LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. RECHTZAKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. fltt dikke pijltje geelt den stand aan van denmiddag 3 uur. lilt dunne pijltje geelt den stand aan van .;-:ermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur: 750. TELEGRAFISCB WEERBERICHT. ia: waarnemingen in den morgen van 18 Mrt., medegedeeld door het Ron Ned Mel instituut te Ue Bildt Hoogste stand: 768.7 te Isaljord. laagste stand: 737.9 te Groningen. Verwachting tot den avond van 19 Mrt.: Matige tot kraehtigen, tijdelijk alnemen- s Noord-Westelijke tot Weste.ijken win-, •'nemende bewolking. Regen ot hagel- r.en. Aanvankelijk kouder. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 'uur 50 min. aan alle posten: „Weest op ;V hoede". LUCHTTEMPERATUUR. j uur voorm.5Vt gT C. (42 gr. F.). 12 uur 's midd.: 6 gr. C. (44 gr. F.). 3uur nam.: 6 gr. C. (44 gr. F.). iOOGWATERTIJDEN TE KATWUK-a.-ZEE Tooi Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 21 min. Hoogste stand des nam. te 6 u. 1 min. LICHT OP TOOR FIETSERS t.a. Dinsdag 6.37 n.m. tot 5.40 v.m. Woensdag 6.39 n.m. tot 5.42 v.m Rode de heer Plooy. De heer J. Plooy, Hoold der Juliana- tool te Rijnsburg, richtte zich als tolk ia de ouders der leerlingen tot het be- «r, den directeur, de leeraren en dei cp.omeerden der AmbachUscnool. Bj bracht het bestuur warmen dunk voor oe heide en zorg, waarmee hei ue nol heelt omringd.. Die school maakt i een mooien, natuur,ijken gloei uoor, i tij uit ha3r vei wil gaan springen. leven perst en dringt naar alle zyden «il ruimte. Mooht de school te lang in Br omwikkeling belemmerd worden, dan er gevaar bestaan, dat het bestuur tl, maar dan anders, uit zijn vel zou jtngeni Maar dit laatste zal, dank zij activiteit van het bestuur Sm de me- drking der autoriteiten wel niet ge- Jtn. Buide ook aan den directeur I De heer ninijos is „een man van groote besogne, lanorie ende directie!" Hij leve lang. Met i uitnemenden staf van leeraren voert hjj Leidscho Ambachtsschool steeds dich- -z bij het ideaal. De ouders zijn voor een W deel ieeken, maar zij voelen bet aan 'i hooren het uitspreken door erkende ükundigen, dat het onderwijs en de lei- op deze Ambachtsschool op zeer hoog staan en schitterend voldoen aan de '-<hen van den nieuweD, modernen tijd. De ribichtsschool is een geluk voor ceiden a Omstreken. Spreker hoopte, dat de gediplomeerde «ringen onder Gods zegen een rijke toe- 'ffiit in de veelkeurige maatschappij tege- Ket mogen gaan en dat $jj overal, waar 1 mllen heentrekken in de wereld, den iwden naam van de Leidsche Ambachts zoo! hoog zullen houden. Want deze 'looi heelt een naam. die klinkt als oen uk, Ten slotte werd algemeen gebruik ge jukt van de geboden gelegenheid de school j bezichtigen, waarna deze voor de Am- schlsschool belangrijke middag lot het ■■•roden behoorde. ONBEHEERDE FIETSEN. Te» rjjwiel met twee lantaarns is onbe- rord aangetroffen op de Breostraat. In- Mingen bij de pojtie. Bii de pojtie is aangiltc gedaan dat op Maari door twee jongeieden van 18-29 een tiets is gedeponeerd in de rij- jfhtrgpiaats der Hartebrugkerk. Dit r jj- jd bevat een plaatje waarop: Meyer, Hj]- ehundel, Lisse. De jongelui weuachten ide afgifte geen volgnummer. SiwLdien 't rijwiel niet teruggehaald. Inlioh- Sm ten politiebureele. Dooi het hier bestaande „Comité van tie voor de Openbare School", waarbij o aaogesloten de Centrale Ouderraad en - eldeelingen Leiden van het Ned. Onder- jüere-Uenootschap' en van deD ,,Bond Red Onderwijzer»", wordt op Maan- Maan a.e. eon openbare vergade- ,'j! gehouden in het Nutegebouw aan het r'eusvhuur Het comité vond de. A. van "''de, te Voorburg, lid van de Tweede bereid om te komen spreken over 'trom Openbaar Onderwiip De toe- a'« ie itij Ten behoeve van 's .Rijksschatkist