Na den moord bij Bennekom „DE CONCURRENT" KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. De vermoedelijke dader aangehouden. GROOTE OPRUIMING BURGERL. STAND v. LEIDEN VARIA. OVERZICHT KAASMARKTEN. VOETANGELS EN KLEMMEN OP BELASTINGTEBREIN. EEN TRAMREMISE VERNIELD. Te Kingston in Ontario (Canada) is een tramremise door brand vernield. 25 wagens verbrandden, zoodat er nu nog één wagen over is om de stad te bedienen, die onge veer 22.000 inwoners telt. Do schade wordt op 125.000 dollars gesteld. i BOTSING TUSSCHEN TWEE TREINEN. Op den spoorweg MoskouOreha is een D-trein in botsing gekomen met een goede rentrein. Drie menschen werden gedood en tien gewond, waarvan vier ernstig. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Het Düsseldorfsche blad ,,Freiheit" dat icods twee brieven van den lang gezochten moordenaar heeft ontvangen, die door de politie als echt worden beschouwd, publi- oeerdo een nieuwen brief van den misda diger. De brief is vooral daarom van belang, omdat de moordenaar daarin nauwkeu,Ae bijzonderheden omtrent zich zelf mede deelt. Hij schreef o.a. dat zijn vader een hooge ambtenaar was. Zelf heeft hij gestu deerd. Later heeft hij een fout begaan op een bank en is ontslagen. Hij heeft ook de schildersacademie te Dilsseldorf bezocht. Later werd hij inspecteur bij de Victoria verzekeringmaatschappij. Thans leeft hij ynn talrijke oplichterijen. Er is zooveel geschreven over het papier, dat hij indertijd gebruikt heeft. De zaak is zeer eenvoudig. Hij heeft dit papier in een papiermand in het postkantoor ge vonden. Omtrent de moorden schrijft hij, dat hij gedacht had daarin „ontspanning te zullen Vinden" Het resultaat was echter negatief. Voorts sohrijft hij, dat hij als dame ver kleed met een hoogeren ambtenaar van de politie beeft gedanst. Aan het slot van zijn brief geeft hij nog ben nauwkeurige beschrijving van zijn persoon, waarin hij zekt. dat liij 1.66 M. lang is en geen bril draagt. Zijn klcoren bestaan op het oogenblik uit een jas van maringoklour, een geruit eostuum, een bruine pullover, lakenschoe- nen van maringokleur met reepjes laklcdei bezet. Of do brief echt is Een onderzoek van den brief moet cellier wijzen op een falsificatie, wordt later ge meld. o HULDIGING VAN AMUNDSEN. Te Ocean Beacli, In Calilornië, in de on- iniddollijke nojbijheid van de plaats waar hij in 1906, na de doorvaart van de Noordwes telijke doortocht, zijn schip „G-joa" op hol land bracht, werd een groote granielep zuil ter nagedachtenis aan wijlen Roald Amur,ri sen onthuld, FABRIEKSBRAND TE BREMEN Zaterdag brak brand uil in de Grolhner Wandplattenfobrik, die gedeeltelijk verwoest weid. Naar werd medegedeeld bedraagt de matcrieele schade 150.000 mark. DE PRINS VAN WALES HEEFT MALARIA. Officiod wordt medegedeeld, dat de Prins van Wales, die op jacht is naar groot wild, fe Nairobi is teruggekeerd, lijdend aan oen aanval van malaria. De koortsen hebben oen normaal verloop en men verwacht, dat de prins binnen eenige dagen hersteld zal uljn. o 2EEWAARTS AFGEDREVEN. Sedert vier dagen zijn in de Kaspische Zco schepen en vliegtuigen op zoek naar 137 visschers, die in de nabijheid van Astrakan op eon ijsschots zeewaarts afgedreven zijn. EEN KRANKZINNIGE GEDOOD. De politie te Defiance in Ohio heelt tot een