ïerk- en schoolnieuws. kunst en letteren. sport. hr kamel—, spreekcel. radio-programma. overzicht kaasmarkten. predikbeurten. fOOR WOENSDAG 19 FEBRUARI. BODEGRAVEN. artsbisschop van utrecht. gaan wit naar montevideo? j. m. graadt van roggen. wedstrijden van „de pugilist". leidsche voetbalbond. oefenwedstri1d nederlandsch elftal. °e beslissing in afd. ii. internationaal tournooi te amsterdam. reclame. ^eppattenfe£> invitatieconcert annie mesritz. oden en satyren. tijdschriften levensgevaarlijke toestand op het perron der staatsspoor leiden- utrecht. Ur. Gerei. Evangelisatie (Willemslraat): ■0,7 uur de heer Epker van Rotterdam. HILLEGOM Qu. Geref. Kerk. nam halfacht, ds. Ric- vul Sliedrecht LEIDERDORP. >"ed. Herv. Kerk: nam. halfacht (Gc- ;i>nle-avond), ds. Mondt NOORD WIJK. AAN-ZEE. X«l. Herv. Kerk: Nam. halfacht, tb. ran Zoetermeer-Zegwaard. OEGSTGEEST. Ned. Hen-. Gem. (Irene en lokaal H. osrltweg): nam. halfacht, Bijbellezingen. NED. HERV KERK. B-rocpen te Enkhuizen: C. Met te Zaan- i-Oost. Aangenomen: naar Ravenswaay (Geld.): D. Derksen te Stevensweertnaar Oost- rg: D. Faber te Nieuwendam. Bedankt: voor Spijkenisse (toez.): C F. b>b«m te Gelselaar. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Aalten: (vac. Ds. A. Schou- i Wzn.) J. van der Meulen te Soest; te Bildt (als hulppred.) W. v. d. Burgeler, td. te Driebergen; te Nieuw-Weerdinge r.): M. den Boer, hulppred. te Haarlem; te kh (vac. H. W Laman): G. C. Berkouwer Oudahorne; te Wartena-Eernewoude (Fr.) Melles, cand. te Zwolle. Aangenomen: naar De Bildt (als hulppre- ler): W. v. d. Burgeler, cand. te Drie- tfen. GEREF. KERK. IN B. V. Beroepen te Hilversum ds. J. v. d. Woude Amersfoort. o far men aan do „H. Crt." mededeelt, ■t mgr. B. Gijlswijk (orde der Domini on), pauselijk delegaat van Zuid-AfnKa temfontein, ernstig in aanmerking voor knoemiDg tot aartsbisschop van Utrecht Gijlswijk is Delftenaar van geboorte, kt deze benoeming maakt de paus een rndcring op de gewoonte, om niet uit r.:cld-gcestelijkcn een aartsbisschop r* ■nen. 'Twee leden van de bondsvergadering honden een enquête. Door de heeren J. J Groolmeyer en M. Sajet is het volgende rondschrijven gericht aan hun medeleden van de bondsvergadering van den K. N. V. B.: Nu het bestuur van den K. N. V. B. nog steeds niet heeft besloten afwijzend te be schikken op de uitnoodiging om deel te ne men aan de wedstrijden te Montevideo, ach ten de inzenders hel wenschetijk de meeniag over dit onderwerp te vragen aan hun mede leden. Zij zijn van oordeel, dat hot deelnemen aan deze wedstrijden, waarvoor een afwe zigheid van twee maanden noodzakelijk is, in strijd is met het steeds in den K N. V. B. gehuldigde amateursbegrip. Onherroepelijk zal afwijking van het een- maat ingenomen standpunt moeten leidon j tot verwatering van het amateursidee in de I voetbalsport. Naar hen ter oore kwam zou men zelfs I van plan zijn, den spelers'vergoeding voor loonderving te geven, iets wat ten eenen- male in strijd is met de bekende bepalingen. Zij achlen het verder principieel ontoelaat baar, dat jongere menschen gedurende eenige maanden hun studie of maatschappelijken I werkkring verlaten, om deel te nemen aan sportwedstrijden. Zij achten liet beter reeds nu de meening te vragen, in plaats van te wachten tot de eerstvolgende algemeene vergadering, waar kritiek dan tot geen practisch nut kan lei den, omdat het bestuur van den K. N. V. B. dan