Nobilé's jammervolle Italïa-Expeditie GEMENGD NIEUWS. NOODLOTTIG KINDERSPEL. Vijf personen werden gewond. Zaterdagmiddag waren er eenige kinde ren aan het spelen in de woning van de familie B. aan de Goede Hoopstraat te Rotterdam Deze kinderen, een jongen van oen jaar of vijf en een meisje dat iets ouder was, hebben daarbij zooveel beweging ge maakt, dat er een kastje dat in die kamer, welke op een van de bovenste verdie pingen van het huis gelegen was, stond, omviel. Daardoor vielen ook een paar fles- echea die weer op dat kastje stonden, om en kwamen terecht op de beide kinderen. Deze flesschen bevatten een mengsel van 'zwaar bijtende stoffen, waarvan zoutzuur een van de voornaamste bestanddcelen was. Verder zaten er in het mengsel nog enkele andere vloeistoffen die een niet minder bijtende werking uitoefenen. Het jongetje werd het ernstigst vefroffen door de val lende flesch die onmiddelliik brak. Hii kreeg verscheidene brandwonden over bet geheele lichaam, terwijl zijn kleeren werden ver nield. Het meisie kwam er iets beter af. «naar liep toch nok verschillende brand wonden op. Op het gillen van do twee kinderen schoten de vader en twee oudere kinderen toe. aldus het ..Davblad v. Rott." Zij poogden de verbrande kleeren van de kinderen af te trekken terwijl zii trachtten na te gaan waar deze zich verbrand had den. Daardoor lienen ook zij brandwonden op, zoowel aan de beide armen als aan het lichaam Per acito ziin de vader en do twee jongste kinderen die er het ererste aan toe waren, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht waar bleek dat het jon gentje zulke ernstige verwondingen had op- geloopen, dat het kind direct ter verple ging opgenomen moest worden. De toestand was gisteravond nog steeds zeer ernstig. Het meisje en de vader konden na ver- honden te zijn ook weer naar huis terug keeren, waar de verwordingen van de beide andere kinderen ondertusschen ook verbonden bleken te zijn. DE PAPEGAAIENZIEKTE. Toestand der patiënten vooruitgaande. Van de vijf door papegaaienziekte aange taste patiënten, welke nog in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam worden ver pleegd, was gisteren de toestand van twee: een moeder en dochter uit hetgezin aan den overkant van het IJ. wier ziekte een ernstig karakter draagt, bevredigend, terwijl de toe stand der overige drie patiënten, welke min der ernstig ziek zijn, goed kan worden ge noemd. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een dame ernstig gewond. Gistermiddag ongeveer halfvier heeft op den Amsterdamschen Straatweg, nabij den Schel mschen Weg te Arnhem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Twee auto's, ko mende uit de richting Ede. reden op deze plaats tegen elkaar, doordat de eerste auto, bestuurd door een zekeren R., uit Arnhem, de auto uit Hilversum, waarin gezeten was de familie S.. te vroeg wilde passeeren. Dit bad tot gevolg, dat da auto uit Hilversum in snelle vaart tegen een boom reed Van de inzittenden W3s mevrouw S. er erg aan toe. Toen hulp kwam opdagen, vond men de vrouw in bewusteioozen toesla nd Zij werd onmiddellijk naar het Stedelijke Ziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar bleek, dat zij een hersenschudding en een vrij ernstige hoofdwonde had hekomen. De andere inzittenden van de auto kwa men met den schrik vrij. De auto uit Hil versum werd geheel vernield, terwijl die uil Arnhem slechts licht beschadigd werd. VERDRONKEN. DE „MAFFERS VAN DE WERF". De redactie van het communistische dag blad „De Tribune" schreef dezer dagen vol gens het „Hbld." een vlammenden (hoewel vruchteloozen) oproep om te staken bij de Ned. Scheepsbouwmaatschappij te Amster dam' Het mag ,.den schoothondjes van Daan Goedkoop" niet langer gelukken, „den strijd te worgen". Helaas zelfs in dit zoo zorg vuldige blad komen zetfouten voor. „Maffers