P I ZONDER WEERGA 8AALBERGEN, AMERIKAANSCHE NOTITIES UIT DE OMSTREKEN. J. BAALBERGEN, Arbeiden is het parool. Van onder-op: zoo de ouden piep ten, piepen nu de jongen: niet het recht der geboorte, maar van de prestaties; arbeid als bijverdienste; werk-studeeiten. een spaarpotje achter de band. Ben paar weken na elkaar stonden er twee kleine berichtjes in de kranten, dio weliswaar geen opzienbarend nieuws meld den. maaT toch opmerkelijk genoeg waren John D. Rockefeller, de kleinzoon van den befaamden 90-jarigen milliardair toog aan het werk op het hoofdbureau van de Stan dard Oil Co. als jong9te bediende voor een weekloon van twintig heele dollars. Zijn vader John D. Rockefeller Jr., kwam hem den eersten dag brengen om te zien, dat zoonlief geen aparte voorrechten werden ver leend en sindsdien werkt het jongemensch als elke klerk of typiste van 9 tot 6 uur en pikt zijn twaalfuurtje op in de een of andere eetgelegenheid Hij moet het reusachtig be drijf van de Standard Oil van den grond af Icoren bestudeeren. Voorts ging de zoon van Clarence Mackay, den president van de Postal Telegraph Co. op dezelfde manier aan don arbeid door als leerling-telegrafist te beginnen in een klas van twintig nieuwe lingen op een weekloon van vijftien dollar. De jonge Mackay moei zich nu bekwamen in het seinen, de wereld-geografie, het ver schil in tijd op onzen aardbol, ja zelfs het te woord staan van het publiek mei aange- bodon telegrammen en geld teruggeven Zijn werkuren zijn van half negen lot half zes on ook voor hem wordt niet 't minste onder scheid gemaakt, omdat zijn vader het hoofd is van een maatschappij wier kabels en draadlooze verbinding de heele wereld om vatten. Hij heeft hoewel afgestudeerd aan oen Universiteit, precies hetzelfde examen in algemoene ontwikkeling moeten doen om lol de klas toegelaten te worden. De twee gevallen zijn niet op zich zelf staand, maar komen zeer veel voor, ofschoon het bij zulke wereldondernemingen als de Standard Oil of Postal Telegraph wel heel bijzonder is Deze beide jongelui, zijn men- schelijkenvijs gesproken, voorbestemd om later aan het hoofd van die maatschappijen te staan en daarom wenschen hun vaders, dat zij op de hoogte zijn van de kleinste onderdeelen De positie van deze jongelui is nu niet zoo heel benijdenswaardig om de eenvoudige reden, dat aller oogen op hen gevestigd zijn Wanneer zij een flater be gaan. telt die dubbel; terwijl een ander misschien niet op zijn plaats zal blijken en een anderen werkkring gaat opzoeken, moeten zt) hun weg banen, telkens in hoo- gcre posities met meer verantwoordelijkheid en het is buitengesloten, dat zij promotie zullen maken zonder die te verdienen. Het ingewikkelde svsleem van efficiency en de democratische gelijkheid maken het onmo gelijk om zonder grove partijdigheid'den jongen Rockefeller of Mackay te laten op klimmen, indien zij de bewijzen gaven van ongeschikt te zijn later in de voetstappen van hun vader le treden. De jonge mr. Cormack in Chicago, ook verwant aan de Rockefeller's, wiens vader het hoofd is van de reusachtige Harvester Co begon eenige jaren geleden met het sorteeren van oud roest het allerlaagste baantje in de heele fabriek en is sindsdien ai een heel eind hooger gekomen. De methode van deze millionaire om eersl hun zoons te laten afstudeeren, zelTs dikwijls le lalen trouwen, zooals met den jongen Mackay het geval is, en dan hen als broekje in de zaak te laten beginnen, heeft alles voor. Kersversch van de hoogeschool wordt hun direct de waan ontnomen, dat ze alles kennen en komen zij in de positie van