zijn beslissing reeds heeft genomen. Ze wenschcn hun standpunt daarom onmiddel lijk aan hun medeleden ter beoordeeling voor te leggen en zullen het resultaat dezer enquête zoo spoedig mogelijk aan het be stuur van den K. N. V. B doorzenden. BOKSEN. VOETBAL. Wat er gespeeld is. nden wedstrijd Leidsche Boys IAlphia visten Alphia vóór en Leidsche Boys na 'rost haar meerderheid met een doelpunt drukken. Door dat 11 gelijke spel is in den stand in de bovenste lagen nog it meer spanning ontstaan, daar L.M.C. I, liegen A.S.C. III (om welke reden?) niet £ide. ook nog een kans behoudt. Ontegen- ?eüjk staan de Boy9, die nog slechts 2 Vrijden hebben te spelen (L.M.C. I heeft I I en Alphia II nog 9 wedstrijden voor toeg) er het beste voor. D.V.S. II moest I ve«r laten tegen Alphen III. Met een ■2 overwinning togen de Alphenaren met ie winstpuntjes naar Alphen terug. 'G. I wist zich door een 4—2 overwin- t f'P U.V.S. III weer een plaatsje op de $>jst op te werken. II de tweede klasse moest A.S.C. IV er tc- Alphia III met niet minder dan 80 ifelooven. D.V.S. III bracht door een 7-2 winning tegen L.D.O. I de winstpuntjes Leiden mee. d de derde klasse bracht Victoria het le- V.O.G II tot een flinke 41 overwin- waardoor haar kansen op de bovenste als weer wat verbeteren. JD.V.S. IV '■C. II eindigde met 12 in het voordeel 5 de Lissenaren. kt L.F.C - en R C.L.-terrein waren door consul afgekeurd. j1 Se Zalerdagmiddagcompetitie leed 'C. I haar eerste nederlaag. Op eigen bracht Quick Boys T de Alphenaren een nederlaag toe. Bij Fides Pacta 1Nor- is Norvicus niet opgekomen. In de kde klasse bleef Quick Boys IT ook op het. Me pad voort gaan. door SV.O. II met bekloppen Tff Noordwijk klopte ARC «neus II met 4— 1. S.L.F. IIA R C. III met de rust door slechts weer gestaakt. vroote belangstelling. In de groote zaal van „Qoncordia" alhier, heelt de Leidsche boksvereeniging „De Pu gilist" gisteravond nationale bokswedstrij den gehouden, waarvoor de publieke be langstelling weer buitengewoon groot was. Gebokst werden partijen van 3 ronden van 3 minuten tusschen Leidsche en Haagsche boksers. Doordat meerdere deelnemers wa ren afgekeurd, omvatte het prdgramma slechts zeven partijen, F. Goddyn (Leiden) bokste oen onbelang rijke en technisch zeer zwakke partij tegen Van der Velde (Den Haag), die voortdurend in den aanval was en al ver op punten vó(5r stond, toen de arbiter in de laatste ronde ingreep en Van der Velde over winnaar verklaarde. Moedig en snel was direct de partij fus- schen P. Marijt (Leiden) en De Bruin (Den Haag). Al in de eerste ronde kwam echter de beslissing, toen de Hagenaar voor drie tellen down ging, vervolgens groggy in de touwen bleef hangen en de helpers den strijd voor hun leer.ing lieten staken. Vervolgens twee Hagenaars: De Castrop en Berkhuys. Binnen de minuut was de kamp ten einde door een keiharde swing van De Castrop op de maag van zijn tegenstander, die moest opgeven. Thans volgde een hard gevecht tusschen Van Heusden (Leiden) en Didema (Den Haagl. Na een geliikopgaand begin kreeg de Hagenaar in do tweede ronde eenig overwicht, doch in de laatste ronde plaatste Van Heusden zooveel treffers op de kaak, dat het verschil onbeteekenend werd. Do arbiter verklaarde den Leiden aar ten slotte winnaar van dezen afmattenden kamp tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders. Met een even levendige als aantrekkelijke