ZIJN LAATSTE WENSCH 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 8 April 1930 Derde Blad No. 21492 DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. 317 Toen de dieven waren weggeslopen, volgden ze hen met grooten spoed. En door de haast werd door hen verge ten, dat men toch ook betalen moet De poffertjes waren opgegeten, het was een waarlijk heerlijk maal en nu gingen ze, het was niet netjes, zonder betalen aan den haal. 318. De baas van de kraam stond raar te kijken, toen hij zag hun plots'linge vlucht. Hij stond te razen en te tieren en hij foeterde geducht. ..Wacht maar, leelijke poffertjes-eters, jullie bent bij mij bekend, poffertjes eten en niet betalen, daarmee ben ik niet content." BENOEMING EN ONTSLAG. B. en W. stellen voor de heeren J. A. Bchreuder, H. P. Veldhuyzen, W. J. E. M. Simons en A J. B. Poortman voor een jaar her te benoemen als schoolarts. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van den heer Ph. Rank Azn. worden voorgedragen1. de heer W. E. Wolvers, 2. de heer H. van Woudenberg. Het bestuur der Ver. De Ambachtsschool draagt voor ter benoeming van een lid van het bestuur m de vacature ir. J. M. Rade- maker (niet herkiesbaar) 1. ir. J. J. G. van Hoek, 2. de heer J. Heringa. Ter benoeming van een regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis draagt het bestuur voor in de vaca ture prof. dr. L. Knappert: 1. mr. P. A. van Toorenburg, 2. mr. P. J. Idenburg. Voorgesteld wordt op verzoek eervol ont slag te verleenen aan mej. E. J. van Grict- huysen als onderwijzeres aan de O. L. school Maresingel B. OVERNEMING VAN GROND. B. en W. stellen voor kosteloos in eigen dom en onderhoud bij de gemeente over te nemenvan mevr. T. Bakker een perceel grond Oude-Rijn hoek Kuipersteegvan den heer O. V. R. Spatkowa te Den Haag, een strook grond aan den Zoeterwoudsche- Singel; van de heeren C. de Munnik en J. F. Hamann een strook grond nabij den Haagweg; van den heer N. A. van Zijp een strook gTond aan den Stationsweg, van den heer L. Zwart grond aan de Hen drikstraat: van den heer E. J. WuTzcr grond aan de Hendrikstraat en tenslottq van den heer N. P. M. Dieben grond aaa den Hooge-Rijndijk, een en ander in ver band met ver- en bebouwing of straat- aanleg. VERKOOP AAN BLOEMENDAAL. B. en W. stellen voor aan de gemeente Bloemenda-al in eigendom over te dragen het aan Leiden behoorend gedeelte van de Haarlemmertrekvaartweg; zulks om niet, mits Bloemerdaal alle kosten be taalt. MEDEWERKING AAN HET CHR. ONDERWIJS. De onteigeningsprocedure inzake cenige perceelen aan de Koppenhinksteeg ten be hoeve van den bouw van een gymnastiek lokaal voor de beide bijz. scholen aan ae Hooglandsche Kerkgracht en ten behoeve van de uitbreiding van de Kaasmarkt is thans afgeloopen. Het bedrag der scha deloosstelling is bepaald op f. 8500. B. en W. stellen nu voor aan het bestuur van ge noemde scholen op Geref. Grondslag de gevraagde grond af te staan en tevens een nader gevraagd perceel groot plm. 237 vierk. M. benoodigd omdat het niveau van het Kaasmarktterrein niet gelijk is met deü vloer van de bestaande school, zoodat het noodzakelijk is tusschen de school en het te bouwen gymnastieklokaal een gang met trappen te maken. Het be stuur zal moeten betalen een evenredig deel van de onteigeningssom n.l. 164 vier*. M. ad f. 35 per vierk. M. en 73 vierk Kaasmarktterrein ad f. 10 per vierk. M. benevens de kosten van overdracht. Naast het gymnastieklokaal kan een transfoTmatorhuisje der Sted. Lichtfabrie ken worden aangebracht. VERKOOP VAN GROND. B. en W. stellen voor te verkoopen aan den heer B. Buurman q.q. een perceel bouwterrein op het Raamland gelegen aan de Fruinstraat groot plm. 555 vierk. meter tegen f. 10 de