BINNENLAND. Neemt voor dc dagelijksche reiniging SCHEEPSTIJDINGEN. VRAGENRUBRIEK. in 1929 niet heeft plaats gehad en voor dat jaar is te bepalen op f. 1550. De zooeven bedoelde post van f. 2000 voor Sanatorium verpleging is niet op de begroo ting 1930 gebracht, zoodat dit bedrag eerst op dat dienstjaar zal drukken. De heer Blote bespreekt in een schrijven de bezwaren tegen de werkwijze der adres- seerende vereeniging-, de Directeur van den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst en de vereeniging zelve trachten die bezwaren Ie weerleggen. Evenals de Commissie voor den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst achten B. en W. zioh niet bevoegd in deze een uit spraak te doen. De heer Blote moge dan in zijn bewerin gen niet alleen slaan, vast staat toch wol, dat gezaghebbenden op het geleed der me dische wetenschap van meening zijn, dal de door de vereeniging gevolgde methode van tuberculosebestrijding de meest doeltref fende is. Het komt B. en W. voor, dat men zich bij deze uitspraak heelt neer le leggen en derhalve op het schrijven van den heer Blöte niet verder behoeft in le gaan. VERBETERING LAGE RIJNDIJK, ZIJLPOORT EN HAVEN. B. en W. bieden een plan aan tot verbe tering van den Lagen Rijndijk, van de om geving der Zijlpoort en van de Haven. Verbetering van den Lagen Rijndijk, lus- schen Spanjaardsbrug en Zijlpoortsbrug is 1 alleszins noodig. Ook in den Raad werd hierop reeds gewezen bij de behandeling van het voorslel-Schüller, om over te gaan tol j het aanleggen van trottoirs en rijwielpaden ter plaatse. Bedoeld weggedeelte, hetwelk een be langrijken toegang uit oostelijke richting tol de stad vormt, waarvan de beteekenis in de naaste toekomst in verband met de aan hangige wegverbcleringen volgens hel pro vinciaal wegenplan (o(.a. veibrec-ding van den weg langs den Zijldijk naar Nieuwe- Wetering) nog zal loenemen, heeft wel is waar over het algemeen een tamelijke breedite, doch het straatprofiel voldoet niet aan te stellen eischen. Aan de zuidzijde ontbreekt een behoorlijk trottoir, terwijl de afwatering hoofdzakelijk slechts naar óén zijde (de noordzijde) plaats vindt. Verbetering van de omgeving van de Zijl poort is, in aansluiting eenerzijds aan de werken lot vernieuwing van de Groole Ha- venbrug met Havenplein en anderzijds aan de gewe.nsöhte verbetering van den Lagen Rijndijk, niet minder noodzakelijk. Gelijk ook in een voorstel van den heer Eikerbout wordt uilgesproken, is de huidige toestand bij de Zijlpoort uit een verkeers- oogpunt (en cenenmale onvoldoende. Het verkeer, komende van en gaande naar den Lagen Rijndijk moet van de slechts 3.10 M. breede Zijlpoort gebruik maken, hetgeen in verband met de onmogelijkheid voor auto's en rijtuigen om elkander te passeeren en het minder goede uitzicht gevaar voor de veiligheid oplevert. Bovendien zal na de totstandkoming van de zooeven bedoelde wegverbeteringen volgens bet provinciaal wegenplan, de verkeersweg Spanjaardsbrug 'Havenplein, zooals reeds werd opgemerkt aan belangrijkheid winnen. Deze omeandig- heid maakt do oplossing van het Zijlpoori- vraagstuk nog meer urgent. Ten slotte moet, zoowel op zichzelf, als om de werken aan den Lagen Rijndijk en bij de Zijlpoort beter tot hun recht tc doen komen, ook de Haven dringend worden op geknapt, Op dezen zeer drukken verkeers weg ontbreken thans niet alleen de trottoirs geheel, doch bovendien zijn verschillende