71ste Jaargang DINSDAG 22 APRIL 1930 No. 21502 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per rejei toot advertentiëD uit Leiden en plaatsen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bi) Tooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso Tolgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per poet f. 2.35 portokoeten. 70.18 „0.18 Olt nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van T. C. J. den Hollander om vergunning tot het oprichten van een kaasmakerij in het perceel Kooihof No. 31, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K. No. 3382, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 22 April 1930. 8852 DE LEIDSCHE HOUT. Ieder, die Leiden kent (en wie doet dit niet) weet dat deze historische stad een op vallend eigen cachet draagt. Ik geloof dat als burgemeester van der Werff nog eens zijn oude veste zou kunnen komen bezoeken, hij er zich geen vreemdeling zou voelen, zoo weinig is het kenmerkende van de stad in den loop der eeuwen aangetast. Het is te hopen dat toekomstige stadsbe stuurders zullen begrijpen, dat dit karakter vaste, dit bijzondere van Leiden groote waarde heeft en dat steeds bij alle maat regelen, die voor de stadsuitbreiding moeten worden genomen, voorkomen dient te wor den, dat dit karakter verloren zou gaan. Want zou men het sterk aantasten, bijv. door demping van grachten, door ingrijpende doorbraken in de oude stadskern, dan ver nielt men het grondplan van deze oude ves ting, een plan, dat nog voor het tegenwoor dige geslacht kan dienen als een prachtig voorbeeld van stedebouw in zeer moeilijk terrein een plan waarbij op geniale wijze gebruik is gemaakt van ons lage polderland,- met de zich daarin bevindende waterwegen. Helaas hebben latere geslachten de prach tig doordachte waterwerken in Leiden niet altijd begrepen; hebben zij veranderingen aangebracht, die tot gevolg hebben, dat op vele plaatsen de doorstroom in g en waterver- versching niet meer behoorlijk functioneert. Dat is erg jammer, want nu maakt de stad hier en daar wel eens den indruk van onrein heid. Vermoedelijk zou burgemeester Van der Werff zich bij zijn verondersteld bezoek aan dezen indruk ten aanzien van de grachten niet kunnen onttrekken, al zou hij waarschijnlijk over het onderhoud van stra ten groote verbetering bij zijn tijd moeten erkennen. Wat hem echter wel 't allermeest zou treffen, is het enorme verkeer van tegen woordig. In dit opzicht moet het verschil met vier eeuwen geleden ondenkbaar groot zijn. Wat moet het in de 16e eeuw in deze stad heerlijk rustig geweest zijn langs de vestingwallen, en hoe goed kunnen we ons nu voorstellen, dat de bewoners van toen de Breestraat inderdaad als een breede straat hebben gevoeld. En nu! Het verkeer in Leiden, door Lei den en van en naar Leiden is ontstellend. De oude stille grachten en singels zijn auto wegen, de landelijke wegen naar buiten snelverkeerswegen. De rustige wandelwegen van vroeger zijn er niet meer. Overal be dreigen u de modderspattende en stofopwer- pende vehikels. De oude Leidenaar, die zijn stad liefheeft en haar dus niet wenscht te verlaten, trekt naar den buitenkant, waar die bezwaren minder gelden en waar hij voor 't gemis van singels en begroeide grachten vergoeding vindt door ruim uit zicht en het genot van een tuin. Anderen verlaten de stad en gaan zich vestigen in hooger gelegen gemeenten. Wat erg jammer is, omdat zij daardoor niets bijdragen tot de oplossing van 't vraagstuk. Te meer geldt dit voor hen, die in Leiden hun geld ver dienen en van wie dus redelijkerwijs zou mogen worden verwacht, dat zij in de eer ste plaats zouden meewerken