RRESPONDENTIE. een massa brieven tegenwoordig, orm. Iemand vroeg mij of alle kin- de raadsels een brief schreven, en dan zou ik onmogelijk op al en kunnen antwoorden, daar zou eel te kort voor zijn. en dan zou er ils overblijven in de kindercourant haaltjes, versjes, plaatjes enz. Wfl- kinderen, die mij brieven schrijven adsels begrijpen dat het geen on- leid is als ik er niet uitvoerig op jullie wilt toch ook gaarne ver- bben, velen lezen dat liever dan al 1 antwoorden van mij aan anderen, ons wat een reuzelange correspon- in laatsten tijd Br is zoo aardig ngstelling! a welingen Hendrik Vonk, Wim et Verstraaten, Jozientje Verboon, 3, Antonie van Rijn. K. Vonk. Nel Christiaan van Dijk mogen alle- dselneefjes en -nichtjes van mij lat beteekent dus meteen: mij Tan- D. ocke, ik hoop dat het schoolgaan ?komt. en Tommy Admiraal, beiden nog gefeliciteerd met je verjaardag, ier gehad? Graaff, wat hebben jullie feest p school I Ik begrijp best dat je hebt gehad, v. d. Marei, zoo was die eene jou. Ja, Suze mag meedoen als thuis het L.D. lezen. Nelly Meijsen, zijn jullie zusjes? de brieven samen in dezelfde en- Eempien Wassenaar, vandaag is het scherp vinnig koud, jullie meer binnen dan buiten spelen, plezier gehad bij je vriend? v. Zuijlen, ja, dat heb je goed ont- erleden jaar om dezen tijd was ik ig ziek. Zijn jullie al van school len geweest? n Willy Verbruggc, ik vraag al geen raadsels sturen, voor ik c ag Ts Willy al weer beter en naar e Vries, ik zou het je heusch voor n Ie deel nadoen al die oefeningen, t d je zeker wel. Mi zee, aardig hoor van die pan- ran je broertje. En voor wie wor- kjes? dus, doe maar mee als je er lijd en niet als je veel huiswerk hebt. Vogelaar je vraagt of er in Leiden e brievenbus is waar de brieven e ljeugd in mogen zonder postzegel. aan het Bureau Leidsch Dagblad, el, zorg dat je brief er Maandags- óór 12 uur is. Glinslra Bleeker gelukkig dat je :heel blut bent. v. d. Pot wal een leven zal dal ge- n al die vogels door elkaar. Je k ik wel, heel veel van dieren. q Leen v. d. Niet los de raadsels w op ,dan zie je iedere week je e le kindercourant, eur ja hoor 10 Maart is de datum gt. kelenboom wannaer is dat dagje le school naar de tentoonstelling? Krispijn er doen zóóveel nu mee mèdepark, doet het maar allen c^én groot couvert, maar dan moe- jl 2 postzegels van 6 cent op voor n en brief, én betaald dat dan om Hoeve en Bob Roodhuyzen lijken ip elkaar? denkt men daarom dat broers bent. Bob Verberger ja Corrie goed ge- recies een week na jou .Naluur- jullie brieven in dezelfde enve- brieven moeten Maandag vóór 12 di et bureau L. D. of uiterlijk Dins- d 19 in Den Haag zijn. ie Geus neen hoor niet alle kin- ijven er een brief bij. dan kwam aar en dan zou ik de heele cou- met de correspondentie. Geluk- ;oed vooruitgaat op school, den Hoed en Rika Sluymer ik ember 1928 ziek geworden en heb toen 7 maanden in het ziekenhuis gelegen en nu moet ik nog erg aansterken en heel voorzichtig zijn. Marie Cramer al weer een met die vraag. 