AGENDA. MUSEA. SPORT. RECHTZAKEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. RECLAME. SLUITING VAN HET VOETBAL-SEIZOEN Bezoekt Zondag de SERIE-WEDSTRIJDEN van A.S.C. tegen COVCORDIA, KAMPONG en V.O.C. 9076 Aanv. Hu. voorm. - Terrein de Kempenaerstr. - Toegangskaarten blijven dert geheelen dag geldig HEDEN: Nulsgebouw: „Kerk en Vrede" afd. Lei den en o Spr. de heer Fedde Schurer. 8 1/4 uur nam. Stadsgehoorzaal (Aalmarkt): Ledenverg. Onderl. Ziekenhuisverpleging. Zaterdag. N.V. Kon. Ned. Grofsmederij: Jaarl. alg. terg. van aandeelhouders. 2 uur nam. Zondag. Leidsche Schouwburg: R'damsch Tooneel- Cezelschap „Oranje-bovenl Kaat Mossel". 8 uur nam. Stedelijk Mnsenm de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember. Januari en Februari van 103 u.; in Maart, April en Mei van 104 uur; in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; In October van 10—4 uur Zon dags vanaf halféên Entrée Zondags koste loos Maandags 1 0 25, overige dagen I 0 10 Rijksmnsenm van Ondheden. Rapenburg 28 1 Dec 1 Febr van 103 uur; 1 Febr tol 1 April van 104 uur; 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.—1 Dec van 104 uur Zondags van 11 uur Entrée Maan dags f 0 25. overige dagen f 010 Geologisch MiDeialogiscb Mnsenm, Garen- markt lederen dag van 912 en van 1.304 uur Zondagen gesloten Kosteloos. Ethnographisch Mnsenm, Rapenburg 67 69 en Brc-estraat 18 Op werkdagen van 10—4 uur Entree Maandags f 0 25; overige dagen f 0 10. Riiksmnsenm v. Nat. Historie, v d. Werff- park Werkdagen 8.3012; 1.305. Zater dags 8.3012 Kosteloos. Prentenkabinet, Rapenburg 71. Tijdelijk gesloten Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912 30 en 2G uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73 Alle werkdagen van 1 April30 Sept 96 uur; 1 October31 Maart 9—4 uur Op Zon dagen alleen van 1 April—30 Sepi. 104 uur. Kosteloos. Dagelijks. „Casino-bio9coop". Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-malinée. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. s Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Öioscoop- en Variétévoorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiematinêe. „City-theater", Haarlemmerslr. Bioscoop voorstellingen Dagelijks le 8 uur 'sWoen- dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. ri'etcrskerjcgracht 9: Tentoonstelling van schilderijen van leden der Ber. „De Kunst om de Kunst". 1012 en 25 Uur nam 's Zondags 25 uur ham. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 22 tot en met Zondag V? April a.s. waargenomen door do apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. DE WIERINGERMEERPOLDER Op een vraag van het Eerste Kamerlid Vest cl'dijk Kan de minister mededeelen of het juist is, dat Zijn Excellentie met de hoeren in genieurs Smeding, Mesu en Roebroek toe overeenstemming is gekomen betreffende de oprichting van een dienst voor do voor bereiding en uitvoering van de werkzaam heden tot het in cultuur brengen van de in den Wieringermeerpolder drooggevallen gronden, en, zoo ja, exp welke wijze do in richting Van dezen dienst in hoofdlijnen is gedacht heeft de minister van waterstaat geant woord Het eerste deel van de vraag kan beves tigend worden beantwoord. Hoe de ondergeteekende zich in hoofd lijnen de inrichting van dezen dienst heeft gedacht, zal kunnen blijken uit de memorie