stoepen nog door hekken afgesloten. Hel plan-Lage Rijndijk bestaat in hoofd zaak uit den aanleg van een doorloopend trottoir (met banden van natuursteen) aan beide zijden, gepaard gaande, waar noodig en mogelijk met een verbreeding van den weg, het in verband hiermede naar beide zijden afwaterend maken van den weg en jiet aanbrengen van een nieuwe klinker- beslrating. Aan de zuidzijde zal liet trottoir een breedte van 3 M. kunnen verkrijgen; aan de noordzijde is op sommige plaatsen reeds een trolloir van 3 M. aanwezig, doch op de plaatsen, waar de bestaande bebou wing thans nog buiten de rooilijn valt, zal voorshands met een geringere breedte moe ten worden volstaan, opdat de rijweg ner gens smaller dan 7 M. worde. Ten westen van de Driftstraat verkrijgt de rijweg dien tengevolge een breedte van 7 M. tol 8.55 M. en ten oosten van die straat 9 M. en meer. Het aanleggen van rijwielpaden is voor dezen weg niet gewenscht; de beschikbare ruimte is te gering voor rijwielpaden aan weerszijden van den weg, terwijl aanleg van een rijwielpad aan slechts één zijde uit een verkeersoogpunl geen aanbeveling verdient. Ten behoeve van de vertireeding van den weg moeten gedeelten sloot voor en naa$t de pereeelen Sectie N Nis. 251 en 259 wor den gedempt en moet voorts over gedeelten van de voortuinen der pereeelen Sectie N Nis 251, 252, 253, 257, 258 en 259. gelegen ten westen en ten oosten van dc Voorstraat, ter gezamenlijke oppervlakte van 110 M 2, worden beschikt Bovendien moeien worden overgenomen gedeelten van de Voorstraat, Sectie N Nis 254. 255 cn 256. De eigenaar, de heer J. van Ommering, is bereid de ge deelten sloot en weg kosteloos at le slaan en de gedeelten voortuin le verkoopen iegon den prijs van f. 7.50 per M.2. Om de verbreeding van oen veg g-- heel tot de Spanjaardsbrug tot stand te kunnen brengen, moet ook worden over een strook grond behoorende tot de eigendommen van de N.V. Scheepsbouw- en Reraratiewerf ,.De Hoop v.h. Gebr. Boot. Ter bepaling van de grootte der over te nemen strook, moest rekening wor den gehouden met een mogelijke vennen- wing en omlegging van de Spanrard'brug, waartoe bjj de Provincie plannen zpn ge rezen Genoemde N.V. heeft zich bereed verklaard onder te aanvaarden voorwaar den, aan de gemeente voor (.20.000, te verkoopen de stronken grond en water. Sectie N Nis 289 en 288 ged„ ter grootte van resp. pl.m. 460 M2. en pl.m. 390 M2. Vermits het echter nog wel eenigen tjjd zal dnren, alvorens een plan tot vernieu wing van de Spanjaardsbrug tot uitvoe ring kan komen, mede in verband met de te veeren onderhandelingen inzake een zoo danig p'.an en de overneming van de brug door de Provincie, verdient het aanbeve ling de verbetering van den Lagen Rijn dijk thans te beperken tot het gedeefite vanaf de Zijlpoort tot de eigendommen Van de N.V. v.h. Gebr. Boot. De afwerking van den weg kan dan t.z.t. gevoeglijk bij een partieel plan geschieden. Wel kan uiteraard thans reed3 het trottoir aan da Zuidzijde worden doorgetrokken. Het plan inzake de Zijlpoort beoogt het maken van een gedeelte straat noordwaarts om de Zijlpoort, bestaande uit een rijweg van 6.5 M. en een trottoir van 1.95 M„ op het voorterrein van de R.K. Begraaf plaats, ten behoeve van het verkeer ko. mende uit de richting Lage Rijndijk, zoo dat de doorgang onder de Zjjlpjort ter beschikking komt van het rijverkeer ko mende uit de richting Haven. Zuidwaarts