FONGERS UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. VISSCHER1J-BERICHTEN. DE R. ioo LICHT BESCHADIGD. Met luchtschip R 100 zou gisteren uit do loods naar de landingsmast te Carding- ton worden overgebracht. Het weer was goed toen de manschappen aan het werk gingen, maar voor het luchtschip geheel uit de loods was, kwam er een plotslinge" zij wind op, waardoor de buitenkant van het hefvlak aan stuurboord tegen den wand van de loods schuurde. Het luchtschip werd weliswaar slechts licht beschadigd, maar moest toch in de loods teruggebracht wor den om zoo snel mogelijk hersteld te wor den. Dit zal echter waarschijnlijk geen ver traging van de reis naar Canada ten ge volge hebben. GRANAAT ONTIJDIG ONTPLOFT. Op een exercitieterrein te Wilna is een granaat ontijdig geëxplodeerd tijdens een oefening van het 23e Regiment Ulanen. 15 soldaten werden deels zwaar, deels licht gewond. Enkelen hunner verkeeren in le vensgevaar. DE GEVANGENIS TE COLUMBUS. Woensdagavond weigerden 1600 gevan genen van de gevangenis te Columbus naar jiun cellen terug te keeren. Zij maakten de sloten van hun cellen onbruikbaar door daarin papier te stoppen. De directie ston'd ten slotte toe, dat de gevangenen in de gangen zouden blijven en het licht gedurende den nacht zou blijven branden. In den loop van den nacht bemerkten de oppassers, dat de gevangenen een poging tot muiterij voorbereidden, waarop terstond do noodige maatregelen werden getroffen. STORM AAN AFRIKA's" WESTKUST. Aan de Westkust van Afrika heeft een lievige storm gewoed, waardoor vele sche pen losgeslagen en naar zee gedreven zijn. Een visschersboot is vergaan waarbij 4 op varenden verdronken. VANDALISME OP EEN KERKHOF. Volgens een bericht van de „Deutsche Tagesztg." uit Posen zijn crp hel Fransche kerkhof in Alt-Boekowitz alle kruisen en gra.fsteenen vernield. Dit is reeds bet vierde geval van vanda lisme op kerkhoven dit jaar. HEVIGE STORMEN OP DE KASPISCHE ZEE. Naar uit Moskou gemeld wordt, woedden op de Kaspische Zee op het oogenblik hevige stormen. De visscherij ligt volkomen stil. Volgens tot dusverre bekende gegevens zijn 6 visschers om het leven gekomen. RECLAME. Geen vorkbreuk v' op Uw "iV. muk,; 9045 BODEGRAVEN. SCHUTTEVAER. Algemeene Vergadering. Tusschen de andere voorstellen werden behandeld, gelijk reeds kort gemeld, voor stellen van het hoofdbestuur, die vooral voor onze omgeving van zoo groote waarde zijn. Voorgesteld wordt pogingen in het werk te ötellen om ie verkrijgen verbetering van den Ouden Rijn tusschen Gouwsluis en Utrecht; a. door verbetering in de doorvaart in de ikom van Bodegraven en Zwammerdam b. door algeheele verbreeding van het traject WoerdenMerwedekanaal. De voorzitter wijdt waardeerende woor den aan het werk van den secretaris den heer Keijzer, die de zaak ernstig gediend heeft door de publiceering van een werkje over deze kwestie. De heer Keijzer zegt gegevens ontvangen te hebben uit een verslag van een commissie vroeger door de Stad Utrecht aangewezen. 40 jaar geleden, toen per jaar slechts een 200.000 ton passeerde heeft men al plannen gemaakt en men moest zich schamen als imen, nu wel een 900.000 ton passeeren, niet den moed had om die weer aan te vallen. Als men de kaart van Nederland beziet, dat vindt men nergens zoo'n eigenaardig geval. Het is een traject van werkelijk groote vaart, dat plotseling overgaat in een gedeelte van bijna geen vaart, waar het achterland bijna -geheel van goed vaarwater verstoken is. Spr. verzoekt de aanwezige autoriteiten spoedig de plannen in studie te willen nemen De heer Iiortensius dankt den heer