UIT DE OMSTREKEN. OVERZICHT KAASMARKTEN. RADIO-PROGRAMMA. TER-AAR. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, zoon van Pieter Adr Hoogervoret en G. den Haan Huberts Gerarda Theresia, d. van A. Poel- Tijk en E. A. Heemskerk. Overleden: Maria Johanna Keulljee ong. li jaar. Ondertrouwd: q. J. de Rijk 25 jaar van Leimuiden .en Anna Zevenhoven 29 jaar van hier. K. van Harten 25 jaar van hier en G. de Bruijn 25 jaar van Woubrugge WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Qeiiingspercentage 2'/. - Aankoop perceel van Joh, Heemskerk. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester, den heer Bod- dens Hosang. Afwezig de heer De Vette. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen van de vorige vergade ring werden gelezen en onveranderd vast gesteld. Medegedeeld werd o.a. dat is ingekomen een verzoek van de afd. Woubrugge van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" tot het verleenen eener subsidie. Dit verzoek werd in handen gesteld van B. en W en dat de 'lieer en mevr. Marx—Zandstra het bijzonder fraaie portret van wijlen dr. Comrie der ge meente in eigendom hebben aangeboden ten einde dit in de gemeente-verzameling te plaatsen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd deze schenking dankbaar aanvaard en zal den schenkers den dank der gemeente worden betuigd. Aangeboden werd daarna een afschrift var. het verslag, betreffende de verbetering der volkshuisvesting in 1929, waarna de kohieren verbeterings- en hondenbelasting werden vastgesteld lot een bedrag van reep. f. 112,61 en f.394. Van den heer W. den Hertog te Alphen was bij het gemeentebestuur een verzoek in gekomen hem toestemming le willen verlee nen tot het exploiteeren eener radio-distri- butie-centrale. B. en W. hadden geen be zwaar dit verzoek in fe willigen, doch wenschlen daaraan eonige financieeie con sequenties te verbinden, en stelden daarom voor een verordening vast te stellen voor radio-distributie, welke in concept den raad werd voorgelegd. De heer Tondu wees op mogelijke concur rentie, aangezien ook hier installateurs zijn, die een radio-distributie willen oprichten. De voorzitter merkte op, dat dit geregeld kan worden door b.v. aan een aanvrager een deel van de gemeente aan te wijzen. Z. h. st. werd de verordening daarna aangenomen. Aisnu kwam m behandeling een verzoek van de tentoonstellingscommissie der Al?. Ver. v. Bloembollencultuur, afd. Roelof- arendsveen, om aan de le houden tentoon stelling van afgesneden narcissen een sub sidie te verleenen. B. en W. voelen veel voor inwilliging van het verzoek, omdat steeds meerdere ingezetenen zicb op bedoelde cul tuur gaan toeleggen en een bijdrage als be langstelling voor de ontwikkeling dier cul tuur zeer wel te verdedigen is. De heer Van Ruiten had liever gezien, dat de gemeente een medaille had gegeven; hij wilde niet ge- looven dat de vereeniging zoo noodlijdend is dal zij gesubsidieerd moet worden. Weth. Root verdedigde het standpupt van B. en W. Spr. stelde de tentoonstelling op hoopen prijs. Mei alg. stemmen werd besloten een bij drage van f. 10 te verleenen. Vervolgens werd het heffingspercentage gemeentelijke inkomstenbelasting vaslgesleld. De voorzitter toonde met cijfers aan. dat Woubrugge op belastinggebied, vergeleken mot de omlig gende gemeenten, gunstig staat, doch meende veiligheidshalve het heffingspercentago niet ie moeten verlagen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd z. h. st. besloten het percentage ongewijzigd te laten en vast te stellen op 2'/s. Daarna had de uillofing geldleening plaats. Uitgeloot werd een aantal groot f. 1000 op No. 18. 