BEURSOVERZICHT. GEMEENTERAAD v. LEIDEN LAATSTE BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. hedenmiddag 3 uur. Het dunut pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 764. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waani-mingen in d» n .'iiurg-n vaD 13 Januari, medegedeeld door het Ron Ned Mei Instituut te I»e Bndt. Hoogste stand 768 2 te Toulouse- Laagste stand 733 4 te Torshaven. Verwachting tot den avond van 14 Jan.: Matige tot krachtige. Westelijke tot Zuide1- lijke wind. Aanvankelijk half- tot zwaar bewolkt. Later waarschijnlijk weer eenige regen. Zelfde temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind ven de Bilt. Hedenmorgen te 9.40 aan alle posten: ,;\Veest op Uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 3 uur nam.: 7 gr. G. (45 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag: Hoogste stand des voorm. te 1 u. 46 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 12 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 4.41 n.m. tot 7.36 v.m. Toegegeven woTdt dat de kwestie van ontwapening ter zee, te land en in de lucht volkomen kunnen worden gescheiden ge houden, maar Engeland hoopt, dat all9 mogendheden die aan de voorbereidende conferenties hebben deelgenomen tot over eenstemming zullen geraken in afwachting vaD de algemeene ontwapeningsconferen tie welke spoedig moge komen. Wat het Fransche denkbeeld betreft van een ver drag van wederzijdsene garantie van non agressie tusschen de Middellandsche zee mogendheden wordt opgemerkt, dat dit nog veel verder gaat dan het viermogendhedpn- verdrag inzake den Stillen Oceaan. Met vreugde merkt de nota op, dat de FTansobe regeering erkent, dat geer enkele der aan de orde gestelde kwesties onoplosbaar :s en de verwachting wordt dan ook uitge sproken dat, zooale Frankrijk zegt, bij we- derziidsoh vertrouwen en hartelijke samen werking veel zal kunnen worden gedaan om het weik met succes te bekronen. WASHINGTON, 13 Jan. (Reuter). Te elfder ure zal nog een poging worden ge daan om het Fransche standpunt in over eenstemming' te brengen met den geest der vlootconferentie van de vijf mogend heden Zaterdag, den dag na zijn aan komst in Ensreland, zal Stimson tot dit doel een particuliere conferentie hebben. daaropvolgend en dq.g zal Stimson een con ferentie hebben met Grandi LONDEN, 1 Jan. (Reuter). Alexander, de eerste lord der Admiraliteit, hield he den te Sheffield eem rede over de antwape- ning. Hij zeide dat onderzeeërs en torpedo jagers verwante categorieën van schepen ziin. De regeering is bereid tot volledige afschaffing van onderzeeërs en als daar toe werd overeegaan zon dit tevens een gTnnte besparing met zich brengen aan torpedojagers A1? men niet tot overeen stemming kan komen over afschaffing van onderzeeërs, maar alleen zou besluiten tot beperking der tonnenmaat van# onderzeeërs zou dit toch nog een bezuiniging beteeke- nen op de uitgaven voor torpedojagers. ROME. 12 Jan. (Ned Tel. Ag.) De Ita- liaansch-Fransche onderhandelingen inzake een gemeenschappelijk optreden ter aan staande Londensche vlooteonfeTentie. heb ben niet tot een succes geleid. Frankrijk blijft op h^t standpunt staan, dat alle sta ten, welke aan de conferentie deelnemen, hun vlootprogramma zullen overleggen. DE STORM. LONDEN. 