ZWAMMERDAM RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW, VARIA. meester, de heer Gastenmiller, liet finan cieel rapport uit. De rekening was na- gezieu door de hiervoor benoemde heeren 'A. C. v. Mil en F. v. d. Valk. Bij monde van laatstgenoemde werd aan de vergade ring medegedeeld, dat boeken en beschei den waren nagezien en in orde bevon den. inkomsten en uitgaven sloten over 1929 met een batig saldo ran f. 2,51. De inkomsten waren f. 787,50, de uitgaven f. 784,99. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Als con trole-commissie voor 1930 werden be noemd de heeren Hub. v. Paridon en Jac. Rietveld. Na rondvraag, die niets belangrijks op leverde, en een korte pauze, volgde bet gezellig en feestelijk deel van den avond. Allereerst kreeg pastoor Mars het woord, dio dank bracht aan het bestuur voor deze uitnoodiging. Dan bracht Z.Eerw. in herinnering bet ontstaan em <fe oprich ting der vereeniging, hetgeen onder zijn pastoraat is geschirf. Z.Eerw. feliciteerde vervolgens het bestuur en leden met deze prachtige vereeniging. en eindigde met de beste wenscben voor den groei en b'.oei van heit W. G. Kruis. Afwisselend werden toen enkele zang nummers door leden van het R.K. Zang koor ten gehoore gebracht én een tweetal teoreelnnmmers door de atdeeling tooneel der meisjes-congregatie opgevoerd. Alle medewerkenden hebben het Wlt-G6le Kruis ongetwijfeld aan zich verplicht. De voor zatter, de heer C. Braun, bracht tenslotte een woord van dank aan allen, die dezen avond zoo schitterend hadden doen slagen, en sloot hierna met den Christ, groet deze bijeenkomst. KATWIJK-AAN-ZEE. Chr. Jeugdorganisatie. Gisteravond werd in het Jeugdhuis de jaarvergadering der Chr. Jeugd-Organisaiie gehouden. Te kwart voor acht opende de voorzitter dj. Kalkman, de vergadering met gebed on 't lezen van Lncas 13 69, waarna hij in verband met de gelijkenis van den on- vfuchtfcaren vijgenboom het openingswoord sprak. Hierna volgden de jaarverslagen van den secretaris en penningmeester, welken een optimi-'tiseben geest ademden. De aftredende bestuursleden, G. van Duyn, C. v. d. Rhee en W. Verloop wer den herkozen. Vervplgens werden verschillende bespre kingen gevoerd over onderafdelingen der organisatie en over de organisatie in haar geheel, waarna de vergadering na gehouden rondvraag, door den voorzitter met dank- werd gesloten. LISSE. Aan. de 5.V. Nederl. Bouw- en Aan neming-Mij. te Bussum is opgedragen het aanbrengen van een modern wegdek op de Esscbenlaan, Achterweg en Cathargnelaan. De Sb.art. bevat de statuten van de N.V. Manufacturenhandel „Nederland", v.h. E. Tissing. OEGSTGEÈST. Een vondst in de kachel. Gistermiddag was er eenige consternatie in de winkel van den heer S. Een porte- monnaio mei inhoud was plotseling van de toonbank verdwenen Reeds werden perso nen verdacht. Na onderzoek van de politie werd zij echler in de kachel teruggevonden; slechts de beugel en een klont zilver was alles wat over bleek. De vrouw des huizes had de beurs per ongeluk met eenig papier- afval in de kachel geworpen I Verg. „Winkeliersvereeniging". Gisterenavond waren de za.en van botel „Het Witte Huis" gevuld met een groot aautai leden en genoodigden van de Win keliersvereeniging „Oegstgeest". Het eer ste gedeelte was bestemd voor 'de. offici- eele jaarvergadering. De voorzitter, de beer M. C. v .d. Burg, opende de vergadering met een inleidend woord. Spr. ving aan met allen een welkom toe te roepen. Spr. herinnerde aan de ojp- richting, door slechts 4 personen; de op lichting van een kwijnende, ja, ten doode of geschreven Middensiandsver,. terwijl on der de winkeliers maar weinig