De naam DAALBERGEN J. BAALBERGEN 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 8 April 1930 Vierde Blad No. 21492 UIT DE OMSTREKEN. Garandeert U GOEDE BEDIENING PRIMA KWALITEIT LAGE PRIJZEN Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee AALSMEER. 50.000 personen bezochten de Tentoonstelling. Dat de alhier de vorige week gehouden bloemententoonstelling zich in een druk bezoek heeft mogen verheugen, blijkt wel uit het thans bekend geworden aantal per sonen, dat deze expositie heeft bezichtigd Niet minder toch dan plan. 50.000 menschen hebben de tentoonstelling bezocht. In 192-2, toen de coöp. veilingsvereeniging „Bloe- menlust", ter gelegenheid van de inge bruikneming van het toen gestichte nieuwe gebouw ook een bloemententoonstelling heeft gehouden, was het a-antal bezoekers plm. 10.000. Geconstateerd kan worden, dat van deze nu gehouden tentoonstelling ongetwijfeld een machtige reclame voor de Aalsmeersche producten is uitgegaan, zoo wel in binnen- als buitenland. Ee verzonting van het boezemwater. Dat de verzouting van het boezemwater nog steeds meer of minder een gevaar op levert voor ons tuinbouwcentrum, blijkt wel uit het onderzoek, dat vanwege de Rijkstuinbouwschool regelmatig wordt inge. steld. Volgens het laatste onderzoek be vatte het water in de nabijheid van ,,Bloe- anenlust" 0.89 gram zout per liter en aan den Uiterweg 0.35. Hieruit blijkt, dat de verzouting het sterkst optreedt in het Oos telijk deel der gemeente en het minst in het Westelijk deel. 't Mag voor Aalsmeer een gelukkig verschijnsel worden genoemd, dat deze zaak de volle aandacht heeft van het waterschap Rijnland, en het Amster- damsche schutwater reeds thans zooveel mogelijk te Halfweg woTdt afgevoerd. Komt dan op den duur het nieuwe gemaal in werking aan den IJssel, dan kan voldoende zoet water worden ingebracht om de ver zouting geheel op te heffen. HAARLEMMERMEER. Anlo te water. De bestuurder van een uit de richting Amstordam komende personen-auto raakte op den Hoofdweg in Haarlemmermeer, ver moedelijk doordat bij het passeeren van een ander motorrijtuig te ver in den wa terkant werd uitgeweken de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto onderstboven sloeg en in de Hoofd vaart terecht kwam. De chauffeur kwam ook in het water terecht, doch slaagde er in het portier te openen en zich uit z'n benarde positie te bevrijden. De beschadigde auto werd later op den kant getrokken en naar een garage ge sleept. Een Krnideniersbeurs. Naar wij vernemen bestaat bij de daarbij betrokken vereeniging het plan in Hoofd dorp een Kruideniersbeurs te organisee- ren. Nader werd ons gemeld, dat deze Beurs zal uitgaan van de Haarlemmer- meersche Kruideniersvereeniging „Door Eendracht Sterk" en op Vrijdag 18 April a.s. in ,,de Beurs" te Hoofddorp officieel zal worden geopend. Gistermorgen had op den Sloterdcg ic Haarlemmermeer een botsing plaats tus- schen een met een paard bespannen boe renwagen van den landbouwer B. alhier en een met koeien beladen vrachtauto van den heer v. d. B. uit Oude-Wetering. Do schok was zoo hevig, dat de boerenwagen grootendeels werd vernield. Het mag een wonder heeten dat de voerman en het paard ongedeerd bleven. De vrachtauto werd licht beschadigd. Op de op 1 April 1930 van kracht ge worden kiezerslijst der gemeente Haar lemmermeer voor 1930—1931 komen dó r.amen van 11880 kiezers voor. zijnde 109 meer dan verleden jaar. HILLEGOM. Nuttige Verkeersmaatregel Verschillende boomen, zooals bij de