dui zenden lolgenooten, die zoo'n baantje aan pakken uit het heilige moeten om den broode Ik geloof, dat de vaders zich niet alleen door zuivere Amerikaansche prac- tischheid laten bewegen, maar dat hun eigen ervaringen er ook veel loe bijdragen Zoo go.ed als geen der tegenwoordige reus achtige concerns, wier jaarbudget per stuk ons Hollandsch jaarbudget zoo niet over treffen dan toch evenaren had een halve eeuw geleden zulk een omvang. Clarence Mackay, wiens vader de oprichter van de Postal Telegraph was. heeft het bedrijf vrij wat kleiner gekend in zijn jeugd en de oudste Rockefeller heeft als jongen blool- voets bij boeren moeten werken om aan den kost te komen Deze mannen en duizenden minder in Europa bekende, maar schatrijke Amerikanen, zijn allemaal in het klein be gonnen, hebben door jaren bovenmensche- lijk werken en met het bedrijf meeleven, dc zaak op het peil van nu gebracht. Hun medewerkers en medeleidere hebben het zelfde leven achler den rug en massa's einployêes zullen het niet verder dan afdee- lingschef brengen De fairheid gebiedt naast het gezond verstand, dat een zoon niet het recht heeft later oppermachtig te woiden alleen om zijn geboorte; hij kan nooit het respect van zijn ondergeschikten eischen, indien hij niet kent wat zij kennen en daar om beginnen de jongelui oud ijzer te sor teeren en nachtdienst te doen aan het telegraaftoestel. De Amerikaansche opvatting hoe de jonge lui hun strijd om het maatschappelijk be staan moeten aanbinden en dikwijls nog eerder, verschilt in veel van het onze Een dezer dagen bezocht ik een New-Yorkschen journalist, wiens naam een huishoudwoord is en wiens inkomen eenige malen het mijne bedraagt Hij woont in een prachtig apparte ment in een dure flatwoning aan hel Cen tral Prak West waar het een samenkomst van alle mogelijke artiesten ts Deze man stond op zijn 18e jaar alleen op de wereld en moest in zijn onderhoud voorzien met boerenwerk; vrachtrijder zijn Maar energie en de wil om het verder te brengen deden hem naar de boeken grijpen hij spreekt ettelijke vreemde talen vloeiend geen alledaagsch ding voor een Amerikaan hij is reusachtig belezen en op zijn terrein een der eerste autoriteiten Dat alles heelt hij bereikt met een lagere 9chool-opleiding op het platteland en verder door zelfstudie Nu is hij een der toonaangevers van New York, moet uit hoofde van zijn positie in een week evenveel uitgeven als waarvan hij vroeger een jaar kon leven en heeft een zoon. die de High School was afgeloopen en dit najaar de Columbia Universiteit wilde gaan bezoe ken De vader vond het best maar kon onmogeliik die vermeerdering van uilgaven bekostigden en stelde zijn spruit voor de keus óf zich er zelf door te slaan, óf ndet naar Columbia te gaan en een baantje te zoeken De Amerikaansche methode om zich al werkend door een Universiteit heen te stu- deeren is bij ons onbekend, de Columbia heeft bijv. een apart werkvervchaffings- bureau voor haar studenten waar allerlei baantjes aangeboden worden, van les geven j lot suppoost in een bioscoop zijn of het rondrijden met melkflesschen Werkgever» nemen graag studenten voor hun vrije uren aan, omdat zij intelliiwnter zijn en graag hun baantje houden, omdat zij anders hun col legegeld niet kunnen voldoen. I Het genoemde jongemensch wist zijn vrije i uren bezet le lenigen met kellnerswerk en les geven, zoodat hij zich liet inschrijven als student Het toeval wilde, dat hij ook als leerling een Italiaansehen graaf kreeg, die goed Engelsch wilde leeren en deze vond zijn professor zoo sympathiek, dat hij hem eenige