ZIJN LAATSTE WENSCH 71,fe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 20 Maart 1930 Derde Blad No. 21476 FAILLISSEMENTEN. SPORT. FEUILLETON. BILJARTEN. LEIDSCHÊ BILJARTBOND. Ie klasse. De uitslag D. O. S IFlora luidt: pnt. brf. h.s v. d. Voort 184 37 21 C. v. d. Berg 200 37 23 gem. -£.97 5.40 De uitslag D. O. S. IllT. O. G. luidt: C. Pauw 83 33 12 251 J. Rutgers 100 33 11 303 J. Fuks 81 ■SO 8 2.92 L. Vinkenstein 100 SO 11 2.50 J. Boumari 100 29 29 3.48 M. Geerlsma 73 28 9 '2.60 J. J. Mulder 100 40 17 2.50 v. Hoven 63 39 7 1.61 D. 0. S. III 2 part. T. 0. G. 2 part. Vernietigd: het faillissement van R. Boers, koopman, Parkstraat 2, Leiden arr.-rechib. te 's Gravenhage, 10 Maart 1930 cur. mr. L. Sprey, Turfmarkt 8. Leiden. L. v. d. Berg 178 A. Verstraaten 200 De Interacademiale wedstrijden. Utrecht wint over alle linies. De eerste dag van de door „Arena Studio- cyrum'' georganiseerde wedstrijden is op vlotte en prettige wijze verloopen, dank zij vooral de door den heer Gijsberti Hodenpijl uitstekend voorbereide regeling van het schermtournooi, dat het belangrijkste deel vormt van dit tweedaagsche tournooi. Ook ijjj het turnen had de leider, de heer Kar stens, de zaken trouwens keurig voor elkaar, caardoor de wedstrijden, die gistermorgen •och aanmerkelijk later waren begonnen dan het programma aangaf, reeds tegen vijven ïonden worden beëindigd. Het groote suc ces van dezen eersten dag is ongetwijfeld voor de Utrechtenaren geweest, die zoowel bij het schermen als bij het turnen alle Krsfe prijzen in de wacht hebben gesleept' De uitslag der personeele wedstrijden op floret konden gisteren nog door ons ver meld worden. In den namiddag vonden iorpswedstrijden op sabel plaats, waarbij L'trecht uitkwam met een drietal bekende ïihermers, die natuurlijk weinig of geen moeite hadden met groot verschil te triom feren. Tusschen de andere equipes vielen einige spannende wedstrijden te noteeren. Een verschil van twee treffers was oorzaak dal Amsterdam 2e en Leiden 3e werd. VTaren des morgens de heeren Bruins tn Schepers hoofdsecondant, des middags verd deze taak waargenomen door de hee ren Schepers en Sluiter, die allen voor een aangenaam verloop hebben zorggedragen. Ziehier de verdere uitslagen: Korpswedstrijd op sabel: Utrecht slaat Delft met 81, gew. partij en met 21 ontv. tegen 35 geg. tr.; Amsterdam slaat Leiden met 54 gew. partij en met 27 ontv. tegen 28 geg. tr.; Utrecht slaat Amsterdam met 7-2 gew. partij cn met 17 ontv. tegen 34 geg. Ir.; Leiden slaat Delft met 54 gew. partij en met 26 ontv. tegen 30 geg. Ir.; Utrecht slaat Leiden met 63 gew. partij en met 27 ontv. tegen 33 geg. tr.; Amster dam slaat Delft met 54 gew. partij en met 21 ontv. tegen 26 geg. tr. Utrecht (met Labouchere, GreVe en Nièu- venhuizen) werd dus winnaar met een to taal van 3 gew. wedstrijden, 21 gew. par tijen en 65 ontv. tr.2. Amsterdam (R. Scholle, II. Vigeveno en L. Levie) met 2 {ew. wedstrijden 12 gew. partijen en 85 ontv. tr.; 3. Leiden (Van Dorssen, Stapel ?n Bergsma) met 1 gew. wedstrijd, 12 gew. partijen en 87 ontv. tr.; 4. Delft (Slis, Göl- aer en d'Arno) met 0 gew. wedstrijden, 9 pw. partijen en 91 ontv. tr. De turnwedstrijden hadden den volgenden uitslag: Personeel: 1 Stöpler (Utrecht) met 79 1/2 punt; 2 en 3 Sloos en De Jong (beiden Delft) met 76 punten Korpswedstrijd- 1 Utrecht (Dikkenburg. Hamaker. Ten Cate, Barten en Stöpler) met 353 punten, 2. Delft (Billiam, Marees. Sloos, De Jong en Vinkhuizen) met 340 1/2 punt. o VOETBAL. POLITIE)DE POST. Dc wedstrijd, die gistermorgen werd ge speeld tusschen de Post en een combinatie der L. P. S. V. werd door de politie gewon ncn met 63. o ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN VAN DONAR. Naar „De Sport" meedeelt, heeft de K. N". A. U. Zondag, 27 Juli aan Donar toe