CORRESPONDENTIE. OEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. KWAAKJE'S AVONTUREN. in wordt verzocht dit te lezen: hel is LTiogelijk aparto antwoorden Ie' geven ik nog ziek te bed lig, daarom is dit frief voor jullie allemaal samen. Wat deurstelling verleden week toen ik de ladsels niet kon melden, maar voor mij iras het toch immers ook een heele teleurstelling dat ik weer ziek in bed liggen, maar nu zijn met veel hulp *1 moeite toch alle prijsraadsels na ge en welen jullie dus de uitslag van de Nu ditmaal vermeld ik alle namen de' inzenders van het prijsraadsel en de volgende week zal ik alle namen elden voor degenen die deze week oplossingen zonden, en dan hoop ik anscher harte weer in 9taat te zijn een correspondentie te geven. Daarom in jullie nu deze week geen nieuwe els want als ik de volgende week weer pakket kreeg kwam ik nooit klaar, ar nu vast wil ik even heel hartelijk iken voor de groole massa brieven, ;aarten. kaartjes enz die ik op 10 mocht ontvangen, ik ben jullie allen dankbaar voor alle goede wensclien mijn geluk en mijn gezondheid, de vol- week zal ik alle namen vermelden degenen die' mij mooie kaarten of brie- tonden, dat nu reeds te doen zou veel el werk zijn en dat mag ik nog niet van jkler. Even een apart woord van dank de mooie cadeautjes aan Jo de Wekker, :a Krispijn, Dora van Glinslra Bleeker nnie van Woudenberg, ik vind erg lief ulli© mij zoo goed bedacht hebt en zoo voor mij hebt gewerkt. Tot mijn groo- pijt moet ik mijn brief nu reed9 eindi- k dicteer het aan iemand die zoo vrien- is het voor mij op te schrijven, daar zelf nog niet mag doen. de volgende hoop ik weer zelf uitvoerig aan jullie hrijven en beantwoord dan de brieven leze week. Er zijn nu dus geen raadsels erwacht ik ook geen nieuwe brieven, pnaals hartelijk dank voor alle ge- enschen, en tot de volgende week, ik A. KOOPMANS VAN BOEK EREN. oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: gy Admiraal, Tonny Admiraal, Chris- Albertus Habermehl, Thijs van Rijn, nella van der Niet, Gerard de Geus, Verkaik, Willy Rutgers, Eempien naar, Piekie Boere, Willy v Wijk, Lepelaar, M. Bruins ,Arie de Graalf, Binncnkamp, Dora van Glinstra- ?r, Annie Taanman, Helena Krijspijn, a v. d. Pot, Alida Focke, Martha imel, Marie Verboom, Marietje Knol, v. Haarlem. Jan v. Haarlem, Leny een, Nicolaas Krel, Annie v. Wouden- Margo Marks. Gelia Kret, Piet Ver en, Henk Boom, Koos van Leeuwen, West, Clara Ouwersloot, Abram >bel. Joop v. Geenhuizen, Adriaan v. luizen, Cbr. Eggink Ru van Dijk, Verboon, Jannie de Water, Jozientje on, Co Wagemans. Johanna Kanneel, Meysen. Jan v. d. Born, .Tohan v. d. aard. Joop Devilee, Neellje Vogelaar, van Rheenen, Bea Iloogerdijk. Jan- agoort, Gretha de Jong, Alie Woesten- fruusje van der Ster, Annie Vislers, van Kluyve, Bert van Reessen, Arle iesteren. Jacoba Betgen, Agnes Louise i. Lydia Slootweg, Koosje Nieboer, Bavelaar, Jac. Favier, Marie Favier, v. d. Lucht. Henny Koppier, Hendrik r, Susanna Mizee, Marietje Laterveer, Ramak, Leni Bleyié, Annie v. d. Rey- i^im Kruit, Annie den Hertog, Jannie Hendrik Vonk. zijn geen nieuwe raadsels deze week, Hl en begin correspondentie. Goede oplossingen van het prijsraadsel der grooteren ontvangen van: Niesje Ouwersloot, Hermien van Wierin- gen, Truida Bonte, Trijntje de Graaf, Truus Parlevliet, Jeanne