B. K. Emaille PIANO VERFWAREN MOTORBOOT. JAN DE NIE ZONEN UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. „HET HAARDENHUIS" DROGISTERIJ DE JONGH, Verfhandel HAARLEMMERMEER. De Bloempjes dag. Vanwege de afdeeLing Haarlemmermeer van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" ■werd ten bate ran de tuberculosebestrijding in deze gemeente de gewone jaarlijksche bloempjesverkoop gehouden, waarvoor eenige jongedames zich weder geheel be langloos beschikbaar hadden gesteld. In Hoofddorp bedroeg de bruto-opbrengst f.259,SO; in Nieuw-Vennep f. 128.14; in Vijfhuizen f. 134.95; in Abbenes f. 61.70; in de af deeling Aalsmeerderöijk f 129.-40. Zaterdagavond is een samenkomst te Hoofddorp gehouden om te trachten te komen tot oprichting van een Ghr. korfbal vereniging. De heer B. Termaat, hoofd van de openbare lagere school te Nieuw-Vennep alhier heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd, wegens zijn benoeming in ge lijke betrekking te Wormer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Collecte Bouwfonds. De raaandelijksche collecte voor het Bouwfonds der Geref. Kerk heeft opge bracht f. 70.22. Ongeval. De 25-jarige P. v. T. ging met zijn motor fiets via de Mient naar Wassenaar. Op de duo was gezeten de jeugdige Lamboo. In de Mient sprong de band der motorfiets met het gevolg dat deze over den kop sloeg en in den berm van den weg terecht kwam. Van T. kwam er tamelijk goed af, had alleen eenige ontvellingen, doch L. bloedde uit verschillende wonden. Onmiddellijk werd dr. Hueting ontboden, die zeer spoedig op de plaats des onheils aanwezig was. Uit een voorloopig onderzoek was op le maken, dat L. zeer waarschijnlijk niet inwendig was gekneusd. De uitwendige wonden werden door dr. H. verbonden. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Voorstel afschaffing rondvraag verworpen Vaststelling rooilijn Hooge Rijndijk. Dezer dagen vergaderde de gemeenteraad oDder voorzitterschap van den burgemees ter. Alle leden waren aanwezig behalve de heer J. Stadhouder. Te ongeveer kwart over zevenen wordt voortgegaan met de afwerking van de agenda Allereerst wordt door den Raad machtiging verleend aan B. en W. tot het verpachten van eenige perceeltjes grasgewas langs de gemeentewegen. Vervolgens wordt conform het voorstel van B. en W. besloten het uit- karren van grind te laten vervallen, in ver band met den aankoop van een vrachtauto, en de daartoe noodige wijzigingen in de voorwaarden van aanbesteding aan te brengen. Hierna komt in behandeling het voorstel van de R.K. Raadsfractie tot afschaffing van de rondvraag. In de bij het voorstel behoo- rende toelichting wordt opgemerkt, dat. on danks de nuttige zijde, die ongetwijfeld aan dr> rondvraag moet worden toegekend, de R.K. raadsfractie de meening is toegedaan, vooral de laatste jaren, in plaats van een j Soed gebruik zeer vele malen een ergerlijk misbruik wordt gemaakt. Dat deze gelegen heid wordt aangegrepen, niet alleen om inlichtingen te vragen, maar om klachten naar voren te brengen, waarbij vooral amb tenaren en beambten, politie etc. dikwijls "P schandelijke wijze worden aangevallen en hun gezag in het openbaar naar beneden ge haald. De R.K. Raadsfractie is er van over tuigd, dat ook wel op eene andere mante inlichtingen gevraagd kunnen worden en klachten aan B. en W. worden bekend ge