van toelichting van een weldra in to die non wetsontwerp tot verhooging van de begrooting van het Zuiderzeofonds ovoor lOlil). VOETBAL. NEDERLAND—BELGIE. Samenstelling der Belgische ploegen. Het Belgische elftal, dat op Zondag 4 Mei a.s. tegen Nederland in het Olympisch Sta dion te Amsterdam zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Badjou (Daring). Achter: Nouwens (Racing Mechelen) en Hoydonckx (Hasselt). Midden: P. Btaine (Beerschot), v. Ilalme (C. S. Brugge) en de Clercq (Antwerp). Voor: Versyp (F. C. Bruggel, Voorhoof (Lierschc S.K.), Vandenbouwhede (C.S. Brugge), Adams (Aiiderlecht) en Bastin (Antwerp1 F.C.): Reserves: Do Bie (Racing Club Bruxelles), Dedeken (Antwerp F.C.), Moeschal (Racing Club Bruxelles), Hellemans (F.C. Mechelen). Dit is hetzelfde elftal, dat op 13 April te Tarijs van Frankrijk met 61 won. Hel Belgische B-team, dat op 4 Mei a.s. tegen het Nederlandsche B-team te Gent zal spelen is als volgt samengesteld: Doel: Pollen (Standard). Achter: Pincket (Antwerp F. C.) en Chan- traine (F. C. Luik). Midden: van Poucke (C. S. Brugge), Scho reels (Anderlecht) en Gobbers (R. C. Me chelen). Voor: Heyse (R. C. Gent), Ruyschaert (C. S. Brugge), Despa (Gantoise). Caenes (F. C. Brugge), Diddens (R. C. Mechelen). Reserves: Gelie (Gantoise), Debois (C. S. Brugge), Oellen (Hasselt) en Grimonprez (R. C. Gent). Naar do N. R. Crt. verneemt ia het twijfel, ach Lig of de Kreek tegen België mee zal spelen. EArentueel zal Kluin van A.G.O V.V. of van Reenen van Ajax zijn plaats in nemen. o ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE L.V.B. Het programma voor morgen luidt: S. L. F. I—A. R. G. I, 3 1/2 uur; Norvlcusl F. Pacta I, 3 1/2 u A. R. G. II—Q. Boys II 4 uur; S. V. O. IIF. Pacta II, 3 1/2 uur. LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-CUP. EngelandDmtschiand. Gisteren ving, naar uit Londen gemeld .wordt, de ontmoeting aan tusschen Engeland en Duitschland om den Daviscup. De eerste wedstrijd leverde een verrassing op, daar de Engelschman Austin zich in het enkelspel zag geslagen door den Düitscher Landmann in vijf sets. De uitslag luidt: Dr. Landmann slaat Austin met G3, 86, 5—7, 4?6, 6-i. Het tweede enkelspel werd gespeeld tus schen Lee en Prenn. Prenn was licht onge steld geworden voor eenige dagen, doch hij besloot toch te spelen. De wedstrijd kon niet heelemaal beëindigd worden en moest om ongeveer zeven uur onderbroken worden, daar het inmiddels te donker was geworden. De stand op dat mo ment was 6I, 79, G3 in het voordeel van Prenn, zoodat de eerste dag voor de Duitschers al zeer gunstig is verloopen. DE COMPETITIE. Voor Zondag is vastgesteld do competitie wedstrijd Bonzo IILeiden, in Den Haag. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Zondag 27 April te halftwee nam. wordt de Mao.ndwedstrijd voor leden gehouden over 18 holes tegen Bogey. WEDSTRIJD VOOR DAMES. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: G. A. Alphen aan den Rijn, overtreding der wet spoorwegen f. 3.1 dag; G. B. S. Sassen- heim, als bestuurder van een motor geen signalen geven f. 4 1 dag; G. B., Rotter dam, overtreding van het Motor en Rijw.- reglement f. G.—2 d,;J. W. van B., Pi]n- acker, overtreding der motor en rijwielwet f. 5.