J. BAALBERGEN AL SCHERPER HOE DAT KOMT? LAGE PRIJZEN EN SOLIDITEIT UIT DE OMSTREKEN. Rheumatiek Voorstr. 43, Katwijk a. Zee Bedden, Tapijten, Gordijnen EEN DERDE SLACHTOFFER VAN HET ONGEVAL TE SLOTEN. De 64-jarige P. van der .Voort, de eenige van de dri9 inzittenden van de vrachtauto, die gered werd, toen de auto Donderdak j.l. in de Ringvaart te Sloten reed, "is eer gisteren in 't ziekenhuis aan de gevolgen van het ongevaJ overleden. HEVIGE VECHTPARTIJ. Eergisteravond is in een café aan de Waterstraat nabij de mijnwerkerskolonie „Lindenheuvel" te Lutterade hevig gevoch ten. Tegen sluiten waren in het café mijn werkers van verschillende nationaliteit aan wezig. Onder hen ontstond na een korte woordenwisseling een verwoed gevecht, waarbij met messen gewerkt werd, terwijl revolverschoten klonken. In korten tijd ver drongen zich honderden mensohen vo'or het café, waar dc strijd hevig toeging. De politie werd in allerijl gewaarschuwd, doch toen deze verscheen was de twist beëindigd- Een Pool en een Amsterdammer zijn naar de verbandkamer van de Staatsmijn Maurits vervoerd. Beiden hadden messteken en re volverschoten opgeloopen. Na middernacht vond men voor de woning van dr. Van Eys in bewusleloozen toestand een Rotterdam mer, welko tal van verwondingen aan het hoofd .borst en armen had opgeloopen. Ook deze werd naar de verbandkamer vervoerd. De toestand van deze drie is redelijk wel. Verscheidene gasten, die ook in het café ver- loefden, hadden minder ernstige verwondin gen opgeloopen. o „Ik krijg met mijn verjaardag een briljan ten armbandhorloge van mijn verloofde", pocht Erna. „En hij zit in het buitenland", merkt Irma op. „Ja, maar hij stuurt het per post". „Dat lijkt me nogal gevaarlijk". „Waarom?" ,,'t Glas zou eens kunnen breken". BUITENLANDSCH GEMENGD. DE STORM. Naa/r blijtkt, is inveie groote havens, zooals vooral Hamburg, aan de soheep- vaart schade toegebracht. In Engeland zijm 111 totaal 13 personen gedood. Bij het vergaan van het Engelsche stoom schip „St. Genny" zijn 20 man omgeko men. Vijf opvarenden zijn gered. Ook de Midden- en Westelijke staten van Amerika werden door ongewoon zware stor men geteisterd. Tot dusverre zijn75 personen het slachtoffer geworden. Uit Californie komen berichten over strenge koude en stormen. Talrijke draad- verbindingen zijn daar verbrokèn. DOOR HAAIEN VERSLONDEN. Naar uit Port Louis op Mauritius gemeld wordt, is een motorboot met 6 opvarenden, die op den haaicnvangst waren, omgeslagen. De opvarenden poogden naar land te zwem men. 6 van hen werden echter door haaien aangevallen en verslonden. VERGIFTIGING. Te Amsdorf in Silezië zijn een 9-jarig meisje en haar ■I-jarig neefje tengevolge van vergiftiging gestorven. De grootmoeder werd ernstig ongesteld. De vader, zekere Heinrich Dor le Aren9dorf. wordt verdacht hen te hebben vergiftigd en is in voorloopige hech tenis gesteld. o DE VERWEKKER VAN DE PAPEGAAIENZIEKTE. Het is den Amerikaanschen bacterioloog Ward gelukt den bacil van de papegaaien- ziekte te' isoleeren. De bacil heeft groote overeenkomst met de verwekkers van typhus en paratyphus. o WEER EEN SCHILDERIJEN- DIEFSTAL. Uit hert. museum van Aix-en-Provence werden drie zeer waardevolle schilderijen gestolen. Het eene, dat een buitengewoon groote waarde iheeft, is een Ruysdael. De .beide andere zijn werken van Van Dijck. ZWARE BRAND. Een brand heeft te St.. Stephen (Nieuw- Brunswijk). 12 winkelhuizen verwoest. De schade bedraagt vijftigduizend pond. RELLETJES IN ZUID-AFRIKA. Inboorlingen brachten den burgemeester en verscheidenen anderen Europeeschen Raadsleden van Carnarvon verwondingen toe, bij relletjes vocxr het stadhuis, welke ontstonden wegens ontevredenheid over de gemeentelijke dienstan, welke door extre mistische redevoeringen nog werd aange wakkerd. De raddraaiers werden gear resteerd, maar de voornaamste, agitator kon ontsnappen. Tot dusver weet men nog niet, waarheen hij is gevlucht. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEF^ BEGRAFENISSEN Tel. 861 AUTO-TRANSPORT Aalmopt.1 16 CREMATIE GROOTE BRANDEN. Te Algeciras i3 het hotel afgebrand, waar in 1906 dc Marokko-ccmferentie is gehouden. De schade wordt op ruim 1 3/4 millioen geschat. Te Leith is een grool graanpakhuis door brand vernield. De schade wordt op 350.000 p st. geschat. INBREKERS OPGESPOORD. "-Gisternacht heeft de politie le Berlijn een razzia gehouden in verschillende bouw- schachlen van den Ondergrondsche en ver schillende in afbraak zijnde huizen, in het Noorden en Ooslen van Berlijn- In lolaal werden 12 personen gearresteerd, lerwijl een groote hoeveelheid materiaal in beslag genomen werd, dat afkomstig was van inbraken. O.a. werden 5 langgezochte aulomater,.dieven gevonden. EEN DIE DURFDE. In hel vlek Gultarim in Stiermarken over vielen drie roovers. de reeds vaak geslrafle gebroeders Waberegger en de knecht Stampfl die pas uit de gevangenis was ontslagen, 's nachts h«l oude echtpaar Kleinreif in de slaapkamer van hun boerderij. Op het hulp geroep van den eenenlachügjarigen boer ijlde diens stiefzoon toe. De drie roovers schoien eenige malen op hem zonder hem te raken en Leckar ging hen ongenadig met zijn bijl te lijf. Met één slag 9loeg hij Stampfl morsdood en de beide anderen werden zwaar gewond. De gendarmes vonden op den dooden in breker twee geladen revolvers en een heele colleclie inbrokerswcrkluigen. Ook op 't broederpaar werden revolvers, veel munitie en inbrekersgereedschap gevonden. PER FOKKERVLIEGTUIG NAAR AFRIKA. De Zwilsersche aviateur Walter Miltelhol- zer seinde dd. 10 dezer uit Nairobi de vol gende bijzonderheden over zijn vlucht over den Kilimandjaro: „Gisteren hebben wij een zieke, die' door en luipaard was gewond, per vliegtuig naar Nairobi gebracht Vandaag heb ik met Künzli (den werktuigkundige) als eersle over den Kilimandjaro gevlogen. Morgen vliegen wij naar Sengerelj terug, dal 250 KM. ten Zuid westen van Nairobi ligt" De vlucht over den Kilimandjaro is de tweede groote prestatie, die Mitlelholzer in Afrika volbracht heeft. Den Vorigen Zondag is voor het eerst een vliegtuig namelijk de Swilserland" van Mitlelholzer over den 5600 M. hoogen Kenia gevlogen en nog in dezelfde week is de tocht over den Kili mandjaro gevolgd. Wel hebben talrijke Engelsche vliegers reeds over de verlaten gebieden tusschen het Victoriameer en den kilimandjaro gevlogen en ook voor Mittel- holzers tweede vlucht naar Afrika hebben Britsche piloten voor den Zwitsorschen vlie ger in dil enorme jachtterrein een geschikte landingsplaats gezocht, maar een vlucht over den Kilimandjaro, den indrukwek- kenden, zich hoven steppen en oerwouden verheffenden koning der Afrikaansche ber gen heeft nog geen hunner ten uitvoer kun nen brengen Het is bekend, dat Mittelholzer op zijn belangrijke expedities steeds de camera medeneeml; is dal ook bij het eerste bezoek aan den Kilimandjaro het geval ge weest. dan zal men een hoogst interessant filmproducent kunnen verwachten. BANKROOF BIT BEUTHEN. Gisteravond drongen zes jongelieden de stads9oaarbank te Rossberg in Silezië bin nen, hielden de Iwee aanwezige beambten mei revolvers in bedwang en verwijderden zich met 2000 mark. Zij werden evenwel door de politie achtervolgd, die een der roo vers spoedig op de hielen zat. Toen hij zag. dat ontkomen onmogelijk was, doodde hij zich door en schot in het hoofd Twee ande ren kreeg men eveneens spoedig le pakken. Toen zij zagen, dat de agenten zich gereed maaklen tot vuren, wierpen zij hun wapens weg. De andere deelnemers, die het geroofde geld bij zich hebben, zijn nog voortvluchtig, doch hun identiteit is bekend. 