BODEGRAVEN D- FA1VRE UIT DE RIJNSTREEK. aarlanderveen. alphen. alkemade. bodegraven. boskoop. leiderdorp. nieuwe-wetering. roelofarendsveen. waddinxveen. UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. katwijk aan den rijn. katwijk-aan-zee. lisse. HOOFDPIJN ZENUWPIJNEN RHEUMAT1EK noordwijkerhout. oegstgeest. Lezing Ir. Verhoeven. pe bond van oud-leerlingen „Ons Re- gaf hare vieTde winterlezing in da 5 van „Het Chido Rechthuis" mat als jjjairerp: „Wanneer brengen de produc- s uit eigen bedrijf het meast op, en wat Hjea wij het beet aankoopen". Als spr». ir van dezen avond trad op de rfkszuivel- jiitot, do hoer ir. Verhoeven. De voor- ja: opende deze 4de lezing met een ran welkom tot de aanwezigen, in bijzonder tot den heer Verhoeven, die Versa tot de behandeling van zqn boven- Jjjdd gekozen Onderwerp overging. Al bast ving spreker aan met de behan- jjag van net pnnt „wanneer brengen de rcitcten 't meeste op"; spreker bedoe,- Hernlede dat aan de uitkomst ook ver- v;,ieo was de meikeontréle onder het vee. r-reker haalde hierbij aan, dat 2 koeien je; een' melkopbrengst van 6000 liter meer jv'ial aan onderhoud dan 1 koe van 6000 ijs opbrengst. Wat het 2e punt betrof Jief, „wat kunnen wjj (iet best aankoopen" rj bet volgens spreker een eerste ver- écHe om een stier aan te koopen, wiens 5(der een koe was van groote meik- rbiaigst en vetgehalte. Tevens bracht spr. asr roren de verschillende verhondingen (t voedingsstoffen, hierbij de aanwezigen nciporende tot gezamenlijken inkoopder grondstoffen. Tevens behandelde spreker ':k de varkensfokkerij. Hij gaf hierbij aan (j soorten die het best voor de markt zoo rs! voor bichon als doormesting tot zwaar gewicht geschikt zijn. Hiervoor zijn vol- jei! spreker het best geschikt de groote ïübhire's die het allen winnen wat de ma betreft van de z.g. Zuid-Hollandsehe oste-varkens, 't welk bewezen is door de Stens weer genomen proeven. Spreker pl den aanwezigen in overweging om dit is m Aarlanderveen allen eens in oogen- rlraw te gaan nemen bij de Getyr. Af- ImSt. Aan het eind van den avond bracht de Matter den spreker dank voor zijn leer tje oauserie en uitte de wensch dat de *4 dezen avond weer behandelde stof al- sins vruchten zal mogen afwerpen in ira omstreken. o Schade door een sleep. Door een bewoner der Hooftstraat langs s Rijn, den heer v. d. V., graanhandelaar, rd bij de politie aangifte gedaan aat Ce dagelijks eenige keeren door den Rijn oende sleepboot met eenige zandbakken schoeiing achter zijn woning en een jrpaal heeft stuk gevaren. De politie zal u: een en ander een onderzoek instellenl ai niet meerdere klachten omtrent ceze h'rssale sleep worden geuit en niet meer ite aanvaringen plaats vinden, verwondert Si reeds lang daar het reuzengevaarlo sm tientallen meters lang al slingerende trier eenige besluring der zandbakken :i:h een weg door het drukke scheepvaart- itrïeer tracht te banen. -De melkprijs is alhier met ingang van trien met drie cent per liter verlaagd, nardoor deze thans 13 cent bedraagt. -Aan het Postkantoor alhier en de dnar- 'rier ressorteerende hulppostkantoren werd Merende de maand Februari 1930 ingelegd 1.19198.33 Terugbetaald f. 18.622 99 Het telsle door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 18332. - Zaterdagmiddag had in do van Man- ''nloostraat een aanrijding plaats tusschen hl hittegespan van den groentenkoopman 5 enden bestuurder van een vrachtauto af. bustig uit Hazerswoude K bekwam hier- eenige materieele schade en deed aan- ri'le bij de politie De bestuurder der nulo heil echter toezegging gedaan de schade b