Het hooger beroep van Salomon Liebermann. DE KANG-HE VAAS. Kroephoest V VapoRub KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ja,.datONTSIERT VREEsTiTi maar...., eigen schuld' JOHNSON'S GEPREPAREERDE VLOEIBAREN LAND- EN TUINBOUW. FEUILLETON. X Wat Liebermann zelf van de „Veendammer" dacht. (Vorvolg van gisteren). Bij het voortgezette verhoor legde getuige Heiman9 verklaringen af met betrekking tot de overdracht die op 20 September 1927 te zijnen overstaan plaats had van onroe rende goederen van de Beleggingsmaat schappij aan de „Maraboe". De op die goe deren ten voord cc le van de Veendammer rustende hypotheken werden geroyeerd en betaald met f. fiOO.OOO 5 pCt. obligaties en verder contanten. Mr. Duys stelde aan Möhring de vraag wat de heer Van Dam aan de „Maraboe" verdiend heeft Was hel niet f. 155750? En verdiende hij niet f. 69 000 aan de „Asla" Get. Möhring bevestigde dit, doch mr. Jolles stolde voor, de discussie hierover te doen plaats hebben als getuige Van Dam zelf tegenwoordig is. Getuige notaris J. A. Houtzager verleende zijn ministerie bij een verkoop van hypo theken van de Veendammer aan getuige J. P. G. Kok Op 21 September 1927 passeerde bij royementsakten tot een totaal van f. 1.305.000, terwijl hij aan getuige Kok f. 855.000 betaalde. Krachtens een schrif telijk volmacht betaalde hij aan Liebermann op 28 September 1927 te Brussel f. 50.000 in contanten en f. 150.000 5 pCt. obligaties „Alvana" Getuige Kok stelde hem ter hand quitanties voor f. 324.000 en f. 221.000 in contanten en f. 50 000 in obligaties „Alvana" Mr. Kokosky: Zag u in do transacties iets onbehoorlijks? Got. Houtzager: Neen. Vervolgens werd gehoord de heor J. W. P. Kardoes Hij verkocht op aanraden van mr. Van Gigch de meerderheid van de aan- deelen der Noord-Hollandsche Hypotheek bank aan Liebermann tegen den koers van 220 pCt. Hij deed dit, omdat Liobermann, die een sfeer van vertrouwen schiep, een serieuzen indruk maakte. Hoewel hij per soonlijk geen nadeel heeft geleden, heeft ge tuige toch berouw van die handeling, om dat de naam van zijn hypotheekbank door de catastrofe van de Veendammer geleden heeft en hij geen pandbrieven kon uit geven. Na 19 Juli 1927 kocht getuige van Lieber mann perceelen te Schoten voor f. 150 000, maar bij de betaling der kooppenningen chicaneerde Liebermann en betaalde hij ton kantore van mr. Van Gigch f. 155.000 met een chèque op de Twcntsche Bank. Lieberman stak do chèque bij zich en ging die innen en bracht het geld op het kantoor, doch het geld bleef in zijn zak. Getuige verklaarde Liobermann be schouwd tc hebben als tusschenpersoon tus- schen de Beleggingsmaatschappij Noord- Holland. Getuige Möhring verklaarde, dat Lieber mann de f. 155 000 kreeg. De Discontobank werd er voor gedebiteerd en de Veendam mer werd er voor gecrediteerd. Mr. Jolles: Liebermann doet alles wat de Veendammer en alles wat de Beleggings maatschappij betreft. Hij onderhandelt over de eigendommen der Beleggingsmaatschap pij en over de hypotheken der Veendammer. Liebermann maakt alles in orde en steekt het gold op een eigenaardige opvatting van beroep, meneer Möhring! Liebermann gaf toe wat de getuige ver klaarde, doch maakte bezwaar tegen de verklaring, dat hij gechicaneerd zou hebben. Hij beweerde gehandeld te hebben in het volste vertrouwen en om aan contanten te komen. Mr. Jolles: Waarom liot u de opbrengst niet in handen van de Veendammer Liebermann deed uitkomen in het belang van de bewoners te hebben gehandeld. Mr Jolles: Maakt u 't niet al te mooi! Mr. Van Nierop verklaarde desgevraagd geen copieboeken te hebben aangetroffen. Noch uitgaande noch ingekomen brievon vond hij. Getuige