vierk. M.aan den heer F. Visser een strook grond op het Raamland gelegen aan de Fruinstraat groot 30 vierk. M. tegen denzelfden prijs. Tevens stellen B. en W. voor een kleine wijziging te brengen inzake het terrein aan de Cobet- straat vóór de vestiging vaD een ondersta tion etc. voor de Electriciteitsfabriek. („Ueber den Tod hinaus"). Roman van ANNY VON PANHUYS Uit het Duit9ch door W H. C BOULLAARD. (Nadruk verboden 40) „U ziet, dal u niet behoeft te trachten, tegenover mij een toon aan te slaan", ver volgde Waller ijskoud en snijdend. „Ik ben volkomen op de hoogte." Hel was niet meer dan een stamelend ge luid. dat von Weiden liet hooren, terwijl zijn gezicht vuurrood werd, alsof hij een be roerte nabij was. „Uw helper bij die weerzinwekkende co- medie heeft alles bekend." Von Weiden's knieën knikten en hij liet zich in den stoel, die het dichtst bij hem stond, vallen. Plotseling meende hij een af schuwelijke gestalte voor zich te zien: de vrees. Die keek hem met groote huivering wekkende oogen aan De angst had zijn ge zicht tot een caricatuur verwrongen, toen hi] uitriep: .Wat zeg u, heeft hij bekend?" Langzaam er duidelijk luidde het ant woord: de Ruyter is in handen der politie en binnen een paar minuten wordt hier aan gebeld door iemand die mijnheer von We:- den zal verzoeken eveneens op hel politie bureau te verschijnen »;al-.; van den anderen vaon den wordere Von Weiden wilde de deur uitrennen. „Hier blijvenI" en Zernikow plaatste zich voor hem, UITBREIDING AMBACHTSSCHOOL. De Vereeniging de Ambachtsschool ver zocht den Raad te willen beslissen dat uit breiding van de school noodzakelijk moet worden geacht. Met de Commissie voor het Onderwijs zijn B en W. van gevoelen dat ten spoedigste een einde behoort te komen aan den ontoelaatbaren toestand dat vele voor het toelatingsexamen geslaagde jonge lieden uitsluitend wegens gebrek aan plaats ruimte moeten woTden afgewezen. Tenge volge van dit laatste is echter een beslis sing volgens art. 25 2e. en 6e lid der Nij verheid sonderwijswet niet vereischt. Niette min zou 'n adhaesiebetuiging van den raad de gewenschte uitbreiding wellicht kunnen bevorderen en B. en W. stellen voor daar toe over te gaan. VERGOEDING AAN AMBTENAREN. In aansluiting aan de woorden van lof en dank, gewijd aan het werk dat door de amb tenaren van de bij de Stadhuisbrand betrok ken diensten tot herstel van de gemeenie- liike administratie is verricht, meenen B. en W. dat er alle aanleiding beslaat den amblenaren een belooning toe te kennen voor hunne buitengewone prestaties, waar aan het te danken is. dat de gemeentebike machine weder zoo spoedig od gang kon worden gebracht Deze vergoeding zouden B en W. in het algemeen wenschen te zien bepaald on den grondslag van maximaal een maand salaris, in verband met den om vang van de exfrawerkzaamheden van den betrokken ambtenaar en andere omstan digheden als zieVte enz. De koslen zullen bedragen f. 15 900welke ten laste van het stadhuisfonds dienen te komen. VERF ACHTING VAN BURCHT EN GRAANBEURS. Op 1 Mei a.s. eindigt de pacht van den Burcht en de Graanbeurs en van het voor malig „Notarishuis". De verhuring van de beide eerste gebouwen geschiedde aan den heer A. Backer voor de som van f. 3200. terwijl de verpachting van het Notarishuis plaats had tegen een prijs van f 1200. welk bedrag in den vorm van een vergoe ding wegens door de gemeente in het pand aangebrachte veranderingen later werd ver hoogd met f 63.70. De pacht van het voormalig Nolarishuis wc-rd aan den heer Backer opgedragen, om o m. ook de hotelgelegenheid te dezer stede uit te breiden, in verband waarmede hem de verplichting weid opgelegd ten minste 5 vertrekken tot hotelkamers in te richten Dc bedoelde