maakt. B. en W. doelen ten aanzien van dit voorstel mede, dat zij zich daarmede kunnen vereenigen op grond van de aangevoerde motieven en stellen mitsdien voor om art. 15 van het reglement van orde te laten vervallen. De heer de Graaf het eerst hierover het woord verkrijgende, zegt dat de R.K. raads fractie zich zeker schuld bewust is; hij vindt echter, dat die fractie maar openlijk schuld moet bekennen en niet op anderen moet schuiven. De heer Starrenburg zegt, dat de fractie zich heeft laten opwarmen en bewerken om zoo te handelen. Hij kan zich echter niet met dit voorstel vereenigen want het is een verkrachting van art. 183 der Gemeentewet. Spr. weet wel dat hij ook schriftelijk vra gen kan stellen, maar dat is niet zakelijk, want het kan voorkomen, dat direct ant woord noodig is. Voorts vraagt hij welk kwaad er in die rondvraag zit? Hij meent te kunnen constateeren, dat het voorstel tegen hem gericht is en vindt het jammer dat nu de andere leden ook daaronder moe ten lijden Wordt de rondvraag echter afge schaft dan zal men nog veel plezier van spr. krijgen. De heer Los constateert, dat de rond vraag niet meer op de agenda staat vermeld, juist alsof reeds daartoe is besloten; het is niet juist gezien en het ware ad rem ge weest als de rondvraag nog als agendapunt stond vermeld. Het is voor spr. geen geheim waarop dit voorstel doelt, maar het viel hem echter op, dat als eerste onderteekenaar van het voorstel de heer Stadhouder staat vermeld, iemand die zelf herhaaldelijk mis bruik maakte van de rondvraag en meer malen zijn boekje te buiten ging. Voorts heeft hem gefrappeerd dat B. en W. zich met het voorstel kunnen vereenigen. Heeft het college ook ditmaal in andere plaatsen ge ïnformeerd hoe het daar met de rondvraag staat? Spr. wil in dit verband wijzen op Rotterdam en Den Haag, waar resp. Van Burink en de Visser het wel eens bont maken, maar de rondvraag toch niet wordt afgeschaft De fractie zegt dat er een andere weg is, maar spr is bang. dat dan het kwaad wordt binnen gehaald. Spr. geeft toe, dat meermalen misbruik is gemaakt van de rondvraag en heeft zich daaraan ook geër gerd, maar hij meent te mogen constateeren, dat de oorzaak daarvan moet gezocht wor den bij de leiding der vergadering, want de voorzitter moet toch zorgen dat er geen mis bruik wordt gemaakt Deze toch heeft het recht om de leden tot de orde te roepen of de vergadering te schorsen. Spr. vindt het daarom jammer, dat de goedwillige leden worden gedupeerd door het afschaffen van de rondvraag en noemt dit geen goed beleid van B. en W. Spr. wil er nog aan toe voe- gen, dat wanneer het voorstel wordt aange- nomen, hij alle pogingen in. het werk zal j stellen om de rondvraag weer hersteld te I krijgen. De heer de Groot zegt, dat de rondvraag een erfenis is van onze voorouders; het is een overoud gebruik hetgeen hij niet wil afschaffen. De heer Van Bennekom antwoordt als tweede onderteekenaar van het voorstel, dat hieraan niet veel meer behoeft toegevoegd te worden, omdat het in de toelichting duide lijk genoeg omschreven staat. Alleen wil hij verklaren dat de R.-K. raadsfractie zich geen schuld bewust is, maar er is inderdaad een bepaald lid, dat telkens afdwaalt en aangezien er toch een andere wijze is om het een en ander mede te deelen zonder dat het aan de groote klok wordt gehangen. De heer G. van Leeuwen vindt de R.