Nic. Meijnema wend hierna ge hoord. Zooals bekend, wend deze getuige door L. W S. Paardonkooper aangezocht om direc teur van een hypotheekbank te worden Hij werd op 10 November 1927 naast Möhring benoemd tot directeur van de Veendammer. Reeds op 1 October 1927 zat getuige op het kantoor en werkte hij zich in de ad- minislratie in. Al spoedig bemerkte getuige, dat de administratie niet in orde was. Er bleek veel achterstalliee hypotheekrente te zijn. Toon hij dit aan Möhring vertelde, ver klaarde deze. dat de hypotheken reeds aan hok waren verkocht. In een conferentie vroeg mr. Van Gigch aan Möhring (omtrent wien getuige aan vankelijk een ongunstige meening had een meening. die hem later oniuist bleek te zijn) of de boeken bij waren. Toen Mflhrine ont kennend antwoordde, zei mr Van Gigch: „nou. dan ben-je de eerste die er in loopt" Getuige werd, als gezegd, op 10 November 1927 benoemd tot directeur. „Ik werd", zei hij. „benoemd, omdat zij dachten, dat ik nogal mak was." Mr. Jolles: Een willig werktuig? Getuige Meijnema: Dat is de juiste uit drukking. Nadat getuige Meijnema bemerkt had, dat er veel waarden, aan de Veendammer om trokken en hypotheken verkocht waren en dit aan Paardenkooper had medegedeeld, riep deze uit. „dan ben ik bedrogen, er moet 3'/' milliocn inzitten". Jernemende, dat Liebermann gepakt en gezakt gereed stond om er van door te gaan, is getuige Meijnema op 21 October 1927 hals over kop naar Brussel gegaan, waar hij Liebermann, Kok, Spaargaren en Möhring vond, op- het punt uit te gaan Zij vonden 't heetemaal niet prettig, dat hij kwam. Op Zaterdag 22 October 1927 tror hij Liebermann aan, die hem toevoegde, dat de Veendammer een vie9, vui! zaakje wa9, en hem den raad gaf, naar Parijs terug te keeren. Hij, getuige, zou dan een douceur krijgen. Mr. Jolles: Toen u op 21 September 1927 zoo gemakkelijk een stuk teekende, vonden zij u goed, maar toen u aanmerkingen maakte, zeiden ze: u moest maar weggaan. Get Meijnema- „Zoo is 'tl" Als mr. Duvs interrumpeert, zei getuige Meijnema: Meneer Duys schijnt gewoon te zijn om altijd to interrumpeeren, maar dat kemt voor uw hoog college niet te pas' Mr. Duys: Zeg eens. ik heb geen 9tandjes van u af te wachten! Mr. Jolles: De president heeft de leiding u niet! Getuige Meijnema deed verder uitvoerige raededeclingen over de verschillende confe renties, die gehouden zijn. Liebermann is bij zijn aanbod om alles in orde te brengen, nooit verder gegaan dan een ton. Getuige was eerst als directeur van de Veendammer in appèl gegaan van de aanvraag tot failliet verklaring der hypotheekbank, maar hij trok dit appèl later in. omdat hij inzag, dat de curatoren krachtiger en energieker zou den kunnen optreden dan hij. getuige. Mr. Duys vroeg aan getuige Meijnema of Paardenkooper niet teekende als gevolmach tigde van den kroonprins van Saksen en o[ getuige Meijnema niet namens Paarden kooper optrad als consul van het groote. machtige land Co9ta-Rica. Get. Meijnema- Op het kaartje van Paar-, denkooper stond dat hij verlegen woord! gei van den kroonprins van Saksen was en wat de vertegenwoordiging van Costa Rica be treft, dat dit een groot en machtig land zou zijn, is een ouaestie van quaMficatie. Weet u waar 't ligt? Mr. Kokosky: Als mr. Van Gigch legen Liebermann geze'gd had: „je moet meer geven" zou Liebermann dan meer hebben gegeven Getuige Meijnema: Mr. Van Gigch zei: je moet geen cent geven. Mr. Duys- Wij hebben eenige moeite ge had om te weten te komen, dat Liebermann de transactie met Paardenkooper opgedaan wilde maken Daar is toch eenige corres pondentie over. Mr Duys citeert een brief van Liebermann, dat hij een reèele oplos sing wenschte