Keijzer voor zijn werk. Hij schetst de moei lijkheden in de sluis te Bodegraven en wijst er op dat het zaken zijn van „Rijnland" het grootwatersschap „Woerden" de Provincie en het Rijk. Waar niet over medewerking te klagen valt in Zuid-Holland hoopt hij ook nu op een goede medewerking. Nog gisteren hebben de deelnemers aan den boottocht kunnen zien hoe een boot van 20, ton met lijnzaad voor Bodegraven, in Zwamjnerdam moest overladen in vletten, omdat Bode graven niet bereikt kan worden. Hij prijst zich gelukkig dat d© beide hoofdingenieurs aanwezig zijn en verzoekt hei aanwezige lid van de Z. H. Prov. Staten, den heer C. van Muiswinkel te Zwammerdam, nog even zijn meening uiteen te zetten. Deze voldoet daaraan, hoewel hij daarop niet was voorbereid. Hij wijst op 't feit dat de Industriên in Bodegraven en Zwammer dam zich niet kunnen uitbreiden zooals zij willen door het gebrek aan goed vaarwater. De Zwammerdamsche brug is tegen stroom op met een flinke boot bijna niet te passee ren, omdat het schip zelf de stroom legen- houdt in de brugopening. Hij wil gaarne dus de plannen van „Schullevaer" steunen, doch dringt er op aan Bodegraven en Zwam merdam niet te laten wachten lot het ge deelte WoerdenUtrecht aan de orde komt. De voorzitter dankt den heer v. Muiswin kel voor zijn aanwezigheid in deze verga dering en rekent op zijn steun wanneer aan Prov. Staten zal worden geadresseerd. Beide voorstellen worden tenslotte met alge meene stemmen aangenomen, waarna de voorzitter dankt en de beide hoofdingenieurs verzoekt deze zaak onder hun bijzondere aandacht te willen houden. Een tweede voorstel van hel hoofdbestuur betreft het beleggen van een buitengewone algemeene vergadering ter behandeling van het ontwerp B innenscheepvaart wet 1929. Het hoofdbestuurslid de heer mr W. A. C. van Dam geeft een uitvoerige toelichting van dit door de Slaatscomm. Molengraaff aan den Minister voorgelegd ontwerp. Hij zegt dat de tegenwoordige toestand beslist onvoldoende is. Voor de binnenvaart geldt eensdeels gewoon het zeerecht en voorts gewone bepalingen van verhuur, zooals bij huizen enz. Nu biedt liet nieuwe wetsont werp gelegenheid om de bestaande parti culiere regelingen en de onbeschreven rech ten in do wet op te nemen. Dat deed men echter niet. Het ontwerp is een trouwe copie van het zeerecht en zoo ingewikkeld dat 3vet Tiiet te aanvaarden is. Voorts heeft het de zwakke positie van een particulieren schipper tegenover den bevrachter eer ver zwakt dan versterkt, door hem zelfs het eenige bewijsstuk, het charter te ontnemen. Spr. stelt voor geen algemeene vergadering te beleggen maar een conferentie te houden met deskundigen ter bespreking. Mr. van Nieuwkerken meent dat er wel goede din gen in zijn. Er zijn nu eenmaal zeer veel verschillende posities op dit gebied. Dus kunnen wel niet volstaan met critiek, maar moeten ook met nieuwe voorstellen komen. De heer Timmermans (Rijnschippersbond) acht dit ontwerp zeer belangrijk. Er is 25 jaar naar gestreefd, doch spr. acht het ont werp niet juist. Hij wijst op de methode van België, Ilij adviseert een kleine commissie van verschillende organisaties. De heer Booij (Prot. Chr. Schippersbond) meent dat Min. Donner lof verdient, dat hij deze zaak heeft aangedurfd. Echter moet Schuttevaer nu grondig adviseeren. De voorzitter meent ook dat er in het ontwerp veel goed zit en sluit zich aan bij de hulde aan den Minister. Echter wil Mr. van Dam ook niet alleen cri tiek, doch voorstellen tot wijziging. Overi gens stemmen alle sprekers in met het plan van een kleine commissie, dat nu wordt aangenomen. De