71ïte Jaargang DINSDAG 4 MAART 1930 No. 21462 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts per regel tooi advertentiëD uil Leiden en plaatsen waai agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts pei regel Kleine Ad verte ntiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 35. per week0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2 35 portokoeten. Dü nommer bestaat uit 0RIE Blade* EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester eD Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat door kd vergunning is verleend aan: a. J. H. Moene en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een palingrookerij a het perceel Klooster No 26, kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie H No. 1719-, b. de N V. Algemeens Brandstoffen- „Leiden" te Leiden en rechtverkrij genden tot het oprichten van een onder- jTondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondschp aftapin richting in en op Eet perceel Haagweg No. 15, kadastraal lekend Gemeente Leiden Sectie O. Nis 116—717. A VAN DE SANDE BAKHÜYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 Maart 1930. 4881 LEIDSCHE BAKKERSPATROONSVER. „ONS BELANG". Gistermiddag hield in het Restaurant van ik „Zomerzorg" alhier de Leidsche afdee- l van den Nederlandschen Bakkersbond gelegenheid van haar 25-jarig bestaan drukbezochte receptie. De zaal was hier- fe feestelijk versierd met talrijke bloem- iakken van zusterverenigingen en leva- anciers. Zeer vele leden en belangstellen to hebben van deze gelegenheid om het bestuur te complimenteeren gebruik ge- Eaakt. DE ELECTRICITEITS- TENTOONSTELLING. VER. TOT VERBETERING VAN HET LOT DER BLINDEN. Jaarverslag der afd. Leiden. Gistermiddag is ten huize van mevrouw de jaarvergadering gehouden van Leidsche afdeeling der Vereeniging lot [«betering van het lot der blinden in Ne tland en zijn Koloniën. Aan het verslag over 1929 van de secro- iresse, mevr O A. Le Poole\ran Beek is drolgende ontleend: Onze afdeeling heeft tot haar spijt het te melden van mej Nierstrasz, jaren lang in het Bestuur zitting had en «I voor de Blinden gedaan heeft De over- vermaakte een legaat van f 250 aan nze afdeeling Haar nagedachtenis zal hij w in dankbare herinnering blijven Als nieuwe bestuursleden traden toe mevr. an Nootenvan Noofen en mej Koekkoek H&t geheele jaar 1929 werken 6 blinden 'jui? en brachten iedere week hun borstnl- n mandenwerk terug Over den verkoop fêren we tamelijk tevreden, doch de omzet ;VJ grooter kunnen zijn We hadden een vol zorgen vooral op financieel gebied Januari ziin we nu met een werkver- fhaffing begonnen Dagelijks komen 8 blin- van 912 en van 25 uur werken, toezicht van een werkmeester in het- lokaal dat we het vorige jaar van le huurden We hopen met verhoog- subsidie on de hulp van liefdadige stad :en"0len dit te kunnen volhouden Hot bd- naalaohap dat minslens f 1 bedraagt kan verhoogd worden en zeer dankbaaT ftu onze Vereeniging zijn, zoo onze pen- linTrneesteresse mej Koekkoek. Zoeter- ir" dsche Sin-gei 84; werd verbiijd met BEHANDELING VAN GESLACHTSZIEKTEN TE LEIDEN. Gf- van der Hoog alhier heeft aan artsen andere personen, die er zich voor inte- een boekje verzonden over de ks'njding der geslachtsziekten In een bij voegde circulaire wekt hij op tot slichting &en consultatie-bureau hier ter stede, jjjrroor hij gaarne bijdragen in ontvangst *e®t ^tar aanleiding hiervan vestigt prof dr. Siemens in het Ned Tijdschrift voor rn«skunde d.d 22 Februari er de aan- •;hl op. dat hier ter stede reeds twee zoo- j m'e consultstie-bureaux