Per Fokker-Vliegtuig naar Afrika. de postvluchten. verspreide berichten. de leidsche wonderdokter. de toestand op curaqao. stationsdiefstallen. poöingen om haar vader te vergiftigen. rentetarieven ned. bank verlaagd. een politiek van versobering aangedrongen. Tegen een dergelijk beleid zneeode men te moeten waarschuwen. Voor een politiek van versobering oordeelden zij des te minder reden, omdat de toestand van 's lands fi nanciën niet zoo ongunstig is als wordt voorgesteld. Andere leden betoogden dat de finan cieel© toestand van Indië, zooal niet vw ontrustend dan toch verre van rooskleurig is. Zij kwamen er tegen op, dat het groot kapitaal zwaarder zon worden belast. In dië heeft dringend behoefte aan vreemd kapitaal en daarom is het niet verstancfig, dit door hooge belastingen af te schrikken. Hulde werd gebracht aan de regeering en de K.L.M. voor de betoonde activiteit op het gebied van het luchtverkeer met Indië. Na de verkregen resultaten met 14- daagsche luchtverbinding hoopten veel le den, dat dergelijke vluchten spoedig een meer permanent karakter zouden krijgen. Zij zouden gaarne vernemen hoe ver de on derhandelingen met de Engelsche regeering daaromtrent gevorderd zijn. De huiszoek:ngen en arrestaties in Indië. HET STANDPUNT VAN DEN MINISTER VAN KOLONIËN. Indische regeering deed baar plicht. Op de vragen van hel Eerale Kamerlid, den heer Mendels, betreffende maatregelen van hei Ned-Indische Gouvernement ten opzichte van besturen en leiders der Indisch-Xationale Partij heeft de minister van Koloniën geantwoord: Enkele dagen, vóórdat tot de in de vragen bedoelde maatregelen tegen eenige leiders der Partij National Indonesia werd over gegaan, stelde de G.-G. van Ned, Indië den minister er telegrafisch mede in kennis, dat in verband met de omstandigheid dat in de allerlaatste dagen van verschillende zijden beriohlen waren ontvangen nopens de voor bereiding van ongeregeldheden, wdke legen het einde der maand December of in het begin van Januari zouden plaats vinden, de procureur-generaal bij het hooggerechtshof met 's La-ndvoogds instemming aan de plaatselijke aulorileilen had opgedragen, om 29 December bjj de leiders der genoemde partij huiszoeking te doen ycrricnlen, cor respondentie in beslag te nemen, personen te verhooren, enz. Aard en inhoud dezer telegrafische mede- deeling konden uit den aard van de zaak den minister vooralsnog geón aanleiding geven tot een andere dan een afwachtende hcuding. In do op 10 de'zer door den Rogeerings- gemachtigde voor algemeene zaken in den Volksraad afgelegde verklaring, welke den zelfden dag hier te lande door het dep. van Koloniën in extenso is gepubliceerd, zijn dd motieven, die de Indische Regeering tot de vorenbedoelde maatregelen noopten, uitvoerig uiteengezet en de voorloopige resultaten medegedeeld. De inheemsche bevolking, in groote meer derheid, beseft ten volle de noodzakelijk heid, in bopaalde omstandigheden, van deze en dergelijke Overheidsmaatregelen, welke in de eerste plaats ten doel hebben, haar zelf te beschermen tegen destructieve han delingen en oogmerken van revolutionnaire elementen in de samenleving. De minister is van oordeel, dat de Indi sche Regeerjng het terecht tot haar plicht heeft gerekend, om in te grijpen op de wijze als is geschied. Bij den K.L M., alhier, is bericht ont vangen dal het zevende retourvliegtuig de P H A.E.O. hedenmorgen van Medan is ver trokken en te Bangkok is aangekomen Aan boord is alles wel. De vlucht wordt morgen voortgezet. o Te 's-Gravenhage is aangekomen prin ses Victoria van Bentheim, die eenige dagen bij de koningin-moeder blijft logeeren. In zijn dezer dagen gehouden