enthousias me bleek te bestaan. Het U daarom juist alleszins begrijpe lijk dat ons hart is vervuld met een zeke ren trots, nu wij het brachten tot oen eer.te jaarfeestvergadering. Het is nu een vereeniging die er zijn mag, hetgeen zeker voor een niet gering deel te danken is aan de groote stuwkracht van onze volgveri- fen secretaris en overige bestuursleden, ij hebben er „de schouders onder gezot" en daarmede getoond, dat het is kunnen felukken. Spr. ging dan na wat in dien orten tijd reeds gedaan is, n.l. de ge- heele samenstelling der statuten en regle menten, de gehouden demonstraties, de reclameweek en de verschillende verzon den adressen. Met een en ander is reeds veel succes bereikt, en bewijs geleverd dat de ver eeniging levensvatbaarheid heeft en voor de winkeliers nuttig is. Spr. dankt daarvoor ftja mede-bestuurs leden en de persvertegenwoordigers voor hun aller medewerking. Voorts brengt spr. ook de droeve tijden in herinnering en gedenkt met weemoed het verscheiden van het bestuurslid, den heer W. Overvliet, wiens naam met gulden letters in <te ge schiedenis der vereeniging zaï Tilgven voortleven. Ook aan den heer Kuipers, die vanaf de oprichting lid was. Na al dit lief en leed wen-cht spr. de vereeni ging in dit volgend jaar veel goeds en grooten bloei toe. Spr. eindigt zijn rede me, den (venset. dat dezen avond er toe zal bijdragen, dat de winkeliers inOegst- geesl eendrachtig zullen gaan samenwer ken en leven in de winkeliersvereeniging Oegstgeest. De secretaris, de heer P. Singeling, bracht een verzorgd jaarverslag uit, waarvoor hem dank werd gebracht. De penningmeester, de heer H. v. d. Leeden, gaf daarna een financieel over zicht, waarvan wij het volgende melden: De ontvangsten bedroegen f. 101,60, de uitgaven f. 84,68'/2. Alzoo een batig saldo van f. 16,91'/s. De bescheiden werden ge controleerd door de heeren Vossen en Hol, en werden in orde bevonden, waarvoorden penningmeester dank werd gebracht. Het officieels gedeelte was hiermede af- geloopen, waarna de feestavond een aan vang nam. Het is recht gezellig geworden. De aanwezigen werden vergast op mu ziek van „The Entertainers", entooneolt De vereeniging kan op een bijzonder goed geslaagden avond terugzien. Feestelijke ontvangst. Het bestuur van de 0ranje-V6reeniging heeft alle bésturen van vereenigingen op geroepen ter vergadering tot vorming van een comité om den nieuwen Burgemeester een feestelijke ontvangst in de gemeente j te bereiden-. De loco-Burgemeester, de heer H. W. Rubenkamp, i< hedenmorgen in verband met zijn ongesteldheid ter verpleging opgeno men in het St. Elisabeth Ziekenhuis ta Leiden. Hedennacht is een Hels ontvreemd van het erf van den heer H. Rectificatie. In hel verslag van do Neutrale CoSp. Boerenleenbank zijn tot ons leedwezen eenige fouien geslopen. De om zet der Bank bedroeg 1 mill, per jaar, niet per maand. Bedrag al -1 (regel 8) is niet f. 10194.15 doch f. 116253.67. Bedoeld zijn „vacatiegelden" inpiaafs van gratificatie- geiden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Voornamelijk door het mooie weer blijft de aanvoer nog groot en in de prijzen is voor de meeste soorten weinig verandering te consialeeren. Couronno d'or f. 6.107.20. Prosperity f. 4.505.50. Mac Kinley f. 4.90 5 50 Theeroos f. 56.30. Murilio f 4.50 5.20 Prins van Oostenrijk .f 5 506.40. Cramoisie Briilant f 3 20—4.30 Gele Prins f 6.507 90. Couleur de Cardinal f. 6.20 7 40 Fred Moore f 5 906 60. Mr. v. d. Hoeff f.6 50—7.40 William Cop'and f. 5.40 7. Eli9abelh 1.10 501310. Le Noire f 9 2010 Victoir d'Olivierre f 6.30 7.30. William Pilt f. 7.408.50. Narcissen Golden Spur f. 1502.30. Von