—, 1 dag; M. Th. J. M. overtreding der arbeidswet f. 10.5 d.; W. G., overtre ding wetboek van strafrecht f. 61 dag, met vebeurd verklaring drukwerken; -T. C. v. d. W. te Katwijk zonder vergunning met een auto een standplaats innemen, ontslag van rechtsvervolging; G. v. d. IIvuil wer pen in het Kanaal Rijn en Schie f. 4. 1 dag; II B., Voorhout, overtreding der alg. politieverordening van Voorhout'f. 4. 1 dag; P D., Katwijk, te 0egstgee9t fietsen vn verboden richting f. 2.1 dag; H. R., Voorhout, idem, idem; B. .T. T., Roelof- arendsveen, een valschen naam opgeven f 10.1 dag; C. van G., Boskoop, open bare dronkenschap f. 5.2 d.; J. O., idem. idem, J. Th. v. d. B., Alphen aan den Rijn, met een motor rijden zonder geldig rijbewijs f. 41 dag; P F. met een mo tor rijden zonder voorzien te zijn van een rij- en nummerbewijs, 2 x f. 3.2x1 dag; A. de B.. Nieuwkoop, met een motor rijden zonder deugdelijke remmen f. 6. 2 d.; II. B-, Haarlemmermeer, idem met een auto f. 6.2 d.; C. B. Boskoop, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2 x f. 4.2x1 dag;F. .1 .1. P., met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter f, 4.f i dag; T. C. B., fietsen zonder licht f. 2.1 dag; J. M. van E. idem, idem; F B, J., den Haag, te Leiden fietsen over het Rapenburg O. Z. in verb richting f. 1.t i dag; Th. J. den II.. Wassenaar, te Leiden met een auto rijden door do I-Ioogl. Kerksteeg f. 3.1 dag; .T. C van H Haarlem, te Leiden autorijden door de Maarsmansteeg. f. 3,1 dag; F. v. P te Leiden fietsen over een hulpbrug f. 1. 1 dag; II R.. te Leiden fietsen door de Ketelboeterslcpg f. 1.1 dag; W F de la R., overtreding der verord Leiden op de straatpoli tie f. 1.1 dag; G. v. d S idem idem; J. W. W.„ idem idem; H. de R te Leiden met een mand met bloemen een standplaats innemen f 1.1 dag-, II. B. Oegstgeest, overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f. 1.1 dag; A. v. d. B., Katwijk, fietsen gónder licht f. 2 1 dag; H. K Hillego'm, fietsen zonder bel f 2.1 dag; M. v. d. L., overtreding der verord. Leiden op de straalpolitie f. 10. 10 dage; A. O.. Katwijk, openbare dronken schap f. 5.2 d.; G. M„ idem. te Kat wijk op verboden mest vervoeren f. 1. 1 dag; A. A. II., Rijnsburg. met een auto rijden over een gesloten verkl.weg Ontsla gen van Rechtsvervolging; A. B„, Katwijk, fietsen zonder reflector f 3.1 dag; P. FT V., Noord wijkerhput. fietsen zonder licht f 2.1 dag; A. v. S. den B., over treding der trekhondenwet f. 5.1 dag; A. R.. te Oegstgeest zonder vergunning het bedrijf van orgeldraaier uitoefenen f 0.50, 1 dag; G P C. II., Roclofarendsveen, open bare dronkenschap f. 5.2 d.: II. v. D.. Haarlem, met een auto rijden zonder licht f. 4.1 dag; M F., Oegstgeest, met een auto rijden zonder verlicht nummer met Jetter en zonder rood achterlicht. 2 x f 4. 2x1 dag;P. v. d. N., Hoofddorp, met een auto rijden zonder nummerbewijs f. 4.1 dag: A van 't II., Hillegom, fietsen zonder licht f 2.1 dag; B H.. met een auto rijden over een gesloten verkl.weg f. 3. 1 dag: E. S.. Noordwijk. te Noordwijk op verboden wijze mest vervoeren f. 3.1 dag; II. M. II. S., te Leiden fietsen door de K.P.K. Koorsteeg f. 1.1 dag; C. S., fietsen zonder licht f. 2.1 dag; J. C G. M overtreding der verord Leiden op het rijden f. 1.1 dag: L. J. v. d. B., te Lei den op den openbaren weg kaartspelen f. 0.50, 1 dag; J, G. S. A.. Noordwijk, met een auto rijden zonder nummerbewijs f. 4 1 dag; D. H openbare dronkenschap f. 10. 