel was van zeer bescheiden afmetin gen, doch nam later wat toe toeD hier en daar een wat betere tendenz aanbrak, welke evenwel niet sterk genoeg was om de verliezen op te heffen. De beurs bood tenslotte een onregelmatig beeld. Marga rine Unies verloren aanvankelijk enkele» punten, maar waren tenslotte weinig ver anderd. Calvé's Delft werden op de vorige prijzen verhandeld. Aku-aandeelen lagen gedrukt in de markt, maar zonder affaire. De Philips bleven vrij goed op peil. Ko ninklijke hadden een beperkte mairkt eiï waren eerder iets lager ofschooD het ver-* echil gering was. Op de mijnafdeeling be dongen Algbmeene Exploraties de vorigd laagste koersen. Rubbers waren flauw SrT verband met de verdere prijs-reactie vnn het product- Tabakkem bewogen zich onre gelmatig. Deli-Batavia's en Senembalrs waren luier. Deli's en Oostkusten vaster van toon. Siijkers boden een gedeprimeer den aanblik. H.Y.A.'s kwaonen beneden 520. Amerik. fondsen hadden een stil ver loop. WISSELKOERSEN. Engeland 12.07 29/32. DiuitschlancT 59.31 Ï/T. Frankrijk 9.74 13/16. België 34.68 5/8. Zwit serland 48.16 1/2. Oostenrijk 35.03. Dene marken 66.50 1/2. Zweden 66.76 1/4. Noor wegen 66.50 1/2. New-York 2.4843. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De drukke voorjaarsmarkten zullen thon» wel op het hoogtepunt zijn gekomen en vooral kunnen we aannemen, dat in de ko mende weken de aanvoeren van gu9t weide- vee beduidend zullen krimpen. Vooral onze markt was gisteren met ge bruikt en weidevee nog druk bezet en al» binnen enkele weken de handel in gust weidevee weer voorbij is, dan zien we daar voor in de plaals de steeds weer ieder jaar gezellige drukte van de jonge Texelsche lam meren, die op de Leidsche markt zulk een ruime afzet vinden, evenals voor het magere vee voor de vetweide, waarin gisteren be paald een vlotte handel was. Overal zagen we dit vee naar toe trans porteeren en vooral werd hier gisteren veel vee aangekocht voor Noord-Holland. De prij zen waren dan ook weer hoog; hooger zelf» nog dan het gedurende dit voorjaar nog was. Ook de handel in verscb melkvee was vrij druk en ook daarvoor waren de prijzen hoog. Ook de Noordelijke markten als Leeuwarden berichtten ons een vlotten en duren handel. Vette koeien waren op onze markt gisteren ook flink aangeboden en daar was de koop lust niet zoo sterk, maar toch geen lagere prijzen. De goede kwaliteit vette koeien wer den ook te Leeuwarden en Zwolle nog duur verkocht, doch de slechte kwaliteit ging iets in prijs omlaag Stieren zoowel le Leiden als elders niet geheel prijshoudend. Vette kalveren alhier niet veel aangeboden bij kal men handel prijshoudend. Te Leeuwarden werden de vette kalveren iels lager in prijs verkocht. Nuchtere kalveren waren ook te Leeuwar den iels goedkooper, doch waren alhier gis teren vlug verkocht en brachten een goeden prijs op f. 12, f. 16 tot f. 18 per stuk. Op de varkensmarkt was gisteren alhier de aanvoer heel min; toch waren de ver- hoopers over den gang van zaken best tevre- den en gingen de prijzen vooral voor de jonge biggen omhoog met een paar gulden per stuk Slachtvarkens werden wat betreft de niet te vette soorten algemeen iets duurder ver kocht als de vorige week; zouters prijshou dend: zware vette varkens flauw. De Leeuwarder en Zwotsche markten waren gisteren beide iets williger en ruim prijshoudend. De schapenmarkten eindigden deze week kalm, met stationnaire prijzen. Jonge lammeren gisteren alhier aange boden stroef duur. f. 17f. 22 per stuk. VAN DER S. LEIDEIN, 26 April. Botermarkt. Prima fabriek9boter (controle) f. 1.60 per K.G.; prima boerenboter van f. 1.56 tot f. 1.65 per K.G.; goede boerenboter van f 1.40 lot 1.60 per K.G.. Aangevoerd 155/8 en 35/16 vaten, wegende 3615 K.G. Handel vlug. Aan de turfmarkt was deze week geen aanvoer van lange turf. De prijzen Waren f. 9 tot f 10 per 1000 stuks. LEIDEIN, 25 April. Noteering coöp. groen- (en-, fruit- en bloemenveilingver. „Leiden, en Omstreken". Andijvie' f. 2.50 tot f.5; komkommers f.2832; bloemkool I f.17— 24; bloemkool II f. 1015; roode kool f.9— 16; Savoye kool f 1017; pieterselie f.1— 2; prei f. 1.50, radijs f. 5.508.00; kropsa lade f. 1.506.80; rabarber f. 51-4—alles per 100 stuks Koten, gek. f.67; witloof f 814; postelein f. 4452; spinazie f. 1 4; wortelen f.813, alles per 100 Kilo. ALPHEN AAN DUN RIJN. 25 April 1930. N. V. Tuinbouwveiling „Alpher aan den Rijn". Spinazie f 2 404 per 100 K.G. Kropsla I f. 3.204.80 per 100 stuk9. Eierenveiling van 24 April 1930. Aanvoer 15040 stuks. Kipeieren 1 4 205.50; Eend eieren f. 44.60 per 100 stuks. ROELOFA RENDS VEEN, 95 April. Aard beien 4861 ct. per doosje. Sla f. 2—7.10 p. 10O krop. Spinazie 37 cent per kils. Peen 913 ct pee bos. Bloemkool 4—19 ct. per stuk. Andiivie 90—27 ot. per K.G. Snijboonen f. 1.25-1.35 p 100 stuks. Peu len 6580 ct per rxrod VEUB. 25 April. Het Wapen van Vettr. Aanvoer 17146 eieren. Kipeieren f. 455 5.70: Eendeieren f 3 855 05: Ganzeneieren f 16 Kippen f 0 50—2 15: Duiven f.0 28— 0 40; Konijnen f.050—2.15. 8-1 i

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3