Steenfabriek, kop van den Endelaan, drie- boekje tegenover de Haarlemsche Bank, Wil- Ihelminalaan enz. zijn voorzien van een witten band. Het is een maatregel in het belang van het verkeer in den nacht; de banden zullen zeker goede diensten be wijzen! EN 7703 TAPIJTEN - LINOLEUMS - GORDIJNEN LEDIKANTEN - BEDDEN - DEKENS ENZ. KATWIJK. De nieuwe motorbrandspuit, geleverd d°or de firma Bikkers te Rotterdam, zal «oorgen arriveeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Waarschuwing. Waar liet den laatslen tijd nogal eens voorvalt dat jonge meisjes, soms kinderen door meer bejaarde personen worden lastig gevallen of onder zekere voorwendsels ver zocht worden mee te gaan, hetzij per fiets, hetzij loopend (immers dezer dagen d'.-ed zich in de omgeving van do tol bi] Kalwijk aan Zee een dergelijk geval voor) verrookt de Inspecteur van politie alle ouders hunne kinderen te waarschuwen nimmer met onbe kende personen, onder welke voorwendsels dan ook, mee te gaan. Bij verdachte geval len geve men direct kenni9 aan de politie. JAARVERGADERING TUINBOUWVER. „KATWIJK EN OMSTREKEN". Een belangrijke avond. Gisterenavond hie'.d de Tuinbouwvereen. „Katwijk en Omstreken" haar jaarverga dering in een der za'.en van Hotel „De Roskam". Zooals wij dat met deze belang, rijke vergadering gewoon zijn, was de op- komst ook nu groot. De voorzitter, de heer J. van der Perk, opende de vergadering en sprak ongeresr als volgt: Wij heeten u allen hartelijk welkom. Wanneer we ons het vorig jaar in herin- nering roepen, dan kan' ik me voorstellen dat er velen onder ons zijn die met edn gevoel van teleurstelling op het r.[geles pen jaar terug zien. Immers, daar is reden voor. De malaise, waarover algemeen in den tuinbouw wordt geklaagd, hebben ook wjj op onze veilingen ondervonden, en heb ben ook wij, de eene in meerdere, de an der in mindere mate ,iaan den lijve ge voeld. En al is het ook dat wij als veiling- vereeniging nog niet het. ongunstigste figuur maken in vergelijking met andere veilin gen, en wjj nog alle reden hebben om dankbaar te zijn, 'toch zullen we het sei zoen 1929 niet zoo spoedig vergeten. Velen onzer hebben het zeker nog nooit of althans zeer zelden meegemaakt, dat sommige pro ducten zoo weinig opbrachten. Ik wil niet opsommen voor welke prijzen wij vaak onze producten moesten afleveren; het is u als belanghebbenden, overbekend. Wjj konden van vele producten niet spreken van „niet loonend", maar moesten die be stempelen met „verliesgevend". Ik heb zoo even gezegd dat deze ge drukte stemming niet alleen aan onze veiling aanwezig was, doch dat deze aller- wege werd geconstateerd, en dit een al gemeen verschijnsel was. Welke oorzaken zijn hiervoor aan te wijzen? U zoudt me direct kunnen antwoorden: omdat we voor onze artikelen, welke op export zijn aan gewezen, althans voor het raeerendeel, geen voldoende uitvoer hadden. Zeker, maar hoe komt het dan dat voldoende uitvoer ach- terwc-ge is gebleven? Hiervoor zouden ver schillende oorzaken zijn aan te wijzen en enkele hiervan wil ik even naar voren hren- gen .hoewel ik me allerminst vlei met de gedachte u op dit punt ten volle te zul len bevredigen, nog minder u het recapt te kunnen verstrekken voor algeheele ver betering. Ik laat dit liever over aan meer bekwame en beter ter zake kundigem. Een verschijnsel der laatste jaren is echter wel de enorme uitbreiding der tuinbouwbedrij ven. Tegen deze uitbreiding is de laatste jaren voortdurend gewaarschuwd, omdat gevreesd