verga dering heeft, naar „De Tijd" meldt, het da- gelijksch bestuur der R.K- Staatspartij aan gewezen ais onder-voorzitter den heer M. van Hout, burgemeester van Helmond ais penningmeester (vacatur/ Heerkens Tliijs- sen) den heer mr. A. Leesberg, voorzitter deT R.K, Rijkskieskringorganisatie den Hel der, te Alkmaar. Gisleren heelt te Utrecht ds. A. van der Minne, chef van het Militaire Hospitaal aldaar, afscheid genomen van het corps, zulks in verband met zijn pensionneeriug. In een gisteravond ge-houden vergade ring is besloten op een Vrijdag en Zaterdag in de tweede hc-'Ift van Juli 'n tweedaagseh feest te houden ter herdenking van het ver- leenen, BOfl jaar geleden, van stadsrechten aan Den Briel. De heer H Hemelrijk, commies N. 5 lsle kl. te Roliordam D. P., is met ingang I van 1 Februari benoemd tot stationscliet ie j Scheveningen tKurhaus Bij Kon. Besluit is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburgerschoor te Utrecht J. A. Koch, te Amsterdam; is aan mcj. J. Lofvers, op haar verzoek, met in gang van 16 Januari 1930, eervol ontslag verleend als tijdelijk leerares aan de Rijks- hoogereburgerschool te Warffum; is benoemd tot leeraar aan de Rijkshoogereburgerschoo! te Amersfoort I J. Brückwilder, thans tij delijk leeraar aan die school; is het besluit van den raad der gemeente Amsterdam van 13 December 1929,houdende benoeming van Catania-Benghasi-Cairo door WALTER MITTELHOLZER. lil. (Nadruk verboden). Vliegers, jagers en bergbeklimmers moe ten vroeg opstaan, indien zij hun doel steeds op tijd willen bereikenReeds om halfzes haalde de auto van den Zwitser- schen consul ons van ons hotel af. Buiten, op het vliegterrein klinkt juist het trom petsignaal van de dagwacht, komen gelei delijk de soldaten naar buiten om onze machine de hal uit te duwen. De overgang van den maanhelderen nacht naar den dag is een grootsche symphonie van kleuren. Hoog boven aan den met sneeuw bedekten top van den Etna verbleekt het zilveren licht en neemt de wijk voor een overweldi gend rood. Om zeven uur snellen wij met vol g«vs over het grasveld, da*t vol bloemen is, naar het Zuiden. Juist doemt als een gloeclroo- dc vuurkegel de zon uit de zee op, stroo men vloeiba&i goud als het ware uit het water met zich trekkend. Hoe gelukkig moeten de menschen hier leven, terwijl thans in het grijze Noorden natte, koude nevels den dag zoo lang verborgen hou den De tuin van Sicilië, verdeeld in dui zenden in muren gevatte sinaasappelhar gen, schilderachtige, middeleeuwsche stad jes op heuvelruggen, breiden zich uit in het vroege roode schijnsel Wordt één of twee maanden later het landschap beheerscht door don witten amandelbloesem, thans zijn de sinaasappel- en citroenbomnen zwaarbeladen met rooo srele vruchten. Wij stiigen snel, want u'e krachtig naa* het Zuiden waaiende rookwolk van den Etna belooft ons goeden Noordenwind, du*, een sneller tocht, die ons voor de vlucht, over de Middellandsche Zee zeer welkom is! Reeds na een vlucht van een half uur dr. J van Dam tot gewoon hoogleeraar in i verlaten wij bij Pozzollo, een stadje. da»- het Gotisch ook in betrekking tot de andere met muren e® torens bewapend is. Sicilië. oud-Germaansche talen, benevens de oude- I Ik stel ™s verrecompas in op koers 220 re Duit9che taal en letterkunde aan de ge- «raden. 15 graden meer naar het Westen, meenlclijke universiteit te Amsterdam, be- d*" de directe kaartkoers op Malta ople- krachtigd. vert. Verscheidene metingen brengen mij i tot de gevolgtrekking, dat wij afdrijven naar het Oosten. De zee omringt ons wel dra aan alle kanten: wij vliesren hoog bo ven wolkenmassa's, door welke wij 2000 Meter lager de witte schinmkonpen in diepblauwe zee zien voorbijtrekken. Piloot Kiinzle zit aan het stuur en houdt onafge broken rechfcsuit koers. Nieuwe metingen met den afdrijf raat er bevestigen, dat wij nu den goeden koers volgen. Onze snel heid bedraagt 176 K.M. per uur. Hoe geheel anders waren toch mijn ee?