Sion f. 1.20 —1.60. Ornalus f. 0.80—1.10. Tot onderwijzer aan de Holla ndsch- Indische school en de Hoilandsch-Chinee- sche* school ie Weltevreden is benoemd de heer J. W. Brussee alhier. VALKENBURG. Vergadering IJsclub „Valkenburg". Dezer dagen hield de „IJsclub Valken burg" haar algem. vergadering. Bij afwezigheid van den-voorzitter, die verhinderd was, ieidde de heer A. Bol Az. de vergadering. Hij heette de leden hartelijk welkom en opende de vergadering. De secretaris las de noi-jlen er hpt jaarverslag. Paar in den loop van het jaar de pen ningmeester overleden was. gaf de secreiari9 ooi- e»n overzicht der ka9. Het bezit bedroeg f. 118.39 en de nilgavpn f 4140. zoodat er een saldo was van f 76.98 De kas was door den vorigen winier lolaal uitgeput. Door het besluur werd een nieuw regle ment aan ae vergadering voorgelegd, dat met algemeene stemmen werd aangenomen. Tot penningmeester werd gekozen de heer D de Vries Dz en lot commissaris de heef P Vis Beide heeren aanvaardden hun be noeming. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorziller de vergadering. De gelukkigs winnaars waren de heeren D. v. Egmond Jz. en Nic. Ouwersioot. VEUR. De Stcrt no 40 bevat de slalulen van de Coöperatieve Tuinbouwveiling „Veur en Omstreken", alhier. WARMOND. Het nieuwe Raadhnis. Naar men ons uit betrouwbaren bron medpdeelt, nadert do bouw van hel nieuwe Raadhuis zijn voltooiing Hel werk waarin begrepen polilis woning, reilen en brand- spuilhuisje wordt in Maart a s opgeleverd. HpI geschenk van den oud-burgemeester een raam in glas in lood waarin het wa pen van Warmond, heeft een plaats gekre gen boven den hoofdingang; en is een raad huis waardig Met de ingebruikneming van het raad huis za! nog wel eenigen lijd verloopen, daar de sloffeering en meubileering nog niet gereed zijn. Verwacht mag worden dat nog in April het raadhuis in gebruik zal kunnen worden genomen. WASSENAAR. Aanbesteding. Door B. en W. werd gisteren aanbesteed thet bouwen van een muziektent in het plantsoen aan het Burchtplein alhier. Ingeschreven werd als volgt door: Van Helmond en Moermond voor 1.2645; Van der Wei en Bax voor f 2780. J. W. van der Aa voor f. 2856; Van Wijk ie Den Haag voor f 2917; F. L Smit voor f. 2945; Gebr. de Wit voor f 3610; Lorry te Den Haag voor f 3827 en Smeershoek en Star- kenburg te Den Haag voor 1. 4775. Voor het vernieuwen van een gedeelte leiendak van hel stalgebouw aan de Pieter Twentlaan werd ingeschreven door; F W van Druten le Den Haag voor f 494; C de Jong te Den Haag voor I 568; L Sterk voor t 668; J .lonker voor i. 674; J L Botima voor I 680. C Boddenis voor f. 775: P H Tinker voor f 970. Waar geen plaatsnamen vermeld, is Wassenaar bedoeld. SAMENKOMST „DE VRIJHEIDSBOND". Rede van Dr. Vos. Op Kasteel Oud-Wassenaar heelt gister avond voor de atdeeling Wassenaar* van de Liberale Staatspartij ..De Vrijheidsbond" Dr. I. H J Vos, Lid der Tweede Kamer een rede' gehouden, getiteld; „Ons werk in de Tweede Kamer" Spr. begon met de mededeeling dat hij zich kon vereenigen met de inleidende woorden van den Voorzitter. Mr. A. N. Molenaar n.l. dat een redevoering als deze zou mogen bijdragen tot 't brengen van een contact tusschen Qe afdeeling en de Kamer leden. Dr Vos zou hetgeen hij te zeggen had willen splitsen in een politiek en een prac- ti9ch-zakelijk gedeelte Wat moet onze poli tieke oriëntatie zijn? Wij verkeeren in ons land in een uitzonderingspositie; de Vrij heidsbond verkeert in een isolement omdat hij evenmin tot Links als lot Rechts behoort Het is tegenwoordig eph tijdperk van poli tieke malaise al valt er nieuw leven waar te nemen Deze malaise heeft