van de Poort zal voor de voetgangers even eens een trottoir ter breedte van 1.95 M. worden gemaakt. Het Ï3 gewewcht met deze verbetering gepaard te doen gaan het aanbrengen van uitgebouwde trottoirs aan weerszijden van de vaste gedeelten dar Zijlpoortsbrug. "Da trug is zoo smal en het verkeer daarop zoo druk, dat die trottoirs voor de veiligheid van de voetgangers noodig zjjn te achten. Voorts verdient het aanbeveling de Bin nenvestgracht ter plaatse over een lengte van pl.m. 53 M. te dempen en de vóór de Zijlpoort aan de zijde van de Haven gelegen Valbrug te sleopen. Door deze demping wordt tevens een waardevol op- slagïerrein aan flink vaarwater verkregen. Het- door den Directeur van Gemeente werken voorgestelde urinoir op het ont werpen p'antsoentje bij de Zjjlsi ngelgracht ter vervanging van hei onooglijke urinoir op den Lagen Rijndijk nabij de Sohi-ijvers- brug, wenschen B. en W\, evenals de C. van F„ thans buiten het p'.an te laten;te zijner tjjd kan dan nader onder oogen wor- den gezien, waar eventueel in deze om geving het best een dergelijke inrichting zou kunnen worden gebouwd. In afwarh- ting daarvan blijft het urinoir bp deSohrij- ven-brug voorloopig nog staan. Zooals gezegd, wordt voor de uilvoering van het plan een gedeelte van het voorter rein van do R. K. Begraafplaats vereisebt. Dit terrein, fer grootte van 2713 M2., Is eigendom van de gemeente Leiden, doch word aan de Commissie voor de P K. Be graafplaats 26 Februari 1880 in erfpacht gegeven voor den tijd van 99 jaren legen een canon van f. 13,09 per jaar. De Commissie gaal er inlusschen mede accoord, dat hel benoodigde gedeelte, groot 263 M2., uit de erfpacht wordt genomen, mits de canon wordt teruggebracht tot f. 10 per jaar en verder onder eenige voorwaarden, die geen bezwaar ontmoeten, Het plan met betrekking tol dc Haven ten slotte, omvat het opruimen van alle stoepen en het aanleggen aan beide zijden van trot toirs; hierdoor wordt dus bereikt, dat voet gangers in beide richtingen tusschen de Groole Havenbrug cn de Zijlpoortsbrug sleeds een trottoir ter beschikking hebben. Het urinoir op de Haven kan, in verband mot hel in aanbouw zijnde urinoir bij de Nieuwe Grooie Havenbrug en de aanwezig- beid van een zoodanige inrichting bij de Sehrijverhbrug gevoeglijk vervallen. In zake de koslen van de verschillende voorzieningen, met inbegrip van die van grondaankoop, deelen B. en W. liet volgende mede. De uitwerking van de werken aan den Lagen Rijndijk werd in Mei van het vorige jaar begroot op f. 2) 700. In verband echter met de inmiddels plaats gehad hebbende stijging van maleriaalprijzen dient dit be drag thans op f.21700 te worden gesteld. Wegens loonen van vast personeel der ge meente (straatmakers) moet hierbij nog wot- den gevoegd con som van 3500. Yoorls ver eisebt de aankoop van den grond van dc N.V v/h Gebr. Boot een som van f. 20.000 en de aankoop van een gedeelte der voortui nen van den lieer van Ommering een be drag van 1050. In loiaai wordt mot inbe grip van de kosten van overdracht enz. ad plm. f. 850. derhalve vereisebt f 50.100. Hierbij moei inlusschen in het oog worden gehouden, dat hierin is begrepen, een som van 1700 voor straalaanieg, rioleering. enz voor hel perceel bouwterrein icn Oos- len van de Sumalraslraat, welk bedrag bij hel in exploitatie brengen van dat terrein mitsdien wordt terugontvangen, en voorts, dat in den aankoop van don grond van