bestaan, zoodat I geheel kostelooze behandeling van alle ^chlszieken. die daardoor financieele R ijkheden zouden hebben, dus in Lei- reeds nu zonder de inzameling van Sj® geldmiddelen iederen dag mo- ia. Lezing van den heer Swierstra over „Moderne etalageverlichting". Voor 'n groot aantal Mender drie midden standsorganisaties heeft gisteravond in den foyer van de Stadszaal de heer R. Swierstra, directeur van Philips Dcmonstratiezalen te Amsterdam gesproken over: ..Moderne etalageverlichting". Wanneer men de etalageverlichtingen in groote en kleine steden zoo eens door den bril van den kriticus beziet, dan blijven er nu niet zoo heel veel over die men nu wer kelijk als volkomen geslaagd kan beschou wen. aldus begon spr Deze wantoestand i9 eigenlijk voorlgesproten uit het feit dat men tot voor betrekkelijk wc-'inig jaren zich wei nig bekommerde over de vraagstukken der verlichtingstechniek. Gelukkig is dit thans anders geworden. De winkelier, voor wien licht van boven noodig is. moet daartoe voldoende gelegen heid bezitlen dit te maken en hij die licht van de zijden of van beneden wenscht moet niet voor de noodzakelijkheid staan het aestetiseh aanzien van zijn etalage le ver knoeien. omdat er niet op gerekend 19. een feit dat men dagelijks kan constateeren Uitvoerig stond spr. dan stil bij de ge breken. die wij zoo vaak ontmoeten. Hoeveel etalages passeert men niet. waar een aantal lichtbronnen even boven oog hoogte zijn opgehangen. Soms zijn ze „naakt"soms versierd met een kapje of glazen prisma's, soms voorzien van een soort reflector Dit is totaal verkeerd In de eerste plaats toch roepen dergelijke lichtbronnen e^n z.g ..indirecte verblin ding" te voorschijn, waardoor een nauw keurige waarneming in de etalage onmo gelijk is; in de tweede plaats is zij zeer oneconomisch, omdat in zulke gevallen bijna 50 pCt. van het door de lampen uitge zonden licht op de straat geworpen wordt en een groot deel van hel licht boven in de etalage terech! komt. terwijl het onder Eoodig is. Voor de etalageverlichting is slechts één lijn te volgen en deze is: plaats de licht bronnen steeds zoo. dat ze den kijker voor de etalage op generlei wijze kunnen hinderen; de etalage mOet zijn het tooneel, waarnaar het op straat staande publiek, zonder eenige vermoeienis kan zien. Om tot een goede etalageverlichting te komen is het verder noodig 9teeds enkele algemeene principes voor oogen te houden. ïn de allereerste plaats denken we aan de wijze waarop het licht op de voorwer pen valt (Gericht licht met scherpe scha duwen en vele spiegelingen en diffuus licht zonder schaduw en spiegeling) Behalve de diffusi'eit speelt de kleur van het licht epn rol welke in de allereerste plaats benaald wordt door de soort van de lampen VeTgelijk de z g vaouumlnmppn pn de gasvullingslampen dan bliikt het licht van de eerste m^er geelachtig dat van de tweede meer wit te zijn Dit i9 een reden, warom b v de etalagelampen, hetgeen vacuumlnmpen zijn hij voorkeur gebruikt worden in zakpn waar men kunstvoorwer pen in een gemoedeljike huiselijke sfeer wil demonstrperen Een sterk onderscheid treed! verder op. tussehpn de gewone gasvullings- lamp arga haHwatt en argentalamp' Qn de zonlichtlamp. welke laatste een ballon vin blauw glas bezit, waardoor men licht ver krijgt dat in samenstelling sterk die van het zonlicht nabij komt Gele tot bruine «toefen zullen bji verlichting met de eerstgenoemde lampen er in het algemeen veel warmer uitzien dan bii verlichting me' zonlicht- lampen terwijl de laafsten wiffe blauw achtige tot blauwroode s|offen een