een speciale oorzaak, die in de politieke verhoudingen zelf ligt. Ook de ex-Parlementaire Regeering is een blijk van de politieke malaise; deze Regee ring is zwak doordat zii geen krachtige oppositie heeft, een toestand die grooten- deeis komt doordat Sociaal en Vrijz. Demo craten steeds naar Rechts kijken De Libe ralen staan op zichzelf Wat wij moeten doen is onze eigen verhouding te bepalen; wij moeten zorgen met de noodige reserve op te treden om niet in de kaart te spelen van een partij die wjj niet willen favori- seeren. In dezen tijd moeten wii aangeven wat de Liberale partij zich len doel stelt. Er is te lang gewacht met het preciseeren van een program De kiezersmassa moet weten hoe een partij zich VPrhoudt tegenover tal van factoren in ons maalschappeüjko leven De Liberale partii mopt zich verkla ren hoe zij zich verhoudt tegenover het be drijfsleven en moet zich oriênteeren tegen over allerlei problemen. Hoe ingewikkelder de Maatschappij, hoe meer organisatie noo- dig is Het vrijheidsbeginsel kan nooit worden ge mist. bij het organiseeren moet er op wor den gelet dat van de vrijheid nooit meer wordt afgenomen dan strikt noodig is in het belang van individu en maatschappij Maar men kan de grootst mogelijke vrijheid ver krijgen in een zekerp beperking evenals men ook gebonden aan de regelen van verkeer toch vrijheid geniet. De Liberale idee is van alle tijden maar de vorm moet worden gevonden waarin die idee zich heeft uit te leven. Spreker keurt af dat door vele partijen de Sociale wetgeving als doe! is gesteld, zonder zich af te vragen of het economisch toelaatbaar is allerlei nieuwe systemen toe le passen. Ailerwege blijkt, nog van moei lijkheden in het bedrijfsleven al wordt hier en daar opbloei waargenomen Ook de land bouw bliift terug op een niveau dat moet worden overschreden, willen er betere toe standen intreden De samenwerking van de Kamerfractie is uitmuntend er wordt met toewijding ge werkt. Gematigd onverschillig staan wij tegenover het Kabinet, het goede zullen wij steunen en het verkeerdp laken. Wij willen onze eigen politiek bewaren Hierna werd een korte beschouwing gewijd aan de hou ding tegenover liet bedrijfsleven. Dp Libe ralen oordeeien dai voor alles dp welstand moet worden bevorderd eerst moet worden gezien naar het bedrijfsleven en daarnaast moet aandacht worden geschonken aan de werknemers. De arbeidersklasse is een be langrijke factor geworden. Spreker ziet dit in de bedrijfsvereenigingen. De arbeiders moeten worden opgevoed om in opbouwende zin mee te werken aan het pconomische leven Onze Verzekeringswelgeving i9 al te bureaucratisch opgezet. Met minder kosten zou beter resultaat kunnen worden bereikt. Op den voorgrond moet 't particulier initia tief worden gesteld, terwijl de Staat aanvul lend moet optreden voor moeilijke risico's. Wat de werkverschafiing betreft, deze wordt beoefend ais een cullus De Regeering vindt bet hel gemakkelijkst steeds op de zelfde wijze' door ie gaan maar het bedrijfs leven is niel gediend met dezen toestand die nog uit den crisistijd stamt. Voor alles moet men trachten nieuwe bronnen van welvaart in het leven te roepen: weTkelijke werkverschaffing moet op welvaar! gericht zijn Een goede werkloosheidsbestrijding hebben we niet onder dit Ministerie, dat zich niet kan verklaren. De liberale pariii moet blijven strijden voor vrijhandel. Vervolgens wijdt spreker eenige beschou wingen aan de vrouwen-beweging Ook daar is oriëntatie noodig. De vrouw heefi een volwaardige positie verkregen in het econo mische leven en daarom behoort haar ge lijkgerechtigdheid le worden verzekerd. Vervolgens wijst