- ste vluchten over de Middellandsche Zee, uitgevoerd met vliegtuigen met één motor 1 Hoezeer verlangden wij drie jaren geleden op 13 December op de vlucht van Athene naar Alexandria, vol innerlijke, beheerseh- te spanning, naar het naderen van de Afri kaan sche kust, die eerst na zes uren in Naar de Gelderlander" verneemt heeft de directie van de N.V. Splendor te 09s haar personeel met ingang van heden ontslag aangezegd met overname door de N.V. Philips Gloeilampen Fabriek. RECHTZAKEN. De kantonrechter te Middelburg heeft N. K., zich noemende „de Leidsche Wonatu- dokter", wegens het onbevoegd uitoefenen I der geneeskunde, veroordeeld tot tweemaal f. 300.boete subs, tweemaal 60 dagen eicht kwam. Wel ha-d o^ze brave Dornier hechtenis, zulks overeenkomstig den eisch van het O M. Waarom de „Van Galen" vroeger vertrekt. Gelijk dezer dagen is gemeld zal de „Van Galen" vroegor naar Curacao vertrekken. Naar aanleiding hiervan vernam het „Hbld.": Sedert geruimen tijd reeds ontvingen ie autoriteiten, zoowel hier te lande als op Cu racao, berichten van bepaalden aard, waar aan echter niet overal die waarde werd ge hecht, als degenen die deze berichten de wereld instuurden wenschleit7 Toch hebben die berichten, die kennelijk er op wijzen dat zij steeds uit dezelfde bron afkomstig zijn en die bovendien bedoelen de regeering te waarschuwen voor de ongerustheid welke er nog steeds op Curacao zou heerschen, bij verscheidene autoriteiten een gewillig oor gevonden. Hoewel men op het Departement van Koloniën weinig geloofwaardigs vond in bovenbedoelde berichten heeft de Regeering toch gemeend maatregelen te moeten nemen. Zooals men weet, bevindt Hr. Ms. „Hertog Hendrik" zich op het oogenblik in de Cu- racaosche wateren met een totale beman ning van 300 koppen. Bovendien bevinden zich op het eiland zelfs 135 man politietroe- pon alsmede 90 mariniers. Curacao is dus thans allerminst onbewaakt. Nu was reeds besloten om de „Van Galen" naar Wes:- Indië te zenden en de datum van vertrek was vastgesteld op 22 Januari a.s. Op grond evenwel van nieuwe berichten, bij verschil lende auloriteitep binnengekomen, heeft do Regeering het noodig geoordeeld de „Van Galen" vroeger te laten vertrekken. Het oor logsschip vertrekt nu 18 Januari a.s. van Den Helder. Aan boord zullen zich 25 onder officieren en manschappen inschepen, het geen evenwel geen andere bedoeling heeft dan het op gocfkoopcre wijze overbrengen van manschappon, die anders per particu liere gelegenheid naar West-Indië hadden moeten gaan. Intusschen kregen wij den indruk, dat het vervroegde vertrek van de „Van Galen" niet met volstrekte goedkeuring van het De- parlement geschiedt. Daar blijkt men er van overtuigd te zijn, dat de toestand te Cura cao thans geen reden tot ongerustheid geeft en dat, ook al mocht er iets gebeuren, er op het oogenblik voldoende troepen aanwezig zijn om de orde te handhaven en de veilig heid der bewopers te verzekeren. Te Utrecht heeft zich voor de rechtbank een 44-jarige Duitscher te verantwoorden gehad, die beschuldigd werd van 93 diel- j stallen op spoorwegperrons. De meest uit- i eenloopende goederen, van stofzuigers tot I damesjaponnen werden in zijn woning te Hilversum aangetroffen. Beklaagde beweerde ze van een onbeken de gekocht te hebben: daar hij het beroep van reparateur uitoefende, was men met allerlei voorwerpen