drastisch middel haar toevlucht genomen, om een krankzinnige onschade lijk te maken. De man was uit een ge sticht ontsnapt, naar huis gegaan en had daar zjjn vrouw vermoord. Het lijk had hjj verborgen. Toen de politie kwam om hem te halen, ontving liö haar met geweervuur. De politie richtte aanvankelijk machi ne-geweren op het huis, zonder evenwel den man onschadelijk te maken. Toen hij maar stesds aan heit. schieten bleef, namen de agenten ten slotte hun toevlucht tot llynamiet, waarmede zij h«t buis in de lucht lieten springeln. o 36 PERSONEN VERDRONKEN. Te Swiencinay in het Wilna-gebied is, naar de „Montag" uit Warschau bericht een gezelschap, bestaande uit 36 personen, die rn een vroolijke siemming huiswaarts keer den, toen zij over een dichtbevrorcn meer liepen, teneinde den weg te bekorten, door het ijs gezakt, waarbij allen om het leven kwamen. 0 HEVIGE BRAND IN ROSTOCK. Gisternacht werd het oude stadsdeel van Rostock door een hevigen brand geteisterd, die uitbrak in de zolderverdiepingen van een handelaar in vodden en oud papier. Het vuur vond gretig voedsel. De belendende perceelen werden met groote moeite bevei ligd. Niettemin gelukte het den vuwrhaavd te beperken. De schade is aanzienlijk. ERNSTIG MOTORONGELUK. Een ernstig motorongeluk, dat twee men schen het leven kostte, heeft op den land weg lusschen Aschendrof en Papenburg plaats gehad Gistermorgen vroeg consta teerden voorbijgangers, dat de Dever-brug defect was en zagen zij in de Dever een vernield motorrijwiel, alsmede lijken van een man en een vrouw Men vermoedt, dat de motorrijder met zijn duo-passagier in ver band met den dichten nevel tegen de brug leuning is opgereden en dat beide daarna in den Dever om het leven kwamen. PREDIKBEURT BODEGRAVEN. Gerei. Gem.: Dinsdagnam. 7 uur. ds. Lamain, van Leiden. 0 NED. HERV. KERK. Beroepen ie Glanerbrug: C. Koenekoop te Meppei; te Drulen ds. H. Smelt te Doetin- chemte Steggerda ds. F. H. Plooy te Blan kenham; te Dwingelo de. H. Cannegieler le Kampen; (e Kampen W. L. Mulder te Voorthuizen. Bedankt: voor Genemuiden door ds. J. Enkelaar te Ouderkerk a. d. IJssel: voor Gouda door ds. G. Venema te Loosduinon; voor den Bommel door ds. M. Ottevangerle Papendrecht; voor Hoedekenskerke dr. H. wan Oyen te Rilthem. GEREF KERKEN. Beroepen te St. Jacobiparochie de lieer D. Hoornstra, candidaat tc Makkum. Bedankt voor Kampen ds. W. II. v. d. Vegt te Bergum; voor Assen ds. G. C. Berk houwer te Oudehorne. VEREENIGING VAN CHR. ONDERWIJZERS. Aan liet jaarverslag over 1929 van de Vereeniging van Chr Onderwijzers Cessen) is het volgende ontleend: Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1929 5585; or werden ingeschreven 530 en afge boekt 463 leden, zoodal er op 1 Jan. 1930 5652 leden waren (waaronder 1606 dames) in 1929 werden 3 nieuwo afd. opgericht: Aikmaar, De Langstraat en De Betuwe: m het geheel leit de vereeniging thans 80 afd. Dit jaar behoefde geen rechtskundige bij stand voor de commissie van beroep te worden verstrekt Als rechtskundig adviseur der vereeniging (reedt thans op mr P. E. Briët te Leiden. Het hoofdbestuur hield, wat de salarisnormen betreft, vast aan de cischen. door do 7 samenwerkende organi saties gestold. In eenige gevallen werd bij stand van het hoofdbestuur gevraagd bij ge