Mr Jolles: Wilde Liebermann de trans actie met Paardenkooper ongedaan maken? Getuige Meijnema- Daar had ik ten slotte niet mee te maken Dat moest Paarden kooper zelf doen. Ik had als directeur met de concerns niets te maken Ik had maar één belang: de plunderingen die de Veen- dommer had ondergaan terug te krijgen Getuige zegt verder, dat hij met mooie, prachtige brieven niets te maken heeft. Hi) dreigdp integendeel in oen openbare verga dering, dat ze allen in de gevangenis zouden komen. Mr. Duys: In den brief wordt het onder houd bevestigd. Liebermann deed verschillende vragen. O.a. of getuige Meijnema den indruk had, dat Liebermann onder den invloed van mr Van Gigch 9tond. Got Meiinema: Do eene was de „leverant van het geld" en de andere was de „leverant van het rechl." Getuige Meijnema antwoordde ook op een vraag van Liebermann. dat hij in de zaak van de Veendammer is gebleven, om dat hij eenmaal a gezegd had en nu oog b wilde zeggen. Hij heeft daar spijt genoeg van gehad. Aan de Veendammer heeft hij echter niets verdiend Hij ontving f 500 per maand, maar declareerde alleen zijn reis kosten, doch zijn verblijfkosten betaalde hij zelf, teneinde niet hel odium op zich te Hiden dat hij van do Veendammer gepro fiteerd had Zoowe! Liebermann als Möhring gaven dit toe, waarop mr. Jolles constateerde, «lat hij hem gaarne de kroon op het hoofd wilde zetten, dat hij een uitzondering in deze zaak is. Getuige J. P. G. Kok verklaarde, dat ver dachte hem zei, dat hij geen bouwcredieten meer gaf, waarna hij op 20 September 1927 met hem overeenkwam, dat de hypotheken zouden worden afgelost. Op 21 September 1927 heeft hij contract-Kok geteekend De hypotheken der Veendammer zijn toen ge royeerd en hij betaalde de overeengekomen aflossing. Getuge verklaarde een goeden serieuzen indruk van Liebermann te hebben gekregen. Mannen al9 mr. Spaargaren, Möhring e.a. verzekerden hem, dat Liebermann schatrijk was. Alles is thans afgewikkeld, omdat het hem niet meer mogelijk was zaken te doen. De eerste taxaties zijn echter alle van taxateurs alkomstig. Mr. Duys stelde eenige vragen, waarop ge tuige Kok anwoordde, dat hij niet begrepen heeft, dat hij medewerkte aan het onttrea- ken van goederen aan de Veendammer. en dat hij gewenseht zou hebben dat een onder zoek was ingesteld naar wat hij gedaan had Hij heeft zich daartoe beschikbaar ge steld. Liebermann beweerde, dat het denkbeeld om de grossen der hypotheken te verkoopen. van getuige Kok is uitgegaan. Dit weid door getuige Kok bevestigd, waarop mr. Jolles opmerkte „dit zullen we dan in hel voordeel van Liebermann noteeren." Morgen voortzetting. RECLAME. wordt meestal in een kwartier onderdrukt door keel en borst met de verdamper de zalf Vick9 VapoRub in to wrijven, ten nachtelijke aanval kan wor den voorkomen door deze behandeling tegen bedtijd toe te passen. V/ICKS 2061 PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 28 JANUARI. BENTHUIZEN. Ned. Hers- KeTk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Haring. BODECRAVEN. Nod. Herv. Kerk: Voorm .halftien, de heer Muller ;nam. 6 uur. ds. Walvaart van Ze venhoven. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorin, halftien en nam. C uur. leesdienst Ohr. Geref Evangelisatie- Voorm halftien en nam. 6 uur, de heer Epker van Rotter dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, pro', van Rakel van Amsterdam BOSKOOP. Nod. Hen'. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Glas. Rem. Geref. Gcm.: Voorm. 10 uur, ds. van Xooten. Salvalori: Voorm. halftien. de heer de Jonge; nam. 6 uur, ds. Kuilman van Leiden. Geref. ICork: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Petersen. Ghr. Geref. Kerk: Voorm. halftion en nam. G uur, prof. do Bruin van Apeldoorn. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. 0 uur. ds. van Wilgen van Grevelduin Capellc. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: geen opgave. DE KAAG. Nod. Herv. Kerk- Voorm. halftien, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Xed. Herv. Kerk: Voorm. halftien (H. A.\ ds. Altena van Rijnsburg; nam. 6 uur (Dankz.), ds. Pras van Katwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. KerkVoorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Eringa van Oegstgeest. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien on nam. halfzeven, ds Odé. Geref. Kerk: Voorn, halftien en nam. halfzeven, ds. Haspors. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk- Voorm. 10 uur on nam. halfzeven, ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Hof stede. OEGSTGEEST. Ned. Iferv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (jeugddienst), ds. Jansen Schoon hoven. Irene: Voorm. 10 uur. ds. Hennemann; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien. d3. Broeyer. SASSENHEIM. Ned. Herv Kerit: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijknmp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Ned. Prot Bond: Voorm. halfolf, dr. J. A. Beijerman van Amsterdam VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Rut gers van Katwijk-aan-Zee-. nam. halfzeven, ds. Touw van De Kaag. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm halftien, leen dienst; nam. 6 uur, ds. Dijkevan Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 3 uur, ds El shove van Rotterdam. Ohr. Afg, Gem.: Voorm. halftien en nam. C uur, ds. Grisnigl. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. H. H, Dorgeloo van Naarden. RECLAME. or WEER .Overat Voet-afdn4 GEEFT JAMERIKAS BEROEMDE SATUfl-Wi "(VOOR ALLE SOOBTE.fi VLOEREW EN MZUUu] IVRAAST GRATIS etnl jonnson's boekji I OViP Ot W'Jgt VAM ONO*««OOD I '-TimSOMT VLOER S.C.JOHNSQNSSON <&gSSHL I HOLLAND KANTOOR OEN HAAS JACOB HOPSTRAATjl ZOETERWOUDE. Ned. Ken-, Kerk: Voorm. 10 uur (Dui ds. Eijkman. o NED. HERV. KERK. Drietal: Te Groenlo, M. C. W.ij geling, te 's-Heerenbrock; mr. C. J ii tels, tc Amersfoort; ds. Kloots, te Ij terswijk. Bedankt: Voor Krimpen a, d. li ds. S. Th. Keek, te Heteren. GEREF. GEMEENTE. Bedankt: 'Voor Werkendam, dt Kok te Gouda. ONDERWIJZERS OP WACH1 GELD. I-Iet Tweede Kamerlid de heer Sur heelt den minister van Onderwijs, K. en de volgende vragen gesteld: Is ook de minister niet van oordeel, voor op wachtgeld gestelde onderwijzers 1 wachtgeld slechts dan door ouderdoms- invaliditeitspensioen kan worden vers gen, indien het toe te kennen pensioen t ger is dan het genoten wachtgeld, zoo) het genot van dit wachtgeld niet is pi digd ook, indien overigens door den beta hebbende aan de voorwaarden, om t zulk pensioen in aanmerking te komtn voldaan? (Art. 48, 3de lid, der Pens» wet 1922). HOLLANDSCHE KAAS IN ENGELAND. Reuier meldt uit Londen: In het Lagerhuis is de vraag gesteld,' de regeering dacht te doen om den ver! van Hollandsche ondermelksche kaas i der de aanduiding dat het geen volle-a* sche is te beletten. De minister van sez heidszorg zeide. dat de verkoop van M* mclkseho kaas met de aanduiding: melksche een overtreding is van de Wu wet. maar dat hij in deze niet vorder gaan. Uit het Engelsch door J. S. FLITSCHER. Geautoriseerde vertaling door v. d. W. 20) „En wat is dal?" „Dat toen Krevin jullie huis verliet, hij naar Fliman's End ging voor een te voren gemaakte afspraak. Een pasklaar gemaakt plan. Er kwam iemand om hem daar to ont moeten met een boot Wie was dat?" „Tom Scripture sprak er