WAALS en v&tae&t niet" dat de AuHxliteit en yxweh.Zuid jaxxh uit Qs&CUXftQJIxljZ&StjdL dezelfde 64Lfi>en f iden. PH0T0MAT0N LADDER VRIJE ZIJDEN KOUSEN AGENDA. LAAT U FOTOGRAFEEREN VIRGINIA De Beste voor Uw Gezondheid!. BINNENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. 79 98 112 117 132 HEDEN: Vrije Evang. Gem., Middelslegr. 3: Samen komst 8.30 nam. Zondag. Jeruël, Groeneeleeg: Samenkomsten, 10 uur v.m. en 6 uur nam. Leidsche Schouwburg: R'damsch Tooneel gezelschap „Oranje-boven! Kaat Mossel". 8 uur nam. Nederl. Leger des Heils, Lammermarkt: Samenkomsten 10, 31/2 en 7 1/2 uur. Stadsevang. Morschweg: Samenkomst 8 uur nam. Oegstgeest, Evangelisatie, Terwee- weg: Samenkomst. 8 uur nam. Maandag. Graanbeurs: L. E. D. A. G. O. H. 8 u. nam. Nutsgebouw: Ledenverg. Ver. van Vrijz. Hervormden. 8 1 li uur nam. Schouwburg: Hofstad-Tooneel,,Dc Keizer van Amerika". 8.15 nam. Stadszaal (groole zaal): Mij. lot Bev. der Toonkunst, afd. Leiden. Generale repetitie „Saul", 7 1/2 uur nam Vrije Evang. Gcm., Seringemslr. 6: Ope ning, 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 22 lot en met Zondag 07 April a.s. waargenomen door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruining, Niemer, Schreuder, en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Timmermans, Telef. 390. De Oegstgeeslsche apoteek, de Kempe- naerstraat 4, tel. 274, is dag en nacht ge opend. NOORD-ZUID-HOLL. TR AM WEG-MA ATSCHAPPII. In 'Venstorder no. 1G2 wordt door de Directie der Noord-Zuid-Holl. Tramweg Mij. aan liet personeel ter kennis gebracht, dat in afwachting van de herziening van het R. D. V. 1924 do loonregelingen der ambte- pare resp. der beambten in overleg met de vakvereenigingen zijn gewijzigd en onder voorbehoud van de bereids aangevraagd™ Ministerieele goedkeuring zullen worden in gevoerd. Aan ieder lid van liet personeel in vasten dienst zal een exemplaar der betrek kelijke loonregeling worden uitgereikt, zoo dra de ministerieele goedkeuring zal zijn ontvangen. De gewijzigde loonregelingen zullen worden ingevoerd mei ingang van 1 resp. 6 April 1930 met dien verstande, dat aan die invoering terugwerkende kracht zal worden verleend van 1 resp. 5 Jan. af. De pensioensgrondslagen blijven in afwach ting van een alsnog (cr zake in le stellen nader onderzoek, bepaald als aangegeven in de opmerkingen 2 resp. 3 der loonrege lingen: evenwel zal Ion behoeve van de per soneelleden wier bezoldiging tengevolge van de gelijkstelling van de bezoldiging van hel personeel der overige standplaatsen mei die van hel personeel (er standplaats Haarlem stijgt, rensioenkorling van het meerdere bezoldigingsbedrag worden toegepast van 1 resp. 5 Jan 1930 af. laatstbedoelde kor ting wordt voorloopig gereserveerd. Zoo spoedig mogelijk zal aan de personeelleden, wier bezoldiging in verband met de gewij zigde loonregelingen een Vorhonging onder gaat, een verboogingsbrief worden uitge reikt. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nienwe inschrijving: Wed. J. MunnikStaamer, Bruggeslraat 25, Alphen a. d. Rijn, in drogistwaren. Eigenaresse: mevr wed. A. G. Munnik Staamer, Alphen a. d. Rijn. Wijziging: Distilleerderij de Fransehe Kroon voorii. Ilartevelt en Zoon, Langegrachl 5567, Leiden. Overleden comrfiissaris: F. L. do Vries, 's Gravenhage. Stichtsche Glasverzekeringsmaatschappij. Oude Singel 198, Leiden. Hoofdz.: Kromme N Gracht 23. Utrecht. De statuten zijn gewijzigd. Wijziging handelsnaam lhans: N.V. Stichtsche Glasverzekeringsmaatschappij en Glashandel. A. Peter, Haven 22, Leiden. Schoen- en leerhandel, fournituren en reparatie-inrich ting. Vestiging filiaal: Leiden, Haarlemmer- straal 232, dd. 15 Maart 1930. RECLAME. RECLAME. 