4762 AALSMEER. Stormschade. De storm, welke in den naolit van Zondag op Maandag woedde, heeft ook in deze ge meente vele en in somnnge gevallen ge duchte sporen van zijn vernielende kracht nagelaten. Achter het perceel van slager De Boer, aan de Verlengde Dorpsstraat, werd een zware boom ontworteld en viel op de woning, waaraan groote schade werd toege bracht. Van verscheidene perceelen in het dorp, zoowel als buitenwijken, zijn veel pannen afgewaaid. Ook in de bloemisterij werd hier en daar schade geleden aan glas- en houtmateriaal. Veel ramen van bakken zijn vernield en soms geheel verdwenen, doordal ze in het water zijn gewaaid. Alles met elkaar heelt de storm in onze gemeente voor een aanzienlijke waarde vernield. Op vele akkers in deze gemeenle slaan de viooltjes, welke bestemd zijn om omstreeks April a.s. als voorjaarsperkplanten te worden verkocht, nu reeds flink te bloeien. Erg ingenomen met dien vroegen bloei is de kweeker niet. daar eenigszins strenge vorst de viooltjes noodlottig kan worden. Vorig jaar stonden ze met Nieuwjaar te bloeien en slechts bij uitzondering hebben de viooltjes de strenge vorst overleefd. HAARLEMMERMEER. Anto gegrepen door zandtiein. Een auto van den manufacturier v. A. alhier, wend terwijl deze zjjn klanten be zocht aan den Kruisweg door een kipkar van den bij de verbreeding van den primairen weg gebruikten zandtrein gegrepen. De kipkar, die bet motorrijtuig va® achteren greep, rukte de auto geheel uit zijn verband, terwjjl de ruiten werden verbrijzeld. De bestuurder kwam er ongedeerd af. Aanbesteding. Bti de gehouden aanbesteding voor het af breken van bestaande woningen cui het bou wen van een dubbel woon- e«i winkelhuis voor de heeren J. en G. Grosscurt alhier, werd het laagst ingeschreven door: Perc. I (metselwerk) G. Kwakkelenbos te Amstelveen voor f. 3273, Perc. II (timmer werk) Joh. van Burik te Haarlmeer voor f. 3488. Perc. I en II Joh. van" Burik te Haarl.meer voor f. 7613. Perc. III (loodgie- ferswerk) Gebrs. Prins te Aalsmeer voor i. 499. Perc. I, II en III Joh. v. d. Zwaard te Rijk voor f. 9416. Perc. IV (schilderwerk) M. Kortenoever te Nieuw-Vennep voor f. 765. Massa: G. Kwakkelenbos te Amstelveen voor f.8950. Het Witte Kruis. Het bestuur van de afd. Haarlemmermeer van de N.H. vereeniging „Het Witte Kruis" heeft in zijn laatstgehouden vergadering tesloten, te trachten, om te Hoofd dorp. Nieuw-Vennep en Rijk een con- sultatieburmu te verkrijgien in het belang van een betere verzorging van de zuigelin- gep. Deze voor de algemeene volksgezond heid zoo belangrijke kwestie werd ook 4»r het bestuur van deze provincie ter hand ge nomen; het heeft een kinderarts, dr. ten Bruggen Oate uit Bergen aangewezen om deze zaak te organiseeren en de provincie wil ook met geld steunen, wanneer de ge meentebesturen niet in gebreke blijven om mee te helpen. Gemeente-ambtenaren. - Georganis. overleg. De commissie voor georganiseerd overleg is enkele maanden geleden door den raad in gesteld; zjj zal aan hot einde van deze week haar eer„te vergadering houden. De burgemeester wensoht als voorzitter der commissie dan aan de orJe te stel len de bespreking van een ambtenarenre glement, waarvoor een concept is gereed ge maakt, bevattende 74 artikelen. Daarin zjjn bepalingen opgenomen betreffende aanstel ling, bevordering, verplichtingen, bezoldi ging, uitkeering ziekte, vacantie en buiten gewoon verlof. wachtgelden, straffen, scheidsgerecht. Ook zal worden gehandeld over een herziening van de verordening re gelende het getal, den rang en de salar.ssen oer ambtenaren, beambten en werklieden in dienst der gemeente. Hst moet in de be doeling liggen op Donderdag 30 Januari aj. een openbare raadsvergadering t9 doen houden en dan naar aanleiding van het ad vies van deze commissie voor georganiseerd overleg omtrent de bovengenoemde zaken een beslissing te nemen door den gemeen teraad. Personalia. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is benoemd mej. W. C. E. Eerenst te Ede. Schietwedstrijd B. V. L. In de groote zaal van hotel „De Bears" te Hoofddorp werd voor de leden van den bij- zonderen vrijwilligen landstorm in Haar lemmermeer, een door de schietcomissie ge- organisetrden algemeent-n schietwedstrgd ge houden. Er was veel belangstelling. Majoor K. L. Schell, secretaris van de gewestelijke landstormcommissie, loste het eerste schot, waarna voor de vele uit dezen polder op gekomen landstormers de geanimeerde wed strijd een a anvang nam. Er werd in klassan geschoten, voor persouetle baan en vrije baan. De uitslag is als volgt: Fersoneeie baan: Scherpschutters: 1. J. de Vries; 2. A. Wijnhout; 3. F. G. Alkemade; 4. M. Kroon Gzn.; 5. J. G. van Nieuwenhugzen 6. J. W. Gahrels; 7. Jac. Maliepaard; 8. M. B. Benard; 9. G. Rip; 10. Th. v. d. Geest; 11. W. van Steg'n; 12. J. Poen; 13. J. v. d. Groef. Schutters le klasse: 1. P. Duiven voorden; 2. H. Hoogeveen; 3. M. Hoogka mer; 4. A. P. Biesheuvel; 5. M. H. Vasten hout; 6. C. Bax; 7. S. C. v. d. Stelt; S. J. Hijstek; 9. J. v. d. Pol; 10. J. Meijer; 11. M. J. Mesman; 12. J. Schouten; 13. P. Schalk 14. P. ;van Gent; 15. P. van Dam; 16. G. A. van Beek; 17. G. van Driel. Schutters 2e klasse: 1. Th. Meiman; 2. H. Verkerk; 3. M. Boogert; 4. J. P. de Vlie ger; 5. P. van Elderen; 6. H. Verbarne; 7. A. van der Marei; 8. H. van Marsbergen; 9. B. Grosscurt; 10. J. Verdegaal; 11. G. G. Mesman; 12. J. van der Zwaard; 13. L. Verbeek; 14. Joh. Rijsdijk; 15. A. Ruigha- ver; 16. G. Spaan; 17. R. VV. Winter; Vrije baan: 1. M. Benard; 2. Joh. Maliepaard; 3. J. Tates: 4. M. Vastenhout; 5. Th. Mei man; 6. T. Clemens; 7. P. van Elderen; 8. R. W. Winter: 9. P. v. d. Lugt; 10. J. v. d. Spek; 11. A. Wijnhout; 12. B. v. d. Linden; 13. J. de Vlieger: 14. P. Kistemaker; 15. A. de Vries; 16. H. Vc-rkerk; 17. A. Ruig- haver; 18. M. Kroon; 19. H. Verberne; 20. G. v. d. Beek; 21. G. v. d. Heuvel. Bovengenoemde schutters kwamen allen naar volgorde voor een prijs in aanmerking. In totaal hadden 160 schutters aan den wed strijd deelgenomen. De prgsuitdeeling had, met een toepasselijk woord plaats door den burgemeester van d6ze gemeente, mr. A. Slob. Vermeld zij nog. dat majoor De Veer, commandant van het landstormcorps „Stel ling van Amsterdam", den uitnemend ge- staagden wedstrijd bijwoonde. Het aantal leden van de afdeeling Haar lemmermeer van den vrijwilligen landstorm is in het afgeloopen jaar gestegen tot bijna 800. De storm. De storm, heeft ook op verschillende plaat sen in de Haarlemmermeer sporen van ge weld achtergelaten. Honderden dakpannen moesten het ontgelden, groote boomtakkan werden afgerukt, terwijl ook de diaden van de telefoongeleidingen en het electrisch net veel van den storm te lijden hebben gehad. Van verschillende woningen zjjn ook stuk ken zink afgewaaid, en aan sommige achter de woningen staande schuren werd door de hevige rukwinden nogal schade toegebracht. Voorzoover bekend, hebben zich geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. Met betrekking tot het droevig auto ongeluk nabij de Sloterbrug alhier, waarbij de 37-jarige Pieter van der Voort en zgn 67-jarige moeder door verdrinking om het leven kwamen, vernamen we dat de toestand van het 3en slachtoffer, den 65-jarigen Jac. van der Voort, die in een ziekenhuis in Am sterdam werd opgenomen, Zaterdag zeer zorgelijk was. Door den kerkeraad der Garef. Kerk te Hoofddorp zijn tot 'leden der commissie van beheer benoemd de 'heeren Chr. Bies heuvel, Jac. de Graaf, A. de Hoog, G. Rip, A. de Vlieg, C .P. de Ruijter en B. Bier steker. Allen hebben hun benoeming aan genomen. HILLEGOM. Loop der Bevolking 1929. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1928: 5381 m„ 5237 vr„ totaal 10818. Vermeerde ring in 1929 door geboorten (ook elders geborenen) 149 m .en 145 vr„ totaal 294. Door vestiging: 277 ra. en 319 vr., totaal 596. Vermindering in 1929 door 6terfte (ook elders overledenen) 47 m. en 49 vr.door vertrek 338 m. en 357 vr. Gehee'.e vermeer dering 426 m. en 464 vr,geheele ver mindering 385 m. en 406 vr. Totale be volking 10.717, of in 1929 een vooruitgang van 99. Gesloten huwelijken 80. Ingeschreven echt scheidingen geen. Levend geborenen 130 m. eu 131 vr.elders geborenen, tot de bevol king behoorende, 19 m. en 14 vr. LevenL geboren 3 m. en 3 vr. Overleden in de ge meente (ook elders wonende) 38 m. en 42 vr. Eiders overleden (tot de bevolking behooren de) 10 m. en 8 vr. üit deze cijfers blijkt, dat de bevolking over het afgeloopen jaar slechts weinig is toegenomen. DE STORM. Bak van iwee woningen afgewaaid Een bewoonster kreeg een beenbreuk. In den vorigen nacht heelt de storm hier aan de Leidsche straat een groote verwoes ting aangericht en velen zeer angstige oogenblikken bezorgd- De dames S. en v. d. J„ zusters wonen naast elkaar in een dubbel huis dat de kracht van den storm niet weerstaan kon. Er kwam beweging in het dak, hetgeen hoogst gevaarlijk was. De bewoners vlucht ten naar de buren. Toen de weduwe S. haar kinderen weg gebracht had en de woning voor goed zou verlaten, woei het platte dak van de beide huizen af en kwam in den tuin achter de huizen terecht. De moeder der kinderen lag onder het houtwerk van hel dak bedolven. De te hulp toegeschoten buren zagen niets, maar hoor den haar om hulp roepen en vragen naar de kinderen Met inspanning van aller krachlen werd het dak opgetild en de vrouw er onder vandaan gehaald. Het bleek, dat zij een dijbeen gebroken 'had, dat door Dr Versluys voorloopig verbonden werd. Daarna is zij per ziekenauto van den heer van Dooren naar een Ziekenhuis ie Leiden ge bracht. Omdat de kachels en het electrische licht in de huizen nog aan waren, werd de brandweer gewaarschuwd. Deze kwam met de materialen auto en nam maatregelen om brand te voorkomen. De toeloop van behulpzamen en nieuws gierigen was zeer groot, ondanks het storm achtige weer. De schade aan de huizen, die eerst een paar jaar geleden gebouwd zijn, i9 belang rijk. Niet alteen het platte dak en dc schoor- steenen zijn verdwenen, maar het geheele schuine dak. aan de achterzijde, is ook in den luin gevallen Beide huizen zijn direct ontruimd. De muren bleven slaan, maar hel is de vraag of zij voor den herbouw bruikbaar zijn. Men denkt dat hel nu geheel gesloopt zal moeten worden. De bouw is solide ge weesl. Bijna alle huizen aan de Leidscheslraat, waar het verwoeste huis staat, hebben scha- geleden door den slorm. Overal ziet men ontredderde daken en op den grond stuk gevallen pannen. De nieuwe woningen aan deze straat heb ben sieeds bij een slorm uil het Westen veel (e lijden. o KATWITK AAN DEN RITN. Het Verplegingslonds. Evenals in andere jaren, zoo ook weer in het jaar, dat achter ons ligt, heelt het Ver plegingslonds zijn bestaansrecht bewezen. Voor bijna 1 1000 werd in 1929 aan ver- pleeggelden uitgekeerd. Toch staat hel le bezien ol op denzelfden voel als toi nog loe, kan worden voortge gaan. Ook dit jaar evenals in 1928 was de uitkeering iets hooger, dan de ontvangen contributie, terwijl het reservefonds ge zien het groot aantal leden geen naam mag hebben. Het kan dan ook niet verwonderen, dat op de eerstvolgende vergadering hel bestuur een voorstel zal indienen, om het aantal lig dagen aanmerkelijk le verminderen of de enntribuiie le verhoogen Tevens zal het be stuur voorstellen, de leden die builen de ge meente wonen van de ledenlijst af te voeren. Voor de electr. installatie van de pas torie der Ned.