malen mee uit nam. waarop deze hem bij zijn ouders (huis inviteerde op een avond. De Europeesche edelman meende te droomen toen hij de ouders van zijn leeraar in hun omgeving aantrof en hij er van overtuigd was met wie hij te doen had. kende zijn verbazing geen grenzen Hij moest den zoon van zulk een man twee dollar per uur voor een les betalen En van dat geld moest de jongen zijn colleges betalen? Ongeloofe- lijk, zoo iets bestaat nergens buiten Amerika. Was de Italiaan hier langer geweest dan had hij geweten dat zelf Percy Rockefeller, een lid van de groote familie, alhoewel geen directe afstammeling van den ouden pa- Iriarch. zich tegen den zin van zijn ouders aan een Universiteit in New-Engeland had i laten inschrijven, derhalve geen financieele ondersteuning ontving, maar zichzelf be droop door nachtdienst te doen als klerk en kassier van een hotel. Een allesbehalve aantrekkelijk baantje, wanneer men overdag zijn hoofd bij zijn studies moet hebben en dal niet veel kans had ontdekt te worden; bij toeval herkende een verslaggever, die laat in den naehl een kamer kwam bestel len, den koppigen Rookefeller-telg Ik mag niet vergeten te vertellen dat de jongelui er zelf niet de minste bezwaren tegen heb ben om er een mouw aan te passen en <le verhouding met hun mede-studenten, die geheel ondersteund worden door hun ouders, i9 normaal. Wanneer Fred Parks zijn vrien den in de eetzaal bediend en de tafel opge- ruimd. heeft is hij weer vrij man en even intiem met den jongen millionair. die een eigen aulo bezit en hem kort te voren een biefstuk bestelde. Natuurlijk is hel niet aan te netmon, dat de jonge Rockefeller en Mackay ieder van de hen toebedachte vijftien en twintig dol lar moeten leven. De laatsle is getrouwd met een schatrijk meisje en de Rockefeller-fa- jnilie leeft met den ouden heer aan het hootd op een uitgestrekt buitengoed Pocantico Hiils bij Tarrytown waar alle getrouwde en ongetrouwde kindpren en kleinkinderon in een eigen villa wonen. Het heett de beide Rockefellers John D. I en II. zooals ze genoemd worden, acht millioen gekost een spoorlijn uit hun buurt te krijgen, niet tegenstaande dp protesten van omwonenden en zij kochten een heel gehuchl met de kerk, stadhuis, winkels en woonhuizen tege- lijk op om het met den grond gelijk te ma- j ken ter verfraaiing van hun domein. Eenige jaren geleden werd er een huis voor gym- nastiek amusement, zwemmen e.d voor de Rockefeller kinderen neergezet ten bedrage 1 van twee millioen; het zou voor John D. TTI een heele loer zijn van twintig dollar per week rond le komen Maar de jonge Mc Cormack deed het destijds in Chicago wel I en het komt meer voor En wie zal zeggen of er zitten hier en daar onbekende jongens op een kantoorkruk die werkelijk van vijf tien dollar moeten leven en die over een halve eeuw de Rockefeller's. Ford's, Mackay's in naam en fortuin zullen even aren, alleen door hard te werken? AALSMEER. Uit het jaarverslag van de Diaconie der Gereformeerde Gemeente over 1929 blijkt, dat de inkomsten waren f. 1618.90 on de uitgaven f. 1139.03, batig saldo f 479.87. Tol ambtenaar ter secretarie is door B. en W voor vast aangesteld de heer G. G Post, sedert November 1929 tijdelijk werkzaam aan de afdeeling financiën en onderwijs. De eerstvolgende gemeenteraadsverga dering zal worden gehouden op Dinsdag 22 April a.s. des namiddags te half drie. Mej. N. de Hart, onderwijzeres aan de openbare lagere school Rozenstraat alhier, is in gelijke functie benoemd aan de Jacob Binckerstchool le Amsterdam. Het telefoonkantoor is hier thans reeds te 6.30 