partij tusschen Donnars (Den Haag) en Nieuwkuik (Den Haag) word het programma vóór de pauze besloten. Nieuwkuik was in de eerste, Donnars in de tweede ronde ster ker, waarna de derde ronde weinig of geen krachtverschil bracht. De partij bleef on beslist. Na de hervatting begon Kruiskamp (Den Haag) met een feilen aanval op Roelandse (Leiden), die echter tegen een stootje be stand bleek te zijn en spoedig uitstekend weerstand bood aan zijn grooteren tegen stander. Lengtevoordeel en iets betere tech niek, gaven den doorslag ben gunste van Kruiskamp. Ten slotte kwam Freeke (Leiden) in den ring tegen Bernards (Den Haag). Het werd een vlot partijtje, beweeglijk en spannend, waarin de Hagenaar op punten won. het Nederlandsch elftal dat op 4 'c Amsterdam tegen Italië uitkomen vordt op 26 Maart een oefenwedstrijd =11 op nader aan te wijzen plaats te- - eveneens alsnog aan te wijzen tc- Bpartij. F- C. en Blanw-Wit Zondag vrij. het „Hbl." verneemt zijn de ploegen - 'FC. en Blauw-Wit Zondag a.s. vrij- 1 voor het spelen van competitiewed- ""'L, zoodat de beslissing in afdeeling II rolkan vallen. zou Z. F. C. Zondag a.s. te- j?' 0 uitkomen, maar <ïe vereenigin- C en Blauw-Wit willen gaarne op J--n dag tegelijk, spelen, zoodat het gelijke programma is gewijzigd en wedstrijden Z.F.C.E.D.O. en l Gooi zijn geannuleerd en is be- 't Gooi E.D.O. ontvangt. SCHAKEN. In het gisteravond in de Militiezaal te Amsterdam voortgezette tournooi, speelde Spielman (wit) remise met Addicks (zwart) Weening (wit) wint van jhr. A. O. van den Bosch (zwart). De partij Euwe—Lan- j dau wordt voortgezet. Weenink heeft de leiding met 2 winstpunten. FUKOKIUSO 5*1 oen voorbehoedmiddel legen LONG-COMPLICATIES Vraag het oordeel van l/w dokter! Agenten Ft&.Merndenma-DenHaag 7926 In de Lakenhal. De kunstenaar Graadt van Roggen is in 1867 te Groningen geboren. Het eerste onder richt, dat hem in staat stelde met de groote wereld buiten hem in gemeenschap te treden, ontving hij aldaar in het Doofslommeninsti- tuut. Zijn neiging tot teekenen, die zich at heel vroeg openbaarde, kon hij als knaap be vredigen aan de Groninger teekenschool „Mi nerva". waaraan spoedig onderricht in het lifchografeeren verbonden werd En weldra nam hij als 16-jarige ook schilderles. Van 1884 tot '88 is hij dan student aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam. Hier bekwaamde hij zich ook in de etstechniek, welke hij in den eersten tijd reproductief toepaste. Van 1892 lot 1900 vin den we hem te Bloemendaal en in laatstge noemd jaar vestigde hij zich te Bergen in Noord-IIolland, waar hij than9 nog woont. In al die jaren heeft hij afwisselend gewerkt le Mook, Barbizon, Giethoorn, Hat tem, in Zeeland, te Kootwijk, in Bretagne en aan de Rivièra. Graadt van Roggen heeft zich ont wikkeld tot een kunstenaar van beteekeliis, die verschillende grafische technieken met groot succes heeft toegepast en door het genre van zijn schilderwerk eveneens een eigen plaats inneemt. Beginnen we met het laatste. Graadt van Roggen is in de eersle plaats de schilder van het Hollandsche duinland schap en het daarmee wat de tonaliteit, soms zoo verwante landschap der Veluwsche zandstuivingen. Er is ook verschil in de formatie van de heuvels: de duinen ietwat ronder met meer golving tegen de open lucht; de heuveltoppen van het Kootwijker Zand spitser, langs de flanken afgebeten door 't snerpen van den wind. De duinen