gewezen Voor het houden van nationale alhletiekwedstnjden hier ter stede. o LAWN-TENNIS EEN PRINCIPIEELE BESLISSING. Geen amateurs tegen prois. Sedert eenige maanden reeds is er in de Fransche tenniswereld een kwestie gerezen waarbij het ging over het al of niet geoor loofd zijn van wedstrijden tusschen ama teurs en profs. Over het algemeen waren de meeningen uiterst verdeeld, doch voor een positieve uitspraak bestond toch geen ge gronde reden. Totdat nu eenige dagen terug sprake was van een wedstrijd tusschen den virtuoos Cochel en den sterksten prof. Ko- zeluh. Deze ontmoeting had men uitge schreven ten bate van de slachtoffers van den watersnood in Zuid-Frankrijk. Alleen een dergelijke ontmoeting meende men, zou een belangrijke recette opleveren. Het voor stel werd den Franschen Tennisbond voor gelegd. De heeren hebben nu de kwestie ernstig onder de oogen moeten zien en zijn tot een weinig gunstige conclusie gekomen voor allen, die ontmoetingen tusschen ama teurs en profs goedgekeurd wenschen De ontmoeting GochetKozelu is door het hoogste tenniscollcge afgekeurd en hier mede heeft de bond tevens zijn houding be paald ton opzichte van de geheele kwestie. In Frankrijk zullen wedstrijden tusschen amateurs en beroepsspelers niet worden toe gelaten. „N, R. Grt." Foto Blcuzé. Het bruiloftsfeest van het vriendelijk paartje op onze foto werd gevierd op den avond van dc axlspi ran ten-uitvoering der Christel. Gymnastiek- en Schermvereeniging „D O. S alhier. Gistermiddag poseerde de groep voor onzen fotograaf. In de achterste rij de leidster, mej. Van der Vegte. DAMMEN. OM DEN LEIDSCH DAGBLAD- DAMBEKER. Kampioenschap van Leiden le en 2e klasse De uitslagen der 7de rondo luiden: lste klasse: BemsenDe Water 20; Teleng—v, d. Wijngaard 11; Gaslelaars Klinkenberg afgebr.; VermeulenReek af gebroken KnopperlDekker 11. De af gebroken partij De WaterGaslelaars uil dc 5de ronde werd remise. 2de klasse: De GraafMolenaar 11; Sladek0ptendree9 02; de KierC. Klin kenberg 02; EppengaA. Klinkenberg 02. KleijnBey 02; HuismanTeunis- sen 20; v. Bemmel was vrij. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE VAN ST. ETIENNE. Piet van Kempen leidt. Dinsdagavond is het vertreksein gegeven voor de Zesdaagschc van St. Etienne, waar aan Riet van Kempen als eenige Neder lander deelneemt. Te elfder ure heeft men hem een anderen koppelgenoot aangewezen n.l. Francis Faure ia de plaats van Benoit Faure, die eeD dag te voren te Marseille een pols had gebroken. Van den start af moet de strijd spannend geweest zijn. Van Kempen en Faure, die sterk favoriet zijn, hebben onmiddellijk een ronde voorsprong genomen zegt de „N. R. Ct." en tevens beslag gelegd op het hoogste aantal pun ten. Na den eersten nacht gaan zij dus aan het hoofd. Het klassement luidt: Van KempenFaure. 21 punten; op één ronde CugnotRouyer. 16 punten; MertensVan- denberghe, 6 punten; Mouton—Schorn, 1 punt. Alle andere koppels volgen met twee •ronden achterstand. 3e klasse. De uilslag K.r.o.t.de Kroon I luidt: KI. de Mol 100 27 19 3.70 B. G. v. d. Voort 83 36 18 3.19 J Remmerswaal 100 29 14 3.44 H. P. v. Amsterdam 83 28 11 2.96 L. Blonk 53 23 7 2.30 G. v. d. Berg 100 23 14- 4.34 Kroon res. 46 24 6 1.91 J. v. d. Poel 100 24 23 4.16 K.r.o.t. 2 gew. de Kroon 2 gew. De uitslag P. v. Cleef IIK.r.o.t. luidt: D. G. v. d. Voort 100 51 11 1.96 A. L. v. Iterson 98 50 9 2.93 II. P. v. Amsterdam 98 tl 9 2.39 Vis res. 100 41 12 2.43 G. v. d. Berg 39 48 8 1.85 B. v. Wijngaarden 100 48 11 2.08 J. v. d. Poel 99 41 12 2.41 J Blansjaar 100 41 11 2.43 P. v. Cleef 3 gew., K.r.o.t. 1 gew. In de groote Stadszaal zijn gisteren de door „Arena Studiosorum" georganiseerde interacademiale wedstrijden in schermen, turnen en boksen begonnen. Bovenstaande foto van het Arena-bestuur, deelnemers en secondanten werd gemaakt direct na de opening door den heer Zaaijer. P. H. v. d. Voort 200 Th. Roest 197 Jer. Koelewijn 197 H. Slewe 200 („Ueber den Tod hinans"). Roman van ANNY VON PANHUYS. Üit het Duit9ch door W. H. C. BOULLAARD. vNadruk verboden.) 