veranderingen hielden hiermede verband Bij B. en W. is inlusschen reeds gerui- men tijd dc vraag in overweging of met het oog op de behoefte aan hotelgelegenheid niet gewensehl is te achten, om van het Notarishuis met Graanbeurs een volledig hotel-café-reslaurant le maken, daar uiier- aard bij de" tegenwoordige wijze wan inrich ting, zoowel wal betreft het aantal beschik bare. bruikbare kamers als de outillage daarvan, slechls in beperkte mate in die behoefte word voorzien Tn overeenstemming mei de C van F. hebben zij daarom den Directeur van Ge meentewerken opgedragen een gedetailleerd plan met kostenraming le maken van alle voorzieningen, die noodig zouden zijn om het gebouwen-complex volledig geschikt te doen maken voor een exploitatie als hotel- café-reslaurant in modernen zin, doch met inachtneming van de historische tradities van den Burcht. In afwachting van de verdere behande ling van deze aangelegenheid, zouden zij de pacht op den tegenwoordigen voet voor- Ioopig voor één jaar willen verlengen waar toe de pachter bereid is. VERPACHTING TGL- EN BRUGGELDEN LEIDERDORPSCHE BRUG. B. en W deelen mede dat met Ged Sta ten onderhandelingen zijn gevoerd om te komen tot opheffing van den landtol (met behoud derhalve van den watertol) aan de Leidcrdorpsche brug. Deze onderhandelin gen zijn mislukt daar Ged Staten niet wil den weten van overdracht van den weg het zij aan Leiderdorp, hetzij aan de provincie, „Laat me er uit", de dikke man hijgdp van opwinding. „Denkt u dal een von Wei den zich door een politie-agent als de eerste de beste zakkenroller dwars door Schnei- ditz naar het poütie-bureau laat brengen „Aan zulke mogelijkheden had een von Weiden eerder moeten denken" ..Man, maak me niet razend!" De oogen puilden von Weiden bijna uit de kassen Hij had alle bezinning verloren, anders had hij wel begrepen dat het met dat brengen naar het politiebureau niet zóó maar ging. Adem loos stond hij voor Zernikow en zijn handen had hij tot vuisten gebald, alsof die er dade lijk op in wilden slaan Maar de ingenieur kwam niet van zijn plaats Kaarsrecht voor den ingang staande, keek hij naar den opgewonden man en ze°r honend klonk zijn stem, toen hij eindelijk sprak: „Stel u gerust, niemand denkt er aan u Ier verantwoording te roepen, behalve ik Mijnheer de Ruyter is nog altijd in uw hu:s in de Slotsleeg. tenzij hij reeds naar Neder land is vertrokken." „Is dal waar?" stootle von Weiden er sid derend uit en hef scheen dat de opwinding, die zijn zenuwen lot het uiterste spande, eenigszins week. „Ja, dat is waar" klonk kortaf hel ant woord „Maar zeg eens, wat waart u van plan le doen. toen u zooeven wildet weg- loopen?" ..Wat gaal u dat aan?" von Weiden l>egon weer een toon aan te slaan ..Ik wensch antwoord op mijn vraag; ver geet niet. dat ik u geheel in mijn macht heb." De ander bromde iels onverstaanbaars en zei ten slotte: waartoe B. en W. meenden dat dan ook moest worden overgegaan, zulks in overeen stemming met het streven om dergelijke buiten Leidens territoir gelegen objecten over te doen aan die lichamen welke door hun publiek-reehtelijke posilie meer lot hel vreren van beheer en onderhoud zijn aan gewezen dan Leiden en omdat Ged Stalen handhaven dat bij de financieele regeling moest worden uitgegaan van de huidige pachtsom van f. 2000.