vande werfl" zoo hegint de oproep en Mak kers, I enz. had er moeten staan. Wel on gelukkig, „Maffer" beteekent juist.on derkruiper". o BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Door de politic 1e Amsterdam is gearres teerd een koopman, die goederen ter waarde van ongeveer f. 5000 heeft onttrokken aan zijn zaak, wetende dat spoedig zijn faillis sement zal volgen. AUTO TE WATER. Gisterochtend omstreeks 6 uur is een auto, waarin vier leden van een jazz-band, die van een partij te Amsterdam kwamen, waren gezeten en die op weg waren naar Bussum, in de Muidertrekvaart gereden lussohen de Hakkelaarsbrug en Naarden. Zij wisten zioh zwemmende te redden De auto en de instru menten verdwenen in de diepte. In den loop van den middag werden zij door een hijsch- kraan weer op het droge gebracht. Zaterdagmorgen omstreeks halftwaalf ont dekte te Heemstede een arbeider van het gasbedrijf, die de lantaarns controleerde, langs de Leidschevaart achter lepenrode een damesfiets, die tegen een boom stond, terwijl een dameshoed op den weg lag Met een baanwachter, die zich in de nabijheid be vond. toog hij op onderzoek uit en beide mannen zagen iemand in de Leidschevaart drijven. Zij waarschuwden de politie en hel gelukte het lijk mei een dreg op te halen Het bleek te zijn de 38-jarige ongehuwde mcj. Lammers uit Bennehroek Ruim een uur long werd nog kunstmatige ademhaling toe gepast, doch zonder resultaat. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 12 unr, is te Rotterdam de 52- jarige schipper J. P. P. Brosse van het mo torschip Doesburg 2, dat aan den Wolfs- hoek ligt bij het nan boord gaan tusschen het schip en den wal gevallen en verdron gen. De schipper, die met zijn echtgenoo- te thuis kwam. was op den wal achter ge bleven. Plotseling hoorde zijn eohtgenoote die reeds in het vooronder was, een plons. Het bleek dat haas- man te water was geraakt vermoedelijk doordat de ladder, die het schip met den wa! verbindt, was uit gegleden. De man 's direct uit het water gebaald door zijn echtgenootc en den SA jarigen machinist A. A., van de sleepboot Wesselina. doch was reeds bewusteloos Onmiddellijk is getracht de levensgeesten op te wekken, waarbij men nog de hult) van de reddingsbrigade heeft ingeroepen. Door den G Q. D. is de man naar bet ziekenhuis Coolsineel gebracht. waaT men den dood slechts kon constateeren. Het is gebleken dat hij tiidens den val eerst met 't hoofd op den kant en daarna op het schip is terecht gekomen. Bii de reddings pogingen is de 45-javige walkneeht G H uit do Zwancnsleeg, toen hii van het aehio op den wal wilde springen, te water ge raakt. Hij is door cenige burgers op het droge gebracht. DE AUTO BLEEF AAN EEN STAAF HANGEN. Gistermiddag omstreeks halfzes reed een automobilist, de heer H. L. H., uit Amster dam, komende uit de richting Bussum, vol gens ooggetuigen met een vaart van onge veer 80 K M. per uur tegen de Brug over de Bussumervaart. De auto verbrak de houten noodleuning, doch bleef aan een ijzeren ver- bindingsstaaf hangen. De heer H. en de an dere inzittenden, drie dames en twee heeren, wisten bijtijds uit de auto te komen. Men slaagde er eveneens in de auto weer op den beganen weg te brengen, waar zij ter plaatse werd gerepareerd. De automobilist beweer de dat hij had moeten uitwijken voor een voetganger en een wielrijder. AUTO DOOR 'N BRUGLEUNING GEREDEN. Gistermiddag omstreeks 1 uur is een auto bus van den dienst UtrechtVianen op de Doorslagbrug te Jutphaas met het rechter voorwiel door de brugleuning gereden. De chauffeur remde onmiddellijk krachtig en wist erger te voorkomen. De 12 inzittende passagiers kwamen -met den schrik vrij. De leuning van de brug is vernield en de auto bus is beschadigd. Daar deze brug zeer smal is, was het verkeer tengevolge van dit on geval gedurende eenigen tijd