werd dat zulks de een of ande ren tjjd spaak zou loopen. Deze uitbrei ding op grooten schaal had niet alleen plaats in ons eigen land, doch ook buiten onze grenzen. Nederland stond en staat nog met zjjn tuinbouw ver boven andere landen. Dit was onze buren echter niet onbekend, en het gevolg daarvan was dat men menigmaal heeft kunnen zien, datean gezelschap buitenlanders ons de twijNach- tigo eer aandeed ons land met een bezoek te vereeren, met het doel eens na te gaan hoe hier de tuinbouw werd uitgeoefend om zulks op eigen bodem in practjjk te brengen. Het streven ran alle landen, voor namelijk na den oorlog, om te trachten zelf zooveel mogelijk te produceeren, en zelf zooveel mogelijk in eigen behoefte te voorzien, lag hier zeer zeker wel ten grond slag. Wel wordt door onze organisatie, en we willen zulks met dankbaarheid vermel den, al het mogelijke gedaan om reclame te maken voor onze producten. De toekomst ziet er niet bijzonder roos kleurig uit. Hoop op betere tijden mogen wjj ech- ter ook koesteren. Een verblijdend teeken is, dat de tuinbouwers meer en meer door drongen worden van de groote noodzake lijkheid van een goede sorteering, wat on ze alzet zeker ten goede zal komen. De Hollandsche artikelen moeten in het bui tenland een goeden naam hebben en hier toe kunnen de tuinders veel bijdragen door te zorgen voor een zoo goed mogelijke sorteering. Een goede sorteering is op zich- zelf reeds een goede reclame voor dat artikel. Na opening door den voorzitter werden de notulen onveranderd vastgesteld, en las de secretaris, de heer A. Korpelshoetk, welk verslag we verkort doen volgen: Het vereenigingsleven ging vrijwel zijn gewonen gang. Het ledental steeg tot 126, Er hebben in het verloopen jaar geen sterfgevallen uit onze leden plaats gehad. Er zijn 5 bestuursvergaderingen en 2 laden- vergaderingen gehouden. Besluiten van in grijpende beteekenis werden niet genomen. En de goede verstandhouding tusschen be stuur en leden eenerzijds, en van bestuur tot personeel anderzijds, mocht bewaard blgven. Deze goede stemming mocht ook blijven voortduren tusschen bestuur en koop- lieden. De terreinen en gebouwen hebben dit jaar geen groote kosten aan onderhoud ge. eiecht, het zooi echter niet getuigen van ec-n wijs financieel beleid, daar men vooral met schoeiing-werk soms voor ongedachts uitgaven komt te staan. Het plaatsen van een hek bij de opgang der brug van het veilingterrein is een goede verbetering geweest, daar nu bui ten veilingtijd, hetterrein meer vrn weed gehouden. Van de naambordjes op de ver voer tuigen is geregeld gebruik gemaakt, welks kenbaarheid voor tuinders, en koop lieden ten goede komt, welks tuinders sterk blijft aan te bevelen. Door heit verkrijg, haar stellen van kunstmest is hiervan een ruim gebruik gemaakt. Het omzetcijfer der veilingen heeft be- drageD f. 272.706,04, tegen een omzetcij fer van f. 283.S55.38 in 't vorige jaar 1928. een lager veilingbefrag dus van f. 11.149,34 welks lager veiling omzet ons doet den- ken aan de lagere prijzen der aardappe len. Hiervan werden adngevoard Due of York en Eerstelingen 489.825 K.G., aan Eigeheimers 130.950 K.G., aan kleine aard- appelen 36025 K.G., in totaal 656800 K.G. tegen een aanvoer van 963350 K.G. in het vorige jaar. een vermindering dus van 306550 K.G. Het verplicht veilen van aardappelenis tot 1 October gehandhaafd gebleven. Uien werden aangevoerd 277825 K.G., tegen 77420 K.G. in 't vorige jaar; een vermeerdering van 200405 K.G. Waren de