—, terwijl B en W. meenden dal deze op f. 3000.moest wor den gesteld, daar door de verpachling voor slechts 1 jaar de pachtsom tol f 2000.was gedrukt Het blijkt dat B. en W. goed heb ben gezien want de pachter, de heer P. J Ramaker, is bereid te pachten voor 3 jaar tegen f. 3000.per jaar. B. en W. stellen den raad voor daartoe te besluiten ONDERHOUD HAARLEMMERTREKVAART- WEG. De N.Y. Bloembollenkweekerij en -han del vli Firma J. de Groot en Zonen le Nomdwijk verzoeh! een gedeeltp van den Haarlemmerlrekvaarlweg bij de Piet-Gij zen brug zoodanig te verbeteren dat vracht auto's met duinzand daar konden passeeren. teneinde eenige perceelen weiland tot bollen, tand te maken B. en W stellen voor dit verzoek af le wijzen daar bedoelde weg op redelijke wijze wordt onderhouden en als (rekpad niet is aangewezen voor zwaar mo dern autoverkeer. SUBSIDIES VOOR MUZIEK- EN ZANG- VEREENIGINGEN. De Bond van Leidsche Zangvereenigingen heeft herhaald een verzoek om subsidie ad f 1000hetgeen op 21 Tan 1929 door de raad werd afgewezen. B en W stellen voor om dezelfde redenen als destijds ook nu de subsidie te weigeren Deze motieven kwamen in het kort samen gevat. op het volgende neer 1. De moeilijkheden waarin vele zang verenigingen verkeeren zullen door het verleenen van «mbsidie niet worden verhol pen doch eer toenemen; 2. De voornaamste oorzaak hiervan is. dat er le veel zangvereenigingen zijn. dat het aantal concerlen daardoor te groot wordt en er dientengevolge geen voldoende publiek meer komt: 3. Er is gebrek aan organisatie waar door soms concerten van verschillende ver- eenigingen samenvallen of vlak na elkander worden gehouden; 4. De Bond vertegenwoordigt slechts een klein deel van het aantal zangvereenigingen hier ter slede; 5. De sub 4e vermelde omstandigheid zou voor de gemeente lol kostbare conse quenties leiden ten aanzien van de niet-aam. „Voor den kop schieten wilde ik me; wat had ik anders kunnen doen?" „Zoo, zoo eigenlijk had ik dit wel gedacht. Veel zou er in u voor de maatschappij niet verloren zijn gegaan", en (oen de ander hem in de rede wilde vallen, zei Zernikow nog wat luider en nadrukkelijker: „Neen, het was waarachtig niet jammer geweest, als u het gedaan had .maar", voegde hij er wat zachter aan toe. ..de vertwijfeling en de doodsangst, die hebt u doorleefd en ook de vrees voor het schandaal met de politie dus ik geloof dat ik daarmee bijna ge noegen kan nemen Let wel - bijna. Nu moet u nog eens even gaan zitten" en zelf plaats nemend vervolgde hij- ..er is nog een klei nigheid. die ik van u eisch en dan is mijn taak hier afgeloopen." Mechanisch, als hel ware gehoorzamend aan een dwingende kracht, ging von Wei den zitten Hij was al blij. dat hem voorloo- pig geen gevaar dreigde en een zucht van verlichting ontsnapte hem Walter bemerkte het en glimlachte spot tend „Ik zal kort zijn. want eenerzijds is mijn tijd beperkt en anderzijds zult u ook niet zeer verlangend zijn dit onderhoud langer te rekken dan noodig is, dus ik verlang het na volgende: „U geeft mij een schriftelijke verklaring, waarin staat dat u de sage van den ouden Thomas hebt opgerakeld om den «ukkelen- den professor te doen schrikken omdat u wist. dat een groote omwinding op hem ze-r schadelijk, zelfs doedel ijk zou kunnen wer ken." „Bent u nu heelemaal krankzinnig?" rieo von Weiden uit, „dan zou ik net zoo goed dadelijk een bekentenis bij de politie kunnen afleggen." gesloten vereenigingen; terwijl bovendien ook muziek-vereenigingen zich met evenveel recht tot de gemeente zouden kunnen wen den. Ook het door den heer Wilmer overge nomen voorstel Spendel, luidende: a op de begrooting 1930 een post groot f. 1000.te brengen waaruit muziek- en zangvereenigingen kunnen worden gesubsi dieerd, welke tot het geven van volkscon certen zullen worden uilgenoodigd: b. een raadscommissie te benoemen, welke belast wordt met de uitvoering van het sub a vervatte besluit, stellen B. en W. voor af te wijzen. H.i. kan het voorstel praclisch geen effect sorteeren en is het niet voor uitvoering vat baar. Ook muziekvereenigingen vindt men in grooten getale en in verschillende