UIT DE OMSTREKEN. SPREEKCEL AALSMEER Badhuis. In de gehouden vergadering van N.LB.A. alhier, werden de 3 uitredende bebtuurs.e- den, de heeren Hansen, Moorse en Scharif, herkozen. De heer P. Schouw te A'uam werd benoemd als badmeester, in de plaats van den heer Nowee, die vertrokken ia. Polderaieuw». In de gehouden vergadering van inge landen van den Ooeteinderpoe.polder, werd op voorstel van het bestuur bes.oteu om oen betonnen loswal te doen maken over een lengte van 80 M. tegenover de veiling „Bloemenlust". Voorts werd besloten, in dien de gemeente en „Bloemenlust" willen meewerken, de sloot te dempen langs den hlaehineweg, het rpvlak te asphalteeren en achter de boomen ter N.O. rijde een wan del- en fietspad aan te leggen. Voor het uitvoeren der werken ia', een leening aan gegaan worden, groot f. 16.000 5 pet., af te lossen in 20 jaren. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Cor Jacobus, z. van J. Glad- pootjes en C. Smit Johannes, z. van J. Verhagen en F. C. Süooten Jacoba Lena Janna, d. van M. A. Gedaan en J. Stolker Petrus Hendrikus, z. van P .Clemens en M. v. d. Berg Josephs Maria, d. van G. J. Vermeulen en M. A. E. J. Dolmans Hen drik, z. van J. Roubos en A. M. van Loeve- sijn Cocnraad Albert, z. van A. Herfst en W. Koetsier Jan, z. van P. Braaf en G. Bakker Ale, z. van C. J. Huis en A. E. A. Joore Marchien Elizabeth, d. van G. de Koning en A_ Hommes Petrus Benedic ts, z. van J. van Staveren en C. Blom Suzanna Calharina, d. van M. van Groeni gen en C. S. Vastenhout. Ondertrouwd: N. G. Scholten 44 j en C. J. M. Garlhoff 42 j. J. Jonkman 22 j. en G. Ruijten 22 j. H. Bos 26 j. en E. van Wijk 28 j C van Beek 21 j. en A. Lanssr 23 j. S. de Koning 21 j. en J. N. Lanser 19 j J van Limpt 28 j. en J. Pierik 26 j. M. Schreurs 23 i. en C. E. Duwel 26 j. G. Ruitenbeek 26 j. en G van Arkel 27 j. Gehuwd: J Kagchelland 22 j. en G. vaD Leeuwen 19 j. J. Noordhoek 25 j. en A. van Marsbergen 24 j. M. P. Dwarshuis 27 j en P. A de Hoog 29 j. P. J. Siekman 42 j. en H. Bier 31 j. Overleden: Arie Duineveld 64 j., echlg. van C. van Brugge Dirk Groeneveld 78 j. echlg. van C. J. Erkelens Ale Huis 1 dag, z. van C. J. Huis en A. E. A. Joore. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. v. d. Zwan en A. .1 Meyer J. van Rossum on Q. M. Meijboom - J. JV. J. van Biezen en M. E. Kaart. Bevallen: J WarmerdamVeen d. E. van ZonneveldMaaskant d, S. van Kla verenKardol d. J. van den EntGrif fioen d. Overleden: K. B. M. Lübbe 21 jaar v. M G. Warmerdam 4 maanden v. G. van Til—Rijnsburger 73 jaar v. J. P. Bakker 48 jaar m. KATWIJK-AAN-ZEE. Ambach Isteekenscho ol. Donderdagavond had in de teekenschool de jaarl. samenkomst p.aats en werd de tentoonstelling geopend van teekeningen en werkstukken door de leerangen d.er school vervaardigd. In zyn openingsrede wees de voorzitter, de heer C. A. Volts amp, op het verneugsn- fle feit, dat de schoo. vyf en twintig jaren hes iaat en een beèangrgke p,aats in de gemeente inneemt. Op aanurang van den heer K. Dubbe.dam, vader van den tegen- woordigen wethouder, begon de hear L. Krugt aan twee leerlingen les te geven, waarvan één n.l. de heer A. Dubbeldam, vele jaren directeur