de N.V. v/h Golir. Bool is opgenomen oen go- deelle ten behoeve van de toekomstige ver nieuwing van de Spanjaardsbrug De koslen van bel varbeleringspUn-Zij'- poorl worden geraamd op f 23.000, waar onder f.6000 voor de uitgebouwde trottoirs aan de Zijlpoortsbrug; die van het plan Ha ven zijn uitgetrokken op f.4500; wegen? loonen van vast gomeonlencrsoneel (straat makers en planlsnenarhciders) komt hierbij voor de beide plannen resp f. 1600 en f. 1400 zoodat zij le zamen een uitgaaf zulten vor deren van f, 30.500 Voor hel geheele verbeteringsplan Lag" RijndijkZijlpoortHaven i? derhalve een credict benoodigd van f. 80 600. welk be drag B. en W zouden wenschen le pulten uil bet .Fonds voor Stodsverbetering, Werk verschaffing cn andere Social" Doeleinden". De kosten inzake hel verleggen van de gasleidingen bedrogen f.225 en komen voor rekening van de Stedelijke Lichtfabrieken. VERHOOGING VAN BEGRCOTINGS- FOSTEN. B. en W. dellen voor een reeks begro tingsposten over 1929. waarvan dc raming te laag is gebleken, te verhoogen. In totaal betreft het eep bedrag van f 62121.6S3 Door boogere ontvangsten wordt f 35.609.48 gedekt en door overschotten op andere uit gaafposten f.26 51215" LEGEROEFENINGEN IN iq.go. Ook het Leidsche garnizoen neemt deel. Onder leiding van luitenant-generaal E. F, Insinger, commandant van het veldleger, zullen van 23 t/m- 26 September, in het oos telijk deel der provincie Utrecht en op de Veluwe in de omgeving van Amersfoort en Ede, legeroefeningen worden gehouden. Aan deze oefeningen zullen deelnemen de lichte brigade, beslaande uit de regimenten huza ren, het regiment wielrijders en hel korps rijdende artillerie; de Ie divisie, bestaande uit de regimenten grenadiers en jagers, hel 4c, 10e, 15e en 22e regiment infanterie, bef 2e en 6e regiment veldartillerie lot een regi ment samengevoegd en bestaande uit 2 af- deelingen van 7 veld en 1 afdeeling van 12 c.M houwitsers. Voorts het 5e en het 18e regiment infan terie tot een regiment samengevoegd, het 5e regiment veldartillerie, 1 compagnie pio niers, de verbindingsafdeeling der Ie Divi- siegrocp, een batterij van 6 veld en mortier van 8. de divisie-groepsartiiierie der Te divisie, een afdeeling van hel korps lucht doelartillerie en 1 compagnie luchtafweer- mitrailleurs, benevens hel benoodigde perso neel van den geneeskundigen en den veteri- nairen dierst, van den molordienst en de intondance-troepen. De lichte brigade zal le voren, onder lei ding van generaal-majoor A. van Mens, oefe ningen houden in de omgeving van Zeist en Deorn WERKTIJDEN P. T. T.-PERSONEEL- Het bestuur van den Ontralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel (C. B. P. T. T.) heeft een adres gezonden aan dc regeering over de te lange werktijden van de P. T. T.-amibtenaren. In dit adres wondt o.m. geschreven, dal de werktijden sedert 1 Januari 1923 zijn verlengd. Terwijl evenwel voor een groot deel van het overige Rijkspersoneel een kortere werktijd werd vastgesteld of gehandhaafd, is voor het kantoorpersoneel bij den P. T. T.