5 d.; W. B., met een handwagen links van den weg rijden f. 0.50. 1 dag; A S.. fietsen zonder bel f. 2.1 dag; P. S.. Vijfhuizen, idem .idem: P. J. v. d. B.. te Leiden fietsen door de Watersteeg f. 1.1 dag: P. I F te Leiden fietsen over de Karnemelksbrug f. 1.,1 dag; E. D., fietsen zonder lipht f 21 dag; Tli J. van L.. fietsen zonder bel f. 2.ldag; W. II. v. d. L.. fietsen zonder reflector f 3.1 dag; G. J. de G., 'e Leiden fietsen over het Rapenburg O Z., in verb, richting f. 1.1 dag; A. .1 S., idem over Rapenburg W. Z. f. 1.1 dag; H. .T. .T met een motor rijden zonder ver licht nummer met letter f. 2.1 dag; Al F., te Leiden fietsen over de Karnemelks brug f. 1.1 dag; P. van T, Katwijk, overtreding der verord Katwijk op de straat, politie f 2ldag; M. van B Maasland, met een auto rijden zonder geldig rijbewijs f. 4,,1 dag; A. K den Haag. met een zes- wielig motorrijtuig rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2 x f. 4.2x1 dag; G. J. v. d W., Groot Ammers, te Noordwijk met een auto rijden in verboden richt f. 1., 1 dag. o OPZETTELIJKE BRAND STICHTING De rechtbank te Assen veroordeelde he den L. van den Nieuwendijk. gedetineerd wegens opzettelijke brandstichting in de woning van den directeur van de landkolo- nie Philadelphia te Tinaarloo tot vier jaar gevangenisstraf, overeenkomstig den risch van het O.M. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Oostelijke herstelkwestie. De commissie voor de Oostelijke herstel betalingen, die een nieuwe plenaire zitting •heeft gehoudpn, is belangrijk gevorderd met haar werk. Men verwacht de onderteekening der vier overeenkomsten zeer binnenkort. DU1TSCHLAND. Protest van Lithanen De communisten op 1 Mei De Lithausche gezant te Berlijn heeft, het Poólsehe voorbeeld volgend, in opdracht zijner vegeeriüg bij de vijksregeering pro test aangeteekend tegen het verhoogen van de tarieven, aangezien dit een ongunstigen invloed op de economische betrekkingen tusschen Duitechland on Lithauen zal moe ten uitoefenen. De bedankingen van Li thauen gelden voornamelijk het verhoogen van het tarief voor varkens. Het belooft 1 Mei pleizierig te worden. Do „Vorwarts" meldt, dat het een tra ló comité van de communistische partij een omzendbrief aan de districtsbesturen ge zonden heeft, waarin aanwijzingen gege ven worden om op den eersten Mei op tochten der sociaal-democraten systema tisch en volgens een bepaald schema in de war te sturen. Er wordt in den brief op gewezen, dat een gemeenschappelijke vie ring van den 1 Mei-dag niet mogelijk is, maar de afdeelingen hebben daarom den plicht om de sociaal-democraten niet do propaganda-winst te laten opstrijken. In elke stad moeten dus ,,storings"-trop]>en gevormd worden, d.ie om hun eigenlijke bestemming te bemantelen als debatgrocv- pen moeten optreden en dien soc.