prjjzen hiervan in 't vorige jaar goed te noemen, in 1929 was zulks het tegendeel. Feen werd over de veiling aangevoeld 116300 K.G. tegen 45815 in 't vorige jaar; het verhandelde voor conservenfabrieken was hooger dan in 't vorige jaar, er werd ook voor de markt meer losse peen ge kocht, zoodat het een vermeerdering gal van 70485 K.G. Aan bospeen werd aangevoerd 208985 bos, tegen 310330 bos in 't vorige jaar, een vermindering van 101345 bos. Aan bloemkool werd aangeroerd 1.099.350 stuks, tegen 1.025.300 stuks in 't vorige jaar, een vermeerdering dus van 74050 stuks, hetwelk doet uitkomen de be- tere gewassen der nakooh Aan roode kool werd aangevoerd 51295 stuks en 32712 K.G. tegen 36312 stuks in 't vorige jaar, eên vermeerdering van 14971 stuks en 32712 K.G. Aan gele kool werd aangevoerd 46625 stuks tegen 29865 stuks in 't vorige jaar; een vermeerdering van 16760 stuk3; van deze beide soorten kan gezegd worden dat het ook een minder loonena product ge weest is. Aan groene kool 'werd aangevoerd 19470 stuks tegen 17195 stuks in 't vorige jaar, eens vermeerdering van 2275 stuks. Doorsnee is het. jaar dat achter ons ligt voor de leden der vereeniging, de een meerder en de ander minder, gunstig ga. weest; er zjjn 92 veilingen gehouden. Na enkele mededeelingen, o.a. van den accountant, dat boeken en bescheiden van penningmeester en veilingmeester geregeld zjjn gecontroleerd en in volmaakte orda bevonden, wordt overgegaan tot de behan deling van Balans c-n 'Exploitatie-rekening. De balans sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag vgfl., ƒ.91818,41Na toe lichting door den voorzitter blijkt dat de werkelijke schuld die op de vereeniging rust, bedraagt f. 20.600,waartegenover een bezitting staat van veilinggebouw, teT- rein, vaart, loodsen en teelland. De ex ploitatierekening geeft aan een bedrag van 1.15871,91. Beide worden na toelicnting goedgekeurd. De begrooting worêt goed gekeurd in ontvangsten en uitgaven op X.-13118,— Volgt bestuursverkiezing. De altredende bestuursleden J. v. d. Perk, voorzitter, Nic. Bos ,vice-voorzitter en ïk. W. Grim bergen worden met bijna algem. stemmen herkozen. Het bestuursvoorstel tot aankoop vaneen monsterschuit tot een bedrag van pl.m. 1600 gulden, wordt na eenige discussie z.h.st.' goedgekeurd. Volgt reglementsherziening, hetgeen- langen tijd in beslag neemt. Het concept wordt op enkele punten nog ge. wiizigd. waarna ook dit wordt aangeno. nic-n. Hierna rondvraag. De heer P. v. Paridon brengt naar voren het feit dat binnen enkele dagen door de Domeinen eenige perceef.en tuingrond wor den verhuurd, bij welke verhuring een be paling is dat alle perceelen kunnen wor den gecombineerd. Spr. vindt dit van re- geeringswege, ook gezien de aanstaand# verbetering der Pachtwet, al een zeerslecht voorbeeld. Kleine tuinders worden hierdoor zekei uitgesloten. Spr. stelt voor dat het bestuur zal drachten die bepaling in te ■trekken of zoo noodig tegen dergelijke voorwaarden te protesteeren. Na bespra. king wordt in dezen geest besloten. De heer v. Went stelt voor bij groote en geregelde aanvoer van bloemkool, ook in Augustus of September, doch indien het noodig bljjkt, iederen dag te blijven vei len. Het bestuur zal zulks in overweging r.emen om in Juni met een voorstel te ko men. De heer J. Haasnoot, hierin gesteund door anderen, klaagt^jjver de hinder, die tijdens het veilen ondervonden wordt van de schepen die lossen ten behoeve van de N.Z.H.T. Na lange discussie, waarbij het