PASTOR SER. KNEIPP'j BOSKOOP. Chr. muziekver. „Concordia". Dezer dagen had het 2de concert van de Chr. muziekvereeniging „Concordia" in hotel Klaasgen plaats De muziek, onder leiding van den directeur, den heer J. Noordanus uit Leiden, kwam wederom goed tot haar recht. De heer J. L. Luijten, declamator oit Utrecht, wist tusschen de muzieknummers het zeer talrijke publiek kostelijk te amu seeren. De concerten van „Concordia" zijn voor deze winter afgeloopen, en gezegd mag worden, dat zij uitstekend geslaagd zijn. Bouw Gerei. Kerk. Op het oogenbük, bestaat er bij de leden van de Geref. Kerk te dezer plaatse, niet de noodige eensgezindsheid inzake de plannen van den kerkbouw, die reeds in een verge vorderd stadium verkeerden Op een vergadering van lidmaten, waar van de 1265 leden slechts 114 aanwezig wa ren. werd met 51 tegen 53 stemmen en 9 onthoudingen besloten de plannen van den kerkbouw naar den kerkeraad terug (e sturen. Vermeld zij nog. dat aan vrijwillige gillen reeds hel aanzienlijke bedrag van f.31000 was toegezegd. Burgerlijke Stand. GeborenLeendert Andries, z. van A. Kos ter en J. S. G. de Bruin Maria Adriana, d. van G. L. de Bruin en M. A. Geers. Getrouwd: J. G. de Vreede 50 j. en H. M. v. Lint 84' j. Overleden: Gerritje Blijleven 14 dagen. Op het te Utrecht gehouden examen voor kantoorslenograaf (150 lettergrepen per minuut) slaagde onze dorpsgenoote mej. O. v. Dam. z— Aan de firma G. v. Dam on Zn., aan nemers alhier, is opgedragen, den bouw van een woonhuis en een dubbel woonhuis, aan den Reijerkooperweg, resp. voor rekening van de heeren H. D. Hers, I. Bas en T. Hoogeboom, alhier. HAZERSWOUDE. Onderavond Christelijke School. In de Geref. Kerk werd de ouderavond van de chr. school op het Dorp gehouden, bijgewoond door vele ouders der leerlingen en belangstellenden. De voorz. van de Ver. v. Geref. school onderwijs, de heer D. de Bruijn IJzn., open- do de samenkomst, liet zingen Ps. 84 vers - en 3 ging voor in gebed en las Ps. 84. Vervolgens heette hij alle aanwezigen har telijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit dat zóévelen waren opgekomen. In korte trekkeD werd door hem gewezen op de rijke zegeningen door God in het afgeloopen jaar geschonken, daar het feit van het 60-jarig bestaan mocht worden herdacht en de school tot een U.L.O. werd uitgebreid. Het aantal leerlingen gaat steeds vooruit, zoodat er ruime stof is tot dank aan God. Met een ernstige opwekking tot medeleven met en gebed voor de school en zij die daaraan werkzaam zijn, besloot spreker. Door den heer W. v. d. Spek, penning- sneester der vereeniging werd „Iets uit de geschiedenis van het christelijk onderwijs" medegedeeld en daarbij gewezen op: le. De strijd om de christ. school te mogen oprichten; 2e. De erkenning der christ. school, de groei der christ school en ten slotte op rechtsgelijkheid van de christ. school. Op duidelijke wijze werden deze punten toegelicht. Op de behandeling hiervan volgden éenigc besprekingen. Door den heer D. v. d. Laan, onderwijzer der school werd behandeld: „Beroeps keuze". Ongetwijfeld zullen velen den heer v. d. Laan dankbaar zijn geweest voor de be handeling van dit bij uitBtek practisch on derwerp. Door mej. H. M. Vos, onderwtr- zeres der school, werden op schoone wijze, 'enkele liederen gezongen met begeleiding van het orgel door den heer J. B. van Wieringen. De heer A. H Wessels, onder wijzer der school gaf ter afwisseling een pakkend verhaal, getiteld „Momentop name" ten beste. In de pauze bracht de lieer J. B. van Wieringen op het kerkorgel enkele stukken ten gehoore. Aan het einde van dezen goed geslaag den ouderavond bracht de voorzitter een woord van dank tot allen die hadden me degewerkt tot het welslagen van den avond. Nadat gezongen was Ps 25 3 en 6 waarbij een collecte gehouden werd voor de kinderen van Suriname, eindigde ds. luehl de goedgeslaagde ouderavond met dankgebed. Uitvoering „Entre Nona". In het gebouw der Ned.