schillen lusschen bestuur en personeel, of lusschen leden van het personeel onderling. Het financieel overzicht 1929 geeft aan verlies en winst een bedrag van f. 26 766.68 or is een batig saldo van f 410.17; do be groeting voor 1930 bedraagt f 36.100; de kapitaalsland op 31 December 1929 is f. 13.440.94. KON. NED. LANDBOUWCOMITé Buitengewone vergadering in Den Haag. Te 's-Gravenhage is de negentiende bui tengewone algemeen© vergadering van het Kon. Neder'.. Landbouwcomité gehouden on der leiding van den heer J. L. Nysingh, uit De Wijk. Do aftredende voorzitter ir. V. R. M. Oroesen, was wegens ziekte verhinderd. O.a. waren aanwezig de oud-ministers Bon- gaerte en Van IJseistegn, en de heeren Kakebeeke, vertegenwoordiger van den minister van Binneniandsche Zaken en Landbouw, P. J. P. van der Steur, verte genwoordiger van den minister van Wa terstaat, prof. M. F. Visser namens den rector-magnificus der Landbouw-Hoa- geschool, en mr. dr. J. H. R. Sinninghe Darasté. directeur-generaal der Belastin gen. Bjj enkele candidaatstelling is inge volge art. 22 der statuten gekozen tot voorzitter de heer K. L. Nysingh. Bjj accla matie is daarop ir. Croesen benoemd tot adviseerend lid van het Comité. De voorzitter bracht hulde en dank voor al heigeen de heer Croesen voor den Ne- der'.anaschen landbouw heeft gedaan. Vervolgens heeft de heer J. B. Wes- terdijk. uit Uithuizermeeden, een inleiding gehouden over het onderwerp: „Op welke wjjze en door wie moet de Wieringermeer- polder in cultuur worden gebracht en wan neer en door wie moet de voorbereiding daarvan geschieden?" De in cultuurbreneing en bouwrjjpmakiug dienen, volgens spreker, vanwege net Rjjk le geschieden. Het Ttjjk kieze voor het daarvoor in het leven te roepen orgaan niet den rechtsvorm eener naamlooze ven nootschap, uoch dien van een waterschap of van een bedrijf in den zin der Bedrij- venwet. Evenmiu belaste het Rijk daar mede het domeinbesluur, maar stichte een afzonderlijk orgaan, met verordenende be voegdheid, uitoefenende zoowel de functies van een waterschap als van een landbouw- oniginnings- en cultuurmaatschappij. Dringend noodig is het, dat de incu'.tuur- fcrenging van den Wieringermeerpolder, met den meesten spoed afdoende worde voor bereid door drie van de bekwaams'te prac- tisch en wetenschappelijk grondig gevorm de Nederlandsche landbouwkundigen, opge wassen togen de technisch en economisch zoo moeilijke taak der bouwrjjpmnking van 20.000 H.A. uiterst vruchtbaren, maar voor- 100pig mindoor'atenden, ziltigeu zeebodem. Bedoeld drietal dient tevens de eigenschap pen te bezitten, die hen in aanmerking kun nen doen komen voor het lidmaatschap der later door de regeering aan te wijzen directie van het zoo spoedig mogelijk door den wetgever in het leven ie roepen Rijks orgaan voor de incnltuurbrenging enbouw- rifmaking van den Wieringermeerpolder. Door mej. Boerwinkel en door twee jongens herkend. Zaterdag lieeit in verhand met don moord op mejuffrouw Tini Koperberg le Bennekom een arrestatie plaats gehad ie Ede Reeds cenigen tijd had de politie verdenking op gevat legen den losarbeider J. Hoek. die reeds eerder met de justitie in aanraking is geweest wegens zedenmisdrijven. Er is nog eenigen lijd geaarzeld alvorens lot arres tatie over le gaan, maar