lieer v. Nieuwkerk vraagt deze comm. samen te stellen onder leiding van Mr. van Dam, die getoond heeft een goeden kijk op de zaak te hebben. Het is dan een welver diende hulde. Gepauzeerd wordt nu, nadat weer een groot aantal kleine voorstellen is behandeld tot 2 uur. Tijdens de pauze hebben de •stemmingen plaats en worden de boeken onderzocht Te 2.15 wordt de vergadering door den voorzitter heropend Deze begint met welkom le heeten den Oieer Dr. Josephus Jilta, voorzitter van den Gezondheidsraad en den hoofdinspecteur Dr. Coebergh De heeren willen gaarne in deze vergadering.klachten, die bij de zooveel betere hygiënische toestanden nog mochten bestaan, aanhooren en bespreken. Voort wordt gegaan met de behandeling van de voorstellen. Bij een voorstel van de Afd. Rijnstreek om een vluchthaven te maken in de Lek bij Nieuwpoort wordt het woord gevoerd door Burgemeester Forluijn van Nieuwpoort. die hiervoor speciaal over gekomen is. Deze (oud-Burg. van Zwammer dam) wijst op bet feit, dat lussdhen Arnhem en Rotterdam geen enkele vluchthaven be staat, terwijl Nieuwpoort daarvoor een zeld zame natuurlijke gelegenheid heeft. Het voorste] wordt aangenomen, waarbij de voorzitter, speciaal den Burgemeester welkom heet. Eveneens de heeren Hage- doorn en Beijen, resp. seer en lid van de Kamer van Koophandel te Gouda. Later worden behandeld de aangehouden voorstellen van 4 afdeelingen over den toe stand van hel Hellegat, waarvan de be handeling op 3 uur was gesteld. De belang stelling voor deze punten was zeer groot. De zaal was propvol. Rotterdam wijst er op dat het Hellegat ondiep is. ook bij hoog water. Sommelsdijk zegt dat vroeger defen- siebelangen ondiepte eischten. Thans is dat niet meer zoo. Deze afgev. vraagt normali satie van hel gat Oude-Tonge sluit zich daar bij aan. Werkendam vraagt een strek dam. De heer v. d. Berg Jumilet verzet zich daartegen uit het belang van den oesterlêelt. Alle voorstellen worden aangenomen. De voorzitter wijst erop dat uit de voorstellen blijkt, dat verbetering noodig is. Echter wil hij deze gelegenheid aangrijpen tot het af leggen van een verklaring over deze be langrijke zaak. Hij wil allereerst tegenspreken dat de Nederlandsche regeering onwillig is in deze zaak iets te doen, zooals een enkele maal wordt beweerd. Onze Zuidelijke buren wek ken dien schijn, echter zonder eenig recht. Vanaf het tijdstip dat ook in de Zuidelijke provinciën afdeelingen van Schuttevaer zijn verrezen, staat de verbetering van het Hel legat op de agenda Spr. schetst de moeilijk heden van dit onderhoud van dit gat, waar, door het dwars over de vaargeulen stroomen van eb en vloed, de vaargeulen zich regel matig verplaatsen. Reeds vroeger werd het gekwalificeerd in de notulen van Schutte vaer als een lastig en moeilijk vaarwater. Hel is wenschelijk, dal de regeering tracht de vaargeulen vast te leggen. In België sterkt men de voorstelling ateof de weg door de Zuid-Holl. en Zeeuwsohe stroomen min der zorg der regeering geniet. Het tegendeel is echter waar. Reeksen verbeteringen zijn aangebracht, Eerder is het Noorden stief moederlijk bedeeld tegenover het Zuiden. Daar is alles vrij en open vaarten en ka nalen terwijl in het Noorden overal sluis- en bruggelden moeten worden betaald. In België zelf is het trouwens ook niet alles De klachten over verwaarloozing zijn dan ook totaal ongegrond. Schuttevaer zal blijven aandringen op verbetering in verband met de steigende eischen van het bedrijf. Spr. somt op de tientallen verbeteringen die in den loop der jaren op verzoek van Schutte vaer zijn aangebracht. Andere