uur des morgens geopend. Deze vroe gere oponsl-'l ng van een half uur komt aan den wenach van velen tegemoet en levert groot gemak op, vooral aan den handel. HAARLEM MERME- R. Bijtijds gered. Gistermorgen geraakte het 2-jarig doch tertje van ds W. te Hoofddorp in een on bewaakt oogenblik in de nabij de ouder lijke wonjng gelegen wegsloot. Gelukkig werd dit ongeluk opgemerkt door den juist passeerenden melkhandelaar E. die er in slaagde de kleine nog bijtijds te redden De toestand van het kind, dat geheel met mod der bedekt was is bevredigend. TeUlngsvereenlgnig „Haarlemmermeer". De verleden jaar opnieuw geconstitueerde veilingsvereeniging „Haarlemmermeer" hield in hotel „De Beurs" haar eerste algemeene jaarvergadering. Nadat door don voorzitter, den heer Knibbe, in zijn openingswoord een hartelijk welkom, speciaal aan den voorzitter en secretaris van het centraal bureau van tuin bouwveilingen in Nederland was uitgespro ken, werd door den secretaris, den heer Thuis het jaarverslag uitgebracht. Uit het verslag van den betaalmeester den heer L. van Wijk bleek dat ondanks de late aanvang der veilingen en de lage aardappel prijzen reden tot tevredenheid was, zoo zelfs dat er toch nog sprake is van winst. De volgende cijfers ontleenen wij uit het verslag van den betaalmeester: Totaal omzet aan producten f. 12016:83; ontvangsten aan contribution f. 66; opbrenp- sten aan kisthuur f. 422.87; opbrengst vei- lingkosten f. 691.87; waarborgfonds f. 70.09; bezittingen 3500 aardappelkisten en 200 aardappelzakken met een boekwaarde van f 2021 36; schuld bij de boerenleenbank per 31 December 1929 I. 1739.09. Hierna werd overgegaan tot vaststelling van het veilingpercentage 1930. Zonder bemerkingen werd dit gelaten zooals het was. De heer Valstar, voorzitter van het cen traal bureau van tuinbouwveilingen in Nederland, nu aan het woord komende, dankte voor de hartelijke ontvangst en wilde voor zooveel als in z'n vermogen ligt, praktisch medewerken tot opbouw van de veiling te Hoofddorp. Vervolgens maakte spr. een vergelijking tussc'hen Aalsmeer, de bollenstreek en de Haarlemmermeer en wees hierbij op de organisatie en het werk der veilingen, die Aalsmeer tot zulk een bloei hebben ge bracht. Over de landbouwcultuur kan niet wor den geklaagd, maar aan afzetgebied hoofd zakelijk voor late aardappelen, fruit en uien laat het te wenschen over. Spreker zeide verder nog ongeveer het volgende: Wij beschikken over geen genoeg afzet gebied en zijn op export aangewezen. Wil len wij daarom ons afzetgebied vergrooten, dan dient in de eerste plaats beantwoord te worden aan de eischen die de wereldmarkt stelt. En wie mocht denken dat de Neder- landsche landbouwers aan die eischen vol doen, althans voórloopig kunnen blijven voldoen, komt beütogéh uit Hel betreft hiefj-yooral sorteering. Hoe veel malen komt hel niet voor dat buiten- landsche handelaren gedupeerd worden door een te slechte sorteering en spreker noemde eenige voorbeelden uit eigen prak tijk. Wenschen wij dü9 een voldoend afzetge bied (een goed afzetgebied is van evenveel belang als een goede cultuur) dan dienen wij in de eerete plaats ook op een goede 9or- teering te letten. De heer Valstar zeide hierna den steun toe van het centraal bureau en geeft gele genheid lot het stellen van vragen, waar van door verscheidene personen wordt ge bruik gemaakt. Bij de verkiezing wegens het bedanken van de heeren P. C. de Zeeuw en G. Anink werden gekozen de hoeren Th. van der Geest en U Suidgeest. De voorzitter bedankte hierna namens de aanwezigen de heer Valstar voor zijne be