loen de aanwijzin gen volgens de politie s'erk genoeg waren, heeft men den man in zijn woning aange houden en le Ede in het politiebureau opge borgen. Tevoren is de politie echter mei hem naar de woning van mej. Bpenvinkei. de vriendin van het slachtoffer, eereden, waar een confrontatie plaais vond Hierbij Leeft mej. Boerwinkel den aangehoudene als de dader herkend. Grcote opwinding. De afschuwelijke misdaad heeft in de streek van Woifheze, Bennekom en Ede buitengewoon groote verslagenheid verwekt. Bij de politiebureaus: en bij de woning van de weduwe Boerwinkel staal liet voordurend zwart van de menschen. Vooral toen Za terdagavond het gerucht van de arrestatie de ronde deed. vormde zich een groote me nigte voor het Fdensche politiebureau Na dat was doorgedrongen wie de verdachte was. begaven zich enkele honderden naar zijn woning, waar de politie bezig was hem een eersle verhoor af (e nemen Toen de aangehoudene naar builen werd geleid, nam het publiek een zeer dreigende houding aan. zoodat de politie de handen vol had om hem veilig in de auto (e krijgen Ook bij de woning van do weduwe Boerwinkel, waarna mc-n Hoek bracht, om met de vriendin van het slachtoffer le confronieeren. kostte het groote moeite om den verdachte uit de han den van het woedpnde publiek le houden. Mej Boerwinkel, die zeer overspannen is. mag op last van den dokter vrijwel geen bezoek ontvangen. Alleen de politie wordt bij haar toegelaten: telkens werden haar portretten getoond van mannen, die de af schuwelijke misdaad mogelijk gepleegd icon. den hebben Hierbij was ook het portret van J Hoek. die vroeger veroordeeld is wegens aanranding van een meisje onder de ge meente Ede Mej Boerwinkel herkende in hem don dader Daarna werd lot de arres tatie besloten Hoek die als los werkman ingeschreven staat, maar den laatslon tijd ook handel dreef in breimachines, werd op het politiebureau ontboden Hij verscheen evenwei niet, waarna men hom is gaan halen Bij de aanhouding ontkende de man iels met hot misdrijf uitstaandp le hebben. De confrontatie ten huize van mej. Boer winkel die mede door de opwinding van liet woedende publiek voor de woning, een sensationeel karkter had, versterkte de po- iilie in iiaar mocning. dat men in den aan gehoudene den gezochten dader heeft. On middellijk, toen het meisje den man zag riep zij uil: ..Dal is hij" Zoowel met ais zonder hoed herkende zii hem positief Hoek bleef cchler pertinent ontkennen. Mej Boer winkel werd door de confrontatie zoo aan gegrepen, dai zij in zwijm viel. zegi bet „Dagbl. van Rolt." Toen men oven later met den verdachte naar buiten kwam. om hem per aulo naar het politiebureau te brengen drong het pu bliek. onder hel uilen van bedreigingen, zoo slerk op. dat de poliiie de revolvers moest trekken om de menschen achteruit te dwin gen. Het goluktc met groote moeite om Hoek veilig in de aulo le krijgen 'loen drong liet publiek weer hevig op. maar door snel wegrijden wist men ook nu erger te voorkomen. De politie beett eerst later argwaan tegen den thans aangehoudene gekoesterd, omdat zijn signalement niet overeenkomt met dat wat mej. Boerwinkel aanvankelijk had opge geven Herhaaldelijk is de verdachteook durende den Zondag die nog steeds in lret politiebureau te Ede zit, aan een ver hoor