om de stad vooruit te brengen. Weggaan is zeker een gemakkelijke wijze om het voor zich zelf beier te zoeken. In de stad blijven en aan verbetering meewerken zal veelal grootere bevrediging schenken en staat zeker op hooger plan. In dit licht bekijke men het initiatief van eenige goede Leidenaars om den Leidschen Hout te stichten. Hier gaat het niet alleen om een wandelbosch Wij moeten deze prachtige daad beschouwen als een eerste Poging om de burgerij weer rustige wandel gelegenheid terug te geven, te zorgen, dat nan de uitbreidende stad haar oude bekoor lijkheid worde terug gegeven, zoodat de Leidenaar van straks nergens liever zal wonen dan in zijn eigen stad. In deze ge dachte ligt een groot algemeen belang opge goten, een stadsbelang, dat ook door het stadsbestuur als zoodanig wordf gevoeld. De gemeenteraad heeft dit getoond, door aan het Fonds voor aanleg en onderhoud van ^Wandelparken, de benoodigde gronden af te B*aan en door mede te werken aan de vast stelling der statuten, waarbij bepaald is, dat er een innig veiband zai bestaan tusschen dit particuliere fonds en de gemeente. Ver ondersteld mag dus worden, dat het in de bedoeling ligt, geleidelijk naar uitbreiding yan rustige wandelterreinen en wandelsin gels te streven. Met dit doel voor oogen, streve men naar een doorgaande rustige boschstrook, die Leiden met Warmond veibindt, zoodat op den duur een Leidsche Hout de verbinding vormt tusschen de sterk bebouwde stads kern en het landelijke natuurschoon, een verbinding tevens van Leiden met zijn be roemde watersportgebieden: de Meren. Maar behalve voor meer wandelterrein, zal ook voor uitbreiding van sportterrein moeten worden gezorgd. Reeds werd daar toe een plan ontworpen voor een terrpin naast dat van den Leidschen Hout gele gen B en W. droegen den ontwerper van het L.H plan op om beide plannen in één harmonisch plan te vereenigen. Zoo is er dus nu ook reeds een plan voor sportter reinen, waarvoor echter door den Gemeente, raad nog geen besluit tot uitvoering werd genomen Men is nu met den aanleg van „De Leid sche Hout" bezig. Het werk wordt uitge voerd met werkeloozen van de Gemeente Leiden, wat op zich zelf reeds een voordeel is voor de stad, vooTal om zijn sociale be te eke nis Door een systeem van goede lei ding. gepaard aan individueel contact, waar bij^ vooral het zoeken naar de meeste ge schiktheid voor bepaald werk van belang is. werden er zeer bevredigende resultaten bereikt en konden reeds meermalen arbei ders in particulier bedrijf wordpn herplaatst Er is daarbij een innige samenwerking tus schen de directie van den socialen dienst der stad en van Den Leidschen Hout. Vele arbeider'- zijn rpeds bekwame grond werkers geworden, want het grondwerk in den polder, die uit zware klei bestaat is niet gemakkelijk. Er moeten 9looten en vij vers gegraven worden, en paden en wegen opgehoogd, grond gespit, smalspoor geschift, kortom het is een echt polderwerk, dat in den beginne van ongeschoolde krachten groote inspanning vereischt. De eerste we ken hebben zij hel dan ook zwaar te ver antwoorden vooral zij, die lang werkeloos gewee9l zijn. Langzamerhand woTden de spieren echter aan den arbeid gewend, de eetlust en gezonde slaap worden sterker, de kleur komt door 't werken in de buiten lucht terug, opgewektheid en arbeidslust nemen de ptaats in van moedeloosheid en zucht tot „kankeren". Dp vrouw thuis heeft een veranderden man gekregen, die minder moppert, minder bezwaren heeft, dus een prettiger levensgezel voor haar is. Want op de Leidsche Hout moet er gewerkt worden; een slappe vindt het wel eens te veel. maar van de flinke arbeiders worden daarover