meer begroeid, de andere kaal, U kunt dat het beste vergelijken als U naast elkaar beschouwt No. 1 Bergerduinen en No. 7. Op het laatste werk ziet U een grillige h^uvelformatie, met scherp afgesne den hellingen, terwijl het ribbelige zand een fijno golving vertoont. Het is nog niet zoo gemakkelijk, zoon duinlandschap te schil deren. waarbij een lee^enoog niets anders opmerkt dan het schrale gele zand met hier en daar wat doove sprieten van helmgras en wat bruine mossen, terwijl daarachter en daarboven een strakke hemel zich spant. Graadt van Roggen heeft hier de poëzie van de eenzaamheid gevonden. Hij heeft zin voor het wijde en opene en het lachende licht, dat op zoo'n duintop en in de dellin- gen allerlei fijno schaduwen oproept. Hij weet het landschap los te maken van de lucht, een heuvel met mooie plastiek naar voren te doen komen. U kunt dat alles opmerken bij een serie Duinlandschappen aan den zijwand rechts van den ingang. Aan den tegenovergeste lden wand vindt li nog eenige olieverfschilderijen, waarvau Nó. 3 weer een duinlandschap is in den heel vroegen morgen, als do ochtendnevel begint op te trekken. De atmospheer is hier vol fijne tinten. Overigens vertoont dit werk door zijn stemming coloristisch eenige verwantschap met de gezichten uit Bre tagne en de Fransche Rivièra. Graadt van Roggen heeft ook hier de nabijheid van do zee gezocht. In al het schilderwerk treft het zonnige blijmoedige en opene, de klaar heid, die geenszins in oppervlakkigheid ontaardt. Schilders zijn als alle kunstenaars stem- raingsmenschen En nu wil het ons toeschij nen, dat Graadt van Roggen zijn meer don kore stemmingen vooral in zijn teekenwerk heeft geuit. In zijn schilderwerk neemt hij den tijd, om het licht en de vervloeiing der schaduwen te observeeren en met gespan nen aandacht te verklanken in een fijne afgestemdheid van tonen. Zijn teekeningen zijn meestal forsch en met brio op het papier gesmeten. Ik denk b.v. aan No. 23 een grooto teekening er gens aan de Fransche Rivièra. 't Is een houtskoolteekening, hier en daar met rood krijt wat aangezet Die boomen. die zee. die wolken, waardoor de zonnebanen bre ken, 't is alles even forsch en vlug, maar ook overtuigend gedaan. Typeerender voor deze momenten, waar in hij even een donkere stemming er uit moest gooien om zich te bevrijden, zijn nog do nummers 24, 25 en 26, alle duinland schappen, 't eerste onder een sombere wol kenlucht, de beide andere genoemd: Storm in de duinen. U ziet op 25 hoe een boom zich kromt onder den jagenden stormwind, op 26 hoe de wolken kolken en wervelen. Wat is dat alles krachtig en met hevige gemoedsbewogenheid gedaan. En toch ook beheersebt, omdat de hand die de stift voerde ten slotte over een bekwame en vaardige techniek beschikt. Daarentegen is weer veel meer tijd en rust besteed aan de etsen, waarvan er hier een drietal tegenwoordig zijn. Neemt u b.v. 32, Venetië bij maneschijn. Met welk een zorg en toewijding is hier lijntje na lijntje op zijn juiste plaats gezet. Wij merkten reeds op, dat Graadt van Roggen in den eersten tijd steeds etsen maakte naar schilderijen van anderen, wat in het laatst der 19e eeuw heel veel werd gedaan. U herinnert zich waarschijnlijk de vele premieplaten, welke vroeger door het „Nieuws van den Dag" werden uitgegeven, etsen naar schilderijen van bcToemdo meesters. Men is evenwel tot het inzicht gekomen dat deze reproductie-etsen