VOORSCHOTEN UIT DE OMSTREKEN. HET WATER KOOKTE OVER Oerolg: een Tsjech aan den haal. In het hoofdbureau van politie aan het Ilaagsohe Veer te Rotterdam werd de laatste dagen onderdak verleend aan een aantal Tsjechen, die daar voor den vreemdelin gendienst vertoefden en op transport wacht ten naar hun vaderland. Gewoonlijk wor den deze menechen door drie rechercheurs ibewaakt. Dezer dagen waren twee recher cheurs weggegaan en de man, die was ach tergebleven, moest een oogenblik zijn aan dacht bepalen bij een ketel water, welke overkookte. Van deze gelegenheid heeft één van de Tsjechen gebruik gemaakt om te ontvluchten. Gebleken is, dat deze vluchte ling een berucht inbreker i9. (Hbld.) AAN DE GEVOLGEN I OVERLEDEN. De ongeveer 14-jarige jongen, die Zon dagmorgen te Amsterdam op de Weesper- eijde bij de Fahrenheitstraat op zijn fiets reed en bij het naar links uitwijken door een auto werd overreden, is gisteren in het Onze Lieve Vrouwegasthuis aan de beko men verwondingen overleden. GEZONKEN. In de visschershaven te IJmniden is een Schuit met visch gezonken, bestemd voor de veevoederfabriek der firma Sluis aldaar. Daardoor gingen duizend manden visch verloren. STUURINRICHTING DEFECT. Eergisteraiddag omstreeks half een reed de heer J. Laan uit Bloemendaal ter hoogte van Vogelenzang, op weg naar Noardwijk op den achterweg, toen hij plotseling voelde, dat er met zijn stuurin richting iets niet in orde was. Een oogen blik later, voor hij goed en wel wist wat er gebeurde, sloegen de wielen op zij, raakten den berm van den weg en de auto sloeg öm. De benzinetank sloeg stuk en de ben zine gutste over de straat. Groot conster natie onder de inmiddels toegeschoten pas. scerende automobilisten. Gelukkig vatte de benzine geen vlam, zoodat hulp kon wor den geboden. Drie dames cd de heer Laan ■werden uit den wagen, door het portier raampje naar buiten getrokken. Ze kwamen met den schrik vrij. NOODLOTTIG ONGELUK BIJ HET BALSPEL. Op tragische wijze is gisteren de 14-jarige K. van E., leerling van de H.B.S. aan de Stadhouderslaan te Den Haag om het leven gekomen. Op het speelveld dat aan de overzijde van de school gelegen is, waren gisterochtend leerlingen aan het balspelen. Op een gege ven oogenblik wilde Van E. zich bukken om den bal le grijpen, doch kwam daarbij met zijn hoofd in aanraking met de knie van een der andere medespelenden. Aanvanke lijk liet het ongeval zich niet ernstig aan zien, doch gistermiddag is de jongen helaas aan de gevolgen overleden. BRAND. Hedenmorgen brak vermoedelijk door kortsluiting brand uit in de boerderij van Reinior Duyn te Baklcum (N.-H.) De ge- heele boerderij is afgebrand, waarbij twee paarden, 7 pinken en enkele kalveren om kwamen. o KIND VERBRAND. Te Bergen op Zoom is het 2-jarig doch tertje van den heer J. d. B in een lobbe heel water gevallen en in het Gasthuis aan de gevolgen overleden. MET EEN DRIJFRIEM IN AAN RAKING GEKOMEN. In de cartonfabriek Reiderland te Win schoten geraakte de arbeider B. lusschen de drijfriemen van een machine, waarbij hij aan een der armen ernstig werd verwond. B. is naar het ziekenhuis overgebracht. KINDERMOORD? Te Veenhuizen is gisteren in een sloot achter hot café van den heer Druif, een naakt kinderlijkje gevonden. Men vermoedt dat het een paar dagen oud is. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Bij Oldenzaal in de buurtschap Lenselo sloeg de bliksem met een geweldigen slag in het boorenwoonhuis van den landbou wer J. H. Olde Kleverik. Brand werd niet veroorzaakt, doch het geheele huis werd een ruïne. Het geheele dak werd vernield, ramen werden uitgerukt en span ten versplinterd Een koe werd in deD stal doodgeslagen, waaronder eeD man zat te melken. Deze geraakte eerst bewusteloos, doch kwam later weer bij. Hij moest door buren uit zijn benarde positie worden ver lost, want de koe was op hem gevallen. De stouw en kindeTen bleven eveneens onge dcerd. In verschillende omliggende boerderijen word, evenals bij Kleverik de electriscbe licht- en krachtinstallatie vernield of ge raakte defect. Allee waa verzekerd. Meisje (die gevraagd was om op de barometer te kjjken): „Mijnheer, het is zoowat vijf minuten over onzeker". Humorist. o BUITENLANDSCH GEMENGD. STAD OMGEVEN DOOR VUUR. De Araerik. stad Buchanan, die 8000 in woners heeft, is letterlijk door het vuur ingesloten. Eenige dagen geleden is name lijk op een afstand van 15 mijl van de stad ees boschbrand uitgebroken, die totnogtoe niet gebluscht kon worden, doch zich in tegendeel gestadig heeft uitgebreid. De brand heeft zulk een omvang aange nomen, dat de stad Buchanan geheel door brandende bosschen is ingesloten. ERNSTIG MIJNONGELUK. In een der gangen van de mijn Reck linghausen I en II vond in de nabijheid van de mijnafdeeling ,,Sonnenschein" een ernstig ongeluk plaats. Bij het afschieten van een dynamietpatroon stortte, evenals eenige tijd geleden, een deel van het haa gend gesteente in, waardoor drie mijnwer kers werden gedood en drie anderen ge wond. Twee mijnwerkers werden op slag gedood, terwijl de derde tijdens het ver voer naar het ziekenhuis overleed. De dr>e gewonden zijn er ernstig aan toe, terwijl een vierde man licht gewond werd. Twee doodelijke ongevallen vonden voorts plaats in de mijn Schlaegel Eisen te Lan- gen-Bochum. Een arbeider werd bedolven onder vallend gesteente en stierf den ver stikkingsdood. In een andere schacht van dezelfde mijn wilde een arbeider uitwijken voor een trein kolenwagentjes. Hij raakte met zijn hoofd de hoogspanningsleiding on werd op slag door den stroom gedood. ERNSTIG MOTORONGEVAL. In een der Zuidelijke voorsteden van 'Wecnen vond een aantal ernstige ver keersongevallen plaats. Het ernstigste van deze ongevallen geschiedde bij Inzersdorf. Een motorrijder was met zijn zij span wa gen tegen een steen -opgereden. Hij stopte en stapte af. Op hetzelfde oogenblik na derde uit dezelfde richting als waaruit het motorrijwiel was gekomen een auto, die geen kans zag, nog tijdig te remmen en met een vaart van 90 K.M. den zijspan- wagen van achteren aanreed. De beide in- zittenden van den zijspan, de vtouw en het dochtertje van den motorrijder, Ver den op slag gedood. De man zelf bleef ongedeerd. BOMAANSLAG ONTDEKT. Na een langdurig onderzoek is de politie te Altona er in geslaagd, den bomaanslag die op 15 Maart j.l. werd gepleegd op het stadhuis van Oldesloe en den bomaanslag op het geldkantoor van Neumunster op te helderen. Gebleken is, dat de aanslag ge pleegd en voorbereid is door leden van de organisatie Wehrwelf en dat de helsche machines te Hamburg zijn vervaardigd en per vrachtauto naar de plaatsen van den aanslag zijn vervoerd. ROOFMOORD OP 'N BERGGIDS Gisteren wérd op den straatweg bij Aidha in Bohemen het bebloede lijk gevonden van den £3-jarigen berggids Josef Loreniz. Blijk baar is de man het slachtoffer geworden van twee roofmoordenaars. De daders, twee jeugdige werklooze slagersknechts, Schla- mal en Hauser geheelen, zijn reeds gear resteerd Zij hadden den gids tegen midder nacht overvallen, neergestoken en van 120 •kronen beroofd. BIOSCOOPBRAND OP SICILIë. Bij een bioscoopbrand te Licaia op Sicilië zijn 20 personen om het leven gekomen, terwijl tal van andere gewond werden. o DE R ioo NAAR CANADA. Reeds hebben vele personen zich opge geven om de eerste reis van het nieuwe Britsche luchtschip R 100, dat in Mei naar Canada zal vliegen, mee te maken. Ook vrachtgoed is reeds voor dezen tocht aange boden. Officieel wordt echter medegedeeld, dat de vlucht het karakter van een proef tocht 7.al hebben en dat geen gewone pas sagiers de reis zullen kunnen meemaken, terwijl