langrijke rede en sloot deze goedgeslaagde vergadering. o KATWIJK. Aanbesteding. Door B. en W. word gistermiddag aan besteed het lossen en vervoeren van alle steenen, benoodigd voor het bestraten van de in het Zuiderkwartier geprojecteerde straten, de Paul Krugcrsbraat, de kade langs de Zanderijvaart enz. Er waren slechte slechts twee insolirqvers die insohre- ven als volgt, door T. Guyt: hot vervoeren van steenen per 10CO f. 2.50, keien in massa f 240, zand en puin per kaT 0.60, oen man met paard en kar per dag f. 8.25. Door de firma Parlevliet was ingeschreven in dezelfde volgorde als volgti. 2.80, f. 340, f. 0.75, f. 8.50. Verpachting. Gistermid4ag hebben B. en W. in het openbaar verpacht het gemeentelijk par keerterrein voor auto's en motorrijwielen en tevens het kabinet met rijwielbergplaats aan den Boulevard, alles in combinatie. Er waren drie inschrijvers, de heer J. Schaart had ingeechreven voor f. 26.50, de heer Fransen, Voorstraat voor f. 275 en de heel H. T. Gregoir, barbier, Waaigat voor f. 40u De gunning is nog aangehouden. Verleden jaar was de pachtsom voor het parkeerter rein f. 12.50. EEK KWALITEIT vindt U bij KATWIJK-AAN-ZEE. Jaarverg. Coöperatieve Boerenleenbank. In „Oasa Cara" werd gisteravond dé 1#* jaarvergadering gehouden der Coöp. Boe renleenbank alhier. Te ruim aoht uur opende de voorz. de heer L. Kruyt, de vergadering met een kort welkomstwoord, waarin het wel en wee der Bank in 't af geloopen boekjaar werd gememoreerd. Hierna werden de notulen gdlezen eu goedgekeurd. Vervolgens kwam aan de orde het jaarverslag over 1929, waaruit wij o.m. 't volgende aanstippen: terwijl de prijzen uiterst laag zijn. BEDDEN, TAPIJTEN, LINOLEUMS, ENZ. 8333 Het ledental klom in 1929 van 330 op 349, dat der spaarders van 926 tot 1121. het aantal voorschothouders bedroeg 108, dafe der rekening-couranthouders 202. Het to tale bedrag aan spaargelden was f. 848.648 tegen f. 715.366 op 31 Dec. 1928. Aan voor schotten stond uit f. 106.159, in rekening oourant stond uit f. 537.010, de omzet be droeg f. 3.769.716, tegen f. 3.244.262 in 1928, het winstcijfer bedroeg f. 4494.78, 't reserve fonds f. 33469.72. De commissie tot nazien der rekening, bracht bij monde van den heer D. Parle- vliet Dz. rapport uit van haar bevindingen, welk rapport alleszins gunstig luidde. Nu kwamen de periodieke verkiezingen aan de orde. Tot lid van het bestuur werd met nagenoeg algemeene stemmen herkozen de heer O. van der Rhee, eveneens tot lid van den raad van toezicht de heer L. Kruyt Tot plaatsvervangende bestuurs leden werden gekozen de heeren A. van Rhijn Jaczn. en Nio. Parrlevliet Dz. Alle j her- en gekozenen verklaarden hun benoe ming aan te nemen. I De voorzitter benoemde aJsnu in de oom missie tot nazien der rekening over 1930 de heeren M. v. d. Plas en D. v. Rhijn, tót plaatsvervangers de heeren B. Stijger en P. v. Rhijn. I Na gehouden rondvraag, welke tot geen I bijzondere besprekingen aanleiding gaf, werd de vergadering te kwart voor tien door den voorzitter gesloten. Bevestiging en intrede hulpprediker Dr. Tonnen. Bij den aanvang der godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk alhier, waar een groote schare belangstellenden aanwezig was, werd gezongen Ps. 100 1, 2 en 3, de Geloofsartikelen en Ezeohiël 33, daarvan elf verzen gelezen. Na het votum sprak ds. R. P. A. Rutgers de Gemeenten to£,het een groot voorrecht achtend weder een hulpprediker in. haar mid den in. te leiden. Wat beoogt het hulp predikerschap vraagt spr. Door de veran dering sedert enkele jaren van onze kerke lijke reglementen, is