F.N. f.444. A.J.S. "°riiw"e" f. 575.- CENTRUM-GARAGE CENTRUM-GARAGI N1EUWSTRAAT 33-35. ONZE ELFTALLEN-REVUE. NIEUWSTRAAT 33-35. 3 ALPHIA—G. S. V. 6—4. Ruw spel der Gouwenaars. De wedstrijd AlphiaG. S. V. is met 'korl- balcijfers geëindigd. Voor de rust was het een genoegelijk partijtje voetbal met tal van goede momenten. G. S. V. is met den wind mee direct in den aanval en blijft cenigen tijd in het offensief, totdat Alphia zich loswerkt en eenige gevaarlijke door- Draken het gevolg zijn. Na ongeveer een kwartier krijgt Zwaan een bal goed aange geven en uit een hard laag sohot verdwijnt het leer via den paal in het net. Vlak daarop valt Alphia wegens haken in het beruchte gebied door de tegenpartij een strafschop ten deel. welke door van Kooyk hard wordt ingeschoten. 2—0. De Alphianen vatten de zaken nu kalm op. speciaal de achterhoede speelt veel te lauw en nadat G. S. V. uit een corner mooi den achterstand heeft ver kleind, maakt zij spoedig daarop van het onbenullige verdedigen der gastheeren ge bruik om gelijk te maken. 22. De Oranje- witte voorhoede blijft flink doorwerken met het resultaat, dat haar midvoor weer de ge legenheid wordt gegeven om met een kalm schot de leiding te hernemen. Weer maakt G. S. V. echter door een misverstand in de Alphia-achterhoede door Lebret gelijk om even daarna door denzelfden speler de lei ding over te nemen, 34, met welken stand de rust ingaat. Was het spel in de eerste helft eenigszins forsch, het tweede gedeelte van den wed strijd kenmerkte zioh dikwijls door ruw spel. Vooral het ruwe en somtijds gevaarlijk doortrappen der Gouwenaars was oorzaak, dat Alphia nogal eens een vrijen schop modht nemen. Nu G. S. V. het windvooideel miste was zij een stuk zwakker dan Alphia en het duurde dan ook niet lang of Zwaan bracht de partijen weer op gelijken voet, waarna van Kooijk er met een mooi schot Ei van maakte. G. S. V. zet er nu alles op om weer gelijk te maken, doch dit valt niet mee, daar de Alphia-backs veel solider werken dan voor de rust. Wanneer de mid voor der thuisclub het eens op z'n eentje wil probeeren wordt hij ongeoorloofd aange vallen, waardoor Alphia weer een penalty te nemen krijgt, die echter tegen de lat wordt geschoten. Bij een volgenden aanval doelpunt zij echter door haar midvoor voor de zesde maal, hetgeen voor de Gouwenaars beteekent, dat zij een verloren spel spelen. Alphia's rechtsbinnen weet zich dan na een ontvangen trap van een G. S. V.'er niet meer le beheerschen en raakt in gevecht waardoor hij naar de kleedkamer wordt ver wezen. Kort voor het eind loopt Zwaan nog een keer door de Goudsche verdediging heen, doch werkt slordig af, zoodat de kee per nog juist het gevaar kan keeren. Met 64 voor Alphia breekt het einde aan. Alphia was ongetwijfeld de beste ploeg en heeft verdiend gewonnen. Het spel van G. S. V. was echter veel te ruw, hetgeen nogal eens een incident tengevolge had. R.C.L. I—DE TAGERS I 2—0. R.C.L., met een invaller voor haar links half, is iets sterker, en nadat de Haagscne keeper eenige keeren redding heeft ge bracht komt het eerste doelpunt. Otten zet goed voor en Burggraaf schiet schitterend ineens den bal in het doel der Jagers. De Hagenaars doen ernstige pogingen om ge lijk te maken, maar Kruit geeft hun geen kans. Na rust met wind <mee en een 10 vooi»- sprong