toch eigenlijk een degeneratie van de zulvère etskunst zijn. Bij het etsen is de lijn alles. De lijn is karakteristiek voor de voorstelling. En wie nu al de tonen en tinten van een in- pressionistische schilderij door middel van de etsnaald wil reproduceeren mag een uiterst bekwaam technicus zijn. hij doet de etskunst geweld aan De lijnen hebben nu niet meer een origineele beteekenis. Het is dan ook te verklaren, dat een fijn voelend kunstenaar als Graadt van Roggen, die inzag dat materiaal en techniek het oorspronkelijke der kunstuiting bepalen, sinds 1908 geen reproductie-etsen meer heeft vervaardigd, maar uitsluitend etste naar de levende natuur. En nu moet U om te beginnen eens letten op de serie droge naaldetsjes, welke han gen te'gen het scherm midden in de zaal, en welke meestal te Kootwijk zijn gemaakt. Hoe fijn van toon en stemming zijn die duintop pen, hoe zeldzaam mooi die oude 9chaaps- kooienrdie helaas steeds zeldzamer worden op de Veluwe. Voor de etsen van wat groo- ter omvang wijzen we op no. 36, 'n dooden boom met die fantastisch gebogen en alge broken takken. U voelt niet welk een kracht en tevens met welk een gevoelige zekerheid de naald over 't koper is getrokken. En te vens krijgt U bij droge naaldetsen dat flu weel ige waardoor het scherpe van de lijnen iets verzacht wordt. Ook in zijn etsen, men kijko naar die uit Bretagne'. weet Graadt van Roggen diepte te scheppen en ruimte. En dan zijn er nog de prachtige hout sneden, sommige monumentaal van karak ter. Ik wijs op No. 60 „Rochers du Dramont" uit de Fr. Riviera. Stoer rijzen de zwarte rotsmassa's links omhoog; rechts de krom mende en kruiende lijnen van de bewogen branding; in de verte verstrakt de zee tot effenlheid aan den horizon. U voelt hoe de techniek van het snijden in hout het lijnen- geheel der voorstelling bepaalt. Zijn voor stellingen van de Nooreche fjorden dragen ook dat sterke karakter. Een paar hout sneden wonden verlevendigd door een aaT- dige tusschentint, 55 en 66. waardoor het zwart der bergwanden nog beter uitkomt. Om niet veel ruimte te vragen moeten we 't hierbij laten. Maakt het schilderwerk van Graadt van Roggen een sympathieken in druk, als veelzijdig grafisch kunstenaar stellen we hem toch nog hooger. We hopen dat zeOr velen dezer dagen 7ich dc moeite zullen getroosten deze mooie expositio te bezichtigen. Donderdag 20 Februari a.s. geeft de violiste Annie Mesritz uit Brussel met me dewerking van den pianist Hans Schouw man in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal een invitatieconcert Mejuffrouw Mesritz heeft haar opleiding genoten aan het con servatoire te Brussel. Het programma bevat o.a. vioolsonalen van Handel en Ces. Franck, werken van Kireisler. Donnay, Chau- mont en pianowerken van Leo Michiclsen, Dina Appeldoorn en Albeniz. Bjj de N.V. Paul Brand's Uitgeversbe drijf te Hilversum, is verschnen „Oden en Satyren" een verzameling van honderd ge- I dichten van de hand van onzen stadgenoot, i I den heer Frans Schneiders (Troubadour). In j I zijn voorwoord spreekt de schrijver zelf van I lijmen, omdat hij het woord vers of ge- j 1 dicht misplaatst vindt. Zij zijn gedurende i de laatste jaren in verschillende dagbladen j en periodieken opgenomen en bedoeld als ontspanningslectuur, zonder eenige verdere I pretentie. De prijs van het boekje is f. 1.50. j Vanwege den P.T.T. dienst is een niouwo j plattegrond van