24) •.Dat zal ik wel laten", antwoordde de vrouw lachend, hem de huisdeur openend. Zoo veel had zij wel bemerkt, dat de vree.ii- dö. netjes gekleede mijnheer voor zijn vra- andere redenen had. dan die hij haar *'!de wijsmaken maar wat ging het haar JaQ. dacht ze. behaaglijk glimlachend naar pt gauw verdiende geld kijkend Vanoch tend had ze drie mark van hem gekregen, dlJs totaal dertien mark zoo maar zonder Jr 'ets voor te hebben gedaan Zulke voor- ®eeltjes kon vrouw Retter best gebruiken. De heer von Weiden bewoonde in zijn pis in de Marktstraat de benedenkamers, jjjjwijl de eerste en twede verdieping in ge- JJjk waren bij zijn schoonzoon, den kunst- milder Welschmann. I'pn jaren geleden had de nukkige, zwarl- JJkhge Lucie von Weiden. Welschmann jf^uwd en zij had in den loop der jaren pwijls aanleiding zich dat te berouwen "pt haar man had een behoorlijke portie ptzinnigheid mee ten huwelijk gebracht. '1 vergat maar al te dikwijls, dat men als genoot en vader ook aan plichten is ge- ,nden en bleef de gewoonten van zijn bandigen jonggezellentijd getrouw. Me vrouw Welschmann zou zich ten slotte ook daarin hebben geschikt, ware het met, dat het leventje van vroolijken Frans zoo duur was en er daardoor bijna altijd geldnood in het gezin heerschte. Mooie vrouwen, speel kaarten en verre reizen waren de goden, die de schilder maar niet kon afzweren en waardoor de voortdurende geldzorgen ont stonden Dikwijls kwam het tusschen de echtelieden tot al te scherpe verklaringen, gedurende welke mevrouw Welschmann haar tranen in het geweer riep en deuren krachtig dichtsmeet, waarna een spoedig zich uit de voeten maken van den man volgde. Indien het echtpaar geen drie aller liefste jongens had gehad, dan zou mevrouw Welschmann al lang korte meiten hebben gemaakt en echtscheiding aangevraagd, maar om der wille van de kinderen trachtte zij steeds maar haar man tot inkeer te brengen In den grond van zijn hart was Welsch mann een goedig mensch. die, wanneer zijn vrouw hem op de goede manier had weten aan te pakken, zich al lang zou geschikt hebben in de so'idileit, die van hem werd geëischt Maar de mooie, elegante vrouw huilde te gauw en ruziede te veel Goede woorden en teederheid zouden den vroo lijken, talentvollen schilder met beter gevolg getemd hebben. Het meest leed von Weiden onder het voortdurend getwist van het echtpaar Dik wijls hielp hij boven zijn krachten met geld en zijn liefste wensch was het. zijn schoon zoon eenmaal al? directeur van het schil derijmuseum te zien Aan die betrekking was pen vast zeer behoorlijk jaarlijksch in komen verbonden en Welschmann zou daD niet meer uitsluitend behoeven te leven van het geld, dat hem zijn portretten opbrach ten, hoewel dat allesbehalve weinig was. Wat zijn dochter mee ten huwelijk had ge kregen,, was reeds na de eerste huwelijks jaren naar alle windstreken verdwenen. Ook van den schilder zelf was dat direc teurschap het ideaal geworden en steeds zei hij in den laatsten tijd, wanneer zijn vrouw al te erg aan het klagen was: Wacht maar vrouwtje, zoodra ik directeur van het mu seum ben. wordt ajles beter." Verleden jaar was zijn wensch bijna in vervulling gegaan, want professor Berner had zijn voornemen te kennen gegeven zijn ambt neer te leggen /naar op het laatste oogenblik bezon hij zich en bleef directeur. Dat was een heel leelijke tegenvaller voor Welschmann en nog leelijker voor von Wei den. die er eindelijk schoon genoeg van kreeg, altijd opnieuw de geschokte finan ciën op de bovenverdieping van zijn huis in orde te brengen De hertog