ziet het er voor R.C.L. niet slecht uit. Daar v. Weizen en v. Hensbergen ge blesseerd raken, vormen zij nu den linker vleugel, waardoor het elftal nog al door elkaar gegooid wordt. De Jagers hebben echter geen geluk en daar Beurse uitste kend speelt, blijft de score blank. Aan den anderen kant ziet van Hensbergen nog kans een doelpunt te maken, waarna de voorhoede nog enkele kansen mist. Moo- ten, die opviel door zijn goed spelverdeelen had geen geluk met eenige felle schoten. De heer Bozemer leidde weer verdien stelijk. O A.S.C. IV—U.V.S. IV 0—3. Voor de rust wa9 A S.C sterker, doch enkele fraaie kansen worden door slecht schieten om hals gebracht. Ook U. V. S. wist het net niet te1 vinden. Na de thee speelde U. V. S. beter. De blauw-witte midvoor wist in deze periode driemaal te 6coren. waardoor U. V. S. met 30 won. Scheidsrechter v. d. Stelt had geen moei lijke taak. SCHERMEN. DE COMPETITIE VAN DEN K.N.A. S.B. Naar de ,,N. R. Ct." verneemt, is een dezer dagen de competitie-indeeling 1930 van den Kon. Nederl. Amateur Schermbond te verwachten. De dames-afdeeling zal waarschijnlijk zeven deelnemende ploegen tellen. De lc klasse (heeren) zal acht equipes 'op den looper brengen. De 2de klasse zal door meer dan tien vereenigingen worden gevormd. Het ligt in de bedoeling om de compe titie reeds op 8 Maart te doen aanvangöti. RECLAME. •4303 XERXES HI—ALPHEN H 3—4. Tegen onze verwachting wisten de Alphen- reserves tegen Xerxes in Rotterdam een zwaaPbevocihte overwinning te behalen en hebben zij daarmede de nederlaag, thuis geleden, gewroken. De elftallen wogen tegen elkaar op, doch de bezoekers speelden met zooveel enthousiasme, dat de thuisclub ten slotte het onderspit moest delven. Onder leiding van scheidsrechter Den Frend trapt Alphen af. De thuisclub neemt den hal direct over, doch het schot gaat over. Daarna komen de bezoekers weer aan de 'beurt en na goed spel hunner voorhoede, geeft de linksbuiten reeds binnen enkele minuten met een goed geplaatst schot zijn club de leiding. Als het spel geruimen tijd op de middenhelft is gehouden maakt Xerxes uit een corner gelijk, 11. Niet ontmoedigd valt Alphen geducht aan en even voor rust weet de linkshalf der bezoekers uit een strafschop zijn club de leiding te hergeven. In de tweede helft wordt aan beide zijden flink aangepakt, waarbij de thuisclub uit een corner spoedig den gelijkmaker scoort, 22. Direct daarop neemt Xerxes uit een sohermutseling de leiding. Voor Alphen is zulks aanleiding om wat steviger aan te pakken en bij een algemeencn aanval der bezoekers weet de linksbuiten J. Mulder op fraaie wijze gelijk 1e maken. Vinnig wordt thans om de leiding gestreden en het suc ces is aan de zijde van Alphen, wanneer uit een voorzet van links de midvoor den bal onberispelijk in het doel plaatst. Xerxes wordt daarna nog een penalty toegewezen, doch de Rotterdammers weten deze niet te benutten, zoodat het einde komt met een zwaarbevochte overwinning der bezoekers. ALPHEN IIIL.M.C. I 1—1 Onder leiding van den heer B. Hons beek stellen de elftallen zich op. L.M.C. heeft den toes gewonnen en Alphen brengt den bal aan het rollen. Beide partijen zijn om beurten in den aanval, L.M.C. ziet daarbij kan., om een strafschop te missen. Rust 0-0. Na de rust speelt L.M.C. veel beter en heeft spoedig de