13 Jan. (Reuter). Tenminste twee personen zijn gedood en vele men- schen zijn gewond door den hevigen storm welke gisteren de Zuidkust van Engeland heeft geteisterd, en welke heviger was dan men zich bij menschenheugenis herinnert. Ook is er groote schade aangericht aan eigendommen maar de omvang hiervan is nog niet te schatten. Honderden telegraaf- en telefoonlijnen zijn vernield, verschei dene huizen te Londen verwoest, dozijnen voelgangprs wprden gewond door vallende stepnen Vp|p winkelhuizen hebben het moe ten ontzeiden, evenals schoorstpenen en rui ten Vele wegen rondom Londen zijn ver sperd door omgevallen hoornen. De reddings booten hnddpn met groote moeilijkheden te kampen in het bijslaan van schepen in nood dp Kanaalstoomers hadden een ver schrikkelijke reis- Toch werd het luchtver- keer gehandhaafd. DE VOLKENBONDSRAAD BITEEN. GENEVE. 13 Januari (V. D.). Hedenmor gen te 11 uur is de 58ste zitting van den Raad van den Volkenbond aangevangen. Zooals gewoonlijk begon zij met een geheime zitting, in welke voornamelijk bestuure- en begrootingskwesties van het secretariaat-ge neraal van den Volkenbond werden behan deld. Om halflwaalf begon de openbare zit ting. Aan de conferentietafel hadden plaats genomen de Poolsche minister van buitenl. Zaken Zaleski, die ditmaal voorzitter van den Raad is. de Fransche minister van bui- tenlandsche zaken Briand, de Engelsche mi nister van buitenl. zaken Henderson, de Duitsche staatssecretaris Von Schubert als vertegenwoordiger van de Duitsche regee ring en de andere leden van den Raad. Voor de eerste maal nam de Ilaliaansche minister van buitenl. zaken Grandi aan de zitting van den Raad deel De zitting begon met een herdenking van den overleden Duitschen minister van buitenl. zaken dr Stresemann. De herdenkingsrede werd door Zaleski voor gelezen. In deze rede werd o.a. gezegd: „Deze groote patriot, die onvermoeid in den loop van zijn lange politieke carrière het goede voor zijn land heeft nagestreefd, heeft met zijn groote intelligentie en zijn politieke fijngevoeligheid begrepen, dat het welzijn van zijn vaderland moet steunen op de soli dariteit van de gemeenschap der volken. Zijn naam zal in de geschiedenis bewaard blijven en verbonden zijn met de belang rijkste gebeurtenissen van de laatste jaren. Het overlijden van dr. Stresemann is een groot verlies zoowel voor Duitschland als voor den Volkenbond. In zijn herdenkingsrede voor dr. Strese mann zeide Zaleski verder, als vertegen woordiger van Polen o.a. nog het volgende: „Ik geloof, dat het mijn plicht is .te ver klaren. dat ondanks verschil in opvatting over dtze of gene kwestie Stresemann en ik door hetzelfde gevoel beheerscht werden met betrekking tot de noodzakelijkheid van goede betrekkingen tusschen Polen en Duitschland ter verzekering van den vrede in Europa Staatssecretaris Von Schubert dankte na mens het Duitsche Rijk voor de woorden, waarmede de nagedachtenis van dr Strese mann gehuldigd was. De jaren gedurende welke dr Stresemann de Duitsche buiten- landsche politiek leidde, zijn jaren van den zwaren arbeid voor den wederopbouw ge weest. Hij heeft begrepen, dat deze arbeid voor den wederopbouw slechts dan resulta ten kon hebben, wanneer de kloof, welke de oorlog tusschen de volken heeft gebracht, door een politiek van verzoening en van vergelijk overbrugd werd. Dr. Stresemann begreep reeds spoedig, dat de Volkenbond geroepen is, deze verzoeningspolitiek te be vorderen; dit leidde tot het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond. De nage dachtenis van den overleden Rijksminister van buitenl. zaken kan niet beter gehuldigd worden, dan wanneer zijn arbeid met de zelfde voornemens in den Volkenbond wordt voortgezet." o RUSSlStHE DOODVONNISSEN. MOSKOU. 