zuivcr-Neder- 'Jandsche vaarten missen vat deze vaart heeft. Spr. hoopt dat deze verklaring nu ook in Buitenlandsche bladen zijn weg zal vinden. Nu worden 'allereerst de verschillende voorstellen behandeld, die de drinkwater voorziening van schippers betreffen. Van verschillende zijden komen klachten dat geen drinkwater te bekomen 19 en dat brug wachters het leveren van water verboden wordt Verzoeken komen van watertank- booten le Gorinchem, Arnhem en Nijmegen, voorts gelegenheden om water te koopen bij brugwachters enz. Het blijkt dat te Gorcum gratis water te verkrijgen was, doch dat de schippers de slangen gebruikten voor ankertouw. Anderzijds wordt gezegd dat er wel toezicht kon zijn. Dan blijken in Amsterdam wel veel standpijpen te zijn, maar de schippers kunnen er niet bij komen. Zoo komen van allerlei kanten de bezwaren in verband met de tegenwoordig heid van bevoegde autoriteiten. De voorstellen worden aangenomen, waarna de voorzitter zegt, dat in de krin gen van den Gezondheid'sraad den laatsten tijd belangstelling bestaat voor deze zaak, waarom men een comm. van deskundigen heeft samengesteld en waarom spr. de hee ren heeft uitgenoodigd hier te willen zijn, om met de eenvoudige schippers te spreken. Ook in den kring der schippers vraagt men thans goed water. Dr. Josep'nus Jitta zegr dan dankbaar te zijn voor de uitnoodiging tot deze vergadering. De schippersvrou w van tegenwoordig is een andere dan di? van voor 40 jaar. Toen meende men het water van buitenboord geschikt voor drink water, doch thans breekt beter inzicht baan. De Gezondheidsraad houdt zich er thans op verzoek der regeering mee bezig. Noodig is dat een goede voorziening komt Spr. is dankbaar dat de voorzitter lid van een ingestelde comm. voor deze zaak :s willen worden Alle klachten richtte men tot hem. Hij zal wel zorgen dat ze ter bevocgder plaatse komen. De Raad zal deze zaak met kracht aanvatten en in een volgende vergadering hoopt spr dat men zal kunnen juichen. (Applaus). De voorzitter deelt mede dat de heeren R. Bets te Zaandijk en M. W. de Korte te Oude-Tonge met resp. 80 en 87 stemmen van de 89 gekozen zijn tot hoofdbestuurs lid. De heer IJseldijk van Stavenisse rap porteert over het onderzoek der financiën en adviseert tot décharge. Zoo tegen 4 vair komen nog vele personen ter vergaderL.^'. Wij bemerkten o.a. het le Kamerlid Kos ter, verschillende Bodegravensche dames en heeren, mevr. Keijzer en de zoon van den heeT Keijzer. De voorzitter zegt allen tegen 4 uur bijeengeroepen te hebben ot>- dat hij wat te zeggen had Dezen zomer is aan de sluizen van Wörtli een gedenk plaat aangebracht ter herinnering aan het gewichtige werk van den diepbetreurden overleden secretaris den heer Vlieger. Diens invloed in de officieele kringen heeft voor de vereen, veel beteekent, wat door verschillende autoriteiten is bevestigd. Zijn heengaan bracht de vereen, in groote moeilijkheden, tot ten slotte de heer Keijzer zich bereid verklaarde de zware taak op zich te nemen. Aangedaan zegt spr. hoe hij het werk van den heer Keijzer, die de ziel is. waar de geheel Nederl. Scheepvaart- beweging om draait, waardeert. In bond met de afdeelingen heeft het hoofdbestuur zich opgemaakt om den heer Keijzer te huldigen. Hoe geliefd hij is bleek hieruit dat ieder zonder onderscheid zich opmaak te om aan deze hulde bij te dragen. Het was moeilijk tot een keus te komen omdat de heer K. geen wenschen bleek te hebben. Tenslotte bleek hij veel belang te stellen in mooie dingen, waarom spr. een porce- leinen bord liet vervaardigen bij de ,,Por- celeine Flesch" te Delft. Daarnaa-st