dezer school was. Thaus telt de acnool 100 leeriingsn en er werken zee leeraren. Spr. wees voorts op het groote be ang van vakopleiding, voor een zoo sterk zich uitbreidende ge. neente als Katwijk is. Hg meende in de gebouwen van den lateren tgd, de vrur.n. ton van het hier genoten onderwijs te kun nen bespeuren. Door den groed van het leerlingental zijn de lokalen te klein en de leermiddelen onvoldoende. Ook behoort een cursus voor schilders aan deze school te worden ver bonden en spr. deed een beroep op hen, die daaraan kunnen medewerken. Verder dankte spr. al.en die hebban me. degewerkt aan den goeden voortgang van het onderwgs en noemde dan reep. de regeering, den insp. van het Nijverheids onderwijs, den heer Groot de Haar, burge meester en wethouders, den d.recteur, den heer W. Verloop, de heeren leeraren en herdacht in deze nog met bgzonderen dank den vorigen directeur, den hear A. Dub beldam, den heer L. Kruijt als eerste les. gever en den kortelings overleden heer Joh. Verloop Azn., die een waardige plaats in het midden van het bestuur had inge nomen. Ten slotte richtte spr. zich tot de leer lingen, hen aanmanende om toch, al werd wet ieder een prjjs bedeeld, vol te hou den en te streven naar verbetering, om eenmaal toch den stryd om het bestaan in de maatschappij, die jaarlijks zwaarder wordt, het hoofd te kunnen bic-den. Deze rede werd herhaaldelijk met ap plaus onderbroken en aan het einde toe gejuicht. Daarna kreeg de directeur gelegenheid bot het uitbrengen van zijn jaarverslag, waaraan wg het volgende ontleenen. Naast veel ontvangen tevredenheidsbetuigingen voor de verkregen resultaten van hel on derwijs aan deze school gedurende de 26 jaren van haar bestaan, volgde meermaien een klaagtoon over de huisvesting der leer lingen en leeraren in de school. Spreker schetste dan de veranderingen, die in den loop der jaren beeft plaats gehad van óe door bet gem een te be tuur beschikbaar stel len van de bewaarschool of tot heden in deze school, het voormalig Gasthuis, die heelaas ook alweer te klein blijkt. Voor de afgeloopen cursus werden 102 leerlingen ingeschreven. Inplaats van den heer De Boer, die tegen 1 November ont slag vroeg en dit op de meest eervoile wjjze verkreeg, werd door het bestuur ba- noemd de heer A. Bogaars uit Den Haag, die ten volle voor zijn taak berekend is. Het getuigschrift ingevolge art. 29 Nij verheidsonderwijswet, werd uitgereikt aan C. van der Boon, H. Bloem endaal, Joh. v. Egmond, W. Gugt, M. Zwaan, en O. Zwanenburg. De leermiddelen werden uitgebreid met een collectie glaswerk van de Glasfabriek te Leerdam. Ook met een serie vogel- platen ten dienste van het handteekenen. Als naar gewoonte waren wederom prijs vragen uitgeschreven voor alle klassen in lijn-, vak-, hand- en decoratief teskensn. Voor handteekenen le klasse: le prijs Joh. Haasnoot, 2e pr. G. de Best Lzn., 3e pr, L. van Beelen en 4e pr. W. M. van der Bent. 2e Klasse: le pc. A. van Dyk, 2e pr. N. v. d. Plas, 3e pr. P. Slingerland, 3e Klasse: le pr. P. Bekker, 2e pr. Kr. de Beet. 4e Klasse: le pr. Krijgsman, 2e pr. A. v. d. Oever. 