4 aandeelen elk groot f 200 op de Nos. 36. 48. 63 en 68. en 1 aandeel groot f 50 op No.-84. Bij.de rondvraag bracht de heer Noordam onder de aandacht van B. en W. den slech- len toestond van straat en schoeiing bij de los- en laadplaats, waarna de voorzitter de ■openbare vergadering sloot om over le gaan in geheime zitting. Na heropening deelde de voorzitter mede, dal de raad had besloten het woonhuis van den heer Joh. Heemskerk met de daarachter gelegen gronden aan te koopen voor de som van f. 12 500. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: S. P. Mooren en G. J. Ver- Vleij A. C. de Graaf en A. van Leeuwen L. Vergeer en S van der Salm. Gehuwd: J. C. Verhagen en L. Noordam. Overleden: M. Kroes 69 j. Gedurende het lste kwartaal 1930 is door den Keuringsdienst van Waren Ce Lei den een 15-tal winkels bezocht. In het Labo ratorium werden 30 monsters onderzocht en ter plaatse 394. Wegens ondeugdelijken toe stand werd een monster afgekeurd. HAARLEMMERMEER. Gemeentelijke grondaankoop voor landarbeidershuisjes. Het gemeentebestuur moet voornemens zijn om enkele perceelen bouwland aan le koopen, welke gelegen zijn langs den Kruis weg bij Hoofddorp lusschen den Slolerweg enden Kagertocht met de bedoeling om het ook hier mogelijk te maken, dat arbeiders met toepassing van de gunstige bepalingen van de landarbeiderswet in eigendom ver krijgen een flink perceel tuingrond om daarop een eigen woning te doen bouwen en een eigen bedrijf te stichten. De gemeente kocht enkele jaren geleden meer dan 30 hectaren grond (e Nieuw-Ven- nep en kreeg zooveel aanvragen van de zijde der arbeiders, dat zich daarop reed, een kleine kolonie gevestigd heeft. De lust om op deze wijze wat te bereiken is ook rondom Hoofddorp in de laatste paar jaren zeer sterk toegenomen en langs den Sloterweg en den Aalsmeerderweg en den Bennebroekerweg zijn hier en daar land- arbeiderswoningen gebouwd en wel in hoofd zaak door wie als knecht in een rozenkwee- kerij te Aalsmeer werkzaam zijn geweest. In Hoofddorp en in de onmiddellijke na bijheid daarvan is in dit opzicht niet veel gedaan omdat er van particulieren voor dit doel voor redelijken prijs geen grond te ver krijgen was-, verwacht mag echter worden dat ook nu vele liefhebbers zich zullen aan melden, zoodra de gemeente evenals dit in Nieuw-Vennep is gedaan op billijke voorwaarden grond (e koop aanbiedt, welke voor kleingrondgebruik en rozenculluur ge schikt is. die met natuurlijke en kunstmatige grond- rerwarming bij komkommers onder ptotglaa. Na den middag werd bezocht de uit gebreide kweekerjj „En Toch" te Poeldijk en de bekende komkommer- en pereaken- kassen van de firma Sprensen eo van Stein te Loosduinen. Het was een leerznme dag! De heer H. Wieling» is aangewezen om als plaatsvervangend zwemmeester op te treden. De beplanting der pleintjes bij het huizen-complex „Goed Wonen", is opgedra gen aan de firma Koper te Bennebroek. In den raad waren deze pleintjes meerma len een punt van bespreking. HILLEGOM. Boerderij Moleuzicht. Ten overstaan van notaris D. Lodder al hier is in hotel Sistermans in het openbaar verkocht de boerderij Molenzicht met stal ling en zwarten grond in den Wecrlaner- polder aan de Oosteinderlaan. De drie perceelen afzonderlijk werden