- dienst de werktijd opgevoerd tot 48 uur on voor technisch- en het bestellend personeel ((met inbegrip van de kantoorknechts) zelfs tot 51 uur per week. Voor het bestellend personeel gelden nog sleeds de veel te zware rijwieldiensten voor het technisch personeel is reistijd" van en naar de plaats, waar arbeid wordt verricht geen dienst; de diensten van het kantoorpersoneel werden tot hel uiterste maximum opgevoerd; de laatste minuut word't er door middel van slopwate'h-con- trole uilgehaald. Daarenboven ligt het in het voornemen van de bedrijfsleiding den werktijd van het telefoonpersoneel, belast met postenbediening, tc Amsterdam en Rot terdam nog op te voeren. Het is o.m. om deie redenen, dat het be stuur zich opnieuw lot de Regeoring wendt, met het dringend verzoek elke voorgenomen diensttijd-verlenging voor het P. T. T.-per- soneei stop te zetten en te bevorderen, dat voor genoemd personeel de werktijden van vóór 1923 worden hersteld. De uitbreiding van de werkzaamheden, de mechaniseering en intensiveering van de P. T. T.-dienston, zouden naar dc meening van het bostuur van den C. B. P. T. T-, zeits een korteren arbeidstijd, dan die gold vóór 1923, alleszins rechtvaardigen. BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. REORGANISATIE VRIJWILLIGEN LANDSTORM. Afzonderlijke inspectie voor het Vooroeieningsinstitnat. Naar „De Avondpost" verneemt, ligt het in de bedoeling van den minister van De fensie voor het Vooroefeningsinstituut van den Vrijwilligen Landstorm een afzonder lijke inspectie in het leven te roepen. De met ingang van 1 Mei a.s. aftredende inspecteur der infanterie, generaal-majoor Borel, zou na zijn ontslag benoemd worden tot inspecteur van den Vrijwilligen Land storm. DE KWESTIE DER GIJZELING. Antwoord op vragen van den heer Dn;a. Op de vragen van don heer Duys, betref fende het indienen van een wetsvoorstel tot herziening dan wel afschaffing van het instituut van gijzeling in verband met het recente geval te Gouda heeft de Minister van Justitie geantwoord: Hel is den ondergeleekende bekend, dat onlangs iemand ter zake van een handels schuld gedurende ruim honderd dagen ge gijzeld is geweest De betrokkene had vóór de ingijzeiingstelling zijn faillissement aan gevraagd, dat toen ook is uitgesproken en vervolgens weder is opgeheven ingevolge art, 16 der Faillissemenlswet. Na de ingijze iingstelling vroeg hij opnieuw zijn faillis sement aan, dat toen echter is geweigerd, omdat door hem niet overeenkomstig den eiseh van art. 18 der Faillissementswet werd aangetoond, dat er voldoende baten waren om de kosten te bestrijden. Het js voor den ondergeleekende niet noo dig, te treden in de bijzonderheden van het geval, omdat, ook afgezien daarvan, de ma terie der gijzeling, rpeer algemeen het exe- cutie-rechl. geacht mag worden te behooren- tot die stof, waaraan de wetgever in niet te ver verwijderde toekomst zijn aandacht zal schenken. RECLAME. van Uw tanden slechts de beproefde fijnkorrelige Odol-tandpasta. Ze is heerlijk van smaak, en reinigt en beschermt de tanden. Prijst 25 en 45 cent Let U er op, dat U ook werkelijk Odol- tandpasta ontvangt, wanneer U deze vraagt. Er is maar één Odol-tandpasta. 7692 VERSPREIDE BERICHTEN. De Commissaris der Kon/ingin in de provincie Zuid-Holland zal morgen geen audiëntie verleen en. Bij Kon. besl. is benoemd lot gedele geerde van de Nederlandsche Regeerijig bij liet eerslo internationaal congres voor gees telijke volksgezondheid (first international congress on mental hygiene), dat van 5 tot 10 Mei a.s. le Washington zal worden ge houden, dr. K. H, Bouman, hoogleeTaar aan de universiteit van de gemeente Amsterdam. Op een te Sitlard gehouden districts vergadering van den R.