nooit klachten vernomen. De Leidsche Hout ligt tusschen den Rijns- burgerweg, den Maredijk en den Warmon- derweg. dus op de grens van Oegstgeest. Het terrein bood nogal moeilijkheden voor aanleg van een wandelbosch, zooals dit trouwens met elk terrein rondom Leiden het geval zou zijn geweest De helft er van bestaat uit zand, de an dere helft uit zware klei. Het eerste ge deelte ligt buiten, het laatste in den polder. Het zandgedeelte bleek zomers sterk uit te drogen, en in den natten tijd veel te nat te zijn. De klei bleek bij onderzoek zeer slecht waterdoorlatend. zoodat na regen het water dagenlang op den grond bleef staan. Door een weldoordacht slootenstelsel. waar bij waterinlaat en regelmatige afvoer mo gelijk is werden de waterbezwaren over wonnen en omgezet in voordeelen voor het gebruik van het bosch en voor den toekom- stigen plantengroei Wat deze laatste betreft zal er gestreefd worden naar een beplan ting, die zooveel mogelijk in harmonie is met de streek De landschapsarchitect de heer K. C. van Ne*, te Apeldoorn, ontwerper en uitvoerder der plannen, beeft daartoe, evenals hij dat steeds gewoon is. vooraf een 9tudie eemaakt van de. vegetatie der om geving Hij stelt zich op het standpunl dat de mensch zijne werken moei aanpassen aan het bijzondere karakter van het land schap. waarin hij die werken uitvoert Vrijdag. 22 November heeft burgemees ter van de Sande Bakhuizen tevens voot- zifter van het Fonds, den eersten boom ge plant. bij welke plechtigheid met dank baarheid gememoreerd werd den steun, die vele Leidenaars reeds hadden verleend en waarbij de hoop werd uitgesproken, dat nog velen zich geroepen zouden gevoelen verdere medewerking te verleenen en daar van te doen blijken aan den energicken secretaris-penningmeester, den heer B F. Krantz te Leiden. Sinds werden er op de gedeelten, die planlklaar waren, reeds vele jonge boomen en heesters geplant. Zoo'n jonge aannlan- ting lijkt in den aanvang nog weinig op een „Hout" Daarvoor is tijd noodig en groei kracht Beide zijn echter in voorraad. De grondsoort is goed en de oude stad Leiden is nog jong en levenslustig. Zij zit wel voor vele moeilijkheden, maar niemand zal ont kennen dat deze niet flink onder oogen worden gezien. MANDOLINE-CONCOURS „KREBUSTLIPO" In alle opzichten geslaagd. Het zesde nationaal groot mandolinefeest, georganiseerd door „Krebustlipo" in de Stadsgehoorzaal op den Tweeden Paasch- dag is in elk opzicht geslaagd. Den ganschen dag heerschfe voor en in het gebouw een groote drukte. Van alle kanten waren de vereenigingen opgekomen, om hun krachten te meten: de jury heeR een zware taak ge had! Niet minder toch. dan van '9 morgens negen tot 's avonds laat, moesten de muzi kale rechters aan den arbeid zijn! De organisatie was in uitstekende handen: de g3ng van zaken verliep over het algemeen in een vlot tempo. Menige uitstekende uit voering viel te beluisteren. Het was dan ook voor de organiseerende vereen een mooie dag. waarvoor een woord van hulde past! Wegens tijdgebrek moesten de nummers, welke „Krebustlipo" buiten mededinging zou spelen, vervallen Deze vereeniging zal ech ter op den avond der prijsuitreiking 24 Mei a.9. in den Foyer der Gehoorzaal optreden. Het concours werd geopend dooT een rede van den voorzitter van „Krebustlipo" den heeT J W. Harting. Deze heette de vele deel nemende vereenigingen hartelijk welkom, alsmede de leden- van de jury. Hij wees er op. dat een 25-jari«g jubileum voor een man dolineclub wel een unicum mag heeten. voor zoover hem bekend is zulks nog nimmer ge beurd. Hij hoopte, dat dit concours zou mo gen bijdragen tot veredeling van het man- dolinespel