niet gemijnd, de combinatie I en II ook niet. De combinatie van het geheel, tezamen groot 3.79 II.A-, staande op f. 15.100, werd ge mijnd en toegewezen aan den heer J, F. Snij ders te Heemstede q.q. voor f. 15.500. Jubileum H. van de Water. Op den feestdag van den heer H. van de Water ter gelegenheid van zjjn 40-jarige dienstvervulling bfl de N.Z.H. is de jueiia. ris te zijnen huize bezocht door den direc teur der trammaatschappij. De directeur schonk de gebruikelijke enveloppe met in houd en deelde bovendien mee, de on derscheiding met de zilveren medaille der Orde van Oranje Nassau. Ook de oorkonde oer Maatschappij van Nijverheid werd uit gereikt aan den jubileerenden oud-machi nist .Het bestuur van liet Jubileumfonds schonk een prachtige bloemenmand; het cadeau zal later aangeboden worden. De vriendelijke trambeambte ontving bo vendien talrijke bewijzen van hartelijke be langstelling. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het Raad huis, iederen werkdag van 78 uur nam. de onderstaande gevonden voorwerpen: Eelastingmerk in etui, opvouwbare duim stok. Aanwezig en te bevragen aan de on derstaande adressen de daarachter vermel de voorwerpen P. Zwagerman, Hofstraat 32, roode cein tuur, A. de Boer, Treslongstraat 8, porte- monnaie met 16 ct.; B. Schniedewind, Ame- rikastraat 7, stang van een auto; J. W. O. Rutten, Meerstraat 62, belastingmerk; P. Heeres, Krochtstraat 9, partm. met inhoud. Zweminrichting. Ten behoeve ran de Gemeente-zwemipr. zijn beka'.vo door de firma Maaskant-Boer- richter Fjjma ook planten geschonken door de firma Gerant Telkamp en Vogee. Blocmcndiefsta'. Het is weer zeo als elk voorjaar; zoodra er snijbare bloemen op het veld staan, ko men er in den nacht liefhebbers voor deze begeerde handelswaar, voornamelijk narcis, ec-n en tulpenbloemen worden gestolen. De bloemisten zijn vooral beducht voor (ie be. schadiging der planten en bollen. Bij de folitte ztjn reeds klachten ingekomen. Excursie naar het Westland. De leerlingen van de tuinbouwcursussen te Hillegom en Lisse hebben onder leiding van hun onderwijzer, den heer W. A van der Wat, per auto een excursie naar het Westland gemaakt. Des morgens werd een bc-zoek gebracht aan de bloemenveiling Hen. selaarsdijk en aan den proeftuin „Westland" te Naaldwijk, waar het gezelschap werd rondgeleid door den heer D. Kers, die in de kassen een en ander demonstreerde over de culturen van fruit en groente, over de proeven met eCectrische belichting in daartoe s pedaal ingerichte kassen en over KATWIJK. Landverhuring. Vanwege de Domeinon werden deeer da- gen eenige perceelen bloembolleugrond ver pacht. De inzet ging eerst in 48 perceelen om deze daarna in vier perceelen te com bineeren. De huurtijd loopt over zes jaren. Verhuurd werd als volgt: Combinatie A groot 4.91.26 H.A., pachtster de firma J. A. v. d. Voort Co. te Sassenheim voor f. 4930 per jaar. Combinatie B gr. 3.87.66 H.A.; pachtster als voren voor f. 3435 per jaar. Combinatie C groot 5.16.64 H.A. voor f.3370 per jaar, pachter de heer C. v. d. f'as te Katwijk. Combinatie D groot 3.66.75 H.A.voer f. 2555 per jaar, pachter de heer C. Parlevliet te Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Adolf Gerard, z. van D. J. Tuin en C. S G Straling Johannes, z van P. van den Oever en A van der Plas Jacob, z. van C. Kuijt en P Brouwer Gerrit, z. van C. de Ruijtcr en H. van Dijk Jan netje. d van A. Hogewoning en A. Spran- gers Jannetje Aaltje, d. van