-K. Bouwvakarbei- dersbond, zijn, zooals de werkgeversorga nisaties reeds eerder deden, de voorstellen van den Rijksbemiddelaar, prof. mr, Aaj- berse, met algemeene stemmen aangenomen. Het dreigende conflict in de bouwvakken in de mijnstreek is dus definitief van de baan. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 11 en 18 April niet plaats hebben. Voorwaarde tot het verleenen van rijks,ubsidie. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid stelt ter zake van het verleenen van Rijkssubsidie voor de bestrijding der tuber culose de navolgende voorwaarde. De vereenigingen voor wijkverpleging, die ien behoeve van de t.b.c.-bestrijding werk zaam zijn en daarvoor subsidie ontvangen, zijn wanneer in de, gemeente of in het deel van de gemeente, waar zij werkzaam zijn, een door den inspecteur goedgekeurd con sultatiebureau voor zuigelingen oi kleuters beslaat, dat uitgaat, hetzij van do Provin ciale Vereeniging voor de Hygiëne van het Kind, hetzij van de genoemde vereenigingen zelf, verplicht de bij haar in dienst zijnde wijkverpleegsler-huisbezoeksler huisbezoek ien behoeve van de kinderbescherming te laten verrichten, voor zoover dit door den inspecteur van de Volksgezondheid, in over leg met den medicus, die hel consultatie bureau leidt, noodzakelijk wordt geacht In zeer bijzondere omstandigheden kan door den inspecteur van deze bepaling ont heffing worden verleend. ARBEIDSTIJDEN EN DE A.S, FEESTDAGEN. De minister van Arbeid, H. en N. heelt aan hooiden of bestuurders van slagerijen in alle gemeenten des Rijks vergund, dal in de tijdvakken van 14 tol en met 26 April en van 26 Mei toten met 14 Juni in hun onderne ming, in afwijking van de art 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid mag worden ver richt. op andere dan de gebruikelijke uren. Voorts is aan hooiden of bestuurders van banketbakkerijen in allo gemeenten des Rijks vergund, dait in de weken van 14 tot en met 19 April a.s. van 2 tot en met 7 Juni a.s in bun ondernemingen door arbeiders van zestien jaar of ouder, in afwijking van de art 23 en 24 der .Arbeidswet 1919, arbeid mag worden verricht volgens een bijzondere werktijdregeling. Bijzonderheden vermelden do desbetreffende beschikkingen dd. 7 April jongstleden. ROTT. LLOYD. INDRAPOERA, uitr., p. 6 April Perim. F ATRIA, tbr., p. 6 April Gibraltar; wordt 9 April n.m. 5 u. te Cowes eerwacht). GAROET, 5 April v. Singapore n. R'dam. MERAUKE, uitr,, p. 6 April Perim. DJEMBER, thr., 5 April v. Marseille. JAVA—NEW YORK LIJN. BUITENZORG. New-York n. Java. pass. 5 April de Azoren. KAPJMOEN, 5 April v. N-York n. Jav-ai. BOSCHDIJK, 5 April v. N.-York te.Sabang. KON. PAKETVAART-BIJ. MAROS, R'dam n. Bat., S April v. Aden, T0M0R1, R'dam n. Bat., 5 April v. Suez, MAFIA, R'dam n. Bat., p. 5 April Kaap Guardefui. MOESl. R'dam n. Bat., p. 7 April Ouessant. TOGIAN, R'dam n. Bat., p. 7 April Oues sant. KON. HOLL. LLOYD. SALLAND, tbr., 7 April te Londen. ORANIA, tbr., p. 6 April Fernando No- ronha. DELFLAND, 6 April v. Amst. te Hamb. GAASTERLAND, 6 April v. Amst. le Ham burg. WATERLAND, 7 April v. Hamb. ie Amst. ZAANLAND, uitr., p. 5 April Madeira MAASLAND, tbr., p. 5 April Teneritre. DRECHTERLAND, uitr., p. 6 April Dunge- ness. KENNEMERLAND, thr.. 7 April te Rio Grande. HOLLAND—AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN, 7 April v. R'dam naar Oost-Afrika. KLTPFONTEIN, 7 April v. Amst. le Hamb. ALDABI, 6 April v, Dar es Salaam n, Zan zibar. RUPERKERK, 6 April v. Durban n. East London. NIAS, 6 April v. O. Atrika te R'dam KILSTROOM, thr,, 5 April n.m. te Free town. KON NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, Middl. Zee n. Amst., was 6 April 12 n. 45 n.m. 270 m. Z.W. van Ouessant. AGAMEMNON, 5 April v. Valencia n. Amst. ASTREA, 5 April v. N.