9262 DOOR ONZE 9254 6 schitterende foto's in 6 verschillende bondingen CA voor slechts vv Cl» Gereed terwijl U er op wacht HAARLEMMERSTRAAT 130-136 CHIEF WHIP DE BIOSCOPEN. City-theater. Behalve een natuurfilm van Nieuw-Sclhol- land en een zeer komische film van Lnpino Lane „De Recruut" worden deze week in het theater aan de Haarlemmerstraat twee uitstekende filmwerken vertoond. Voor de pauze geeft de film '„Onder Tucht" een beeld van 'hetgeen liefde voor dieren vermag tot stand te brengen. Niet tevergeefs wordt de wolf „Ranser" de „Won- derhond" genoemd; zijn prestaties bij het opsporen van den bandiet, die zijn vrouwtje tvreedelijk heeft vermoord, grenzen aan het ongelooflijke. Indrukwekkend zijn de op namen van hét treurende mannetje bij. het lijk van zijn vrouwtje; hoé sinister klinkt zijn somberen roep dooHvet gebeiigtr! Boven de prestaties van den bekenden Rintihlin stéllen wij die van Rauser. Na de pauze draait de film „Petersburg .Parijs" (Adoration), welke de tegenstellin gen van voor den oorlog en na de Russische revolutie doet uitkomen Oorspronkelijk prins en zich badend in weelde, treedt de hoofdpersoon later op als een aan den drank verslaafde kcllnér in een „demi-mondaine" café van Parijs. Nog tragischer is het lot van zijn vrouw, die na tal van omzwervin gen en ontberingen als kellnèrin in dienst treedt bij den rijkgeworden ex-kamerdienaar van haar echtgenoot. Hoe schril is de tegen stelling van generaal van liét Russische leger en daarna schoenpoetser op een Parij- scïien boulevard! Werkelijk, deze films zijn een bezoek ten volle waard. Casino-theater. Een spannende ,,Wild West"-film blijft toch nog steeds trekken! Een sheriff, een stelletje bandieten, een liefdeshistorie, een diefstal, eenige imponeerende hoofdperso nen, vliegende paarden: dit alles komt steeds weer in nieuw gewand lot ons en het verveelt nooit! En vooral wanneer iemand als de geweldige Tom Mix in zulk een ge schiedenis blijken geelt van zijn edelmoedig karakter of van zijn kracht, dan loopt het storm 1 Men heeft wel eens beweerd, dal de z.g. ,,cow-boy"-film lol het verledene behoort, maar we gelooven er niet veel van, wan neer we de spanning zien, waarmee een en ander nog steeds gevolgd wordt! Zooals de boeken van een Karl May nog steeds aan trekkelijk blijven, zoo zal ook dit filmgenre altijd enthousiaste bewonderaars trekken. Dal kon gisteravond weer eens geconsta teerd worden! De tweede hoofdfilm „Het Mysterie van den Indischen fakir" was nog niet aange komen daan-oor ging een spannend ver haal „In werede handen" maar van avond zal men reeds het [akirmysterie kun- nfti volgen, dat. naar de beschrijving, die wij in het programma aantroffen, minstens even boeiend belooft te worden. Deze ge schiedenis verhaalt van de magische krach ten der Indiërs en schijnt een en al geheim zinnigheid te zijn! In het Casino-theater kan men er steeds van verzekerd zijn een smakelijk uitgebreid bijprogramma le zien; zulks was ook dit maal liet geval. Het Fox-nieuws biedt lal- looze beelden uit het veelzijdige, wisselval lige leven: vooral de serie markten uit alle deelen van de wereld is interessant. Casino komt deze week weer uitstekend voer den dag! t Trianon-theater. Zooals wel le verwachten viel is de „Ark van Noach" geprolongeerd! Reeds lalloozen hebben deze even spannende als interes sante geschiedenis gevolgd en de stroom schijnt nog niet op le houden. Vol bewon dering keert men huiswaals en lang wordt nog nagepraat over het vele en machtige, dat in luttele uren voorbij flitste! EeD be- I zoek aan het theater, waar nog een week dit belangwekkende verhaal vertoond wordt, ikan nogmaals sterk aanbevolen worden. Een bijzonder geestige sprekende en musi- rende teekenfilm in lang niet zagen wij er een, die zoo geslaagd is! gaat aan het. groote werk vooraf. In de commissie belast met het afne men van de examens ter verkrijging van de acten van bekwaamheid tot geven van nij verheidsonderwijs, gemerkt Na, N9, Nr, Ns. N VII, N VIII, N XVII, N XVIII en N XIX, welke zitting zal houden le Amsterdam en Groningen, zijn o»a. benoemd tot lid de dames C Kramers, It M. M. van Munster, M. C. van Oerle—Nrppcr, O. Parmentier, allen alhier. Aan de inzending, viola Gornata Aepricot van de Alpen-, rots en Vaste plan- lenkweekerij K. J. van Veen, alhier, op de groote voorjaarstentoonstelling te Rotterdam werd een zilveren medaille toegekend. Gistermiddag is het 7-jarig jongetje A. M., wonende in de 3-Octoberstraat