-Herv. Kerk werd door het christelijk strijkorkest „Entre Nous" haar 5e uitvoering gegeven onder leiding van haar directeur den hedr H v. d. Veld van Leiden, De eere-voor- zitter, ds. Kiehl opende met te laten zin gen van Ps. 146 1 en 8. ging voor in gebed en sptak een kort openingswoord, ■waarin allen, hoewel niet talrijk, hartelijk welkom werden geheetenr Daarna werd aangevangen met het at- werken van het programma, bestaande uit 14 nummers, die zeer verdienstelijk ten gehoore werden gebracht Een tweetal nummers voor strijkkwartet van F. Mazes, met pianobegeleiding deer mej. R. Sol, weTden in 't bijzonder op schoone wijze uitgevoerd Aan het einde bracht ds. Kiehl een woord van liartelijkeD dank aan den direc teur voor zijn uitstekende leiding en aan het orkest voor dezeD avond van kunst genot. Nadat gezongeD was van Gez. 3 1, waarbij intusschen gecollecteerd werd, welke collecte f. 16.84 opbracht, sloot ds Kiehl de uitvoering met dankgebed. De collecte voor den Geref. Zendings- bond, gehoudeD bij een spreekbeurt van ds. S. van Dorp, van Den Haag. heeft op gebracht de som van f. 164. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Verleening credieten Verknoping Bijdrage Kondekerksche Brug Diverse Benoemingen. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen in openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden, behalve de beer J. v. d. Sterrc. die met kennisgeving afwezig is. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna deed de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken, o.a. beridht van Ged Staten omtrent openstelling van den Lagewaard in beide richtingen voor motorrijtuigen: een verslag van de werk zaamheden gedurende hel jaar 1929 van de Commissie lot wering van schoolverzuim en een verzoek van de „Centrale vereeniging ter behartiging der Maatschappelijke belan gen van Zenuw- en Zielszieken", gevestigd te Amsterdam, om toetreding tot bet lid maatschap tegen een minimum contributie van f. 50 per jaar. Op voorstel van B. en W. wordt dit op ongezegeld papier gestelde adres voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens bracht de voorzitter ter tafel een voorstel van B. en W. lol verleening van 'n crediet van t. 20 voor 'n bezoek door de leerlingen der O. L. school alhier aan de elefctricileitstentoonslelling te Leiden. Met algemeene stemmen wordt zulks ver leend. Aan de orde is thans: de opheffing van de onbewoonbaarverklaring van twee panden, toebehoorende aan den heer van der Werf uit Hazerswoude. De voorzitter bracht in herinnering, dat destijds drie perceelen onbewoonbaar ver klaard werden. De eigenaar heeft daarna be richt, één dezer panden te laten afbreken, en aan de beide andere de vereischte verbe teringen te doen aanbrengen. Zulks is thans geschied en B. en W adviseeren nu, evenals de gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn, lot opheffing van de onbewoonbaarver klaring dezer beide perceelen. Z. h. st. wordt hiertoe besloten. Vervolgens komt aan de orde: de benoe ming van een