i,""rangen aan het 2e kantoor der dir. ''.ngen alhier, f. 202,92. N.V. HET HOLLANDSCH TOONEEL. Jacqueline, spel 111 3 be drijven van Sachn Guitry. Louis de Vries neemt zoo langzamerhand onder onze acteurs een uineke plaats in. In hem is toch belichaamd het overschot van wat wij zouden kunnen noemen ,,het Bouwmeester-genre" oerkracht. Dat heeft hem er zeker ook toe gebracht de keuze te doen vallen op bet naaT de novelle van Elonri Duvernois „Morte la Bete" bewerkte drama Jacqueline, een stuk van betrekke lijk weinig actie, waarin het dramatisch gegeven in hoofdzaak in dialogen zich af speelt, doch dat de hoofdfiguur alle gede genheid geeft tot z.g „groot spel" De rest is bijzaak Bewondereü kunnen wij daarom dit too- neelproduct niet, dat liidt aan een groote one 'ven wichtigheid. De korte inhoud is do volgendede egol*fc Armand Berton verneemt plotseling, dat zijn vrouw, betrapt door de echtgeDOOte van haar a-mant en flagrant dclit, door deze *e doodgeschoten Koelbloedig en koud ver klaart hij hetzelfde te hebben gedaan, zoo hij in de positie was geweest der dame met den revolver en mede door zijn verklarin gen wordt de moordenares vrijgesproken. Langzamerhand gaan den egoïst echter de oogen open, hoe zijn vrouw gekomen is tor haar daadbeseft hij. dat zijn bruut egoïsme, dat iedereen vrees inboezemt, zelfs een meisje der vlakte dat hij schitte rende, verlokkende voorstellen doet en dat hem zijn „karakater" onthult, de schuld draagt. Wanneer do moordenares dan den brutalen moed heeft zich bij hem in te drin gen, worgt hij haar voor het portret van zijn vermoorde vrouw. Zoonis gezegd, wordt de omkeer der ge voelens in den rauwen egoïst hoofdzakelijk in langdurige dialogen aangegeven, hetgeen do spanning, die er zou kunnen zijn, niet bevordert. Alles draait om Armand Berton, waaraan Louis de Vries vleesch en bloed gaf. Hij typeerde deze figuur werkelijk met oer kracht cd deed deze leven zelf? ovrr zwakke momenten in het stuk heen. H*t was een genot naar zijn kunnen in deze rol te zien Dat is spel! Jammer, dat lif| zich zoo had gegrimeerd, dat zijn eene wenkbrauw naar boven trokdat hinderde. Overigens zullen wij van de bezetting maar zwijgen 't Was allemaal zwakjes slapjes, al zij erkend, dat deze fisuren door den auteur weinig menscheliikheid hebben meegekregen om uit te beelden eo al zeer aan de oppervlakte blijven. De schouwburg was slechts zeor matig bezet Loui« de Vries is warm toegejuicht. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootconferentie. Hot werk van de vlootconferentie zal deze week waarschijnlijk beperkt blijven tot informeele besprekingen tusschen de loden der verschillende delegaties. Er is geen plenaire zitting vastgesteld en het vraagstuk van de regeling van de ton- nage-cijfers der vijf mogendheden in be paalde categorieën door de eerste commis sie is het eenige onmiddellijke vraag6tuk. Hierbij zijn de kwesties tusschen Enge land en de Ver. Staten, Japan en de Ver. Staten en Engeland en Japan voor een groot deel opgelost. De Europeesche situatie, speciaal de ver schillen tusschen Frankrijk en Italië vor men de voornaamste kwestie, waarmee dc delegaties zich op het oogenblik bezig houden. Het feit, dat bij de Engelsch-Fransehe besprekingen van Zondag de politieke vraagstukken zijn buitengesloten, wordt als een erkenning door Frankrijk beschouwd, dat een regeling op grond van de cijfers moet worden gevonden. Naar verluidt zui len de besprekingen op dit punt worden voortgezet Terwijl men het onwaarschijnlijk acht, dat deze week noemenswaardige vooruit gang zal worden gemaakt, wordt het als zeker beschouwd, dat de conferentie niet zal eindigen voor Tardieu aan het eind der week te Londen terugkeert. Stimson heeft gisteren noe een onderhoud met MaeDonald gehad. Gistermiddag heeft