vr-ei frisscher aanzien geven In sommige geval len zal men goed doen een combinatie van beide te nemen, als noch het eene noch het andere mag overwegen Speelt de kleur van het licht van de lichtbron eenerziids pen rol. anderzijds moet er ook om gedachl worden, dat dp kleur van de wanden invloed heefl op den kleurin druk. immers door deze wordt een deel van het daarop vallende licht teruggekaatst en dat deel geeft ons juist den indruk van de kleur der wanden Verder 9peelt nog de hoeveelheid licht een rol. waarvan de juiste beteekenis door de meeste menschen niet beseft wordt en alleen door demonstrat es overtuigend kan worden aangetoond Waar de kwestie van de hoeveelheid licht direct verband houdt met de finan- tieele zijde van hel bedrijf is dit gewoonlijk de factor, die het sterkst spreekt Zck<T, ieder bedrijf houdt zijn onkostenposten liefst zoo klein mogelijk doch het is onjuist ge zien. de verlichting van de etaiage a'ben als zoodanig te beschouwen Tenslotte wekte de heei Swierstra de winkeliers op om ook na sluitingsuur hun étalages te verlichten. Na de lezing van den heer Swierstra, welke o.m werd bijgewoond door den wet houder van financiën, den heer Goslinga, den onder-voorzitter der K. v. K., afd. Klein bedrijf, den heer Molkenboer, de besturen der drie Middenstandsorganisaties en de Middenstandscentrale, wekte de voorzitter der druk bezochte bijeenkomst, de heer Ten Cate Brouwer de aanwezige middenstanders op tot aansluiting bij een der organisaties, waarmede zoowel de individueele belangen als het algemeen middenstandsbelang ge baat zijn. De voorzitter van de Hanze, de heer Ber gers, dankte daarop den heer Swierstra voor zijn leerzame causerie en de Commissie van Samenwerking voor de organisatie van dezen avond, terwijl de adjunct-directeur der Lichtfabrieken, ir. Fehmers, een kort slot woord sprak. De tentoonstelling zelve blijft zich in een druk bezoek verheugen In totaal werd zij gisteren door niet minder dan 3225 personen bezocht, zoodat het totaal aantal bezoekers de zevenduizend al aardig begint te naderen. Aan de 5000ste bezoekster werd gisteravond door een der standhouders een electrische broodrooster aangeboden, terwijl ook den 7500sten bezoeker(ster), die heden wordt verwacht, een aardige verrassing wacht Hoewel de tentoonstelling eerst Vrijdag avond wordt gesloten, zij toch reeds nu met blijdschap geconstateerd, dat zij volkomen aan haar doel: het opwekken der publieke belangstelling voor de toepassingen der elec- triciteit, heeft beantwoord. De groote toeloop, welke gisteravond zelfs af en toe den omvang van een opstopping aannam, heeft hen, die meenden, dat ook een tentoonstelling, welke zuiver commer cieel is opgezet en niet de minste attractie bied in den vorm van een of andere amuse- mensgelegenheid. héél wel mogelijk zou zijn, volkomen in het gelijk gesteld De gezamenlijke standhouders alsmede dg eigenlijke organisatoren behoeven waarlijk geen spijt te hebben, dat ze dit risico want dat was het ongetwijfeld hebben aanvaard en consequent doorgevoerd. Ook de onderwijstentoonstelling Irukt groote belangstelling Dank zij de voortref felijke regeling van den heer Vriend en zijn ambtenaren loopt alles als gesmeerd. 