KARPETTEN J. BAALBERGEN «-■ - UIT DE OMSTREKEN. 3 X 4 el vanaf f. 9.90 LAND- EN TUINBOUW. VISSCHEB1J-BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BUSLICHTINGEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Barbera, dochter van J. var» luijden en Barbera Wesselius. Tot onderwijzeres aan de R. K. School [hier i9 met ingang van 1 Febr. a.s. be- oemd mei E Otten te Atkemade. De beeren D. Ham A. van Loon. P. e Jeu en D. L. Hakker hebben hunne her- inoeming tot leden van de Commissie tot ering van Schoolverzuim aangenomen De ■er P. Broekhuizen heeft voor zijn benoe- in; als zoodanig bedankt. ROELOFARENDSVEEN. Qetlaapde muziekuitvoering. I Dezer dagen gaf het Nieuwe-Weteriugsch fanfarecorps een uitvoering in het café van en heer v. d. Oeest. De belangstelling was evredigend te noemen want de zaal bleek link bezet. De aanwezigen hebben volop unnen genieten van de vele en afwisse lde muzieknummers welke door dit nog inge corps ten gehoore werden gebracht. Jlereerst kregen we te hooren een marech Blageur" van D. Belleflamme. gevolgd Dor twee ouvertures, waarvan bijzondere ermelding verdient ,Xes lilas Bleus", waai tede op het concours te Nieuwkoop een eer. ten prijs was behaald. Deze nummers en tik de overige werden onberispelijk weer- Egeven en getuigden van een flinke studie n doorzettingsvermogen. Het geheel stond nder de bekwame leiding van den heer C. 0 Haan uil Leiden. Wij kunnen de muziek- ereeniging gelukwenschen met dezen di- scleur. We konden tijdens deze uitvoering lerken dat hij zonder al fe streng te zijn ijn mannetjes onder den duim heeft, fer- ij! hel aanwezige publiek door zijn stilte rwees hoe dit het gepresteerde op prijs i»t te stellen Een dankbaar applaus moch- n de spelers dan ook in ontvangst nemen, a dit muziekgedeelte traden do leden der ereeniging voor het voetlicht met een blij- pel getiteld: „Het testament van den Ka- itein". Dit tooneelstukje hetwelk uit twee si rijven beslond zat vol humor en de aan- ezigen hebben dan ook smakelijk gelachen, nlele spelers waren jammer genoeg niet ;noeg rolvast, doch hun bedoeling was wer- elijk goed. Na de pauze kwam nog een [er mooi nummer en wel oen fantasie Czar und Zimmermann" Geëindigd werd met oen fooneelstuk 1 twee bedrijven „Het rare Kosthuis" Ook il stuk werd goed opgevoerd, zoodat het [sluur met grootc voldoening op den avond in terugzien. WADDINXVEEN. Rupsenplaag. B. en W. dezer gemeente bobben per eir- iilaire zich tot de tuinders en landbouwers tirtnd om tot een intensieve verdelging in rupsen, speciaal die der baslaard-satijn- linder. over te gaan. Naar wit vernemen ordt er een ware jacht op dit gevaarlijk oedje geopend. De Bloemendaalache weg. Hei gemeentebestuur van Gouda heeft ich tot de Kamer van Koophandel gewend m te bevorderen dat de Bloemendaalache eg van Gouda naar Waddinxveen worde »n»pstehd voor autoverkeer. Nu de polder loemendaal en de gemeente Waddinxveen [i ook de gemeente Boskoop zelf daartoe et willen medewerken, besloot de Kamer in Koophandel op het verzoek van Gouda wijzend te beschikken en niet tot de lensletling mee te werken. Wanneer deze et eerst niet flink verbreed wordt, of iliotnde uithaalplaatsen worden gemaakt hij dan ook beslist gevaarlijk voor auto- Tkeer en bij openstelling levensgevaarlijk lor wandelaars en fietsers. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van L. van Hof- egen en A. Moerkerken Sophia, d. vaa de Wilde en M van der Bent Jannetje van 0. Oudiik en E Plak. Overleden: Th van Vliet, 75 jaar Ja. i Verboom, 70 jaar, wed van T. Boere i Buitelaar, 63 jaar. Gehuwd: G. van Reeuwijk en Chr. H. F. inzwemt Gevonden: een kuiderporlemonnaie. dichtingen ter secretarie. De Reeuwijksche koopman A M. had Et ongeluk bij het bestijgen van zijn wagen zo den Brugweg alhier mis te stappen, ler- ill de wagen al in beweging was. Hij kreeg [n wiel over beide becnen en bekwam lustige kneuzingen. Na het verleenen ""er van medische hulp, is hij naar zijn 'oning vervoerd. -osse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de t Firma A. HILLEN Breestraat 154. I Firma A HILLEN Stationsweg. I Firma A. T. H WITTENBURG. w Haarlemmerstraat 2. IjW- G- T. VERBURG Sigarenhandel Heerenstraat 2. fa A. SOMERWIL Azn Hoogew. 24 A. M VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bii •JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 H en des Zaterdaws bii :>f M' d. VOOREN, H. Rijndijk 74- AALSMEER. Kringvergaderuia „Witte Kruis". Gisteravond vergaderde in 't Wijkgebouw „Samuël" de Kring Aalsmeerdendijk van „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van den heer G. Ravesloot. Na de opge- komeneti een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, deelde de voorz. mede, dat het in het voornemen van het Gemeente bestuur van Haarlemmermeer ligt, om de aan het „Witte Kruis" verleende subsidie, welke thans f. 9000 per jaar bedraagt, be langrijk te willen inkrimpen. De reden daar van is, dat het gemeentebestuur de arbeids prestatie van het „Witte Kruis" niet van zoodanigen omvang acht. om zich tegen over de bevolking in het algemeen verant woord te adhten als het op denzelfden voet blijft doorgaan. Om het nu daarheen te lei den, dal de g^fneente weer ten volle zal kunnen steunen, bestaat bij de Kringbestu- ren het voornemen om het werk der wijk zusters, dat nu alleen bestaat uit zieken verpleging, uit te breiden, en wel met kraamverpleging en zuigelingverzorging. Eenige leden voerden over deze zaak liet woord en over het algemeen vond men het idee. om door werkvermeerdering der zus ters te trachten de volle gemeentelijke sub sidie te behouden, wel het beste. Den afge vaardigde naar de vergadering van het Kringbestuur werd vrij mandaat gegeven om naar den loop van zaken te handelen, ook wat betreft de inkrimping der aan de wijk zusters verleende emolumenten fverhooging huishuur b.v.b.l. Hierna werd overgegaan tot verkiezing van het Kringbestuur, waarvoor werden gekozen: mej. Noordain. mevr Mosselman, de h.h Ravesloot. Hulsbos, Offman, Brands en Ouwerkerk. Besloten werd, in verband met het 50-jarig jubileum van de aMeeling, op 4 November a.s., dat de kring Aalsmecr- derdijk ten volle bereid is om mede te wer ken, opdat dit heugelijke feit op passende wijze kan herdacht worden, en gaf den afgevaardigde opdracht daaromtrent in do vergadering van het Kringbestuur van ge dachten te wisselen. Als bestuursleden van den Kring, die in het afdeelingsbestuur zitting zullen nemen, werden benoemd de h.h. Ravesloot, Otfman en Brands. Tot afgevaardigde naar de vergadering van het Kringbestuur werd gekozen de heer Ravesloot Met een woord van dank sloot de voorz de vergadering. Aanbesteding. Maandag werd hier door deu bouwk. H. Prins, in café Becker, de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een pak- ruimte met bovenwoning en bijkomende werken, aan de Van Glecffkade albier, voor tekening van den heer Jb. van den Heuvel. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk: J Kok, Kudelstaart f.6899; P. Bakker, N. Vennep f. 6525; A. v. d. Zwaard. Aalsmeer ƒ.6397; D. Te'rreehorst, id. f.5560; P. Ter reehorst. id. f. 5366; Fa. Hoek. Alphen a. d. Rijn f. 4850. Timmerwerk Gebrs. Mool- huizen, Aalsmdijk f. 5238: Fa Vierbergen, Aalsmeer f. 4985; Aarsén en De Jong, id. f.4820; Van Burik. Haarl.meer f.4699; D. v. d. Zwaard, Aalsmeer t. 4675; Vink en Burgers, id. f,4547; Metsel- en Timmer werk: Vink en Burgers f.11446; .1. Kok. Kudelstaart f. 11.400; Van Burik. II meer f. 10.360- Gebrs. Lurink. id. f.9089 Schil derwerk: P. v. d Zwaard, Aalsmeer f 1170; G Helsloot, Aalsmeer f 890: Fa. Kempe, id. f.889; Uijterwijk, id. f.