gestremd. NA VIER JAAR ZWERVEN ZICH AANGEMELD. Na meer dan vier jaar rondgezworven te hebben in de groole steden, waar hij zich schuil hield, heeft zioh volgens de ,TeI." bij de gemeentepolitie te Assen aangemeld de vroegere depothouder J. G F Z. van de Velo- Waschmachine Mij. uit Groningen. De man was sinds October 1325 voortvluchtig in verband met de verduisteringen, welke hij ten nadeeie van deze maatschappij had ge pleegd. beloopende een bedrag van pl.m. f. 600. Z. is in het huis van bewaring opge sloten. Vriend: DaaT komt redding. Wees nu kalm." Slachtoffer: „Kalm!Maar man je had die grooie snoek moeten zien, beneden!" (Humorist). BU1TENLANDSCH GEMENGD. SPRINKHANENPLAAG. Naar uit Maan in Transjordanie wordt ge meld. neemt de sinds eenige weken heer- schende sprinkhanenplaag voortdurend in omvang toe. In de laatste tien is alleen in het gemelde district reeds een 60 ton groote massa sprinkhanen verzameld en vernietigd. Men vreest dat het geheele te veld staande gewas verloren is. SPOORWEGONGELUK TE PARITS. Bij het binnenkomen van oen personen trein aan de Gare de I'Est te Parijs heeft een ongeluk plaats gehad, waarbij 24 personen min of meer ernstig werden gewond. De trein was reeds onder de kap en eenige reizigers hadden reeds de portieren der wagens geopend, eenige hunner zelfs al op de treeplanken plaats genomen, toen de rem plotseling weigerde en de locomotief met vrij groot geweld legen het stootblok op reed. De botsing was zoo hevig, dat de pas sagiers deels op het perron werden geslin gerd. andersdeels in de compartimenten tegen de schotten werden gebotst. STUURSTANG GEBROKEN. Tusschen Elshout en Oud-Heusden in N. Brabant heeft Zaterdagavond een auto-on geval plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Omstreeks 7 uur kwam een bus van de Hollandsere Buurtspoorwegen waar schijnlijk wegens het breken der stuurstang tegen een boom terecht. De chauffeur werd geheel bekneld terwijl de voorruit totaal werd verbrijzeld Men slaagde er evenwel in hem uit zijn benarde positie te bevrijden, zonder dat de man letsel opliep. Een der passagiers, een dame. werd liefht verwond en door een geneesheer ter plaatse behan deld De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. IN DE BADKAMER GESTIKT. Te Wageningen is de 16-jarige P. W. Bak ker door gasverslikking in de badkamer om het leven gekomen. Zeer waarschijnlijk was or een lek in de leiding van den geyser. HEVIGE KOUDE IN PALESTINA Op het oogenblik heerscht er in Palestina een felle koude Het autoverkeer tusschpn Bayroeth en Damaskus is wegens den zwa- ren sneeuwval gestaakt In verscheidene deelen van het land ligt de sneeuw meel1 dan een halven meter hoog. BLOEDIGE POLITIEKE BIJEENKOMST. Naar uit Rio de Janeiro wordt gemeld, is het op een politieke vergadering te Vic toria (Staat Esperito Santo Brazilië) tot een schietpartij gekomen waarbij 5 perso nen werden gedood en 13 gewond. EEN ONDERAARDSCHE GANG ONTDEKT. In de onmiddellijke omgeving van het kasteel te Born (L.), bewoond door den heer BarboudeRoosteren, nabij don provin cialen weg naar Sittard. heeft men bij het omkappen van hoornen een onderaard- schen gong ontdekt Bij onderzoek bleek, dat deze gang circa 7 M. hoog en 50 M. lang was. Hij liep van den provincialen weg af onder den kasteelvijver door en kwam daar in de omgeving van een der zalen uil. Men zal deze gang nauwkeurig 'onderzoeken, daar verondersteld wordt dat hier nog neven gangen aan zijn. Het kasteel van Born (L.) behoort tot de oudste van ons land ..Hbld." ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Zaterdagavond te ongeveer 9 uur had te Odoorn een ernstige vechtpartij plaats. In een café hadden enkele bezoekers twist ge kregen, die later op straat werd voortgezet Even buiten het dorp ontstond toen een hevige vechtpartij, waarbij de arbeider J. H. uit Odoorn door een tweetal mannen werd aangevallen, die hem een viertal messteken toebrachten en daarna de vlucht namen. De man werd hevig bloedend opgenomen, waarbij bleek, dat een slagader in de pols was geraakt. Na door een geneesheer ver banden te zijn werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. De rijksveldwachter slaagdp er in den laten avond in een der beide aanvallers, den 22-jarigen A. V uit Heeserveld. te arreslee- ren Hij legde een volledige bekentenis af 1 Een groot mes werd op hem bevonden. De andere vechtersbaas heeft men nog niet op gespoord. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Acht personen zijn bij Madras, in Indië, gedood en verscheidene zwaar gewond bi) eeu botsing tusschen twee autobussen. Op het oogenblik van de ramp traohtten de chauffeurs van de beide bussen, zegt men, elkaar te passeeren. Ze zijn beiden in hecu- t-enis genomen. ROOFOVERVAL. Zaterdag heeft zich Biet ver van de kerk in het nabij Keulen gelegen dorpje Schle- busch "een roofoverval afgespeeld. Een 20-jarig meisje en een 16-jarige jon gen, «die in Keulen-Muelheim bij een bank 11.000 mark loongeld voor een firma m Wiesdorf hadden afgehaald, werden doo- een motorrijder in een drukke straat onder bedreiging van een revolver gedwongen, het geld af te geven, dat zich in een ac- tentasch bevond. Verschrikt gaven beide de actentascb at aan den motorrijder die terstond op zijn motor sprong en met eeD handlanger in den zij span wagen er vandoor ging. Toen het meisje echter van den schrik wse bekomen, snelde bet een winkel bin nen en stelde de firma van het voorval oo de hoogte. Een auto der firma zette do dieven achterna, zonder echter een spoor meer van hen te ontdekken. Het rapport der commissie van onderzoek. NOBILE ZWAAR BESCHULDIGD. AARDBEVING OP KRETA. Volgens uit Kreta ontvangen telegram men heeft een aardbeving daar groom schade aangericht. In tien dorpen is het meerendeel der huizen ingestort. Door twee latere aardschokken is het dorp Ska- lani geheel vernield. In het dorp Guves zijn eenige personen gewond. De bevolking kampeert in de open lucht. Het Italiaansche ministerie van Marine heeft thans het rapport der commissie van onderzoek in zake de Noordpool-expeditie van generaal Nobite met het luchtschip „Italia" gepubliceerd. Daaraan wordt door de „Teil." o.a. ont leend Het rapport bevat in het bijzonder over den dood van professor Malmgren dramati sche bijzonderheden. Nobile wordt in scherpe bewoordingen ge laakt en hem wordt de verantwoordelijkheid voor het mislukken der expeditie toege schreven. Het rapport beslaat uil drie deelen. Het eerste deel behandelt de technische kwes ties, benevens de oorzaken van den onder gang van het luchtschip. Het tweede velt j een oordeel over het gedrag van de leden der expeditie na de catastrofe. Het deroe deel heeft betrekking op de hulpexpedities. Het rapport komt tot de conclusie, dat Nobile niet in het bezit was van een geldig diploma voor het besturen van een licht schip. De voorbereidingen voor den tocht waren lichtzinnig. De eerste machinist had nog nooit gevlogen en de fotograaf had nog nimmer een foto uit de lucht gemaakt. De oorzaak van de ramp kon ten volla worden opgehelderd. Een uur vóór de ca tastrofe was hel luchtschip plotseling om laag gesuisl. daar de man aan het hoogte roer in slaap was gevallen. Men wierp bal last uit en sprong daarop met groote snel heid 1000 M omhoog. Ten einde weer te kunnen dalen, liet men zóóveel gas ontsnap pen. dat hel luchtschip in de lagere regionen te zwaar werd. Bij het aanzetten der mo toren vergat men de vereischte veiligheids maatregelen te nemen en toen het lucht ■schip daalde, dacht niemand eraan, legen den wind in koers te zetten. Het zou onge twijfeld mogelijk zijn geweest, de snelheid bij de daling zóó sterk te matigen, dat de botsing