's Morgens om 9 uur begint in het Trianon- theater reeds de vertooning van de film „Van j kolen tot electriciteit" eD met een regelmaat en orde, welke van groot organisatorisch ;n- I zicht der leiders getuigen, vervolgens j groepsgewijze de expositie in de Stadszaal I bezichtigd Vandaag waren 769 lerlingen uit I Leiden, 30 uit Oegslgeest en 272 uit Lisse j aan de beurt. AANBESTEDINGEN. B. en W. dezer gemeente hebben heden morgen in het Bureau van Gemeentewerken aanbesteed het aanleggen van een weg ten Zuiden van de trambaan der H T. M. vanaf den Rijnsburgerweg tot de Zuidwestelijke grens van het terrein van het Nieuw Aca demisch Ziekenhuis (.Lengte aan te leggen weg pl.m. 635 Ml breedte 15 Ml.) ingeschreven was als volgt: J. f. Zijm en Co., H'dam, f.68 380, J H. Sanders, Delft, 1.72.036; Fa. A. Hoovers en Co.. Made, f.78999; Warnaar en Hoogstra ten, Leiden, f. 63.975; de Later en Meijers, Leiden, f. 78.990; J v. üelden, Groningen, f 78.900. D Esser, Delft, f. 77.900, C. J. v. Dorth, Leiden, f 79.887. v. d. Velden en de Jong, üegstgeest, f. 73.447de Winter en van Weeren, Leiden, I. 66.666; v. d. Elshout en Huibrechts, Voorburg en Scheveningen, f. 79.000! N.V. Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, 1. 68.888, H. Bax, Haarlem, f. 73.890; N.V. Transporthandel, Amsterdam, f. 76.700; de Moed en Hermes, Arnhem, f. 76.000; W de Jong, Amersfoort, f 76 480; C de Vries, Furmerend, f. 77.980; Koning, Leiden, f. 64.900. P. Kooiman, Uithoorn, f 74.200, C Verwater, Made. f. 79.900N V. Beton Mij.. Gouda f. 76.300; W. J Woltjes. Heerenveen. f. 75.750, L. P. v. d. Geer en Stuifzand, Leiden, f. 64.888; N.V. Visser en Zn.. Wassenaar, f. 70.000. Voorts is aanbesteed het leggen van een stamriool in den Stationsweg, waarvoor als volgt was ingeschreven: Warnaar en Hoogstraten, Leiden, f. 44.900 J Sluis, Boskoop, f. 51.250; W. Boerema, Bussum f. 48.200; N.V. Houtgraaf en Bolsen broek, Bloemendaal, f 38 889; G. J. v. Dorth Leiden, f.36 543; N.V. Visser en Zn Was senaar, f. 60 000, v Balen, Bilthoven, f 46 40, N.V Beton-Mij Gouda, f.48 900; van der Velde en de Jong. Oegstgeest, f 41 234. R Bijker. Haarlem, f 51 000; J. S. Zijn en Co R'dam. f. 50.830; G. Hoogen- doorn. Oegstgeest. f 41 500. Voorts is aanbesteed: het leggen van hoofdriolen in de Kooilaan, de Ringkade en den Lagen Rijndijk, met bijbehoorende werken. Ingeschreven was als volgt: Warnaar en Hoogstraten, Leiden, f 59 850 .1 Sluis. Boskoop, f. 63.200; J v. Delden, Groningen, f 58 950; NV Visser en Zn., Wassenaar, f 55.000. G v Balen Bilthov-m f.58 000: C J van Dorth. Leiden, f. 50 748; v d Velden en de Jong. Oegstgeest. f 47 654 N.V Houtgraaf en Bolsebroek, Bloemendaal f. 43.330. NED. CHR. VROUWENBOND. De heer Makkelie over de Zeemanszending. In de groote Nutszaal heeft gisteravond voor de afdeeling Leiden van den Ned Chr. Vrouwenbond de heer Makkelie. zeemans zendeling te Amsterdam, verteld over zijn werk De vergadering stond onder leiding van de presidente der afdeeling. mej. van Loo die na de bijeenkomsl op de gebruike lijke wijze geopend te hebben, een kort wel komstwoord sprak, speciaal aan het adres van den spreker. Bij een groot aantal lantaarnplaatjes hie'd daarna de heer Makkelie een vlotte causerie over het zeemansleven Het was niet een rede met systeem opgebouwd, die spr. hield. Het waren slechts losse grepen uit de ge schiedenis van duisternis en licht van de zeehavens, waar de zeeman zijn van alle zijden met gevaren omringd leven slijt Spr. gaf een beschrijving van het karakter van aezp menschen die weliswaar wat het uiter lijk betreft een ruwen en dikwijls bruten indruk maken, maar die intusschen veelal een zeer nobel hart hebben, die hulpvaardig en vriendelijk zijn als het er om gaat het verdrukte en ellendige te beschermen Deze menschen verkeeren geestelijk in een groo- ten nood Aan den wal van eiken haven waarin zij landen ligt het gevaar op hen ie loeren. Het is