geen gewone mail of vrachtgoederen worden aangenomen. RECLAME. H. F». H. KEEREWEEF* BEGRAFENISSEN Tel. aet AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16 CREMATIE! «782 HILLEGOM. Mooie opruiming. Bij de Hillegommerbnig is een mooie op ruiming gehouden van puin en afbraak, afkomstig van het oude huis van den heer van Houweninge. Zoodra de oude muren waarachter het nieuwe gebouw opgetrokken wordt, gesloopt konden worden, i9 de rom mel verwijderd en het terrein geëffend, waardoor het voor het publiek begaanbaar wa9. Dat is een nuttig werk geweest, want de brug aldaar, die vernieuwd wordt, be lemmert het verkeer al meer dan erg. De schutting aan de Westzijde is noodzakelijk maar daarom niet minder hinderlijk Even over de Hiliegommerbrug is ook van wege het gemeentebestuur ingegrepen. Daar ston den voor twee winkelhuizen nog altijd af scheidingen, terwijl links en recht9 de hekje9 waren verdwenen en er trottoir was aan gelegd. Aan de hand van een nieuwe verorde ning op hinderlijke afscheiding, liet de ge meente onder toezicht van de politie deze hekjea wegnemen. Dezer dagen is alhier het 3-jarig kindje van den heer J. v. K. aan den Loosterweg in een sloot gevallen en verdronken. HOOFDDORP. Tot onderwijzeres bij het Chr. Onder wijs, alhier is benoemd mej. C. A. G. van Nes, te Amsterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. De politie trof aan den 17-jariger. M. uit Amsterdam, die bij een verhoör be weerde naar hier te zijn gekomen om op zee te gaan varen. Nadat Amsterdam was opgebeld, bleek, dat M. de ouderlijke wo ning na een twist had verlaten zonder adres op te geven. Hij is onder de hoede der politie weer narr zijn ouderlijk huis terug gebracht. o KATWIJK-AAN-ZEE. Bevestiging en Intrede van Ds. Joh. Roodenbuig te Troomshoop. Zondagmorgen om 10 uur kwam de Her vormde Gem. van Vroomshoop in grooten getale op naar haar ruime, schoone kerk gebouw om de bevestigingsplechtigheid bij te wonen van den heer Joh. Koodenburg, candidaat tot den Heiligen Dienst, die IV: jaar hulpprediker alhier was. De bevestiger, ds. Kalkman, van Katwijk aan Zee, leidde dezen dienst en gebruikte daarbij de volgende lithurgie. Gezongen werd Ps. 122 1. Gelezen de Wet des Ileeren en Psalm 48. Na een inleiding, waarin op hartelijke wijze de jeugdige Evangeliedienaar, zijn ouders en familieleden en de Gemeente werd toegesproken en gewezen werd op de heerlijke beteekenis van dezen dag. zong de gemeente Ps. 118 12, Aan de hand van Johannes 13 vers 20 zette de spreker in een rede, die met stille aandacht werd aangehoord, de heerlijkheid en voortreffelijkheid van het apostelambt uiteen, maar wees ook op de schaduwzijde en de gebreken, die de gezondenen, de dienstknechten des Heilands bezitten. De gemeente werd gewezen op haar plicht en roeping, om den dienaar de9 Woords te dragen in haar gebed en ie steunen met haar liefde en trouw. Nadat gezongen was Gez. 91 3 had de eigenlijke bevestiging plaats. Op hartelijke wijze richtte spreker zioh tot zijn broeder en vriend en tot de gemeente, waarna hij het formulier las. Toen het: „ja ik van ganscher harte" was uitgesproken, speelde het orgel zacht de melodie van Ps. 121 1 Inmiddels 'knielde ds. Roodenburg neder en schaarden zich om hem met den bevestiger, de con sulent ds. Wesseldijk van Den Ham en ds. P. van der Kooy van Suameer. De gebruikelijke zegen van het formulier werd uilgesproken, na oplegging der handen. Dan sprak de bevestiger Jesaja 51 vers 15 en 16 uit Ds. van der Kooy zegende met Ps. 121 1 en ds. Wesseldijk met 2 Corin- lihc 12 9a. De gemeente zong staande Gez. 99 4, waarvan het eerste gedeelte eenigszms werd gewijzigd en ais zegenbede werd aan geheven, terwijl in het tweede deel de ge meente haar trouw en liefde beloofde en leeraar en gemeente zidh samen verbonden in