12 Jan. (Wolff). Heden werd het doodvonnis voltrokken aan zeventien tegenstanders van het huidige regcerings- systeem. Dertien der veroordeelden waren beschuldigd van contrarevolutionaire pogin gen, vier werdpn veroordeeld omdat zij tijdens den burgeroorlog in de Witte Armee als scherprechter waren opgetreden. REVOLUTIE IN URUGUAY. NEW YORK. 13 Jan. (V -D.) Volgens telegrammen uit Montevideo is in de pro vincie Rivera in Uruguay aan de Brazili- aansche grens, onder leiding van den na tionalist Saravia een revolutionnaire bewe ging uitgebroken. De regeering heeft de mobilisatie van verscheidene troepenafdee- lingen gelast. De staatsbank van Uruguay heeft in verhand met den ernstigen loestano haar filialen opgedragen de. beschikbare gelden te vervoeren naar de garnizoens steden. De nationalistische partij heeft met be slistheid tegensproken, dat zij de revolution naire beweging steunt. AMSTERDAM, 13 Jan. De beurs had heden een uiterst kalm verloop en oe stemming beantwoordde niet aan de ver wachtingen De buitenlandsche beurzen waren hedenmorgen bepaald vast tenge volge van de verlaging van het disconto der Duitsche Rijksbank en ongunstige verke ring van den Engelscben minister Thomas. De eerste officieele AmsteTdamsche koer sen verschilden maar weinig van de vorige en hier en daar liepen zij later nog iets terug. Over het geheel genomen waren de variaties zeer beperkt. De grootste hoefc vormde zich in Margarine Unies, die eer der iets lagei waven. Calvé Delft vielen lichtelijk terug. Aku's kwamen op hooger niveau, maar konden zich niet geheel en al handhaven. De Accous'iek- aandeden waren onvpr- anderd. De Philipsanndeelen kwamen ie»3 hooger le lieden. Van de Oliewaarden werden Koninklijke op de prijzen van Zaterdag verhandeld. Mijnwaarden hadden kleine markt, alleen Boutons spreidden eenige bedrijvigheid ten toon Suikerwaarden bewogen zich op den «achtergrond evenals Scheepvaartaandeelen. Rubberaandeplen bleven op peil. De sterkere verjneerdering der voorwaarden oefenden weinig invloed uit. Tabakken waren aan den luien kant. In Amerik fondsen g"ng zeer weinig om. Alleen Gi'v Service werdpn in pen open hoek verhandeld. Prolongatie 2 1/2 percent. WTSSFL^^R^FN Engeland 12.131/8- Duitschland 59 34: Frankrijk 9 77; Bej.cië 34 611/2; Zwitser land 48 14 Oostenrijk 35 35; Denemarken 66 47 1/2: Zweden 66 72 1/2; Noorwegen 66.45; New York 2.48 5/8. Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving: de heeren Vallentgoed, v. Rosmalen en Eikerbout. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. Na de opening houdt de voorzitter de vol gende rede: Ik wil de eerste vergadering in het jaar 1930 niet aanvangen zonder u, mevrouw en mijne heeren leden van den Gemeenteraad van Leiden een voorspoedig jaar te hebben toegewenscht, voorspoedig vopr u persoonlijk en uwe gezinnen, voorspoedig ook voor uw werkzaamheid en uwe zorg voor de belan gen van onze gemeente. Moge op uw Gra ven en werken des Allerhoogsten Zegen rusten. In onze vergaderingen komt noodzakelij kerwijze voornamelijk verschil van inzicht op den voorgrond, soms laait dit heftig oo, maar ik ervaar met dankbaarheid dat dit nooit lot verwijdering leidt en al betreur 'k dat er, meer dan mij lief is, wel eens dingen gezegd worden die vergeven moeten worden, gelukkig blijkt het dat er even spoedig ver geten wordt. We zullen echter goed doen te bedanken dat de waardigheid van den Raad, zijn gezag slechts lijden kunnen wanne?r men zich door de onstuimigheid zijner ge voelens van het pad der zakelijkheid laat af leiden naar de glibberige helling der per soonlijkheden. Hel gebruik wil dat uw voorzitter in deze eerste vergadering van het nieuwe jaar kor- telijks het gebeurde van het afgeloopene aan uw