bestuur de billijkheid naar voren brengt ten op zichte der Directie van de N.Z.H.T., en waarbij weer andere leden zich uiten om het contract onmiddellijk te verbreken, wordt besloten om de directie te berichten dat gebruik making van het terrein en de vaart uitgesloten moet worden geacht vanaf 15 Juni tot 15 Oct. Na nog enkele vragen van meer onder, geschikt belang, wordt deze belangrijke vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de aangename en za. kelüke discussie's gesloten. o LISSE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag, 10 April 1930, des namiddags om 2 uur in openbare vergadering bi.-een 1. Verzoek van den heer P. Scheepmaker alhier, om een subsidie in de exploitatie van een ziekenauto. 2. Verzoek van de Centrale vereeniging ter behartiging der maatschappelijke belan gen van Zenuw- en Zielszieken, om eene jaarlijksche subsidie van 1.50. 3. Verzoek van den heer P 1. van der Hulsi, om van de gemeente het r.g. eilandje Akerboom te koopen. 4 Verzoek van den heer P. J van der Hulst, om van de gemeente een gedeelte Haventerrein te huren met reent van knop. 5. Verkoop aan het Rijk van enkele in den rijksweg uitstekende gedeelte van ge meente-wegen. 6. Overdracht van gronden in verband met de verbreeding en omlegging van den Loostenveg tusschen het Reigersbo9cb en de grens Voorhout. 7. Verhuur van een perceel land langs den Grachtweg aan de IJsclub „Lisse". 8. Voorstel van. B. en W. tot handhaving van het toegestaan maximum aantal ver gunningen voor den verkoop van sterken drank. 9. Uitbreiding van de Rijksbloembollen- school met een bloembol lenschuurl;» en broeikas. 10. Voorstel van B en W., om te komen tot een sohoolartsendienst. 11. Geldleening lot het verstrekken ran een voorschot aan de Wonhngbouwvereeni- ging „Volksbelang" voor de stichting van 36 arbeiderswoningen. 12. Voorschot aan de Woningbouwver- eeniging „Volksbelang" voor de stichting van 36 arbeiderswoningen. 13. Geldleening voor den aanleg en ver betering van wegen en straten. 14. Comptabiliteit. 15. Ingekomen stukken en mededeelingen. o NOORDWIJKERHOUT. Beroepen. Ds. P. Hotslede ontving een beroep bij de Ned. Herv. Gem. te Leusden, nabij Amers foort. OEGSTGEEST. Algem. verg. „Gemeentebelang Oegstgeest". Onder voorzitterschap van den heer Wichers Rollandet is in hotel „Het Witte Huis" bovengenoemde vergadering ge houden. Bij den aanvang riep de voorzitter de opgekomen leden hartelijk welkom toe, in zonderheid den heer Bakker, en later den heer Varekamp, als leden van den Gemeen teraad. Dc notulen, voorgelezen door den secreta ris, den heer K. Simon Thomas, werden onder dank gearresteerd. In het daarna voorgelezen verzorgde uit gebreide jaarverslag werd o.m. in zeer waardeerende woorden gememoreerd het aftreden van den vorigen voorzitter, den heer D Blok. Het ledental bleek wederom gestegen en bedroeg op 1 April j.l. 252. Den secretaris werd voor dit verslag en voor de vele werkzaamheden in 't belang van de vereeniging dank gebracht. Van het uitgebracht financieel verstag door de penningmeesteresse mej. H. Pel, vernielden wij: ontvangsten f. 570.24; uit gaven f. 131.62; batig saldo f. 438.62. In het uitgebracht verslag van de kas- commissie 1929—'30 bleken de bescheiden in volkomen orde bevondeD met dank aan de penningmeeateresse. Tot kascommissio 1930'31 werden bij acclamatie benoemd: mej. M. Schuyt Best, en de heeren M. J.'de Groot en D. Komen. Het bestuur heeft plannen overwogen om een Gids voor Oegstgeest te