had hem reeds jaren geleden beloofd dat niemand anders dan Welschmann in aanmerking zou ko men als opvolger van Berner en die belofte zou voor hem zijn als een wissel, dien men den hertog ter honoreering zou aanbieden, zoodra de professor zijn ambt neerlegde of overleed En nu wa9 Berner overleden. Geheel on verwacht was 's nachts de post van directeur vacanl geworden, welk bericht groote vreug de in den huize Welschmann teweegge bracht. Mevrouw Welschmann hoorde men weer een liedje kwinkeleeren wat in lang niet gebeurd was en zij noemde haar man. evenals in de perste dagen van haar huw* lijk. ..Hansi." De dikke von Weiden wilde vóór alles van den hertog zekerheid verkrijgen, dat zijn schoonzoon nu ook inderdaad directeur van het schilderijmuseum zou worden en eerst toen hij die had, stemde hij in de algemeene vreugde in. Met een stralend gezicht liep hij rond en vond het een prettige gedachte, dat hij nu weldra den inhoud van zijn beurs voor zich zelf zou kunnen besteden, want hij hield van een goed glas bier, terwijl een snoep reisje naar Berlijn tenslotte ook niet te ver smaden was. Zoolang zijn vrouw, die ont zettend op den penning was. leefde, kon hij zich niets gunnen en sedert zijn dochter ge trouwd was. werd dit niet veel beter. Nu moesten de kinderen hem een beetje met rust laten, nu wilde hij in de eerste plaats op adem komen. Hij had meer voor hen ge daan. dan zijn plicht was. Professor Berner lag nu reeds sinds da gen onder de aarde en de hertog had Wetsch- mann bij zich ontboden. Gelukzalig was deze na dat bezoek thuis gekomen, want het ambt van directeur van het schilderij museum was hem opgedragen geworden. fn zijn volle lengte uitgestrekt op zijn canapé, met een lange pijp in den hoek van zijn mond had von Weiden het zich ge makkelijk gemaakt De kamer stond vol rook, die als een mistwolk langzaam op en neer golfde Om 's mans lippen lag een glim lach; hij was met zich zelf tevreden, want alles was gebeurd zooals hij had gewenscht. Keurig had hij de kaarten geschud en het spel gewonnen. „Die luidjes daarboven moesten eens we ten. hoeveel dank zij mij verschuldigd zijn" zei hij zachtjes voor zich heen en hij sloeg zijn oogen op naar hef plafond waarboven het rijk van hel gezin Welschmann lag en toen dacht hij er plotseling aan de Ruyter weer eens te gaan bezoeken, om te zien hoe het met diens vertrek stond Welschmann had hem verteld, dat de vrachtrijder aan het huis in de Slotsteeg eenige groote kisten had afgehaald. Langzaam stond hij op en opende de beide ramen van de kamer. In breede. grijze wol ken trok de rook naar buiten, en na zijn pijp te hebben uitgeklopt ging hij in zijn aan grenzende slaapkamer om een andere ias aan te trekken en zich na zijn middagdu'.;o wat te verfrisschen. Spoedig daarna verliet hij het huis en slenterde op zijn gemak naar de Slotsteeg. Vrouw Retter. die hem de deur opende, maakte geen bezwaren toen hij den heer de Ruyter wenschte te spreken, want zij wist dat von Weiden altijd toegang had. Ada bevond zich alleen in de kamer. „Dag juffrouw de Ruvter" en haar zachte hand kussend, die zij dadelijk wegtrok, vroeg hij: „Waar is uw vader?" Met Ada onderhield hij zich altijd in het Fransch, een taal die hij goed sprak Ada wees naar de deur van de aangren zende kamer en zei kortaf: ..Vader pakt. nij komt dadelijk „En zooals ik zie, bent u zelf ook druk aan het pakken" zei hij. ziende hoe zij bezig was met de laden van de schrijftafel. ..Het meeste is al weg en morgenavond vertrekken wij. De meubels blijven staan, want die zijn gehuurd en vader heeft den meubelmaker doen weten wat er mee te doen." „Bent u blij Nederland weer terug le zien?" vroeg von Weiden, terwijl hij op een stoel ging zitten, die het meisje hem aan bood. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9