MaeDonald Grandi in het Lagerhuis ontvangen en met de leden van de Fransche delegatie in de Fransche amhassade gedineerd. BELGIE. Communistisch agent gearresteerd. In Belgie is gearresteerd een zekere Zymul Cyrinski, een Rus van nationaliteit cn zich noemende Simon Barman, die een vermogen van omstreeks 80 millioen fran«n blijkt te bezitten en onlangs het kasteel Linkebeek gekocht had Hij staat in zeer nauwe relatie met. Moskou en is in hech tenis genomen onder de beschuldiging zich in het openbaar van eer valsehen on am bediend te hebben. In het hem toebehoorend» kasteel weitl een groot aartfal documenten aangetroffen, die alle aan'een nader onderzoek zullen worden onderworpen. DUITSCHLAND. De finantieele besprekingen- De financieele onderhandelingen tusschen de regeeringspartijen duren nog onvermin derd voort, doch hebben niet tot overeen stem^ geleid. ENGELAND. Uit het Lagerhuis Gandhi's marsch. In het Lagerhuis heeft Henderson giste ren in antwoord op verschillende vragen medegedeeld, dat de regeering na ernstig beraad tot de conclusie was gekomen, aai de zaak der godsdienstvervolgingen in Rus land geen aangelegenheid was, die door Engeland of eenige andere mogendheid voor het forum van den Volkenbond go- bracht kon worden volgens artikel 11 var het Handvest. De minister had uit Rusland zelf nog raededeelingeb ontvangen volgens welke de Russische regeering strenge or ders had gegeven niet tot ontruiming of sluiting van kerken over te gaan tenzij de meerderheid van de betrokken inwoners zulks wenschte. Ook persoonlijke beleedi- gingcD van den godsdienst bleven straf baar, maar het decreet waarbij overal ver- boden werd om kinderen op staatsscholen godsdienstonderricht te geven, was voor- zoover Henderson wist. nog niet ingetrok ken. Op de vraag, of in Rusland op dit oogenblik andere den staatsscholen beston den, moest de minister het antwoord schul. dig blijven. Een vraag naar bescherming der burger bevolking tegen gasaanvallen noemde Mac Donald weer eens ongelegen ingediend. In- dien eenig gevaar voor oorlog dreigde, had de commissie van afweer van gasaan vallen tegenmaatregelen beraamd, die dan onmiddellijk bekend zouden gemaakt wor den de premier zeide echter niet te be grijpen, hoe men telkens met deze soort vragen aankomt, nu overal de goede wil heerschte tot ontwapening en verzekering van den vredestoestand te komen. Na de indiening in het Lagerhuis der marinebegrooting, die, gelijk bekend, plm. 4.126.000 p.st lager is, oefende Churchill scherpe critiek en zeidc, dat de conserva tieven zich alle vrijheid voorbehielden. Gandhi wordt met rnst gelaten. Hij laat niet toe, dat volgelingen terugkeeren. Ten gevolge van ziekte onder zijn volgelingen is echter al een rustdag gehouden. De voornaamste organisaties der Mo hammedanen hebben Gandhi's actie afge keurd. BULGARIJE. Tegen de Macedonische beweging. De Bulgaarsche regeering heeft strenge maatregelen getroffen tegen de Macedoni sche revolutionairen. In de hoofdstad, even als in de provincie, hebben tal van arresta ties plaats nadat in café'e en hotels talrijke razzia's hadden plaats gehad. Naar ver luidt zou de regeering ook voornemens zijn de beide voornaamste organeD der Maee- doniörs te verbieden In politieke kringen wijst meD er op, dat de maatregelen der regeering genomen zijn één week na do onderteekening vaD de Bulgaarsch-Zuid- Slavische overeenkomst, die vooral de voorkoming van incidenten tusschen beide landen beoogt. o POLEN. Tcch ontslag aangenomen. Gisteren heeft de president der Repu bliek het ontslag van den voorzitter van den ministerraad, Bartel, toch aangenomen HET OVERLIJDEN VAN PRIMO DE RIVERA. MADRID. 