leiding. Het ziet er naar uit, dat L.M.C. met de punten naar huis zal gaan, totdat 10 minuten voor het einde het publiek meent dat Alphen een straf schop had moeten hebben, en het z'n club minder sportief aanmoedigt, met het gevo'.g dat eerst de grensrechter van het veld moot verdwenen en enkele spelers van Alphen een waarschuwing krijgen. Als 5 minuten voor tjjd Alphen in buitenspel-po sitie geljjk maakt en L.M.C. nog een straf schop mist, komt het einde met den stand 11, onder protest van L.M.C. 0 ENGELSCHE UITSLAGEN. Voor de zesde ronde van de Engelsche Cup zijn de volgende uitslagen verkregen: Aston VillaHuddersfield T 1—2; New castle Un.Hull City 11; Nottingham ForeBtSheffield Wend. 2—2; West Ham Un.—Arsenal 03. De competitie-uitslagen zijn! Eerste klasse Derby CountyMiddles brough 31EvertonBlackburn Rovers 22; Leeds UnitedLeicester City 12; Manchester City—Liverpoal 43; Sunder land—Sheffield Un. 3—2; Bolton Wand. Manchester Un. 41. Tweede klasseBradford City—Totten- ham H. 02; Bristol CityBlackpool 01; Cardiff CityBradford 20; Notts County Bury 13, Preston N. E.Barnsley 31; ReadingChelsea 3—1Stoke City—Mill- wall 10; Swansea TownWest Bromwich A 10; WolverhamptonSouthampton 20 KORFBAL. NEDERLANDSOHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. West I Noord: D. T. V.Excelsior 33; Koog Zaand.D. D. V. 3. West I Zuid: H. K. V.Deetos 11; Het ZuidenFluks 5—1. Oost I B: H. K. C.D. O. S- 02; Rigters- bleek—A. K C. 0—2. Noord I: NicWordt Kwiek 23. West n A: R. TekcaK. V. D. 1—6; Z. K. V.—D. E. V. 2—1. West HI B: Ready TekcaHaarlem 40. West H C: H. B. S.—O. S. C. R. 3—5; D. K. C.—Rozenburg 30. West m F: Vitesse 2—'H. S. V. 2 1—0; Sel'lichaFluks 2 22. Muiten de competitie. 0. D. Ezerman-medaille: A. L. 0.-Vitesse 6—6 (na strafw.). Overzicht. In Zuid-Holland heeft het gisteren zijn beslag gekregen. Het Zuiden is kampioen geworden en H. S. V. is aangewezen voor de degradatiewedstrijden. In Noord-Holland valt de beslissing een week later, dan worden de twee resteerende wedstrijden gespeeld. En daarna moeten we wachten op de kampioen in Twente en in het Noorden, voordat de kampioenscompe titie kan aanvangen. En gister is ook uitgemaakt, dat in Noord- Holland door Excelsior degradatiewedstrij den moeten worden gespeeld. In de verschillende tweede klassen zijn de kampioenen nog niet officieel bekend. In afdeeling A zal D. V. D. den titel wel veroveren, in afdeeling B zijn Sportief en Eendracht de ernstigste concurrenten voor de hoogste plaats en in Zuid-Holland be twisten D. K. C. en 0. S. C. R. elkaar de kans op promotie-wedstrijden. HET ZUIDEN—FLUKS 5—1. De aanstaande kampioenen verschijnen met hun volledig twaalftal, bij Fluks is Van Weesel vervangen door J. Buys. De wedstrijd wordt in een snel tempo ingezet, waarbij Het Zuiden aanstonds een krachtig offensief onderneemt. Echter ver knoeien Beverdam c.s. talrijke goede kansen i en het duurt bijna een halfuur aleer Van Loon zijn club de leiding geeft (101 Doch i ondanks hun uitgesproken meerderheid ko men de Rotterdammers weinig verder, want foto srzijp. V. O. G. is een der jongste clubs uit den Lcidschen Voetbalbond, doch zij neemt in de eerste klasse een alleszins bevre- digende plaats in. Gisteren werd echter met 53 van A. S. C. III verloren. Hierboven het elftal (van links naar