trouw aan God en aan zijn Woord. Deze plechtigheid maakte een diepen in druk op alle aanwezigen. Als slotzang werd gezongen Ps. 89 7. s Zondagmiddag was de kerk overvol toen ds. Roodenburg onder het zingen van Ps. 68 10 en 16 door ds. Kalkman naar den kansel geleid werd. Gelezen werd, behalve de 12 Artikelen des Geloofs, die de gemeente beantwoordde met het zingen van Gez. 52 13, 1 Coriniihe 9 15—27. Na het uitspreken van Votum en Zegen ging ds. Roodenburg voor in gemeenschap pelijk gebed. Wees mij gegroet, gemeente van Vrooms hoop, aldus spr., nu ik op dezen blijden dag, dien eenmaal door den Koning der Kerk door Zijn intocht in Jeruzalem in het bij zonder tot een dag van intrede geheiligd is, dat ik op dezen blijden dag onder u den herdersstaf mag opnemen. Spr. herinnerde aan den intocht van Jezus in Jeruzalem en zag daar een juichende, opgewonden schare wier gejuich toenam naarmate men Jeru zalem naderde Maar van Jezus lezen wij: en als Hij de stad naderde weende Hij De schare juicht, maar Jezus weent. Het was geen ware huldiging. Ook is er van een tweeden intocht sprake, maar dan in het hemelsoh Jeruzalem en wel als Jezus eenige dagen later zijn Geest in de handen Zijns Vaders beveelt. Neen, dan geen juichende en wufte schare, maar een enkeling, een begenadigde, die weent- Gedenk mijner als Gij in Uw ko ninkrijk gekomen zult zijn. Dan geen wee- nende Jezus, maar een juichende: Heden zult gij met Mij in 't paradijs zijn Tweeërlei intocht. Tweeërlei huldiging Tweeërlei soort van menschen. In één van beiden ons beeld. Thans ligt de laak op mijn schouderen lot de eersten te zeggen dat het hun kwalijk zal gaan en tot de laatsten dat het hun wel zal wezen. Als spr. zich dien geweldigen last indenkt vervult bange vrees zijn hart Want wie is hiertoe bekwaam. Bij de aanvaarding van zijn ambt wil hij zich vastklemmen aan een belofte, waar mede de Heere ook eens een Paulus gesterkt heeft. Handelingen 18:9b en 10a. Wees niet bevreesd, maar spreek, en zwijg niet, want Ik ben met U Spr. wijst achtereenvolgens op: I. Een bange vrees, n Een zware taak. III Een sterke kracht. Nadat eerst nog gezongen is Gezang 109: 4 en 5, ontwikkelt Ds. R zijn tekst Hij wijst erop hoe boven de eerste bladzijde van elk levensboek der knechten God9 geschre ven staal: Bange vrees. Denk aan een Jozua, een Jeremia. een Ezechiel en een Paulus. Deze allen ontvangen dan dat bemoedigende woord: wees niet bevreesd. „Gemeente, als deze mannen vreeze ge kend hebben, hoeveel ie meer ik. Vree2e vervult m'n ziel als ik de zware en verant woordelijke taak overzie. Wat is ook zwaar die last: te 9preken en niet te zwij gen in deze van God afkeerige wereld, tot !hen die zich verhard hebben, in de sa menkomsten der gemeente, tot hen die nog nimmer de vrede Gods gesmaakt hebben, of tot hen die moeien wassen en toenemen in de genade en kennis van onzen Heere Je zus Christus. En dan met het Evangelie van Jezus Christus en dien gekruisigd. Wat i9 't heerlijk te mogen weten, dat Jezu9 ge zegd heeft: Ik ben met U. Dan alleen ben ik machtig. Dan alleen is er zegen. Paulus ontving deze belofte toen hij vol vreezb was, toen hij zwak was. Dal is ook de voorwaarde dat de Heere dit woord op nieuw aan mij bevestigen wil. Toch hangt de zegen niet alleen van den prediker af: ook van de gemeente. Want al was Jezus m Nazareth, daar kon geen zégen zijn, wijl zij niet in Hem geloofden. Hoe is onze voorbereiding? -Hoe staat bet met ons hart Het gaat er t einslotje niet om, of Jezus met uw prediker is, maar óók of Hij met u is. Als nog Pa 79 7 gezongen is, dankte ds. Roodenburg in de allereerste platos zijn hooggeachten bevestiger, ds. Kalkman voor de treffende en onvergetelijke wijze, waarop hij hem bevestigd heeft. Spreker dankte ds. Kalkman en in gedachte oog diens vrouw voor alle