Amsterdam samengesteld, j waarop is aangegeven, hoe de stad voor postbestelling in districten is verdeeld. j Op de achterzijde zijn do verschillende straten, enz., in alfabetische volgorde opge nomen, met vermelding van het district waarin deze zijn gelegen. De kaarten--sijn in de wachtkamers van alle postkantoren opgehangen en worden kosteloos verstrekt aan allen, die veel cor respondentie naar Amsterdam verzenden. De verstrekking is bedoeld als een uitnoo diging aan het publiek om op corresponden tie voor Amsterdam steeds het besteldistrict te vermelden, t.w. Centrum, Noord, Zuid- Oost of West. Vermelding van ta-t besteldis trict geeft bespoediging in de bestelling en is daardoor nog meer een belang voer het pu bliek dan voor de Post. In do Februari-aflev-ering van „De Kro niek" vervolgt F. W. Douwes zijn analyse van de kunst van Piet van Wijngaardl. H. Ch. G. J. van der Mandere bespreekt de Vredes- en Volkenbondstentoonslelling in de Grafelijke zalen in Den Haag. De eerste aflevering van „Berichten van C. W. Z.' Timmermans en Co.", mochten wö heden ontvangen. Dit tijdschrift, uitge geven door de makelaars-firma Timmer mans, is geschreven in de Nederlandsche-, Fransche- en Duitsche taal, en bevat allerlei mededeeüngen omtrent baggermaterialen en aanverwante scheepvaartmaterialen. „Ons Nederland", het officieele orgaan der Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingen, geeft thans een speciaal „Dordrecht-nummer". Op den omslag staat een reproductie van een olieverf-schilderij van A. J. M. van 'tHoft Puiten talrijke foto's van Dordtsche havens, bevat dit nummer vele artikelen van voor- aam taande burgers, als den burgemeester, den heer P. L. de Gaay Fortman, mr. J. van Drooge ,dr. A. van Oven Jr. e.a. Ook de bekende schrijfsters Marie Schmitz enTopp Na elf leverden een artikel. Gaarne wil ik, zegt abonné, de aandacht j van de verantwoordelijke autoriteiten ves tigen op den levensgevaarlijken toestand welke heerscht op het perron der Staats- spoor LeidenUtrecht en wel om 18.18 uur, wanneer de trein uit Utrecht binnen komt. Bijna gelijktijdig passeert dan d«3 Pullman-trein Leiden, Was het perron danx zooals gewoonlijk, voor de reizigers om te pnsseeren, maar neen, het grootste ge deelte van het perron wordt ingenomen door wagens welke moeten dienen om do vrachtgoederen welke met den trein uil Utrecht anee komen op te laden. Het is er dan een chaos, iedereen zoekt een goed heenkomen en voor de reizigers bliiffc er niet meer dan anderhalve meter afstand van den sneltrein over om te passeeren. Zou het niet mogelijk zijn. die wagens eerst dan het perron op te rijden wanneer do sneltrein voorbij is? De uitzendingen door AVHO, VARA en VPRO (Zondag) geschieden over den zender van Huizen, en die Tan KRO, NCRV en VPRO (Vrijdag) oyer don zender van Hit- verium. VOOR WOENSDAG 19 FEBRUARI. Huizen, 1875 M. 10.00—10.15: Mor genwijding 12.152.00: Concert duor het AVRO-Trio 2,00—3.00: Radio-Kinder- kocraang 3.00—4.00: Naaicursus 4.00 —4.30.: De Voornaamste studiemuziek voor piano, "uitgevoerd door Egbert Veen. Toelich ting door Louis Schmidt 5.005.30: Le zing door dr. P. H. van der Hoog: Schoon heidsmiddelen 5,306.30: Dinennuziek uit hel Cabaret „La Gaité" te Amsterdam U.00: Tijdsein 6.01: Voortzetting con cert 6.30—6.45: Gramoloonmuziek 6.457.15: Italiaansch voor beginners 7.157.45: Ita'iaansoh voor gevorderden 8.019.00Tjeeho-S'.owaaksche avond. Concert door het Omroeporkest. Kamermuz. door het Hollandsch Kwartet. 