rechts): J. v. Velzen, H. Boom, P. Fakkel, M. Kiupcrs, P. J. Bos, A. Bey, P. Sinteur, J. LaboTdus, P. Ju, A. Born, J. D. Weyers en H. J. Choufour (res.) bij oen uitval van Fluks maakt mej. Muse gaas gelijk (11). Het Zuiden blijft een flinken druk op de Fluks-korf uitoefenen en voor het verstrijken der eerste helft heeft de thuisclub door mej. Klamer, wederom de leiding (21). Vrij spoedig is het, na de hervatting, 31 wanneer mej. Richel van een vrije kans pro fileert. Dan komen Meylink-Buys in den aanval. Hun samenspel vlot wel. doch zij schieten slecht. Beter lukt het den Zuiden- aanval. Tweemaal is Van Eek de Leidsche verdedigers, Van Bemmel en Tuk, te vlug af, en beide malen belandt zijn schot in den korf (51). De wedsrtrijd is daarna weinig belangwekkend en eindigt dan ook met deze cijfers. Na afloop offreerde Fluks aan Het Zuiden een bouquet, in verhand met het behaalde kampioenschap. A. L. O.—VITESSE 5—6. (Na strafworpen.) De energie, welke A. L. O. vroeger tijdens haar eerste-klassesehap aan den dag legde, is ook nu nog een kenmerk harer verrichtin gen. Als enhousiasme alleen den doorslag kon geven, zou Vitesse het glad hebben moe ten afleggen en.zou A, L. 0. nog steeds haar plaats in de eerste klasse bezitten. Edoch, de Haagsche club speelt dan wei met voorbeeldigen ijver, haar spel is toch vaak te slordig en onproductief om van dien ijver de verdiende vruchten te kunnen plukken. En zoo kon het dat Vitesse, hoewel zij steeds achterstond, telkens weer, door technisch en tactisch beter spel, kon opha len en zelfs, toen A. L. O. fenslotfe aan het eind der krachten was, met wat meer schot vaardigheid, al tijdens den gewonen speel tijd de beslissing in Leiden's voordeel had kunnen doen uitvallen. Vitesse begon, tegen wind in, met een serie snelle en gevaarlijke aanvallen van Uittenbroek en Waldeck, doch hoe beide spelers ook draaiden en keerden, hun scho ten vlogen steeds over het doel, zoodat na tien minuten het eerste doelpunt aan den anderen kant kwam, waar mej Leeksma inschoot (10). Vitesse bleef beter spelen dan de thuisclub, welke laatste echter dank zij het doelpunt, met blakende geestdrift zich in den strijd wierp. Toch kon de Haag sche verdediging niet voorkomen dat Uitten broek gelijk maakte (11). Maar daarmede had Vitesse, voor de eerste 45 minuten, haar kruit verschoten. Onmiddellijk na den uit worp schoot Brouwer brutaalweg vanaf den lijn een tweede doelpunt in den korf (21). en toen fer Poorten niet gauw genoeg een doelpunt kon maken, en de bal weer in han den der Haagsche aanvallers kwam. werd hel door Warning zelfs 31. In de tweede helft nam Vitesse, met den wind in den rug. het spel in handen Doch de Haagsche verdediging streed met man nenmoed en pas na twintig minuten wist de Leidsche aanval zich iets te verwerven wat op een kans geleek, en toen scoorde do Lente 32). Even later deponeerde v. Beeck den gelijkmaker in den korf (33). Dat baatte Vitesse intusschen weinig, want vóór zij de leiding had kunnen ver overen had een der Haagsche aanvallers den bal lukraak omhoog getikt, het leder vloog door den mand en weer stond A. L. O. voor (4—3). Vitesse klemde de kaken wat energieker op elkaar en de Leidsche aanval nam. door mej. Ensink. het volgende doel punt voor rekening (44), De tijd was toen bijna verstreken, doch de doelpuntenregen