-K. raadsfractie zeer modern en vraagt waarom ze niet verder gaat en voorstelt om ook de debatten af te schaffen, dan behoeft de raad nog alleen maar te stemmen. Spr. heeft het dan ook gefrappeerd, dat de heer Stadhou der een der voorstellers is, want deze heeft een paar jaar geleden herhaaldelijk opmer kingen gemaakt. De heer Stadhouder schijnt echter zijn positie te voelen en zich te schamen over zijn houding, want anders was hij hedenavond niet afwezig. Aangezien spr. het afschaffen deT rondvraag niet in het belang der gemeente acht, zal hij tegen stemmen. De heer Jac. van Leeuwen zegt dat als er nooit misbruik was gemaakt van de rond vraag, de R.-K. fractie niet met een derge lijk voorstel zou gekomen zijn. Persoonlijk ziet spr. veel goeds in de rondvraag maar tegenwoordig is het geworden een klachten- boek en worden daarbij ambtenaren cn beambten door het slijk gehaald. Spr. be grijpt niet waarom de heer Starrenburg denkt dat de R.-K. fractie bevreesd voor hem is. De heer de Graaf vraagt waarom dc R.K. fractie met een dergelijk voorstel komt als ze zich geen kwaad bewust is; hij heeft nooit misbruik van de rondvraag gemaakt. Spr. weet echter dat het voorstel niet uit gaat rechtstreeks van de fractie maar van de R.K. Kiesvereeniging wordt gedecreteerd, met name door de heeren Schouten en Paardekooper. De heer Starrenburg zegt dat voor de vo rige vergadering eerst een fractie-vergade ring is gehouden waar bestuursleden van de kiesvereeniging aanwezig waren en daar heeft men toen de raadsleden aan den ket ting gelegd. Hij vraagt zich af of de fractie zich nu moet onderwerpen aan de Kiesver eeniging. De raadsleden zijn verantwoorde lijk en niet de kiesvereeniging en daarom mag men hier zijn eigen meening naar vo ren brengen. Spr. hoopt dat de fractie zich niet laat beinvloeden door de kiesvereeni ging want dat is belachelijk. Spr. weet alles want hij houdt er een spionnendienst op na. De heer van Bennekom betwist dat de kiesvereeniging iets met de rondvraag, te maken heeft. De heer de Graaf: „Ik heb het gehoord van de Bruijn zelf." De heer Jac. van Leeuwen constateert dat de spionnendienst van den heer St. slecht is ingelicht want er zijn namen ge noemd van personen die volstrekt niet aan wezig waren op die vergadering Ook is de heer St. niet op de hoogte van het werk de* kiesvereeniging. De heer Noordman zegt dat het hem ver baasd heeft, dat de heer de Graaf de schuld 1 wil werpen op de R.K. fractie, doch waaruit concludeert hij dat? De bedoeling van het voorstel is om te bereiken dat het prestige van den Raad, die de laatste jaren zoo om laag gehaald is, wordt hoog gehouden. Ver der wil hij den heer Starrenburg er op wijze dat deze verkeerd gespionneerd heeft, want er zijn onjuiste namen genoemd. Er is eene vergadering van de fractie geweest, waarop ook bestuursleden van de kiesver eeniging aanwezig waren en bij die gele genheid heeft de heer de Bruijn, bestuur lid der kiesvereeniging, als zijn persoonlijke meening gezegd, dat het gewenscht was om de rondvraag af te schaffen, omdat die toch maar misbruikt wordt Het bestuur der kies vereeniging staat er dus buiten. Logisch is dai eene fractie een reglement heeft en dat zulks in overleg gebeurt met het bestuur der kiesvereeniging is zeer goed; daarmede oefent echter het bestuur eener