tijdelijk keuringsveearts, hoofd van dienst. De voorzitter merkte op, dat in December van het vorige jaar reeds overleg gepleegd is met verschillende keurings-veearlsen uit den omtrek. Helaas werden door hen veel te hooge eischen gesteld. Gelukkig is loen de heer van Wijk Jr. uit Alphen aan den Rijn als reddende engel gekomen. B. en W. heb ben hem, na verkregen inlichtingen, met in gang van 24 Januari j.l. tijdelijk aangewezen als keurings-veearls, tegen een belooning be rekend op f. 1000 per jaar. Sedert dien da tum is gebleken, dat deze aanwijzing een goede verbetering is geweest, zoodat B en W. den heer B. van Wijk Jr. ten zeerste kunnen aanbevelen. De heer van Wijk heeft medegedeeld, met een wedde van t. 750 per jaar genoegen te nemen. De voorzitter wil tegelijkertijd in behan deling brengen punt 6 van de agenda: ver leening crediet ad f.110 voor aankoop van een hroedstoof ten behoeve van het slacht huis. De bedoeling is, om deze hroedstoof ten huize van den heer Van Wijk te plaatsen voor vleeschonderzoek. Voor gebruik van gas en instrumenten en voor gebruik van een vervoermiddel stellen B. en W. voor, den heer Van Wijk boven zijn jaarwedde een bedrag van f. 100 per jaar als vergoeding toe (e kennen. De heer Van Egmond vraagt ot onder het bedrag van f. 110 alle kosten begrepen zijn. waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Van der Lee heeft zich afge vraagd ot hel wel juist geweest is geen op roeping te plaatsen. De mogelijkheid tot solliciteeren is nu aan andere heerren ont nomen. De voorzitter merkt nogmaals op. dat voldoende overleg vooraf met andere keu ringsveeartsen gepleegd is en aan hen ter secretarie alle gewenschte inlichtingen verstrekt zijn. B. en W. hebben echter naar dc goedkoopste oplossing gezoolvt. De heer Van der Lee wil den heer Van Wijk voor één jaar benoemd zien, waarop de voorzitter zegt, dat het voorstel van B. en W. ook is, hem tot en met 31 December 1930 te benoemen. Vervolgens wordt de beer B. van Wijk Jr met algemeene stemmen tol tijdelijk keu- ringsveearls benoemd, waana de voorziltcr nog opmerkt, dat schriftelijk vastgelegd zal worden, dat de hroedstoof eigendom der ge meente blijft. Hierna komt in behandeling een adres van Gebrs. Sira le Leiden inzake vergoeding voor geleden schade door afkeuring van een koe. De voorzitter leest bei adres voor. Spr. merkt op. dat de zwakheid van deze zaak ligt in het adres zelf. Anders toch was cr een eisch ingesteld B en W. hebben gemeend, dat er geen rechtmatige eisch be slaat voor vergoeding; geheel kan huilen be schouwing blijven of in deze gemeente al dan niet op juiste wijze gekeurd is. en zij stellen daarom voor afwijzend op hel ver zoek le beschikken. De heer Van der Lee voelt er ook niet veel voor, om het verzoek toe te staan bovendien zou volgens spr. eerst uitgemaakt dienen te worden, wie aroed pp wie ni^r Hoed gekeurd heeft De heer Van Esmond merkt op. dat e» veel verschil bestaat, in keuring tusschen verschillende gemeenten. Hierna wordt met I algemeene stemmen afwijzend op het ver- zoekscbrift beschikt. In behandeling komt thans een schrijven van Ged. Staten inzake verhooging van de jaarlijksche provinciale bijdrage in het oto- derhonds- en bedieningsfonds voor de Kou. dckerksche brug. De voorz. zegt, dat de kosten voor on derhoud en bediening oorspronkelijk ge raamd zijn op f. 2000 per jaar. Thans be dragen deze voor bediening alleen reeds f. 4200. Ged. Staten willen nu de jaarlijk sche bijdrage van de provincie