Meek nog niet afgeloopen. De Vitesse-verde diging was weer een oogenblik de kluts kwijt, juist voldoende door Warning om in te sdhieten (54). Maar Vitesse wilde niet verliezen. Ter Poorten Jr. bombardeerde in de laatste minuten het Haagsche doel en vrijwel met den laatsten worp van den wed strijd werd het 55. Na afloop der ontmoeting bleek het regle ment van dezen wedstrijd niet te voorzien in geval van een onbeslisten strijd. Geheel in overeenstemming met den vriendsehap- pelijken atmosfeer dezer wedstrijden, kwa men beide aanvoerders overeen door straf worpen den winnaar aan te wijzen De A L O -speler Brouwer zag geen kans om van hel strafworp-punt in te schieten terwijl daarentegen teT Poorten Jt zijn eer ste schot zóó resoluut door den mand schoot, dat hij de vier overige worpen niet eens be hoefde te nemen. Zoo keerde Vitesse ten slotte toeh met de Ezerman-medaille naar Leiden terug 1 HOCKEY. TOGO—LEIDEN (DAMES) 1—1. Gistermorgen speelde het Leidsche damea elftal op Waalsdorp tegen het Togo-elftal. De partijen ■waren -vrijwel gelijk van sterkte en van het begin af aan werd het een prettige, enthousiaste strijd. Togo gaf tecn- nisch beter spel te zien, doch Leiden zit er meer op en dit grootere enthousiasme be werkte in de eerste helft een voorsprong, toen na een scrimmage voor doel, de Leid sche linksbuiten een mooie goal maakte. Na de rust keerde de kans. Een van de Togo-aanvallen had succes en de midvoor scoorde den gelijkmaker. Aan beide zijden werd er daarna fanatiek gespeeld. Leiden was sterker in het veld, maar de aanval len waren minder goed opgezet en strand den voor het doel. De Togo-voorhoedc kreeg minder te doen maar haar doorbraken waren gevaarlijker, temeer daar de Leid sche backs iets te veel opdrongen. Echter lukte het geen vaD beide partijen de win nende goal te maken en het einde kwam met een 1—1 stand, die de krachtsverhou ding zeer juist uitdrukte. GYMNASTIEK. HET VIJF JARIG BESTAAN VAN „AQUADUCT." Een prettig lust rum-feest. Het kleine turn-clubje, dat den naam van .Aquaduct" draagt, blijkt zich in den loop van haar nog kortstondig bestaan een bui tengewoon groot aantal vrienden te hebben verworven! Overduidelijk is dit Zaterdag avond gebleken in de zaal van Concordia, waar de vereenigmg, die samengesteld is uit personeel der Leidsche Duinwater-Maat schappij. haar vijfjarig bestaan herdacht en waar tallooze afgevaardigden van vereeni gingen zijn gekomen om voorzitter Bosboom en zijn medebestuurderen te complimentee ren met dit eerste lustrum. Nadat de wak kere jazz-band „Aufgepast" tevoren het turnlied had gespeeld en de voorzitter een woord van welkom had gesproken (in het bijzonder tot de heeren van Spall, den com missaris van politie en den voorzitter van den Leidsehen Turnkring) is de rij van spre kers geopend door den heer Tegelaar, die namens de donateurs (leden van de L. D. M.) een fraaie lauwerkrans aanbood, bene vens een mand met bloemen. Mevr. £Ietz schonk bloemen namens de donateurs, bui ten het personeel, en overhandigde allen een herinneringsmedaille, terwijl de heer Metz den Turnkring Leiden en Omstreken verte genwoordigde. Hij wees op de populariteit van „Aquaduct", zoowel in den kring als daar buiten, roemde haar sportiviteit sn verklaarde dat de Turnkring er trots op is dergelijke vereenigingen