5e Klasse: le pr. M. Zwaan, 3e pr. C. Zwanenburg. Voor decoratief ontwerp: 2e Klasse: le pr. D. v. d. Plas Mzn., 2e pr. D. v. d. Plas Jzn„ 3e Klasse: le pr. E. Kuyt, 2e pr. KI -Kuijt. De beoordeeling van de prijsvragen in lyn- en vakteekenen geschiedde door een jury bestaande nit de heeren L. Kruijt, J. Dubbeldam, A. Verloop en G. Haasnoot Kzn. Uitspraak: le Klasse le Afd. le pr. Joh. Haasnoot, le pr. L. v. Beelen, 2e pr. C. Kuijt 2e Afd.: le pr. G. de Best Lzn„ Zo pr. L. Haasnoot, 3e Afd.: le pr. C. v. Dugvenbode, 2e pr. P. v. d. Bent 2e Klasse: le pr. P. Slingerland, 2e pr. J. v. d. Mei), 3e pr. W. v. d. Pis Wzn., 4e pr. A. van Dijk. 3e Klasse: le Aid. 2e pr. P. Bekker, 3e pr. Kr. de Best. 2e Afd.: le pr. G. Haasnoot, 3e pr. L. de Best. 4a Klasse: le pr. C. Krijgsman, 2e pr. Wt Kloos, 3e pr. A. v. d. Oever. 5e Klasse: 2e pr. C. v. d. Boon. Aan A. v. d. Plas uit de vervo'.gklasse werd wegens bijzon dere prestaties een prijs toegekend. Met den wensch dat de nieuwe cursus zal ge opend kunnen worden met een aanvulling van een cursus hout en marmerschilderen, besloot spr. zijn omvangrijk jaarverslag. De voorzitter dankte den directeur voor Zijn gepresteerd en arbeid en bracht dien dank uit namens B. en W. en feliciteerde hem met zijn behaald succes. Ook de jury werd voor haar moeilijk werk vriendelijk dank gezegd. Vervolgens werd het woord gegeven aan den Burgemeester, wien het een genoe gen wa3 bij dit 25-jarig bestaan der tee- kenschool, een enkel woord te spreken. Allereerst feliciteerde spr. bestuur, leera- ren en leerlingen met bet 25-jarig beslaan der school en hoopte, dat dezelfde mate van bloei moge voortbestaan in het ver dere beriaan der schooL Wat met deze school wordt bedoeld en beoogd mag btf deze gelegenheid wel even vermeld wor den. Voor den heer L. Kruijt is dit een bigde dag en willen wg den gegronden wensch uitspreken: het toekomst'ge geslacht moet een uitgebreide Ambachtsschool heb ben. Applaus. Er is, zeide spr. in tal van bedrijven gebrek aan goed geschoolde krachten, waardoor herhaaldelijk in ons land wark moet worden afgewezen en in het buiten land gemaakt wordt. Ook te Katwijk is het grootst aantal permanente werkloozen on- geschoolde arbeiders! Jongelui zeide spr. met rerheffing van stem, over jelui hoof den heen, roep ik het de ouders toe: iaat gaven en krachten van God gegeven zich ontwikkelen, want de strijd om het bestaan wordt steeds zwaarder. Eg ouders en kin deren moet gevoel van plicht zijn aan Hem, die alle gaven en krachten schenkt e:, als dat besef bij n aanwezig is, dan zal aan het eind dank gebracht worden voor den arbeid die God ons niet d»t de zonde gegeven heeft. Zelfverlooche ning en groote inspanning leiden tot hel beste resultaat en daarin ligt de beste zege:, die God geeft. Van Chri. tos wordt, juist in deze dagen van lijdensherdenking, gezegd „Om den arbeid Zijner ziel zal Hjj verzadigd wor den" .Ja .dat is het, de ziel moet in uw arbeid uitkomend, niet alleen de arbeid van de hand, en van het hoofd, maar ook van den arbeid uwer ziel in uw werk hangt het groote welslagen af. Na deze met gro». ten ernst en nadruk gesproken woorden, die luide teekenen van instemming oogst ten .dankte de voorzitter den burgemees ter voor deze schoone woorden, waardoor het bestuur voor de toekomst is aange moedigd niet alleen, maar ook voor nu en later is gesterkt. Hierna werdeD door den burgemeester de prijzen uitgereikt, waarna de teekenin gen en werkstukken de tentoonstelling door hem voor geopend werd verklaard en waarvan direct een ruim gebruik werd maakt werd. De heer W. van Beelen slaagde voor het examen 2e stuurman groote vaart. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. van P. Brouwer en W. Zwetsloot Nicolaas, z. van D. van der Niet en C. van der Deijl Huberlus Hen- drikus, 7. van W. Smit en A. van der Zwan Maria Antonia, d. vzm J. J .Zonneveld en Th. M. Jansen. Ondertrouwd: W. Brederode 30 j. en J. M. Kret 27 j H. Th. van Deuisen 26 j. en A. C. C. Blokker 26 j. W. Vink 20 j. en N. C. Verburg 19 j. Getrouwd. A. van der Zalm 24 j. en C. J. Siemennk 23 j. Loop der bevolking. Gevestigd: C S. M. Habes, Amsterdam, St. Mari&gesticht A A van der Maat, Amsterdam, idem W. J Kamp, leerl. verpl.. Rotterdam, idem J. A. P. Nelissen, Haarlem, idem J IJdema, Den Haag, idem C. A. M Berkelaar, Schiedam, idem G. van der Sleegt. Bergen op Zoom, idem P. Kaasbergen geb H Wezenbeek. Amsterdam, idem A. J. Tempel, Bloemen dal!, St Jeroensgesticht N. Corbee en (am., monteur. Heemstede, Jan Kroonsweg 78 B Ike en tam commies t. Secr. Assen, Pickéstraat 47 F. II. G. Versteege. bank werker, Rotterdam, Zeestraat 14 Th. Zoe- tendaal. verlofhouder. Geldrop Zeestraat 1 R. J van Eeden. Voorhout, Voorstraat 16 L. en dr Land, Leiden. Javaweg 2 A. Wijnekus, dienstbode, Leiden. Javaweg 2 P. en vr. Dillema, tuinder, Veur, Goo- weg 6. Vertrokken: P. H. van Resteren, landarbei der, Amsterdam, Amstel 55 W. van Beek geb. M H. van Schie, Hillegom, Ambacht- straat 36 Wed. A. de Bakker geb. J. Pel, Oegstgeest, gest .Endegeest" M. H. Trom- pert, Oegstgeest. Pensionaat „Duinzicht" A. van Tol geb J. M. P. Poot, Amsterdam, Lumeyslraal 39 II A. A. C. van der Weij- den, dienstbode. T.eiden. Hooge Rijndijk 10 J. van den Berg. bloemistarb., Anna Pauwlona, Breezand J G. Plug, handels- reiz., Warmond, Heereweg A. 126 e G. P. Mossinkoff, barbier. Haarlem, Pieter Kies- slraal 24 M. W. Reijors, Amsterdam, Anna Vondelstr. 4. RIJNSBURG. Orgelbespeling, Maandag. 2den Paaschdag, zal de orga nist der Ned Herv. Kerk, de heer H Schou ten, des avonds om 8 uur een orgelconcert in deze Kerk geven, voorafgegaan door een inleidend woord van den predikant. Dezer dagen zal een collecte worden gehouden ten bate van de afdeeling Rijns burg der Bijzondere Vrijwillige Landstorm. WASSENAAR. Waarschuwing! Woonwagenbewoners probeeren in deze gemeente hun slag te slaan met het wisse len van papieren geld waarvoor zij zilveren munten met de beeltenis van Willem I ver langen. Men zij op zijn hoede. Door den burgemeester is vergunning verleend voor hel inrichten van een Dorus Rijkersfeestpark op een terrein aan den Zijdeweg van 2 Aug. tol 10 Augustus a.s. In de duinen onder deze gemeente :s een minderjarig meisje aangetroffen dat de voet had verstuikt. De politie, die het meisje behandelde, vernam, dat zij de ouderlijke woning was ontvlucht. Met de politie-auio werd zij daarop naar haar woonplaats terug