UIT DE RIJNSTREEK. alphen. bodegraven. boskoop. Uitvoering „Hercules". leiderdorp. waddinxveen. zwammerdam. wassenaar. VARIA. een anecdote van bernard shaw. zoetermeer—zegwaard. de knappe acteur. RADIO-PROGRAMMA. T(t secretaris ran de ziekenhuisverple- Be Volharding" werd in de vacature, Kait door het vertrek van den heer dm tenoemd de heer v. Emmerik, alhier. Derde Winterlezinjj. comité voor winteriezingen heeft met derde lezing, ditmaal gehouden door Vunderink. uit Zeist, over „Droomen" mooi succes geboekt Sa zijn optreden van 2 jaar geleden was l rok ivel te verwachten. De zaal van ehobolh" was geheel gevjjld, toen de r begon met te vertellen, hoe onder oude heidenvolken over droomen werd hebt o.l. als Godsopenbaring. al9 indiuk- door de tijdens den slaap afwezige ziel gedaan, later als duivelswerk en weer in re eeuwen als gevolgen van lichamelijke iteldheden. Komende tot de tegenwoordige inzichten, spr. zich aan bij zijn vroeger gehouden rede ever het „Bewustzijn" waarvan enkele noodzakelijke dingen herhaalde, vergelijking van bewustzijn en onder- rustzijn als een huis met een kelder gaf tok nu weer. Zijn we wakker, dan wor de onderbewuste dingen weggedrongen. slapen we, dan rust ons lichaam en ft alleen onze geest actief. Het onder- rustzijn ontlast zich dan in droomen. toonde de kunst iels populair uit te •en in bijzondere mate le bezitten. Dit iengewoon moeilijke onderwerp moest den eenvoudigste glashelder worden, hoornen i9 een zegen, daardoor ontlast geest zich van heel veel indrukken, le zwaar zouden worden Het werkzaam en van den geest in den slaap is iets eeuwigheid, het eeuwige leven der In den droom komen dingen uit verre innering vaak naar boven in de gestalte dingen uit de laatste uren. Onbewuste, teruggedrongen verlangens, manifestee- zich in een of anderen stoffelijken vorm den droom. Spr. onderscheidde verschil de soorten droomen, die waarin het „ik", waarin de „liefde" en die waarin hel eten" naar voren komen.Of verlangen angst drukken zij uit tallooze sprekende voorbeelden mee- leels uit eigen ervaring, illustreerde ;er het gesprokene zóó helder de oor- van den droom zóó vanzelfsprekend, men de bedoeling van zijn betoog wel ijpeD moest. eindigde met een vergelijking van iioom met de eeuwigheid. Et kan een ol een hel in zijn. terwijl ook het lijd niet beslaat. Wat dit laatste be is het bekend, dat droomen over weken itrekt. zich soms in enkele minuten men afspelen. was ongetwijfeld een leerzame avond: nooit te vergeten. Een spiritusdrinker. bw de Rijkspolitie werd onder Nieuwer- een zwerver aangetroffen, wien de ndspirilus in telierlijken zin uit den ti liep Een vrachtauto moest worden equireerd om den machteloozen man te oer en. Dergelijke typen worden uit de geweerd, maar er zijn altijd nog win- :trs, die voor enkele center winst hen ilus verkoopen. Tol directeur van het Postkantoor al- r is benoemd de heer P. Opdien, referan- 2de kl„ thans directeur te Druten. le De Chr Gymnastiek-vereeniging „Her- heelt ter gelegenheid van haar 5-jarig taan. onder leiding van den heer de Jong Alphen een turnavond gegeven in hotel Uai-en". verschillende gymnastiek- en lurn- ningen alsmede enkele standen, die door ijnwerper verlicht werden kwamen 'tierend tot zijn recht, lel zeer talrijke publiek, dat herhaalde- door een warm applaus zijn instem- betuigdr. ging na afwerking van het amma voldaan huiswaarts. Door de besturen van de Zangvereeni- !en ..Zang zii nnze Leus" en „De Kleine zijn de beide, onlangs aan de ver vingen geschonken vaandels ter beztoh- sr gesteld iD de ctalave van den heer •Hoollman aan de Dorpstraat. Jaarverslag „Helpt Elkander". it het uitgebrachte jaarverslag van de tïr.uing „Helpl Elkaar" bleek, dat de 'jmslen in 1929 hadden bedragen jt.78*; de uitgaven f. <23.84. zoodat het ion*' me' na<icelig saldo sloot van 'h Hiervan was uitgegeven aan ver- ^nisarliknelen f. 160 en aan verster- smiddelen f. 263.84. 