-786; D. do Vos, id. f 785 Loodgieterswerk: Gebrs. Prins, Aalsmeer f.1350. Massa: Gebrs. Lurink, N.- Vennep f. 10.939. De groote bloemententoonstelling. Thans is bepaald, dat de Groote Aatseneer- sche Bloemententoonstelling, welke zal worden gehouden bij gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw der Ooöp. Veilingsvereeniging „Bloemenlust". zal du ren van 1 tot en met 5 April aanstaande. De tentoonstellingsruimte beslaat 3800 M. 2. Een eere-comitë, alsmede een jury. zal worden samengesteld, waaruit eveneens ten duidelijkste het internationaal karakter der tentoonstelling zal blijken. 7 TAPIS-BELGE GROOTE SORTEERING 31, LAAGSTE PRIJZEN Andere inaten naar rerhondincr. Voorstraat 43 - Katwijk a. Zee 3EDDEN TAPIJTEN DEKENS Ifr LINOLEUMS KATWÏTK-AAN-ZEE. Ben dare reis. Toen eis teravond de toon van den landb. G. oit de Ba'juwstraat met een voer sütod langs de Zuidstraat reed. kwam de vracht op ongelukkige wijze in aanraking met de licht reclame van den vischwinkel van den heer Den Duik. Onmiddellijk lag alles in scherven op den grond. KATWITK. Tot voorzitter en secretaris der Com missie tot wering van schoolverzuim, zijn respectievelijk herbenoemd dr. J. Hueting en de heer P. H. Castenmiller. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen; Een heerenrij wiel, een hutkoffer (bruin), een zwart ko nijn (lovend), een grijs wollen handschoen, een bruine ceintuur van een mantel m-:t gesp, een rozenkrans met witte kralen, een heeren rij wiel, een kindertaschje inh. povte- monnaie met eenige centen, een belasting- merk in étui, een pr. beige gebreide hand schoenen, een bruingrijze handschoen, ce rozenkrans (zwart). Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags, van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Xoordwijk-Binnen. De heer L. A. de Rochefort Dijk, ge- mcento-ontvanger alhier, zal als zoodanig eervol ontslag aanvragen wegens gesonci- heidsredenen. (Zie raadsagenda). o RITNSBURG. LEZINGEN MEVR. EERDBEEK. Interessante voortzetting. Mevrouw M. L. H. EerdbeekClaasen heeft gisteravond, rn de zaal voor Christe lijke belangen alhier, haar hoogstbelang- wekkende lezing over Rijnsburg voortgezet. Daar ds. Altena door ambtsbezigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn. werd thans de bijeenkomst geopend door den heer J. Vooijs. hoofd der Hen*. School, die deed zingen Psalm 25 6. Spr. deelde venrolgens mede, dat ook de volgende week mevr. Eerdbeek 'n lezing zal houden, welke mededeeling met luid applaus werd begroet Zich vervolgens wendende tot mevr. Ef.Td- beek zeide spr., dat zeker alle aanwezigen de vorige week, genoten hadden van nare lezing, welke zeer nuttig en leerzaam wa9. Mevrouw Eerdbeek zette hierna haar le zing voort, daarbij behandelende de geschie denis van de Abdij, omstreeks in de 16d eeuw. Spr. wee9 hierbij nogmaals op de goede verstandhouding, dit' steeds bestond lus- schen de graven van het Hollandsche Huis en de Abdij, maar vertelde ook van een enkel voorval, tijdens het bewind van Kei zer Karei V. waarbij even wrijving was. Als bewijs, hoe groot toen nog het aan zien van de abdissen van Rijnsburg was, vertelde spr. het volgende. Toen Karei V. tevens Graaf van Holland, eens met zijn gevolg de Abdis Maria van Toutenburg ontmoette, steeg hij van zijn paard, en knielde voor de abdis, tot deze hem vergunde op te staan. De abdis Elburg v d. Boetselaer was een groot bevorderaarster van de kunst. Dczo sc-honk o.a. de St. Janskerk te Gouda een van de beroemde, gebrandschilderde ven sters, voorstellende het bezoek van de Koningin van Scheba aan Salomo. Op dit