gebracht. Ten nndeele van den heer X. aan het bet Burchtpiein is een portemonnaie met geld ontvreemd. LAWN-TENNIS INTERNATIONALE WEDSTRITD IN DEN HAAG. Marinkelle verliest van De Morpnrgo. Op de tennisbanen in de Tennisbal van Marlot te Den Haag ving gistermiddag de internationale wedstrijd aan, waaraan de bekende Italiaansche speler De Morpurgo en de Australische 9peler Fisher meespelen. Om kwart over twee werd onder matige belangstelling begonnen met het enkelspel tus9chen de Morpurgo en Marinkelle. De Italiaan speelde een keurige partij, snel en zeker suisden de ballen over de baan en tegen dit spel was Marinkelle niet opgewas sen. De eerste set won de Italiaan met 6—2. In den tweeden set was hij zoo mogelijk nog beter, zeer vlug werd de score opgevoerd en met 61 werd deze gewonnen. Pas in den derden set kwam Marinkelle er in-, om iedere game werd gevochten en tot 55 ging het spel gelijk op. Toen maakte de Morpurgo er een eind aan en won set en match. Om haLf vier werd, na een pauze, met het dubbelspel aangevangen tusfehen de Austra lisch-! taliaansche combinatie Fisher en de Morpurgo en Timmer-Koopman. In den eersten set loopen de buitenlan ders hard van stapel, Morpurgo speelt uit stekend, terwijl Fisher hem uitstekend bij staat. Timmer is goed, doch Koopman heeft een set.noodig om #zieh in le spelen. De eerste set is voor dé buitenlandsche combi natie met 63. In den tweeden set zijn de Hollanders prachtig op dreef, de onmogelijkste ballen worden gehouden en punt na punt wordt verzameld. Hard en scherp zijn de slagen van de Morpurgo. terwijl Koopman van tijd tot tijd verrassend ingrijpt met korte slagen. De tweede set i9 voor Holland met 6L ln de derde set is Fisher niet meer zoo op dreef. Koopman en Timmer spelen met veel bra- vour en onbetwist winnen de Nederlanders den derden set. In den laatsten set heeft Fi9her zich volkomen hersteld. Na een 56 stand leidden de buitenlanders met 66, Timmer c.9. maakt gelijk, nogmaals komt de Morpurgo gelijk te staan, doch bii een 77 stand is het Hollandsche dubbel buitenge woon goed en met 97 winnen zij dezen set en daarmede de match. De gedetailleerde uitslagen luiden: De MorpurgoMarinkelle 62, 61, 7—5. Timmer en Koopman slaan de Morpurgo en Fisher met 3—6, 64, 63, 97. De stand luidt dus thans 11. ATHLETIEK. GEEN DEMONSTRATIES BIJ HOLLAND—BELGIE. Naar wij vernemen is van den K. N. V. B. bericht ingekomen, dat deze Bond niet kan toestaan, dat er athletiekdemonstraties wor den gehouden bij den voetbalwedstrijd Ne derlandBelgis, welke op 4 Mei in 't Olym pisch Stadion te Amsterdam plaats vindt. Deze weigering heeft bij de K. N. A. U. welke deze demonstraties al geheel voorbe reid had, teleurstelling gewekt. KORFBAL. HET ZUIDEN—D.O.S. De vorige week vroeg D. O. S. uitstel, doch toen dit volgens de meening der Ensche- deesche club: ten onrechte werd afge wezen, verscheen D. O. S. niet in Rotter dam. Nu is de wedstrijd opnieuw vastgesteld. Hij zal den 2en Paaschdag worden ge speeld. Het Zuiden zal dus niet met zijn eerste twaalftal kunnen uitkomen op het Scaldis-to'urnooi. SERIEWEDSTRIJDEN O.S.N.O. Het programma der seriewedstrijden van O. S. N. O. luidt als volgt: 12 45: Koog-Zaand.'Hercules; Vitesse O- T. V. 8.16: HerculesVitesse; D. T. V. Koog-Zaand. 