10 Maart hoor. Spoedig komen er weer prijs raadsels. Hermien v. Wieringen voor mij is dal ook grappig om aan zóóvelen te schrijven die ik nog niet heb gezien. Ja zooveel kinderen vragen naar die datum, daarom moet ik telkens opnieuw zeggen 10 Maart. Thijs van Rijn dat broertje moet nog jaar wachten vóór hij kan meedoen. Dal begrijp ik: Moeders verjaardag is een groote feestdag Nettie Roos dus als ditmaal de kinder courant verschijnt ben je jarig en misschien net met alle 9 vriendinnen met mooie pa pierenmutsen op vroolijk aan het feestvie ren. Veel plezier hoorl Jo en Jenny Berkhout woont dal kleine vriendje ook in het Vernèdepaik? Het is hier Vrijdag ook vreeselijk mistig geweest, erg akelig somber weer. Alex en Bram Teljeur ik dank Bram wel voor zijn brief, was het tol nu toe altijd Alex die schreef? Is A. flink en gezond thuisgekomen? Gelia en Kees Muyzert was de brief ver leden week te laat bezorgd? Was Moeders verjaardag een heerlijke dag, dal begrijp ik hoor. Bramda Verboog ik verlang naar de lente, het is nu zoo vinnig koud, niets geen gezond weer om aan te sterken. Ilendrika Koppier je moet mijn naam ook op het couvert zetten niet alleen Red. L. D. Je verlangt zeker naar hel jaarfeest van de club. Gretha de Jong goed geraden van 10 Maart. Heb je wel voor een half jaar ge noeg mooi postpapier Douwientje Krop o neen nog geen nieu we raadsels. Kijk maar wat ik net hiervoor antwoordde: 10 Maart. Mag je al weer naar school Annie en Adri Bavelaar alsjeblieft niet met roode inkt schrijven, dat schemert zoo voor mijn oogen. Er had een punt moeten staan tusschen tol en stoel, namelijk tus- schen die cijfers, kijk maar eens na. Abram Wijnnobel komt die uitvoering al gauw Annie v. d. Logt hoe is het met je groot moeder 1 Dirkje Hopman ja ik heb nu ook radio op de telefoon, ik luister er telkens een poosje naar. Wat een aardig versje was dat! Annie Devilee nu ken ik je hoor, maar er zijn nu zóóveel kinderen die meedoen en dan kan ik niet na één keer al die namen onthouden. Leuk postpapier hoor met dat beertje. Abram v. d. Heyde en Bep Rosier, zeker mogen jullie samen meedoen als je in 't zelfde huis woont. Nog geen nieuwe raad sels. Marietje Rietkerk neen, nu kan ik on mogelijk komen kijken op die feesten, het spijt mij erg hoor. Dit is ook voor Annie Brouwer, de 2 vriendinnen samen. Willy de Neys en Alie Verdoorn, zaten jullie samen de laadsels op te lossen, dat was gezellig. Frans en Martha Schimmel jammer, dat het nichtje zoo ver weg woont. Vond je die hagel zoo prettig 1 ik niet. Marietje Laterveer wat een mooie kiek stuurde je, waar is dat plekje Heb je onder een auto gelegen o foei hoe ge vaarlijk. (Delia en Nico Kret wie teekende en kleurde dat plaatje en raag dat nu op school hangen Joop Devilee neen nog geen nieuwe raad sels sturen. Wel heerlijk zoo'n speeltuin met veel vermakelijkheden. Ru en Bas van Dijk, wel Ru dat is aar dig, zijn wij tegelijk iarig Wat hadden jullie toen ver gewandeld. Garda en Rie Lepelaar zeker mag *o vroeg insturen. G. nog wel gefeliciteerd. Als ik later sterker ben, kom ik hoop ik, weer in Leiden logoeren. Jacob en Annie v. Hees berg de kinder courant goed op zoodra die komt. Marie v. Veen alsjeblieft voor mij geen ijs en sneeuw, maar daarom gun ik het jou wel. Gerrit Verkerk ook mijn naam op het couvert zetten, anders weet men niet dat het raadsels zijn. Truus en Lena v. d. Lucht geen nieu we raadsels sturen, schrijf ik steeds. Als ze bij Pi. V. thuis het L. D. lezen mag ze natuurlijk meedoen. Matje en Cor Vogelaar of ik van een hond houd, ja zeker, ik ben een erge dierenlief- hebster. Dat zijn namen, die allen behooren lot mijn raadseljeugd, die namen die je op