Krieger, Maarten Plug, Henri Pels, Dik v. d. Luijt, Fran9 Heynen, D. van Oeveren voornaam altijd voluit zet ten), W. Jansen (ook voornaam voluit schrij ven), Leen van der Niet, Rika Sluymer, Francina den Hoed, Stien Treur, Abraham Pieter van Elswijk, Arie Verstoep, Maartje van der Marei, Willie Eikelenboom, Trientje Eikelenboom, F. Bruins, Frans Schimmel, Wijnanda Brakel, Rutgert Slagboom, Albert Schilp, Aagje v. d. Ham, Arie Koole, Corrie van Leeuwe, Coba Vuyk, Hugo de Heus, Nel Hagoort, Wim le Rütte, Hendrik de Nie, Wim Krama, Jacobus Vergunst, J. Laurier, Mane Cramer, Jan Evers, Neellje Meuldijk, Jaantje van der Laken, Bien Boeve, Nelly Meysen. Ali Verdoom, Jannie Louwrier, Plonia Vervark. Tinus van der Born, Nelly Betgen, Marie van Veen, Koos Slootweg, Christina Kapaan, Greta Vlaardingerbroek, Riek de Graaff, Annie Bavelaar, Lena v. d. Lugt, Leni Prins. Greta de Vries. Arie Koppier. Johan Mulder, Frederik Mulder, Corrie Verberger. Bob Verberger. Catharina van Egmond. Marie Rietkerk. Antje van Egmond. Bertus Boom, Bramda Verboog, Bep Molenaar, Rika Vermeer, Frans Schou ten. Klaas Vonk, Willy de Ney9, D. Krop, Reinier den Hertog, Tonia Mader, Gerrit Vis. Nel Verboon. Dirk Verboon. Bep Hoope, Annie v. d Logt. Annie Brouwer, Dirkje Hopman, Willy Verbrugge, Frieda Sladek, Anje Gelder, Piet Nieboer, Jan Wassenaar, Johanna de Wekker. Rie Lepelaar, Nellv Ouwersloot Johan Ouwersloot. Alida Era dus. Wim Bodewes, Coba Koevoet. Ali Plaizier, Neelfje van Breda, Aagje v. Ros sen. Koos v. d. Linden, Marietje Blom, Annie Gottmer, Annie v. Haarlem, Hen- drika Ouwerkerk, Gretha Harland, Annie Devilee, Joop v Egmond, Jaantje Colin, Bram Eykman, .Teanne Eykman, Toos Ta verne, Jan de Vreugd. Jo Berkhout, Jenny Berkhout. Corrie Rodenburg, Bailha v, Wijk. Goede oplossingen van de beide soorten prijsraadsels ontvangen van: Maartje Schou ten, David Rrokaar. Gerharda Eggink, Cor Vogelaar. Matje Vogelaar, Hendrika Cop- pier, Francis Pieter de Vries, Jan Cats. De prijzen der grooteren zijn toegekend aan WIM BODEWES. FRANS SCHOUTEN. De prijzen der bleineren zijn toegekend aan GERARD DE GEUS, WILLY RUTGERS De prijzen kunnen worden aigehaald aan ons bnrean iederen dag van 12 tot halléén en van 45 unr. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een O b.v. 01, 10. 2. Vin, vinger, hoed, vingerhoed. 3. Tak, kat, at. 4. Kastanjeboom, mast, stam, kasten, jas, bok, Mook, kant, bank. 5. Omdat men, als men er achter gaat staan, niets zou zien. 6. Veen, dam, Veendam. 17Gat, kat, lat, mat, nat! 8. De aardbol. Ingezonden door Frieda Sladek. Medelijdende dame (bezoeken afleggende aan gevangenen): „Arme man, heb je een ketting aan je been met een kogel?" Gevangene (verveeld door dat vragen): „Wel neen, dat is een afgezakte horloge ketting met een aanhangertje". Ingezonden door Annie Bronwer. Zosje: „Paippa, er wordt gebeld!". Vader (wat doof): „Wat zeg je zuaje, is er brand?" Kwaak je was een jonge kikvorsch. Hij woonde in een vijver tussohen het riet en daar hij aan hel water geboren werd, was Ihij er heelemaal niet hang voor en had hij, zoo lang hij zich maar herinneren kon, slechts één wensoli gekoesterd en die was: te gaan vaien en avonturen te beleven natuurlijk! Diet avonturen voorai leken hem juist zoo bijzonder prettig. Toen Kwaakje nog heel klein was en alleen