J. van Beelen en A Ouwehand Maria, d van C. vnn d-r Bent en G. Hoek Matijtje. d. van H Ouwe- hand en W. Ros Huig, z. van H. Ouwe- hand en W. Ros Jeroen, z. van J. van Heole en A. Remmelzwaal. Overleden: Leenderl Guijt 70 j. echtge noot van A van der Boon Dirkje Koning 23 j.. d van D. Koning en M. van der Boon Elisabeth van der Zwart 46 j.. echtge- noote van J. H. Verlint Wilhelmina van Klaveren 1 j., d. van W. van Klaveren en J. Varkevisser Leenderl de Kleer gehuwd met H Mulder. Ondertrouwd: A. van Duijvenvoorde en L. Haasnoot J. van der Plas en A. van Duijn A. van den Berg en A. van der Na gel J. H. Fa. Elzink en M. Cats. Getrouwd: A. van Eamond en W. van Rijn G van der Plas en J. van Duijn A de Sterke en C van der Guglen T. van Rijn en M. Kuijt. NOORD WIJK-AAN-ZEE. De heer W. de Ruyter alhier is be noemd tot Ridder in de Orde van den H. Gregorius den Grooten, zulks in verband met hetgeen hij voor Z. Z. Mgr. Teniaa, Fatriarch van Jeruzalem, heeft gedaan. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Christoffeliria, dochter van J. H. Möhlmann en van W. Deen. Elisabeth Geertruida, dochter van H. Warmerdam en van A. de Vos. Gijsberta Maria, dochter van A. M. Belle en van G. Prins. Machiel, zoon van A. v. Es en van J. van Marsbergen. Johannes Leonardus, zoon I van H. A. E. v. Wamel en van A Kusters. Pieter, zoon van G Spaargaren en van E. Roodenburg Rudolphus, zoon van A. v. Pijpen en van J Bloemendal Hen- drika Gaudentia Maria, dochter van P S M. Buschman en van E. Berbée. Gesina Pe- tronetta, dochter van H Hogenboom en van M C. de Hollander Johannes Hubertus, i zoon van Th. Freriks en van F. J. v. d. Horst Ondertrouwd: P. Baartman en T. Ring- nalda. M J H Jansen en C. M. Berg man. L. J. v. Nobelen en A. C. v. Reste ren: Vertrokken: H. Megchelse naar Leiden; M LechnerPsaidl, naar Amsterdam; Q. H Onderwater haar Alphen a. d. Rijn; .1. H Kingma. naar Frankrijk; mej. W. W. Broekers naar Amsterdam; mej. W. van Groen, naar Ouder-Amstel. Gevestigd: B. Kremer, gekomen van Adorp, Julianaslraat 26j K Langeveld, van Heijlhuizen, Stationsweg 36; mej. A. Flip- phi, van Heemstede, Kanaalstraat 113; J. F Hennekes, van Amsterdam, Kanaalstr. 54 A. van Ginhover, van Amerika, Heereweg 473; J. v. d. Weijden, van Sassenheim, 3e Poellaan 5; J. v Pijpen en dochter, van Haarlemmermeer, Julianastraat 65. NOORDWIJK. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsche Leidsche Wagens gestempelde lichte lichte zware (1) (21 (1) (21 (1) (2) (1) (2) (11 f21 If April Oudewafer 58 41 47 f f f f40f40f44f f f f f f 15 April Bodegraven 183 153 207 f f f 40 f 42* f41 f46f f f f f f 16 April Woerden 231 143 216 f 35 f 36 f 38 f 42 f 41 f 45 f f f f f f 17 April Gouda 285 239 283 f f f 40 f 44 f 42 f 46 f f f f f f 15 April Leiden 26 54 75 f 41 f 40 f 46 f f f f f f 133 f 38 150 (1) Zijn de opga/ven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 15-19 April 1929. Verg. Hollandsche Mij. van Landbonw. In Royal vergaderde de afd. Noordwijken O. De voorzitter den heer C. Wassenaar opende en liet de notulen lezen, die onver anderd werden vastgesteld. De bestuursver kiezing die nu volgde had tot resultaat dat de drie aftredende heeren, Jan van Eeden, C de Graaf en Jan van Leeuwen met groote meerderheid werden herkozen. De rekening en verantwoording van den penningmeester de heer Balkeneinde lag ter tafel en werd door de heeren Pennings en Paulus Barn- hoorn nagezien en accoord