rullen vergoeden. Zaterdagmorgen werd do omstreeks 18- Srije |'A op heeterdaad betrapl bij hel h'hten van de winkellade van den bakker 1 rade Julianastraat. V. deed hiervan aan- Ürte bij de politie. o Burgerlijke Stand. "storen: Cornelis Petrus, z.v. H. Dui noorden en C. H. Borst Antonia Ma- ri Catbarina, d.v. W. J. Straathof en A. Rietbroek Anna Cornelia, d.v. G. Vermy en A. A. van der Meer. Gehuwd: Gerardus Henricus Wilhelmus reeswgk j.m. 27 j. en Oda Maria Ver- jd. 27 j. Johannes Leonardos van Meer j.m. 30 j. en Anna van Hame- i.d. 22 j. Lambertus Leonardus ■"tak j.m. 27 j. en Cornelia Martina «MS j.d. 23 j. 0 Aan hel postkantoor alhier en de daar- p;-'' ressorteerende hulppostkantoren werd purende de maand Februari 193H jngr j •vi. 7401.64. terugbetaald f. 3051.38. laatste door dal kantoor uitgegeven draagt het nummer 5285. Aantal handelingen postcheque- en j ,;fns' gedurende Februari '30- 1019 .ï?ten A f. 125863.15 304 cheques A '5? 879.24 Abonnementen en Advertentiën kunnen worden opgegeven aan den heer P. BUITELAAR, Nieuwstraat alhier. 4757 Loop dei bevolking. Gevestigd: J. A. v. d. Bent, Burg. Colijn- straat 49 C. v. d. Klis, Barendstr. 4 J. Bornstein, Lang-Boskoop 63 A. J. Vec- rens, Bootslr. 15. Vertrokken: I. lo Feber, van Reijerskoon 57 naar Den Haaz L. Wesdorp van Puite kade 59 naar Waddinrveen W. T. v. Leeuwen van Ridderbuort 3S naar Gouda P v. d. Dool van Laag-Boskoop 65 naar Gouda. Burgerlijke Stand. Geboren- Cornelia, d. van G. Vuurens en A M. v. Vlaardingen. De houtbewerker v. K, alhier, had hel ongeluk om zich tijdens zijn werkzaamheden zoodanig aan zijn hand le verwonden, da- hij hel werk moest nederieggen. en zich onder dokters behandeling moest stellen. Omtrent onderstaande gevonden voor werpen zijn aan het politiebureau inlichtin gen te bekomen: 2 handbeschermers van een rijwiel en huissleutel. Er heeft zich alhier een comité ge vormd tot oprichting van een plaatselijko afd. van den Xedcrlandschen blindenbond. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika MaTgaretha, d. van S. Smit en J. M. Jagel Reinier, z. van C. Koenen en T. de Jager Albert, z. van A. Spies en D. A. Groenendijk. De collecle gehouden in do Gerei. Kerk voor de vorvolgdo Chrislenen in Rusland hoeft f. 176 opgebracht. In de gehouden ledenvergadering v. d. Bouwver. „Dorpsbelang" is tot lid van het bestuur herkozen, de heer W. Samson. o Loterij-Ver. „Wie waagt. Die wint". Dezer dagen hie'.d bovengenoemde loterjj- vereeniging haar eerste jaarvergadering in het Caié van den heer Remmerswaal. De voorzitter, de heer A. Kalker, opende met een kort woord om ongeveer half acht de vergadering. Op verzoek' van den voorzit ter las de secretaris de notulen van de vo rige vergadering, welke werden vastge steld. Het jaarverslag van den penning meester wees een batig saldo aan van bijna f. 100.Genoemd finantiee! verslag werd op verzoek van den voorzitter nagezien door de heeren Van Akkeren en Borst en in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Kalker en Th. Struive, resp. voorzitter en secretaris werden met bijna a'.gemeene stemmen herkozen. Van de rond vraag werd een langdurig en veelvuldig en door sommigen meervoudig gebruik ge maakt. Besloten werd op de volgende ver gadering reglementsherziening aan de orde te stellen. De voorzitter verwachtte, dat alle leden dan ter vergadering zullen ko men. Hierna werd de vergadering gesloten en bleven meerdere leden nog een poosje gezellig bjjeen. Een vaigiMing. Zaterdagmorgen kwam de heer L Kool, hoofd der Bijz. School alhier, nafat hij een bezoek aan het kantoor der