een mooie stoel en tenslotte een mooi encadre- ment, waarin speciaal voor spr., gemaakte foto's van het geboortehuis een later woonhuis en de haven van Texel, de ge boorteplaats van den heer K. Met warme, van waardeeringvolle woorden worden dez-«, geschenken overhandigd, onder daverende instemming der vergadering. De vertegen woordiger van den Minister, de heer Draaijer, zegt namens den minister zich gaarne bij het gesprokene te willen aan sluiten. De heer Keijzer drukt de voetspo ren van den betreurden heer Vlieger. Na mens den minister wenscht spr. hem geluk dat hij zooveel voor de scheepvaartbelan- gen heeft mogen doen. Een drietal jonge dames biedt nu met een toepasselijk veTs namens de.afdeeling Rijnstreek een bloemenmand aan den secre taris, een bouquet aan mevr. Keijzer eu aan den heer ir. Keijzer Jr. aan. Ontroerd dankt de heer Keijzer voor d-ï hem gebrachte hulde, die hem diep getrof fen heeft en waarvan hij niets vermoedde. Het werk voor „Schuttevaer" is sprekers lust. Hij stamt van een oud trotsch schip- persgeslacht en hij werkt zoo graag voor dat volk. Bovendien is hij Nederlander, zoo als al het varensvolk, van top tot teen. Hij voelt voor dat volk, voor zijn vrijheid, voor zijD zelfstandig bestaan en wil daar gaarne zijn krachten voor geven. Dankbaar is hij voor deze hulde, die hem bewijst dat zijn mensehen hem begrepen hebben en zijn liefde hebben verstaan. Bijna alle aanwezigen gaan nu den heer Keiizer nog even de hand drukken. Van aller aangezicht straalde de. blijdschap, dat men den zoo geëerden secretaris, die zoo alles voor de belangen van de scheepvaart over heeft nu eens van zijn dankbaarheid had doen blijken. Toen een groot deel der officieele per sonen weeT was vertrokken werd de agenda verder afgewerkt. Onder de vele voorstel len was ook een klacht over den toestand bij de spoorbrug aan de Vink bij Leiden, waar men schepen wel 4 uur laat wachten voor de gesloten brug. Een deel van het bedienend personeel schijnt de schippers niet ter wille te willen zijn. De secretaris verzoekt dergelijke gevallen op de minuut af te willen rapporteeren. De spoorwegen zijn de concurrent der schippers en hebben daarbij veel voorrechten, die zij ook voor de veiligheid moeten hebben. Echter mag daar geen misbruik van worden gemaakt. Nadat tenslotte alle voorstellen zijn afge handeld spreekt de heer Buisman, eerelid der vereeniging, die den voorzitter d^-ixt voor zijn keurige leiding. De bewondering voor zijn optreden stijgt van jaar tot jaar. De heer Hortensius sluit zich daar namens de ontvangende vereen. „Rijnstreek" gaar ne bij aan. Hij dankt de vereen, voor haar komst te Bodegraven. Daardoor is een groot opbouwend werk verricht: aan Bode graven is getoond wat de schippers wen schen, terwijl anderzijds ook Bodegraven is omhoog gebracht. Hij hoopt dat de heer Smeenge nog lang de belangen van Schut tevaer voor mag staan. De voorzitter spreekt tenslotte woorden van afscheid, waarna de vergadering gesloten wordt. De afgevaardigden verzamelcu zich tenslotte aan een gemeenschappelijken mafc»::jd in het Beursgebouw- Hiermee behoort ook deze samenkomst binnen Bodegraven weer tot het verleden. Wij meenen te mogen aannemen dat de afgevaardigden een goeden indruk van onze woonplaats hebben meegenomen. Er is wer kelijk van alle zijden getracht het hen naar den zin te maken. De aJd. Rijnstreek is o.i. daarin wel geslaagd. Burgerlijke Stand. Geboren- Huibert, Z. van F. Koning cn M v. Oudenallen Theodorus, zoon van Th. Lelveld en G. Hoogenboom Johanna Cornelia, D. van C. M. v. Vliet en M. II. van Dijk Leenderl Cornel