-Herv. Kerk te Katwijk aan den Rijn, waren dc volgende biljetten in gekomen Kluver perc. 1. f. 176.60, perc. 2. f. 12; T. v. Duivenbode 1. f. 205, 2. f. 32.50, 3. f. 5; Dc Jong 1. f. 174, 3. f. 16; Gesink 1. f. 164, 2 f. 12.50, 3. f. 5. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. RECLAME. De pijn is te verzachten, hel lijden te verminderen! Wacht niet tot de kwaa! ver ergert, masseer direct met AKKEFR'a KLOOSTERBALSEM w rerxacht verraaicnH^ in«L w^Gcen goad zoo goed." 1421 KATWITK-AAN-ZEE. Een tegenvaller voor velen. Geruimen tijd geleden is door een der gemeenteraadsleden in den gemeenteraad voorgesteld om de 6lraatbelasting le her zien, dewijl deze, naar zijn meening nogal reden gaf tot bijzondere opmerkingen Nu is vanwege het gemeentebestuur daar mede een aanvang gemaakt in het begin van dit jaar En nu blijkt dat bijna alle oude gebouwen le laag aangeslagen waren. Voor de bezitters daarvan is dit dus geen voordeeltje I komt ons adres naar voren en trekt de aandacht omdat wij uitmunten in 1408 LISSE. Brand. Gisteravond om half 10 werd brand ont dekt in een groote houten schuur, behoo rende en staande Bij de boerderij van den heer de Clercq aan den Lisserweg Dc brand werd door voorbijgangers ont dekt. Onmiddellijk werden de bewoners, de fam. de Jong, gewaarschuwd en direct toog ir.en naar de schuur om het zich daarin be vindende vee te redden. Met vereende krachten wist meD 7 koeien en 6 varkens van een wissen dood te redden. AI spoedig stond de geheele schuur in lichte laaie. Dank zij den gunstigen wind bleef de boer derij zelve gespaard, want met de leiding van de motorspuit die te Hoofddorp is ge- stationneerd was op geen enkele wijze ver binding te krijgen, noch intercommunaal, noch met het P E. N. (Prov. Noord-Holl. Net) die te Hoofddorp een telegramcenlrale heeft en op verschillende punten een tele foon heeft om lichtstoringen le melden. Eindelijk verscheen de brandspuit uit Lisserbroek. die, klein maar dapper, liet vuur bestreed en als resultaat had dat zij den brand meester werd. Vele gereedschap pen en andere schuren konden alzoo worden gespaard. Verzekering dekt de schade. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpenEen witte poes: een beige kindermuts; een lederen heorenpant-offel; een bont kinderschortje; een donkerbruine lederen handschoen (glacé of nappa), een heerenrijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags- en Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk- Bianen. Mej. K. alhier werd op den Gooweg ODder deze gemeente door een auto aange. reden, tengevolge waarvan haar rijwiel werd beschadigd. Getracht zal worden de schade onderling te regelen. Mej. H. alhier heeft aangifte gedaan ten politiebureele van vernieling van haar rasterwerk en ontvreemding van een droog rek, benevens eenig hout. Een onderzoek zal worden ingesteld. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Bij de reddingboot der N. Z. H. Red- dingmaal9chappij alhier, zijn verschillende nieuwe hulpmiddelen gekomen, o.a. vuur pijltoestel en pijlen en langere lijnen, waar van men bij een spoedig te houden oefening de belere eigenschappen hoopt te kunnen waarnemen. NOORD WIJKERHOUT. Radiomast afgeknapt. Een groote radio-mast nabij hel radio station ..Nora" in ,,'t Langeveld", is door den storm totaal afgeknapt. Door het zachte weer komen op veie tuinen de narcissen al uit den grond. De gehouden collecte in de R.K. Si. Jozef-kerk. voor de Elisabelhs-vereeniging, welke hulp en steun verstrekt aan arme zie ken. bracht op ruim f 537. Eene zelfde collecte zal a.s. Zondag ge houden worden in de R.K. St. Victor-kerb. alhier. 2-2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6