hairtelijkheid, die hij gedurende zijn hailppredikersschap ten zijnen huize heeft ontvangen. Voorts werd een woord van dank gesproken tot ds. Van der Kooy van Suameer, den voorganger te Vroomshoop, éfié ook aanwezig was, de broederB uit den Ring, met name ds. Frit- sche van Bergentheim, een oud-studiege noot, de leden van den kerkeraad, en kies college, den voorlezer, de kerkvoogden en notabelen, den organist, en in Tt bijzonder den heer Nic. van Beelen, den organist van de Oude Kerk te Katwijk aan Zee, die zoo vriendelijk was het orgel zoo schoon te bespelen, den koster, de vele veveenigin- gen en met name de Jongelingsvereeniging, die hem zoo hartelijk verrast heelt deze week. Spreker memoreerde ook nog vele brieven uit Katwijk aan Zee ontvangen te hebben. Hij weet 't dat velen zeer gaarne tegenwoordig geweest zouden zijn. Van uit de verte doet hij hen een hartelijken groet. Tenslotte sprak ds. RoodenbiiTg nog tot burgemeester en wethouders, die met den gemeente-secretaris tegenwoordig waren, zijn ouders familieleden, vrienden en oud- studiegenooten en de gemeente vast Vroomshoop zelf. Hierop werd ds. Roodenburg toegespro ken door ouderling Dekker, namens kerke raad en gemeente, ds. Van der Kooy, den heer E. Postma, tbeol. cand., namens het studentengezelschap ConcoTdia, der heer A. de Bntyn. theol. cand.namens Jehova Nissi en Forum, door ds. Fritsche, als ringpredikant en vriend, door den edel- achtbaren heer burgemeester Beukenkamp namens B. en W. en door ds. Wesseldijk van den Ham. als consulent, die ds. R. liet toezingen Ps. 119 17 (gewijzigd). Na 't dankgebed en 't zingen van Ps. 118 14 verliet de gemeente onder den zegen des Heeren het kerkgebouw. Als naaste buor maar niet tot den Ring be- hoorend, was mede aanwezig ds. Grocne- woud van Friezenveen. Naar wij vernemen is de heer G. Gre- goire, die het vorig jaar ook pachter was thans wederom pachter geworden van h»t vergrootte parkeerterrein en cabinet voor f. 400. NOORDWIJK. Vergadering Ver. Tuinbonw en Plantkunde. De afd. Noordwjjk vergaderde onder lei ding, van den heer H. de Boer in de bo venzaal van Royal. De voorzitter opende met een welkomstwoord, speciaal tot ae nieuwe leden en zjj die ter kennismaking deze vergadering bijwoonden. Vervolgens hield spreker een inleiding ovc-r de aanwe. zage bloemen, als narcissen, glosinia en cy clamen. Verder deelde h(j mede, dat een hijbehoorend doek gekocht is voor de pro jectielantaarn. Nu is er een kastje ge maakt om dit heele stel op te bergc-n en wel door den vakman artist den heer J. J. v. d. Loo ,die er bovendien geen vergoe ding voor wil ontvangen. Hartelijk dank wordt gebracht aan den heer v. d. Loo, terwjjl hem een prachtige cyclame aan geboden werd. De heer F. EL van Spanje brengt, nadat de notulen gelezen zijn, ver slag nil als lid van de kascommissie, en hij stelde voor den penningmeester te de- chargeeren voor rijn accuraat beheer. Ds kascommissie heeft echter aanmerking op de wjjze van contributieheffing gemaakt, die niet geheel volgens het reglement is. De voorzitter zegt dat er in het bestuur reeds meermalen over gesproken is, doch dat zp het noodig oordeelde dat in deze niet precies volgens de letter van de wet kon worden gehandeld. Evenwel wordt toe gezegd dat de eventueele nieuwe leden vol. gens het regelement zullen worden aan. geslagen. Medegedeeld werd dat den leden op 15 April do vergadering te Wassenaar- en 16 April te Leiden kunnen bjjwonm. Oi de agenda van Leiden komt voor het fint verkiezing van leden van het hoold. bestuur. De secretaris maakt aanmerking, dat deze situkken bjj de afd. Noordwijk nog niet zjjn ingekomen. Besloten wötJ; om dit jaar zoo mogelijk weer het initia tief te nemen voor een Moederdag op 22 Mei a.s. Bouquetjes zullen dan voor da kinderen beschikbaar worden