4.45: D. T. V.Hercules; Koog-Zaand. Vitesse. HOCKEY. N EDERLAN DSCHE OVERWINNING IN ENGELAND. ScarboroughPioniers 03. Te Scarborough (Engeland) heeft de Ne- derlandsche ploeg onoer den naam „Pio niers" haar eersten wedstrijd gespeeld tegen „Scarborough", een der sterkste pioegen uit het Noorden. De Pioniers wonnen met 3—0. Zij gaven een uitstekend samenspel le zien en wonnen bel vooral in snelheid en enthou siasme van bun tegenstanders wier hall- en backlinie meefltal niet de snelle uitvallen konden tegengaan. In de eerste heitt waren de Pioniers veel sterker en speelden voortdurend op Engelsch terrein. Schonthaler scoorde na tien minuten en van der Haar nam na 25 minuten den bal van het midden van het veld mee en schoot van de lijn diagonaal in het doei. Na de rust kwamen de tegenstanders meer opzetten, maar hun voorhoede werd niet ge vaarlijk. Een minuut of tien voor tijd stormde van Voorst van Beest naar voren, schoot tegen den keeper aan, kreeg den bal retour en scoorde voor den derden keer. Even voor het einde moest deze speler het veld verlaten, daar hij na een botsing een .snede boven het oog had bekomen. Ernstig was de verwonding niet, doch morgen speelt hij niet met. de ploeg mee. Dit is de eerste keer, dat de Pioniers in het buitenland een overwiiuiisg hebben behaald. RECLAME. GOLF. NED. GOLF-TEAM TEGEN FRANKRIJK. De „Corinthian" verneemt, dat de vol gende heeren op 11 Mei den strijd tegen Frankrijk aan zulten binden: G. M. del Court van Krimpen, Jhr. Mr. A. M. Snouek Hurgronje, Jhr. mr. E. Michiels van Verduynen, Jhr. mr. A. Calkoen van Limmen, Jhr. mr. N. J. C. Snouck Hurgronje, K. G. van Leyden. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd D.O.S. II- Hollandia 1 voor de 2e kl. L.B.B. luidt: car. brt. h.s. gera. B. v. Beelen (Holl.) 150 44 13 3.40 C. Hendriks (D.O.S.) 146 43 24 3.39 W. Haasnoort 125 42 13 2.97 A. J. Offenberg 150 42 11 3.57 D. Kleen 78 50 11 1.56 H. Rietbergen 150 50 16 3.— D.O.S. II gew. partijen, Hollandia l id. Do partij P. M. v. d. BergR. Vos moet nog gespeeld worden. De uitslag Excelsior II—Hollandia I voor de 2e kl. luidt: car. brt. h.s. gem. P. M. v.d. Berg (Holl.) 160 36 26 4.10 Duivenvoorden (Ex.) 81 35 10 2.31 B. v. Beelen B. Duivenvoorden G. Guyt res. W. v. Ge-rven 138 63 21 2.60 160 53 24 2.83 130 62 13 2.09 150 62 16 2.41 D. Kleen 132 62 7 1.96 J. Duivenvoorden 160 62 10 2.41 Excelsior 3 gew. partijen, HoJlandia 1 id. De uitslag De Kroon IL.U.T.O. I voor de 3e kl. luidt: ear. brt. h.s. gem. N. N. (L.U.T.O.) 87 26 7 2.19 K. de Mol (De Kr.) 100 26 13 3.84 G. Bos 62 37 7 1.67 J. Remmerswaal 100 37 16 2.70 H. Niekerk 75 36 6 2.08 A. v. Duivenbode 100 36 14 2.77 L. v. Keeken 89 40 11 2.22 M. Zuiderduin 100 40 19 2.50 De Kroon 4 gew. paTtijen, L.U.T.O. 0 id. 8698 De uitslag Kr. o. t.