UIT DE RIJNSTREEK. Dr H.NANNING'S KINADRUPPEL5 UIT DE OMSTREKEN. RADIONIEUWS. Vraagt eens aan „Catalogus No. 3" le KLAS MUZIEKINSTRUMENT W. A. GOUW, vert, van N.V. H EES Co. ALPHEN. Door den heer J, werd bij de politie aangifte gedaan van gepleegde vernieling door zekeren K. De po.itie heeft de zaak in onderzoek. De jubileum-schietwedstrqden van do Bijz. Vrjjw. Landstorm alhier, zijn naar wjj vernemen bepaald in begin Mei a.s. Wederom door het plotseling den weg oversteken werd gisteren aan Gouwsluis weer een kind aangereden. Dit keer trof een 4-jarig zoontje van de fam. V. nabij de Prinselaan het ongeval. Een en ander liep thans gelukkig goed al; het kind be- kwam alleen een lichte beenwond. BODEGRAVEN. Ledenverg. „Groene Krnis." Dezer dagen vergaderden in 'Hotel van Haaiten de aldeeing Bodegraven enüwam- merd&m van de Z-n. Vereen. „Het Groene Kruis". De berangsteihng was niet bijster groot; waren op ue vorige vergadering nog oen 150 leden aanwezig, thans waren er nog geeD dertig. Do voorzitter, de heeir K. Stejjn, sprak enkele woorden van we.kom, waarna de no tulen werden geiezen em het jaarverslag werd uitgebracnt. Het alge.oopen jaar was niet ongunstig. Het ledeniai steeg met 124. Financieel zag ook dit jaar voor het eerst er weer vrq goed uit. De inkomsten over schreden do uitgaven met f.450. Voor een groot deel is dit te danken aan de op brengst ad f. 407,50 van het weiden van scihapen. Overgegaan werd tot de ophef, i'ing van het ziekenhuis. De gemeente nam den inventaris over en stelde het gebouw voor f, 1 per jaar ter beschikking voor het opbergen van verplegingsartikelem. In '29 viel ook de beslissing tot het voortbestaan der vereeniging. Spr. wees--er echter na drukkelijk op, dat meer steun noodig is. De penningmeester, da heer J. v. d. Giesen, rapporteerde over de financiën. Aan contributie werd ontvangen L 898,50. Namens de commissie van onderzoek sprak de heer B. Spreijmet den heer linschoten heeft hjj de rekeningen onder zocht en in orde bevonden. De heer Olde- mans was niet aanwezig. Medegedeeld' werd voorts, dat de jaarrekening van de gewone rekening gescheiden is en een balans is gevormd, die nu ook werd gelezen. Het nadeelige saldo van vorige jaren drukt dus niet op de rekening van dit jaar. Voorge lezen werd het verslag van de afd. Wgk- ea Ziekenverpleging. Het is het 28ste jaar verslag van den secretaris, dr. Scbreudw. Voor de „Wijk" blijven er bezwaren; zij krijgt f. 200 minder van de T.B.G. en er is een nadeelig saldo van f. 270 over '28. Over de zuster kwam geen enkele klacht in. Het aantal bezoeken steeg tot 2383; 2080 in Bodegraven en B03 in Zwammer- dam. De rekening der „wijk" vermeldde aan contributies van 263 leden f. 448, en gaf voor het eerst eem klein overschot aan. De voorzitter zeide, dat het eSgenaar- dig moet aan doen, maar dat het bestuur zich genoopt gezien heeft, de zuster een salarisverlaging van 1200 aan te zeggen, in gaande 1 JuË. Voor 1930 komen f. 200 minder inkomsten van de T.B.G. en enkele goede contribuanten hebben bedankt. De mededeeeling, dat het salaris van de zuster verlaagd is, lokte een langdurig^ discussie tusschen den voorzitter en <fe heeren Ligtenburg, v. d. Most en Bogaart uit. Bij de rondvraag wekte de^heer Bogaart nog eens belangstelling op voor het insti tuut schoolarts. De heer Beijen sloot zich hierhjj aan. De voorzitter had gesn beu zwaar deze zaak opnieuw onder de oogen te zien. Uitvoerig werd nu gesproken over de moeilijkheden voor latere pensioneering van de zuster. Het bezwaar is, dat voor zusters, die reeds wat ouder zpjo, de premie on betaalbaar is. Daar het bestuur werkelijk geen kans zag daarvoor te zorgen, wilds de heer Bogaart jaarlijks f. 100 reservae- ren. De heer B. Sprerj wilde wachten op het resultaat van de circulaires. De heer Sprupjt vroeg hoeveel er door die circu laires minstens moet gedekt worden. De voorzitter deelde mede. dat voor f. 50 con tributie is opgezegd en dat f. 200 minder ran de T.B.C.