18 Maart. (Belg. Tel. Ag.) Do oud-ministers der dictatuur hebben aan het slot van een door hen gehouden vergade ring een communiqué het licht doen zien waarin onder andere gezegd wordt, dat men thans slechts oog moet hebben voor het groote verlies dat Spanje met het heengaan van Primo de Rivera heeft te lijden en dat de oud-ministers van het dictatoriale regime zich met Primo de Rivera en zijn werk solidair verklaren. MADRID, 18 Maart (Belg. Tel. Ag.) Bij het uitgaan van den ministerraad heeft de mi nister van Justitie de volgende officieuse verklaring verstrekt: De regeering neemt deel aan de smart die het heengaan van Primo veroorzaakte. Primo de Rivera, die zijn krachten geheel aan den dienst van het vaderland heeft ge wijd, en die gedurende zijn militaire loop baan zijn groote verdiensten op den voor grond wist te plaatsen en de hoogste eerbe tuigingen heeft verkregen, heeft de hoogste plaats in de regeering van den staat be kleed. tengevolge van omstandigheden, die weliswaar het onderwerp waren van de meestuiteenloopende critiek. doch niettemin een feit vormen van historische beteekenis. waarvan de belangrijkheid niet valt te ont kennen Primo heeft pacificatie van Ma rokko tot 9tand gebracht, hetgeen voor Spanje van groote beteekenis is. De regeering heeft besloten den Koning voor te stellen, het stoffelijk overschot van Primo de Rivera den rang van knpitein- generaal te verleenen. NOODLOTTIGE SCHEEPSBRAND. BOGOTA. 18 Maart (Reuter) Gisteravond is aan boord van het rivierstoomschip ,,Bu- caramanga" dat een lading petroleum aan boord had brand uitgebroken, waardoor een twintigta' passagiers en talrijke leden der bemanning om het leven zijn gekomen. De brand brak uit toen het schip zich in het dok „Ladderedo" aan de rivier de Mada- lena bevond Toen de brand ontstond sliepen allen aan boord Er brak een paniek uil waarbij tal rijke passagier? onder den voet werden ge loopen en gpdood tenvij! degenen die over boord sprongen in do brandende petroleum vielen di^ de rivier bedekte. Slechts tien passagiers konden worden gered Naar nader gemeld wo^-dt, staat het thans vast. dat bij de scheepsramp meer dan 20 personen zijn omgekomen. AUTO-ONGEVAL TE VAASSEN. In den aigeloopen nacht heelt te Vaassen, een vrij ernstig auto-ongeval plaats gehad. De hoeren H., S., V„ D. en Van de V.. die pier auto van Epe kwamen, waar zij een biljartwedstrijd hadden bijgewoond, kwa men met hun wagen, toon deze de bocht naar het dorp verkeerd nam, tegen een boo- menrij aan den weg terecht. De auto werd bestuurd door den heer H. en was het eigendom van dr. D. te Apeldoorn. Alle in zittenden liepen, vooral aan het aangezicht, verwondingen op. Zij werden door dr. Schermer verbonden. De auto werd grooten- deels vernield. BRANDEN. Volgens hedenmorgen bij de directie van de Holland-Amerika-lijn ingekomen berich ten omtrent den scheepsbrand aan boord van het s.s. „Blijdendijk" woedt het vuur nog steeds voort. Het blusschingswerk vor dert langzaam. Ruim 111 is thans met wa ter volgepompt, waardoor het schip buiten gewoon diep is komen te liggen 4» Te Overschild, gem. Slochteren (Gr.) is de behuizing van den heer H. Tooi totaal al- gebrand. De geheele inboedel ging verloren. Slechts twee paarden konden worden go- red. De brand is vermoedelijk ontstaan door een petroleumstel. De behuizing was ver zekerd. Te Brouwershaven is brand uitgebroken in de hooiperserij van de lirma de Boer. Door hel spoedig optreden der brandweer, die met een molorspuit ter plaatse ver scheen en door de gunstige windrichting kon uitbreiding van den brand voorkomen worden. Met drie stralen werd het vuur ge- bluschL De perserij brandde geheel uit. Hedennacht brandde door onbekende oor zaak de landbouwerswoning van den beer R. Kleine te Langerak bij Hoogeveen (Dr.) tot den grond toe af. Juist een uur voor het uitbreken van den brand was de echtge- noote van den heer K. bevallen. Met veel moeite wist men de kraamvrouw en de zui geling naar een in de nabijheid gelegen wo ning over te brengen. De uit Hoogeveen te hulp geroepen babyspuit kon slechts weinig uitrichten. Van de woning bleef niets over. De geheele inboedel ging verloren en veel vee, o.a. een kalf, een aantal varkens en een groot aantal kippen, kwam in de vlammen om. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. EEN VEERTIENJARIG MEISJE IN EEN AUTO MEEGELOKT. De dader is aangehouden. Gistermiddag heeft een persoon op den Wisaeischenweg te Epo een 14-jang meisje in zijn auw> gelokt, voorgevende dat iiy een wasscherq aldaar moest bezoeken en zij hem den weg moest wijzen. Na eenigen tijd te hebben omgereden zonder de w&s- 8cher»j aan te doen passeerde de auto op den terugweg de ouderlijke woning van het meisje. Deze wilde de auto verlaten doch de eigenaat van den wagen wist dat te beletten, waarna de weg na-ar Vaassen werd ingeslagen. Doordat de auto op een bepaald weggedeelte langzaam moest rij den, gelukte het het meisje uit den wagen te springen. De automobilist volgde haar, doch hot meisje riep do hulp in van een vrouw, die toevallig op dit overigens ver laten weggedeelte liop. Do automobilist nam toen met zijn wagen dc vlucht. On middellijk werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld, die vooral, toen bleek, dat de onbekende met hel meisje niet nade* te noemen handelingen had ge pleegd, alle pogingen in het werk stelde om den onbekende op te sporen. In den afgeloopcn nacht mocht het de politie te Hilversum gelukken den dader te a>rrestee- ren. Het bleek een ruim 20-jarig Rotter- damsch reiziger te" zijn. Hedenmorgen hij Daar Epe vervoerd en aldaar door den burgemeester verhoord, waarbij de man een volledige bekentenis aflegde. Hij zal ter beschikking van den officier van justi tie tc Zutphen worden gesteld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Moj. W., die voor 10 dagen onder den trein bij het station Hoorn geraakte, is in het Stadsziekenhuis aldaar aan de be komen verwondingen overleden. Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pag. 3 van hel Tweede Blad. De volgende pa-sagursschepen rijn Woens dag 19 Maart in radio-teiegratische ver binding met de daarnaast vermelde kuztsta- tions en vi3 die stations rechtstreeks te be reiken. Medegedeeld door de N.T.M. Rad. Holland. Algorab, Monsanto Radio Alndra, Rio de Jan Radio Chr. Huygens, Scheven. Radio Edam, S. Georges Radio Gel- ria. Scheveningen Radio indrapoera, id. Joh. de Wit, id. K. d. Neder., id. Leerdam. Rugby Radio M a kerk, Schev. Radio Nickerie, Rugby Radio Zee- landia. Scheveningen Radi'. N. Amst., id - Omnia, id. Patria, id. P. C. Hooit, id - Pr i Nederh, id. Pr. Fted. Hendrik Rugby Radio - Sibajak, Schev. Radio Simon Boüvar, id. Tabanan, Medan Radio - Tjerimai, Scheveningen Radio Venezuela, id. 'N KINEj DRONKEN GEMAAKT. Het Gerechtshof te Amsterdam deed heden in hooper beroep uitspraak in de zaak van den 27-jaripen bierbotteiaar K. K., uit Katwijk, werkzaam te Epmond aan Zee, dio door de Alkmaarsche rechtbank wegens het dronken maken van een kind veroordeeld was tot 3 maanden gevangenisstraf. Conform den eisch bevestigde het Hof heden het vonnis dier rechtbank. NA DEN ROOFMOORD TE AMSTELVEEN. Ce daden in hooper beroep eveneens tot levenslange gevangenisetrai veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam deed hedea uitspraak in de zaak van den 33-jarigen J. P, Douwma en den 34-jarigen D. van Pjeter- som, die in hooger beroep hadden terecht gestaan wegens moord op de 66-jarige vrouw Johanna Wesseling, gepleegd in den vroegen ochtend van 16 Mei van het vorig jaar in de woning van den landbouwer J. Hoogeveen onder de gemeente Amstelveen, welke moord gevolgd was door diefstal van een gouden horloge en eenig geld. Op 21 November werdep