het thans mogelijk dat predikanten van elders, kunnen optreden als hulpprediker hier. Br Tonnon kan pre dikant te Hoogmade blijven en tevens de Gemeente hier dienen als hulpprediker. De arbeid der predikanten is zeer eigen aardig verdeeld. Heeft Br. Tonnon in Hoogmade slechts een paar honderd zielen in zijn Gemeente te verzorgen, hier te- Katwijk aan Zee is aan 3 predikanten deze taak voor 11000 zielen toevertrouwd. Zoo zien wij in het werk van Br. Tonnon eenerzijds (voor hem) arbeidsverruiming cii voor de predikanten hier, arbeidsverlich- ting. Een woord van hartelijken dank komt dan ook toe aan heeren kerkvoogden die het mogelijk maakten dat de kerkeraad Br Tonnon konden beroepen. Hij zegt ook Br. Tonnon dank voor het feit, dat hij aan die roeping gehoor heeft willen geven. De hulpprediker heeft een niet onbe langrijke taak in de Gemeente te vervul len. Behalve dat hij ééns in de maand een kerkdienst heeft te leiden, rust op hem de taak om te arbeiden onder de jeugd, de catechisaties te houden, mede op de open bare school en aan het Zeehospitium. Zij die van elders nieuw in de gemeente komop dienen door hem te worden bezocht, zoo ook de zieken aan hun huis als in de zie kenhuizen. Een gewichtige werkkring al- zoo I Daarom liet ik n Ezechiël 33 voorlezen, waar God spreekt door de gelijkenis v*in een trouwen wachter in het land, den pro feet voor zijn plicht en dién van alle ge trouwe leeraren: Moge die taak ook aldus door hem aanvaard worden. Ook voor u Gemeente rijst hier een groote verantwoordelijkheid. Ontvang uwe Dienstknechten en het woord dat zij pre diken als door God tot u gezonden en u kan zalicmaken. Heerlijk moet het u zijn om biddend te mogen opgaan naar het Huis der Heeren en een zegen te moeren wegdragen door het gesproken woord Hierdoor wordt gij ge worteld in het allerheiligst geloof. Gedenk ook uwen nieuwen leeraar in het gebed en wil hem biddend verwelkomen door hem staande toe te zingenPs. 134 3. Als fcusschenzang werd daarna Ps. 119 76 en 83 gezongen. Vervolgons betrad ds. Tonnon door ds, Rutgers geleid, den kansel. Spr. wenschte zijn hoorders te bepalen bij den tekst uit Matth 9 35-87 en deed dit naar aanleiding van de volgende 3 punten: le. Schapen zonder herder, 2e schapen 't voorwerp van Jezus liefde en 3e schapen behouden saaifi- veTgaard. Nadat spreker de eerste 2 punten duide lijk had uiteengezet, werd gezongen Gez. 39 3 en 5, waarna hij naar aanleiding van het derde punt met een toepasselijk j woord deze predikatie eindigde. Vervolgens bracht Mi een woord van har. telijken dank aan den kerkeraad voor zijn benoeming en sloot zich geheel aan bij het j woord dat ds. Rutgers tot heeren kerkvoog.1 den gericht ha/d Spr. was zeer erkentelijk voor de fcoewfj. ding door ds. Rutgers en de andere coV lega'8 aan den dag gelegd Hij hoopte dut hij steeds met zegen met hen voor de Ge meente mae werkzaam zijn. Spr. dankte de Gemeente voor de spon tane wijze, waarop zij hem de Zegenbede had toegezongen en hoopte zijD taak ook biddend te mogen vervullen en dat de Gs- meente hem steeds biddend moge denken. Dan ook zal zijn arbeid rijk gezegend worden want Hem ie het koninkrijk en de kracht in der eeuwigheid. Aldus eindigde sprekeT. Tot slot werd gezongen, nadat spr. de Gemeente in dankgebed voorging Ps. 79;?, Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de echtgenoote van ds. Tonnon, zijn ouders, den burgemeester van Woubrugge en Hoommade en het hoofd der school te Hoogmade. De heer P. Bedeker, alhier, ie met fo. gang van 9 Mei a.s. aangesteld tot agent van notitie te Rotterdam, afdeeling mo torrijders. LISSE. De heer G. J. Wansink, hoofd der Ned.