Dr Vos erop hoe bij het stellen van Soc. wetgeving alleen als doel, verkeerde toestanden worden geschapen. In verband met de Ziektewet wijst spr. erop, dal waar eene uitkeering aan gehuwde vrouwen bij zwangerschap is voorgeschre ven. vele dezer vrouwen worden ontslagen, ten dergelijken toestand wordt ook gecon stateerd bii winkelmeisjes beneden 18 jaar, die worden ontslagen omdat zij niet na 8 uur mogen werken Hiermede is spreker gekomen aan hel vraagstuk van den Mid denstand Vervolgens worden nog eenige woorden grwijd aan het militaire vraag stuk Sterk stelt spr zich tegenover een zijdige Nationale ontwapening, een stelsel als men in Denemarken wilde invoeren, moet zelfs door onze Democraten worden afgekeurd. Vrijwillige dienst, ontwikkelt oorlogsslem- n.ine zooals vroeger in Duiischland en Rusland Daarmee helpt men den oorlog niel uit het leven Alleen gelijktijdige ont wapening kan leiden tot 'n toestand waarbij men gebaat is allereerst is noodig Inter nationale toETtodering °n oplossing door Arbitrage Naar Vrede moet worden ge streefd door doeltreffende middelen en niet door die welke de veiligheid der volkeren in gpvaar brengen. Spreker eindigde met erop te wijzen dat j ook al wordt de Maatschappelijke orgadi- satie ingewikkelder er altijd moet worden getracht naar de grootst mogelijke vrijheid, vrijheid van denken en vrijheid van gei- weten. De Voorzitter dankte tenslotte voor het gesprokene. Een insluipen Door een drietal ingezetenen is aan de politie kennis gegeven, dat zij bezoek heb ben gehad van een insluiper. Blijkens de verkregen inlichtingen is hier dezelfde per soon werkzaam geweest, die ook Voorburg en Rijswijk onveilig heeft gemaakt. Hij tracht n.l. via het ruitje in de voordeur bin nen te komen en stelt dan op kalme manier een onderzoek in Bij een perceel lukte het niet op deze wijze binnen le komen, waarom hij het door indrukkrng van een ruit pro beerde Hij had er blijkbaar niet op gerekend dal er bewoners thuis waren, en toen deze dan ook licht ontstaken sloeg hij op de vlucht. De buit. welke hij heeft ingezameld is niet groot. Slechts f. 5 wordt vermist. Abonnementen en advertentiën kunnen worden opgegeven aan den heer A. UITHOL, Vinkebuurt, alhier. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door den kantonrechter mr. A. N. L. Otten werden heden bij vqrstek veroor deeld: wegeDs overtreding Visschergwet, J. S. te Amsterdam f.5 subs. 2 d. met verb, ver kt. gebbe, P. v. L. te Leidem f.6 subs. 4 a. met verb, verkl. v. 3 wargarens. AL G. en D. G. f. 5 2 d. met vefb. verkl. van hengels. J. J. H. te 's-Gravenhage f.4 subs. 2 d. A. v. "P. te Leiden L 6 subs. 2 d. met verb, verkl. vischtuig en W. W. te Den Haag f.4 2d. Overtreding Motor en Rgwielwet W. v. D. te Hazerswoude f.5 1 week. A. L. te Amsterdam £.6 4 d. S. K. te Haar.emmermeer f. 5 2 d. H. J. N. te Heemstede f.5 2 d- J. v. A. te Haarlemmermeer f.5 2 d. A. V. ta Rot terdam 1,6 2 4 J. it. te Ter Aar £.5 2 d. R. G. O. ie Hazerswoude f.5 2 d. A. A. v. d. M. te Leiden, J. v. A. te Haar lemmermeer, A. Th. S. te Nieuwveen en A. M. v. E. te Waverveen, ook allen £.5 subs. 2 d. Ovsrtr. Leerplichtwet, J. M. te Hazerswoude f. 15 5 d. J. E. te lteeu- wijk 10 5 d. G. A. A. te Hazerswoude f.6 4 d. P. J. de R. te Boskoop 1.5 3 d. M. S. f.3 2 d. Art. 458 Wetb. v. Str. a B. L 6 2 d. Overtr. der verord. v. d. Stoomvaart op de binnenwateren van 'Z.