-vereen. wordt ontvangen. ■Hierna sluiting der vergadering. BOSKOOP. Vergadering Hou Vast. Op de gehouden vergadering van de op nieuw opgerichte gymnastiek- en turnrar- eeniging „Hou-Vast" zijn tot bestuursleden gekozen de heeren: A. Frank, voorzitter; T. J. Kaptein, secretaris en A. A. Var kade, penningmeester. Tot leider werd benoemd de heer Bom. leeraar M.O. gymnastiek te Gouda. De vereeniging telt thans momenteel 70 leden boven de 16 jaar. Het ligt in de bedoeling om eerstdaags met de muziek aan het hoofd en gekleed in bonds-costuum, een wandeling door de .gemeente te maken. RECLAME. EETLU5T-QPWEKKEND. 1.30 p.fl. 3184 WADDINXVEEN. Onvoorzichtig. In de Statenlaan te Rotterdam zou gis terenmiddag de chauffeur van den Hout handel Alblas alhier, even met zijn auto keeren. Hoewel zwaar geladen vond hij het niet bezwaarlijk het trottoir te berijden, daar hij anders in verband met de in aan bouw zijnde huizen ter plaatse, eenige stra ten had moeten omrijden. Met de zware vracht reed hij het trot toir over. maar hij vernielde daardoor ruim 15 Meter pas aangelegd werk. Zonder zich verder te bekommeren is hij door gereden. De politie zal hem nader onderhouden. Chr. Zangrereen. „De Lofstem" De Chr. Zangvereeniging „De LoMem" en haar afdeeling kinderkoor „Jong Leven" gaven dezer dagen een zangavond voor ouders en genoodigdeh in de zaal der Ned. Herv. Kerk. Directeur van beide koren, die een goedie reputatie genieten, is de heer De Man, organist der St. Janskerk te Gouda. Do zaal was geheel bezet en de zangstukken werden zeer goed gezongen. WOUBRUGGE. Paling vangen met keernet. Door den pachter van het vischwaler ,,de Woudwetering" i9 een proef genomen van eenige dagen, om te onderzoeken in hoe verre de palingvisscherij met keernet ook in de voorjaarsmaanden kan geschieden, doch dit is een mislukking gebleken. De vangst was nihil. Leerlingen Chr. School, Bij den aanvang van het nieuwe leerjaar aan de Chr. school werden 23 leerlingen afgeschreven, 16 bij geschreven, het totaal aantal bedraagt thans 160 leerlingen Aan de Openbare lagere 9chool werden 4 leer lingen afgeschreven, 8 bijgeschreven, het totaal aantal leerlingen van die school be draagt thans 56. Het bestuur van de Afd. Woubrugge van „het Groene Kruis" ontving van de arbeiders van de sciheepswerf „De Dage raad" een bedrag groot f. 118.—. De be noemde wijkzuster van de afdeeling heeft haar^ arbeid de vorige week aanvaard. De prijs van het tarwebrood is alhier niet 2 cent per 8 ons verlaagd. o ZWAMMERDAM. Gloeiend ijzer in het oog. De smid C. S. alhier had het ongeluk bij het afkorten van een ijzeren slaaf in zijn smederij, een stukje gloeiend ijzer in zijn oog te krijgen. De ontboden geneesheer achtte directe overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Er beslaat groote vrees dat hij het oog zal moeien missen. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Geldermalsen, Hcrmanus Marius Verweij en gezin, landarbeider, B. 33a Den Helder, Johannes Hendrik ie Liefde, zonder beroep, A. 87 Gouda, Mar- garetha Johanna Verweij. zonder beroep, G. 23 Bodegraven, Aaltje van Leeuwen, dienstbode, C. 139b Stolwijk, Jan Treure, boerenarbeider, D. 69 Wassenaar, Maria Elisabeth Krijger, religieuse, C. 49 Bode graven. Maarten Bezuijen, zonder beroep, C. 64 Zegveld, Gerrit Koole en gezin, ar beider. D. 15 Montfoort, Obbe van der Weide en gezin, C. 113a Bleiswijk, Jo hannes Werkmeester, schildersknecht, A. 11 Alphon a. d. Rijn