GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Katwijk aan den Rijn. BINNENLANDSCHE POSTPAKKETTEN Verhooging van hel maximum gewicht. Met ingang van 1 April a.s. wordt het maximum gewicht der binnenlandsche post pakketten verhoogd tot 10 K.G. De kosten bedragen dan voor pakketten tot 1 KG. 30 cent; 1 tot 3 KG. 40 cl.; 3 toto KG. 50 cent; 6 tot 7 K G. 60 ct.; 7 tot 9 KG. 70 ct.; 9 tot 10 K.G. 80 cent. In de bepalingen omtrent de maximum atmbeting wordt geen wijziging gebracht. In verband hiermede zullen eerlang fran keerzegels van 70 en 80 cent in omloop worden gebracht. Van deze wijziging in het Posfcbesluit en het Pakketpostbesluit is volgens het „Hbld" gebruik gemaakt om de mogelijkheid te openen tot invoering van z.g. „stations- brieven". Deze regeling stelt de geadresseer- seerden van correspondentie, welke dage lijks of op bepaalde, regelmatig wederkee- rende, dagen der week met eenzelfden trein aankomt, en welke afkomstig is van een zelfden afzender, in staat om deze brieven aan den Irein in ontvangst te (doen) nemen, tegen betaling van een recht dat per brief bedraagt: bij dagelijksche uitreiking per •kalendermaand f. 10 of per week f. 3 en bij uitreiking op bepaalde dagen, per dag f 0.50: Nader zal worden bepaald, wanneer deze regeling zal ingaan. ORGANISATIE DER HULPVER LEENING BIT MASSALE ONGELUKKEN EN RAMPEN. De Kon. Nationale Bond voor Redding wezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" heeft reeds spoedig na zijn stichting geleidelijk de o<ganisatie der vrijwillige hulpverleening bij groote rampen tofc stand gebracht, in samenwer king met de Regeering en met de verschil lende bij hem aangesloten vereenigingen. Het is steeds zijn streven geweest, deze op grond der inmiddels verkregen grootere er varing, te verbeteren en aan te vullen. Na het groote spoorwegongeluk bij Weesp heeft hij in 1921—'23 in samenwerking met de vertegenwoordigers van de Ned. Spoor wegen en van verschillende Departemen ten een uitgewerkt plan opgesteld voor een nadere regeling der hulpverleening bij spoorwegrampen, dat ook aan den Minister van Waterstaat werd aangeboden, doch voor zoovei de vrijwillige hulpverleening betreft, ook om financieele redenen tot nog toe niet uitgevoerd kon worden. Mede om te voldoen aan een reeds voor geruimen tijd ontvangen verzoek van den Minister van Waterstaat, om eenige maat regelen te nemen ter gedeeltelijke uitvoe ring van dat plan, heeft de Bond de orga nisatie dezer hulpverleening weer aangevat, nu uitgebreid tot de hulpverleening bij alle kleinere en grootere massale ongelukken. In samenwerking met de aangesloten vereenigingen en andere lichamen en per sonen wordt in elke provincie onder leiding van den Provincialen Vertegenwoordiger van den Bond een commissie gevormd, welke zich tot taak stelt, voor zoover mo gelijk, bestaande plannen provinciaal tofc uitvoering te brengen, en, waar noodig, aan te vullen, ten einde de Eerste Hulp en het vervoer van gewonden bij al zoo danige ongelukken definitief te regelen en deze tegelijkertijd in te passen in de reeds bestaande organisatie der hulpver leening bij groote rampen. - o DE'VERZEKERINGSRAAD. Naar wij vernemen heeft de heer H. A. M. van Hoffen, directeur der Ned. Draad- Kabelfabriek te Amsterdam, zijn ontslag genomen als lid van het bestuur der Ver- ecniging van Raden van Arbeid, en wel als protest tegen de