Boeren leenbank te Oude Wetering had gebracht, tot de ontdekking, dat een voorgaande be zoeker zijn rijwiel had verwisseld. Daar de bezoekers ten kantore bekend zijn. zal het rijwiel wel weer terecht komen. Patronaatsuitvoering. Dezer dagen werd in de Pancratiuszaal alhier door het Patronaat St. Aloysius een feestavond gegeven voor de ouders en de leden. De bijeenkomst werd door den direc teur met een toepasselijk woord geopend, waarna hel vaandellied door de jongens werd gezongen Hierna trad de gymnastiek club op met eenige vrije- en ordeoefeningen en slanden. Hel geheel oogstte luiden bijval. Vervolgens gaven eenige leden van de Sint- Joscphgezellenvereeniging een demonstratie op de brug en aan de rekstok, waarbij we heel mooie toeren te zien kregen De direc teur richtte vervolgens het woord tot de ouders om hen nog eens te wijzen op het geen het patronaat beoogd Het patronaat is er om de jongens door de moeilijke jaren heen le helpen, door hen te wennen aan orde, zelfbeheersching, het bijbrengen van meerder ekennis van den godsdienst. Naast de uren van ontspanning organiseert het patronaat cursussen, als tuinbouw-, herha- lings-, teeken- en huisvlijtcursus. Spr be treurde het echter, dat nog zoo weinig jon gens aan deze cursussen deelnemen. Spr. spoorde vooral de ouders aan hun jongens op te wekken aan een of meerdere cursus sen deel te laten nemen. Het leergeld is zoo laag mogelijk gesteld, zoodat dit geen be zwaar behoeft te wezen Spr. bracht een woord van dank aan de heeren van Hame ren en Weijts vonr hetgeen zij in het be lang van de jeugd hebben gedaan en ver trouwde voor do toekomst wederom op hunnp medewerking le mogen rekenen Na een opwekking tot de jongens om toch vooral trouw te blijven aan de woorden op het vaandel geborduurd „Aan Christus Trouw", eindigde de directeur zijn toespraak Vermeld dient te worden dat het vaandel in vlagvorm indertijd door onze plaatsgenoote mej Cor de Jong vervaardigd, wederom door haar geheel belangloos is veranderd in een gewoon vaandel, waardoor het mogelijk is dit vaan te gebruiken bij kerkelijke plech tigheden. Het dankwoord van den directeur w-as dan ook zeer verdiend Vervolgens werden we vergast op de prestaties van de tooneelelub van het pa tronaat. Opgevoerd werd het tooneelstuk „Arme miilionnair De jongens hebben wer kelijk keurig gespeeld; zij waren zeer rol vast en in de keuze van dit stuk> was de heer Vesseur, leider van de club, zeer ge lukkig. De aanwezigen hebben zich dan ook kostelijk geamuseerd en het luide applaus na ieder bedrijf getuigde hoe de ouders en genoodigden het gepresteerde op prijs wisten te stellen. Aan het einde van den avond ge komen sprak de pastoor een woord van dank tot den directeur voor hetgeen hij voor de jeugd heeft gedaan en in de toe komst nog zal doen. Ook aan de patronaats commissie werd dank gebracht, alsmede aan den heer Vesseur, die vele avonden heeft opgeofferd om het tooneelspel er bij de jongens zoo terdege in te krijgen, want hij heeft voor het grootste gedeelte tot het succes van dezen welgeslaagden avond medegewerkt I o Zaterdag (1 Maart) is de prijs der volle zoetemelk gebracht van 15 cent do liter op 13 cent. De voorzitter van den Bond van Kaas- producenten, de heer Van Leeuwen alhier, heeft aJs zoodanig bedankt. Een opvolger is nog niet benoemd. Bij de arbeidsbeurs stonden ingeschre ven 9 werkloozen. Een zestal hunner had inmiddels werk verkregen, doch zich niet af gemeld. Het aantal bedraagt dus nu z. Mej. D. v. K. werd aan de Zuidkade toen zij de deur uitkwam, aangereden door een wielrijder, echter buiten