raam komt. onderaan, de abdis zelve nog voor. Onder de jonkvrouwen, die de abdij in dien tijd bewoonden, waren er velen, die behoorden tot den adel, die aan Margaretha van Parma te Brussel, een smeekschrift overhandigden. Maar ook de gehechtheid aan den Koning van Spanje, bleek nog o.m. uit het mislezen voor den overleden zoon van Philips D, Don Carlos Had dc Abdij in 1572 al U' lijden van de strooptochten van Spaansche soldaten, erger wc-rd dit omstreeks October 1573. tijdens het eerste beleg van Leiden Toen werd reeds de buurt- of Parochiekerk verwoest, bij een schermutseling tusschen Leidenaars en Spanjaarden. Wanneer de Abdij zelve verwoest werd, is niet met zekerheid bekend, maar ver moedelijk is dat geweest tusschen 26 Mei en 3 October 1574, tijdens het tweede bc- tan Leiden. De verwoesting had toen 200 grondig plaats, dat zelfe de grafsleenen niet op hun plaats bleven. De roem en de glorie, de macht en rijk dom en het aanzien van de eens zoo mach tige' Abdij behoorde hiermede tot het ver leden. Het beheer van Rijnsburg en het rent meesterschap over de vele bezittingen van de Abdii werden hierna opgedragen aan leden van de ridderschap, weliswaar met eenige medezeggenschap van de Abdissen, doch dit was meer een formaliteit, dan een werkelijke machtsuitoefening. De abdissen droegen toen de naam van Vrouwe van Rijnsburg. Zetfs het puin van de bouwvallen van Abdij en Parochiekerk werden weggevoerd en dienden grootendeels voor het houwen van de Mallegatssluis te Gouda. Dat de hervorming hier al spoedig aan hangers vond. blijkt uit een verzoek aan de Staten van Holland, om de Bagijnenkerk te Noord wijk te1 doen afbreken, en deze hier weer te doen opbouwen Deze vergunning werd verleend in 1578 en spoedig daarna werd met de werkzaamheden aangevangen. Dc toren van de Hervormde KeTk is nog het eenige monument, uit de oudheid over gebleven Deze is sedert zijn bouw, onge»- veer 1183 vrijwel onveranderd gebleven, alleen de spits is vergaan. Blijkens een ge vonden marmeren plaat is het achtkantige bovenstuk, en is ook de tegenwoordige spits ia 1830. dus juist een eeuw geleden, aan gebracht De kerk met welker bouw in 1578 is aan gevangen onderging in 1GB0. 1902 en 1924 oelangrijkf uitbreidingen Mevrouw Etrdbeek gaf hierna een vol- icdige liist van alle predikanten die sinds het begin der Hervorming te Rijnsburg hun ambt uitoefenden en wist daarbij van ve'len niet alleen het portret, maar vaak ook een levensbeschrijving of belangwekkende mede- deelingen uit hun leven mede te deelen. Om volledig te zijn. vermeldde spr. ook de Get. en de Chr Ger. predikanten, die te Rijnsburg gearbeid hebben. Naast de kerkgeschiedenis behandelde spr. het onderwijs en daarna het plaatselijk leven Als een der voornaamste bewoners van het toenmalige Rijnsburg noemde spr. den schoenmaker v. d. Kodde, die reeds in den tijd van de Hervorming van zich deed spre ken. en wiens nakomelingen ook steeds een belangrijke plaats in het dorpsleven in namen on o.a. ook daar buiten groote be kendheid verwierven door de stichting van de vcreeniging van Collegianlen. een ver- eeniging, die geregeld samenkomsten hield, meestal in het geheim, doch die1 zich niet tot een kerkgenootschap gerekend wenschte te zien. geen voorgangers had, geen belijde nis, doch wel avondmaals- en doopsbedie- ning. Tot hen behoorde o.a. dc vermaardo Oudaen uit Rotterdam en diens zonen w.o. de bekende schrijver en dichter. Ook Coenraad van Beuningen, omstreeks 1640, zette de Rijnsburgsche Kring grooten luister bij Deze van Beuningen werd later Burgemeester van Amsterdam Omtrent het leven in die dagen in het algemeen, en van de meest op den voor grond slaande persoonlijkheden van toen in het bijzonder, wist spr. op zeer