oogen voorbij doet gaan. Hoe gaarne had ik vandaag in de ver nieuwde en verjongde weeskamer op het Stadhuis, in een ruimere raadszaal, u gewe zen op vele belangrijke en vruch(belovende daden van het Gemeentebestuur 1 In stele daarvan komen wij samen in een geleend.?, voor de gelegenheid opgesmukte zaal en moet ik van veel gerechte wenschen der ge meente verklaren dat zij helaas nog niet konden verwezenlijkt worden, omdat er groote stagnatie in den dienst is gekomen. Dat wij geen uitbreidingsplan, geen vee marktplan. geen aanzienlijke verbetering van de volkshuisvesting konden behandelen, wij moeten hel den grooten slag wijten die onze gemeente trof Moge 1930 te dien opzichte een aantrekkelijker terugblik bieden. Toch was 1929 niet geheel onvruchtbaar en mogen wij ook daaruit eenige daden van beteekenis ons herinneren. Vooraf, een enkel woord gewijd aan de medeleden van uwen Raad. die wij hier missen. Wij zagen met smart drie uwer verdwij nen, de heeren Baart, Heemskerk en Sijlsma. Hunne plaatsen zijn vervuld en wij vee- heugen ons over den aanwinst van ie heeren de Mev. Donders en Zitman. Een belangrijk besluit nam uwe verga dering toen z j een contract aanging müt de gemeente Nieuwkoop over den afvoer van vuil en daarmede een eind maakte aan de vuilverbranding. Aan de Lichtfabrieken werd hierdoor tevens éen welkome verrui ming van hun te benepen terrein bezorgd. Een groote turbogpnerator werd daar op gesteld en zal weldra het bedrijf nog groo- lere expansiemogelijkheid en vooral meer bedrijfszekerheid verschaffen. Fünko voortgang kon worden gemaakt met den bouw van de Havenbrug. evena's met den aanleg van de Centrale rioleering. Wat het aanzien en de begaanbaarheid van de stad betreft, kwamen eenige belang rijke maatregelen tot stand als verbetering van de singels en van den Stationsweg, de plannen voor den aanleg van pen weg lams den Wassenaarschen tram. terwijl eindelijk ook een nieuw complex straten gelegd we,-d op het terrein van Zuiderzicht. waar d? laalstp van de langs de Singels gelegen bui tenhuizen nu herschapen is in een nieuw stadskwartier, waar de woningen ervan snel betrokken worden als ze verrijzen. Al kan men ook nu nog eenige keeren per week genieten van het vroolijk. bedrij vige leven, dat de Groentenveiling aan Apothekersdijk en Boommarkt geeft, de noodzakelijke verplaatsing van de markt naar builen kwam. door een flink particu lier initiatief gesteund, door den door u ge nomen maatregel om in den Zoeterwoud- 9chen Weg een brug Ie slaan, tot stand. Aan krachtig en sympathiek particulier initiatief dankt onze stad de vestiging hier van de Anna-khn;ek voor misvormde kinde ren die dit jaar geopend werd. De ingebruikneming van het Boerhaavc- kwartier maakte geregeld voortgang, zoodat Boerhaave nu nog slechts voor een enkele kliniek in het oude Ziekenhuis de wacht houdt en hij zelf verlangend naar een nieuwe standplaats schijnt uit te zien. Het overleg dat noodig was om de ver binding van het Haagweg- en het Morsch- kwartier tot stand te brengen heeft plaats gehad en niets staat de uitvoering van dit nuttige werk meer in den weg. Ik hoop dat gij spoedig de daarvoor noodige fondsen zult kunnen voteeren. De Leidsche Hout naderde dit jaar zijn verwezenlijking. Do gemeente trekt van dit werk dubbel profijt, vooriersl toch kond°n daaraan tal van werkeloozen worden te werk gesteld en vervolgens wordt onze stad weer een aantrekkelijkheid rijker. Het be stuur loonde, door met de uitvoering een be gin te maken, dat het verlrouwde. dat de burgerij zijn durf zou waardeeren Ik twij fel niet of zij koestert