diens schuld. Zij werd tegen den grond gesmakt en met een lichte hersenschudding haar woning binnengebracht. Medische hulp was spoe dig aanwezig De monteur K. B. alhier, had hot ongeluk, dat mot het aanslaan van een auto-motor de kruk terugsloeg, waardoor zijn rechterarm even boven de pols gebro ken werd. Hij moest zich to Leiden onder heelkundige behandeling stellen. De huisschilder P. B. viel bij zijn werk zaamheden van een ladder, waarbij hij het rechterbeen brak Hij moest heelkundige, behandeling ondergaan. De wielrijder H. v. H. alhier, die ,n Bloemendaal fietste, geraakte door den op gebroken weg te water. Hij verdween ge heel in de diepe vaart. Door voorbijgan gers werd bij gered. Bij den landbouwer v. d. D. is hij van droge kleeren voorzien. Wijkzuster definitief ontslagen. Het Bestuur van „Het Witte Kruis" alhier heefl in een daarloe in de oude Centr. Vei ling belegde ledenvergadering de kwestie, welke was gerezen tusschen het bestuur van „Wijkverpleging" en de wijkzuster, mej, Roobol, nogmaals aan het oordeel der leden voorgelegd Dit naar aanleiding van het rapport, uitgebracht door de Commissie, welke na uiterst nauwgezet onderzoek omtrent de schuldvraag tot geen positieve qonclussies was gekomen. De vergadering werd gepresideerd door dr. Bon en werd be zocht door pl m. 350 leden. Na opening werd door den heer v. Schaik aanmerking gemaakt op hel feit, dat er politie in de zaal was, wat nog nimmer was voorgekomen bij „Witte Kruis'.'-vergaderingen. De voorz. hoopte, dat, hoewel de politie met mede weten van het bestuur aanwezig was, zij niet behoefde op te treden. De heer W. Harting Wzn., voorz. van de Comm. van rapporteurs, lichtte het rapport nader toe. waarna door verschillende leden, zoowel over 't rapport als over de kwestie zelve het woord werd gevoerd. Meer klaarheid kwam echter in de onverkwikkelijke geschiedenis niet. Tenslotte stelde de voorz.. nadat hij de zaak voldoonde besproken achtte voor. tot stemming over te gaan. De stemming zou zijn: vóór de zuster ot vóór het bestuur. Dei uiMds was, dat op de zu«^' 152 en op net hi'.-tilUr 177 stemmen werden uitgebraciii. waarbij 't bestuur zelve, beslaande uit een 17-tal personen, zich van stemming had onthouden. De voorz deelde, na hot bekend worden van den uitslag mede. dat deze het bestuur niet had bevredigd, doch dat het althans voorloopig zou aanblijven. Spoedig zal het echter weer een vergadering uit schrijven Het ontslag van zuster Roobol is door den uitslag der stemming dus definitief geworden. Zij zal de eersto jaren op wacht geld gesteld en daana gspensirmcerd worden DE KOMENDE GROOTE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Koninklijke belangstelling. De Groole Aalsmeersche Bloemen-Ten- toonslellmg mag zich in een enorme be langstelling verheugen Zoo schonk H M. do Koningin een gouden medaille, terwijl van H.M. de Koningin-Moeder een zilveren medaille werd ontvangen. Reeds meer dan 170 Eereprijzen en medailles werden tot heden toegezegd tot een bedrag van f 4700. Reeds is in de pers mededeeling gedaan, dat het Z. K H Friss Hendrik der Nederlanden behaagd heeft het Beschermheerschap der Tentoonstelling to aanvaarden. Het Eere-Voorzitterschap van het Eere- Comité is aangenomen door Z. E den Minis ter van Staat. Minister van Binnenlaudsche Zaken en Landbouw door Z. E. den Minister van Buitenlandsche Zaken, door den Com missaris der Koningin in de Provincie Noord-Holand. alsmede door de Gezanten van Zweden. Zwitserland. Oostenrijk, Spanje. België. Denemarken. Duilschland, Hongarije en Tsjecho-Slowakije. Bovendien hebben een 60-tal hooge autoriteiten uit binnen- en buitenland zich bereid verklaard zitting in 't Eere-Comitè te nemen. In de jury zullen 19 nationaliteiten vertegen woordigd zijn. Door de Koninklijke Lucht vaart-Maatschappij, welke met een eigen stand uitkomt, zullen rondvluchten worden georganiseerd boven Amsterdam en Aals meer Plaatsbewijzen kunnen op de ten toonstelling worden genomen. Een speciale autodienst onderhoudt do verbinding tus schen de tentoonstelling en de vlieghaven Schiphol. HILLEGOM. 