op de treeplank gaan zitten van een vracht auto, die op de Schelpenkade stond. De be stuurder, die zulks niet bemerkt had. reed daarop weg. Op den hoek van de Magdalena Moonsstraal werd het kri&apje eraf geslin gerd, waardoor het een hersenschudding bekwam. De E. II. D. vervoerde hem' naar het Academisch Ziekenhuis, waarna hij la ter weer naar buis kon worden overge bracht. Aan de Boommarkt is een rijwiel on beheerd gevonden. Het is aan het politie bureau in bewaring genomen. Men lette op de aankondiging per ad vertentie, dat de lessen der Gem. H. B. S. en Gymnasium eerst 1 Mei weder aan vangen, Sinds eenige weken is ten politie- bureele aanwezig een vaarboom, die op den Nieuwe-Rijn vermoedelijk door een schipper is achtergelaten. Inlichtingen bij de polifie. Wij verwijzen naar de Publicatie inzake het toelaten van leerlingen tot het Gymnasium, H.B.S. mei 5-jarigen cursus en II. B. S voor Meisjes. JJMUIDEN. 26 April 1930. VISCHPRIÏZEN. Tarbot per K.G. f. 2.651.90; Tongen per K.G. f. 3.552.20; Middelschot per kist van 50 K.G. f. 42; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 5846; Kleine Schól per kist van 50 K.G. 264.70; Bol per kist van 50 K.G. f. 4 2.80; Schar per kist van 50 K.G. f. 174; Tongschar per kist van 50 K.G. f.5119; Roggen per 20 stuks f. 3720; Vleeten per stuk f. 3.602.13; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 123.60; Middel Sohelvisch per kist van 50 K.G. f. 19; Klein- middel Sohelvisch per kist van 60 K.G. f. 1914; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. I. 186.40; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.3721; Gullen per kist van 50 K.G. f. 133; Lengen per stuk f. 2.500.65; Heilbot per K.G. f. 2.051.80; Wijting per kist van 50 K.G. f. 6.503; Koolvisch per stuk f. 1.050.30; Makreel per kist van 60 K.G. f. 12.609; Sleur per stuk f. 103.70 —94.60. Aangekomen 9 Stoomtrawlers: ÏJM. 417 met f.3166; IJM 152 met f.2154. IJM. 184 met f.2024 IJM 80 met f.1547; IJM 290 met f.1637; IJM 21'met f.6055; IJM 192 met f 2783. IJM. 137 met f.1691; Van IJs land tJM. 35 met f.5711. en 7 loggers: K.W. 178 met f 659 K.W. 33 met f.1023; K.W 96 met f 461, K.W. 162 met f.605; K.W. 67 met f.630; K.W. 70 met f.577; K.W. 22 met f. 614. DE REVOLUTIE-POGINGEN IN NEDERLANDSCH-INDIE. Het optreden der regeering tegen de P.N.I. Over liet recenteoptreden der Indische regeering legen de leiders der P. N. I. zegt de Minister in de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer betreffende de Indische Begrooting dat het strekte om de gemeenschap le bevrijden van verderfelijke demagogische invloeden en de Inlandsché bevolking als geheel heeft1 door dat ingrijpen eens te meer bevestigd gezien, dat zij gerust kan zijn en dat de overheid voor haar belangen waakt. De ge-, heele ontwikkelingsgeschiedenis der Inland sehe beweging is daar, om te bewijzen, dat tot breideling van eenigerlei streven naar zelfstandigheid slechts wordt overgegaan, wanneer zulks onvermijdelijk is geboden door de ontoelaatbaar agitatorische wijze, waarop de propaganda daarvoor in be paalde gevallen wordt gevoerd. Het tempo dier propaganda noch de toon als zoodanig waarop "zij wordt gevoerd, zijn voor de houding der regeering maatgevend. Van de indertijd gearresteerde P. NI L- leiders bevinden zich thans nog in preven tieve hechte 4 personen die in ernstige mate verdacht' worden zich schuldig te hebben gemaakt aaii de misdrijven, omschreven in de artikelen 153 bis en 169 van het W. v. S. voor Ned.-Indië. Luidens een dezer dagen van den Landvoogd ontvangen tele grafisch bericht heeft het sedert gesloten vooronderzoek uitgewezen, dat bpdoeldo personen stelselmatig stemming hadden ge maakt voor gewelddadige omverwerping of aanranding van het gevestigd gezag en deze middelen hadden aangeprezen als oenig afdoende wijze om zich van dat ge zag te ontdoen. De door eenige leden gestelde vraag of de Minister na ontvangst van 's Lands voogd telegrafisch bericht omtrent de aan gekondigde huiszoekingen zij de P. N. I.