onbegrijpelijk, dat door de Christenen in ons land nog steeds niet vol doend© ingezien wordt welk een groote laak voor hen op dit gebied is weggelegd. Neder land staat wat betreft zijn zeevaart boven aan in de rij der landen, wat zijn zeemans zending betreft evenwel onderaan De Duit- schers hebben schier in iedere haven een Christelijk zeemanstehuis maar een Neder- landsch tehuis van dien aard treft men al zeer sporadisch aan Aangrijpend waren de verschillende verhalen die spr deed uit zijn ervaring onder de zeelieden, die opgezweept door anarchistische en socialistische theo- riën. bruut optreden tegen alles wat Christe lijk heet, maar die ten slotte toch toonen met al die theoriën geen vrede te hebben. Hoe moeilijk hel werk van den zeemans zendeling ook is, telkens merkt men toch weer, dat het kennelijk wordt gezegend. In de geheele rede lag verborgen een op wekking tot de aanwezigen het mooie werk, dat in de schepen en aan de havens ver richt word', het werk van de verbreiding van Gods Koninkrijk onder de zeelieden, le steunen, opdat er meerdere uitbreiding aan kan worden gegeven, tol heil van veie zielen. Aan het einde van den avond dankte mej. Van Loo den spreker voor zijn leer zame rede. Bij het uitgaan werd een collecte gehouden voor het werk der zending onder de zeelieden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: 't Wijnhuis W.E.Z., de Kempenaerslraat 39, Oegstgeest Wijnhandel. Eigenaar: M. A. W. E. Elshof, Oegstgeest. Wijziging: De Leidsche Broodfabriek, Nieuwe Mare 1 I Leiden De filialen te Leiden: Nieuwe Mare 8, Kort Rapenburg 16 en Morschstraat 53 zijn omgezet in depots. Het filiaal te Katwijk: Sluisweg, hoek D. D Curtiusstraat. is opgeheven. Op Donderdag 6 Maart e.k., zal prof. dr. P. Tillieh, hoogleeraar in de godge leerdheid te Dresden, op uitnoodiging van den V.C.S.B., de N.C.S V. en de theolo gische studentenfaculteit des avonds S.15 uur ;n het kléin-auditorium der Uni versiteit een lezing houden over ..Religion und Teehnik" Het bestuur van de philosofiscne facul teit der Leidsche studenten is voor bet jaar 19301931 als volgt samengesteld- J. de Boer. praeses; mej C van Kerkwijk, ab-actis, G. J. Broekhuysen, quaestor, a. N Borghouts, assessor I, J. W. Bioro, as sessor II. mei. H. A E Bonemeijer. asses sor 111 tn verband met de groote belangstel ling zal de lezing, welke ir. C. E v. d. Stadt gistermiddag heeft gehouden. Donder dag herhaald worden. Voor nadere bijzon derheden zie men de advertentie in dit blad. in den afgeloopeD nacht is een begin van brand ontstaan aan de achterzijde van het Gemeentelijk Waschbureau in de Ga& straat, waar het houtwerk van een raam kozijn stond te smeulen. Een voorbijgan ger waarschuwde een surveilleerenden po- utie-agent. die daarop het vuurtje bluschte. Donderdagavond geeft de Geref. Zangvereeni-ging „Hosanna", directeur G. de Wolf in de Hoogiandsche Kerk een uit voering, waarvan de opbrengst is bestemd ten bate van het T.B.C.-fonds van den Chr. Besturenbond Het programma bevat wer ken van Pale-trina. S. Neukomm en Han del. Medewerking verleenen mej. L. van Dissel (sopraan), de heer D. Binnekamp (tenor), de heer J. Berger (ba;) en mej. W. 0. A. van Hens bergen (orgel). BINNENLAND. In de memorie van antwoord aan Se Eerste Kamer over de Jnstitie-begrooling wordt breedvoerig de zaak Giessen-Nieuw- kerk behandeld. (Binnenland. 3e Blad). De Bond van Radiohandelaren te Utrecht in vergadering bijeen; de licentie-overeen komst onder voorbehoud goedgekeurd. (Binnenland. 