10-jarig bestaan „Hillinen". Een comité heeft zich gevormd om de v.v. „Hillinen" op 1 Mei a,s. met haar 10-jarig bestaan een hulde te brengen. Raads agenda. Dc Raad dezer gemeente komt op Vrjj- dag 7 Maart a.s. in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Adres mej. J. M. Dom, tijdelijk vrotïï- vrouw inzake de benoeming van de vroedvr. 4. Subsidie R.K. bewaarscholen. 5. Muziektent. Een crediet wordt ge vraagd. 6. Verbouwing Politiebureau. Een ver hoogd crediet wordt gevraagd. 7. Crediet speelterrein „Patrimonium". 8. Aigemeene Begraafplaats. Crediet voor de plaatsing van een heg. 9. Benoeming 2 onderwijzers O.L.S. 10. Voorschotten op vergoeding 1930 voor de bijzondere scholen. 11. Uitvoering ziektewet. Aansluiting bij een bedrijfsvereeniging. 12. Wijziging Ambtenaren-reglement, in verband met de ziektewet. 13. Adres J. den Hartogh om bijdrage in de vervoerkosten van zijn kind om een school te Haarlem te bezoeken. 14. Wijziging der Algemeenê Politie verordening, inzake het plaatsen van af scheidingen. 15. Aankoop grond D. Borger voor ver breeding van de Prins Hendrikstraat. 16. Invoering Sanlog-bel.vcrordening. 17. Ingebruikneming lokaal schoolge bouw. tot het vertonnen van oude beziens waardigheden. IS. Vaststelling van vermenigvuldigings- getal gemeente-inkomstenbel, 1930-'S1. 19. Harddraverij en volksfeest. Verzoek om gebruik van de v, d. Endelaan en een terrein. 20.ComptStii'itsitsbesluit. 21. Adres gemeenteveldwachter G. Ver steeg inzake reorganisatie der politie. 22. Begrooting bedrijf Openbare Wer ken over 1930. 23. Boventallige leerkracht aan de O. Ii. school. Prae-advies van B. en W. 24. Ingebruikneming grond aan L. Soy- sener als voortuin. 25. Subsidie Centrale Vereeniging Ze nuw- en Zielszieken Amsterdam. 26. Scheidsgerecht werkliedenreglement. Eenoeming van een lid. Gevonden voorwerpen: Kinderjasje, Dameshaudschoen met bont. Gouden Oorbel, Grijs jongensjasje. Damesschoen. Verloren voorwerpen: Zwarte dobber- mann-hond. ledige bloembollenmand ge merkt Tub., porlemonnaie' inhoudende f. 25, nikkelen hgerenhorloge met zilveren ket- ling.zwarte handverwarmcr voor rijwiel, osenkop uil vleeschwagen. Tot de bouwvergunningen, die door B. en W. dezer gemeente zijn verleend be hoort de vergunning aan de Ncderlandsche Spoorwegen om de goederenloods bij hot station te vergrooten, voor de inrichting van een kantoor voor de A. T. O. Op het hulppostkantoor alhier werd word in de maand Februari bij de Rijks postspaarbank ingelegd f. 9398.66, terwijl werd terugbetaald f. 2532.23. o Wij vernamen dat door het bestuur der Chr. \1.U L.O.-school besprekingen en onderhandelingen hebben plaats gehad met de firma Gebrs. Taat alhier, om van haar enkebo huizen aan de Badstraat en daar achter gelegen erf aan te koopen. die dan zouden moeten dienen voor een nieuwe M.U.L.O.-school en oen gymnastieklokaal ton dicnsle van do leerlingen dier school en andere scholen. Gevonden voorwerpen: Een groote zwarte rashond IXew-Foundlander). Een Toode kindermuts (baTet). Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werkdag ver strekt op het politiebureau te Katwijk aan Zee. o Conversatie-avonden. Alhier werd officieel opgericht de Chr. Vereen voor Conversalie-avonden De con versatie-avonden hébben tot doel de jeugd iederen Zaterdagavond bezig te houden met Sjoelen Dammen, enz Het evangelisecrenu werk wordt tevens goed behartigd De con versalie-avonden worden gehouden gedu rende het winlerhalfjaaf. RECLAME. een oogenblikkelijk geneesmiddel is voor KOORTS OF GRIEP Onschadelijk voor het organisme 9710 Vergadering Oranje-Vereeniging. Zaterdagavond vergaderde tn Cafó v. d. Berg de Oranje-vereeniging. De voorzitter de heer R. van Dijk opende de bijeenkomst en herdacht met genoegen het Oranjefeest dat hierin September 1929 met zooveel ani mo gevierd werd. De penningmeester, de heer L. van Hensbergen deed rekening en verantwoording welke 9loot met een klein batig saldo Er werd besloten, dat deel nemers aan de verschillende wedstrijoen, voortaan direct het inloggeld moeten voldoen. Het raag niet meer voorkomen, dat de deel nemers. maanden later, nog om de inleg- gelden gemaand moeten worden, zelfs jongelui van gegoeden stand. Dit voroor- zaakt allerlei moeilijkheden bij de rekening en verantwoording van den penningmeester. Een verheugend feit is het verder, dat dc heer A. van Ruiten. sind9 25 jaren lid van de vereeniging. die zijn functie aan jongere krachten wilde toevertrouwen, toch voor dc vereeniging behouden, bleef Het bestuur hoopt nog jaren lang mek den heer v. R. samen te werken. Na afloop der \*erschil- lende besprekingen, hleef het bestuur tob na middernacht gezellig bijeen. Boogeveensche polder. In spoedeischende vergadering kwam hef bestuur van den Hoogeveenschen polder mot de ingelanden bijeen, in ,,'t Wapen van Noordwijkerhout." Aan de orde wa9 een dringend verzoek van gebrs. Langeveld D-Z om een tochtsloot te mogen verleggen, en een óude sloot te dempen. Daar reeds de goedkeuring verkregen was van Rijnland besloot het bestuur aan de Gebrs. Langeveld toestemming te verleenen betgeen voor hen van groot belang is. Aan den aannemer H. Bouwmeester al. hier, is opgedragen het bouwen van viji woonhuizen te Sas9enhoim. voor rekening van de firma Wed. H. J. Ovorvliet te Oegstgeest. De leerlingen der hoogste klasse van. de Chr. Hen'. School, brachten onder leiding van het Hoofd, den hp*/- K. J. Noy een be zoek aan de electriciteitstentoonslelling fe Leiden. o „Draagt elkanders lasten'*. In de kleine zaal van „Irene" is dé jaarlijksche algemeeno vergadering gehou den van de vereemging voor ziekenhuisver- pleging „Draagt elkanders lasten". Dc voorzitter, de hecT Joh. Uittenbogaard, verwelkomde do niet talrijk opgekomen leden. In korte trekken overzag spr beo afgeloopen vcreenigingsjaaT. Door h*t groote aantal voorgekomen ziektegevallen heeft de kas een groot offer moeten bren gen. Do vereeniging staat echter in dit op zicht niet alleen In de geheele omgeving is de exploitatie ongunstig. Spr. hoopt dat JÖ30 voor leden en vereeniging een gun stiger jaar moge zijn. Het ledental is sta tionair gebleven De aan de orde gestelde statutenwijziging kan in beide opzichten een gunstigen invloed uitoefenen. De no tulen van de vorige vergadering, voorgele zen door den secretaris, den heer L. Kort, werden goedgekeurd Het financieel over zicht, samengesteld door den heer Mon- teba, werd na enkele besprekingen goed gekeurd. De ontvangsten waren t. 2440.61de uit gaven f. 2926.63. Alzoo een nadeclig saldo 'an f. 486 02, welk bedrag door de reserve wordt gedekt. Aan de orde gesteld werd: wijziging sta- 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11