onderhou- dd e wijze velerlei wetenswaardigheden mede te deelen. Een serie prachtige lichtbeelden, w.o. vclo van ruïnen van de Abdij, waarvan nog vele bcwaafd zijn gebleven, afbeeldingen van oude huizen en hoven, het hui9 op het Hof, waar de sefhout recht sprak en waar de terechtstellingen werden uitgevoerd, en de gevangenis, maar ook vele beelden van den hedendaagschen tijd, gaven bii 9Pr- lezing een mooie toelichting. Omstreeks half tien brak spr. haar rede af, om deze de volgende weck voort te zetten. Nadat de heer Vooijs spr. dank had ge zegd, voor dezen nuttigen en leerzanvn avond, werd geëindigd mei het zingen van „den Avondzang". VALKENBURG. Voor een vierde leerkracht aan do Chr. school alhier, hebben zich maar vijf sollicitanten aangemeld. VOORHOUT. PASTCOR P. J. SCRRAVEMADEf Plechtige oit vaart en begrafenis. Zondagavond te zeven uur werden in do parochiekerk van St. Gerardus Majella aan tie Wenckebachstraat te 's-Gravenhage de metten geoelebeerd voor pastoor P. J. Schra vemade, oud-pastoor van Voorhout, die do zer dagen plotseling te Rijswijk overleed. Agens was pastoor J. S. v. Buchem, van Rijswijk, terwijl kapelaan J. P. Buys, van Rijswijk en kapelaan J. Verhoeven van d-ï St. Gerardus Majella parochio als diaken en sub-diaken assisteerden. Als cantores fungeerden rector P. van de Pavoordt van het R.-K. Weeshuis to 's-Gravenhage en kapelaan P. J. Aarts van de St. Gerardus Majcll a-parochie. Gisterochtend te halftien werden in de zelfde kerk de Lauden gezongen, waarbij aalmoezenier J. J. J Noordm'an als agens, past-oor B. P. M. de Jong van de St. Je- roensparochie te 's-Gravenhage, als diaken en kapelaan J. Verhoeven van de St. Ge rardus Majella-parochie als subdiaken fun geerden. Cantores waren de kapelaans P. Aarts en II. Heijnen van do St. Gerardus Majella-parochie. In de kerk merkten wij nog op burge meester G. Bulten, dr. Bots en den heer Allard, hoofd der lt.-K. school, beiden ab hier. Na de Lauden werd dc plechtige H Mis van Requiem opgedragen door deken H. A. Th. van Dam. Na de Mis hield pastoor J. A. Ruhc de lijkrede naar aanleiding van den tekst: ,,God heeft een eeuwig verbond met hem gesloten en hem treschonken het priester schap over zijn volk. Ten slotte vroeg dc gewijde redenaar een gebed voor de zielerust van den overle dene. Op de R.-K. begraafplaats aan de Kerk hoflaan had daarop in allen eenvoud de begrafenis plaats. Behalve de belangstellenden, die wij in de kerk hadden gezien, waren ook nog Deken van Dam en pastoor Ruhe aan wezig. Pastoor T. Goense uit Wateringen ver richtte met assistentie van kapelaan Aarts en kapelaan Verhoeven de plechtigheden, waarna in het priestergraf dc bij-zetting plaats vond. ZOETERWOUDE. Ongeldige rijbewijzen. Door de politie a. d. Hoogc-Rijndijk is controle gehouden, op bestuurders van mo torrijtuigen in verband rij en nummerbe- wijzen. In den tijd van ruim één uur wa-reu niet minder dan elf bestuurders aangetrof fen met een ongeldig rijbewijs. Men zij ge waarschuwd. Door den veehouder J. de Graaf al hier is bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van hem een partij hout is ont vreemd. De vischhandelaair Van A. is als verdacht daarvan, aangehouden. —O OVER VOLVETTE GOUDSCHE BOEREN-KAAS. I Sinds onheuglijk© tijden werd de voh vette Goudsche kaas op tallooze boerderijen in de provincies Zuidholland en Utrecht be reid volgens methoden welke vrijwel uitslui. lend waren gebaseerd op traditie en over levering. In do laatste jaren is daarin een opmerkelijke verandering gekomen en kan allerwegen een levendige belangstelling worden geconstateerd voor de vraagstukken, dio met de praktijk van hot zetlkarersbcdrijf samenhangen Meer en meer tracht men in zicht te verkrijgen in do factoren