'vreeniging beschikt thans over ruim huka verplegingsartikelen. waaronder een 'al -igten'en. Van de verplegingsartike- maaklcn 52 patiënlen gebruik. bestuur zal lot versterking van de itn poginjpn aanwenden om hel le- w 1 'e beiden, wa' me' het "P "n deze zoo nullige vereeniging swenschl is. nd'° ''f j'^'nopen maand zijn in ver in! den keuringsdienst van vee en «h. lei secretarie aangegeven als be diu'ii""" ""ideren en II varkens ftiti i 5 scharen afgekeurd 2. 1- auchlerkalf en 2 runderen, alge- li»??!^ Ijoote belangstelling is in hot Hd.' fdrri van Maggi's Voedings- "riBibedriji vertoond. Gewetensgeld. Gedurende de laatste maanden zijn door j het gemeentebestuur van Waddinxveen verschillende bedragen ontvangen aan z.g. 1 gewetensgeld van den ontvanger der Di recte Belastingen te Gouda, tot een geza menlijk bedrag van f 1604 97. Landelijke Rijvereeniging. Het voorloopig bes'uur van de alhier op gerichte Landelijke Rijvereeniging is samen gesteld als volgt A P van der Bregeen. voorzitter; van Tol. secretins. E. dc Jong! penningmeester; B. de Ruiier. algemeen adjunct. De arbeider P. Dz. had het ongeluk in het Noordeinde bij hel omhalen eener draai brug in het «water te vallen. Na veel mneile gelukte het hem er uit te komen Bij aldaar wonenden werd hij van droge klceren voor zien en kon zijn reis naar huis vervolgen. Uitvoering „Juliana". Hel fanfarecorps „Juliana" heeft in den Tempel voor donateurs en gcintroduceerden een uitvoering gegeven, welke zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Het programma bevatte een zevental muziek nummers. welke onder leiding van den kram gen directeur, den heer J. L. Nobel uit Gouda, op uitstekende wijze zijn uitgevoerd. Bijzonder wend ook op prijs gesteld de tegenwoordigheid van den heer L Meiloc uit Amsterdam, die ter afwisseling tusschen de muzieknummers oplrad als humorist, goo chelaar en buikspreker en vooral in de laatste hoedanigheid veel bijval oogstte. Menige sohalerlach klonk door de zaal. De voorzitter der vereeniging. de heer J. Konijn, die ook een openingswoord had ge sproken. bracht aan het einde dank aan allen, die hadden bijgedragen om deze uit- vppring le doen slagen De ten behoeve van de vereenigingskas In de pauze verkochte vlaggetjes brachten circa f. 18 op. Een gezellig bal besloot dezen avond. Loop der bevolking. Gedurende de maand Januari. Gevestigd: Uit Bodegraven. Maria Theo dora Bontje, dienstbode, C. 121 Uit Alphen a. d. Rijn, Corneli9 Vermei en gezin, bloemislknechl. A. 72 Uit Woerden, Jan Janse Koning, sleenfabrikanl. A 110 Uit Rietveld. Ann;gje Brunt, echTgênoote van J J Koning. A. 110 Uit Heijthuijsen, Wilhetmina Maria Catharina Timmer, zon der beroep. C. 19 Uit Reeuwijk. Cornelis Schakel en gezin, smid, A 111 Uit Ara- merstol. Teunis van Esschoten, bakkers knecht, A. 132 Uit Rietveld, Peter Grond man. landarbeider, C. 126 Uit Reeuwijk, Bartholomeus Hoogeveen, boomkweekers- kneeht D 68 Uit Warmond. Cornelis Johannes Barends. tuinman, C. 49 Vertrokken: Naar Utrecht. Huppeldijk 2, Albert Jacobus Veenhof en gezin, land arbeider. A 120 Naar Gouda. Abraham Nicnlaaa Jansen, groentpnhande'taar, B. 65 Naar Gouda. Chr de Wetstraat 25. Mar- tinus Willem Slappendel. winkelbediende, D. 6 Naar Leiden R.K. Weeshuis. SL Jacobsgrachl 1. Reeina Helena Maria Köss, zonder beroep C 49 Naar Amsterdam, Prinsengracht 255. Frederik Leendert van Muiswinkel. Ambtenaar bij de Ned fnd. Handelsbank. A 50 Naar Aalsmeer. Oost- einderwe? 