- leiders, niet zeiT met den gouverneur-gene raal in gedachtenwisseling nopens de te nemen maatregelen is getreden, wordt ont kennend beantwoord. Een zoodanige ge dachtenwisseling zou in de gegeven om standigheden practisch zelfs bezwaarlijk mogelijk zijn geweest. Voorzoover in de nationalistische propa ganda een streven merkbaar is naar ver hooging der volkskracht, in opbouwenden, zin, heeft de Indische Regeering het als een voorname laak beschouwd den weg daar toe. waar noodig. te effenen en beletselen weg te nemen. Tegenover de uitgesproken bedoeling echter van sommige propagandis ten van non-coöperatie om daarnevens stelselmatig een vijandigen en revolution- narren geest onder de bevolking aan fe kweeken, past alleen een houding van be sliste afweer en krachtige bestrijding. RADIO IN DE TREINEN. Vraagstuk in stndie genomen. Naar wij vernemen, heeft de directie van de Nederl andsche Spoorwegen de mogelijk heid van liet aanbrengen van radio in de treinen in studie genomen Hoewel de plan nen nog in een beginstadium van voorberei ding verkeeren kunnen wij mededeelen. dat het in de bedoeling ligt. de eerste proeven in de z.g. dienstrijluigen le nemen. „Tel EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal zijn ter vergadering bijeenge roepen tegen Dinsdag 6 Mei a.s. des avonds te 8.30 uur. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Arnhem is, 54 jaar oud, overleden de heer P. II. Heytzé, directeur van de Arn- h.emsche muziekschool. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Mei 1930, benoemd lot referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie de referen daris 2e kl. der posterijen, telegrafie en tele fonie J. R. v. d. Zalm, directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Den Burg (Texel); bij beschikking van den direc teur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie Is de benoemde, met ingang van denzelfden datum, aangewezen als directeur van hel post-, telegraaf- en telefoonkantoor t'c Veen dam; is. met ingang van 1 Mei 1930, benoemd tot inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie de referendaris der posterijen, tele grafie en telefonie S. W. .Weisfeit, directeur .van'het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Enschedé; bij beschikking van den direc teur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie is den benoemde Middelburg als standplaats aangewezen, Einde September zal in Groningen wederom een lichtweek worden georgani seerd. Er is reeds een comité gesticht, waan van de burgemeester van Groningen ecre- voorzitler is en de wethouder der bedrijven, de heer N. de-Jager, voorzitter. Gistermorgen is een staking uitgebro ken bndér de bakkersgezellen, in dienst van de coöperatie „De Volharding" in Den Haag. Het bestuur achtte het noodzakelijk, dat de 12 vacantiedagen achtereenvolgens worden genomen, zoowel in het belang van den dienst als in dat van het personeel, dat een bepaalde rustperiode behoeft. De Alg. Ned. Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkersbe drijf wenschte echter een dusdanige vacantie voor zijn leden niet, maar het personeel zelf le laten bepalen wanneer het met vacantie gaat en voor hoe lang. Gistermiddag is het werk reeds weer her vat. Besloten was het conflict voor te leggen aan den Coöperalieraad, die te 's-Graven- hage zetelt. De Nederlandsche Spoorwegen hebben 50 nieuwe derde klasse wagens besteld, 2ó bij Werkspoor en 25 bij Beijnes. Van de door Werkspoor af te leveren serie zijn er eenige gereed. Met drie van de nieuwe wa gens hebben gisteren een aantal vertegen woordigers van Nederl an dsche dagbladen een proefrit gemaakt op het traject Utrecht— Arnhem Men was algemeen zeer tevreden. Een be knopte beschrijving der wagens werd on langs reeds door ons gegeven. Wij dienen er thans nog aan toe te voegen, dat er aan iedere zijde van een wagen zes deuren zijn. Iedere deur geeft toegang lot twee coupé's. De audiëntie van den minister van Waterstaat zal inplaats van a.s. Woensdag 30 dezer plaats hebben op Donderdag 1 Mei des namiddags te 2 uur. RECLAME. ivaoi ENORME KLEURSORTEERING. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2