GEMENGD NIEUWS. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 22 April 1930 Tweede Blad No. 21502 OSS VIERT FEEST om het gouden huwelijksfeest van zijn burgemeester, den heer vaai den Elzen. Des morgens kwamen kinderen het echtp aar hun gelukwensohen aan- bie den. VOOR DE EERSTE MAAL IN DIT SEIZOEN snorden gistermiddag de motoren weer over de Rijswijkschc wielerbaan. Storm, Schlebaum en Leene gaan door de bocht. IN HET STADION TE AMSTERDAM wist Blauw-Wit 2en Paaschdag van Willem II te winnen met 21. Een zon derlinge positie van de spelers. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN. Meerdere personen gewond. Omstreeks 7 uur Zaterdag passeerde te Soest in de richting Amersfoort een vierwie lig motorrijtuig. Op een gegeven oogenblik stak een bejaarde vrouw, inwoonster dier gemeente, met haar kleindochter den rijks straatweg over. Blijkbaar heeft zij de auto niet gezien met het-gevolg dat zij door het motorrijtuig, dat bestuurd werd door iemand uit Barneveld, werd gegrepen; zij werd eenige meters meegesleurd waarna de auto tegen een boom opreed en totaal vernield werd. Dr. Donker uit Soest was spoedig ter plaatse en constateerde bij het slachtoffer een beenbreuk en eenige zeer ernstige in wendige verwondingen. De vrouw is in zorgwekkenden toestand naar haar woning vervoerd. Gistermiddag geraakte op den straatweg nabij Santpoort de motorrijder van der A. genaamd, wonende te Amstelveen, toen hij met een zeer groote snelheid rijdende, voor een autobus moest uitwijken, het stuur kwijt. De motor sloeg eenige malen over den kop en de bestuurder kwam zoodanig te recht, dat hij bewusteloos werd opgenomen. In zorgwekkenden toestand werd hij na voorloopig verbonden te zijn per ziekenauto naar het Anthoniusziekenhuis te IJmuiden overgebracht, waar werd geconstateerd, dat zijn beide armen en een zijner beenen wa ren gebroken. Bovendien bekwam hij een ernstige hersenschuddingen een sleutel- beenfractuur. 1 Gistermiddag wilde een motorrijder uit Rotterdam, B. S. een café bij de Hakkelaars- brug te Muiden bezoeken, waartoe hij zijn motor op den weg keerde. Uit de richting Muiden kwam met groote snelheid een an dere motorrijder aangereden, eveneens een Rotterdammer en wel de heer H. G., die B. s in den flank aanreed. Deze werd ernstig Eewond en met een gebroken onderbeen op- gnomen. De duo-rijdster kwam met den schrik vrij. D- G. bekwam vrij ernstige kneuzingen «Tenals zijn duorijder. A Dr. Smits uit Muiden verleende de eerste geneeskundige hulp. Per Roode Kruis-auto uit Weesp zijn de drie gewonden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd, waar zij ter verple ging zijn opgenomen. Te Mierlo heeft een motorongeval plaats gehad. Bij het verlaten van de tram pas seerde juist een motorrijder, waardoor een zekere J. alhier aangereden werd en een dubbele beenbreuk opliep. De getroffene, die vader is van een groot huisgezin, werd naar het gasthuis te Helmond vervoerd. Gisteren zijn door het buitengewoon drukke verkeer op den Rijksstraatweg Arn hemUtrecht nabij de Klomp eenige ver keersongevallen gebeurd. Een motorrijder uit Doorn kwam met een wielrijder in bot sing. De wielrijder werd in bewusteloozen toestand naar huis vervoerd, terwijl de mo torrijder met een zware schedelbreuk per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd werd Zijn toestand is hopeloos. Ook werd een motorrijder uit Veenendaal door een hem achteroprijdende auto gegre pen. De motor werd vernield. De bestuur ders kwamen met den schrik vrij. Gisteravond kwart over twaalf had in Den Haag een ernstige aanrijding plaats met een der bussen van lijn R deT H. T. M. Komende van het station Hollandsche Spoor reed de bus met zeer matige vaart de helling van de Wagenbrug in de richting Wagen straat af, toen op het laatste moment, on danks de signalen van den chauffeur, een ongeveer 50-jarig heer den straat trachtte over te steken. Een aanrijding was onver mijdelijk De voetganger werd door den bumper gegrepen en ruggelings tegen den grond gesmakt. Ondanks krachtig remmen kwam het rechtervoorwiel nog zoover over het lichaam van den man dat hij slechts door terugrijden bevrijd kon woiden. Hij bleef bewusteloos liggen en moest door den Eersten Hulpdienst worden weggehaald. Uitwendig scheen hij geen letsel te hebben bekomen docht men vreest voor zeer ern stige inwendige kneuzingen. Den chauffeur treft geen schuld. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. Op eersten Paaschdag is aan de Oude Leede onder Pijnacker een geladen melk- auto van de Mij. „De Hanze" te 's-Graven- hage, die moest uitwijken voor een andere auto in den lossen bermkant weggezakt, met het gevolg dat het voertuig over den kop sloeg en in de vaart langs den weg terecht kwam. De chauffeur werd met moeite gered. De inhoud van de melkbussen ging verloren NA HET TRAM-ONGELUK TE ROTTERDAM. Procesverbaal tegen den bestnnrder. Naar aanleiding van het onderzoek, dat de politie heeft ingesteld naar de oorzaak van het tramongeval op den Bergweg te Rotterdam, waarbij een scholier werd ge dood en een jong meisje ernstig werd ge wond, heeft de politie termen gevonden te gen den bestuurder van de tram proces-ver baal op te maken. Het onderzoek heeft na melijk uitgewezen