149. Marinus Dekker smid. A. 111 Naar Reeuwijk. Laixdijk 630. Pielertje Wijntje van Leeuwen, dienstbode, D. 24 a. De collecte len behoeve van de inwen dige Zending. Zondag in de Ned Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opgebracht f. 42.16. GEMEENTERAAD. Jhr. Storm van 'a Gravenland» bark Betriskin ren gronden en Duinrell Stichting school TeylingeihorsL De Raad dezer gemeente kwam gisteren in --n'-nre vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren Boen der eu .an Lesuwen, zonder kennisgeving de heer Vogels. Het voorste', van B. en W. om geen ver betering aan te brengen op dan Vinke'.aan, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen staakten, wo.dt thans verworpen met 7 tegen 3 stemmen. De voorzitter zegt. dat door dit votum wordt te kennen gegeven, dat B. en W. thans met plannen voo- verbetering moeten ko men. Hierna wordt meledeeling gedaan van diverse ingekomen stukken, welke voor ken nisgeving wo den aangenomen. Ter tale! komt wedir het adres van den heer Wallace Piatt, waarin te kennen gege ven wordt, dat de onderhandelingen tnsschen hem en den Directeur van Gemeentewerken gevoerd terzake van den aankoop van pom pen voor de rioleering op zeer onbevredigen de wijze zjjn behandeld en waarin gevraagd wordt onderzoek door een Commissie. Op voorste! van den burgemeester wordt dit adre- na eenige bespreking voor kennis geving aangenomen. Op een vrnsosk van den heer J. de Lugt. om vergunning tot het afgraven van een duintop aan den Slingerweg, wordt afwij. zend beschikt. De voorzilter brengt daarop ter tafe! het p!an voo den bouw eemr O.L. School aan de Van Zurjlen van Njjeveitstraat en deelt mede dat de Inspecteur behoudens eenige opmerkingen ten aanzien van de grootte der lokalen rich mei hel plan kan vereenigen. De kosten van een 8-k'assige school met gymnastiek okaal worden geraamd op 82 duizend. 530 gl B. en W. stellen voor lot den bouw te beslu'ton. Zonder hoofdelijke stemming, wo dt dien overeenkomstig bes! ten. Ingekomen is een mededeeling van het Comité voor het Huldeblijk Jhr Storm van 's-G> ave-ande, waarin wordt tc Kennen ge geven, dat het naast een schilderij van den oud-burgemeester een monumentale bank wenscht op te richten in het pantsoen aan he: Bnrcbtplein. en waarbii wordt gevraagd deze bank op die plaats wel te willen aan vaarden. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe ba- floten. Aan liet Comité zal bijzonder dank werden betuigd. Op een tweetal verzoeken om ontheft ng van schoolgeld en hondenbelasting, wordt gunstig beschikt. Ter tafel komt vervolgens een adres on de N.V. Bouwgrond Maatschappij „Dngn- rell'L waarin wordt gevraagd een perceel aan den Achterweg te mogen exploiteeren als werkplaats voor het repareeren van naar vrachtauto's. E. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, wat na eenige bespreking ge schiedt met 7 te^en 3 stemmen. De voorzitter deelt vervolgens mede. dat eeu Commissie is in het leven geroepen voor het o.-gani 'e:ren van volkstuintjes. N'a geda ne oproeping hebben zich 21 gegadigden aangemeld. Op een met hen belegde vergadering ver schenen 21 liefhebbers De gevraagde huur prijs werd echter te hoog gevor.d en en de ligging van het land te verah B en W hebben naderhand den prijs bepaald op f. 0.5 per R.R De animo bleek echter niet groot, want slechts 18 liefhebbers kwamen op, waarvan er 6 verdwenen omdat de afstand te groot was Spreker vreest derhalve, dat er van de uitvoering van hel instituut met veel zal komen. Wordt besloten de beslaande verordenin gen op de heffing van schoolgeld voor het lager en het U L O.