—S.D.O. I voor d6 3de kl. luidt: oar. brt. h.s. gem. 0. Schouten (S.D.O 67 22 11 8.04 D.G.v.d.Voort (Kr.o.t.) 100 22 13 4.54 R. Kantebeen 89 36 14 2.47 H. P. v. Amsterdam 100 36 16 2.77 H. Nasveld 73 40 e 1.82 G. v. d. Berg 100 40 11 2.60 A. J. Kantebeen 89 40 11 2.28 J. v. d. Poel 100 40 12 2.50 Kr. o. t. 4 gew. partijen, S.D.O. 0 idem. De uitslag D.O.S. IIIDe Kroon I vooï! de 3e kl. luidt: car. brt. h.e. gem. Kl. de Mol (De Kr.) 100 30 10 3.33 J. Rutgers (D.O.S.) 81 29 13 2.79 J. Remmerswaal 100 2-1 16 4.18 M. Geertsma 57 28 13 2.47 M. Zuidenrduin, ree. 100 36 9 2.77 M. Geertsma res. 04 35 9 2.68 De partij A. Duivenbodev. Hoven is door D.O.S. gewonnen gegeven. De Kroon: 4 gew. partijen, D.O.S. 0 id. NEDERLAAGWEDSTRITDEN „HOLLANDIA" TE KATWIJK- De uilslag van den eersten wedstrijd tegen de B.V. de Kroon, luidt als volgt: pnt. brt gem. h.e. K. de Mol (de Kroon) 92 30 8.06 19 J c. v. d. Berg (Holl) 200 30 6,66 28 J Remmelzwaal 108 36 8.08 12 P. M. v. d. Berg 200 35 5.71 36 A. v. Duiven-v. 142 65 2.18 8 B. v. Beelen 200 65 8.07 18 C. v. d. Niet 152 61 2.40 18 W. Haasnoot 200 61 8.27 20 Totaal de Kroon 494 car. Hollandia 800 caramb. Op Vrijdag 25 April &.e. wordt vervolgd tegen de B.V. Flora. j WIELRENNEN. WIELERBAAN RIJSWIJK. 1 Bij het reeds eerder aangekondigde pro. gramma op de Rijswijksche Wielerbaan op den Tweeden Paaschdag is nog een sprint- wedstrijd opgenomen. In een match a quatre zullen Bontekoe, Daan van Dijk, Leene en van de Leur elkaar ontmoeten. Een interessante wedstrijd van gelijkwaar dige krachten. jn het hoofdnummer, den slayerswedslrijd om den Grooten Paaschprije over drie maal 30 K.M. zien wij vooral met belangstelling de combinatie SchlebaumKaeser lege- moet, die in Blekamolen achter den Fran sehen gangmaker Siterre wel zijn zwaarsten concurrent treft Een spannende strijd tus- schen deze twee rivalen staat te wachten, waarbij Storm achter den Duitscher Jahn wel eens voor een verrassing zorg zou kun nen dragen. Storm heeft in den geroütineer- den Jahn een uitstekende gangmaker gevon. den. Voor den Hagenaar Leene achter den jeugdigen Ceurremans is het een voordeel, dat de wedstrijden met klassementen gere den worden. Immers Leene is een renner, die zeer snel van start vertrekt en eenmaal den kop hebbende een zeer snelle pace rijden kan, waardoor hij zich in de eerste klassementen een noodig aantal punten kan verzekeren De vijfde renner is de nieuwe Haagsche coming-man Wildschut, die aan het eind van het vorig seizoen achter den gangma ker Boot plots naar voren kwam en tusschen de A-stayers zijn debuut komt maken. Het programma wordt verder gevuld met sprint- en premie-wedstrijden voor amateurs en onafhankelijken, waarbij o.a. als deel nemers staan ingeschreven: Krens, Bakhuys Heslinga, van Rossum, B. Leene. Burgerhof en verder enkele der beste amateurs uit Amsterdam en Haarlem. Ten gerieve van het publiek wijzen wij er verder op, dat de toegang tot de wielerbaan, zoowel voor voetgangers, auto's en rijwielen geschiedt langs den eersten weg vanaf de Hoornbrug, de z.g. Zwarten Weg. TRANSVAALSHOF. Eenige bewoners van den Transvaalhof klagen hun nood over de verontreiniging door zand, enz., waarin deze buurt vooral gedurende de zomermaanden voortdurend verkeert en verzoeken gemeentebestuur en gezondheidsdienst hieraan hun aandacht te willen schenken. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen") REDACTIE I5°7, 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7