bij hem gekomen, o a. met een stofzuiger en een bontmantel, die hij alle gekocht en betaald had. Alleen van in plaats van wielen een paar vlotters; maar wat baatte, dat indien na een geluk kige landing op het water in de eenzame waterwoestijn een storm opstak! Nog an derhalf jaar geleden vloog ik met een kleine land-Ju,nkersmachine van Sicilië naar Tunis; ook daar zouden wij bij een panne verloren zijn geweest. Thans hebben wij geen reden meer, aan allerlei laatste mogelijkheden te denkenonze drie moto ren werken met de nauwkeurigheid van een uurwerk. Met twee motoren zelfs zou ik ondanks de zwaarte van toestel en beman ning dezelfde hoogte houden en tenslotte ook nog met één motor op een hoogte van 230Ö Meter Malta bereiken. Een merkwaar dig, geruststellend gevoel van veiligheid komt over ons, geliik ik het vroeger Diet kende Ofschoon het buiten gevoelig koud is, hebben wii danlc zij de verwarming van enkele kleinigheden gaf hij den diefstal toe. Een conducteur deelde mede. dat hij den 0,1cabine een behageiiike temperatuur verdachte op heeterdaad had betrapt, toen L WÈ - deze bezig was pakjes van een lorrie te ontvreemden, door er eerst zijn jas ovei te gooien en deze dan met den buit erin weer op te nemen. De officier van Justitie eischte twéé jaar en zes maanden gevangenisstraf. Verdachte'? verdediger drong aan op cle mentie. o Het Gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak tegen den 31-jarige vrouw, huis vrouw van S. B. W. W. te Amersfoort, die gepoogd had in de periode tusschen betgin Februari en 20 April haar man door het regelmatig toedienen van sublimaat van l.et leven te berooven. Het Hof veroordeelde haar heden tot een ge van gem «straf van 7 jaar, met aftrek van het voorarrest en bevestigde hiermede het vonnis ran de Utrechtsche Rechtbank. De Nederlandsche Bank heeft met in gang van heden haar disconto met pCt. verlaagd en daardoor gebracht op 4 pCt voor het wissel-disconto en op 41/» pCt. voor het promessen-disconto. De rentevoet voor be leening van effecten en goederen werd even. cpns met V® pCt. verlaagd en gebracht op 4Vl pCt.. terwijl de rentevoet voor voor schotten in rekening-courant met een vol percent tot 4pCt werd verlaagd. om ons heen. Was het lawaai der motoren er niet, dat wij door para fine watten in de ooren te stoppen aanmerkelijk verminde ren, dan zou men kunnen gelooven, thuis aan het ontbijt te zitten, terwijl wij niet een snelheid, die driemaal zoo groot is als die van een exprestrein Zuidwaarts razen. Wii zijn met. ons geïmproviseerd ontbijt nog niet gevoed als op de bestuurdersplaats Malta in ziebt komt. Wij sturen direct op de havens van Valetta aan, over sappig groen, heuvelachtig land, dat gelijk met een teCr spimieweb overtogen is met blan ke tuinmuren. Om 8 uur 15 staan wii lood recht boven bet groote stervormige fort van het schiereiland Jezirah dat in het Noorden en Zuiden in den voTm van een hal ven cirkel is omrinerd door de dicht op- oengebouwde steden Sliema en Valetta. De heuvelruggen, die er bij aansluiten, zijn bekroond met sterke forten en middeleeuw- sche ringmuren. Tk tel in de acht baaien meer dan 30 Engelsche oorlogsschepen. Waarlijk een door do natuur gevormd steunpunt, dit tweede Gibraltar van de Middellandsche Zee, van waar uit het trot- sche Albion zijn zcew||r naar Indië bevei ligt! Weldra li$rt, dicht bij het stadje Zur- riuo en de Zuidelijke kust het groene ta pijt van het Encrplschc vliegterrein met zijn groote vlieghallen beneden ons. Om 9 uur 20 verlaten wij het groene eiland vit* eips in Zuidelijke richting en t.usscben Tri polis en Kaap Misurata, ongeveer 32 1/2 graad hreedtp en 14 1/22 graad