-onderwijs te bestendigen Op een verzoek van de Tuinbouwverceni- ging „Wassenaar en Omslreken" en de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde om een subsidie van f. 75.in de koslen van een Tuinbouwcursus. wordt gunstig beschikt. Bestolen wordt lot verlaging van het maximum aanlal drankwetvergunningen. Tot dusverre werd een vergunning verleend op elk 350-lal inwoners In de toekomst zal dit worden 1 op 500 inwoners Verder wordt in beginsel besloten tot ont eigening van eenige eigendommen langs den Zijdeweg, teneinde tot verbreeding van dien weg le geraken. Eveneens wordt in beginsel besloten de onteigening aan te vragen van diverse perceelen. noodig voor het makro van een verbindingsweg lusschen Grave- straat en van Zuijlen van Nijeveltstraat. Aan B. en W. wordt een crediet toege staan van f. 2000.— voor vernieuwing van een gedeelte van het leien dak boven het staigebouw op de Paauw. van f. 172 50 voor het verzekeren van de politieauto tegen elk risico en van f. 190 voor het maken van een ijzeren binnendeur in de kluis in het raadhuis. Vastgesteld worden besluiten tof wijziging der begrooling voor 1929 en 1930, Hierna komt ter tafel Het P'an tot exploi tatie van den door de gemeente aangekochte goederen or Duinrell De heer Drop zegt. dal zijn standpunt ten opzichte van de exploitatie niet is gewijzigd. De heer Prins heeft in de vorige zitting op de belangrijkheid van het bezit als sleutel van het achterliggend terrein gewezen Van hem is hiervoor geen medewerking te ver wachten Hij meent dat men den eigenaar, als hij eventueel wil exploileeren met inacht neming van het uitbreidingsplan, niet mag beletten. Verder wijst hij erop. dat de door hem genoemde koopprijs van f 2 50 gold voor het gehecte terrein en niet enkel voor dat aan den Katwijksche weg De heer Prins heeft gezegd, dat de kosten van het maken van een parallelweg buiten beschouwing kan blijven Spreker meenl dat de gemeente a's zij gaat exploiteeren. zich evengoed als een particulier moet [jouden aan het uitbrei dingsplan Zij zal derhalve verplicht zijn den parallelweg aan te leggen Spreker geefl dan aan op welke wijze het mogelijk zal zijn. de exploitatie zoo in te richten zonder verlies voor de g°meente. Het aanvankelijk als wandelpark gedachte boschje zal dan eveneens moeten worden verkocht. Hij zegt tenslotte, dal b en w. voor stellen in dien geesl te besluiten De heer Wouters merkt op, dat, toen do gemeente ging onderhandelen reeds een liefhebber voor den grond aan den Kav wijksche weg aanwezig was Tneri werd aan- 'enomen dat deze eventueel zou kunnen exploileeren. zonder dal de weg werd aan gelegd. Alleen zou hij f 40 per slrekken- den Meier hebben moeien betalen De heer Prins zegt. dal ind«rtijd naar buiten den indruk is gewekt dat de Coin- missio. belast met den aankoop een dom heid had bezaan en hier in den Raad is van bepaalde zijde dat standpunt nog wat aan gedikt Hij acht dit een groote fout Verder heeft de heer Drop in de vorige vergadering gezegd, dal de grond thans f 750 zou kos ten. terwijl er nu andere cijfers werden ge noemd. Wat de sleutelkwestie betreft, merkt de heer Prins op. dat het nimmer in zijn be doeling hecfl gelegen, valletjes te zetten Hij achtte het bezit van den grond langs den Katwijkschen weg een indirect voordeel, een attractie en daarom heelt hij tot den aan koop medegewerkt. Wanneer toch de eige naar van het achtergelegen terrein zal gaan exploiteeren. dan heeft hij de gemeente noodig De heer Drop is er zich