Jan Tijmen Langelaar, veehoudersknecht. B 36 Leiden Jacoba Hendrika Wassink, dienstbode, C. 130 Leiden, Pieter van der Bleek, veereparateur, B. 106 Woerden, Anna Maria Verhees, huishoudster, B. 106 Reeuwijk, Niesje Helsloot, echtgenooto van Willem van Leeuwen. C. 139b Reeuwijk, Hendrik van Leeuwen, horlogemaker, C. 139b Bode graven, Jacoba Kruit, en kinderen, echtgo- noote van Jacob Boer, B. 16 Bodegraven, Cornells Johannes van Dijk en gezin, pak huisknecht C. 95. Vertrokken- naar Reeuwijk, Kaagjesland, Huig Gerrit van der Laan, D 35 Smilde, Evert Hendriks9tr. 118, Gepke Koops, dienst bode, B. -18 Oud-Beijerland, Zinkweg 187, Cornelis Hoogcsteger, kleermaker en barbier C. 98 Bodegraven, Willielminastr. 72 Gerardus Johannes van den Oudenrijn, tim merman. B. 93 Noordwijk. St Maria- stichtmg. Langeveld 29, Alette Maria Stra- ver, B. 100 Alphen a. d. Rijn, Rietveld 12. Helena van der Meij, dienstbode A 122 Sassenheim. Hoofdstr 160, Theodora Cor nelia van der Meij, dienstbode, C. 47 Sas senheim, Klinkenberg 3, David van Schaik en gezin, metselaar, C. 95 Boskoop. Boot- etraat 1, Jan Spreij, banketbakker, A. 69 Haarlemmermeer, Nieuw-Vennep, IJwcg 701. Cornelis Oppelaar, landbouwer, B. 13. AALSMEER. Tuinbouwschool. Bij het gehouden eind- en overgangs examen verwierven een diploma: J. P. H. H. M. Werners te Amsterdam; A. J. J. Deyman te Den Helder; J. A. Eshuis te Zwolle, met zeer gunstigen uitslag, met Duitsch en Engelsch; D. Geritse te Utrecnt met Duitsch; A. Keessen te Aalsmeer, met Duitsch en Engelsch; K. J. Kraan te Oegstgeest, mot Duitsch en Engelsch; A. Maas te Amsterdam, met zeer gunstigen uitslag, met Duitsch en Engelsch; D. A. v. d. Oever te Terwinselen, met Duitsch en Engelsch; W. C. v. Oosten te Heem stede, met Duitsch en Engelsch; J. W. Pieper te Ooster Nijkerk, met Duitsch en Engelsch; R. J. Schidt t-o Oenkerk, met gunstig gevolg, met Duitsch en Engelsch. Aan één leerling kon geen diploma worden uitgereikt. Tot de tweede klasse zijn bevorderd: J. W. Atema te Oranjewoud, met Duitsch en Engelsch; W. Binnema-, te Landsmeer, met D en E.F. W. Brom te Hilversum; G. Fiesler te Amsterdam, met D. en E.R. de Haan te Amsterdam, met D. en E.J. M .Jongkind te Aalsmeer, met D.W. J, Kea te Bovenkerk met D. en E.A. v. d. Roest te Leeuwarden; G. Selle te Amster dam; H Simons te Bussum, met D. en E. H. Verbeek te Aalsmeer, met D.G. J. v. Vrouwerff te Buitenveldert, met D. en E.J. P. A. M. Wagemakers te Tilburg, met D. en E.H. G. J. Wolterbeek, te Heemstede, met D. en E. Drie leerlingen zijn niet overgegaan. o HAARLEMMERMEER. Aan de bijzondere sohool te Hoofd dorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd mej. C. A. G. van Nee te Amsterdam. HILLEGOM. Nieuwe lidmaten. Zondag a.s. hopen 46 jeugdige personen en eenige gehuwden in de Herv. Kerk be lijdenis des Geloofs af te leggen en lid maat der kerk te worden. De aanneming, heeft plaats op Donderdag- en Vrijdag avond telkens om 8 uur. Aanbesteding. De aa nbesteding van de bui ten verhv ar ken van de gebouwen van liet waterbedrijf der gemeente met dienstwoning en ter- rei nafscheiding aan den Loosterweg III, is gehouden en had den volgenden uitslag: G. J. Kroon Hillegom f.715, en A. Oost- rom te Amsterdam f. 549,50. De gunning is -aangehouden. R,K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging heeft haai'jaar vergadering gehouden onder leiding van den heer Joh. Bekkers, omdat de voor zitter, de heer J. H. M. Blavers nog on gesteld is. De ingekomen stukken werden breiedvoe- rig besproken, zij betroffen reglementswij ziging der Kamercentrale Leiden. Tot af gevaardigden werden benoemd de heeren mr. J. B. Sens en B. N. Loerakker. Volgens mededeeling van het bestuur is het aantal leden 640, wat volgens een der vergaderden geen stijging is. De rekening sloot met een batig saldo van f. 131.95. In het bestuur zijn twee vacaturen door overlijden van mevr. ter Woort en door be danken van den heer Joh. van Houten. In de rondvraag werd gesproken over de raadsfractie en de laatste raadsverga dering, De opkomst was slechts matig. Op de speciale nationale narcisscnkeu- ring te Haarlem werd aan de N.V. P. Rijn- veld en Zn., alhier de gouden medaille met lof toegekend. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Op de bon. Door de Rijksveldwacht, geassisteerd door de gemeente-politie werden bij den Molentuinweg van verschillende automobi listen en motorrijders de rijbewijzen ge controleerd, waarbij meerdere een proces verbaal kregen. Bureau van Openbare Werken. Naar wij vernemen zal de woning, be- hoorend.e bij de openbare 6ohool aan de Voorstraat, welke vrij komt door het ver trek van den heer Bakker, hoofd der voor malige openbare school aan het Duinpad, welke school per 1 April 1.1. is opgeheven, worden ingericht voor Bureau van Open bare Werken. Aan de O Baron v. W. v. Catwijck- school waren bij het begin van het nieuwe schooljaar 26 leerlingen in de eerste klasse geplaatst. Het totaal aantal leerlingen be draagt thans 162. Do Geref. School begon met 17 leerlingen in de eerste klasse en telde totaal 108 leerlingen. Alhier is de melkprijs met 1 et. p. Htor verlaagd en gebracht op 13 ct. De gewone wekclijksohc oefeningen der Katwijksche Burgerwacht op de Rijks schietbanen zullen weer aanvangen Zater dagmiddag 96 April n.m. 2 uur. Het dochtertje van den heer G. V. had het ongeluk bij het fietsen te vallen. Bij onderzoek bleek haar arm gebroken. NOORDWIJK. Lezing voor het Nut. Voor het Nut alhier heeft de heer Tim- raerhans van Abcoude .een lezing gehou den over de geschiedenis van den dans, toegelicht met muziek (viool). De in ruime getale ougekomen leden, betuigden hun groote ingenomenheid met het voorgedragene, en het bestuur bood bij het vertolken van zijn dank, Kroos' boekwerk over Noordwijk, als blijvende herinnering aan Een lid liet nog van zijn bijzondere be- langstelling blijken. Ook werden den spre ker bloemen vereerd. Op de te Haarlem gehouden speciale narcissenkeuring werd de gouden medaille toegekend aan de inzending van de N.Y. Ver. Bloembollenculturen alhier. NOORDWIJK-BINNEN. Doot den heer T. alhier is bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van p)m. 18 K.G. lood. Onderzoek wordt ingesteld. De heer v. d. W. heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een ruit. Een onderzoek wordt ingesteld. Ds. W. W v. Haaften alhier heeft het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Odijk aangenomen. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen des namiddags te twee uur in openbare vergadering bijeen. Punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijzi ging der begrooting, dienst 1929. 3. Voor stel van B. en W. om machtiging te ver zoeken om met de besturen der gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout en Noordwijk een regeling aan te gaan tot het gemeenschappelij'k instellen van een geneeskundig schooltoezicht. 4. Bespreking plan van uitbreiding der gemeenten. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Was het met de warmekasbloemen dit seizoen vroeger afgeloopen dan gewoonlijk het geval is, ook m.et de aanvoer uit de koude kassen ging het in snel tempo, zoo dat het kwantum ook aanmerkelijk kleiner is, dan we gewoonlijk in dezen tijd kun nen verwachten. Meerdere kassen zijn reeds leeg. Thans is de beurt aan den kouden grond vanwaar al flinke partijen Narcis sen komen, die gaan voor f. 0.490.70, Tul pen gaan als volgt Rose Gris de lin f. 3.10 4, Peach Blossem f. 155.50, Murillo f. 3— 4.10, La Reine f. 2.503.10, Duchesse de Parma f. 4.505.60, Darwin Bartigon f. 4.50 5.70, William Copland f. 3.10—4.40. Woningnood. De woningbouw vereeniging „Vooruit gang" heeft binnenkort 20 nieuwe huizen gereed. Op de zitting .tot verhuring van deze woningen meldden zich niet minder dan 75 gegadigden aan. Voor het bestuur geen gemakkelijke en dankbare taak om een ieder tevreden te stellen! SASSENHEIM. SucoeMen voor de kweekers. Op de speciale (Internationale) Naxcis- senkeuring door de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur te Haarlem gehouden, be haalden verschillende firma's uit onze ge meente het getuigschrift van verdienste.: Aan de N.V. Warnaar eD Co. werden nieti minder dan 15 getuigsohriften uitgereikt.: In de geschiedenis van Bloembollencultuur is het tot dusver niet voorgekomen, dat één firma op één dag zulk een groot aantal getuigschriften werd toegekend. Wei eeii bewijs dat onze gemeente nog steeds een bijzondere plaats inneemt in de Narcissencultuur De Chr. zangvereeniging „De Lof- stem" en haar onderaf deeling „Kinderkoor Halleluja" zullen aan het op Hemelvaarts dag te Oegstgeest to houden Zangconcours deelnemen, teTwijl het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" aan het te Bussum te houden concours deelneemt. jjr GECONSERVEERDE RADIO REDE VAN KONING GEORGE. De rede welke door den Engelschen Ko ning gehouden werd ter gelegenheid van de opening der vlootconferentie werd door ver schillende Amerikaansche omroepstations her-uitgezonden. De ontvangst was daar zoo uitmuntend dat een amateur een luidspreker voor het parlophone-apparaat zette en de rede geheel op een was-cylinder registreerde. De cylinder is naar Londen gestuurd en Koning George kan thans luisteren naar zijn redevoering zooals de Amerikanen die hoor den. HET „MARCONI-EXPERIMENT" NIET NIEUW. Er is in de pers nog al ophef gemaakt van het experiment van Marconi, waarbij beweerd weid dat hij met zijn zender yanaf het jacht de eleclrische lichten van een ten toonstelling in Sydney heeft ontstoken, en een en ander in verband werd gebracht met öraadlooze-energie overdracht. Marconi zelf is van deze misleidende voorstelling schuld, daar hij na het experi ment verklaarde dat het zeer belangrijk was en er geen electrische draden meer zouden zijn doch de electriciteit direct door de lucht naar alle richtingen gedirigeerd zou worden. Tusschen draadlooze overdracht van elec trische energie en het experiment van Mar coni beslaat niet het minste verband. Wat Marconi deed was slechts het uitzenden van een signaal zooals er iederen dag 100 OOOden verzonden worden. Alleen werd dat signaal in Sydney met een radiotoestel ontvangen en zoodanig versterkt dat een relais daar door een stroomkring kon sluiten waarmede weder een ander relais werd bekrachtigd die dienst deed al9 hoofdschakelaar voor hef licht van do tentoonstelling. Hetzelfde is reeds meermalen door andere gedaan zon der dat er zooveel ophef van gemaakt werd. Van een nieuwe uitvinding is dus in het ge heel geen sprake. o „BIT DEN BARBIER" VOOR DE RADIO. De radio-barbier heeft zijn entrée ge maakt op het omroepstation in Lyon Onder het scheren interviewt hij de plaatselijke beroemdheden en bespreekt de laatste nieuwtjes Het idéé is niel onaardig, tenminste als er geen praatje over het weer aan vastge knoopt wordt. 2-3 waardoor U nog vóór het a.s, Paaschfeeat voorf. 10.p. maand bezitter kunt worden van 7843 Hadio ia groote Salonkast compleet met antenne en plaatsen L 200.- Orgel met 9 registers in modern eiken kast 195.— enz. VOORSTRAAT 64-66 - KATWIJK AAN ZfiE

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10