onderworpen-, dit heeft echter nog geen resultaat opgeleverd, volkomen kalm blijft hij ontkennen. Geen alibi. Zeer vreemd tegenover deze ontkenning staat liet feil, dat Hoek ten cenenmale in gebreke blijft zijn alibi (e bewijzen voor den Dondevmiddag, geldende voor liet tijdstip waarop de moord werd gepleegd. Hoek kan niet zeggen, waar hij zich dien middag heeft opgehouden. Tol de bewijzen legen hem, rekent men 66k de omstandigheid dat hij Vrijdag zonder aannemelijke redenen de broek heeft laten wasschen, die hij Don derdagmiddag heeft aan gehad. Op het vest dat hij droeg, zijn bloedvlekken gevonden; Hoek beweert dat die vlekken van ouaen dalum waren, afkomstig van een al tang geleden verwonding zijner handen, maar bij deskundig onderzoek dier bloedvlekken, moet reeds gebleken zijn, dai deze bloed sporen pas van enkele dagen geleden dalee- rer. en onmogelijk zou oud konden zijn, ais hij wenschle voor te geven. Behalve z'n vest droeg ook z'n jas bloedvlekken. Teeke nen van verwonding waren op don aange houdene niet ie vinden, hoewel men licht dergelijke leekenen op hem aanwezig zou achien als gevolg van de worsteling met de belde pleegzusters. Maar waar zuster Koper, berg handschoenen heeft aangehad, en heeft aangehouden gedurende hel drama in het hosch. is het niels verwonderlijk, dat haar geschoeide handen den dader geen enkele merkbar» verwonding hebben kunnen loe brengen, aldus hei „U D." Dr Hesselink uit Arnhem heeft gisteren de kleedingslukken van Hoek meegenomen voor vorder scheikundig onderzoek De Of ficier van Jusiiiie te Arnhem hoeft de Edensche politie gecomplimenteerd met het succes harer nasporingen. De arrestant blijft voorloonig nog opgesloten in Ede zoolang hei onderzoek nog draait om het politie bureau aldaar Hoek is gehuwd en vader van een tienjarig zoontje. Da schtgenoote van verdachte gehoerd. Gisteren is ook de echlgoooole van ver dachte gehoord. Omtrent het resultaat is niets bekend. Tot nu toe is, na een Ier zake ingesteld onderzoek wel gebleken, dat verschillende gegevens niet kloppen De politie, vergezeld van ,den rechler-commissaris zijn daartoe persoonlijk naar Bennekom geweest. De bewijsstukken echter stapelen Zich hoe langer hoe meer op. De verdachte door tweo jongens herkend. Een belangrijke aanwijzing is gisteren nog binnengekomen van twee 15-jarige jongens genaamd PI en Vwelke verklaarden, dat de verdachte hen Donderdagmiddag, om ongevper 5 uur. fietsende in de richting Bennekomsche wegEde. voorbij gereden is Na een foto van verdachte (e hebben gezien beweerden zij hem pertinent te her kennen RECLAME. RECLAME. 4798 van Spiegels, Schilderstukken enz. Zie etalage Haarlemmerstraat No. 62, Telefoon 2918 ONDERTROUWD F. T. Vcrschcure jra. 23 j. en B. M. K. Grasser, jd. 21 j. C. Kouprie jm. 32 j. en M .Haasnoot jd. 21 j. A. Bink jm. 24 j. en S. O. Bekooij jd. 24 j. A. Erades jm. 24 j. en 1. W Clemens jd. 20 j. M. F. Geertsma jm. 21 j. en M. Erades jd. 21 j. J. H. v. d. Wijngaard jm. 22 j. eD J. E. A. Langerak jd. 18 j. C. Warmond jm. 24 j. en C B. Binnendijk jd. IS j. L. v. d. Reijdon jm. 31 j. en J. Nievaart jet. 28 j. REDDENDE VOGELS. Men beweert wel eens, dat menschen, die van geslacht tot geslacht in de stad hebban gewoond, ver van de vrije natuur, over min der scherp ontwikkelde