niet van bewust, dat hij zou gewezen hebben op de domheid van anderen Hij heeft er enkel op gewezen, dat hij den aankoop een voor de gemeente onvoordeelige zaak achtte Verder heeft hij aangetoond dat bij een behoorlijke exploi tatie zooals door hem aangegeven de zaak wellicht nog te redden zou zijn Ten aanzien van de sleutelkwestie staat hij op een ander standpunt daD de heer Prins. De heer Prins wijst er op. dat de eige naar van Duinrell thans niet de eenigste belanghebbende is De gemeente als eige naresse van diverse gronden is bet ook De gemeente heeft dus bij een toekomstige exploitatie van Duinrell ook belangen. De voorzitter kan zich in verschillende naar vuren gebrachte zaken niet verdiepen en raadt aan het voorgestelde exploitatie plan aan te neiuen De heer Versteeg ziet de noodzakelijkheid van een parallelweg niet in, temeer nu de naastliggende provinciale weg 30 Meter br. wordt De heer Prins acht het 't beste no? geen besluit te nemen Htj wijst erop, dat hij er nimmer aan gedacht heelt, dat de gemeente met een boschje van 4 H A. een muoi wan delpark zou krijgen Wel achtte hij het van belang dat door dit besluit kon worden ge zorgd voor eer, behoorlijk entree van hel dorp De voorzitter meent, dat de voor- en te genstanders met zoover van elkander staan Hij meent te ptogen constaleeren. dat allen liet over het verkoopen eens zijn Niet een» is men hot over het behoud van den paral lelweg. Mei hel oog op de toekomst gelooft hi) wtil, dat de aanleg noodig is. Hij wijst erop, dat langs den Rijksweg nu reeds een parallelweg moet komen. Hij raadt daarom aan den grond, noodig voor een eventuee- len parallelweg niet le verkoopen. Dit wordt goedgevonden. Thans ontstaat er discussie omtrent ver kaveling in groote of kleine perceelen Hier omtrent kan met worden uitgemaakt, wat het fheest gewenschl is Daarom wordt goed gevonden, hierover overleg te plegen melde commissie van aankoop, de Commissie voor openbare werken en den directeur van Ojienbare werken. Wordt besloten aan H VV van Wijk te verkoopen een perceel bouwgrond aan de van Zuylen van Nije veltstraat ter breedte van 12 Meter en ter diepte van 35 Meter voor den prijs van f. 8 per M2. Ten slotte komt tor late! een voorstel van B. en W. lot het bouwen van een openbare school in de omgeving van Teylingerhorst. De voorzitter zegt,.dat dit voorstel een ge volg is van hot verzoek van den hee? Hei- dinga, om in de omgeving van bet Kerkc- hout een openbare school te stichten. B. en W hebben naar aanleiding daar van een onderzoek ingesteld en zijn lot de conclusie gekomen, dat er zeker twee groote openbare scholen noodig zijn, één in de omgeving van het Dorp, één in den om trek van Teylingerhorst. Nu is gebleken, dat in de omgeving van Teylingerhorst velen openbaar onderwijs verlangen Daarbij komt, dat eenige kinde ren de school in Marlot bezoeken, anderen naar de Chr. school gaan. Ongetwijfeld zul len deze de nieuwe school gaan bevolken. B en W. vragen derhalve machtiging om uit te zien naar een geschikt perceel grond. De heer van Tol zegt, dat adressant op kwam voor een school in het Kerkehout. Voor stichting in Teylingerhorst wordt niet veel gevoeld. Is het nu wel geoorloofd een groote uilgaaf toe te staan. De heer Drop zegt, dat als er behoede is, tot den bouw moet worden besloten De voorzilter zegt. dat nog moeilijk is uit te maken wanneer de school noodig zal zijn. Bestolen wordt B. en W. te machtigen, om naar een geschikt perceel uit te zien. Hierna sluiting. Hiddenstandsvereeniging. In het Centraal Thealer hield de Wassc- naarsche Middenstandsvereeniging een jaar vergadering Door