-democra- tischcn optocht-leider in een discussie be trekken, waaruit dan gemakkelijk Wan orde kan worden verwekt. Dat belooft wat! Te Mimchen heeft de politie alle com munistische demonstraties reeds verboden. In een voorstad had de politie reeds ecu treffen met eenige communisten, waarbij 2 politieagenten door steenen en stoksla gen werden gewond. ENGELAND. Do actie van Gandhi. SPANJE. Te oen de dictatuur-ministers. De Academie van Rechtswetenschappen heeft zich beziggehouden met een rapport over de voor Spanje in aanmerking komen de Grondwet. Toen éen vroegere meae- worker van Primo de Rivera, Argente, zich in het debat mengde, kwam het tot inci denten, zoodat de president de zitting schorsen moest. Verscheidene leden stelden voor, die leden der Academie, die tijdens de dictatuur ministerposten bekleed heb ben, uit te sluiten. LETLAND. Communisten gearresteerd. Dé politieke politie heeft in Libau en andere steden van Letland talrijke c-ómmu- nisten gearresteerd. Heb is de politie verder gelukt, in een communistisch kwartier vieT kopstukken der Moskousche internationale te arrestee ren, die eenige maanden geleden met val- sehc passen uit Rusland waTen gekomen. "Naar het blad „Lateis" meldt, had dit viertal dictatorische volmachtenzelfs de leiders der Letlandsche communisten had den hun tc gehoorzamen. Uit de in beslag genomen documenten blijkt, meldt het' blad 'ver doï>, dat de com munistische internationale een vijfjarig program ter voorbereiding van een wereld, revolutie naar het model van het Russisch vijfjaarplan ontworpen heeft. Soortgelijke bolsjewistische „zendelin gen" moeten ook naar alle andere landen gedirigeerd zijn. PERU. Samenzwerina ontdekt. De „Associated Press" meldt uit Lima, dat eenige weken geleden een aanslag ra beraamd op den president van Peru, Le- guia. Dit feit, dat men tot nu toe geheim had poge-n te houden, is bekend geworden door de aanneming van een pfotest-resc lütie in de Kamer van afgevaardigden. Dö regeering heeft den uitzonderingstoestand afgekondigd voor de departementen Lima,; Yunin, Lambayëque eh do provincie Gab lao. Als voornaamste samenzweerder wordfc de vroegere afgevaardigde, dr. Manuei Urbizna genoemd. Een negental personen, waa-ronder Urbina, is gearresteerd. Een groote hoeveelheid bommen en granaten werd in beslag genomen. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij beschikking van den directeur-ge neraal der posterijen, telegrafie en telefo nie is, met ingang van 1 Mei 1930, aange wezen als directeur van het post-, tetegraaf- on telefoonkantoor: te Vreeswijk de com mies J. Haykes, thans directeur te Vriezen- veen; te Valkenburg (Lb.), de referendaris J, ter Horst, te Deventer (Ttkt); te Krab- bendijke de commies T. A. Postma, te Ol- denzaaL, te Werkendam de commies C. Mosselman, te 's-Hertogenbosch (postkan toor) met ingang van 1 Juni 1930, te Go- rinchem de referendaris W. B. A. Stolen met ingang van 16 Juni 1930, te Uithoorn de commies A. S. H. Brussen, te Hilver sum (postkantoor). B- Kon. besl. zijn opnieuw benoemd tot. burgemeester van: Veghel F. C. van Lith; Vierlingsbeek A. J. Jenniskens; Bergh H. J. Smit; Tiel mr. C. G. Schatten- kerk; Ammerzoden A. J. Herckenrath; Dmten W T. de Leeuw; Herwen en Aerdt W. J. A M Bruns; Assendelft J. J. de Boer, secretarip dier gemeente; MidVrmd H. J. Avis; Oudelande P Bruggeman, se cretaris dier gemeente Wijmbritseradeel H. M. Tromp: Finsterwolde J. Roelofs; Leens Y WiersumHeel en Panheel M F Houtaokers. secretaris dier gemeente: Ohé en Laak J. J. Indemans: Schin op Geul J. H. Ruypers, secretaris dier gerneento. Gisteren werd te Den Haag een wedstrijd gespeeld tusschen zes damesleden der I-Iaag- sche G. C. en zes damesleden der Kennemer en Noordwijksehe golfclubs. Dit is een competitie voor clubs, die geen