houding, die dit be stuur heeft aangenomen tegenover het Ver bond van Ned. Werkgevers, en wel bij het samenstellen van den Verzekeringsraad. („Hbld.") DE UITVOERREGELING VAN EIEREN. Blijkens een mededeeling in het Ned Weekblad voor Kruidenierswaren heeft het bestuur van de Ned Ver. van Koeltechniek te 's-Gravenhage van de regeering een schrijven ontvangen, meldende dat het met betrekking tot de uitvoerregeling van eieren in de bedoeling ligt, bij het doen uitvoeren van die regeling rekening te houden met den feitelijken toestand en met de door dien toestand beheerschte belangen. Hier uit zal, in het bijzonder voor koelhuiseieren voortvloeien, dat de op het moment van inwerkingtreding van de regeling in de koelhuizen opgeslagen eiereD van de wer king van de uitvoerregeling worden uitge zonderd. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bjj Kon. besluit io aan F. M. H. Haan op zijn verzoek, met ingang van 31 Maart 1930, eervol ontslag verleend ait zij- betrekking van notaris te Urmond; zijn benoemd tot notaris binnen het arr. Middelburg: ter standplaat? Goes: H. ion- kers, candidaat-notaris te Goes; ter stand- r'.aaU- Zierikzee: H. F. van 't Haaff, Candi das t-notaris te Sneek. De gewone audiëntie van den ninUfcsr van Arbeid, Handel en Nijverheid zal op Donderdag 3 April a.s. niet plaats hebben. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester van Herwenen K. Punt. zoo PAPEGAAIEN LEVEND VERBRAND. Ergerlijke dierenmishandeling. Dezer dagen heeft een gezagvoerder van een Braziliaansch schip dat van Hamburg naar Rotterdam voer en dat 200 papegaaien aan boord had. zich van deze dieren ont daan door de dieren dooT de bemanning in de vuren te laten verbranden Hij wilde in geen geval de kans loopen dat hij en zijn schip in quarantaine zouden moeten gaan Hierdoor waren verscheidene dierenhande laren te Rotterdam vrij ernstig gedupeerd en zij hebben zich daarom met een adres tot den minister gewend waarin zij vragen de mogelijkheid te openen papegaaien in quarantatjb te doen geven, desnoods op hun kosten, zoodat na enkele weken op deskun dige wijze kan worden uitgemaakt of men met zieke dieren te doen heeft, aldus het „U. D.M o JEN EVERDI EVEN AANGEHOUDEN. Op heeterdaad betrapt. Den laalsten tijd werden er in Schiedam herhaaldelijk diefstallen gepleegd in opslag plaatsen van jenever, waarbij dan telkens vrij groote hoeveelheden sterke drank wer den gestolen. De politie heeft geruimen tijd naar de dader9 gezocht tot dat men dezer dagen eindelijk een tweetal op heeterdaad betrapte bij het forceeren van de deur van een 'bergplaats van gedistilleerd aan de Nieuwe haven. Na de lange verhooren waar aan dit tweetal is onderworpen zijn ten slotte nog 2 mannen aangehouden terwijl een caféhouder wegens heling van het gesto len gedistilleerd in bewaring is gesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. o INBRAAK IN EEN PASTORIE. Te Amstelveen is ingebroken in de pasto rie van de Gereformeerde Kerk aan den Handweg. Uit de woning van den predi kant ds. Buurman werd ontvreemd een bedrag van ongeveer f. 500 en plm. f. 100 aan zilverwerk. Onder de gestolen gelden ia een bedrag van een paar honderd gul den begrepen, behooTende aan Chr. Ver eenigingen, waarvan ds. B. bestuurder is. o DOODGEREDEN. Eergisteravond te ongeveer 10 uur is op den Kennemerstraatweg te Alkmaar de 34- jarige zwerver C. Kooy, toen