RRESPONDENTIE. jongens! Ziet eens even, et heeft gesneeuwd vannacht! aar je heen kijkt, ligt er aard een witte vacht! allen vlug naar builen groote pop gemaakt! el een jongen wezen, niet in vuur geraakt? ien van zóóveel sneeuw toch verheugd de kinderschaar, nders ook mag teuten, z' allemaal vlug klaar! •ordt 't ontbijt genuttigd, kt ieder er op uit, ijkt hen na en wuift nog staat zij voor de ruit. Want met zóóvceJ rappe handen Is de sneeuwpop vlug gereed. Deftig prijkt het witte heerschap Op een groot en sneeuw-wit kleed. Yroolijk rookt hij zelfs een pijpje. Houdt 't parmantig in zijn mond. En twee zwarte sleenkool-oogen Kijken lachend in het rond. *t Schijnt- den sneeuwhaas te bevallen. Koude deert hem blijkbaar niet. Weet je, wanneer Piet. de sneeuwpop Tranen schreit heusch van verdriet 't Is wanneer de zonnestralen Dansen over zijn gezicht. En het arme Pietje knipoogt Tegen al dat felle licht. Tranen rollen uit zijn oogen, Och, wat is die Peil bedroefd! Kort geleden nog heeft Pietje Op zijn blankheid zoo gesnoefd. Maar.... als het op eens gaat dooien.... Smelt het arme Pietje wegl Mocht 'k met iemand willen ruilen Stellig niet met Pietje, zeg) CARLA HOOG ^scls! zeker weer eene blijde ver liet is weer iets heel anders, zoo- !e grooteren als voor de kleineren geen van beide soorten is te moei- hoeft niet bij gezucht of geklaagd, nadenken en zoeken. I er om, wat ik altijd weer her- inzenden, naam en leeftijd ver- ïders kan men niet meeloten. En niet vragen: toe Tante krijg ik nu Irijsl Want, er wordt geloot, apels brieven deze week, dus ik aan de aparte antwoorden. ;jy hoe kom je er bij je brief nog Ted. Hendriklaan te sturen ik jna 2 jaar v. Bleiswijkstraat 149. evilee veel plezier hoor als je toonstelling gaat. kijk maar goed en Willy van Wijk dal zijn nu mooie plaatjes op jullie nieuwe 1 Water je hebt een goeden ver- ad en prettige cadeaux gekre- kelenboom je had je naam ver greep 't, omdat je briefje bij dat as enkamp prettig dal je die zock- graag hebt, maar mij komt die een ander zendt die in. nsman hel was duidelijk ge- Ja stuur het maar naar mijn Jres zooals je nu doel, ik kreeg *s. dat is best. den Hoed de laatste keeren was uk, zóóveel brieven, ik vind het el liefhebberij, maar dan kan ik antwoorden geven. Ik ken Lei- ik heb er vele jaren gewoond. Ham ik vond het niets erg het met je? linslra Blcekor 10 Maart is die lijk dat je Molly terug hebt ge kregen, arm diertje, hinkt het nog erg op 3 pootjes? Ilermien van Wieringen heel aardig dat jo mij zóó uitvoerig vertelde over de zangles en de uitvoering. Allerliefst versje is dat wat je opschreef. CoTrie van Leeuwen de gevraagde datum is 10 Maarl. Mijn voornaam A. beleek°nl Aleida. Niesje Ouwersloot zeg maar Tante legen mij. Ja zeker je behoort tot de grooteren. Bert van Reenen ik heb nog raadsels en anecdotes liggen, zoodra ze op zijn, zal ik waarschuwen Verlang je al naar je ver jaardag? Jan en Eempien Wassenaar was Moeders verjaardag een heerlijke feestdag, hebben jullie een mooi cadeautje gegeven en was Moeder er blij mee? Kwam er veel familie feliciteeren? ITè wat jammer van dat mooie witte poesje, is het ziek geweest? Margo Marks ja dat hoor ik dikwijls dal familieleden graag lezen, als ik wat ant woord in de correspondentie. Ga later je moeder maai goed helpen. Agnes v. JSijk de Lange en Grelha Har- land hier slaan jullie samen, bij de oplossin gen bij vergissing ver van elkaar. Wel Gre lha wat heb je mooi voor mij geteekend. Heerlijk dat moeder weer beter is. Willy en Calh Vcrbrugge groot gelijk hoor ik zou een magazijn vol krijgen als ik wekelijks de brieven bewaarde. Lydia en Koos Slootweg als Wijntje later mee doet. dan antwoord ik-haar ook. Geluk kig dat het met grootmoeder mooi vooruit gaat. Lena en Truus van der Lucht aardig versje hoor. Is het Lena die nu naar de herhalingsschool gaal? Adri en Joop van Geenhuizen ja je vader is net 5 dagen eerder jarig dan ik. Verlang je al naar dien feestdag? Frieda Sladek dank voor je mooie ansicht. Ik ben in Leiden geboren en heb 24 jaar op de HeeTongracht gewoond. Wat een feest dagen heb je in het vooruitzicht. Annie v. d. Reyden staat kleine zus al alleen dan zal het loopen ook wel gauw volgen. Peggy Admiraal wel wat een groote lijst cadeaux lees ik daar in je briefje van alles wat hoor. Helena Krispijn ik wcnsch je van harte beterschap. Corrie en Bob Verberger, je vraagt of ik van dieren houd. o zóóveel In mijn ouder lijk huis hadden we altijd veel dieren, echt gezellig Arme poes als je bij ongeluk op haar staart trapt, maar dan moet ze ook niet onder tafel gaan zitten Bep Molenaar met enkele regeltjes ben ik ook tevreden, want ik krijg zóóveel brieven. Ik was thuis de iongsle van 9 kinderen. Tjerkje van Zuylen heerlijk hoor om 8 Maart naar die tentoonstelling te gaan. Toos Taverne o. ik verlang zóó naar mooi zacht lenteweer, dan zal ik weer sterker cn flinker worden. Ru en Bas van Dijk, je behoeft niet alle raadsels op te lossen Ja het wordt druk met zoo'n groote raadsel jeugd. Henk Boom, het waren de vorige week ongeveer 170 brieven allee, bii elkaar Dirkje Hopman, wal een grappig versje, ik heb er erg om gelachen, hoor. Jo de Wekker, wat ben je toch altijd ijverig aan het handwerken. Zi tje dan ge zellig bij je moeder te babbelen met je handwerk Gretha Vlaardingerbroek, neen als je de kindercourant niet hebt kan je geen raadsels oplossen, bewaar de courant goed voortaan. Karei West, zoo. waren het wilgekatjes. Wat leuk die groote sneeuwpop op dien bazar. Doorientje Krop, de verlangde prijsraad sels zijn er al. Veel plezier hoor, als je naar die operette gaat. Hendrik Vonk, neen.naluurliik is het ijs nog niet slerk. pap maar op dat je er ook niet doorzakt. Piet Verstraaten, ik vind dal vers aller-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15