van f. 900 brengen op f. 1500. Hieraan is echter door dit ooilege de voorwaarde verbonden, dat de brug steeds tolvrij ten genoegen van Ged. Staten bediend zal worden. In de destijds gemaakte overeenkomst is deze voorwaarde nog niet opgenomenspr. vindt haar echter te ver gaan. omdat plotseling wel eens geëischt kan worden, dat de be diening van dc brug door 3 personen moet geschieden. Spr. wildaarom den Raad voorstellen, deze bijdrage te accepteeren, doch daarbij schriftelijk vastleggen, dat onder „ten genoege van Ged. Staten" niet begrepen kan wordeD de bediening van de brug door drie of meer brugwachters. Te vens wil de voorzitter nog voorstellen, aan Ged. Staten te verzoeken de bijdrage nog (met f. 500 te verhoogen en te brengen op f. 2000 per jaar. De heer Van Egmond kan begrijpen, dat Ged. Staten er eenige zeggingsschap in willen hebben. Indertijd zijn de onder houds- en bedieningskosteD te laag ge raamd en spr. vreest nu, dat Ged. Staten niet booger dan f. 1500 zullen gaan. Het is echter te probeeren, doch spr. dringt er dan op aan, er bij over te leggen een sta** van de gemaakte kosten. De heer Lieverse vraagt, of er ook al ge rekend i9 met de gewone onderhoucv kosten. De voorz. zegt. dat dit nu moeilijk te bepalen is; de kosten van electrische stroom, welke ook bij de bediening behoo- ren, zijn gemiddeld 6 a 700 gulden per jaar. Een staat van de gemaakte kosten is al reeds eerder opgemaakt en aan Ged. Sta ten gezonden. Conform het voorstel van den voorz. hiervoren aangegeven, wordt vervolgons z.h.sfc. besloten. Hierna wordt het kohier hondenbelasting dienst 1030, vastgesteld op f. 310, en het suppletoir-kohier dienst 1929 op f. 15.50. Eenige besluiten tot wijziging van de be- groolingen 1929 en 1930 worden hierna vast gesteld. Inzake de vaststelling van het voorschot op de vergoeding, overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920, ten behoeve van de bij zondere school voor hel öiensljaaT 1930, merkt de voorzitter op, dat de kosten voor elk kind der openbare school alhier bedragen f. 9.69. Het voorschot, ex art. 101 der L. 0- wet 1920, voor de bijz. school voor 1930 be draagt daardoor f. 887.88, waarop dit vervol gens wordt vastgesteld Hierna wordt besloten hel heffingspercen tage van de Gemeentelijke Inkomstenbelas ting van 41/* le bTengen op 4 en het aantal opcenten op de hoofdsom der Rijksinkom- stenbelasling te handhaven op 100. Vervolgens stellen B. en W. voor, in ver band met de benoeming van een nieuwen keuringsveearts, om enkele kleine wijzi gingen aan te brengen in de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch en in de instructie voor den keuringsveearts, hoofd van dienst. Conform het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten. De voorzitter voegt hierna nog aan de agenda toe: de verhuring van het postkan toor in deze gemeente. Spr. deelt mede, dat thans bericht ontvangen is, dat met ingang van 1 April a.s tot nieuwen kantoorhouder benoemd is de heer J. Pieterman uit Gou- driaan. B. en W. stellen yoor, het raadsbe sluit van 24 December j.l., waarhij als datum 1 Februari 1930 gekozen was, thans in le trekken en le besluiten tot verhuur van het postkantoor aan genoemden nieuwen kantoorhouder met ingang van 1 April a.s. Algemeen wordt hiertoe besloten. Bij de hierna gehouden rondvraag dringt de heer Van der Lee aan op afschaffing van het gebedsformulier. Spr. gevoelt er meer voor, om vóór de vergadering de leden in de gelegenheid te stellen, ieder voor