niet van. dal hij iemand in ot bij de boot zag", zeide ik. „Als iemand opdracht had „Scripture heeft hem wellicht niet gezien Die man kan in de boot hebben zitlen wachten tot Krevin kwam mogelijk heeft hij ook onder in de boot liggen slapen. Maar zoo stel ik mij dat voor iemand bracht dien morgen een boot naar Fliman's End en nam oom Joseph mede en die persoon moet iemand uit deze streek geweest zijn. Dat is duidelijk! en weer zeg ik w.e was dat?" „Stel eens. dat de boot van een schip kwam", zeide ik. „Dat geloof ik niet, Ben. Tom Scripture zeilde met zijn vaartuig naar buiten en als hij een schip had gezien, zou hij het ons ge zegd hebben. Neenl daarvan ben ik steeds vervuld a!s Krevin en Cousins samen werkten in deze zaak van de Kang-he vaas, en daarvan ben ik zeker, dan geloof ik. dat er een derde medeplichtige moet zijn. En wie dat is, dat gaat op het oogenblik boven mijn petje. Mogelijk is het de man, wiens hand schrift staat op de enveloppe, die ik vond. Maar wij zijn thuis en daar staat je goede zuster naar ons uit te kijken." Keziah stond aan de huisdeur. Toen zij ons zag, ging zij naar binnen en terwijl wij de kamer binnen traden, was zij reeds bezig thee te schenken. Zij keek ons verma nend aan. „Jullie zijn laat! Jullie had al een half uur geleden terug moeten zijn. Ik wist hoe laat de trein uit Londen aankwam en hoe lang jullie noodig had om hier te zijn en ik had de thee klaar. En ik verlang naar mijn kopje hot is al over mijn tijd." „Hot is in ieder gevat zeer vriendelijk van u, mevrouw, ons met een kopje thee te wachten. Als wij dat geweien hadden, zou den wij ons meer gehaast hebben, maar er wachtte ons een zeer belangrijke zaak en daar moesten we eerst op af. Nu, daar heeft u Ben gezond en wel thuis, gezond naar lichaam en geest en ik hoop, dat u het ook goed maakt Keziah mompelde, daar haar geduld op een zware proef was gesteld en verzocht ons te gaan zitten. Zij zeide niets, terwijl wij aten en dronken en zij vroeg niets omtrent ons uitstapje naar Londen en daar zij van nature nieuwsgierig was en iemand graag uithoorde. had ik de overtuiging, dat er ga- durende mijn atwezigheid iets gebeurd was. Ik was echter wel zoo verstandig om nieis te vragen en wachtte, overtuigd dal het wel los zou komen En het kwam los, nadat w«j klaar waren met theedrinken. „Nu als jullie beiden klaar bent, zal ik jullie iels vertellen wat ik al op mijn hart heb sind«- het oogenblik. dat jullie gisteren een uur de deur uit waart. En wal moois ook voor een fatsoenlijke vrouw, die altijd trolsoh op haar familie is geweest en dag en nacht voor zich zelf heeft moeten zorgen. Zoo'n slechtheid en zulk een rommel 1 Ik sta verbaasd, dal er van dio zondaren zijn, die de onbeschaamdheid hebben om hun brutale gezicht te vertoonen aan de deur van een fatsoenlijk mensch laat staan om te vra gen om in een bed te mogen slapen." „Wat is er dan gebeurd vroeg Cherrv. „U heeft zeker de een of andere ontdekking gedaan?" „En dat geloof ik, dat ik een ontdekking heb gedaan En het is niet zoo zeer wat het is, dan wel wat er uit voort kan komen. En waarom moet dat nu juist in mijn mooiste slaapkamer? Het is meer dan schandelijk'" „Waar heelt u het toch over?" vroeg Cherry. „Over iels, dat u ergert, geloof ik? „En wie zou zich niet geërgerd hebben? Iedereen hier weet, dat wij Heckitt's. die al meer dan twee honderd jaar dit huis bewo nen in deze gemeente nog twee maal zoo lang. zooals u kunt zien op de grafzerken op het kerkhof, altijd hoogsl achtenswaardige menschen zijn geweestl En als ik nu dingen in mijn mooiste slaapkamer vind. die onge kende slechtheid doen vermoeden maar natuurlijk begrijpt u niet, waar ik