kiesvereeni ging volstrekt nog geen invloed uit op de fractie zelf. Wat de heer Stadhouder be-, treft is het wel mogelijk dat deze het ook al eens heeft mis gehad, doch spr. vindt het edel dat hij dan van zijn dwalingen terug keert. De debatten afschaffen, zooals de heer G. van Leeuwen laat doorschemeren, is in strijd met de Wet en dus zal de fractie niet met een dergelijk voorstel komen of zelfs kunnen komen. De voorzitter zegt dat de rondvraag niet zakeljjk wordt gevoerd .maar wordt toe gepast om personen te treffen en dat daar bij de leden zich niet storen aan de leiding der vergadering. Verschillende leden treden dan nog in dupliek, waarna de voorzitter ten slotte over het voorstel laat stemmen, hetwelk dan wordt verworpen met 6 tegen 4 stem men. Voor stemmen de heeren Van Ben nekom, Jac. van Leeuwen en de beide wet houders. Vervolgens komt in bespreking het vast stellen van een rooilijn voor den Hooge Rjjhdqk- Door den secretaris wordt een overzicht gegeven van de besprekingen en van de gevoerde correspondentie met Ged. Staten en den directeur ingenieur van den Rijkswaterstaat. Hieruit blijkt, dat in ver band met de verbreeding van den Rijks- straatweg en uit hoofde van het feit dat het Rijk geen vergunning meer zal geven in de toekomst voor uitpaden op dien straatweg, het noodig zal zjjn, wil men den bouw niet belemmeren, dat de ge meente een parallelweg van 3 M. breedte langs de Zuidzijde van dien weg moet aan leggen. Daartoe is noodig. dat thans eene rooilijn wordt bepaald die op sommige plaatsen 23 M. zal getrokken moeten worden uit het hari van den nieuwe rijksstraatweg. Na eenige bespreking besluit de Raad in principe eene dergelijke rnoilijnverordening vast te stellen. Hierna doet de voorzitter mededeeling om trent de wijze waarop het leveren van boompjes, aan te pooten langs den Vrouwen- weg, heeft plaats gehad. Uit de overgelegde prijsopgave blijkt dat de inwoner leveran cier 100 pet. duurder was dan een buiten de gemeente wonende. Deljeer Los zegt dat er geen gelijkluidende offerte is gevraagd, spe ciaal wat de te gebruiken grond betreft. Hier over ontspint zich dan nog eene discussie, die tenslotte door den voorzitter wordt ge^- sloten met de mededeeling dat B. en W. ge handeld hebben in het belang der gemeente. Verschillende leden maken vervolgens een gebruik van de nu weer volgende rondvraag, waarbij de voorzitter in de meeste gevallen toezegt in eene volgende vergadering ant woord te zullen geven. Te ongeveer kwart over 9 wordt de vergadering gesloten. ALPHEN. Hen lafle daad. Door den heer K. woaende in de Raad- wi_k.-lraat werd bij de politie aangifte ge daan van het feit, dat zjjn B'/z-jarig zoon tje achter de Muloschool zoodanig door een onbekend gebleven jongen is gesla gen ,dai het ventje op een 2-tal plaatseD zjjn arm heeft gebroken en zjjn elleboog bovendien was ontwricht. Het kind is Za terdagmorgen naar het Acad. ziekenhuis te Leiden overgebracht. De politie stelt eed onderzoek in naar de tot heden nog onbe kenden lafaard. Nachtelijke avonturiers. Door den kostganger van de Ncd. Herv. Kerk aan den Oudshoornscheweg werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat hij van Vrijdag op Zaterdagnacht pl.m. 12 uur wakker werd doordat hjj eenig leven hoorde op het dak van de kerk en boven- dien eenig geluid vernam, alsof men be zig