hij den weg overstak, door een perlónen-auto uit Heilo gegrepen en op slag gedood. o BRANDSTICHTING TE UTRECHT? Gistermorgen werd brand ontdekt in een oud fabrieksgebouw tegenover het St. An- toniusgasthuis aan de Jan van Scorelstraat tc Utrecht. Zware rookwolken stegen uit het leegstaande pand op, waarin vroeger instrumenten- en sigarenfabrieken geves tigd waren. Door het snel ingrijpen van de brandweer onder leiding van den onder commandant De Rijk kon erger worden voorkomen. Het „Hbld." verneemt dat de brand ver moedelijk is aangestoken De politie wordt in die meening versterkt doordat haar is medegedeeld, dat iemand omstreeks 11 uur het gebouw moet zijn binnen gegaan na eprst zijn fiets te hebben vastgezet. Ook wordt onderzocht of het broeien van zaagsel, dat de centrale verwarming als isolatie-materiaal omvat, de oorzaak van den brand geweest kan zijn. Het gebouw behoorde in eigendom aan den heer J. Rykse te Utrecht cn was niet abnormaal hoog verzekerd. MISHANDELING. Toen de heer S., bode van het Burgerlijk Armbestuur le Arnhem, gistermorgen te kwart over acht zijn woning in de Agnie- tenstraat verliet, om zich per rijwiel naar zijn kantoor te begeven werd hij in die straat door een zekeren v d. P.. die eenige dagen geleden door den bode uit hel ge bouw van het Armbestuur was verwijderd, aangevallen. De heer S sprong van zijn fiets om den aanvaller, die hem met een ge opend kniprr.es te lijf wilde, af te weren. Er kwam echter een zekere H-. een vriend van v d P., aan te ra? en deze bracht den bode een aantal vuistslagen in het gelaat toe. terwijl deze den heer S diens gummi stok ontrukte Eerst daarna sloegen de beide mannen op de vlucht. Later zijn de daders door de politie gearresteerd. VERDRONKEN. Toen gistermiddag te ongeveer half vijf d» schuitenvoerder J. v. d V. uit de Heemskerk- straat te Amsterdam in de Dijkgracht bezig was een dekschuit, welke hij van Werkspoor naar de Prins Hendrik kade moest brengen, voort te boom en verloor hij door het plot seling uitschieten van den haak het even wicht en geraakte te water. Voorbijgangers, die het ongeluk zagen gebeuren, haalden on middellijk hulp De man verdween in do diepte en eerst na een half uur dregg°n slaagde de inmiddïls gealarmeerde haven politie erin hem op 'e halen. De levensgees ten waren toen reeds geweken f Gistermiddag is aan den Graafschenweg te 's-Hertogenbosch een kind der wed. Den Teuling in een sloot geraakt en verdronken. ZIJ WAREN GOED GEWAPEND Door oordeelkundig optreden van den hoofdconducteur van trein 1263, die om 11 uur n.m. uit Rotterdam te Venlo aankomt, is het gelukt twee ongunstige individuen aan de politit- over te leveren. Zij zaten zonder plaatsbewijs in den treiü en weiger den te betalen De hoofdconducteur waar schuwde onderweg tusschen Eindhoven en Venlo het station Venlo om voor politie te zorgen. Toen de hecren uitstapten werden ze dan ook ingerekend en naar het politie bureau vervoerd. Het bleken te zijn 17-jarige DuitscheT Kirstein en de 18-jarige Gertsdorf, zonder middelen van bestaan, en uit Duitsehland gevlucht voor eenige dagen om in Holland werk te zoeken Zij hadden in Gelsenkir- chen eenige rijwielen ontvreemd en ver kocht en keerden nu terug. Bij fouilleering bleken beiden in 't bezit te zijn van ieder drie revolvers, pistolen, boksbeugels, elec- trische zaklampen en batterijen, en tal van inbrekers