-Herv. school alhier, heeft bedank: voor een benoeming tot hoofd eener school te Zutphen. Mej. A. v. d. Saag, onderwijzeres aan de Ned.-Herv. school alhier, werd benoemd te Amersfoort en nam deze benoeming aan, OEGSTGEEST. In de gehouden vergadering van dé ,,Winkeliersvereeniging Oegstgeest" ie toö voorzitter herbenoemd de heer M. C. t. d. Burg. In de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer "W. Overvliet is geko zen tot bestuurslid de heer A. J. Duyver- man. Voor het jaar 1930 werd de Reclame commissie samengesteld als volgt: M. 0. v. d. Burg, voorzitter; P. Singeling, secre taris; A. J. Duyverman, penningmeester en de heeren A. Dirkse en J. v. d. jWilk. RIJNSBURG. Bloementrekkea. Wanneer men de geweldige massa's bloe men ziet, die geregeld ter veiling aan de veiling „Flora" worden aangeboden en men is niet direct belanghebbende, dan zal in het algemeen niet beseft worden wat het beteekend óf de prgs der bloemen LI per 100 hooger of lager loopt. Doch voor de trekkers is zulks van groot belang. Dat de prezen dit seizoen in het algemeen niet meevielen bewezen de totaaluitkom sten. Niet ontkend zal worden dat verschil lende kweekers dezen winter ieta minder hébben "opgezet. Dit in verband met de hooge inkoopprijzen der tulpen. Doch die hooge inkoopprijzen waren oorzaak, dat de omzet toch niet lager moest zijn. En zulk* is helaas wel het geval. Aan Flora" is in de maanden Januari, Februari, Maart-, dus het seizoen wan trekken in de warme kan sen geveild voor f. 910.686,28, tegen f. 1.064565,73 in 1929 of f. 153.879,45 min der dan in 1929. Die cijfers zeggen toch wel iets. De a.8. winkelweek. Voor de te houden winkelweek alhier, die geheel bedoeld is als een groote voor jaarsreclame, bestaat gToote animo. Tot verhooging van de gezelligheid,, heeft de muriekvereeniging „Wilhelmina" haar, diensten aangeboden waarvan dankbaar gebruik zal worden gemaakt. Bij de opening vaD de winkelweek zal de muziek een rondgang door het dorp maken. Tot voorzitter van de Burgerwacht alhier werd door het' bestuur gekozen de heer J. Kromhout Jzn. SASSENHEIM. Aanbesteding Woningbouwvereeniging „Volksbelang". R. Bakker. Voorhout f. 110.200. P. J. Eeekman, Stomp wijk f. 145.600. Bouw- en Aannemersbedrijf J. Bakker, Beverwijk f. 1361300. J. B. Christiaange, Amsterdam f. 128.500. H. A. darijs, Den Haag f. 149.975, G. J. van Dordt, Leiden f. 116.600. P. Heere Zn., IJmuiden f. 140.900. D. Kaatj, Leiden f. 116.500. Kort en Van der Wiel, Noordwgk f. 120.379. Joh Kraay. Heemstede f. 140.000. A. J. Langeveld, Leiden f. 127.490. De Later Mevers, Leiden f. 119.900. Lemmers, Voor hout f. 109.990. N.V. Mulders Handels Mfi. Soesterberg f. 123.456. Gebr. v. Oost erom,, Warmond f. 109.800. Gebr. Rnnd-dorp, Lis- se f. 113.990. J. S. Schefluris, Beverw^k f. 192.000. Verdouw, Zwammerdnm 1 113 510 R. Fokkers, Arnhem f. 118.747. Jan Sluis, Boskoop f. 116.300. De laagste inschrijver, Gebr. Oosterom. Warmond f. 109.800. Begrooting f. 116.000. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Henriette, d.v, G. J. Schut en M. Mullem Dorothea Gerardn Maria, d.v. W. P. J. Croon en J. M. Smit Leonardus Johannes, z.v. L. J. Rooijak kers en J. M. van Grieken. Ondertrouwd: Th. N. van der Velde en A. J. Helgers J. S. J Leeuwens en H. P. M. Vos P. J. Slats en A. W. Romeyn. Overleden: Jan Hubreoht den Bandt,®- van M. E. Verbroek 63 j. Peggy Nico tine Maltzer vr. van H. A. Kloppers 48 j. Sidney Alfred Vardon 37 j. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10