was aan de bel van de kerktoren. De koster, die onmiddellijk op onderzoek uit toog, zag, zoodra hjj buiten kwam, een twee tal personen zich snel in het land gelegen achter de kerk verwijderen. Of men hier te doen gehad heeft met nachtelijke to- renbeklimmers of andere avonturiers, is nog niet bekend. De politie ia de avontu riers op het spoor. i Democratische Partij. Zaterdagavond heeft de propagandist ia Democratische Partij, dr- Z. Kannr.ing uit Leiden, in een openbare vergadering al hier, een inleiding met lichtbeelden gehou den over het onderwerp „Wegwijzers naar Nationale en Internationale Ontwapening". In zijn vlot uitgesproken rede, wees de spr. op de grnwelen van den modernen oorlog, welke th3ns herhaalde malen in an ti-oorlogsboeken beschreven zijn: b.v. door der. Franschman Barbnsse. den Deen Jo- hannes Joergensen, e.a Tevens reciteerdj spr. een deel uit het bekende treurspefl van Alphred Landy ,,De Paradijsvloek". In zijn inleiding verd«ligde dr. Kamer.ing een vierta. stellingen, den grondslag vormend van zijn vredes-principe, ml.: 1. Het streven naar Nationale en naar Internationale Ontwapening zal. hand in band gaande, leiden naar den Wereldvrede. 2. Door de telkens weer naar voren ge brachte bestrijding van de Nationale Ont wapening met een verwijzing naar Volken bond en Internationale Ontwapening, wordt het Vredesstreven op de lange baan ge schoven en gesaboteerd. 3. De Nationale Ontwapening in Ne derland zal binnen enkele jaren verwezen lijkt kunnen worden door een, zoo krachtig mogelijk, doorgevoerd geweldloos verzet te gen het Militair-isme in al zijn uitingen. 4. Het streven naar Nationale Ontwape ning en Wereldvrede moet uitsluitend staan in het teeken van een gewetensvraag. Nadat de inleider zijn rede beëindigd had, volgde nog een geanimeerde ge- dacbtenwisseling. Rest ons nog te me'.den. dat de dames De Haan en Engelbrecht den avond met viool en piano muziek opluüterden. Zaterdagavond pLm. half acht had ter hoogte van den hoek Schoolstraat Ju'janastraat, een aanrijding plaats, waar bij de heer H. .die blijkbaar op onacht zame wijze den weg overstak, werd aan gereden door een auto, bestuurd door den heer B. De heer De H., die tegen den gronn geworpen werd, kwam er gelukkig goed af. In de Leliestraat werd Zaterdagavond onder bedreiging de huisvrouw van ze. keren De Br., aangehouden door een tot nu toe onbekend gebleven man. De juf frouw was gelukkig echter spoedig van hem verlost, daar zij iemand anders zag aankomen, waarop zjj begon te gillen. Je onverlaat maakte zich ijlings uit de en. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Omtrent onderstaande gevonden voorwer pen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen Lipssleutel, damesarmband-horbge en zakmes. LEIDERDORP. Chr. Harmoniever. „Devote". De Chr. Harmonievereeniging „Devote" heeft een uitvoering gegeven in de Chr. school, welke alleszins geslaagd mag bes ten. Onder leiding van den directeur, den heer F. D. van Wjjck, werden verschillen de nummers op verdienstelijke wijze uitge voerd. Jammer dat de belangstelling van de donateurs en kunstlievende leden niet grooter was; een niet groot aantal was aanwezig ,doch die er waren, toonden hun waardeering voor het genotene. Inzonder heid mochten de clarinet solo's met piano begeleiding, een dankbaar applaus ver werven. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 15 April a.s., des n.m. te 7 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling hellingsptrcentage gemeentelijke inkomstenbe.asting I930'31. 4. Voorstel tot afschaffing van de verlioh- tingsbelasting. 5. Voorstel tot het aanvra gen aan Ged. Staten van Zuid-Ho..and om ontheffing van de verplichting tot invoering van het vak lich. oeiening op de O. L. S. 6. Vaststelling kohier hondenbelasting. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie ad f. 75 per jaar over de jaren 1930 en 1931 aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier, als tegemoetko ming in de kosten van onderhoud van de Kerklaan. 8 .Aanvrage v. d. Ver. tot op richting en instandhouding van Vrije Scho len met den Bijbel om vergoeding als be doeld in art. 101 LO.-wet over 1929. 9. Voorstel van B. en W. tot het alsnog uit betalen van een bedrag groot f.40,—aan P. H. Muller, aannemer alhier, als zijnde een hem nog toekomend bedrag voor ge leverd bijwerk. 10 .Wijziging begrooting 1930. 11. Comptabel besluit. WOUBRUGGE. Nieuw Raadslid. Als opvolger tot lid van den Raad in do vacature W. C. van Dam, is door het hoofdstembureau aangewezen de heer P. Vromans. Bloemt" Uendiefstal. Van den bloembollenkweekt-r Van Z. is een kostbaar partijtje te veld staande iar- cissenbollen ontvreemd. Deze bollen kos ten f.20 per stuk. De politie stelt een on derzoek in. Vinger aigernkt. Op de scheepswerf „De Dageraad" over kwam den scheepmaker W. van H. een ernstig ongeluk. Hij klom langs een balk om een takel in orde te brengen en liet zich daarna langs de balk omlaag glijden. Bijna was hij op den grond, toon hg met zijn ring aan een uitstekende spijker bleef hangen met het gevolg, dat de ringvinger geheel van zjjn hand werd gerukt. Dr. Loth alhier legde het eerste verband. VOOR DINSDAG 15 APRIL. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15: Morgenwijding 12.002.00 Concert door AVRO -Kwintet 2.003.00: Gramofoonpl. 4.005.00: Solistenconcert. Ans Bierman (zang). A. M. Horsman (piano) 5.306 00: Concert uit café „Moderne" te A'dam 6 00: Tijdsein. Daarna Vervolg concert 6.30: Vaz Dias: Koersen 6.45: Concert door de Stafmuziek van hel 5de Regt. Infanterie, Amersfoort 8.01: Aansi. van de Groote Doelenzaal te Rotterdam. Concert door het ..Orchestre Symphonique" van Parijs o.l.v. Pierre Monteux. Daarna: Persber en Gramofoonpl. 12.00: Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.159.30: KRO. Gra mofoonpl. 113012.00: KRO. Gods dienstig halfuurtje 12.0012.15: KRO. Politieber. 12.15—1.15: K. R. O. Concert door KRO-Trio 1.152.00 KRO. Gramofoonpl. 2.003.00: KRO. Vrou wenuurtje 3.003.30: Mevr. F. Steen- bergheEngeringh: „De Internationale Unie van R.-K. Vrouwenbonden en haar 8c congres te Rome in Mei 1930 4.005.00 NCRV. Ziekenuurtje 5.006.00: KRO. Dobutantenuurtje. Jkvr. Nora von Molz (piano). Lea Zweers (sopraan) 6.016.15 KRO. S. Ilooy: De oefenstof voor de inter nationale gymnastiekwedstr. der UIOCEI' Juli a.s. te Antwerpen" 6.15G.4ö: KRO. Gramofoonpl. 6.457.15: KRO. J. A. Rosier: „Van Ouders en Kinderen" 7.15 7.45: KRO. Weleerw. zeergel. heer dr. R. Post: „De invoering van het Katholicisme in het tegenwoordig Nederland" 7.45 8.00 KRO. Politieber. 8.01—9.30: KRO. Lijdensoverweging. Mannen- en Knapen koor o. 1. v Jos. H. Pickkers 9.309.35: KRO. Nieuwsber. 