maar een kop en een staart en geen pootjes had, zwom hij met misschien wel honderd zusjes en broertjes in den vijver rond Was dat geen groote familie? Ze zwommen steeds in den vijver om voedsel te zoeken en konden het water niet uit, om-, dat ze nog geen pootjes hadden. Maar al was Kwaakje nog jong, hij be-ï leefde toch al avonturen. Het eerste avontuur was het volgende: Op zekeren dag sperde Geel snavel, een groote eend, haar snavel dreigend open, juist toen Kwaakje er vlak ydór zwom, maar Kwaakje was zóó vlug. dat hij al lang weg was. toen Geelsnavel haar 9navel weer dacht deed. Het had werkelijk niet veel ge* scheeld, of het was met Kwaakje slecht af-i geloopen. maar gelukkig kon hij nog vioo-> lijk rondzwemmen, al wa9 hij natuurlijk wel wat van 9treek door den schrik. Het tweede avontuur liep eveneens goed ai. Kwaakje werd door een jongen in een netje opgevisdht en in een met water ge- vulden jampot gestopt, maar gelukkig was de jongen zoo dom Kwaakje vond hem juist slim! om den jampot om te gooien, waardoor het Kwaakje gelukte weer in zijn geliefden vijver te komen. Het kostte wel eenige inspanning, maar dat was minder. Kort na dit laatste avontuur begonnen Kwaakje's pootjes te groeien; eerst kreeg hij achter- en daarna voorpootjes. Nu duur* de het niet lang meer, of hij verloor zijn staart en toen was Kwaakje een echte kik vorsch, die zoowel in als builen het water leven kon Hij vond het nu ook wel eens prettig een eind te loopen, of eigenlijk moet ik zeggen: te springen, want springen kon hij als de beste. Maar op een keer verdwaalde hij en kwam hij in een groolen vijver terecht. Die was heel wat grooter dan de vijver, waar hij geboren was en Kwaakje dacht, dat het de zee was. Aan den kant dreef een mooi, klein bootje. Kwaakje trok zijn hemdje uit en. bond het aan den mast. Nu had hij een boot met een zeil. In die boot begon hij zijn eerste reis, een reis, dié ze"ef avontuurlijk zou worden. Kwaakje had een heelen tijd gevaren, toen hij een eiland ontdekte en daar op afstevende. Het was het eilandje, waar mevrouw Eend zat tcJ broeden, maar dat wist Kwaakje niet. Hij zwom eens om het eiland heen en ontdekte daarbij een plekje, dat geschikt was om te landen. Nu was dit toevallig juist de plaats, die mevrouw Eend uitgekozen had voor haar nest. Kwaakje legde aan en wilde aan wal slappen, toen mevrouw Eend plotseling haar kop lusschen het riet door stak Kwaakje, die dadelijk aan zijn eerste avontuur met Geeljna^el dacht, schrikte geweldig, maar de^d al zijn best om er als een moedig avonturier uit te zien. Nu hield mevrouw E*nd dolveel van kik-, vorachen. „Welkom op mijn eiland, schipper Kwaak!" riep hij uit. „Ik-ik w-wist niet. dat het uw eiland was", stamelde Kwaakje, die stond te tril* len op zijn achterpootjes. w-want d-dan zou ik hier nooit g«"iom*n zijn". „O, het hiird^t volstrekt niet. Kom maar! Ik heb juist erg»-n howvfcrl" Bij het hooren v»n woorden wilde Kwaakje rechtsomkeert maken, maar dat ging niet. want mevrouw E>r*d hield zijn linker achterpootje mcl haar snavel vast en trok Kwaakjo ht* eilandje op. Haastig bond zij hem vast aan het riet en zei: „Ik zou je nu wel dadelijk kunnen op eten, maar morgen komen mijn kuikentjes uit en ik zal je als een traktatie' voor hen. bewaren",

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15