den voorzitter de heer A. v d. Lee werden alle aanwezigen met een hartelijk woord welkom geheeten. Spreker memoreerde het overlijden van het lid den lieer H. C. Voorhoeve, terwijl hij verder mededeelde, dat het vaandel, dat ter ver gadering aanwezig was slechts als een voor loopig bedoeld is. Hij hoopt, dat daarvoor de dames der leden hun krachten zullen wil len geven Immers onlangs bij het inhalen van den nieuwen Burgemeester werd aan de Wassenaarsche vereenigingen verzocht deputaties uit de besturen te zenden met hunne vaandels en banieren, toen werd het gemis eerst goed gevoeld en werd het aan wezige vaandel klaargestoomd. Vorder liet hij nog eenige zaken de revue passeeren, waarna hij ten slotte den wensch uitsprak, dal op deze bijeenkomst weer de gezellige collegiale loon zou mogen heerschen, zoo als tot heden steeds het geval is geweest Door den secretaris, den heer W. Jl. Lankhorst werd daarna een keurig en uit gebreid verslag uitgebracht, hieruit bleek het ledental weer te zijn toegenomen; ter wijl in herinnering werd gebracht dat de vereeniging op 6 October as haar 5-jarig bestaan hoopt te herdenken. De penning meester, de heer H v d Helm, kwam ver volgens aan het woord Uil diens zakelijk verslag bleek, dat de inkomsten hadden be dragen I 826 20 de uitgaven f 565,19 zoo- dol de kas sloot met een batig slot van f 26101 Beiden heeren werd natuurlijk dank gebracht voor hunne werkzaamheden. De laarlijksche contributie werd vervol gens weder vastgesteld op hetzelfde bedrag t w. f. 5.— per jaar Tot bestuursleden werden vervolgens de beide aftredende heeren H. v d Helm en C van Tol met overgroote meerderheid van stommen herkozen Op enkele kleine onder werpen na was de agenda hiermede alge- werkt. waarna het feestelijke gedeelte een aanvang nam. waarbij door den exploitant voor afwisseling een film werd vertoond. De heer G. P. G. van Leeuwen heeft ontslag genomen als voorzilter van de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze. Gisternacht om 3 uur werd langs den Rijksstrailweg een man gevonden die n een ernsligpn toestand van beschonkenheid 1 verkeerde Per politie-auln moest de man i naar het bureau worden overgebracht Op het strand is een ongesprongen granaat gevonden De militaire politie zal voor opruiming zorgen Met is bekend dat de groote. bekende schrijver Georg Bernard Shaw dikwijl? zeer rake en scherpe antwoorden geven kan Speciaal is dit het geval wanne *r hij ergens is. waar hij het niel al te veel naar zijn zin heeft Op een avond was hij de gast van een rijke Amerikaansche fa milie Na het eten voelde de dochter des huizes zich beoaald gedrongen voor Shaw iets fe snelen Zij sneefde een noc turne van Chopin ?hnw ergerde zich on uitsprekelijk over het diJcl'anlislis^h ge knoei van hel me;eje. maar wist zich 'c behecrscb.cn. Toen de jongedame evenwel na hot cpol tof nem zeidp- Tk weet dat n een groot muziekken ner i?. mijnheer Shaw (misschien ver wachtte zij een comolimenlje^ werd hct den schrijver fe har en hij antwoordde Ja. juffrouw, dal is ook zoo H: hen een muziekkenner, rrnrr laaf oil u toch niet ontmoedigen, speel ruslifr door. Door het gemeentebestuur zijn onder handelingen geopend mei de gemeenten Stompwijk en Veur, om van deze gemeenten 1 gas te betrekken. J Dc Engelsche looneelspeler Charles Ma thews was al bijzonder sterk in mimiefc. Een? bracht hij een vriend een bwzool: De ze hield een bank van leening Na een kort© poos werd de vriend weggeroepen in zijn zaak Mathews bleef alleen Snel nam nij twee zilveren lepels en begaf zich buiten om in de zaak maar met een totaal ander gezicht De vriend herkende hem niet gaf hem het geld op de lepels en een heleon- briefje Binnpn vond hij Mathews weer met zijn gewone gezicht en hoe verbaasd was hij. toen deze hem geld en briefje van zijn eigen lepels overgaf. VOOR VRIJDAG 7 FEBRUARI. Buizen '1875 Meter) 10 00—1015: Mor: genwijdinc. 