volledige ploeg in het veld kunnen brengen en nu gecombineerd uitkomen. De foursomes werden in den voormiddag gehouden. Twee partijen werden door de Haagsehe dames gewonnen en één partij eindigde met gelijk spel. Het verloop der partijen was ais volgt: freule N. Gravin van Limburg Stirum (10) met mevrouw Smalt (12) winnen met 1 up van mevr BumaVan Tienhoven (5) en mevr. Noorduyn (14); mevr. SchiftHoosenburg (15) met mevr. Snouck Hurgronje (18) spelen all square met mevr. Diemer Kool (15) en mevr Kern (15); mevrouw Mispelblom Beyer (18) met mevr. Hackfoort—Borel (22) winnen met 1 up van mevr. Van Waveren en mevr. Sommerhoff. In den namiddag werden singles gespeeld, die de volgende resultaten gaven: freule N. Gravin van Limburg Stirum (10) wint met 3 en 1 van mevr. Bumav. Tienhoven (5); mevr. Smalt (12) wint met 5 en 4 van mevr Noorduyn (14); mevr. SchiffRoo senburg (15) wint met 6 en 5 van mevr. Die mer Kool (15) mevr. Snouck Hurgronje (18) verliest van mevr Kern (15): 5 en 3; mevr. Mispelblom Beyer (18) wint van mevr Van Waveren (18) met 5 en 5; mevr Hackfoort Borel (22) speelt all square met mevr. Som merhoff (18). De wedstrijd eindigde met 61 in het voordeel van Den Haag. Naar verluidt, overweegt Gandlii een nieuw plan in verband met zijn campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid, dat binnenkort bekend zal worden gemaakt. Patel, de voorzitter van de Wetgevende Vergadering, heeft zijn ontslag ingediend. Men meent te weten dat de oorzaak is de oneenigheid met de regeering over de be handeling de.T politieke gevangenen. Aan hot station te Pesjawar is een be velschrift aangeplakt, waarbij aan Euro peanen tot nader order wordt verboden in de stad te komen, tenzij ban ambt hen daartoe noodzaakt. De stad wordt door troepen bewaakt. De gearresteerde con- gresleiders zijn naar het fort te Pesjawar overgebracht, waar zij in de gevangenis- opruiende redevoeringen hielden. Ramnjk Lal, de eerste vrijwilliger van Gandhi's kamp te Dancli, die gearresteerd werd en beschuldigd was van overtreding der wet op het zoutmonopolio, is veroor deeld tot één ja-ar strenge gevangenisstraf. ZUID-SLA VIE. Het Matsjek-procea. Nadat in het proces-Matsjek de acte. van beschuldiging was voorgelezen, stelde de verdodigei dr. Trumbitseh onderbreking van de zitting voor, a-angezien de verdedi ging zich niet met de dagvaarding zal in laten. Tot dusverre was het niet mogelijk geweest tot beraadslagingen te komen om dat de dagvaarding eerst kort voor het prooes beschikbaar werd gesteld. De acte der getuigenverklaringen had dc verdedi ger evenmin als de andere documenten, ontvangen en ten slotte was de verdediging er, in weerwil van do desbetreffende wet telijke bepalingen, niet in geslaagd met de verdachten in contact te komen, Dr. Trumbitseh zette vervolgens in c<vt iredo, die meer dan een uur duurde, v.r wijze van procesvoering uiteen, waarop hij felle critiek oefende. Het Openbaar Ministerie maakte bezwa ren tegen de voorstellen, ingediend door de verdediging, en verklaarde, dat de wet telijke bepalingen nimmer overtreden zijn. Het betreft hier een spionnageproces en het staat den Minister van Justitie dus vrij op eigen initiatief bij decreet de alge meen geldende bepalingen voor deze ge legenheid buiten werking te stellen. Do voorzitter verklaarde daarop, dat