bevonden. Dank werd gebracht aan den penningmeester voor zijn beheer Er was ingekomen f 382.47 en uitgegeven f 394 33 en dus een nadeelig saldo van f 11.86 Op het spaarbankboekje staat nog f 280 17 Eenige ingekomen stuk ken werden voorgelezen betreffende bestrij ding van den bastaard satijnvlinder en in zake bestrijding mond- en klauwzeer Het i eerste was afkomstig van het gemeentebe stuur en het tweede van het Hoofdbestuur. Besloten werd om ook dit jaar weer een excursie te maken b v naar de Zuiderzee werken Het besluit luidde zóó, dat men wel een excursie zal maken, maar op een Mei-vergadering za! worden bepaald waar heen. Hierna volgde de sluiting. RIJNSBURG. Da prijzen dar winkelweek. In aiwjjking van het oorspronkelijk plan, is door het Winkelweekcomité besloten, de prijstoekenning voor de mooiste etalage niet aan het publiek, maar aan een daartoe ge vormde jury over te laten. Deze jury, bestaande nit de heeren C. H. A. Collee en Van Leeuwen alhier, de heer v. d. Kraan, arcliiteot en v. d. Burg drogist te Oegstgeest, hebben de prijzen toegekend a's volgt: 1. P. v. Delft. 2. Abr. de Moojj. 3. J. P. J. Oosthoek. 4. P. J. Mathöt. 5. P. Ouds hoorn. 6. Joh. Oudwater. 7. J. S3tou. 8. A. Driebergen. Behalve door de deelnemende winkeliers, is door bijna alle anderen, bijzonder veel werk van hun etalage gemaakt, terwijl op een enkele plaats de vlag i3 uitgestoken. Dit, en het besluit van B. en W-, om ge durende de winkelweek de gewone ver plichte sluitingstijd niet te handhaven, ma ken dat ook des avonds de belangstelling voor de winkels en wat te verkrijgen veel grooter is dan anders. In ieder geval zullen de winkeliers met de resultaten van de winkelweek tevreddn kunnen zijn. Uitvoering Chr. Gymnnstielrver. „D.W.S." Dezer dagen gaf de Christelijke Gymna- stiekvereeniging „D.W.S." alhier, instruc teur de heer P. van Dam van 's-Graven- hage, een uitvoering in het gebouw „Flora" De Muziekverecniging „Wilhelmina", on der leiding van den heer J. Smolders, ver leende aan deze uitvoering haar welwillende medewerking. Terwijl de muziek speelde „Voor Nederland" marcheerden de leden der vereeniging, wier aantal in het afge- loopen jaar weer sterk blijkt uitgebreid, door de zaal naar het podium. De heer T. ICralt sprak den wensch uit, dat na het drukke Rijnsburgsche zakenleven, den aan wezigen een kalme, genotvolle avond mocht wachten. Vooraf echter werd gezongen, met begeleiding van de muziek. Psalm 42 vrs 1. Nadat spr. in gebed was voorgegaan, riep hij donatrices en donateurs, alsmede Wet- houder S Schoneveld, als vertegenwoordi ger van het dagelijksch bestuur der gemeen te, een hartelijk welkom toe. Een woord van dank richtte spr tot het bestuur van „Flora" voor het gratis ter be schikking stellen van de zaal, en tot den nieuwen instructeur, den heer P van Dam. Namens de Chr. ouders van de vele jongenr en meisjes der vereeniging, sprak hij de verwachting uit, dat de heer van Dam de lichamen zou doen ontwikkelen, en daarbij de zielen rein bewaren. Hierna werd met de uilvoering aangevan gen, waarhij allereerst de kleine meisjes en jongens gelegenheid kregen, blijk te geven van hun kunnen, de meisjes in springrict- oefeningen, de jongens in vrij oefeningen. Hel eerste nummer werd op zeer verdien- I stelijke wijze, door mej. Rie van Delft, op de piano begeleid, waarvoor haar namens de vereeniging een welverdiende bloemen- I hulde werd gebracht Was uit den aard der zaak het werk der