12.152 00. Concert donrbot AVRO-Trio 2.052 45' Uilz voor scho len Een reisje naar China met Gerard Pil eer. 2 45—3.00: Gramofoonmuziek 3 004.00: Maak het zelf.-cursus 4 30- 5 00: Gramofoonmuziek 6 006 30: Le zing door C E G Hogendijk over De vrouw bij de politie. 5 80—6 00 Concert uit ca baret „La Gaité" te A'dam. 6 01- Voort zetting Concert 6 306 45: Gramofoon muziek. 6 457.15: Spaansrh' Begin ners: 7 15—7 45' Radio-cursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart Spreker: R. C. van Ree Onderwerp- Gloei- Icopmotoren 8.019 00: Vereenigings- uurtje uit Breda De Kon. Zangvereeniging „Breda's Mannenkoor" en de Orkestvereen. „Smetana". 9 0011 00 Concert door het Omroeporkest 10.00: Persber 11.00: Gramofoonmuziek. 12 00- Sluiting. Hilversum Tol 6 uur 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10 30—1100: NCRV Zieken- dienst. 1100—1125' NCRV Voor de jeugdige Zieken 11.3012 00: KRO. Godsdienstig halfuurtje 1002 00i KRO Concert door KRO-Trio. 2 003.00: KRO. Gramofoonmuziek 3 00: N D O. Bijzondere uilzending van de Openings plechtigheid der Vredes- en Volkenbonds- tentoonstelling te 'sGravenhage (Deze uit zending duurt vermoedelijk tot 5 uur). 4.005 00: NCRV Gramotoonmuziek. 5.006.50: NCRV Concert: Sopraan viool dameskoor, piano en orgel 6.30—6 40: KRO Koersen 6407.00: KRO. Tuin- bouwhalluurtje. 7 007 30- KRO. Cur sus Schriftverbetering. 7 30 VPRO Pers en polilieber 7 50: VPRO Lezing over Kerk en kerkgaan 8 25. VPRO Concert door Instrumentaal Trio. 855' VPRO. Lezing over: Reorganisatie-voorstellen in dc Ned Hervormde Kerk 9.35- VPRO. Vervolg concert 10 05 VPRO. Voor dracht uit eigen werk door dr H Gervere- man. 10 25- VPRO Vervolg concert. Davenlry 1564 4 M.) 10 35: Morgenwij ding. 11 05 Lezing 11 20 Gramofoon muziek 12 20: Concert 1 Hoek. cello. B. Hewitt, piano. 2 50' Orgelconcert door L H Warner. 120—2 20 Gramofoonmu ziek. 250- Uitz voor schoten 405: Concert J'oor scholen. 450- Orkeslcon- cert 5.35 Kinderuurlje 6 20: Lezing. 6 35 Nieuwsber 700' Piano recital door Laffitle. 7 207 40. Lezing 7 45 Lezing 8 05' Concert door Instrumen taal Kwintet 8 20: „The Tragedy nf Pnm- pey the Great". 10.05 Nieuwsber 10 25' Lezing. 10-ÏO' Cello-recital door Suggia 1105: Verrassing 1)20— 12 20. Dansmuziek 12.2012 40: Proef- uitzending Televisie Parijs „Radio Paris" (1725 M.) 12 20: Concert 12.502 20 Gramotoonmuzielc. 4.05 Orkestconcerl en soli 6 55' Gra mofoonmuziek 7.40: Gramofoonmuziek. 9 05' Orkestconcert Langraberg (473 M.) 6.207 20- Gramo foonmuziek 9 3510 30 Gramofoonmu ziek. 11.30: Gramofoonmuziek 12 25- 150' Concert, orkest, fluit en harp. - 4 50- 5.50: Concert 7 20 Concert. Orkest cn tenor. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. Kalnndborg (1153 M 1 11 20—1 20 Orkest- concert 2 004.00 Concert Orkest en concertzanger 400 5 00: Kinderuurtje. 7359 35' Concert Orkest en Operazanger. 9.5012 20' Dansmuziek, Brussel (5085 M) 5 20: Trio-concert 6 50 Gramnfoomnuziek 8 50 Concert. Orkest en vocale so!i«tpn. Zeesen 1635 M> 6 15-1120 Lezingen cn berichten - 11 20 12 15 Gramofoon muziek 12 151 20 Berichten I 20- 150 Grarpofoonmuzipk 1503 50 Le zingen 3 50 4 50 Cnncerl uit Leipzig. 4 507 20 Lezingen 7 20 Uit Ham burg Carnavalsconcert Orkest knor en so listen Daarna Berichten en concert. Or kest en tenor. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7