werktuigen, met het doel in Venlo en omstreken te. werken. Zij zijn voorloopig opgeborgpn en zullen aan de Duitsche crimineele politie worden overgegeven. („Hbld.") ONREGELMATIGHEDEN DOOR EEN COMMISSIONAIR IN EFFECTEN. Men schrijft aan de ,,N. R. Ct.": De commissionair in effecten E. C. C. R. te Deventer, die door de rechtbank te Zut- fen op eigen verzoek failliet is verklaard, heeft zich ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Er moeten onregel matigheden zijn voorgekomen. Omtrent den omvang der déb&ole is nog niets te zeggen, aangezien het actief nog niet is vastgesteld. Geruchten omtrent door cliën ten geleden verliezen doen de ronde. o INBREKER GEARRESTEERD. Verdacht van diefstal met inklimming te Venlo werd aangehouden de 22-jarige schoenmaker M. J. B., geboortig van Bim- pelveld. Bij zijn overbrenging naar Roer mond herkende de politie aldaar in hem tevens den persooD, die volgens het ver strekte signalement overeenkwam met den- gene, die voor eenige nachten had inge broken bij den slager v. H. te Roermond. B., die op 2 Maart uit de gevangenis te 's-Boscb was ontslagen, waar hij 8 maan den wegens diefstal had doqrgebracht, be kende beide diefstallen gepleegd te heb ben. („Msb.") o FABRIEKSONGEVAL. De arbeider Zwaans, wonende Timor- straafc 2, te Tilburg; werkzaam op de Til- burgscho Katoenspinnerij, had gisteren het ongeluk met zijn rechteroog op de stalen pin van e£n machine te vallen. Per auto van den Geneeskundigen Dierst moest de man naar het Elisabethziekenhuis vervoerd worden. Het oog bleek zoo ernstig te zijn aangedaan, dat de ongelukkige vermoede lijk het licht er uit zal moeten missen. KANTOORHOUDER POSTERITEN GESCHORST. De kantoorhouder der posterijen te Den Hulst (O.) is :n zijn betrekking geschorst wegens onregelmatigheden, die in zijn ad ministratie zouden zijn ontdekt. VERKEERSONGEVAL In de Nieuwe Ebbingestraat te Gronin gen kwam gisteravond de 16-jarige S. Kra mers, denkelijk door de gladheid van he* asfalt, met zijn fiets te vallen en werd toen door een passeerende auto overreden. De jongeman werd zwaar gewond naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. „Wat zou hel eerste ding zijn dat je deed as je koning was, Bertus?" Bertus: „Kussens late plaose op de banke van 't park." (Passing Show) BUITENLANDSCH GEMENGD. REPUBLIKEINSCH GEDENK- TEEKEN GESCHONDEN. Het Ebert-Rathenau-Erzberger gedenk- teeken op den Hobenstein bij Witten, a d. Koer, is in den afgeloopen nacht door mis dadige handen geschonden. De naam Ra thenau werd verwijderd, het gedenkteeken werd bezoedeld. o DE ZAAK-HATRY. De Italiaansche politie heeft de Engel- sche justitie verwittigd, dat, bij twee ban ken te Milaan ruim één millioeD lire in beslag genomeD zijn, die daar door Gial- dini, Hatry's gevluchte medeplichtige, on der anderen naam in deposito waren ge geven. EEN SLACHTOFFER VAN TRICHINEN Op de markt fce Elsterwerda werd een veehandelaar uit Gross-Thiemig, nadat hij even tevoren het ontbijt gebruikt had, plotseling onwel en 6tierf onder hevige krampaanvallen. Een gerechtelijk genees kundig onderzoek heeft uitgemaakt, dat de man aan trichinose overleden is. In ver band met dit sterfgeval zijn een 65-jarige vcekooper en de jeugdige echtgenoote van het slachtoffer gearresteerd. Beiden ont kennen echteT iets met het gebeurde uit staande te hebben. o MEVR. HANAU. De elfde kamer der correctioneele recht bank heeft aan drie doktoren opgedragen om een nieuw onderzoek in te stellen naar den toestand van Mme Hanau, die een nieuw verzoek om voorloopige invrijheid stelling heeft ingediend. Aan de dokters 's geen termijn gesteld voor de indiening van hun rapport. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Ingekomen (tokken Verhooging tracle- menten gemeente-ambtenaren. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester J. Schokking. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergadering werden vastgesteld Goedgekeurd zijn door Ged. Staten verschillende besluiten oa. de onderhandsche aanbesteding beschoeiing Prins Ilendrikkanaal. Punt 1, Mededeeling van ingekomen stuk ken. Ingekomen is een bericht van Mevr W. MeerburgHelders waarin deze bericht dal zij de benoeming lot lid der commissie van toezicht op de Bewaarschool niet kan aannemen. Voorts een verzoek van de Muziekvereni ging „Harmonie Katwijk" te Katwijk aan den Rijn om van gemeentewege een mu ziektent te bouwen. B. en W stelten voor dit request te stellen in handen van R en W ter tine van advies Aangenomen een verzoek van de Nationale vereniging van Geheelonthouders met verzoek le bewerken dat het aantal vergunningen in deze ge meente alsnog zal worden beperkt. B. en W. stellen voor dit verzoek in handen van R en IV. te stelten ter fine van advies Voorstel tot inlrkking van het raadsbe sluit van 12 Februari 11 inzake ingebruik neming der Bewaarschool. De pas opge richte Chr. Mannenzangvereeniging had deze schoot gevraagd voor haar repetities doch bericht hiervan geen gebruik te zulten maken Het raadsbesluit wordt ingetrokken Voorstel lot verhooging van jaarwedden. Dit betreft de Gemeente-bode en den Con troleur der bevolking den beer v. d Schee die. nu alle gemeenteambtenaren en werk lieden verhooging krijgen, ook zeker voor verhooging in aanmerking komen. B en W. stellen voor hun salarissen eveneens te ver- hoogen. Aldus besloten. De Hoofdopzichter de heer Kuyt heeft aan B, en W. verzocht hem met ingang van I Mei eervol ontslag te willen verleenen. B en W stellen voor hem dit ontslag te verleenen. eervol, onder dankbetuiging voor de belangrijke diensten, gedurende een reeks van jaren aan de Gemeente bewezen Goed gekeurd. De burgemeester zegt dat dit ont slag mei volle vrijmoedigheid kon worden gegeven. Hij was een man van karakter, een krachtige persoonlijkheid die voor zijn mee ning streed en absoluut betrouwbaar was. Nog eenige woorden van hulde aan den scheidende werden met applaus begroet De ervaring heeft geleerd, zeggen B en W dat het perkeerterrein aan den Boule vard in een groote behoefte voorziet En rr-rt grond mag worden verwacht dat d-t steer's meer en meer zal blijken Het komt R en W zelfs voor dat spoedig za' b'ijkpn dat het terrein v»-»l te klein is Ook ö- Con missie van fabricage is deze MP«nng toegedaan. B. en IV stellen voor het terrein op een grootte le brengen van pl.n 539 M2 De kosten weiden geraamd oi f 1490 D" opbrengst der verpachting dekt trouwens deze uitgave. Ook zulten 2 lantaarns noodig zijn waarvan de kosten f 240 zutlen be dragen Na schriftelijke mededeeling aan de leden hebben zich reeds 14 voor dit voor stel verklaard Hierdoor kon intijds met het werk worden begonnen. Het komt B. en W. echter wenschelijk voor dat het besluit in openbare vergadering bekrachtigd wordt. Z.h