Oosterlens te willen wij de Afrikaansche kust berei ken. Een meting van de afdrift wijst uit, dat de wind van het Noordwesten naar het Noorden draait; met sterken wind in den rug en een snelheid van 190 K.M. per uur vlietren wij nu het zeetraject van 380 K.M rlat voor ons ligt. Malta is voor onze oogen in de wolken bank verdwenen. Zoover de blik reikt, ziet men niets dan een blauwen en wittec horizon van water en wolken. Ver in het Oosten ligt een zwarte wolkenbank, die niet veel goeds belooft; maar wij vliegen naar het Zuiden, de heerlijke lichte blauw heid van Afrika binnen. Wat zijn wij, men schen, met onze veelgeprezen wonderen der techniek toch maar kleine stofjes in het oneindige heelal, dat wij met de snel heid van onze metalen vogels trachten te beheerschenOp de rechter-piloten-plaats houdt Künzle met behulp van het verre compas nauwkeurig koers. Het is een ge noegen met dit nauwgezette instrument te vliegenafwijkingen van een fractie van een graad wijst het al aan. Ongeveer na een uur roept de piloot mij naar voren t hij meent land vcor zich te zien. Volgens de berekening is dat. onmogelijk, daar wij nog ten minste 180 K.M. van de kust zijl verwijderd. Maar na nog een half uur is geen twijfel meer mogelijk. Hetgeen zich ver in het Zuiden in den schoonen plans van het zonlicht kristalliseert, is de licht bruine zand- en steen kust van Lybië Precies twee uren nadat wii Malta zijn gepasseerd, hebben wij de kust bereikt. Welk een verschil, welk een teleurstelling in vergelijking met het. groene, vruchtbare Malta! Niets dan bruingele, doode woestijn bodem! zoover men kan z^en geen boom, geen struik, geen huis. Alle leven is hier af gestorven Wii nemen koers naar het Oos ten, voortdurend de kust in zicht. Om 10 uur 45 vliegen wij over kaap Misurata om 12 uur ligt het Italinansehe militaire vlieg terrein van Sirfce. omringd door ongeveer 100 huizen, beneden ons. Alles is woestiin; vliegterreinen kunnen hier hi-'na kosteloos in iedere gewcnsche maat worden gemaakt Het is dus geen wonder, dat dp Italianen langs de kust van Lybië on afstanden van 300 K.M. vlieghavens hebben aangelegd als de beste beveiliging van hun verkeer van Tripolis naar Berrrhasi en verder tot de Egyptische grens. Doch wee dengeen, die buiten deze steunpunten moet dalen; de door de zon verzengde woestijn kent geen erbarming Ongeveer 40 K.M. voor Benghazi belevea Künzle en ik een soannend ootrpnblik. Zon der aan iets ernstigs te denken, vliegen wij nog ongeveer 500 M. hoog boven de woestijn, als plotseling de linkeT buiten- motor knalt en vanzelf stilstaat. Ook de andere motoren beginnen trager te loopen. Het moet aan toevoer van benzine ont breken, ofschoon de peilerlazen van onze drie groote vleugelreservoirs nog brandstof aanwijzen. Gelukkig hebben wij in dicht- gesoldeerde blikken kannen meer dan vol doende reservebenzine. Meehanicien Weg- mann werkt als een wilde, snijdt de blik ken open, giet den inhoud in de reserve- tank, terwijl Captain Wood de brandstof in de vleugelreservoirs omhoog pompt. Weldra stroomt het levcnelixer van het vliegtuig weer normaal in de motoren. Wij vliegen verder alsof er niets gebeurd was. Het zou al te gek zijn geweest, wanneer wij onzen Fokker in het. woestijngebied van Beng hazi hadden moeten neerzetten. Des middags om drie uur cirkelen wij over Benghasi, een vrij groot stadje met een natuurlijke haven en een buitenge woon groote militaire kazerne, die waar schijnlijk uit den tijd van den Tripolis-oor- lcrg dagteekent. Na een vlucht van 8 1/4 uur zetten wij onzen Fokker op het groote militaire vliegveld ten Zuiden van de stad neer. Terwijl wij met het tanken van