tegen de aarde niet de ontzettende, gevolgen had gehad, die thans zijn inge treden. In het onderhavige geval sloeg de gondel met de ontzaglijke snelheid van 100 K.M. per iftlr tegen het ijs. Het is niet waar, dat Nobile door de be manning werd gedwongen, als eerste te vertrekken Nadat de generaal met den Zweedschen vlieger had gesproken wendde hij zich tot de bemanning met de woorden „Wat zeggen1 jullie ervan; ik moet als eerste vertrekken!" De bemanning antwoordde eenvoudig: „U bent de commandant en moet weten, wat u te doen staat." Het rapport verklaart, dat Nobile niet deugde voor leider van een luchtschip dat hij een onbetrouwbaar karakter bezit en een middelmatig vlieger i9. De patrouille Malmgren, Zappi en Mariano vertrok met Nobile's volle instemming. Het plan voor het vertrek ging van Malmgren uit; niemand wist, dat hij een hartlcwga, had. De eerste étappe der patrouille bestond uit een marsch van 24 uur. Daar de mannen echter ieder oogenblik moesten uitrusten, kwamen zij in dat tijdsverloop slechts 5 K.M vooruit De moeilijkheden waarmede zij te kampen hadden, overtroffen iedere verbeelding. Voortdurend moesten nieuwe hindernissen worden overwonnen en de temperatuur daalde snel De rechtervoet van Malmgren begon te bevriezen Reeds op den tweeden dag van den marsch maakte hij een zenuwcrisis door Hij klaagde en uitte onsa menhangende woorden Zijn kameraden masseerden hem. spraken hem moed in en gaven hem iets warms te drinken Na een kwartier knapte hij op en vroeg om ver ontschuldiging voor zijn gedrag Men opper de het plan om terug te keeren. doch vreesde den weg niet te kunnen vinden Malmgren werd voortdurend zwakker Hij kon niet meer loopen; als hij viel moesten zijn metgezellen hem weer op de beei. helpen Hij sprak geen woord meer. De teenen van zijp rechtervoet waren afge vroren, zijn handen dik gezwollen In zijn wanhoop verzocht hij zijn kameraden hem met een bijl een slag op het hoofd te geven, maar zii weigerden. Op den twaalfden dag van den marsch ging hij op het ijs liggen en zeide. dat hij niet verder kon. „Ik blijf hier; gaan jullie verder," zaj hij. Hij was niet tot een ander beslui: brengen Hij trok zijn schoenen uit e» zijn verschrikkelijk ontvleeschde v« zien. Opnieuw smeekte hij Zappi en riano, hem met een bijlslag te doexjen Hij wilde niet dat zij levensmiddelen hem achterlieten, daar dit zijn lijden a met een paar dagen zou verlengen, verzocht Zappi aan zijn te Stockholm vo achlige moeder zijn kompas te brengen zijn ring Zijn vingers waren echter opgezwollen, dat de ring er niet meer] worden afgeschoven. Overeenkomstig zijn wensch maal Zappi en Mariano in de sneeuw een van graf, terwijl zij hem op zijn vertan; met sneeuw toedekten en hem stukjes op het hoofd legden. Zapi die zich hej nerde dat Malmgren eens had gezegd geleerden geen godsdienst hebben, ma hem met wat sneeuw het teeken de? lot op het voorhoofd en sprak daarbij de do formule uit. Zelf door wanhoop overmand treil Zappi en Mariano daarop nog enkele (i tallen meters verder en gingen toen op sneeuwveld uitrusten. Zij bleven d: twintig uur, in de hoop dat Malmgrep andere gedachten zou komen Zij zagen hij- zich op een ijsblok steunend, opric: cn hoorden hem met luider stemme roen dal zij hun locht moesten vervolgen Ti verdween hij uit hun gezichtsveld en In vermoedde dat hij een wanhoopsdaad S begaan, ofschoon de schipbreukelingen i kaar vroeger reeds hadden beloofd, da! den dood kalm onder de oogen zouden a Het rapport vermeldt dan de verdere 1 gevallen van Zappi en Mariano Hel n slechts aan een toeval te danken dat Zi) cok Mariano niet in den steek moest U Reeds had Mariano het laatste restje ia opgegeven en zijn lotgenoot verzocht ft achter te laten, toen deze tot de overi ging kwam. dat ook hij nooit in staal i Z'jn den verderen tocht alleen te vnthrer* waarom