schakee ringen, niet alleen afwisselend in omvang maar ook in aard en soort der beoefend wor dende muziek. Een bedrag van f. 1000.le verdeelen onder die bonte verscheidenheid va.n corpsen en corpsje9, vereenigingen en miniatuur-vereenigingen zou wel een zeer moeilijk op te lossen opgaaf zijn-, daaren boven zou een bedrag van f. 1000.daar toe ook volstrekt ontoereikend zijn. daar iedere corporatie ten slotte slechts enkele guldens zou ontvangen en daardoor de steun zelfs voor de financieel zwakste vereenigin gen van geen beteekenis zou zijn-, het ware weggeworpen geld. Wel zijn B. en W. bereid bij de voorbe reiding van het praeadvies op het voor9tel- Groeneveld om een bedrag van f. 5000.be schikbaar le stellen ter bevordering van het doen geven van goede volksvoorstellingen op hel gebied van zang. muziek en tooneel, nader te overwegen in hoeverre in de rich ting van hel voorstel-Wilmer iets kan wor den gedaan. UITBREIDING BUREAU VAN GEMEENTEWERKEN. Bij het bureau van Gemeentewerken dreigt, niettegenstaande den ijver van het personeel, een toestand te ontstaan, waarbij de dienst een geregelde afdoening van al het werk niet meer voldoende meester zal kun nen blijven. Dit wordt volgens den directeur veroorzaakt door een tekort aan administra tieve kracht. Met de C. van F. meent de directeur de oplossing te kunnen vinden in de aanstelling van een hooger administratief ambtenaar in den rang van hoofdambte naar Als zoodanig wordt voorgedragen de heer G P E. Weyer. hoofdcommies ter se cretarie. uit den aard zijner betrekking reeds eenigermate vertrouwd met de te vervullen werkzaamheden. B en W. verklaren zich hiermede accoord en doen zoodanig voor stel aan den raad. „U vergisl u hierin schromelijk" luidde Walters antwoord. „Wanneer u 3an de po litie een bekentenis doet. dan wordt de zaak openbaar en u komt voor den rechter, zoo dat mijnheer von Weiden dan zijn rol hier in Schneidilz heeft uitgespeeld." De ander wilde hem onderbreken, maar een afwerend gebaar van den ingenieur be lette dit. „Laat me uitspreken, opdat aan dit onderhoud een eind kome ik heb u immer? gezegd, dat mijn tijd beperkt is Streng wa9 de blik. waarmee hij von Weiden aankeek „Berust een schriftelijke bekentente daaren tegen in mijn handen, dan blijft de zaak min of meer onder ons want ik bdoof u er nooit gebruik van le zullen maken op een wijze die u het geringste nadeel zou kun nen berokkenen Mevrouw Berner en haar dochter zijn de eenigen. aan wie ik die zal toonen en ik geef u reed? nu de verzekering, dat zij er mei niemand over zullen praten „Och kom! Vrouwen kunnen haar mond toch niet houden" zei hij verachtelijk en op ruwen toon ...Nu, doet u het of niet?" Walter stond on Een paar seconden staarde von Weiden in dof stilzwijgen voor zich heen en stond toen langzaam op „Geef mij uw woord van e=?r. dal niemand behalve de beide dames h<d stuk ziet en dat die twee zullen zwijgen .Mijn woord van eer is voor iemand ata u eigenlijk te goed" antwoordde Zernikow „maar niettemin geef ik het u Een oogenblik "cheen von Weiden nog met zich ze'f in tweestrijd toen ging hij Zer nikow voor naar zijn werkkamer ..Ik zal dicleeren". zeide deze kortaf. Von Weiden nam aan zijn schrijftafel plaats en eenige minuten later verliet Wai ter het huis met een schriftelijke verklaring in zijn portefeuille, die hem in mevrouw SUBSIDIE TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Het bestuur van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose alhier, verzocht de aan die vereeniging toegekende subsidie ad f. 2450.le willen verhoogen tot f. 6000.'s jaars. Het bestuur grondt dit verzoek op de omstandigheid, dat de uitgaven van jaar lot jaar hooger worden, vooral nu de vereeni