9.00: Aansl. van het Theater Garré, A'dam. De tweed 3 acte der Opera „De Hugenoten" van G. Meyerbeer 9.50: Voortzetting conoert 10.05: Persberichten 10.45: Uita. van de vierde acte van „De Hugenoten". Daar na: Gramoloonmuziek. 12.00: Sluiting. Hilversum. Tol 6 uur: 298 M. Na 6 uur 1071 M. UitsL NCRV-uitz. 8.15—9.00: Concert 10.3011.00: Ziekendienst 11.0011.30: Gramoloonmuziek 11.30 12.30: Harmoniumbespeïng 12.302.00: Concert. Viool, fluit, piano en orgel 2.00 2.45: Concert. Sopraan, bas. viool en piano 2.453.15: Lezen 3.154.00: Vervolg conoert 4.005.00: Kinderuurtje 6.006.30: Cursus Radio-teohniek 6.30—6.40: Koersen 6.407.10: Cursu3 Beschrijvende Meetkunde 7.10— 8.00: Voor de Rijpere Jeugd 8.108.40: Gramoloonmuziek 8.40—10.45: Concert Koor, sopraan en orgel 9.3010.00: Le zing. „Organisatie naai beginsel is voor Christenen eisch en voor behartiging hunner stoffelijke belangen het meest ge- wensoht" 10.0010.45: Vervolg con cert 10.4511.00: Persberichten. Daventiy, 1554,4 M. 10.35: Morgen - wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo- foonmuaak 12.20: Concert. M .Caryllo (sopraan), S. Gardner (bariton) 12.50: Gramofoonmuaek 1.202.20: Orkest/con cert 2.50: Uitz. voor soholen 3,45: Concert door Strijkkwartet. N. Scott-Turncr (sopraan) 5.05: Orgelconcert door R. New 5.35: Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.35: Nieuwsber. 7.00: Zang door G. Parker (bariton) 7.207.40: Lering 7.45: Lering 8.05: Conoert. Militair Ork. F. Kelsey (bariton), L. Mannucci (oello) 9.20: Nieuwsberichten 9.40 ca.: Debat tusschen Sir Josiah Stamp en J. M. Keynes 10.40: „The Princess who lost a tune". Ballet van A. Rowley. Orkest en solisten 11.1012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris". 1725 M. 12.50- 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Orkestoon- cert en soli 6.55: Gramofoonmuriek 7.40: Gramofoonmuriek 8.20: Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.207.20: Gra mofoonmuriek 9.3510.30: Gramofoon muriek 11.30: Gramofoonmuriek 12.25 1.50: Orkestconcert 4.505.50: Ora- mofoonmuziek 7.20—9.16: Orkeetconcert 8.20: Concert. Orkest en oellist. Daarna tot 11.20: OrkCBtconcert. Kalundborg. 1153 M. 11.20—12.35: Or kestconcert 2.204.20: Orkesteoncert eu declamatio 7.358.15: Orkestconcert 8.459.05: Vocaal conoert 9.2010.20: Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20: Trio-concert 6.60: Gramofoonmuriek 8.35: Orkest concert en zangeres. Zeesen, 1635 M. 6.1510.05: Lezingen en berichten 11.2012.15: Gramoloon muziek 12.1512.50: Berichten 1.20 1.50: Gramofoonmuriek 2.053.50: Be richten en lezingen 3.50—4.50: Concert uit Hamburg 4.507.20: Leringen 7.20: Conoert en lezing. Daarna: Berichten. Vervolgens: Conoert. Orkest on sopraan. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsche Leidsche Wagens gestempelde lichle lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) 12) 10 Febr. Oudewaler 13 16 11 Febr. Bodegraven 99 139 12 Febr. Woerden 50 66 13 Gouda 105 101 14 Leiden 49 50 (1) Zijn de opgaven van de vorige week (2) Zijn de opgaven van 1115 Febr. 1929 f_ f f4Cf40f_f_[_f_f_f_f_ 54 f 47s f 47 f f 48 f 48 f 56 f— f f f f 45 f 48 f 40 f 52 f 50 1 50 f 55 f f f f f f 52 f— f— r f 50 f 50 f 55 f 50 f 50 f f f f 22 f 50 [50 154 f f f f t f f 42 I 46 t 55 3—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11