zintuigen beschik ken dan z.g. „natuurmenschen". Ook de opmerkingsgeest zou geringer zjjn. Ais voor beeld daarvan kan de volgende episode nit 1866, een historisch feit, gelden. Op den veldtocht van aartshertog Joseph werd liet leger voor een vjjandeljjken over val bewaard door de scherpzinnigheid van oen zigeuner-soldaat. In het bolst van den nacht kwam hjj den aanvoerder der troepen wekken, met de tijding, dat de vijand na derde, Men sloeg echter geen geloof aan den eenvoudigen jongen man, le meer daar de wachten niets bespeurden. Toen kwam de zigeuner met zjjn argument: „Zie eens, wat een vogels daar uit die richting komen vliegen. Vogels slapen 's nachts .net als mensenen, maar nu zjjn ze opgeschrikt". Hjj had gelijk: vdér heit oog der wachten onraad kon ontdekken, wiet hij ai, welk en uit welke richting er gevaar dreigde. Het leger was gered.' De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsclie Wagens Leidsche gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (21 (1) (2) (1) (2) (1) f2) 24 Fobr. Oudewater 4 4 f f f f46f48f f f f f f f 25 Febr. Bodegravea 90 71 72 f f46f52l50f51fö6f f f f f f 26 Febr. Woerden 44 51 27 f45f45f51f50f50f56f f f f f f 27 Febr. Gouda 91 100 66 f f f föOfBl f56 f fai f ff f 28 Fobr. Leidon 56 48 53 f 51 f 51 f 58 f f— f f f f f 42 f 4l}f 54 (1) Zijn de opgaven Van do vorige week. (2) Zijn de opgaven van 25 Febr.1 Maart 1929. lü/d^SSl zcrevooceengovjj) spijsvertering de» Bullrldr-Zout Stnd» 100 jaar onovertroffen bij moeilijke cp{jirer lerinj, mosptjpeo eni «0 er. U. 0/0 Teblelleu 0,25 en 1L I j». SleebU echt In blauwe Terpalcktof met het portret van den uitvinder. Moettm gralls en franco ran den hoofdvertegenwoordlfrr 0,25 en ff. met het 6724 Mag het loon san een minderjarige, ia hei bedrijf zijns vaders werkzaam, ali bedrijfslast worden afgetrokken? Hol is voor een vader ailijd een heel vraat sluk, wat hij zijn zoons moet laten woidei en sinds de emancipatie van de dame zoo'n voortgang gemaakt heeft, werkt 00! liet vrouwelijk deel van hei gezin mede aai de rimpels, die de oplossing van genoero vraagstuk in het vaderlijk voorhooid heel getrokken. Als men wei eens spreekl int verschillende vaders, dan is het opmerkelij dat de mcesten van oordeel zijn, dal hu kinderen nooit of te nimmer zuller, werl zaarn zijn in het beroep of bedrijf, dat zi zelf uiloetenen, „want is dat 'n houder leven, dat gezeur van dit klanten 0! d: gefit van dien superieur of dat geleuter mi die bank", enz., enz. Aangezien bedoelde vaders allen een vei schillend beroep uitoefenen, zou daara moeien volgen, dat het in al die beroepe niet gemakkelijk gaat zijn brood te verdii nen, heigeen trouwens opmerkelijk kloj rr.et de aloude opvatting, dat het op dit oi dcrmaansche geen pretje is: waaruit weer dislillceren valt, dat men zijn zoons gerus in zijn eigen zaak kan nemen, wijl hel in di andere beroepen toch ook geen rozengeur e maneschijn is. Nemen we dus aan, dal een vader deze stelregel ter harte neemt en zijn nog minde jarigen zoon in zijn zaak neemt, natuurlij 19 er dan meteen een vraagsluk met belrci king lot den fiscus, want, mag hij dien zoo een zeker loon beialen en dat bedrag in min dering brengen van zijn winst, m. a. w. ma dit loonbedrag ais onkosten beschouwd wot den? Het