PRIJSRAADSELS. OPLOSSINGEN. a a aardigst, maar ik kan dat niet in de cou rant plaatsen, bedoelde je dat? Is de poes a! weer schoon geworden? Leni Bleijie, ook je naam onder je briof zetlen. Niet alleen op het couvert. Reinier en Annie den Hertog, prettig dat Annie's rapport goed was. Vindt R- het prettig om naar de catechisatie te gaan? Klaas Vonk. ia tegenwoordig heb ik ont zettend veel neven en nichten. Moest je tot 10 uur huiswerk maken? Willy de Neys. terwijl ik dit schrijf, ben je jarig, ik hoop dat het vandaag een heel vroolijke feestdag voor je zal zijn en je veel moois zult krijgen. PI on ia Vervark. ja, je mag met de groo teren meedoen Die meisjes die je opnoemt ken ik allemaal. Jac en Margje Honders neen nog geen nieuwe raadsels sturen, ik heb er nog ge noeg in voorraad. Marietje Knol. ja zóóvelen vragen steeds wanneer of ik jarig ben, nu dat is 10 Maart. Vindt Nanny plezierjg dal ze spoedig naar school mag gaan. Suzanna Mizee, o. zijn de sokjes voor de pop. heel aardig hoor. Marie Verboom, ik hoop van harte dat we geen flink pak sneeuw weer krijgen, al gun ik het iou wel om sneeuwballen te maken. Toos van Leeuwen, het houdt niet op met vragen naar mijn verjaardag, nu dat is 10 Maart Gevaarlijk als dat neefje de inkt pot wil pakken Co Wagemans, wal grappig, krijg ik nu voortaan altijd een kuikentje inplaats van een poes Dit plaafie is ook heel aardig Annie van Woudenberg, o, dus jij bent 4 dagen na mij jarig. Ik hoop dat je een mooi rapport krijgt. Rika Vermeer, veel plezier op al die ver jaarpartij Ijes. Tk verlang ook heel erg naar de lente Nelly Mcysen. van harte beterschap! Wim Kruit, ja voortdurend vraagt iemand wanneer of ik jarig ben, nu dat is 10 Maart. Annie v. d Logt, naar welke andere school ga jo dan nu nog? Gretha de Jong, heel hartelijk van je, die eroote letters bij die datum Matje en Cor Vogelaar, vond Cor de raad sels wat moeilijk? Tk hoop voor M dat ze slaagt voor Tt examen voor de vervolgschooi. Bramda Verboog zoo jij 2 dagen na mij, dan kan je het goed onthouden Bep Hoope, nu kan ik je hartelijk bedan ken voor die alleraardigste photo, nu is het geen geheim meer voor je Vader. Ontzet tend veel nieuwelingen nietwaar. Ali Verdoorn, de zon is heerlijk, maar de thermometer wijst nog geen zomer aan. Jac. Laurier, aardige woorden, van dat liedje, neen hoor ik kende dat nog Diet Nel Verboon. vanaf 7 jaar mag men meedoen, dus als jij je zusje wal wilt helpen, mac je het samen doen Hendrika Koppier, ja hoor 10 Maart is wat je vraagt. Als men geen brief schrijft bij de raadsels kan ik ook niet antwoorden in de correspondentie. Leni Prins, wie wil. mag tot 16 jaar mee doen. Die anecdote heeft er al eens inge staan Ik houd ook heel veel van bloemen net zooals jij. Ik ben 10 Maart jarig. Annie Brouwer ik hoop voor je dat je vorhooerd wordt, het zal wel hó als je nog nooit bent blijven zitten. Riek de Graaff. de zon is al heerlijk daar geniet ik veel van. maar de wind is soms nog heel er? koud Neelfje van Breda, ja ik heb de nieuwe school in de courant gezien. Zijn jullie al overge'huisd? Ali Plaizier, is dat prettig schrijven dat blokschrift, het lijkt mij van niet. Iedereen mag meedoen met de prijsraadsels, ook al doet men pas mee. Neeltje van Breda, mooie cijfers hoor, ze waren thuis zeker erg tevreden er mee. Ben je een sjaal aan het breien voor een Chi nees? Christina Kapaan, het