is, Z. van Cr. C. Snel en A. Kress. Overleden: Aaltje Zeijpveld 76 j, wede. van P. v. d. d. Neut. Ondertrouwd; P. H. Koperdraad 22 j. en •T. Groenendijk 24 j. M. F. A. v. Veld huizen 33 j. en W. M. Gompier 42 j. G. J. van "den Arend 26 j. en R. M. Verwoerd 24 j. Getrouwd: J. Brak 21 j en D. A. Vehboom 22 jaar. Gevestigde personen: L. Nell, zonder beroep, van Voorschoten C. Verheul en gezin, arbeider van Rietveld H. Horles en gezin, koopman van Utrecht; M. J Groene- veld, dienstbode, van 's-Gravenhage J. Oosterman en gezin, tuinder, van Rotterdam M. C. Muste, monteur, van Zierikzee D. Rïetstra en gezin, arbeider, van Zoeter- woude. Vertrokken personen: G. A. Triggen en ge zin. tuinder, naar Zegwaard A. H. Bick- hoofl en gezin, timmerman, naar Gouda J Gelderblom en gezin naar 's-Gravenhage B. van der Hénst, dienstbode, naar Leiden G. Groenendijk en gezin naar Haastrecht D. Gomperl9 en echtg., arts, naar Vianen A. Peters en gezin, zeepzieder, naar Maarssen P. Bardelmeyer, zonder beroep, naar 's-Gravenhage J. L. de Graaf, sla gersknecht, naar Leiden M. C. Heijlen, winkeljuffrouw naar Harderwijk. BOSKOOP. Raadsagenda. Aan de agenda der raadsvergadering van 28 April a.s. wordt nog toegevoegd: Voorstel van B. en W. om te besluiten lot onderhandsche verhuring van het gras gewas op het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade. o TER-AAR. Hel door slager Jansen geslachte Paasch- beest droeg aan vet in zich een gewicht van 183 pond, hetgeen onder toezicht van den veldwachter is vastgesteld. Tweehonderd en vijftig personen hebben aan den wed strijd ter bepaling van de juiste hoeveelheid deelgenomen. o WADDINXVEEN. De Zieken-auto. B. en W. werden door den gemeenteraad gemachtigd de ziekenauto te verhuren ook aar anderen dan ingezetenen der gemeen te tegen een tarief van 30 ct. per K.M. Het consultatiebureau voor zuïgelin- gei onder leiding van mej. dr. Speelman is opengesteld. Niet minder dan 16 moeders waren met haar zuigelingen verschenen. Voor de afd. van het Groene Kruis een succes. Het gemeentebestuur heeft aanbesteed het leggen van gas, waterleiding en ele:- trische kabels vanaf de Zuid kade naar de nieuwe Kanaalstraat. Laagste inschrijver was L. Boere, te Sliedrecht, voor f.7185. aan wien het werk is gegund. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus ,z.v. A. Peters c-n M. E. Roest Gerardus Petrus, z.v. Th. Zwet sloot en A. M. van der Meer. Gehuwd: J. Oudshoorn en M. J. de Bruin. Overleden: G. P. Zwetsloot oud 2 dagen. Het jaarlftksch onderzoek van groot verlofgangers zal voor deze gemeente wor den gehouden in het gemeentelokaal te Roelofarendsveen op 17 Juni a.s. De alhier gehouden Emmabloem-colL heeft opgebracht f. 35,76. AALSMEER. 1 Mei-feest. Evenals vorige jaren wordt onder leiding van de afdeelingen der S.D.A.P. ter plaatse en Aalsmeerderdijk en den Bestuurdersbond a_s. Donderdag het Meifeest georganiseerd. Des avonds wordt een feestvergadering ge houden. De kinderen van 613 jaar gaan onder leiding der Vrouwenclub naar Saai. poort, ter viering van het kinder-Meifeest, de kleine kinderen beneden 6 jaar krijgen hier een feestje met poppenkastverlooning van den heer Tonneman. In ,,IIet Wapen van Aalsmeer" ont stond Donderdagmiddag een schoorsteen- ■brand, welke gelukkig nog met emmers water geblusöht kon worden. Een motor spuit was spoedig ter plaatse, doch behoeMt niet in te grijpen. De omzet van de Centrale Veiling was over Januari f. 432.914.07, Fehr. f 396,050,of; Maart f. 437.399,91; April tot den 22slen f. 330.892,37, totaal f. 1.596 256,89 o| 1. 