st. wordt hiertoe besloten Dr Eikelen- beom wordt geacht tegen te stemmen Zooals in vorige vergadering ter ken nis van de leden is gesteld heeft H K H. Prinses Juliana bestolen fondsen beschik baar te stellen voor het stichten van een gedenkteeken ter nagedachtenis van de man nen. die tijdens de gevaarvolle oorlogsjaren op zee huD leven hebben gelaten Het ligt in de bedoeling van B en W. dit gedenk teeken te doen plaatsen op het open terein bij den muur. tusschen de van Wassenaar kade en den ingang van de Ned Herv Kerk Hiervoor vragen B en W. goedkeuring van den Raad Aldus wordt goedgekeurd na eenige woorden van hulde, uitgesproken door den heer van Tongeren, aan het adres van H K H Prinses Juliana. De heer Bakker, hoofd der O L Schoot II te Katwijk aan Zee, vraagt in verband met de opheffing van genoemde school op 1 April as. en met het oog op zijn ver huizing naar Linscholen. met ingang van 1 Mei 1939 ontslagen te worden van de huur van het door hem bewoonde de Ge meente in eigendom toebehoorende pand. B en W stellen voor te besluiten tot in williging van hef verzoek Besloten. Is aan de orde punt 2 der agenda- Be noeming van een lid van de Commissie van Toezicht op de Bewaarschool te Katwijk Uit de hand te koop een DUBBEL WOON HUIS, met schuurtjes en open grond, groot 1 A. 75 c.A.. bev. No. 1 groote kamer met keuken en flinken zolder, No. 2 kamer en keukenkamer en erf; voorz. van Electr. en Waterleiding. Te bevragen: Commandeuispad No. I, hoek Kerkstraat. 69S6 aan Zee. Op een voordracht van B. en W. komen voor de namen van 1 Mevr. C. E. VisscherVerdam; 2. Mevr. de wed. M. OuwehandDonker. Gekozen wordt mevr. VisscherVerdam, met 9 tegen 5 stemmen, een stem blanco. Voorstellen tot verkoop van grond De heenjrHaasnoot vraagt in koop te mogen hebben een perceel grond gelegen aan de Secr Varkevisserstraat groot 290 M2 B en W. stellen voor hieraan te voldoen leger, f 4.50 per M2 vrij geld en verder de ge wone bekende voorwaarden. Idem G J. Kurvers en Joh. Riemersma fe 's-Graven hage en te Voorburg, te samen groot 570 M2 aan de Duinstraat. Prijs f. 5.per M2. Goedgekeurd. Aan L Guyt te Katwijk 247.50 M2 ten Zuidwesten van den Vuur toren. Prijs f. 4.per M2 Toegestaan Den heer L. Kruyt te 's-Gravenhage groot 3 M2 gelegen van Meiskade hoek Weth D Meer- burgslraat naast het door hem reeds in eigendom afgestane perceel. Prijs f 8 per M2. Dr. Hueting betreurt het dat de vuurtoren op den duur ommanteld zal wor den De heeren Guit en v d Bent vragen of het wel gewenscht is op dit punt grond te verkoopen. Weih Ouwehand zegt. dat de vrees van Dr Hueting ongegrond is. niets za! gedaan worden zonder overleg mei de Archaeologische Commissie Ook de Burge meester geeft tevredenstellende toelichting. Dr. Hueting waagt alsnog in de verkoops- acle voorwaarden op te nemen, waardoor de mogelijkheid uitgesloten wordt, dat even tueel later op deze gronden een hooger huis zal worden gebouwd. Met deze -opmerking welke zeer ad-rem is, zal rekening gehou den worden. Tenslotte wordt dit punt goed gekeurd. Voorstel tot verhuur van grond, gelegen aan het P. H Kanaal vroeger in gebruik bij K. Diepenhorst De heer Huig Ouwehand heett at eerder een verzoek gericht aan B en W. om dit perceel te mogen huren, welk verzoek toen is afgewezen op grond hiervan dat bij het iii toefenen van zijn be drijf bestaande in het zuiveren van lever, stank verwekkende