-H. (j. A. v. W. te Woubrugge C 5 2 4 H. K. te Stadskanaal £.5 2 d. Overtr. veroiu. verkeer over do brug te Woubrugge, J. J. W. en J. W. beiden te Woubrugge, ieder tot f.4 2 d. Art. 453 Wetb. v. StT. J. v. O. M. en A. B. beiden zonder bekende woon- of verblyfplaats hier te lands, resp. tot 1.10, 6 4 en f.8, 4 d. IJkwetovertrs- ding E. ter W. f. 1 1 d. J. v. D. te Kat wijk aan Zee 2 maal 1, subs. 2 maal 1 d. J. H. te Woubrugge 3 maal f.1 of 3 maa. 1 d. A. v. u. K. te Kgnsateiaoude f. 1 1 d. C. v. d. V. te Boskoop 1 subs. 1 d|. D. O. te Boskoop 4 maal f. 1 subs. 4 maai 1 d. J. v. A. te Leiden f. 1 snbs. 1 d. A. J. S. te Onderwater 2 maal f. 1 of 2 maai 1 d. Allen met v'erberardverklaring van de in beslag genomen gewichten. Rg- den of 'fietsen zonder licht. J. L. K. £.5 aubs. 2 d. G. G. K. id. N. B. v. H. te Hazerswoude en S. J. B. 0. te Boskoop, beiden 5 subs. 2 d. J. de G. te Hazers woude f.6 2 d. en B. F. B. te Boskoop f.5 2 d. Fietsen zonder reflector en zonder bel. J. K. f.5 2 d. C. v. d. B. f.4 2 d. H. v. 't H. te Zwammerdam en G. G. P. te Bodegraven, bedden 14 2 4 Over treding Bouwverordening der gemeente Kou dekerk. J. E. M. v. B. te Koudekerk 5 maal f. 1 of 5 maal 1 d. Overtr. Politie verordening der geuneente Boskoop S. V. te Eoskoop en A. de K. te Gouda, J. A. K. te Boskoop, B. de V. te Boskoop, allen f. 5 subs. 2 d. Idem der gemeente Alphen a. d. Rjjn C. v. d. B. £.5 2 d. Overtr. re giement v. Politie voor de Gouwe. W. K. te 's-Gravenbage 2 maal f. 3 of 2 maal 2 d. on J. J. F. te Mgdrecht 4 maal f.3 ol 4 maal 2 d. Overtr. art. 431 Wetb. v. Str J. v. d. G. te Zegwaart en J. J. v. E. te Zegwaart, tf'den tot £5 of 2 d. Nog wegens overtreding der motor- en rgwiel wet, O. H. v. B. te Zeist, A. de H. te Utrecht en C. K.: C. H. de G. te Nieuw veen. allen tot f.5 snl>s. 2 d. Waar geen woonplaats staat vermeld, is deze Afphen a. d. Rijn. STATIONSDIEFSTALLEN. Men zal zicH herinneren, dat eenigen tijd geleden een 4-4-jarig Duilscher, te Hilver sum woonachtig, voor de Utrechtsche recht bank terechtstond wegens het plegen van meer dan negentig stationsdiefstallen. De rechtbank gelastte toen, op verzoek van den verdediger, een onderzoek naar 's mans geestvermogens, waartoe de zenuwarts W. G. Sillevis Smit werd aangewezen: Deze heeft than? rapport uitgebracht en voor de Utrechtsche rechtbank verklaard, dat hij geen afwijkingen kon vaststellen De officier van Justitie persisteerde daarna bij zijn eisch van Iwee jaar en zes maanden gevangenissiraf met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. pluimvee] KENT GIJ UWE LEGSTERS? AI zou de prijs van het voeder ook lar J worden dan wat het vandaag is, eo al de prijs van de eieren ook hoogeT worden dan nog, betaalt het niet, om henneo aal te houden, die geen goede legsters zijn Het vainest be .vijst ons in deze uitdun, tende diensten, doch niet ;edereen kan \u het valnestsysteem overgaan en voor hè* dieneD dan de volgende wenken. Elke hen heeft zekere kenmerken, die aantoonen dal zij een legster is. Toen de pluimveeteelt nog niet zoo vrij algemeen beoefend werd' beweerde men, dat de eene hen net zoè goed was als de andere. Zoo praat mei vandaag (gelukkig) niet meer. Wanneer wij onze legtooraen samenstel' len dan zoeken we daarvoor de beste leg sters uit. Wij Ietten bij jonge hennen op d< punten die zij behooren te bezitten, om U kunneD verwachten, dat deze ons bij om oogmerk niet zullen teleurstellen. Natuur lijk, het is altijd gemakkelijker om te oor deelen over iets wat plaats gevondei hc-eft, dan om te oordeeien over iets. wa nog plaats moet vinden, vandaar dat he .gemakkelijker is om onder oudere hennei tc wieden, dan bij het jonge geslacht. Een nen wij eenmaal de regels, dan is he steeds het voordeeligste om de zwakki legsters onverwijld te verwijderen, vóó deze een schadepost op de rekening woi den. Een jonge hen moet levende oogen heb ben, oogen