doen vervaar digen. bevattende 16 pagina's drnk waarbij een 12-tal foto's en twee kaarten waarvan één van het bewoonde centrum en één van de geheele gemeente in 3 kleurendruk. Het is de bedoeling deze gids den leden gratis aan te bieden en voor belangstellenden be. schikbaar te stellen tegen een vergoeding van f. 0.25 per stuk aan verschillende adres sen, w.o. aan het inlichtingenbureau van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Ter bestrijding van te maken kosten stelt het bestuur voor tot het verleenen van een voorschot groot f. 100. Na enkele be sprekingen ging de vergadering met dit voorstel accoord. 1. Het bestuur deelde mede, dat de commissie tot onderzoek van de woning toestanden in de gemeente actief is werk zaam geweest met gunstig resultaat. 2. Dat deze commissie haar werkzaam heden inzake een bouwverordening is ge leed gekomen en daarbij oen conceptver ordening van 70 artikelen heeft samenge steld. Med» naar aanleiding daarvan, is door den gemeenteraad een commissie be noemd tot herziening dezer verordening zoodat reeds veel succes is bereikt. Aan deze commissie waarin zitting had den de heeren: Juta, Van Dijk en Wees- hoff werd dank gebracht voor hun vele bemoeiingen. 3. Is vorig jaar aan een aantal kinderen van leden verschillende soorten zaad ver strekt ter bevordering van de liefde voor en het kweeken van bloemen en planten. De uitslag is niet bepaald gunstig geweest door verschillende omstandigheden. Het bestuur heeft nu den heer Van Egmond bereid gevonden in Mei a.s. ae kinderen eenige jonge plantjes te verstrek ken om op te kweeken. Eenige prijzen zul- leD voor de mooiste resultaten beschikbaar gesteld worden. 4. Voor de komende gemeenteraadsver kiezing in 1931 zullen vele en omvangrijke voorbereidende werkzaamheden verricht moeten worden die vroegtijdig ter haDd genomen moeten worden. Het bestuur werd hiertoe machtiging verleend. Bi] de aan de orde gestelde bestuursverkiezing werd her kozen mej H. Pel (aftredend). In de vacature J .M. Pos, werd gekozen de heer C. J. Goudsmit. Beide namen hun benoeming aan. De heer Goudsmit nain daarop plaats aan de bestuurstafel. De voorzitter sprak daarna woorden van hulde aan dei^ heer Poe voor de vele belangen voor de vereeniging verricht als bestuurs lid en feliciteerde de heer Qoudsmit met zijn benoeming. Rondvraag. De heer v. d. Heyden ver zocht om pogingen in 't werk te stellen, tot verkrijging vaD verbeterde aansluiting van de stadstram met de buitentram. De voorzitter zeide, dat met de directie van de N.Z.H.T.M. reeds 'meerdere besprekin gen zijn gehouden on verwacht weinig re sultaat. Deze zaak zal nader overwogen worden. De heer Weeshoff zegt met verwondering kennis genomen te hebben van een in samenwerking met het bestuur van de Chr.- Hist. kiesvereeniging verzonden requesc aan den Minister van Binnenl. Zaken enz., inzake de benoeming van een nieuwen bur- gemeeater. Hij acht deze handelwijze in strijd «net de statuten. Als neutrale vereeniging is dit niet dé aangewezen weg althans niet zonder daar toe de meening van de^eden vernomen te hebben. De voorzitter zegt o.m.Het was het bestuur hekend dat van R.K. zijde zeer sterk werd gewerkt om hun belangen te behartigen ter dezer zake. In samen werking met het bestuur van de Chr.-Hist. kiesver. is daarop béaloten aan de betrok ken autoriteiten een schrijven te richten, mede naar aanleiding van de verhoudinga- cijfer8 in de gemeente. De tijd tot bespreking dezer aangele genheid met de leden is te kort geweest. De heer Bakker geeft als mede-ondertee kenaar een uiteenzetting van het tot stand komen van dit schrijven. In dit request is niet gevraagd om benoeming van een niet R.