die waardeering. maar in geld uitdrukken deed zij die nauwelijks en toch is dat wel dringend noodig. De bevolking, opnieuw geteld na den brand, neemt door vertrek sterker af dan dat zij door vestiging van buiten groeit Fk hoon dat wanneer gij. naar wij verwachten. strak-9 in een aanmerkelijke verlaging der belasting zult hebben toegestemd en de !n hel afgeloopen jaar tot wet verheven nieuwe regpling van de financiëele betrekking tus- 9chpn Rijk en Gemeenten in 1931 pen nog belangrijker vermindering V3n den belasting druk voor «mze inwoners zal brpneen Lei den weer zijn oude aantrekkingskracht zal terugkrijgen Wii zullen dan met gerust ge weten propaganda voor vestiging in onze gemeente met haar voortreffelijke onderwijs inrichtingen kunnen maken. Een commissie onderzoekt hoe de stad haar handel en industrie kan doen groeien. De werk.oosheid was dank zij de werk verschaffing in den Leidschen Mout pn eco nomisch gunstiger toestand aanzienlijk g> ringer. Het in den lande dreigend pokkengevaar heeft onze gemeente gelukkig nauwelijks geraakt. En eindelijk, hoe smartelijk het ook i3 met onze gedachten weer terug tc keeren tot dien afschuwelijken Februarinacht mag ik dien Leidschen ramp niet onvermeld la ten. al ware het daarom dat hij het Ge meentebestuur voor geruimen lijd met lam heid heeft geslagen en daardoor de loop der gebeurtenissen in do rest van het jaar in geheel andere richting ging dan het College gemeend had zp ie kunnen sturen. Scheen het in den aanvang dat de ma- 'chinerie minder stoornis zou ondervinocn dan men vermoeden moest, geleidelijk is gebleken dat het gemis van die schatten van gegevens en inlichtingen die ons ver brand archief bevatte, ons voortdurend moeilijkheden en groot tijdverlies berokkent. Voor de groote belangstelling die wij van het Koninklijk Huis en van zoo tal van au deren, landgenoolen en vreemdelingen, mochten ondervinden zijn wij innig dank baar. In die algemeene deelneming vonden wij een zekere troost. Er was en dai waardeert het College nog meer nog een andere reden tot dankbaarheid, ja tot blij moedigheid te midden van al het sombere en dal is de wijze waarop de ambtenaren der gemeente' voor hun taak zijn opgeko men Dat zij een en al hulpvaardigheid en opoffering waren in de weken kort na den brand spreekt vanzelf, dat zij hiermede het geheele jaar zijn doorgegaan kon slechts voortspruiten uit een zeer hooge opvatting van hun plichten tegenover de gemeenschap die zij dienen. Het hoofd van de Gemeente-Secretarie, onze toegewijde Secretaris, de Ontvanger, de Directeuren van Gemeentewerken en Bouw en Woningtoezicht hebben geen van allen tevergeefs een beroep op hun medewerkers gedaan om. de een meer de ander minder vrijen tijd in de avonduren beschikbaar te stellen en de gemeentelijke administratie weer op te bouwen. Er in gewerkt met be langeloosheid, hard en goed en ik verklaar met gerechtvaardigde trots dat Leiden be schikt over voortreffelijke dienaren die ik hier openlijk dank en hulde breng. En zou ik nu verzuimen het gewichtigste en moeilijkste besluit dat Gij nog voor het einde van het jaar naamt te vermelden? Het verheugt mij dat men toch nog in het zelfde jaar. waarin het schoonste-bezit te loor ging. dp eerste stap kon zetten op den weg die moest leiden tot herstel van het verlorene Deze eerste stap zal dit jaar door meerdere gevolgd moeten worden en alleen al daarom zal 1030 van U dus belangrijk werk vragen, werk, dat U in de herinnering van vele geslachten zal doen voortleven. Mogen die het U lot een roem rekenen! Daarnaast komen als de tpekenen niet be driegen