het Gerechtshof Maandag over de voorstellen zal beraadslagen, waarna Dinsdag de be slissing zal worden medegedeeld. Hierna werd de zitting verdaagd. Voorts heeft dr. Trumbitseh in een schriftelijke bekendmaking aan het Staats- gerecht-shof bezwaar gemaakt tegen het voorzitterschap van dr. Subotitsch, omdat deze in het jaar 1929 met dr. Matschek en prof. Jelltschitsch een heftige botsing heeft gehad. Het kwam tijdens de zitting her haaldelijk tot heftige scènes, toen de poli tie de zaal betrad. De verdachten riepen uit; „Zoolang de politie in de zaal is zun wij ons leven niet zeker!" Voorts ontstond tumult toen een der ver dedigers, di Drcak, verklaarde dat de zaa! veel te klein was, tengevolge waarvan alle verdedigers geen plaats konden vinden. De zittingszaal is inderdaad zeer kiein, behnivt' de verdachten, de verdedigers, de journalisten eD de gendarmen is or nog slpcht.s plaats voor de echtgenooto van Matschek. DE ANTWERPSCHE TENTOONSTELLING BRUSSEL, 23 April, (Bols. Tel. Ag.) Mor- gen zal de Internationale Tentoonstelling te Antwerpen met groote plechtigheid worden geopend. De geheels Koninklijke Familie zal er bij tegenwoordig zijn alsmede alle vooraanstaande personen des lands. Men 9c'hat het aantal genoodigden op niet min der dan 2400. OOSTENRITKERS NAAR FRANKRIIK WEENEX, 25 April (Wolft). Naar de Neue Freie Presse meldt is tusschen de regeering van Oostenrijk en die van Frankrijk een overeenkomst gesloten, volgens welke in den loop van drie jaren 15000 grondwerkers uit Oostenrijk naar Frankrijk zullen worden overgebracht. Uitdrukkelijk is overeenge komen, dat alleen mannen zullen over komen, zoodat het medebrengen van vrou wen buitengesloten i9. BANKFUSIE. NEW-YORK, 25 April (Reuter) De aan deelhouders van de Chase National Bank, de Equitable Trust Company en de Inter state Trust Company hebben de samen smelting van deze drie bankinstellingen goedgekeurd. Het nieuwe lichaam, dat den naam Chase National Bank zal dragen en dat de voornaamste finantieele instelling ter wereld zijn zal, zal een maatschappe lijk kapitaal van twee milliard 800 duizend millioen dollar hebben. DE IMMIGRATIE IN AMERIKA. WASHINGTON, 24 April (Ned Tel, Ag.) De Senaat, die het voorstel van Senator Harris inzake een beperking der immigra tie uit Europa had goedgekeurd, nam kort daarop een ander voorstel aan, waarmee hij zijn vroeger besluit ongedaan maakte en de opheffing der clausule betreffende de natio nale herkomst weer annuleerde. Daarna diende Senator Norbeck onverwijld een speciaal voorstel in, krachtens hetwelk de verdeeling der immigratiequota onder nationaliteiten, welke naar hij beioogde te gen Duitschland en Skandinavië is gericht, weder zal worden ingetrokken. VLIEGONGEVAL. BERLIJN, 25 April (V. D.). Vanmorgen moest een Udet-Flamingo vliegtuig van het Duitsche Instituut voor Luchtvaart, d' D. 1437, in de buurt van het Johannisthaler- vliegveld waarschijnlijk wegens een defec. aan do motor een noodlanding maken. Daar bij kwam het toestel in aanraking met e®1 boom en sloeg over den kop. De bestuurder, dr. ing Pleines, weri zwaar gewond, er bestaat evenwel geen fe' vaar voor zijn leven De andere inzittende, de mechanieien. bekwam lichte verwondin gen Er wordt een onderzoek ingesteld nai' de oorzaken. 2-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2