onder haar leden te tellen. Natuurlijk gingen zijn woorden ver gezeld van een groote mand met kostelijke bloemen. Achtereenvolgens is het clubje daarna gecomplimenteerd door mevr. Van Spall, en afgevaardigden van de buurtver- eeniging Eensgezindheid, de firma De Rui ter, Excelsior, Brunhilde, Wilskracht en Genie. Concordia, en Nieuw-Brunhilde, en voortdurend groeide de bloemschat op het podium en vermeerderde ook het aantal lau werkransen en herinneringsmedailles. Later op den avond kwamen bovendien nog gelukwenschen binnen van D. 0. S„ D. W. S. fRijnsburg) en de schcrmvereeniging A. E. W. Het was reeds negen uur, voordat men op die manier kon beginnen met de afwerking van het jubileum-programma, dat bij de zeer talrijke aanwezigen een warm en dank baar onthaal heeft gevonden. Het spreekt vanzelf dat de gymnastiek-preslaties van een vereemging als „Aquaduct", met een noodwendig zeer beperkt ledental, niet hoog opgevoerd kunnen zijn. ook niet al doet de nieuwe leider, de heer P. Nievaart, die zelf een voortreffelijk werker is, nog zoo z'n best, maar dit verhindert de leden niet te wer ken met een bewonderenswaardigen ijver en met den vasten wil de in hem gestelde verwachtingen niet te beschamen. Achter eenvolgens zijn er vrije oefeningen gegeven, en is er geturnd aan paard, brug en hoog- rek, wairb'j het meeturnen van den leider als een bijzondere attractie kon worden be schouwd, Met een aardigen stand werd dit RECLAME. Motorrijwielen vanaf 1303 gedeelte van het programma besloten, h afwisseling heeft de heer Spaanderman, d( traditie getrouw, weer zijn dikwijls geesü| bedjes gezongen en daarbij een zeer aai dachtig gehoor gevonden. De heer Gerril sen, aanvoerder van „Aufgepast" droeg dot zijn uitstekende begeleiding veel bij tot hl succes. Beiden heelt de voorzitter warms dank gebracht voor hun medewerking dezen avond. Hij heeft verder tusschen bedrijven door den heer Nievaart gehnldi; voor wat hij tot dusverre in het belang .Aquaduct" heeft gedaan en tevens oud-leider, den heer Karstens, die gemi heeft dat zijn tijd van heengaan was aai broken, namens alle leden en onder appli van het publiek het eere-lidmaatschap vereeniging aangeboden! De welgeslaagde feestavond, die 06 niet donateurs opleverde, werd besloten met bal onder leiding van den heer R. de Jong BILJARTEN. OM HET WERELD KAMPIOENSCHAP LIBRE. Sousa wint den titel. De uitslagen van de Zaterdag reortge zette wedstrijden zijn: Ferras pnt. 500 brt. 10 h.s. 278 Meijer 274 9 163 Soussa 500 9 187 Albert 453 8 211 Butron 500 6 434 Moons 136 6 114 Vive s 500 10 208 Butron 451 10 203 Ferras 500 19 365 Dommering 166 19 54 De uitslagen van gisteren zijn ,,De Courant" pnt. brt. h.s. Bntron 500 23 224 Meyer 263 22 111 Albert 500 SI 160 Dommering 402 31 103 Ferras 500 23 190 Moons 472 32 176 Soussa 500 16 175 Vives 479 16 390 Albert 500 17 196 Meyer 301 16 97 Butron 500 5 491 Dommering 67 4 99 Moons 500 5 292 Vives 8 5 3 Sonssa 500 8 217 Ferras 220 7 101 Soussa is dus wereldkampioen. De eindstand luidt: gew. p. 1 2 3. 4 5 6. 7 Dommering ;.i 1 8. h.s. 217 365 491 463 311 162 163 S0- 30. k 53.S3 SM volgea gea 91.71 ll.« «IJ 19.6 21.8 21.« 31.81 29.98 29.fl 100- n-fl 100.- 1.80 «IJ 31.Ö Moren»* 33.44 30. f 33.86 59.19 36.41 S5.W 18.12 14.81 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14