behoett nooit een lange brief te zijn, heusoh niet. Gelukkig dat je1 spoedig weer heele dagen paar school kan gaan Hendrika Ouwerkerk, heel aardig wat je mij allemaal vertelde. Ik vind heel prettig om er later eens over te hoeren hoe of je het er weer hebt Goba Koevoet dat weet ik dat jullie van groote wandelingen houdt allen met elkaar, en het is nu mooi zonnig weer, echt goed om te wandelen. Koos v. d. Linden kan nu zijn naam weer vinden. Als ik meer tijd had. antwoordde ik ook met een gedicht. Jannie Mader, wel gefeliciteerd met 1 Maart, veel plezier dien dag. Tonia, aardig dat jij het cadeau mocht overhandigen. Joop Devilee, heel prettig voor je dat je naar dat concert van het mannenkoor mag gaan. Nelly Betgen, je verjaardag is heerlijk ge vierd hoor met cadeaux, visite en tractatie. Jacoba, was er een Jacobus van je gemaakt hoe grappig. Ja verleden jaar om dezen, tijd was ik nog heel erg ziek. Nieuwelingen. Dirk Vcxboon, Annie Gottmer, Annie Brouwer, Johannes van Egmond, Ali van der Laan, Annie van Haarlem, Bram van Haarlem, Jan van Haarlem, allcm zijn welkom, mogen mij Tante noemen, vanaf 11 jaar met dc groo- tcren meedoen. Annie G. en Annie Br. mogen in hetzelfde couvert inzenden. Anje de Gelder, het lijkt mij een heel aardig boek. Vindt je het prettig als er wordt voorgelezen. Vroeger bij ons op school werd altijd onder do handwerkles voorgelezen, bij jullie ook? Bernard Krop, nu heb ik mij al weer ver gist en Douwientje weer apart geantwoord, maar zie jo als jullie brieven nu in 't zelfde couvert zaten, was het wat anders, maar ik heb een stapel van veel meer dan 100 brie- ve'n, verleden weck 173. Ansje van Rhocnen, zal ik eens raden? jo grootouders hebben gouden bruiloft, is dat zoo? Hooi netjes al di© drukletters op het couvert. Truus cn Tionus de Graaf, of ik nijdig bon, omdat je een poosje niet schreef. Nijdig, neen gelukkig niet. Aardige verjaardagen hebben jullie gohad, de mijne is 10 Maart. Maarlje v. d. Marei, wat een lange brief van je Als ieder kind zoo lang schreef, kwam ik nooit klaar. Bijzonder aardig wat je vertelde over het ophalen van geld voor dat goede doel. Frans Schouten, ik hob altijd schik als ik jou brief zie met "teokeningen, dat is heusch waar. Het was nu weer zeer ver makelijk die teekening, dat iedereen het L. D. en het kinderkrantje wil lezen, leuk bedacht. Marie* Cramor. je brief kwam pas Woens dag, wil je zorgen dat die er op zijn laatst Dinsdags is. Ik heb radio op de telefoon. Schrijf bij de prijsraadsels maar geen lan gen brief, dan heb ik toch al zooveel extra werk. Is het niet weer eene ellenlange cor respondentie? Allen veel plezier met de prijsraadsels, iedereen kan ze best maken, ze zijn vol strekt niet om over te zuchten. Leest vooral het begin der correspondentie. Vele' groeten allen van. Mcj. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Bleiswijkstraat 149. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Hermien van Wieringen, Truus Parlevliet, Aagje van den Ham, DirkBinnenkamp, Niesjo Ouwersloot, Corrie van Leeuwen, Dora van Glinstra Blecker, Francina den Hoed, Annie Taansman, Leen van der Niet, Pietje van der Niet. Stien Treur, 'Thijs van Rijn, Gerard de Geus, Willie Eikelenboom, Slien Eikelenboom, Jenny Berkhout, Jo Berkhout, Jan Wassenaar, Fempien Wasse naar, Bert van Reenen, Truusje van der Ster, Amalia van der Pot. Nel Verboon, Ja cobus Favier, Marie Favier, Clara Ouwer sloot, Nellie Ouwersloot, Hendrika Ouwer kerk, Neeltje van Breda. Marie van Veen, Annie Brouwer, Ali Plaizier. Matje Vogelaar, Mini Ramak, Christina Kapaan, Frans Schouten, Piet Nieboer, Jan van der Born, Gretha de Jong, Neeltje Meuldijk, Riek de Graaff, Nelly Betgen, Jacoba Betgen, Ma- rietje Blom, Annie Logt, Hendrika Koppier, Wim Kruit, Cisca Meyer, Rika Vermeer, Bramda Verboog, Jacobus Laurier, Ali doorn, Adri Bavelaar, Annie Bavelaar, bie Hoope, Bep Hoope, Antje van Egm Gerharda Eggink, Annie van Wouden Dirk Verboon. Jaantje van der Laken, ritje Laterveer, Co Wagemans, Toosje I/eeuwen, Marie Verboom, Suzanna M Alida Focke, Maartje van der Marei, Rutgers, Piet lVerstraaten, Marietje I Annie Gottmer, Jacobus Honders. M Honders, Annie van Hees, Jacob van Anje de Gelder, Willy de Neys. Prijna kaik, Klaas Vonk, Reinier den Hertog, den Hertog, Plonia Vervark, Johan Wijngaard. Bram Wijnnobel. Anme Haarlem, Bram van Haarlem, Jan Haarlem, Johan Ouwersloot, Leni B David Brokaar, Nico Kret, Gelia Kret, J Ilagoort, Nel Hagoort, Bernard Krop, dnk Vonk, Ali van der Laan, Leni Douwientje Krop, Karei West Gretha dingerbrock, Jan Evers, Jo de Wc Dirkje Hopman, Tommy Admiraal, Admiraal, Henk Boom, Johannes van mond, Arie van Kesteren, Wim Crama, Taverne, Tjerkje van Zuylen, Tienu; Graaf, Truus de Graaf, Ru van Dijk, van Dijk, Helena Krispijn, Annie Bro Jozientjo Verboon, Corrie Verberger, Verberger, Joop Devilee, Bep Molenaar nie van der Reyden, Frieda Sladek, Jooj Geenhuizen, Adriaan van Geenhuizen, van der Lucht, Truus van der Lucht. I) Slootweg, Koos Slootweg. Willy Vcrbrl Catharina Vcrbrugge, Gretha Harland, Marks, Jannie de Water, Annie Dc Willy van Wijk, Bartha van Wijk. J Mader, Tonia Mader, Koos van der Li Coba Koevoet, J. Bekooy (oude briof een heel vroeger adres van mij er op), van Eyk de Lange Annie van Woudei Ansje van Rheenen, Arie de Graaff, Cramer. Prijsraadsel voor de oiooteren. De grooleren moeten mij eens laterj of ze goed thuis zijn in de aardrijkskun opschrijven: 50 namen van landen, s of dorpen, maar zóó dat de laatste van het eene woord telkens de eerste van het volgende woord i9. Kijk zoo het gaan: Amsterdam Madrid Denemarken K wijk Kralmgen. Zi© je wel hoe of ik het bedoel e) moeten jullie nu 50 namen opschrijvei mogen landen, steden of dorpen zijr ze nummeren hoor, want ik ga ze nij len, daar heb ik geen tijd voor. Denkt naam en leeftijd vermelden en tijdig i den, wie iets daarvan vergeet, kail meelolen. o Prijsraadsel voor de kleineren. Do kleineren moeten eens toonen' knap zijn in dierkunde. Hierbij geef losse lettergrepen, en daaruit moeten maken: 10 viervoetige dieren, 10 voa 6 visschen, alle van 2. 3 of 4 lellerj Zoekt nu maar welke lettergrepen bij hooren: o, ger, ris, ka, de, leeu, jo, jauw. i nijn duif, vaar, vi9ch, li, tij, da, borst, zwa, fant, dro, we, ster. pa tar, ring, ter hoorn, me, meel. laai rood. luw ter. ka, bot, spie. lijs cel lel, ko, e, je, ze. kal, kie. mar, ooi. ling, ring. bra. pa, ha, koen. vit, mot Denkt er om naam en leeftijd ven tijdig inzenden. Wie iets daarvan kan niet meelolen OPLOSSINGEN DER RAADSELS tt VORIGE NUMMER. Engel, egel. De letter m. Parfum, Warfura. Letterzetter. 3. Een- handschoen. 6. Gerecht. ELa, Suae, Ella. Aak, bak, dak, hak, mak, ta 1. 4. 7. 8.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16