schijnt, dat men hier in Nederlan verzot is op het crèeren van dergelijke wt reldschokkonde vraagstukken. In landen ra grosszügiger allure zeurt men niet over do: gelijke futiliteiten, trekt men eenvoudig di bedrag af en daarmee basta. Maar hier wok zooiets afgekloven tot voor den Hoogen Raa toe en dan is er weer een arrest méér. Maar het rechtsgevoel dan," zei U? Me kan antwoorden, dat men al zeurende ieei zeuren en dat het voldoen aan het rechkp voel van een zeurkous nog erger is. dan hi feit, dat een Inspecteur een aanslag f.8001 hoog berekent. Doch wo zitten nu eenmaal in hel schuil; en zullen thans dus vertellen, wat de Hooi Raad in dezen heeft beslist. Vooraf worde eerst even vermeld, krachtens art. 366 Van het Burgerlijk Wc boek degene der ouders, die de ouderlijk macht uitoefent, hel vruchtgenot heelt vu de goederen der minderjarige kinderen, d« in art. 368 B. W. is bepaald, dat zulks ni' plaats heeft ten aanzien van het loon. 4 hel minderjarige kind door afzonderlijken beid heeft verkregen. Onder afzonderlijke arbeid is le verslaan arbeid, die wordt re: richt, anders dan in hel bedrijf van den r; der. Uit deze wetsbepaling volgt, dal inkom sten door den minderjarige in hef bedri: zijns vaders verkregen, tengevolge van ju wettelijk vruchtgenot, als inkomsten van de: vader moeten worden beschouwd. Dit vruchtgenot vormt dus voor den rade een afzonderlijke bron wan inkomen, in ve; band waarmede hij op de aangiile moet ve melden het bedrag van het loon. door zij: zoon verdiend. In overeenstemming met de uitspraak vi' den Hoogen Raad van 27 Maart '29 mag na eon vader het loon van een minderjarigcr in zijn bedrijf werkzamen zoon uitbetaal'; in mindering brengen van zijn bedrljlsresJl talen, doch hij moet heizelfde bedrag w« als inkomsten opgeven onder het hooj vruchtgenot. De uitspraak is van belang voor hen. tit zoon vöfir den aanvang van het belasting jaar meerderjarig is geworden. Stel. dat een vader met ingang van 1 bruari '29 zijn op dien dag juisl 18-jan?: zoon logen f. 15 per week in zijn bednj neemt Op grond vnn artikel 14 moei dc vs der dan op 1 Mei '29 het jaarlijkscli loonfc drag als bale van dc bron ..wettelijk vtum genot" aangeven, terwij! over 1928 nog loon ais bedrijfskosten kan worden aizelror ken. daar in 1928 nog geen loon aan oei zoon word uitgekeerd. Op 1 Mei 1932 ie de eitnatie juist as dersom. De zoon is op 1 Februari '32 derjarig geworden, tengevolge waarvan 4 bron „vruchtgenot' 'op 1 Mei 1932 niet me' bestaat: inkomen uit diep hoofde heter dus niet te worden opgegeven, doch 01 loonaftrek van den zoon over 1931 blij" sa tunrüjk intact, Hot komt ook voor, dat een minderiarr zoon werkzaam is in het bedrijf, toet*",., rende aan eeD firma, waarvan een der manten zijn vader ie. .■,p Nemen we aan. dat de winst ?e"' door de firmanten gedeeld wordt, dan so het winstaandeel van ieder vaD ben drukt door 1/2 van het loonbedrag aan zoon uitgekeerd. De vader zal echter niet kunnen rob - door bfi de aangifte deze helft ai» sten nit vruchtgenot te vermelden. 11 hij zal het voile Iood als vruchtgenot an ten aangeven. En hiermede is ook deze hemelsei- de gebeurtenis weer afgehandeld. Vragen op dit gebied zullen onzen medewerker worden beano1"00

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6