9.351100' KRO. Kamermuziek. Het KRO-Kwartet (piano. Viool, alt en cello). Na afloop: Gramofoon- muziek 12.00: Tijdsein en sluiting. Daventry, 1554 M. 9.35Morgenwij ding 9.50: Nieuwsber. 10.05: Lezing 10 20: Televisie-uitz. 11.20: Balladen- concert (alt-tcnor) 11.50: Concert-orgel bespeling 12.201.20: Lichlc orkestmu ziek1.20: Fullograph-uitzending 1.25: Gramofoonmuziek 3.20: Orkeslconccrt 3.35: Gramoloon 3.50: Orkest- en or gelconcert 4.35: Kinderuurtje 5.20: Voorlezing 5.35: Nieuwsber. 6.00: Suites van Badli voor cello 6.20: Lezing 6.45: Pianoconcert 7.05: Lezing door •Philips Snowden 7,30: Entre-acfe 7.35: Symphonieconcerl. 8e Symphonie van Mahler, in de Queens Hall. Londen Natio nal orkest en koor en solisten, o I. v. Sir Henry Wood 9.35 Koersen 9.45: Le zing 10.05: Dansmuziek lot 11.00 Parijs „Radio Paris". 1725 M. 11.50 1.20: Gramofoonpl. 3.05' Orkestconcert en soli 7.20: „Die verkaufte Braut", Opera van Smetana Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra- mofoonuitz. 9.3511.15: Gramofoonpl. 1130: Gramofoonpl. 12.25150; Or kestconcert 4505.50: Orkestconcert 7.20: Orkesleoneert 8.20: „Prozess So- krates". Hoorspel in 4 bedr. van Hans Kyser. Brussel, 508.5 M. 4.20: Trio-concert 5.50: Gamoloonpl. 7 35: Gramofoon- platen 7-50: Symphonie-concert 7.35: Golfl. 238.2 M. Concert georganiseerd door de SAROV. Kalnndborg, 1153 M. 11.20—1.20: Or kesleoneert 2 20420: Orkestconcert en declamatie 7.207.55: Orkestconcert 7,558.10: Liederen-voordracht door Fred. Otto 8 109 00- Orkesleoneert en voordracht 9.209 45' Cello recital door Rud. Dielzmann 9 4510 20: Or kestconcert 10.2011 20- Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.15—11.20: Lezin gen 11 2012.15: Gramofoonpl. 12.16 —12.50: Berichten 1.20—2.20: Gramo foonpl. 2.203.50: Lezingen 3.50 4.50- Concert 4.507.20: Lezingen 7.20: Lezingen 7.20: Orkestconcert 8.00: Piano-reoital 8.20: Orkestconcert 9.50: Lezing en berichten. IMr- PARIJSCH GROEN isksr doodend middel Toor smelten, torren, slakken, enz. H. J. CHRISTIAANSE - Drogist - Haarl.straat 6 TeleL 711 (bij de Prlniessekade). 3239 Te koop aangeboden een open mahoniehouten «totorboot, lengte 9 Meter, met prima 2 cylinder motor, compleet met dekzeil, autokap, matten, rieten stoelen en verderen inventaris, voor den spotprijs van f. 550.Brieven bureau van dit blad onder No 827.. STEEDS GROOTE VOORRAAD TEGEN DE LAAGSTE PRIJZEN KOKT RAPENBURG 10 - TELEFOON 25 IIEEREA GRACHT 112 - TELEFOON 1540 Opgericht. 1894 8472 Te koop gevraagd: een Aanbieding met prijs en merk Bur. v. d. Blad No. 8235. Voor Uw Bloementuin. RECLAME COLLECTIE. Vertrouwd adres: Geen kosten voor Vracht en Verpakking. 300 Bloembollen en Planten voor slechts 3 gld. Gladiolen, Monbretia's, Okalis, Anemonen Dnbb. Begonia's Bloemplanten in S. v. t. 3 gr. bl Dahlia's en 2 vuurpijlen plus plantwijzer gratis. 8216 H. SIJSENAAR Jr., Hillegom. DE BEKENDE KWALITEITEN! OUDE PRIJZEN. Grondverf 70 Cent per K.L. fllsnsverf 80 Cent per K.L. Vloerverven. Japanlakken, Vernissen, Tip-Top-Watervert Kwasten - NIEUWE RIJN 53 - 8256 DE LEIDSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING Firma J. GOEDELJEE Sr. Directie J. DIRKSE en Zn., Hooigracht 33 Leiden. Tel 452 Filiaal: Geversstraat 30A. Oegstgeest. 2840 Transporten met speciale Rouwauto's. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7