hij naar Mariano terugkeerde i „Aan de „Times" ontleent de Tei. re nog volgende bijzonderheden: In het eerste technische deel t het rapport wordt verklaard dat reed,! tijdstip voor het vertrek van het luchiad slecht was gekozen Immers zeer kort r men vertrekken zou, werd eeD scheut het omhulsel ontdekt Dit werd inderha hersteld: de commissie echter is van i deel. dat Nobile verstandiger gedaan hebben, het luchtschip eerst nog t grondig te laten nazien Niettemin bee! de generaal, te vertrekken, in weerwil; den Slechten atmosferischen toestand Voorts keurt de commissie het at. i Nobile het luchtschip, toen het eenm boven de Pool was gekomen, daar zoo li deed rondcirkelen. Ook omtrent het feit, dat Nobile ziel! eerst uit het kamp van de roode lent" ts laten redden, maakt de commissie i eenige scherpe opmerkingen Het is n zoo zegt zij. dat Nobile minder woogd zijn kameraden, en ook minder dan Ceci) die van alle overlevenden het zwaars!' gewond, doch Nobile heeft zijn gewicht^ zwaard door zijn hondje en eenige te' mede in het vliegtuig te nemen Bovendien is gebleken, dat Nobile bij J aankomst aan boord van het hulpschip „Cittë di Milano," geen verdere inlichting omtrent mogelijke hulpverleening kon I ven, zoodat de commissie het argument werpt, dat Nobile het eerst gered worden om de leiding op zich te nemen 1 de verdere reddingspogingen. Toegeffj! wordt echter dat Nobite later zijn foul zag en zich wilde rehabiliteeren door raar zijn kameraden in de roode tea1 laten terugbrengen Niettemin acht dec" missie zijn houding onmogelijk le kc vaardigen. In een aanhangsel bij het rapport t* hel oordeel over Nobile nog verscherpt t wordt hierin beschuldigd van een niet lort houding, daar hij geld voor de espeh heeft bijeengebracht door te beweren de Duitschers een Poolexpeditie voort-* den, om zoodoende op het Italiaan» chauvinisme te speculeeren. EEN MOORD NA ZES JAAR OPGEHELDERD? Onder verdenking schuldig te zijn aan een moord, die in September 1924 gepleegd is op de ruim 13-jarige Ursula Anderschei den. in dc Esschenstrasse te Essen, is een aldaar wonende 28-jarige mijnwerker ge arresteerd, tegen wien sedert eenigen tijd ernstige verdenking bestond. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. BRAND TE LONDEN. Bij een brand in bet centrum van Londen zijn drie vrouwen omgekomen. Een vierde vrouw werd ernstig gewond. FELLE FABRIEKSBRAND. In een te Lauenberg a. d. Elbe geves tigde Lueiferfabriek van de Groothandel- maatschappij der Deutsche Konsumvereine is tengevolge vao een explosie een brand ontstaan, die rich binnen zeer korten tijd uitbreidde, zoodat weldra het gebeele ge bouw in liohterlaaie stond De aanwezige ontvlambare eD zeer explosieve stoffen wakkerden bet vuur telkens weder aan, zoodat de brandweer zich er mede moest vergenoegen, den brand te [ocalisecren en de gevaar loopende belendende perceelen te sparen De aangerichte schade is aan- j zienlijk. De fabriek zal voorloopig niet i I functionneeren. ERNSTIG TRAMONGELUK. Bij een tramoageluk, een botsing j"* schen een van Hohenlimburg eD een -l Hagen komende tram, werd de contrei" W. zoo zwaar gewond, dat hij kort doart overleed, terwijl verder nog 3 per803® zwaar gewond in het ziekenhuis worden opgenomen Nog eenige werden door glassplinters gewond, h schob was zoo hevig, dat het balcon een der beide wagens geheel werd is? drukt, terwijl de motor een meter *er ruggedrukt werd. ACOSTA VEROORDEELD Acosta, die in 1927 met Byrd oyer o Atlantischen oceaan is gevlogen, is80 rik a tot een half jaar gevangenisstr^ oordceld wegens het verlaten vaD vrouw cn twee kinderen. MIJNONGEVAL BIT St. ETIEI^ Bij St. Etienne zijn 15 mijnwerk^ dolven, doch allen na moeizamen ongedeerd gered. Bij een andere in deze mijn zijn echter 2 mijo*6 gedood.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6