lucht zou worden ver spreid Uit het politie-rapport blijkt dat voor die vrees geen voldoende reden aanwezig is weshalve B. en W. voorstellen te be sluiten dat voorloopig voor een jaar dii perceel in huur wordt gegeven voor f. 40 en op voorwaarden dai de afvalstoffen in een waterdichte put worden verzameld en in geen geval in het P H Kanaal worden ge loosd. Z.h.si. aangenomen. De heer M G. de Jong heeft voor hel ge- van van Zondagschool-onderwijs een lokaal der O L. School in gebruik Deze school wordt 1 April opgeheven. Reden waarom de Jong thans verzoekt 2 lokalen van de O. L. School I in gebruik te mogen hebben voor genoemd doel. Behoudens en kele zeer gunslige voorwaarden worden deze«lokalen aan den heer de Jong in ge bruik gegeven voor gemeld doet. Ingevolge het bepaalde art. 21 der Be smettelijke Zieklenwet zijn de gemeenten verplicht om van de belanghebbenden mei uitzondering van on- en minvermogenden te vorderen een bijdrage in of vergoeding van de koslen van vervoer afzondering, onder zoek. verpleging, reiniging en ontsmetting terzake van besmettelijke ziekten. Hierom zijn door B en W. ontworpen verordenin gen op de heffing en op de invordering van besmettelijke ziektengelden in deze gemeen te In de verordening die daarna word! vastgesteld is een der voornaamste bepalin gen wel deze. dat voor bovengenoemde ge maakte kosten is verschuldigd door hen. wier belastbaar inkomen bedraagt minder dan f 1000— per jaar niets: van f. 1000 tot f. 1500 25 pCt der gemaakte kosten. Van f. 1500 tot f 2000 50 pCt. der ge maakte kosten. Van f 2000 tot f 2500 75 pCt. dier kosten en boven f. 2500 10" pCt der kosten De verordening treedt in werking op'den dag harer afkondiging Dr Eikelenboom vindt het percentage der bij te dragen kosten' veel te hoog en acht het onjuist dat volle kosten betaald moeten worden Na uillegging van den Burgemeester kan hij zich met een en ander vereenigen. De heer v d Zwan vreest dat de voorge stelde regeling nieuwe tasten voor de Ver. ..De Verpleging" met zich zal brengen De Burgem merkt op dat het onjuist is wan neer men in den Raad zich afvraagt hoe een part vereenieing tegenover dit voorstel slaat In stemming wordt gebracht een voorstel van Dr Eikelenboom waarbij be paald wordt te laten bijdragen bii een in komen van f 1000 tot f 1500 20 pCt f 1500 tot f 2000 40 pCtf 2000 lot f 2500 60 pCl f 2500 tot f 3000 of meer 100 pCt. Dit voorstel wordt aangenomen. Punt 7 Voorstel inzake ziekteverzekering van het Gemeentepersoneel Alle personen in dienst der gemeente met een loon van minder dan f 3000 vallen onder de be palingen der Ziektewet, voor zoover zij niet door de Kroon zijn uitgezonderd On der dit laatste vallen b v de ambtenaren^ Enkele cafagoriën vaD personen in d'ens. der gemeente, vallen er wel onder B en W. stellen voor dal de Gemeente lid word van de ..Alg Bedrijfsverepniging voor Zie kengeldregeling" te Amsterdam welke ver- eeniging haar administratie heeft onderge bracht bij ..Centraal Beheer" Dr Hue'111" maakt een opmerking, die op een verms- sing blijkt te bprusten De beer van Tnn- grren stelt voor dat de gemeente zich aan sluit bii de afd Katwijk van de M'doen- slands-Bedriifsvereenigins Men is dan g" kooner uit Dit vnnrstel wordt aangename Evenals vurige jaren verzoeken de sturen van de bijzondere scholen, ^>e a

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6