en eindigde met een woord van dank te brengen aan den heer Lispet, uit gever van ..de Mandnlinegids" voor dien? medewerking bij de organisatie van het con cours. Tevens dankte hij de vele schenkers van medailles, in het bijzonder H. K. H. Prinses Juliana: Hierna verklaarde spr. het concoujs voor geopend, terwijl hij den deel nemers een groot succes toewenschte. Vervolgens traden de1 vereenigingen in het strijdperk. Zij speelden- met veel enthou siasme en spanden allen hun uiterste krach ten in. om een zoo goed mogelijken indruk te maken. Het resultaat van hel geslaagde concours laten wij hieronder volgen: 3e Afdeeling- 1 Mandolineclub „Arion", 's-Gravenhage, 2e prijs, 1$9 punten. 2. Mandolineclub ..Animato", Naaldwijk, 3e pr., I66V2 punten. 3. Afd v. d. Speeltuinveieen. „Plan West". A'dam 2o pr.. 198p. 4. Kinder-Mandolineclub „Tyroline", Am sterdam. Ie pr 216 p. 2e Afdeeling: 1. Chr Mandolineclub „Mar- jacof". Ivoiden 2e pr.. 168 punten 2. Mandolineclub „Kunst voor Allen". Den Haag. 3e pr.. ICS1/? p. 3. Mandolineclub „Sans Parolus", Scheve- ningen. 2e pr 192 p. 4. Utrechts Mandoline-Gezelschap ..Con- doni Musicals". Utrecht. Ie pr.. 237 p. 5 Mandolineclub „Ardïto". Amsterdam, le pr.. 2281/* p. 6 Mandolineclub „V I O S(Vooruit gang Ts Ons Streven), Brielle, 2e pr.. 197 p. 7 Chr Mandolineclub ..Semper Florens". Zwolle, le dt 233 p. 8. Chr. Ver Residentie Mandoline Orkest, Vs-Gravenhage. 2e pr1681/* p. 9. Afd v. d Speel tuinvereen. ,Het Spaarndammerkwarlier .Congracia". Am sterdam. 2e pr.. 1811/* p. 10. Mandolineclub „Volharding". Onder- afd C J M .Onésimus". Rotterdam. 2e pr. 184*/* p. 11. Mandolineclub „Ons Genoegen". Wes tenholte (bij Zwolle), le pr., 225 p. le Afdeeling: 1. Aventia's Kinderclub. 's-Gravenhage, 3e prijs, 1491/* punten. 2. Room9ch-Katholieke Rotlerd. Mando lineclub, Rotterdam, le pr.. 2101/* p; 3 Het Lyrisch Mandoline Kwartet, 's-Gravenhage le pr., 234 p 4 R. K. Mandolineclub „E. A. D. G." (Eerst Arbeid Dan Genoegen), Amsterdam, le pr2091/* p. 5 Mandolineclub „Semper Crescendo' Den Hasi. le pr., 2381/* p. 6 Politie Mandoline-vereeniging „Door -Eendracht Saam Verbonden". 's-Graven hage. 122 p Afdeeling uitmuntendheid: 1. Haagsch Mandoline Orkest ..Kunst en Genoegen". 's-Gravenhage, le pr.. 210 p 2 's-Gravenhaagsche Kinder Politie Ver- eeniging Oefening Baart Kunst". 's-Graven hage le pr.. 2341/* p. 3 Mandoline-Gezelschap ..Willen is Kun nen". 's-Gravenhage. le pr.. 254 p.. en eere- prijs. t 4. Mandoline-Gezelschap „Aventia" 's-Gravenhage. 2e pr 190 punten. Na afloop vond de voorzitter nog gelegen heid een sluitingswoord te spreken. Een da verend applaus weerklonk als waardeering voor het werk der jury en de uitstekende organisatie van de jubileerende vereeniging. Het was voor de tallnoze aanwezige mando line-liefhebbers een gedenkwaardige, in spannende, maar heerlijke dag! BOLLEN-PASCHEN. De drukte geenszins overweldigentL Zooals wel te verwachten was, hebben Zondag en gisteren duizenden in den lande huis en haard verlaten om een bezoek te brengen aan de bloeiende bollen-velden tusschen Leiden en Haarlem. Helaas werkte het weer er niet toe mede om nog meerderen naar buiten te lokken, sombere regenluch ten dreigden gedurig; nijdig-koude windvla gen bliezen over de vlakten en maakten, dat velen de kachel nog eens extra opporden inplaats van met de heele familie er op uit te trekken om mede te genieten van de schitterende schoonheid onzer onvolprezen bloemenvelden. Wel was het druk op de wegen en vooral automobilisten waren in grooten getale op gekomen. maar zoo overstelpend als h*t andere jaren wel eens op Paasch-Maandag pleegt te zijn was het dit