zich een gebed volgens zijn eigen overtui gingen te laten houden. Op voorstel van den voorzitter zullen B. en W. hierover praead- vies uitbrengen. De heer Lieverse vraagt naar de plannen vcor de wegbedekking bij Meerwijk. De voorzitter deelt hieromtrent mede, dat B en W. weinig voor een gesloten wegdek ge voelen, doch zullen in de volgende vergade ring met een voorstel komen. De heer De .Tong vraagt vervolgens enkele inlichtingen omtrent de toepassing van de in hèt vorige jaar vastgestelde steunrege ling. Spr. begrijpt niet. waarom enkele per sonen, die om steun vroegen, deze met gekregen hebben, doch eenvoudig van het kastje naar de muur gestuurd werden. De bedoeling is toch nooit geweest, dat alleen de z.g. uilvries-regel toegepast zou worden. De voorzitter zegt. dat enkele menschen op secretarie om steun zijn gekomen, terwijl dit niet de juiste plaats is. Het Burgerlijk Armbestuur heeft er eenvoudig over te be slissen. Waarom de steun niet verleend is, weet spr. niet. De heer Van Egmond, tevens voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur zet vervol gens ujjeen, waarom geen steun verleend is Spr noemt de voorgekomen gevallen, waaruit wel degelijk de juistheid blijkt, waarom voornoemd bestuur geen bijdragen in geld of natura gegeven zijn. Hierna wordt overgegaan in besloten ver gadering tot bespreking van punt 14: Be noeming van een brugknecht, welk punt in de laatstgehouden vergadering aangehouden was. Na heropening wordt overgegaan tot stemming Uitgebracht worden op G. van Ommering te Hazerswoude 4 stemmen en op Joh de Haas, eveneens te Hazerswoude 2 stemmen, zoodat met ingang van 1 Maart 1330 tot en met 31 December 1930 de heer G. van Ommering benoemd is lot tijdelijk brugknecht. Hierna wordt do vergadering door den voorzitter" gesloten. RECLAME. BEROEMDE BORSTCARAMELS, thans volgens origineel recept ook in Nederland ge{a^ ceerd, door N.V. J. G. KLENE Co., zijn overal verkrijgbaar 10 cent per dootj Probeert deze aangenaam smakende en geneeskrachtige caramels. om ROELOFARENDSVEEN. Propaganda-avond K. L. M. Voor een talrijk publiek werd in de groote Pancratiuszaal door de K.L.M. een Jezing gehouden, waarbij tevens een film werd vertoond. De burgemeester van Alke- made opende de bijeenkomst met eeff wooru van welkom tot den vertegenwoordiger, den heer Margadant en zijn staf en zett* in het kort uiteen, welke motieven er to« geleid hebben om dezen avond te organi- seeren. Hierna gaf hij het woord aan den heer Margadant, die een zeer interessante lezing hield over den vliegdienst van de K.L.M. Spr. wees er op, dat bij velen nog een zekere vrees bestaat voor het vliegen en haalde talrijke voorbeelden aan, dat het verkeer over den weg aan meer gevaar is blootgesteld, dan het verkeer in de lucht. Op onderhoudende wijze besprak spr. den dienst tot in finesses en wees an.n de hand van cijfers aan, hoe het bedrijf der K.L.M. in de laatste 10 jaren gegToeid is. Vooral voor vrachtvervoer over verre afstanden is de K.L.M. het eenig aangewezen lichaam. De goederen worden door deskundig per soneel in de vliegmachines geladen om ge heel friscli ter veiling te worden gebracht, zoodat deze producten ook de hoogste prij. zen opbrengen. In het afgeloopen jaar werd per vliegtuig ruim 500.000 K.G. vracht goed verzonden, in hoofdzaak bloemen, fruit en versche groenten. 