nieu we benzine bezig zijn, die dank zij de voor treffelijke Shell-organisatie reeds aanwe zig is, landt een Britsohe Eavilland-twee- dekker, waar Sir Cobham met twee mecha- niciens uit te voorschijn komt. Cobham had een jaar voor mij het eerst over het zwarte werelddeel van Cairo naar de Kaap en terug gevlogen en is thans bezig, in opdracht van de Imperial Airways de Afri kaansche landingsterreinen in verband met het toekomstig luchtvaartverkeer te in- specteeren. Wij kenden elkaar van een vroegere ontmoeting. Hij vertelt mij van de pech, die hij in Tripolis heeft gehad op het dooT den regen doorweekte landings terrein, waar zijn propeller bij de landing den grond raakte en stuk sloeg. Gelukkig konden de Italianen hem met een passen den propeller helpen. Hij was vijf dagen vóór mij in Londen gestart en hoopte Kerst mis in Kaapstad te vieren, hetgeen wij echter eenigszins betwijfelden. In den nacht op 18 December had het in stroomen geregeaid. Overal lagen op de wegen groote plassen Toen wij om 7 uur 23 van het vliegterrein Benghasi startten kletterde juist een stortregen aeer, die deed denken aan een wolkbreuk. Weldra konden wij echter de ergste buien ontkomen, door in de richting van de kust te vliegen. De Britsche consul, in wiens gezelschap ik met Cobham den vorigen avond had door gebracht, had ons dringend aangeraden, den rechten koers over de woestiin naar Solium te vermijden, daar de wilde Be- doeinenstammen uog steeds een guerilla tegen d« Italianen voerenin hun moeilijk toegankelijke bergdorpen zijn die stammen nauwelijks te btreiken. Tolmetta passeo- ren wij om 8 uur, Marsa Susa, het Apollo- nia van de oudheid met zijn van vroegere pracht getuigende ruines en het Italiaan- sche vliegveld, een half uur later. Het zijn j maar eenige schaarsche nederzettingen in de oneindige woestijn, die allengs overgaat I in tafelbergen. Bovet Derna, waarvan de 1 primitieve haven door de forten deT kust- j bergen bewaakt wordt, dan langs Marsa Tobruk passeeren wij om ongeveer 10 uur ten Zuiden van het sohierleiland Ras el j Melh de grens tusschen It-aliaansoh Lybië en Egypte. De golf van Solum breidt ric; uit ia een heerlijk blauw. Wij haddeD te1 dusver een gunstige reis; de 540 K.M. met een gemiddelde snelheid van 175 K.V per uur afgelegdwij hebben nog 670 K.X voor den boeg, dan zullen wij Caïiro het! ben bereikt. Na het middagmaal slaapt de eene pat. sagicr na den anderen in. René Gouzy, ijverige kroniekschrijver, die mij aJ op i eerste Afrikavlucht vergezelde, laat rij. potlood vallen. Niemand kan zich ergere: aan het snorken, daar bet wat geluidsteri te betreft vergeefs wedijvert met het g-, zoem der motoren! Van de Zuidelijkst: punt van de Arabische golf neem ik r. 1 rechtstreeks koers naar Cairo. Na 100 K.V I zandwoestijd ontwaren wij gelijk een sproot i je uit Duizend-en-één-naoht het sappi:. i groene landschap van den Nijl. Het laoj van een duizenden jaren oude beschavin; met ziin schilderachtige fellachendorpe^ zijn vruchtbare katoen suiker- en klaver, velden rolt als een caleidoscoop voorbij. O nog grooten afstand zien wij tusschen tw« donkere onweerswolken, maar met lichte:! zonnegloed overgoten, de drie pyramidal van Giseh, de indrukwekkendste der Egrrrl tische grafgedenktaeeenen der Pharao's. Om 14 uur cirkelt mijn tweede piloot om de trotsche merkteekenen der Kaliefenstad Cairo, terwijl ik aan het filmtoestel draai Laag vliegen wij over de millioenenstad, over de burcht van den Islam met haa- honderdèn slanke minarets en de moj. keeën. Buiten de stad op het groote vliec veld der Engelschen bij Heliopolis zet i> onze „Switserland" na een tocht vaD 7 uur vlot neer. In 25 vlieguren hebben wij op de aang? naamste wiize, waarop men kan reizen, he: uitgangspunt van onze jachtexpeditie be reikt: ongeveer in denzelfden tijd zullc- wij over de wildrijke moerassen van de: Soedan den voet va/n den Kilimandjan bereiken. CAIRO, December. RADIO-PROGRAWMA. VOOR VRUDAG 17 JANUARI. Hilversum, 1071 M- Van 12.006 00 n.m 298 MO 10.0010.15: Morgenwijding 12.01—2.00: Concert door het AVRO.