jaar niet Het was evenwel interessant aan de hand van het boekje .Waar hoort deze auto thuis?" (uit gave A. N W. B.) het autoverkeer op de Paaschdagcn na te gaan. Op den eersten Paaschdag was het internationale veikeor drukker dan op den tweeden dag; wel wa ren er nog vele Duitsche en Belgische wa gens op den weg. ook nog wel Fransche. maar de Deensche en Zweedsche bleven tot een enkelp beperkt. Wij telden auto's uit 13 landen. Uit ons eigen land waren alle pro vincies vertegenwoordigdop den morgen van den eersten Paaschdag om 10 uur reed er al een Groningsche over de Hoogewoerd; hoe laat zou die vertrokken zijn? Gevulde bussen kwamen o.a uit Arnhem. Dordrecht. Dubbeldam, Geldermalsen en Asten. Uit Indië noteerden wij een auto uit de Preanger- regentschappen. Uit het buitenland zagen wij er uit Stockholm, Kronoberg. Malmö (Zweden); Oslo. Akershus (Noorwegen); Kopenhagen. Odense. Svenborg (Denemar ken); Berlijn. Sleeswijk-Holstein, Oldenburg, Westphalen. Dusseldorp. Rijnprovincie, An- halt. Brunswijk, Hamburg, Mecklenburg- Schwerin. Hessen (Duitschland)het Saar- igebied; Bazel, Zürich (Zwitserland); Boeda pest (Hongarije): Parijs, Seine-depaitement, Douai, Mayenne. Ardennen, enz. (Frankrijk); Londen. South-Shields. Hastings. Hertford shire (Engeland); uit Luxemburg en zeer vele uit België, waaronder verschillende touringscars uit Antwerpen; ook uit Duitsch land waren groote gezelschapswagens ge komen. Tot slot een klein drama in drie bedrijven: bij den spoorwegovergang bij Sassenheim zagen wij hoe een Engelsch auto'tje het op gaf; bij het Groene Kerkje kwam het ons, voetgangers, we^r voorbij, thans getrokken door een XI -H3e bedrijf: de hij en de zij uit de Engelsche auto wandelden gearmd over den Rijnsburgerweg. richting Leiden. Ook bij de spoorwegen heerschte niet do gebruikelijke ouderwetsche Paaschdrukte. Zondag was het zelfs bijzonder stil en ver schillende extra-treinen vielen dan ook weer uit. Gisteren was het drukkeT-. er wa ren 35 extra-treinen ingelegd, hetgeen een vlot vervoer natuurlijk zeeT in de hand werkte, maar aan den anderen kant bij onzen beruchten overweg een nog grootere stagnatie dan gewoonlijk in het rijverkeer tengevolge had. De politie was den geheelen dag ijverig in de weer om orde in den chaos te scheppen en slaagde daarin volko men. Dat niettemin de file wachtende auto's af en toe angstwekkende proporties aan nam. spreekt vanzelf Het oude stoomtram- mefje vervoerde meer passagiers dan men van een vehikel van die capaciteit zou mo gen verwachten en de autobus-ondernemer door de bollenstreek had schier geen mate riaal genoeg om al die drommen kijklusti- gen naar Bloemenland te verplaatsen. Ook de N. Z H. en H. T. M. maakten goede zaken. Tegen den avond, toen alle Paaschgan- gers huiswaarts keerden, werd op alle sta tions een ru9h op de treinen ondernomen. Vooral op de lijn LeidenWoerden was het hijzonder druk. zoodat aan den-trein, die om 20.32 vertrekt nog ex tra-rij tui gen moesten worden aangehaakt En desondanks bleef er plaatsgebrek Ook de andeTe treinen waren overvol Niettegenstaande het grool aantal treinen liep de dienst vlot en werd weinig vertraging ondervonden. Alleen de laatste trein uit Utrecht kwam een uur te laat bin nen tengevolge van het wachten op aanslui ting te Woerden Op de perrons waren zwarte borden geplaatst, welke de dienst regeling aangaven Onze correspondent te Sassenheim meldt nog het volgende- Hoewel het len Paaschdag geen erg aan lokkelijk weer was kwamen toch velen van de kleuren en geuren der bloemenvel den genieten. Vooral auto's waren tegen woordig. doch overdruk was het niet. Tweeden Paaschdag was het