3e Blad). Het comité tot bestndeering en bestrijding der iepziekte definitief opgericht (Binnen land. 3p Blad) Het onderzoek naar den moord bij Benne- kom. (le Blad). Een moordaanslag te Goirle in Noord- Brabant; onbekende levensgevaarlijk ge wond. (Gemengd. 2e Blad). De moord te Amstelveen; de adv.-gene raal van het Amsterdamsche Gerechtshof vraagt bevestiging van het vonnis der recht bank. (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. Weer een nienwe dictatnnr in Spanje? (Buitenl., le Blad). Moties tegen het kabinet Tardien. (Tel. le Blad). De overstroomingen in Frankrijk nemen een ernstig karakter aan. (Buitenl. Gem. 2e Blad en Tel. le Blad). „JACOB CATS". Menschen, tragedie in 4 be drijven met een voorspel door J. M. IJssel de Schepper Becker en J. v. Randwijk. „Jacob Cats" heeft een ernstige poging ge daan om het Nederlandsch Tooneel te schra gen door te brengen een première van een. Nederlandsch drama, dat het beroepstooneel totdusver had laten liggen. An und für 9ich verdient deze poging alle waardeering. los van de vraag of de opzet geslaagd mag heeten. Werkelijk, ons vaderlandsch tooneel verdient wel allen steun over de geheele linie, gezien de omstandigheden, waarin het verkeert! Als bewijs van de waardeering, die deze poging van „Jacob Cats" ten deel is gevallen in breeden kring, kan dienen, dat het Be stuur van den Bond van Nederl. Toonecl- schrijvere vertegenwoordigd was. o a door de heeren Ubink en De Bree, dat de auteurs in eigen persoon de opvoering bijwoonden, en dat het eerelid. jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar aanwezig was. Het liefhebberij—tooneel had zich in dienst gesteld van de toonecl-cultuur van eigen bodem m Mag de gewaardeerde poging van „Jacob Gats" geslaagd worden genoemd? Op deze vraag zouden wij niet gaarne een bevesti gend antwoord willen geven. Men weet, hoe het tusschen den Bor.d van Nederl. Tooneelschrijvers en ons be roepstooneel nog al eens scherp is toege gaan. daar onze eigen auteurs zich gepas seerd gevoelden voor minderwaardig werk van over de grens. Zooals in zoovele geval len. geldt voor dezen strijd o i.: waar twee kijven, hebben beide schuld! Dat het be roepstooneel echter deze tragedie ..Men schen" niet heeft aangedurfd, kunnen wij het niet kwalijk nemen. Bij lezing reeds het is verschenen in de serie Zilveren Ver- poozingen van P. N van Kampen en Zoon te Amsterdam kwam over ons het ge voel- te veel literatuur, te weinig tooneel en deze indruk is na de opvoering door „Jacob Cats" tenzeerste versterkt Er zit le weinig actie in. te veel dialoog Liefde moet men niet beredeneeren ten tooneele, dat kan de aandacht niet blijven boeien; misschien als de dialoog een vuurwerk is van fijne, geestige gezegden Doch hoezeer er in de dialoog wel goede kwali teiten zijn aan te wijzen, een vuurwerk is zij allerminst. Een nieuw eeluid verneemt men ook niet in deze tragedie Tn 't kort is het gegeven aldus een absoluut niet aan mediamieke krachten geloovend dokter (Albert) wordt door een vriend-collega (Felix) met een medium in aanraking gebracht, waarvan de bijzondere kracht hoog wordt geroemd Het medium, een burgermannetje, voorspelt den ongeloovige. dat zijn leven zal worden ver- nipld door een zwarte vrouw Direct na deze sombere toekomstdroom komt de zwarte vrouw in de gedaante van de echtgenoote van den vriend-collega binnen en Albert wordt opeens smoor van haar De voorspel ling wordt als het ware tot waarheid ge drongenen gewrongen. Verklaard wordt eigenlijk heelemaal niet. hoe Albert, een man, die stevig met beide voeten, op den

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1