nog eenige zeer verstrekkende maat-' regelen op het program Uwer werkzaam heden. althans weet ik dat de veemarkt- plannan klaar zijn en dat het uitbreidings plan gereed is om besproken te- worden. U zij bij dit belangrijk werk Gods beste Zecen toegewenscht. (Applaus). Namens den Raad spreekt de heer HUUR MAN als oudste lid met de langst ononder broken periode, wederkeerig de beste wen schen uit voorden voorzitter en diens gezin. Terecht memoreerde de voorzitter het moeilijke van het afgeloopen jaar. Een reu zelaak was het voor B. en W. en al het personeel de zaak weer aan den loop te brengen. Daarvoor dankt hij namens den raad allen zonder onderscheid. Hij eindigt met de beste wenschen te uiten voor de gemeente; het aspect ig z. i. gunstiger (Applaus). Daarop doet de Voorzitter mededeeling van een reeks missives van Ged Staten, houdende goedkeuring van raadsbeslui ten etc. (De Ziflinc duurt vnnrP STADSNIEUWS. NOG STAGNATIE IN DEN TREINENLOOP. Tengevolge van de verkeersstremming tusschen Rotterdam Maas en Gouda, kwa men gisteravond alle treinen aan het station alh ep met groote vertraging aan Zoo ver trok om 2.15 nog een trein naar Rotterdam terwijl de laatste trein uit Utrecht hier met 40 minuten vertraging aankwam- Ook hedenmorgen vvas de treinenloop nog geheel in de war en kwamen de treinen met veel vertraging aan De boottreinen van Hoek van Holland naar Duitschland liepen over LeidenAmsterdam. Bij beschikking van den iMnister van Justitie is benoemd lot deurwaarder hij het Kantongerecht te Oud-Beijprland. tevens deurwaarder bij de Arrondissements-rechl- bank te Dordrecht, ter standplaats Oud- Beijerland A Baan. deurwaarder bij de Ge meentebelastingen alhier Een meisje v. G. genaamd uit de For- mosastraal, is hedenmiddag te kwart voor een door een autobus van Stadsverkeer overreden in de Driftslraat Zij werd door den E. H.-dienst naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd. MOTORFIETS TEGEN AUTO GEBOTST. Een jongeman overleden. Gistermiddag omstreeks één uur reed de 28 jarige ongehuwde motorrijder L. F. van Meur9. wonende te Eindhoven, assistent op de Philipsfahrieken. op een kruispunt van wegen te Eindhoven met zijn motor in volle vaart tegen een auto. bestuurd door mr H. J Passtoors advocaat en procureur te Eind hoven De motorrijder liep een ernstige hoofdwonde op en werd in be\vusl>'loozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij tengevolge van schedelbreuk en hersen schudding is overleden. DE GEVOLGEN VAN DEN STORM. Molen op een dak gewaaid. Schepen gestrand ol gezonken. Uit Delfzijl wordt gemeld: Door den hevigen storm is hedenmorgen ongeveer 5 uur dé korenmolen van den heer Swabedissen te Siddeburen omver gewaaid en op het daarnaast gelegen huis van den eigenaar terecht gekomen. Zoowel de mo len als het huis zijn grootendeels vernield. Het geheel vormt een groote verwoesting. De bewoners van het huis hebben als door een wonder geen letsel bekomen. Twee jongens sliepen in een bed dat op slechts eenige voeten afstand stond van de plaats, waar de molen op het huis is terechtge komen. Uit De Coeksdorp: Achter deD vuurtoren van De Coeksdorp is op de Eierlandsche grond het Letland- sche stoomschip „Skants" gestrand. De reddingboot „Eierland" is uitgevaren. On de Vliehors is gestrand het Italiaansche stoomschip „Valentino Nocado". Nader vernemen wij dat zoowel de red dingsboot „Eierland" uit. De Coksdorp ah do ..Doms Rijkers" uit Den Helder zijn uitgevaren om hulp te verleenen. De „Eierland" kreeg pehter een defect aan de motor en kon het achin niet bereiken. De „Dorus Rijkers' sbiaede