90 pCt. van dit alles kwam van Aalsmeer, terwijl Roelof- arendsveen en het Westland ook hun deel bijdroegen. Aan het einde zijner lezing wekte spr. de exporteurs en tuinders uit deze plaats op, om steeds meer gebruik te maken van de K.L.M. Na een korte pauze werd een film vertoond, waarbij, hetgeen door den vertegenwoordiger in zijn cau serie was besproken, op het doek werd weergegeven. Ook van deze plaats waren een aantal opnamen gemaakt. We zagen o.a. de toename van de kassenbouw, het forceeren van de bloembollen, de verpak king en verzending van de bloemen per vrachtauto naar Schiphol, waar zij in de reeds gereedstaande vliegmachines werden verladen om naar Engeland te worden ver den verzonden. Tot slot sprak burgemees ter Vosters een woord van dank tot den vertegenwoordiger der K.L.M. voor het ge- notenc. Rpr. hoopte, dat hetgeen dezen avond gesproken en vertoond wa» gewon den er het zijne to* zon bijdragen om do veenders aan te sporen meer gebruik te maken van het vervoer door de lucht. Ws aandeken aan dezen avond werd aan ieder een herdenkintrsspeldje uitgereikt. Ook de vertegenwoordiger van de Duitsche Lfift- Hansa, reikte aan de aanwezigen een speldje uit. De band tusschen K.L.M. «vj onzp plaats is hierdoor weer gesterkt en we hopen, dat het gegevene voor beiden rijke vruchten zal mogen afwerpen. TER-AAR. 40-JARIG JUBILEUM J. HOGENBOOM. Als gemeente-secretaris. Den 3den Maart a.s. hoopt onze alom beminde en hoogstaande plaatsgenoot de heer Johannes Hogenboom geboren 27 September 1865 zijn 40-jarig ambtsjubileum te herdenken als gemeente-secretaris onzer gemeente. De jubilaris die 1 Augustus 1877 als volontair ter gemeente-secretarie te Leirauiden zijn loopbaan bij de gemeente administratie begon, werd in 1882 tot amb tenaar ter secretarie dieT gemeente be noemd. Na vervolgens in het jaar 1886 met gunstig gevolg het examen gemeente-admi- stratie te hebben afgelegd, werd de hee? Hogenboom d.d. 11 Dec. 1889 benoemd tot gemeente-secretaris onzer gemeente, welke functie de jubilaris tot nu toe steeds met volle toewijding, energie en met de meest? nauwgezetheid heeft verricht. De jubilaris staat alom bekend als een dier ambtena ren die steeds, waar het de belangen onzer gemeente gold op zijn post was. Bovendien heeft de jubilaris ook zitting in het bestuur van vele vereenigingen. O.a. is hij thans 38 jaar besturuslid de** vereen. „De Werk verschaffing" en 13 jaar secretaris-pen- ringmeester van de Woningbouwvereni ging. Wij twijfelen dan ook niet of het zal den heer Hogenboom, die allerwege de be langen onzer gemeente steeds heeft ge diend, op den dag van zijn jubileum niet aan belangstelling ontbreken. Geslaagd voor het diploma leerarcs Coupeuse Nederl. Modevakschoolver. te den Haag Mej. A. H. M. de Bruijn alhloi. WADDINXVEEN. C. J. de Rooy In den ouderdom van 73 jaar is alhier overleden de heer G. J. de Rooy, voor ganger bij* de Oud-Geref. Gem. aldaar en in Oud-Geref. kringen een bekende per soonlijkheid. Ned. Herv. Jongelingen ver. Onder leiding van den Eer e-voorzitter, ds. de Looze, hield de Ned. Herv. J.V. in he* vergaderlokaal der kerk haar 33e jaar vergadering. Vele belangstellenden woon den de vergadering bij. Het programma, dat 17 punten bevatte, werd vlot afgewerkt en getuigde van ernstige studie. Gegund. Door het bestuur van de vereeniging werd aanbesteed den bijbj van 8 keukens aan de 8 bestaande midd stands-woningen aan het Jaagpad. Laaj inschrijver was de aannemer P. Botl hier, voor f.5825 aan wien het werk gegund. Ongevallen. De 4-jarige D. K. trok in een oi waakt oogenblik een groote pan met kol water van een fornuis. Het kind