noemt. Marietje Blom dat was wel jammer, dat je eerst een uur moest wachten, omdat er geen plaats meer was. Reinier en Annie den Hertog is Annie weer beter? Dit papier vond ik ook best (hoor. Bep Hoope, je brief in dank ontvangen. Op je verzoek antwoord ik er a.s. week pas op. Veel plezier op je vaders verjaardag. Plonia v. d. Hoeven, ja zeker kreeg ik in mijn jeugd ook rapporten, ten minste op de Hoogere Burgerschool noemde men het rapport en op de lagere school heette het toen: maandbriefje Agnes Planje ik vond heel aardig zooals je mij alles over je poes verleide, ik hoop erg voor je, dat liet beestje niet meer wegloopt. Ik ben heel erg op dieren gesteld NeMie Ouwersloot als je geen tijd hebt behoef je heusch geen brief te schrijven. Coba Koevoet, dat was aardig, dat je net op je verjaardag bericht kreeg, dal je voor taan op een club op het Volkshuis mag komen. Ilendrika Ouwerkcrk, je brief in dank ontvangen, meer niet, je begrijpt wel wat ik bedoel. Bartiha en Willy v. Wijk aardig hoor dat ik altijd een mooi velletje krijg Karei West wat voor mooie katjes? die ren? of van planten? Jaantje v. d. Laken, gezellig zoo'n vrien din om altijd Zondags mee te zijn. Rika Vermeer ja het hagelde hier Zondag ook en het was heel guur en koud. Jan Evers als het voorjaar wil komen, zoodat ik meer kan uilgaan dan nu, dan zal ik wel sterker worden. Ja ik heb radio op de telefoon cadeau gekregen. Henk Boom als je lijd hebt, tel dan eens hoeveel brieven ik heb gekregen, dan be grijp je hoe druk ik het heb er mee. Anlje v. Egmond nu heb ik haar ook Annie genoemd. Hel is vandaag zoo koud, het vriest ook, wie weet of er niet nog ijs komt. Moppie v. Valderen geen nieuwe raadsels nog sturen, vraag ik voortdurend. Jullie mo gen gerust samen de raadsels oplossen, dat ig heel gezellig. Nelly en Jacoba Belgen hartelijk gefeli citeerd met N.'s verjaardag. Zijn jullie druk aan het feestvieren als je dit leest? Neen kleine Wim moet nog wat wachten. Bep Molenaar, groot gelijk, dal je je pop en wagen bewaart, daar kan je later nog iemand plezier mee doen. Riek de Graaff, o, ik heb nog zooveel papieren liggen, alles ingestuurd of ik 'het eens plaatsen wil. Prettig, dat je naar die tentoonstelling mag. Margo Marks goed rapport hoor. Aardig veel dieren bij je thuis, wie zorgt er alle maal voor. O, daar zie ik dal 't feest is als je dit leest, wel gefeliciteerd. Berlus Boom hartelijk dank voor de mooie photo, je staat er heel goed op. Ja ik dacht eerst dat je zoo'n kuif had. een flinke haar dos heb je. Fred, Joh., Hendrik Mulder, heb je veel Verkade albums, spaar je er altijd plaatjes voor. Ik hoop dat jullie met Maart veihoogd worden. Jan en Truus v. d. Born noemt mij toch gerust Tante, Christina Kapaan, ja nu 2 brieven. Het heeft hier ook gehageld, echt koud. Alie PlaizieT, 2 jarigen tegelijk, hoe aar dig, waren ze blij met de cadeaux. Ja die datum mag je wel vragen,. 10 Maart. Annie v. Woudenberg wat aardig voor je dat je naar die lezing mocht Dat is goed dat je wat werkte voor dien bazar Jo de Wekker, je hebt een heerlijken lan gen avond gehad en heb je er toen je moeder alles goed van verteld? Jac. Laurier een mooie teekening hoor, heb je die thuis gemaakt. O. ik heb nog ge noeg raadsels, bewaar ze maar. Frieda Sladek ziek geweest? vervelend

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 15