225.000 meer dan over hetzelfde tijdvak van 1929. KATWIJK-AAN-ZEE. Tot diaken der Ned. Ilerv. Kerk alhier is benoemd de hegr C. Ivuijt, die dit vroeger ook al geweest is. OEGSTGEEST. Verwond en bewusteloos. Aan den Lagen Morschweg zaten gi^ terennamiddag eenige jongelui, afkomstig uit Den Haag, elkaar op hun rijwielen neb- terna. Een van hen kwam in woeste vaart op een hoop steenen terecht, waardoor hij een gapende wond opliep aan zijn knie, alsmede een ernstige hoofdwond. Zjjn vriend wilde hem op helpen en bemerkte tot zijn groote verbazing dat hij niet meer kon staan. Bjj onderzoek bleek dat de jongen liet bewustzijn had verloreïi. Per ante werd hij naar Den Haag vervoerd. Zijn toestand i3 zeer ernstig. ZAKKENROLLER VOOR DE HAAGSCHE RECHTBANK. Gistermiddag hebben zich voor de Ilaag- sche Rechtbank te verantwoorden gehad de Armeniër A. Kh. G., koopman, thans gede tineerd in het Huis van Bewaring te 's Gra- venhage, beschuldigd van drie gevallen van zakkenrollerij, resp. gepleegd op 22 en 27 Januari j.l. in den Princesse-schouwburg en op 23 Januari in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen en de Amsterdam- sche koopman C. van W. eveneens gedeti neerd, beschuldigd van den verdachte G, behulpzaam zijn bij het geval van zakken rollerij in het Gebouw door het slachtoffer tegen Gh. aan le dringen, waardoor een gedrang ontstond en deze zijn slag kon slaan Bij het tweede geval in den Prin- cesse Schouwburg is verdachte Gh. op heé- terdaad betrapt door een vestiaire-juffrouw en vervolgens aangehouden. In het eerste geval in dien schouwburg bedroeg de buit een portemonnaie, inhoudende een bank biljet van f. 10. een papieren rijksdaalder en eenig klein geld; in het geval in het Ge bouw een portefeuille met bankpapier. Hier betrapte echter ook het slachtoffer den dader waardoor deze gedwongen werd de portefeuille weer los te laten. Na het verhoor van eenige getuigen werd de verdere behandeling voor onbepaalden tijd geschorst wegens ziekte van de juf-1 frouw, die verdachte Gh. in den Princesse- Schouwburg op heeterdaad had betrapt. Een verzoek van den raadsman van vait W., mr. Viotta, om dezen verdachte in verj verband hiermede, en waar er ten zijner aanzien niets definitiefs is komen vast le slaan, onmiddellijk in vrijheid le stellen, werd door de Rechtbank na raadkamer ingewilligd. DE MOORD IN DE WESTE WAGENSTRAAT TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uib spraak gedaan in de zaak tegen een ver- dachle. die in den nacht van 17 op 18 De cember j.l na een twist in de Weste Wa genstraat te Rotterdam den 55-jarigen W< D Timmermans met een mes gestoken heeft, tengevolge waarvan deze is doodge bloed. De rechtbank beeft verdachte tof drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De eisch luidde twaalf jaar. IJMUIDEN, 25 April 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per kilo f. 2.652.45, Tongen P® kilo f. 3.702.85, Kleine Schol per kist v. 50 kilo 1.24—7, Bot 1.5.50—2.90, Schar f. 137, Roggen per 20 stuks f. 4025. Vleeten per stuk f. 409, Pieterman Toontjes per kist van 50 kilo f. 7.50-4>' Kleinmiddel Schelv. f. 2622, Kleine Schelv. f. 21,507, Kabeljauw per kist var 125 kilo 1.3726, Gullen per kist van 50 kilo (.134.70, Lengen per stuk f. 3.35 0.75, Heilbot per kilo f.21 75, Wijting Pe' kist van 50 kilo f. 53, Koolvisch per stuk f 1.200.14, Makreel per kist van 50 kil" f 13.50 o Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM met f. 1537, IJM 110 met f. 1175. T.TM 20 met f. 1144, IJM 253 met f. 1370, IJM met f.573 en de logger KW 141 met 151® besomming. 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6