ging meer patiënten uitzendt dan vroeger, zij zich meer begeeft op het terrein van thuis- verplegen. van woningverbetering in den vorm van huurloeslag, van het verleenen van hulp in de huishouding, enz De uitgaven zijn dan ook dermate gesle gen, dat van het kapitaal der vereeniging ad f 8600.reeds f. 4600.zijn gebruikt voor de gewone uitgaven, zoodat het tot slechls f. 4000.is verminderd. Deze f 4000.moeten echter in stand blijven en mogen, ingevolge de voorwaar den, aan de schenking verbonden, niet voor de gewone jaarlijksche uilgaven worden ge bruikt. Hel komt B. en W voor, dat de vereeni ging door haar consultatiebureau, door het preventief werk der huisbezoek9lers. door haar hulp bij het verkrijgen van goede, ge zonde woningen, door het uitzenden van patiënten naar sanatoria enz veel en nuttig werk doet En al kon het bezoek aan het consultatiebureau inderdaad grooter zijn, verwacht mag toch worden, dat hierin spoe dig verbetering komt door de instelling van een districts-consultatiebureau met daaraan verbonden vol-amblenaar-arts. B. en W. stellen daarom voor, het ver zoek in te wi-TIigen. vooral ook omdat de aangevraagde veriiooging grooter lijkt, dan zij inderdaad is. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon toch gaf reeds een bedrag van f. 1600 per jaar als bijdrage in Sanaloriumverpleging aan de vereeni ging. De subsidie bedroeg dus wel in naam f.2450. doch inderdaad beliep zij de som van f.4000. Uit het vorenstaande blijkt dus, dat dc eigenlijke verhooging van de subsidie Slechts f. 2000 bedraagt. Voor zooveel het dienstjaar 1929 betreft behoeven voor deze verhooging geen extra middelen tot dekking te worden aange wezen, aangezien op volgnummer 259 van de begrooting reeds een bedrag van f. 2000 is uitgetrokken voor Sanaloriumverpleging, over welk bedrag echter nimmer is be schikt De verhooging van de begrooling voor 1929 betreft derhalve alleen het bedrag van f. 1600, dat door de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon vroeger werd bijgedragen, hetgeen evenwel Berner's oogen glansrijk zou moeten recht vaardigen. Wannepr zij dit had gelezen dan zou ze welen, dat hij in geen enkel opzicht schuld had a3n de bewusteloosheid en den kort daarop volgenden dood van haar man. Langzaam 'iep hij naar het huis van den advocaat, om zijn meisje af te halen Infusschen zat von Weiden geheel verplet terd in zijn kamer. Hij vormde hel pian Schneidilz voor goed te verlaten want ho? zou hij het ooit durven wagen, de vrouw of de dochter van den doode onder de oogen te komen Neen. hij moest weg en zoo gauw mogelijk ook. hij zou voor zijn ouden dag naar een nieuwe woonplaats uitzien Nauwelijks had Else den advocaat haar belangen voorgedragen, of deze riep blij* „Goddank nu denk ik wel dat wij spned;g zullen welen, waar het verdwenen geld is Het meisje keek hem mateloos verbaal aan. Ze begreep geen syllabe van wat hij zei en uitte zich dan ook in dien zin Stern glimlachte fk heb zoo'n ide<> dat het portret met die geldkwestie in verband staat, ten minste, ik kreeg dip gedacbi" teen de bankdirecteur vandaag bii mij was." „En zou ik ook mogen weten, waarom u die gedachte kreeg?" „Natuurlijk moogt u dat weten" ant woordde hii vriendelijk terwijl hij Else. d:e naast zijn srhrijffafel zat over ziin brille- glazen vriendelijk aankeek Mijnheer Poh? vertelde mij namplijk d»e geheimzinnige ge schiedenis van d*1 lamp die was blijven - ran den en van hel bankbiljet van duizend ma en toen viel me in dal er op de ppp >.f andere wijze samenhang mne«l Kestaan fus- schen deze geschiedenis, het vermiste geld en een door wijlen uw vader bij mij gedepo neerde verzegelde enveloppe." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9