gesteld, die zij kunnen afhalen. Zoo mogelijk zal weer overgegaan worden tot het geven van een binucursus. De cursus loopt over T Va jaar, en de kosten bedragen 10 h 12 gulden per cursus, pér leerling. Ook personen buiten de afdeeling kunnen hieraan meedoen. Men moet zich zoo spoedig mogelijk op. geven bij Overvelde. De gelegenheid slaat voor den leden open een bezoek te bren- gen' aan de expositie van de N.V. v.h. Gebr. de Graaf en S. A. van Konijnenburg Co., op Zaterdagmiddag 45 uur n.m. Besproken wordt het houden van een excursie naar de Zuiderzeewerken in de maand September. Op een volgende verga, dering zal dit nog eens ter sprake wor den gebracht. Hierop volgde keuring en verloting van aanwezige bloemen en plan ten, waarna sluiting. Gevonden voorwerpen. Een sleuteltje vera, contactsleutel van een auto; een bruin lederen taschje inh. RJL kerkboek, poftemonnaie, eenige plaat jes; een ceintuur van een mantel, brons kleurig met geep; een plemuurmes; een duimstok; een speld met wit steentje (verm. goud); een dameshorloge (doublé met 24 uren); een donkerblauwe ceintuur met gesp; een roode kindermuts; een dameshandschoen (zeemleer beige); eeD kralen haLsband met gouden slot (roode kralen); een kinder- prmband met colliertje; een rozenkrans van roode kralen. Inlichtingen uitsluitend de3 Woensdags en fles Zaterdags van 12 tot 1 nur n.m. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. i Het batig saldo van de gehouden filmavonden ten bate van Herwonnen Le- venskracht .bedraagt f. 162,48. RIJNSBURG. Merkwaardige kievietseieren vangst. De 87-jarige J. de Mare alhier zag op zijn wandeling eenige kievieten vliegen op min stens 2 K.M. afstand. Aan de duikelingen die de vogels maakten, zag hij, dal zij eieren hadden Nb eenig zoeken vond hij mét on gewapend oog twee nesten met twee eieren, die hij verkocht voor f. 1.hetgeen een meevallertje beteekende, daar de M. ver pleegde is in het N. H. Weeshuis. Het vinden der eieren met 't bloote oog was voorwaar een prestatie van den ouden man! o VOORSCHOTEN. Het Chr. Gem. koor „Zang zij onze Leus", dat kort geleden werd opgericht, iïriag zich in voortdurenden bloei verheugen. Het ledental klom reeds tot veertig. Op het concours dat met Pinksteren te Oegstgeest door den ring Leiden en Omstr. van den Bond van Chr. Zangvereeni gingen wordt gehouden ,zal het koor uitkomen. Bij de gehouden examens te Amster dam door den Ned. R.K. Bond van „Groote" Schrijvers ,,S! Genesius" te Rotterdam is geslaagd als kantoorstenograaf in de Ned. Taal, mej. M. M. A. Lamboo alhier. Aan de Vakavondschool van den Ned. R.K. Volksbond afd. 's-Gravenha -e opgericht 1893 is door den heer J. A. C. Mens, alhier, het diploma met eervolle vermelding in de afdeeling Boetseeren behaald. Onze plaatsgenoot de heer H. v. d. Wal is benoemd tot onderwijzer aan de Van Wassenaar Hoffmanschool te Voorburg. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan Boekhandel M. G. EMEIS K.Azn., Schoolstraat, alhier. ZOETERWOUDE. Gevonden voorwerpen. Een koperen achterlamp van een motor rijtuig, een autoband, een bos 9leutels. Inlichtingen bij den veldwachter a- Rijndijk. Alhier is op aangifte van den veehou der van V. uit de Weipoort aangehouden en na verhoor naar den Haag overgebracht den 57-jarigen koopman M. C., afkomstig uit Franeker, voor een zedenmisdrijf. Eenigen tijd geleden was alhier een lantaarn van de electrischp straatver! icn- ting aan den Hoogen Rijndijk door ^en motorrijtuig omver gereden. De politie heeft na een nauwkeurig ondprzoek het motor rijtuig, dat zwaar beschadigd moest zijn, op gespoord le 's-Gravenhage in de Garag© van den heer BI. De bestuurder was woest jhr v. d. P uit Delft, die nu wel voor de aangerichte schade zal worden aanspra kelijk gesteld.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6