over spreek", brak zij ongeduldig af. „Nadat Ben gisteren was vertrokken, be sloot ik die slaapkamer schoon te maken; zij was nog niet schoon gemaakt sinds hij" zij sprak dit persoonlijk voornaamwoord uit met diepe verachting en bitterheid en het was ons duidelijk, dat zij doelde op oom Jo seph „sinds hij daarin had geslapen Dus toen ik met mijD verschillende bezigheden hier klaar was. ging ik naar boven Maar :k kwam niet tot werken, want ik was nog geen vijf minuten in die kamer ot ik vond wat ik u zal laten zien en dan kunt u zelf uw gevolgtrekkingen maken 1" Wij ginger, naar boven. Lk zag, dat zij verschillende maatregelen voor een groote schoonmaak had genomen. De gordijnen wa ren opgebonden-, de strooken rond het leli- kant waren opgeslagen; couranten en slot- lakens waren over de meubelen gelegd; een stotter stond tegen den muur en een vuilnis- blik daarbij. Maar verder was er niets ge daan hetgeen Keziah had gevonden, had haar den moed in de schoc-nen doen zinken. En daar zij een waren hartstocht had voor schoonmaken, begreep ik, dat Keziah diep geschokt was geworden. Keziah ging naar dp toilettafel cn wees ons naar een ding, dal daaronder lag een visehmandje. Het was van het soort, dat men bij dozijnen ziet hangen in eiken vischwin- kel, een goedkoop ding, dat spoedig versle ten, op de vuilnisbelt terecht komt. Op een der zijden stond in zwarte letters: Shard- ham. Visch- en Wildhandet, Kingshaven. „U kijkt er naar maar neem het in uw hand", riep Keziah verontwaardigd uit. „De gedachte alleen, dat dit ding in mijn mooie slaapkamer werd achtergelaten' Schande lijk!" Cherry, die op dat oogenblik meer verbijs terd was dan ooit, dacht misschien, dat er een helsehe machine in het mandje lag of een doode kreeft, Hoe het ook zij, hij ging schroomvallig op het ding af en nam het voorzichtig op Er ontplofte echter niets en er kwam ook geen vieze lucht uit. „Ja mevrouw", zeide hij met een onnoo- zel gezicht. „Ik zie het, dat is een viseh mandje Het schijnt leeg te zijn „Leeg" snauwde Keziah. Maar niel zoo leeg als u denkt' Liel u mij den vorigen avond niet van die houtwol zien die u ge vonden had op het kleed in den' salon van juffrouw Ellingham? Ja zeker, deed u dait dat herinner ik me zeer goed. En kijk eens in dat mandje!" Cherrv lichtte de deksel op en keek er Het was gedeeltelijk gevuld met die 'l houlkrulleljes. waarin polten en gl^ worden verpakt. Hij uitte een kreet van bazing' en nam een paar losse* stukjes, hij zorgvuldig op de toilettafel neerleg Voor hij iets meer kon doen, pakto hem bij den arm en bracht hem naai ledikant „En kijk eens hier!" zeide zij, terwijl naar den vloer wees. „Daar ligt nog van dat goed, op mijn kleed. En hoev' geen detective ben. kan ik even goed ge" trekkingen maken als een van jullie' krulletjes zijn dezeltde. die u meebraci- uw portefeuille. En toen Joseph Krevin dien avond thuis kwam om 's nachts Ie dwijnen, had hij die vaas met dien vree® naam bij zich in dat mandje en verpal» die houtwol en zoo zeker als mijn Keziah Hcckitt is, pakte hij haar hier in' eigen tasch over en wierp dat ding mijn toilettafel een cemeene deW dat is hij! En als ik geen gelijk heb, dan' vier en drie geen zeven. Cherry had zijn portefeuille te voois» gehaald en vergeleek dé houtwol uit trouw Ellingham's salon met die ui- mandje „Natuurlijk", snoof Keziah. „Dat ziel" del ijle. dat is van hetzelfde 9oorl Mj Krevin had dus te maken met den die' van de Chineesche vaas. En ik durf et' voor in te staan, dat dit de eerste fee dat dit huis werd onleerd dom- er re" «rood binnen te brengen het is 1 delij'k!" CWordt verv 3->

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10