-York n. Curacao. BARNEVELD. 4 April v. Cristobal n. Buena. ventura. GRION. arr. 6 April te Kopenhagen COMMEWIJNE, 4 April v. N.-York n. Port au Prince. DEUCALION, arr. 5 April te Valencia. HEBE, R'dam n. Middl. Zee, pass. 5 April Gibraltar. HERMES, uitr., pass. 5 April de Azoren. JLOS, arr. 5 April le Hamburg. JASON. arr. 6 April te Hamburg. PERSEUS, R'dam n. Middl. Zee, pass. 6 April Dungeness. SIMON BOLIVAR, 5 April v. Cristobal n. Port Colombia. VULCANUS, thr., was 5 April 8 u. n m. 150 mijlen N. van do Azoren. ZEUS, arr. 6 April te Oporto. AMAZONE, thr., 7 Apnl v. Havre; wordt 8 April te Amsterdam verwacht. VENUS, R'dam n. Middl. Zee, pass. 6 April Gibraltar. IRIS. arr. 7 April te Gothenburg. ULYSSES, arr. 7 April te Bourgas. EAARN, arr. 7 April te Hamburg. MARS, arr. 6 April te Genua. THESEUS, arr. 7 April te Kopenhagen. DOROS, 7 April v. Tarragona n. Malta. MINERVA, arr. 6 April te Algiers. ORPHEUS, arr. 7 April te Lissabon. A.JAX, arr. 7 April te Barcelona. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EEMDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 6 April van Colon. BURGERDIJK, 5 April v. R'dam te Balti more. BINNENDIJK, bevindt zich op 41 gr. 33 min. N.B. en 46 gr. 8 min. W.L. De sleep boot Roode Zee is 6 April btj bet schip gearriveerd, doch kan wegens het slech te weer nog geen verbinding tot stand brengen. HOLLAND—BRITSCH-INDIfi LIJN. STADSDIJK, uitr., 6 April van Suez, VEENDIJK, 4 April v. R'dam te Calcutta. RIDDFBKFRK, 6 April v. Anlw. fa R'dam. VECHTDIJK, uitr., 6 April te Rangoon. OOSTKERK, nitr., p. 6 April Perim. OUDERKERK. 6 April v. Hamb. te Antw. HALCYON-LIJN STAD DORDRECHT. 6 April van R'dam te Hamburg STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". POELAU BRAS. 6 April v. Bremen (e Amst. JOHAN DE WITT, tbr., 6 April van Port Port Said; wordl 11 April v.m. te Genua verwacht. KON, DER NED., uitr., 5 April v. Colombo. IRINSES JULIANA, thr., 7 April van Sa- bang. MADOERA, thr., 6 April v. Colombo. ROTTERDAM—ZUID.AMERIKA LIJN. ALFHACCA, thr., 5 April v. Rio Janeiro. ALGORAB, uitr., 8 April te Montevideo verwacht. YILDUM, 5 April v. R'dam te Santa Fe. DIVERSE STOOMVAARTBBRICHTEN. FARMSUM. 6 April v. R'dam te Capdenas. DUSSUM, 5 April v. Algiers n. La Goulètte. SOESTERBERQ, 6 April v. R'dam te Anlw. LARENBERG, 5 April v. Oran te Parazue- los, PENDRECHT, arr. 3 April te Drapelzona. ALOENIB, Diamante n. Dieppe, 6 April van Las Palmas. GOUWE, arr. 5 April te Hamburg. NOORD, 9 April v. Bayonne te R'dam ver wacht. STAD ZALTBOMMEL, 5 April v. Rande op de Tyne. STAD ZAANDAM, arr. 5 April te Imming- ham. TWEED. Huelva n. Gent, p. 7 April Oues sant. WAAL, 6 April v. Cartagena n. Londen. ZAAN. Cartagena n. Londen, p. 6 April Sagres. JONGE ELISABETH, R'dam n, Algiers, p- 5 April Finisterre. VEERHAVEN, arr. 6 April te Tampa. JONGE ANTHONY, Valencia n. R'dam, p. 7 April Sagres, RECLAME. H. P. H. KEEREWEEF^ BEGRAFENISSEN Tel. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 J. B., (e L. De belasting is juist bere kend. De waarde van het meubilair is ge schat op f. 400. 2v

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10