liepc het geheelc lichaam brandwonden op. Medische hulp was spoedig ter piai De houtbewerker K. B. alhier, liep rijn werkzaamheden een wondje op. enkele oogenbHkken vertoonden zich ren van bloedvergiftiging. Hij moest in allerijl onder behandeling van een ter stellen. De chauffeur B., van den autobnsdi van Gebr. Buitelaar, viel met de red hand door een ruit en werd zoodanig wond, dat dr. Samplonius hulp moest leenen. WOUBRUGGE. Uitvoering Chr. Jongeling&vereen, Dezer dagen gaf de Chr. Jongelingsver „Timothëus", in samenwerking met de opgerichte Chr. Meisjesvereeniging een goed geslaagde jaar- en feestvergaderinj liet lokaal der openbare school te Hoogrc onder leiding van ds. Tonnon. Nadat ds. Tonnon de vergadering hac ten zingen Ps 68: 10 en met gebed had opend, heette deze allen hartelijk welkoc wenschte de J. V. en M. V. een rijk gezej vereenigingsjaar toe. Daarna werd een begin met het progr ma gemaakt. Uit de verschillende veisli bleek, dat, ofschoon de J. V. niet groo zich toch in een bloeiend vereeniging* mocht verheugen. De opstellen over „Stephanus" en ,S tisme" getuigden van veel studie, w?j nog een levendige gedachtewisseling vc met de inleiders. In de pauze werd do uitslag der verl< ten bate van het fonds tot verbetering het interieur der Ned. Hen7. Kerk, bel gemaakt, waarbij de voorzitter allen e het bijzonder de M. V. dank bracht voc moeiten en kosten, die hieraan be: wareri. De uitslag was. dat er na aftrek onkosten nog plm. f. 125 overschoot. Verschillende samenspraken en voordr ten brachten verder nog veel afwisse vooral ook de tableaux der M. V. we zeer op prijs gesteld zoodat er wel reden tot dankbaarheid, daar allen zich zeer den geamuseerd. Tenslotte sloot de voorzitter met woord van dank aan alle aanwezige: medewerkers en medewerksters de verg ring met dankzegging waarna nog gezoi werd Gezang 189: 6. Bazaar Ned. Herv. Kerk. 'Na dagen van inspanning door het C bestaande uit de dames Lysen, L. N damNoor dam, W. Bootvan Geer, Vromansvan Vuuren, C. van Rijn tenhuis, A. AnkerVerduin, C. Walr Van der Waa, G. de Bruyn—Klomp, de heeren ds. Lijsen en W. Buntsma, o de ds. Lijsen de bazaar ten behoeve de Kerkvoogdij Ned. Herv. Gem. ati met een welkomstwoord tot aille 3ani gen. De jongedames uit de gemeente men daarna hun plaats in voor den koop van verschillende artikelen. Na afloop der verkooping werd met uitslag der verschillende verlotingen begonnen. De voorwerpen bestonden spreien, tafelkleed, kruidenrek, rijwie kussens, een palmboompje enz. enz. Ds. Lijsen was de tolk der aanwffl. toen hij met dank dezen bazaar floot. De overgebleven artikelen zullen n; ten gelde worden gemaakt. Door den bouwkundige G. W. Vis Alphen a. d. Rijn werd namens Gebrs Hertog alhier onderhands aanbesteed bouw van een drietal arbeiderswoniD aan den Achterweg. De werkzaa-mhe werden als volgt opgedragen. Timmer* J. v. Wieringen te Alphen a. d. Rijm en zinkwerk W den Hertog Azn„ t® phen a. d. Rijn. Metselwerk Fr. Dj®]* Alphen a. d. Rijn schilderwerk J man te Woubrngge. Staateert. no. 37 bevat de sljjj van de Woningbouwvereeniging 1 Leven" a'.hieT. Geslaagd voor het diploma cost® der Nederlandsche Modevakschool p Haag de dames G. v. Leeuwen en Rhijn albier. RECLAME. Spijs verteringsrtorin'F" is sinds 100 jaar onovertroffen het be*1' n' f BullricH-Zouj Tabletten ft.0^1 en ft. 1,20. Slechts ccM verpakking roet het porLrct van deni w Monsiers gratis en franco d. gfH 521)

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10