beide verdach ten door de Amslerdamsche rechtbank tor zake van moord en diefstal veroordeeld tot levenslange gevangenislraf. Het Hof heelt dit vonnis, conform den eisch van den pro cureur-generaal bevestigd Het Hof overwoog o.m. dat van eenig be, rouw van de zijde van verdachten niets ge bleken was. Zoowel D. als Van P. hoordon het vonnis onbewogen aan. Mot een buiging in de rich ting van het Hol verlieten zij de verdachten- bank. Op de publieke tribune, welke dicht bezel was, ontstond eenige beweging Vervolgens deed het Hof uitspraak in de zaak tegen de eehlgenooten vaD D. en van Van P. De rechtbank had beide vrouwen, resp. 45 en 26 jaar oud veroordeeld tot vier maanden gevangenisetrai ter zake van he ling van het door D. en Van P. gesloleno. In hooger beroep had de procureur-generaal vernietiging van dit vonnis en veroordeeling gevorderd van elk tot één jaar gevangenis straf. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank op (ormeele gronden en veroor deelde beide verdachten tol acht maanden gevangenisstraf. De vrouw van Van P. bevond zich alleen in de verdachtenbank; vrouw D. was niet verschenen. Op de publieke tribune braken enkoio vrouwen in snikken uit IJMlfTDEN, 18 Maart 1930. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.451.20; Tongen per K.G. f. 2.802.10; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 30; Middelschol pur kist van 50 K.G. f. 4235; Zelschol p. kist van 50 K.G. f. 4541; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 308; Bot per kist van 50 K.G. f. 7 4.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 156; Tongschar per kist van 60 K.G. f.5431; Roggen per 20 stuks f. 25—18; Vleeten per sluk f.81.33 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 11.606.60; Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 5G42; Middel Schelvisch per kist van 50 K G. 140 30; Kleinmiddel Schelvisch p. k. van 50 K.G. f. 3319; Kleine Schelvisch p. kilst van 50 Ii.G. 1.21750; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 4021Gullen per kist van 50 K.G. f. 188; Lengen por stuk f 1.70 0.68, Heilbot per K.G. (.21.36; Wijting per kist van 50 K.G. f. 107.50; Koolvisch per stuk f. 1.600.60. Aangekomen 16 stoomtrawlers: SD. 140 met (.3875; IJM 7 met (.3876; MM. 405 met 1.2521; IJM. 125 met f.2062; IJM. 74 met 1.1592; IJM. 831 met 1.998; IJM 105 met f. 1468; IJM. 193 met f. 1284; IJM 137 met f. 1806, IJM. 491 met f.2853; IJM. 118 met f. 1410; IJM 121 met f. 1695; IJ.VI. 104 met 1.928; IJM. 33 met f. 1721 IJM 183 met 1.4491; en 8 loggere: SOU. 5 met f.881; SOH. 399 met f.819; VL. 14ó met f 717. LEIDEN, 18 Maaxt 1930. Vette Varkens- markt. Aangevoerd totaal 32o stuks. Zwaar 302. Licht 24. Prjjs per K.G. lev. gew.; Zwaar f. 0,75-0,74. Licht f. 0,74—0,73. Handel matig. Afloop jnindtr. LEIDEN, 17 Maart. „Leiden en Omstr.". Per 100 stuks: Roede Kool f. 12—18L Savoyo Kool f. 14—21. Groene Kool f. 3. Pieterselie 1.2—2,50. Prei L2—3. Krop salade f. 6—14. Selderie 1.1—2. Knolset- derie f.5—6. Rabarber f.8—14. Per 100 Kilo: Kroten, gek. f.62. Wit- looi t. 9—15. Boeren Kool f.68. Pos telein f.75. Spinazie f. 12—20. Uien f. I 1,50 Wortelen f.816. Spruiten I L24 27. Id. II f. 15-22. Melkveiling. Aanvoer 37500 L. Hoog ste prijs f. 8,20. Laagste prijs f. 6,70. Mid den prijs 17,40. BODEGRAVEN, 18 Maart. Kaamarki. Atngevoerd: 69 partijen, iD totaal 8191 sinks, wegende 28719 K.G. Brijzen met rjjksmerk le soort f.0,470,49 2e frt. f. 0,43—0,45: zonder rijk merk geen aan voer. Handel matig. ZOETERWOUDE, 17 Maart Eiereareiling. Aangevoerd 4805 eieren Prijzen per 100 stuks Kipeieren f 6 206 80. kuikeneieren f 4404 70; eendeneieren f. 4.806.10 Pluimvee kippen 1.75; hanen f 0.63— 1 85; konijnen f 0 401.95; eenden f. 1.45; duiven 1.0.2231. 8-1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3