jongeren niet geheel on berispelijk gezien den jeugdigen leeftijd en korten tijd van oefening, waren de prestaties toch van dien aard. dat daarmede vrijelijk op een uitvoering voor den dag kon worden gekomen Hierop volgde een nummer turnen voor heeren, waarbij prachtige staaltjes van kracht en lenigheid werden getoond. Ook de instructeur liet zich hierbij niet onbe tuigd, en wat deze bij paardturnen, maar meer nog aan brug en rek uitvoerde, grenst aan het ongeloofelijke, en gaarne willen wij aannemen, dat onder zulke bekwame lei ding. de Gymnastiekvereeniging een tijd van ongekenden bloei tegemoet gaat. Ook de overige oefeningen voor heeren, vrije aan brug en rek werden op zeer lofwaardige wijze uitgevoerd, waarbij vooral enkele krachten bijzonder uitblonken. Van de groo- tere meisjes vermelden wij nog de brug- oefeningen, en hel Knolszwaaien, door me), van Delft op de piano begeleid met „Am schonen Blauen Donau De grootere jon gen» blonken vooral uit in paardspringen en vrije oefeningen Een grappig nummer was een spel voor kleine jongens, waarbij deze moesten frachten eikaars ballonnetjes, met touwtjes aan de enkels bevestigd, stuk te trappen. Hierom is onbedaarlijk gelachen. De uitvoering werd besloten met een slot. groep, waaraan alle.leden deelnamen en welke onberispelijk werd uitgevoerd, zoodat hiermede veel succes werd bereikt De in structeur mocht een fraaie bloemenmand in ontvangst nemen, met welke welverdiende onderscheiding de aanwezigen door luid applaus hun instemming betuigden. Wij kunnen D W.S geluk wenschen met dezen welgeslaagden avond, van groot propagan distisch nut. De muziekvereeniging „Wilhelmina" zorgde door uitnemende muziek, dat den geheelen avond een vroolijke stemming heerschle Aan het einde der uitvoering sprak de heer T Kralt een woord van dank tot de aanwezige leden van de Chr Turnvereni ging Leiden en Omstreken alsmede tot allen, die door hun medewerking tot hel welslagen van dezen avond hadden medegewerkt Spr. wekte allen op, door handel en wan del, door doen en laten, steeds te trachten Rijnsburg op te voeren Nadat nog gemeen schappelijk was gezongen Gezang 180 vrs I, den Avondzang, eindigde spr. mei dank gebed. SASSENHEIM. De bee* D. L. Aangeenbrug alhier, heeft een beroep ontvangen al» voorganger der Chr. Geref Kerk te Nieuw-Vennep. In verband met den bazaar voor dg T.B.C.-bestrijding zal de wekelijkaohe zit ting van hei Consulatiebureau voor suige. lingenverpleging A-S- Woensdag niet ge houden worden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Johannes Mattheu-, z.7. C J. Faardekooper en W. A. ran Gent Js- coba Margarieta Gerarda, d.v. L. L. Oucto- hoorn en G. K. T. ran Hemart H en driks. d.v. M. Smit en G. Dirksen Ger. hard Jan. z_v. G. J. IJperlaan en M. Rodenburg. Ondertrouwd: J. W. A. SpiegetoaT 30 f. en P. M. van der Meu'.en 24 j. F. J, v. Vliet- 35 j. en A. P. J. Groenewegen 80 j. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Anne Ghilaine Henriette, d.v. 0. Vreede en H. A. H. André de to Porte Adrianos Gjjsbertns Marie, z.v. A. van Rhjjn en P. J. H. van Leeuwen Cornelia, d.v. J. Kraajj en M. C. Schuurman, 1 Ondertrouwd: M. N. W. Smit en E. R. de Cock J. E. Parlevliet en J. W. 0. van Emden. Overleden: MarÜnns Theodores VerhagC, 10 maanden. VOOR WOENSDAG 23 APRIL. Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.} 10.0010.16: Morgenwijding. 12.00—» I.15: Concert. AVRO-Kwintet. 