dat de wissel volkomen in orde was. VERDUISTERAAR IN T GROOT De recherche te Nijmegen heeft een man aangehouden, die in korten tijd kans zag, 25 rijwielen en een motorrijwiel in huur koop te ontvangen en deze na betaling van den eersten termijn te gelde te maken. Ver dere betalingen bleven achterwege. De man zal wegens verduistering vervolgd worden. BRAND. Te Ten Boer (Gr.) ontstond, vermoede lijk door kortsluiting, brand in de schuur van de boerderij van den landbouwer J. Slokje aan den weg naar St. Annen. Het woonhuis werd weldra door het vuur aan getast. De bewoners konden zich bijtijds in veiligheid brengen. Toen de handbrandspuit ter plaatse verscheen kon men weinig tegen de vuurzee uitrichten. Daar het belendende perceel gevaar liep besloot men de hulp van de Groningsche brandweer in te roepen. Deze verscheen tegen half drie met een motor- brandspuit. Met drie 9tralen werd zij de brand meester. De boerderij brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. MET EEN MES GESTOKEN. Vechtpartij te Rotterdam. De Schiedamschedijk te Rotterdam is gis ternacht, volgens „De Crt." het tooneel ge weest van een ernstige vechtpartij, die als zoovele daar haar oorzaak vond in een verbroken liefdesbetrekking. De 29-jange P. B. liep met de 31-jarige mej. T v. d. G., die bij hem inwoont, huis waarts. Plotseling kwam uit het donker een man te voorschijn, die met een geopend knipmes zwaaiend, op B. toesprong. Onder bedreiging, dat hij er een eind aan zou maken, trachtte de aanrander B. enkele steken toe te brengen. Mej. v. d. G. was eerst hevig geschrok ken, doch spoedig beheerschte zij zich en had den moed den man van den rug van haar vriend af te trekken. Deze en den aan valler, de 38-jarige F. B., waren weldra in een hevig gevecht gewikkeld, waarbij harde klappen vielen. Beiden raakten ernstig ge wond. P. B. werd een stuk boven het linker oog weggebeten, terwijl van F. B. het geheele gelaat ontveld was en hij uit enkele hoofd wonden hevig bloedde De aanvaller, die wel bemerkte, dat hij het onderspit zou moeten delven, zag kans weg te komen en rende als een krankzinnige het politiebureau in de Groote Pauwensteeg binnen. Verscheidene agenten waren noodig om den woesteling te overmannen. Nadat hij eindelijk verbonden en eenigszins gekal meerd was, kon hij ter verdere behandeling naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel ge bracht worden Hierna is hij aan 't bureau Groote Pauwensteeg in bewaring gesteld. Uit het onderzoek is gëbleken, dat F. B. vroeger samenleefde met mej. T. v. d. G. Hij moest echter twee jaar in de gevangenis doorbrengen, gedurende welken tijd mej. v. d. G. niet op hem wachtte, maar met P. B. ging samen wonen. B. was pas Zaterdag j.l. uit de gevangenis ontslagen. GEVAARLITKS HAARWASSCHING. Een 28-jarige juffrouw, wonende in de v. Swindenstraat te Den Haag heeft, toen zij haar haar waschte met petroleum-aether, ernstige braifdwonden aan hals, hoofd en handen bekomen. De Geneeskundige Dienst bracht haar naar het ziekenhuis. Haar toe stand is niet levensgevaarlijk. AUTO'IN BRAND. Alleen twee reservebanden nog over. Eergistermiddag circa half vijf kwam de heer van G. met zijn auto uit Schijndel. Even voorbij Den Dungen geraakte zijn ben zinetank in brand. De benzine vloog circa 15 meter de lucht in. De heer van G. kon zich nog tijdig uit de auto redden. In korten tijd was de auto geheel uitgebrand. Niets als twee reserve banden konden gered worden. DE INBRAKEN TE UTRECHT. Dnitsche daders? Den laatsten tijd komen er in Nijmegen weer herhaaldelijk inbraken voor, zonder dal de politie eenigerlei spoor van verdach ten kon ontdekken. Het vermoeden bestaat dat Nijmegen als grensstad voor Duitsche individuen een gunstige gelegenheid biedt om af en toe hun slag te slaan. Men vermoedt, dat deze Duitschers in Nijmegen handlangers hebben, die hun den weg aanwijzen en de meest geschikte plaat sen aangeven. Dadelijk na de daad verdwij nen de heeren weer over de grens. Tot nu toe hebben zij nog nergens een groote slag geslagen, ofschoon zij al in verschillende belangrijke kantoren en magazijnen zijn weten door te dringen. De politie blijft een uitgebreid onderzoek instellen. „M.m." ONTPLOFFING IN EEN KELDER. Te Amersfoort ontplofte in den kelder der drogisterij van A. v. d. Weg aan de Lange- straat een kist met kippenringen van cellu loid, waarschijnlijk door het werpen van een brandende sigaret of sigaar door het kel dergat. Met het oog op den gevaarlijken inhoud van het perceel rukte de geheele brandweer uit. De vlammen, die reeds hoog op sloegen konden gebluscht worden door handblusch- apparaten. TE DE KAAG is Zaterdag van de werf Akerboom en van der Lent voor rekening van de General Leonard Wood te water gelaten het jacht „General Wood". De echt- genoote van den Amerikaan schen gezant, den heer Diekema verrichtte de plechtigheid. Het jacht is bestemd voor de leprozenbestrijding in Amerika. TE DEURNE (N. Br.) is in het geboortehuis van mevr. Noordewier Reddingioa een gedenksteen onthuld door mr. van Lanschot, burgemeester van den Bosch, ge legenheid van den 6östen verjaardag van mevr. Noordewier Redcfingius. Het oogen- bhk der onthulling.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5