welke goed geplaatst zijn. oü het zoo eens uit te drukken en daar mo-e boven de oogen genoeg hersen-ruimte zijn Kop: kort en breed en den snavel goe< gevormd. Geen trraaikoppen model, a.u.b. hoewel wii ook niet verlangen, dat de koj te plomp of te haanachtig is. De jonge hen nen welker kammen het eerste rood wor den, kan men meestal onder de goede leg sters rekenen. Nadat de jonge hennen b« ginnen te leggen en men dan nog jonj hennen aantreft met bleekc en zwak-ont wikkelde kammen, lange snavels en smallj koppen, is het beste plan, om deze maar.J te slachten. Allen weten, dat hoe meer voedsel ce hen gebruikt, zij ook meer eieren kan lej gen, maar er moet ruimte bij de hen zij om het voedsel te verteeren, daarom zo< ken wij die jonge hennen uit met eeD die lichaam, met goed ontwikkelde ribben, me rechten, breeden rug, de lengte goed dn gende. Wanneer wij ons pluimvee van de ge boorte hebben kunnen nagaan, dan is he niet te moeilijk om te zien welke dieren aa het doel zullen beantwoorden Hoewel d vroegst ontwikkelde jon-ge hennen als d beste gerekend worden, volgt het niet da zulke hennen steeds het eerst aan den le ko-raen. Jonge hennen behooren in es goede vleeschconditie te zijn voor de (mogen) leggen. Om eierproductie te forceeren is noo goedvooral niet als de jonge hennen no niet geheel ontwikkeld zijn. Krachtig v« der zal zeker bijdragen, dat de eieren nie te klein zullen zijn. Zoo leert gij uw lej sters kennen. Laten de legsters U óók kennen voor ee goede behandeling Uwe hennen zullen niet teleurstellen, als gij hen niet teleul stelt. Als het noodig is ora uwe hennen (ei dit is noodig) nu en dan eens te hanteeren gebruik dan een vangstok een stu draad aan de punt gebogen, waarmed gij het dier aan den poot vangt. De aDder dieren worden dan niet te veel verstoort Baas Lepert ving soms zijn hoenders me behulp van een hond, of door al de kind< ren van de buurt er achter te zetten, m3a ik blijf beweren, dat dit de verkeerde mi nier is om leghennen te hanteeren. Als gi de hennen bij onderzoek niet goed kut keuren, dan is de beste raad om deze o te mimen. Het is immers niet de vraa hoeveel kippen wij houden, maar hoe groc het profijt is dat wij gemaakt hebben «4 het einde van elk jaar. Dat is ons doel en geen ander. NAPOLEON EN TALISMAN. Napoleon was bijgeloovig. Hij was ot?i luigd van de kracht van zijn lalisman Dei bestond in een kever die volgens NapolM afkomstig was van oud-Egyptische den maar in werkelijkheid slechts imi-l was. Na den doop van den koning van n1^ schonk de gelukkige vader zijn talisma aan de vorstin Schwarzenberg, wier maal desfiids Oostenriiksch gezant was a het Fransche hof De woorden- ..Neem deze talisman, dien ik sedert Egypte bij mij h' gedragen*, hij heeft nu zijn dienst eedna ik heb hem niet meer noodig" vermochK nauwelijks de belangstelling der vorstin c te wekken voor het nietige geschenk, b" liet zij het tot broche vermaken en tol heden wordt het zorgvuldig bewaard w r slot WorHk in Bohemen. Napoleon meende inderdaad, dat na voltooiing van den opbouw van deni t voor zijn opvoltrer. het hoogtepunt bero was. en hij den lalisman niet meer bene* Heel toevallig, zeggen wij. niet bij??'00 gen. eindigjdo op dat tijdstip NaP°,e° glorie HANS VON BULOW. Hans von Bülow leidde een ko°rrePe De sopranen babbelden dat het een was Von Bülow wendde zich tot de 33 ge. maar lastige zangeressen: Dames Het Kapitool is a' gered Dezelfde dirigenl liep een? baact'P holelfrap op. en botsfp tegen eeD heer' Ezel' riep deze woedend. Aangenaam Von Bülow. gent beleefd, terwijl hij boog. de difl

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6