dio liet al of niet welslagen van de bereiding in ver schillend opzicht beïnvloeden. Zoo werden in 1923 door den Rijkszuive:- consulent voor Zuidholland ir. W. J. Huis man. naar aanleiding van do in dat jaar lo Gbuda gehouden landbouwtentoonstelling verschillende onderzoekingen op dit gebied verricht, welke ten deele nog werden aange vuld in 1925 door een reeks proefnemingen inzake het verband tusschen de samenstel ling van de melk en de kaasopbrengsl. Onder den titel „Over Volvetle Goudsche Boeren-Kaas" heeft de Directie van den Landbouw do verslagen dezer proefnemin gen zoo juist doen verschijnen .Hoewel sinds den aanvang van het onderzoek reeds go- ruimen tijd is verloopen hebben de thans ge publiceerde rapporfoa nog geenszins aan bc- teekenis verloren. Hel zijn toch niet op do eerste plaats de enkele slotconclusies, dio van hel meeste gewicht zijn. doch de veto belangrijke gegevens dio daarin zijn vastge legd, verleenen het werk een blijvende waarde. Bij vergelijking mot het in 1909 door dr. II. van Gulik in een gelijksoortig© uitgave verzamelde materiaal kan voorts een duide lijk beeld worden verkregen van de ontwik keling van de bereiding techniek in do lus- schenliggende periode Daar hel verslag bo vendien antwoord geeft op verschillende vra gen dio in de bedrijfspraktijk opkomen, zul len allen die daarmede regelmatig in aanra king komen good doen van de resultaten dezer onderzoekingen kennis te nemen. Het boek is voor den prijs van f. 1 ver krijgbaar gesteld bij de Algcmeene Land- drukkerij Ie 's-Gravenhage en kan ook wor den besteld bij de plaatselijke postkantoren. IJMUIDEN, 28 Jan. 1930. VISCHPRI.JZEN. Tarbot per K.G. f. 1,801,30. Griet per kist van 50 K.G. f.3530. Tongen pet K.G. ff. 2,251,55. Groote Schol per kist van 50 K.G. f.2417,50. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 25—22. Zetechol per kist van 50 K.G. f. 3327. Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 3616. Bot per kist van 50 K.Q. 1.129,60. Sohar per kist van 50 K.G. f. 22 7,50. Vleeten per stuk f.60,86. Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 13. Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 6ö —18. Middel Schetvisch per kist van 60 K.G. f. 54—45. Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.4032. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.23—13. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.5235. Gullen per kist van 50 K.G. f. 1314. Lengen per stiik f. 2,47. Heilbot per K.G. f. 1,70. Wjjting per kist van 50 K.G. f. 14-7. Koolvisoh per stuk f. 1,95-0,57. Aangekomen 12 Stoomtrawlers: HM. 81 'met f.8112. IJM. 108 met f. 424i>. IJM. 327 met f. 1586. IJM. 74 met f. 950. IJM 111 met f.1816. IJM. 110 met f.2788. IJM. 253 met f. 4865. IJM. 77 met f. 3487, IJM. 20 met f. 2138. IJM. 67 met f. 1995. I.JM. 115 met f. 3793. IJM. 97 met f. 2376 eu 1 beuger 'VI. 190 met f.2900. NIEUWE UITGAVEN. Uitgave Jacob Bussink, Deventer. Mijn Land III, Zuid-Holland. Na de deelen Gelderland en Overijssel is thans het album Zuid-Holland in zee ge gaan. Het ziet er evenals zijn voorgangers keurig verzorgd en aantrekkelijk uit. De plaatjes en teekeningen zijn weer van den kunstschilder J. Godefroy en de veelal leer zaam en onderhoudende tekst werd door den heer G. J. Nyland verzorgd. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam. Rotterdam. Utrecht •310 •3 10 5 15 7.20 7 13 10 1030 10 40 1555 13 35 13 20.10 1515 13 25 15.55 1430 16 20 1645 16 50 1845 19 20 22.10 23 05 Des Maandags en daags na een feest dag niet Op Zon- en feestdagen: 315 310 23.20 22 Station Heereaiingel. Bus aan den trein niet op perron. Vertrek der posttreinpn op werkdagen te 12.28 16 24 18.46 —o 3-2 J

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7