-K. burgemeester of wel een Chr.-Hist. burgemeester, maar is alleen aan betrok ken autoriteiten ter kennis gebracht de ware verhouding in onze gemeente. Dit acht hij zeker niet in strijd met de begin selen van deze veieeniging. De secretaris leest daarna het verzonden request voor, waaruit blijkt dat door aan tooning met cijfers aan betrokken autori teiten verzocht wordt bij de benoeming van ren burgemeester daarmede wel rekening te willen houden. Zooals werd opgemerkt, heeft het bestuur juist in dezen neutraal gehandeld voor de behartiging van het algemeen belang, mede door niet te ver zoeken een benoeming van een burgemees ter van een bepaalde richting. Dc secretaris las art. 2 van de statuten voor, luidende De vereeniging stelt zich ten doel: lc. de belaneen der gemeente te behar tigen en naar voren te brengen, zich hier bij baseerende op de meening dat de be handeling van gemeentezaken behoort té blijven vrij van kerkelijken of clericalen invloed en los van klassenbelang; 2e. de inwoners der gemeente bijeen t» brengen, die vorengenoemde meening zijn toegedaan. Meerdere leden voerden nog het woord waarna de voorzitter de heer Weeshoff in overweging geeft bij voorkomende gelegen heid zoo noodig voorstellen te doen tot wijziging. Hij wijst echter op enkelvoudige opvatting van de statuten. Niets meeT aan de orde zijnde wordt de' vergadering gesloten. Door het Classicaal Bestuur van Lel den werd de acte voor Godsdienstonder wijzer uitgereikt aan den heer D. A. ten Haaft, leerling van de Ned. Zendings school. SASSENHEIM. Begrafenis de heer G. E. Dijkstra. Onder zeer groote deelneming werd gis termiddag het stoffelijk overschot van dé heer J. E. Dijkstra ter aarde besteld. Aan de groeve sprak allereerst ds. P. D. Kuiper namens den kerkeraad en de gemeente der Geref. Kerk. Hij gaf een korte beschrijving van al de goede eigen schappen, die Dijkstra sierden. Vanaf 1894 heeft D. als ouderling de Geref. Kerk vaa Sassenheim mogen dienen en is velen tot een zegen geweest. Namens de A.-R. kiee- vcreeniging, de propagandaclub „Groen v. Prinsterer" en het werkliedenverbond „Pa trimonium", sprak de heer W. Warnaar. Deze bracht in herinnering, dat Dijkstra tezamen met zijn vader, wijlen den beer A. Warnaar de oprichters waren geweest van „Patrimonium". „Broeder Dijkstra is een strijder van de oude garde, die na zoo vele anderen van zijn post geroepen werd',4 aldus besloot spr. De zoon van den overledene dankte voor do laatste eer, zijn vader bewezen. De kiezerslijst voor het jaar 1930—'3f bevat de namen van 2173 kiezers voor de Tweede Kamer, 2118 voor de Prov. Staten en 2043 voor den gemeenteraad. Tot hoofd der Chr. Bewaarschool is in de plaats van mej. Knopnert, die ala zoodanig ontslag gevraagd en verkregen heeft, aangesteld mej. S. VooTsIuijs. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. H. J. den Hollander geb'. Van der Helm z. A. J. Koot geb. Van Veen d. A. C. Kloosterman geb. Van der Zijde d. Ondertrouwd: J. P. Blom en J. P. J. Blom. MC. van Winden en P. van der Geest. Overleden H. van Leeuwen m. 60 j. M. C. Rotteveel v. 7 m. VEUR. 1 Burgerlijke Stand. Bevallen: W. In 't Veld geb. Vletter z, J. Neetesom geb. Van Driel z. Getrouwd: J. Oostwouder en M. P. Driesen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 13