1.16: Uiti zending van de plechtige onthulling van het Juliana van Stolberg-Monument te Den Haag. 2.303.30: Radio Kinderkoorzang 3.304.00: Gramofoonpl. 4.004.30: De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen. Toelichting door Louis Schmidt 4.304.45: Hopman Ton Koot: „Sint Joris en de padvinders". - 6.16—5.30: Gramofoonpl. 5.306.00: Concert uit Café „Moderne" uit A'dam. 6.00: Tijdsein. Daarna: Vervolg concert. 6.30: Vaz Dias: Koersen. 6.307.15: Optreden van Accordeon Ensemble: F. H. Ruscaa en C. Ruscaa (accordeon), W. J< Huner (piano). 7.167.30: Ir. L. C. West- hoff: „Wat is het Bloemenfonds ten bate van ouden van dagen". 7.308.00: Gra mofoonpl. 8.018.30: Joodsch halfuurtje door het kinderkoortje „De Joodsche Stem" m. m, van den voorzanger S. de Jong. - 8.30: Studio-opvoering van „Danaë" (het mysterie des vallenden gouds). Tooneelspel in 3 bedrijven door Louis Schmidt. 10.00 Persber. Na afloop: Gramofoonpl. 12.00: Sluiting. Huizen (1876 M.) Uitsl. NCRV. Uitz. 8.16—9.30: Concert. 10.30—11.00: Zie- kendienst. 11.0011.30: Gramofoonpl. II.3012.30: Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 12.0012.16: Politieber. 12.301.30: Concert. Dameskoortje, Hr. H. Hermann (viool), Mej. Luise Lauenroth (piano en orgel). 1.302.46: Gramofoon- platen. 2.463.16: Lezen van Chr. Lec tuur. 3.163.30: Gramofoonpl. 3.30— 5.00: Concert. Utrechtsch Fluitkwartet. 5.006.00: Kinderuurtje. 6.006.30. D. VV. Okker: „In 1930 op reis met de NCRV.'* 6.307.00: J. B Roelofsen: „Brandge vaar en gevaarlijke gassen". 7.007.45:* Uurtje voor de Rijpere Jeugd. 7.458.00 Politieber. 8 00: Uitz vanuit het Concert gebouw te A'dam. „Die Schöpfung" Orato rium van Jos Haydn Chr. Oratoriumvereen, o 1. v. Hubert Cuypers. Solisten S. Both Haas (sopraan), Louis van Tulder (tenor), Willem Ravelli (bas), het Concertgebouw- Orkest. 9.309.50: Mr. Dr. A. A. van Rhijn: „Het werk van het Centraal Insti tuut voor Chr. Soc. Arbeid le Amsterdam", Daarna Persber. Daventry (1554.4 M.) 9.3b: Morgenwij ding. 10.05: Lezing. 11.20 Gramofoon- platen 12.20: Orkestconcrt. 1.20: Gramofoonpl. 1.352.30: Toespraken bij de viering van Shakespeare's geboortedag. 3.20- Dansmuziek. 4.05: Orgelbespe ling door R. New. 4.35 Kinderuurtje. 5.20: Lezing. 5.35: Nieuwsber. G.OOr Piano-recital door Niedzielski. 6.20 6.40: Lezing. 6 45: Lezing. 7.05 „The Life of King Henry V" van W. Sha kespeare 9.05: Nieuwsber. 9.30: Con cert. Instrum. Kwintet. 10.2011.20: Dansmuziek. Langenberg (473 M.) 6.207.20: Gramo- foonplaten. 11.30: Gramofoonpl. 12 25 1.50: Orkestconcert. 4.505.50: Orkest- concert. 7.209 20: Orkestconcert. Daar na tot 11 20 Orkestconcert. Brussel (608.6 M.) 4.20: Dansmuziek. 5.50: Piano-repital. 6.20: Gramofoonpl. - 7.35: Orgelconcert 8 20: ..De Bruiloft van Jeanelle". Opera comique van Victor Masse. 9.05: Harmonicamuziek. 9.20: Concert. Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 11.50 I.20: Gramofoonpl 3.05: Orkeslconcerl en soli. 7.20: Concert, Koor, orkest en solisten. Kalnndborg (1153 M.) 2.504.50: Or kestconcert 7.357.50: Orkestconcert 8.209.20: Concert, declamatie. 9.40 9.55: Concert 9.5510 20: Kamer muziek Zeesen (1635 M.) 6.1511.20: Lezingen. II.20—12 15: Gramofoonpl 12 15—120: Lezingen 1201.5C: Gramofoonpl 1.503 50: Lezingen 3 504.50- Con cert 4.507 20 Lezingen. 7.50' „Wie es uns gefSllt" Cafiarel-programmn. 8.50: Orkestconcert. Daarna: Berichten. 9.50: Bridge-les. Daarna: Orkestconcert.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11