-Kwar- let 2.052 46: Uilz. voor scholen. Dr J. J van Dael spreekt over: Wat zullen vi worden? 2.453.00: Gramoloonmuziek 3.004.00: Maak-het-zelf-Cursus 4 305.00: Gramoloonmuziek 5.00— 5.30Lezing door Mr. G. A. Swart over: Dt Makelaardij in Vaste Goederen 5.30- 6 30: Concert door het Omroeporkest 6.30: Vaz Dias: Koersen 6.457.15: Spaansch voor beginners 7.16—7.45: Radiocursus vanwege bet Onderwijsfond) voor de Binnenvaart 7.45: Gramoloon muziek 8 01: AVRO.-Radio-Tooneel. Op- voering in do studio van „Mijn en Dijn". Spel van eerzucht en ijdelheid in een def tige stad in 3 bedr. door Jo van Ampners- Küllor. Opgevoerd door de Haarlemsche Tooneelclub' In de rustpoos: PeTsber. Na alloop: Gramofoonmuziek 12.00: Sluiting. Huizen, 1875 M. 10.30—11.00: NCRV. Ziekendienst 11.00—11.25: NCRV. Voor de jeugdige zieken 11.3012.00: KRO. Godsdienstig halluurtje 120112.15. KRO. Politieber. 12.15—1.15: KRO. Con cert door het KRO.-Trio KRO. Gramoloonmuziek KRO. Gramoloonmuziek NCRV. Gramofoonmuziek 5.006.30 NCRV. Trio-concert. Viool, cello en piano 630—7.00: KRO. Lezing over: De eersk R.K Tuinbouwwintersc-hool 7.007 30: KRO. Cursus schriftverbetering 7.31 VPRO. Pers- en politieberichten 8 00: VPRO. Lezint over: Christus-beschouwin gen 8.30: VPRO.. Concert 9.00: VPRO lezing over: Religieuze toestand interna- tionaal gezien 9 40: VPRO. Concert 10.10: VPRO. Voordracht uit eigen werk door Ds D. A Vorster 10 30: VPRO Concert. Daventiy, 1554.4 M. 10 35: Morgen wijding 11.05: Lezing 11.20: Gramo loonmuziek 12.20: Conceit. M. Blende (viool), M. Duncan (piano) 12-50: Orgel concert door R. Goodall 1.202 20: Gra moloonmuziek 3.20: Concert. M. Blyth (sopraan). J. Buckley (bariton), E. Karen (piano) 4.20: Dansmuziek 4.50. Or kestconcert 5.35: Kinderuurtje 620 Lezing 6.35: Nieuwsber. 6 55: Lezing 7.00: Concert. M. Haywand (viool), O-Con- nor Morris (piano) 7.207.40: Lezing 7.15: Lezing 8.05: Lezing 8.20 Symph Concert. J. Szigeli (viool), Symph. Ork. - 9.2" Nieuwsber. 9 35: Voortzetting concert 10.20: Nieuwsber. 10.25: Lezing 10.40 Verrassing 112012 15: Dansmuziek Parijs „Radio Paris", 1725 M. 12 20 2.20: Gramofoonmuziek 4.05: Orkestcon- cert en soli 6.55: Gramoloonmuziek 7.40: Gramofoonmuziek 8 20: Muzikale causerie' 9 05: Concert. Orkest en harp. Langenbeig, 473 M 6.20—7.20: Gra mofoonmuziek 9.35—10.45: Gramoloon muziek 11 30: Gramofoonmuziek 12.25 1.50: Orkestconcert 3 504.50: Jeugd- tooneel 4505.50: Orkestconcert 7 20 Concert door Madrigaal Vereeniging S41 9.10: Strijkkwartet- Daarna tot 11.20 Gramofoonplaten (Dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 11.20—120 Orkestconcert 2.004.00: Concert. Orki" 1.152.00: 2.00—3 00. 4-00—5.00: 7.20—8 30: Orkeslconcert 9 1010.20 Trio-concert. Brussel, 508.5 M. 5.20: Kamermuzie- 6 50: Gramoloonmuziek 8.35: Orkes'- concert en zang. Zeesen, J635 M. 6.159 50: Berichten en lezingen 112012.15: Gramoloon muziek 12 1512.50. Berichten 120 1.50: Gramoloonmuziek 1 50350 Lezingen 3.50i.50; Concert uit Leipr;! 4507 20 Lezingen 7.20: Cones' Orkest en pianist 7-50 Uit Breslau Herr Peter Squenz" van Andreas Gryphm? Daarna: Berichten en lezing 9.50 Con cert door Mandoline- en Luit. Orkest m. m v- vocale solisten. 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10