er in langszij het schin te komen, dooh de bemanning wensch- te dit niet te verlaten. Zij deelde echte»- mede, dat zij tegen den avond, indien b"t scbip nog niet vlot zou zijn, ingeval van ruw weer, reddingboot hulp zouden vracen. Wat het Ttalinnnsche s.s. „Valentino Nocado" betreft, dit ligt droog op de zandbank. Indien de storm opnieuw komt opsteken, bestaat er gevaar, dat bet schin noc verder in de richting van de kust zrl afdri:ven. Ten N.W van het eiland Texel werd hedenmorccn een schoener ontdekt, die stuurloos bleek te zijn- Door de ebbe is het schip welks naam tot dusver onbekend is, ver uit de kust afg^dreven. Uit Lobith* Hedennacht omstreeks twee uur 16 het Duitsche sleepschip ..Elizabeth", schipper G Scholweerth geladen met kolen, be stemd voor Rotterdam, tengevolge van deo storm volgeslagen en gezonken. De op varenden werden gered. Het 9chip ligt in het vaarwater 150 M. uit den oever bij K.M.-bord nr. 4. Uit Elberg: Tödcns den storm van den afgeloopen nacht is het tjalkschip „Nieuwe Zorg" van schipper J B. Gn'ien van Amsterdam bij Elbure op den dijk geslagen. Het vaartuig zit treheel droog. De opvarenden ziin aan boord. Het zal zeer veel moeite kosten om de tjalk weer in het zilte nat te brengen. Uit Ooltgensplaal: Hedennacht is tijdens den NW.-storm het tjalkschip ..De twee Gebroeders" cola- den met kunstmest en beslemd voor Dirks- land in hot Volkerak nabij Onltcensplnat gestrand Door tweo sleepbooten is hét schip in veiligheid gebracht. ELECTRISCHE BOVENLEIDING GEHAVEND. Storing in het treinverkeer. Ten gevolge van den hevigen 9torm heeft gisteravond do laatste trein, komende uit Rotterdam de electrischo bovenleiding naoij Kethel, tusschen Schiedam en Delft geha vend, op een afstand van circa 1 K M. Do electrische trein kon hierdoor niet verder rijden en is, nadat een locomotief was ont boden, verder doorgesleept. Nog hedennacht is men begonnen met twee werklreinen het electrische net te r?- pareeren. Tengevolge hiervan kon heden morgen over het baanvak Schiedam naar Delft slechls ever enkel spoor worden gere den. waardoor de treinen elkaar in deze beide plaatsen moesten opwachten. Hierdoor werd het reizigersverkeer belangrijk ver traagd terwijl bovendien nog eenige treinen moesten uitvallen. Men hoopte tegen der middag het net weer hersteld te hebben. De D-treinen stopren thans ook te Schiedam en te Delft om reizigers uit te laten en op te nemen. De volgende passagiersschepen zijn Dins dag 14 Jan in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T- M. Radio-Hol land. Alphacca. Rugby Radio Alhena. Junc- cao Radio Chr Huygens. Scheveningen Radio Commewyne. Rugby Radio Crynssen. Rugby Radio Flandria. Sche veningen Radio Insulinde, Scheveningen RadioJ P. Coen. Scheveningen Radio Nickerie. Rugby Radio P. C. Hooft. Sa- bang Radio Pr. d. Ned.. Scheveningen Radio Pr. Juliana. Scheveningen Radio v. Rensselaer. Rugby Radio Slamat. Scheveningen Radio Spaarndam, Rugby Radio Springfontein. Nito Radio Tam- bora. Aden Radio Tjerimai. Schevenin gen Radio Volendam. Porlishead Radio. AMSTERDAM, 13 Jan. Veemarkt 491 veile koeien le kw 1 10- 1 20 2e kw 0 90—1 04: 3e kw 0 74—0 80 per K Cl. slaohlgewicht. mindere soorten 0 04 0 70; 90 melk en kaltkrvien 280370 per stua, 38 veile kalveren 2e kw. 1 101 20 3u kw 0 941 08 per K O. levend gewicht; 49 nuchter.- kalveren 12 -21 per stuk- 102 schapen 30—44 per «luk 000 varkens- Vleeachvarkena van 90—110 KG 0 94 9 95; Zware varken 0 920 93: Veile var kens 0 91—0 92 per K G «lachlgewichl; 112 paarden 100220 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3