weer iels gunstiger en repds vroeg kwamen talloos velen per fiets tram. autobus of auto naaT de bollenstreek Een pnkel voertuig getrok ken door een paard zocht zich een weg door het gewirwar der diverse vervoermiddelen. Door de politie werd het verkeer op uitmun tende wijze geregeld. Dit was geen gemakke lijke taak. doch zonder ongevallen is het verkeer gaande gehouden, al stond de zaak BINNENLAND. Het Paaschcongres der S_DJLP. te Gro ningen (3de Blad). Wordt de communistische groep-Wijnkoop opgeheven? (Binnenland, 3de Blad). Ongevallen op den weg; meerdere personen gewond (Gemengd, 2de Blad). Na het tramongelnk te Rotterdam; de be* stuur der aangehouden (Gemengd, 2de Blad). Jaarvergadering van de Vereeniging van hoofden van scholen (Kerk en School. 1ste Blad). De Alg. Ned. Zuivelbond heeft de regee ring gevraagd een. verbod uit te vaardigen om boter en margarine te mengen (Land en Tuinbouw, 3de Blad). BUITENLAND. De Londensche VlootconJerentie is heden gesloten (Buitenland en Tel., 1ste Blad). Bloedige botsingen met communisten in Leipzig en Praag (Buitenl. en Tel., le Blad). Engelsch-Chineesch verdrag over Wei-hai- Wei (Buitenland, lste Blad). Mussolini opent den Nationalen Raad. (Tel., lste Blad). Noodlottige gevangenisbrand in Amerika. (Buitenl. Gem. 2de Blad en Tel., Isle Blad)« wel eens een 10 minuten stop, om de Tey- lingerlaan te ontlasten. Al was het dan niet zoo druk als vorig jaar, velen hebben van de drukte, geprofi teerd en iets extra's verdiend. Onze correspondent te Wassenaar schrijft: Op den tweeden Paaschdag is het bijzon der druk geweest vooral langs den Rijks straatweg de sleutel naar de bloembollen- velden. Duizenden en nog eens duizenden auto's passeerden den weg. Gevolg dat er zoo nu en dan nog al eens opstoppingen ontstonden. Vooral bij het viaduct was het in den namiddag enorm. Twee lange rijen auto's samen over een afstand van wel haast 1 K.M. achter elkaar. De verkeers politie had de handen dan ook overvol. Ongelukken kwamen evenwel niet voor. Uit Hillegom schrijft men ons, dat het bezoek aan de bloemenvelden dooreen ge nomen tegengevallen is. omdat de verwach ting te groot was. Op den Eersten Paaschdag was het niets meer dan normaal druk. Op den Tweeden Paaschdag zijn wel is waar duizenden door het zonnetje in den morgen verlokt per trein, bus. auto en fiets hier heen te komen, zoodat het dien dag zekeT zeer druk was. vooral door de aulo'9, maar die ééne dag kon niet meer beantwoorden aan de hooggestelde ver wachting die men hier van de Paaschdagen had! De tram reed Maandag met versterkte treinen, die tot laat in den middag steeds volgepropt met passagiers zaten. De politie had de handen vol om het verkeer te Tege- len. Onregelmatigheden kwamen niet voor. „KERK EN VREDE". Men schrijft ons: Vrijdag a.s. hoopt de heer Fedde Schuier, Geref. onderwijzer aan de Chr. School te de Lemmer, die om zijn Christen-antimilitaris tisch streven door het plaatselijk schoolbe stuur is geschorst, voot bovengenoemde ver eeniging in het Nutsgebouw te snreken over: „Niet om vrede te brengen. maaT het zwaard". Men zal zich herinneren dat dezer dagen een door 55 orthodoxe predikanten onderteekend geschrift aan de Commissie van Beroep, die over de kwestie-Schurer zal hebben le oordeelen. is gezonden, waarin zonder eenig voorbehoud zijn houding wordt goedgekeurd. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit Blad. HANDELSREGISTER 1 KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Wed. A. van der Wal geb. C. de Bruin, Regentesselaan 12, Oegstgeest. Aannemers bedrijf in hoofdzaak onderhoud wegen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1